Coördinatie Havendiensten voorkomt moeilijkheden JP HOL ima Sneller9 efficiëntergoedkoper Monsterpuzzel VOOR HEM VOOR HAAR KERST ISRAëL wusï h» ?S5«?S5feaa KRATZ Streep velours PRIJS f 1390.- kopen in deMitstad en u hebt al^ een uur rondgereden^ en u kunt nergens 45^ een parkeerplaats O vindenwees dan verstandig en rij naar^ iEHop de scheepstim- mernianslaan9, daar is parkeer ruimte-- te over en keuze uit de mooiste! bovendien Dl rui v £ji\bwuuo l»Uin JJiilRDAG 24 NOVEMBER 1966 Of u nu borduurt of breit... haakt of verstelt... zo'n gezellige werkmand kunt U altijd gebrui ken. Leuke borduurmanden, die U als pakketje, met alle onder delen erbij koopt voor nog géén drie gulden... als een bijzonder Sintérklaas cadeau. Compleet met rotan frame, schroefjes eri de stof... 't is een kwestie van in elkaar zetten... In tien minuten gebeurd. Met ingang van 1 januari zal in de haven een geheel nieuw systeem rl^t ^r^natietantoo/ Merwehaven en worden eevolgd bii het naar binnen en buiten brengen van de zee- aan de betrokken instanties. Ook dan schepen. Met dit nieuwe systeem, waarbij alle diensten, die daarvoor ^erh^a^i^^®^1nmogelijk te\T- in aamerking komen, worden ingeschakeld, zal de efficiency in hoge ten geschieden. mate worden bevorderd. Ook de veiligheid op de Waterweg zd er in belangrijke mate door worden vergroot. In de toekomst zal het door deze vernieuwde werkwijze niet meer kunnen voorkomen, dat zee schepen de Waterweg opvaren, zonder dat er voor hen een ligplaats is, waardoor zij naar een andere en tijdelijke ligplaats moeten worden ge dirigeerd of zelfs weer teruggestuurd moeten worden naar zee. Het is duidelijk, dat dit op'zichzelf reeds van het grootste belang is. Aan deze nieuwe Werkwijze is eigenlijk schip zich reeds op de Waterweg bevindt al jaren gedokterd. Vier a vijf jaa<; gele- zonder dat er een ligplaats vrij w- nPar- den werden de eerste besprekingen in in terne kring gevoerd. Daarna ging het Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze gezellige borduur- of werkmanden, met een_huiselijk schots ruitmotiefje, Géén tef. of schrift. Meestercursus voor hout en koperblazers Van 26 november tot en met 3 decem ber zal Barry Tuokwell een meestercur sus geven voor hout- en koperblazers. Barry Tuokwell is professor aan de Royal Academy of music jp Londen. De cursus wordt georganiseerd door de Stichting Rotterdams Philharmoniscb Orkest in samenwerking met-het Rot terdams Conservatorium en kost 50 gul den. Inlichtingen over deze cursus zijn verkrijgbaar bij de genoemde stichting. De Doelen, Kruisstraat 2, tel. 142911. Openbare gespreksavond van de Gees telijke Raad van de Balha'is van Rotter dam, City Flat, Schiedamsevest 118, vrijdag acht uur. In onze auto-shop verkopen wij deze anti-condens auto ruiten, de plastic anti-mist- helderzicht ruit, die U zelf op de achterruit aanbrengt - en die U steeds een prima uitzicht' waar borgt op achteropkomend ver keer. Makkelijk zelf aan te brengen, (met gebruiksaanwijzing) voor nog géén twee gulden. anti-condens auto-ruiten Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze anti-condensruiten, Géén tel. of schrift, bes I plan de doofpot in. Ongeveer een jaar geleden werd het daar door de Haven dienst weer uitgehaald. Men ging met de belanghebbenden om de tafel zitten en het plan werd verder uitgewerkt. Binnen afzienbare tijd hoopt men de laatste technische moeilijkheden te hebben op gelost, zodat op 1 januari kan worden g6Thans is het nog zo, dat een binnenko mend zeeschip door Dirkzwager in Maassluis wordt gesignaleerd, dank zij de uitkijkpost" Dij de Berghaven te Hoek van Holland. Dirkzwager geeft dlt bericht door aan de belanghebbende per sonen, die dan daarna alles moeten re gelen wat verband houdt met de afmeren van het schip. Dat betekent, evenals bij het uitvaren van een schip vele tele foontjes naar de betrokken instanties. keren" op de rivier is in verband met het drukke verkeer onmogelijk, zodat men het schip moet dirigeren naar een tijdelijke ligplaats. Het is zelfs al eens voorgekomen, dat men een schip heeft moeten terugsturen naar zee, wat voor de Rotterdamse Havendienst uiteraard een pijnlijke situatie is. Afgezien van een nog niet vrije ligplaats kan het voor de havenloods op een bepaald tijdstip, bijvoorbeeld bij laag water, niet moge lijk zijn het schip in verband met zijn diepgang naar zijn plaats te brengen. Op 1 januari worden alle diensten, die met dat naar binnen of buiten varen van zeeschepen te maken hebben, geco ördineerd. Een schip moet zich vier uur voor de geschatte aankomst bij Hoek van Holland via Scheveningen Radio melden. Die heeft het bericht over de telex door naar Dirkzwager, die het weer doorgeeft de reders, agenten, cargadoors vaar van deze handelwijze is, dajt het een zakmes i manicure-set voor talloze zéér gewilde geschenken van superieure kwaliteit Korte Hoogstr.18 - Rotterdam Tel. (010) 135763 de Havendienst aan de St. Jobsweg. Aan de Merwehaven komt een co- ordinatiekantoor, waar de Havendienst, de Rijkshavendienst, de Centrale Sleep dienst, de Roeiersvereniging „De Een dracht", de Radardienst jen het Rijks loodswezen een vertegenwoordiger heb ben zitten. De kapiteinskamer geeft het bericht van de geschatte aankomsttijd door aan dit coördinatiekantoor en tevens naar de kantoren van de betrokken in stanties zelf, zodat alle berichten dubbel gecontroleerd kunnen worden. Op het co- ordinatiekantoor kan men dan gezamen lijk aan het werk gaan om het binnenlo pen van het schip zo snel mogelijk te Ia- ten verlopen. De ligplaats kan tijdig worden vrijgemaakt of men kan de kapi tein waarschuwen, dat hij eventueel nog even buiten moet wachten omdat er voor hem nog gen ruimte is of omdat zijn diepgang op dat moment problemen bij het binnenvaren van de haven oplevert. Ook voor de mensen, die in de haven werken, is dit systeen veel efficiënter. Het zal dan ook in de toekomst niet meer nodig zijn, dat men uren op de ka de moet wachten, omdat een schip, waar van de binnenkomst gemeld is, de haven om welke reden dan ok niet kan bin nenvaren. Ook de stuwadoor kan zijn personeel tijdig waarschuwen, zodat men direct aan de slag kan, wanneer het schip is afgemeerd. Wanneer een zeeschip gereed is om uit te varen wordt dit eveneens tevoren ge meld aan de kapiteinskamer, die het be- schip naar een tijdelijke lig plaats moet worden gedirigeerd of zelfs terug moet worden gestuurd naar zee- Vooral door het steeds groter worden van de zeschepen komt het steeds va ker voor, dat een schip vanwege de diep gang bij laag water een (oudere) haven niet kan binnenvaren. Ook de pieiken, die in verband met het weekeinde vooral op vrijdag- en op dinsdagmiddag voor komen, kunnen beter in de hand worden, gehouden. Op die dagen trekt tegenwoor dig een file van schepen over de Water weg. Uiteraard heeft het veel kopzorgen ge kost om alle technische voorzieningen te treffen. Er moesten nieuwe en recht streekse telexverbindingen komen met alle betrokken instanties. Daarnaast móésten directe telefoonlijnen worden aangelegd, omdat men een dubbele ze kerheid wil hébben. De Havendienst, voor wie deze nieuwe werkwijze overi gens alleen maar meer tijd gaat kosten, geeft echter de voorkeur aan het ge bruik van de telex, omdat dan elke me dedeling zwart op wit staat en men later nooit kan zeggen, dat een bepaald be richt niet is ontvangen. Een typisch voorbeeld van de behou dendheid in de haven is het feit, dat er verschillende bedrijven zijn, die sceptisch tegenver dit nieuwe plan staan, on danks de grote efficiëncy. Dat is een ge volg van de door de jaren heen gegroei de verhoudingen, waarbij een ieder meent zijn zaken via zijn eigen relaties het beste te kunnen afhandelen. Dat daarbij dan ook fouten worden gemaakt die men in een drukke haven als. Rotter dam niet kan toestaan, neemt men dan wel op de koop toe. (eerste keus), in 2 uitvoe ringen: in linnen structuur en met fraaie mohair ef- fectdraad in de streep. In meerdere klpuren,120cm breed. Normale prijs 15.90 en 14.90 per meter, DEKLERKsZN Deze weck weer geen foto van de win naar of winnares van de fiets. En dat nog wel terwijl er twee mensen zijn, die de fiets gezamelijk hebben gewon nen- Het zijn de heer en mevrouw Oh- mans, Gerard van Voornestraat 95 in Den Briel, die samen de rebus hebben opgelost en dus ook samen in aanmer king komen voor de le prijs toen nota ris Leopold hun inzending uit de bus trok We hebben echter geen tandems en dus zal het echtpaar Oltmans een kind moeten aanwijzen, dat de fiets zijn bezit mag noemen. „Dat zal wel gaan", heeft de heer Oltmans ons opgewekt meege deeld, „want wij hebben kleinkinderen genoeg". Wij wensen hem echter veel succes met deze, misschien toch nog wel wat moeilijke keuze. Mevrouw Bos, die vorige week de fiets had gewonnen, heeft inmiddels een can- didaat gevonden. Het is een elfjarig buurmeisje, dat de fiets bij het verschij nen van dit nummer al in haar bezit heeft. We wensen er haar veel plezier mee en we danken mevrouw Bos harte lijk voor haar medewerking. En dan de andere prijswinnaars. Deze week nu eens niet eerst de rolschaatsen, maar -een boekenbon van f 5, omdat die gewonnen is door Anita Leemans, die ons schreef dat zij een schipperskind is en bij haar oma woont en wel in de Tulpstraat 17b in Rotterdam. Anita heeft al vaker met de rebusactie meegedaan, hadden wij gezien en daarom gunnen we haar deze prijs van harte- Nu dan toch de rolschaatsen. Die gaan naar Anette Koudijzer, Chr. de Weth- straat 90 te Maassluis. De twee bioscoop kaartjes werden gewonnen door Ria van Es, Marinus v.d. Stoepstraat 12b te Rot terdam en de boekenbon van f 15 gaat naar mevrouw Teygeman, Heemskerk straat 96b, eveneens in Rotterdam. De beide boekénbonnen van tien gulden zijn gewonnen door Lia van Eijk, Bermweg 91, Capelle a.d. IJssel en door Marjo Letsch, Mackaystraat 24 in Schiedam. Een boekenbon van vijf gulden zal wor den toegezonden aan mej. A. A. Moret, Graaf Florisstraat 71a te Rotterdam en dan nog aan mevr. P. C. de Bruin,Erf- dijk 51, Hordijkerveld, Rotterdam. Dat waren dan weer de prijzen voor deze week. Er staan op de rijwielfabriek nog diverse fietsen popelend té wachten I op een kind, zodat we iedereen weer eens opwekken mee te doen aan deze rebusactie ten behoeve van het steun fonds voor de algemene kinderbescher ming. Het is voor een goed doel en men kan er iets mee winnen. Bovendien is puzzelen op de winteravonden gezellig en het is toch nog te vroeg om de hele avond Sinterklaasliedjes te zingen. Hierboven drukken we dus weer de volgende rebus af. Zoals bekend moeten de oplossingen worden opgezonden per briefkaart, waarop voor vijftig cent aan extra postzegels is geplakt. De brief kaarten moeten worden geadresseerd aan Postbus 1685 te Rotterdam, ,ten na me van Rebusactie Stichting Gerard Hulscherfonds". Op de briefkaart moe ten tevens duidelijk naam en adres van de afzender of de afzendster worden ver meld omdat wij anders de prijswinnaars niet kunnen aanwijzen. Volgende week maandag zal notaris Leopold de nieuwe prijswinnaars bekend maken. Dan moeten dus ook alle inzen dingen van de vórige rebus in ons bezit zijn. De oplossingen van deze rebus moe ten uiterlijk maandagochtend 5 decem ber een heerlijke dag die veel goeds belooft in de postbus vallen- (Rebus- actie goedgekeurd door B en W van Rot terdam bij brief afd. AZ nr. 132-lb) MET NAAR KERSTNACHT in Bethlehem 8 dagen in Jeruzalem 5 dagen Jordanië Nieuwjaarsdag in ATHENE Bezoek aan CAïRO •fr uitgebreide excursies o.l.v. een Noorse predikant (spreekt Engels) alles inbegrepen Inlichtingen en reserveringen bij ons kantoor De Havenloods Westblask 25, Rotterdam, tel.: 13 21 70 en bij ons bijkantoor te Vlaardingen, v. d. Driffstraat 4, tel.: 01898— 4349:. Reservering geschiedt alleen bij vooruitbetaling van f250.in- schrijfgeld. HEREN- EN JONGENSSCHOENEN SCHEEPSTIMMERMANSLAAN 9, TEL 131882 OUDE BINNENWEG 129 .ONl -I IN ,-N.M - '>'->< -a-X.M' MILU'UA (BIJ SANDEUNGPLEIN) De monsterpuzzel. Hier is weer de volgende aflevering van de opgaven van onze puzzel die 14 weken duurt. Vorige week is er een fout geconstateerd In de opgaven. Nummer 25 horizontaal miste een woord. Het betrof het vierde woord in de opgave. In de reeks van acht was de vierde omschrijving weggevallen. De opgave moest zijn: horizontaal 25, vierde woord (vier letters): inspuitmlddel (meervoud). In de hoop dat het geen werkelijk probleem is geworden wensen wij u weer veel sterkte toe bij de oplossing van het deel van deze week. Baptisten Gemeente, Proveniersstraat 52, zondag 10 uur ds. G. Vegter, 7.30 uur J eugdbijeenkomst. HORIZONTAAL 31 smeren (5); omstreeks (7): Voertuig (2) eigendom (5); hoogstaand (4); ont aarden (11)bars (4)deel van dag (5) voorzetsel (2); tijdperk (7); rij (5). 32 Itail. rivier (4); stumper (7); uitgave (afk.) (2); morsebel (5); meisjesnaam (3); Duitse rivier (4); zoek (4); be volking (5); roofddier (3); overblijfsel (4); bijwoord (3); deel van jaar (5); vogel (2); keukengerei (7); deel van gelaat (4). 33 grote warmte (5); grondsoort (4); voedsel (5)geslachtstabel (4)schoon maakartikel (5); Engels lidwoord (3); afstand (5); druppelen (8); ernstig (5): autoped (4); edelgesteente 5. 34 deel van bijbel (alk.) (2)verbouw (5): koraaleiland (4); groef (5); bekende races (afk.) (2); behoeftig (3); verpan den (7)enkelvoudige straf (7)nieuw (voorvoegsel) (3); voorzetsel (2): grondstof voor schoenen (5): reeks (4); gering (5); naar ik meen (afk.) (2). 35 zeepwater (3); voegwoord jC2); vlug (3); deur (7); nors (4); onderdompe ling (3); noodkreet (4); fijn goed (zand enz.); (9); tak (4); soort walrus (3)schrijfwijze (4)(geld) overschrij ven (7); Engels telwoord (3); eer. waarde heer (afk.) (2); bundel (3). 36 leven (op) (5); vrucht (5); bloem (5); inhouiden (8); gébruik (4); boom (2); bijwoord van graad (2); zintuig (4); kapselzen (8): bede (4); verder (5); gescheiden (5). 37 moment (4); beSliist geen zeeman (7); vis (3); verkeensbeiemmering (3); vo gel (4); geneeskundig (afk) (3); soort draad (5); hen (3); Indiaanse paal (5); deel van ex-Zulderzee (afk) (3); openiing (4); bloeiwijze (3); vogelkar- wéi (3); troost (7); bericht (4). 38 stok (3); onverschillig (4); gehucht in Gelderland (6); groente (3); tel woord (4); toegestaan zijn (5); schraal (3); uitroep (5); herstelplaats (3); af- voer(buis) (5); teken (4); plek (3); leerkracht (6); verdedliigiogsongaindsa- tie (afk.) (4): voorzetsel (3). 39 afkorting achter datum (2); wal (4); handvat (3)smet (4)laken (7)voor speller (11>: geestelijke (7); raap «4): streek (3)Europeaan (4)stengel (4) anonymus (afk) (2). 40 octrooi (6); dierelijf (4); ongevraagd (8); aanv. v.n. woord (4); opening (4»; griffen (8); wapen (4): omgeving (6). VERTICAAL De eerste (tussen haakjes geplaatste» omschrijving is de laatste van de voor gaande reeks. 1 geslacht; benoemen (10); 2 (onb. v.h. woord) tref (6); in het afgelopen jaar (afk) (2); 3. (godsd. gemeenschap); Ned. provincie (afk) (2); leut (4); klamp i3); 4 (bijwoord); plus (2); vriend (8); 5 geleden); rijs (4); stok (3); 6 (klein krij. gen) schuifbak (4); 7.(plant); treffen (5); 8 (meisjesnaam); lusje (5); telwoord (3); 9 (vogelbek»Engels voegwoord (3)10 (haarbundel)duidelijk (5); familielid (2) (volgende hokje zwart maken); 11 'larve); gunstig gezind (10); 12 (kleverig ■produkt)mandei (5); 13 (titel afk.); steeg (4); metaalvoeg (3); 14 (spiereinde) heester (5); 15 (Engels voegwoord); por (5); sluis (3); 16 (mil. rang afk.); beek (5); omhoog brengen (8»; 17 (lekkernij»; plaats in Drente (5); gang (4); 18 (be deel van schip (4); meevaller (3) seispecie (4); 20 (kwab); vervoerbedrijf (afk.) (2); schel (3); onduidelijk (4); 21 (staafje); ondergrondse organisatie (afk); (2); geheel de uwe (afk.) (3); vuurtong (4); 22 (grond); borduurgaas (8); 23 (dik); hoofddeksel (5) triumvir (7); 24 (meisjesnaam); voorzetsel (3); zamelen (5); 25 (schacht); vrucht (3); pers. v.n. woord (3); 26 (pausennaam)betrekking (4); deel van Celebes (6); 27 (windvrij); streek (4); gereedschap (5); 28 (droef heid); overwinning (4); 29 (als voren); plaats in Gelderland (5); 30 (dagaandui ding); tuinperk (3); 31 (gelijk); belege ring (5); 32 (groot mens); soort padvin der (4); ten bedrage van (2); 33 (lengte maat); aanw. vji. woord (4); rauw (3); 34 (Ned. leger); vanwege (6); telwoord (3); 35 (groet); maat nemen (5); 36 (har den); nummers (afk.) (3); 37 (voorzetsel); vocht (3); voorsite stuk (3); 88 (bij. woord); Abessiniiër (9); 39 (onderwijs); meisjesnaam (afk.) (3); vóór (3); 40 (toe gang); Europeaan (3); bijwoord (2); 41 (nerf); visnet (5); 42 (overschot); ge dicht (3); 43 (mil. rang afk.); maatstaf (4); voorzetsel (3); 44 (overal); paar (4); maanstand (afk.) (2); 45 (roofdier)neer groot (5); 46 (criticus); gesloten (3); Egyptische zonnegod (3); 47 (boordsel); deel van N.-Afrika (5); 48 (krijgsgod); tekening (6); deel van vinger (4); 49 (onb. v.n. woord); delicaat» (4); toegang (5); 50 (geestkracht); porijzer (4); scherp uitkijken (6); 51 (W.C.); grap (3); anker plaats (3)52 (wisseliborgtocht)holte (3) ItaL rivier (5)53 (Franse rivier)prik (5); 54 (steenafval)beurskoers (8); 55 (muziekteken)lengtemaat (afk) (2); lengtemaat» (3); richtsnoer (4); 56 (ver trek); telwoord (2); Laban's dochter (3); onverschillig (4); 57 (lichaamsdeel); Chi nese munt (4); vocht (3); dundoek (4); 58 (beraad); kleur (4); 59 (schipper); bij tijds (5); tuinbed (4); paard (3); 60 (wa terpeil afk.); manspersoon (5); in 't voorbijgaan (8); 61 (lichaamsdeel); op standeling (5): ontkenning (3); 62 (schram); neerslag (5); frisheid (5); 63 voorzetsel)stap (4)wetboek (afk) (3) 64 (Europeaan); damp (5); 65 (volgeling); onwaarheid spreken (10); 66 (vlies); krachtig (5); Ned. leger (afk) (2); vol gende hok;je zwart maken; 67 (bloem); breimateriaal (3); verhalen (9); 68 (wal vis); Mohammedaans boek (5); plaag (3); 69 (oude munt); lekkernij (5); kiesstelsel (afk.) (2>; 70 (rank en teer); stijf (4); 71 (oorlogstuig); bekende opera (4); Engels telwoord (3); 72 (beroep); boekhoudterm (afk) (2); plaats in Betuwe (8); 73 (straf werktuig); deel van bijbel (afk) (2); voordeel (4); rund (3); 74 (in elkaar); brommen (6); bijwoord (2); 75 (spraak gebrek); (heit) donker (10). GOUD- ZILVER-UURWERKEN GERO

De Havenloods | 1966 | | pagina 13