wmm 22 bSEEBl V.V.D.: Bescherm nu het Schiedams produkt SINKAL Kan^r X Wethouder Van Kinderen: Het gaat goed in bouw 1195 Prot. Chr. fractie: Woningbouw zal moeten doorgaan MHTM0Ï1 verzorging HUUR PIANO'S HUUR DU- HAVENLOODS DONDERDAG 24 NOVEMBER 1966 S'd. 6 QCHIEDAM ligt uniek aan grote verkeerswegen temidden van het zeer belangrijke Rijnmondgebied. Laten we vooral daarmee rekening houden met de reconstructie van de binnenstad. Het initiatief van het gemeentebestuur om met Vlaardingen contact op te nemen inzake de coördinatie van de winkelwijk in Holy en Kethel is een zaak van groot belang. Hoe denkt het gemeentebestuur van Vlaardingen hierover? Kan worden overwogen, van de Hoogstraat een winkelpromenade te maken? Instellen van een koopavond wekt bij ons geen enthousiasme, maar als Rotterdam daartoe overgaat, zou het ooJc voor Schiedam noodzakelijk zijn", zo luidde het oordeel van drs. J. Hout man (VVD). Hij constateerde dat de gemeentebegroting de invloed van de bestedings beperking laat zien; inkomsten en uitgaven konden moeilijk in evenwicht worden gebracht. Er zijn nog tal vam urgente werken, die om spoedige handeling vragen. Het grote belangstelling wachten wij de besprekingen af met de heer Fled- derus t.a.v. de sanering en wederop bouw van de binnenstad, dodh ook ten aanzien van de stadsuitbreiding in Ket hel. Wij hebben bij vorige begrotings behandelingen reeds meermalen gewe zen op de grote rol, welke het groei ende aantal auto's in de nabije toe komst voor deze plannen zal hebben- Steeds duidelijker tekent het auitovraag- stuk zich af. Wij kunnen niet ontkomen aan ruime parkeervelden bij de winkel centra. Men kan dit vraagstuk niet af doen met de mededeling, dat dan de grondprijs per eenheid dusdanig zouden stijgen, dat het een terugslag op de wo ningbouw zou krijgen. Indien de winkel centra niet gemakkelijk per auto bereik baar zijn zal dit ongetwijfeld tot gevolg hebben, dat het publiek naar centra zal gaan, waar zij wel haar auto kwijt kan, zulks ten koste van de slecht bereikba re winkelcentra. Men creert een nieuwe stad langer dan 100 jaar. O.l. dient de bin nenstad in de le plaats een koop- en handelscentrum te worden. Omtrent Rijnmond merkte drs. Hout man op. dat de huidige gang van za ken onbevredigend is. Ofwel Rijnmond krijgt meer bevoegdheden of dient te verdwijnen. Tal van belangrijke zaken wachten op afhandeling, zoals vuilver- milieu-hygiëne, industrie-vestiging. Spr. heeft de indruk, dat de gemeen ten bepaald niet enthousiast meewerken om in Rijnmond-verband kwesties te behandelen, laat staan af te handelen. Het komt spr. onjuist voor dat Rijn mond zijn middelen ontvangt via de be trokken gemeenten, de instelling van een aglomoratie-fonds is juister. Het sluiten van het particulier bad huis aan de L. Haven is niet in het be lang der volksgezondheid en met me dewerking van de gemeente zou wel licht dit zijn voorkomen. T-a.v. het openbare vervoer zouden stellen op goede busverbi] Schiedam-Centrum dan rechtstreeks naar Rotterdam-centrum. Immers vanuit het centrum van Schiedam is een goede verbinding met Rotterdam. Anderzijds zou een directe busverbinding tussen Nieuwland en Rotterdam Centrum bepaald nadelig werken voor ons winkelcentrum in Schiedam. Wij zijn van mening, dat de belangen van onze Schiedamse winkel centra bepaald niet uit het oog moeten woafden verloren. Met enige verbazing vra'agd is aandacht te besteden aan het doortrekken van tramlijnen van Rotter dam haar het westen van de stad, Nieuwland en Kethel. Veel grote steden hebben juist hun tramlijnen opgedoekt, daar de tram in het algemeen een ge vaarlijk obstakel is op de weg, zeker nu het autoverkeer zo intensief toe neemt. Wel hebben wij grote belangstelling voor doortrekking van een metrolijn via de Rotterdamsedijk i over Kethel naar Vlaardingen als oplossing voor ver voersproblemen. Cultureel centrum dam willen wij in dit stadium volstaan met de opmerking, dat wij op zichzelf gelukkig zijn met de gevonden oplos sing, waardoor belangstellenden voor zeer redelijke prijs in Rotterdam goede vooretellingen kunnen bijwonen, al kun nen wij niet ontkenhen, dat in het alge meen gezien dit een verarming is voor het Schiedamse Culturele leven. Op den duur zal hier zeker naar een goede en verantwoorde oplossing gezocht moeten worden. De omgeving van het zakken- dragershulsje leent zich uitstekend voor nu... beduidend goedkoper Voor meubels, tafels, wanden, deuren enz... U kunt 't zo gek niet verzinnen of kunstleer is dé Ideale stof om van oud nieuw te maken. Een partij faritastlsch mooi kunstleer, soepel, makkelijk te verwerken en In fraaie kleuren, als speciale aanbieding guldens goedkoper dan normaal... per meter voor nog géén twee gulden. i Drs. J. Houtman (WD) het vestigen van ateliers voor diverse soorten van kunstuitingen- Het vorig jaar hebben wij hier reeds opgewezen. Uw College merkt echter op, dat zij hierover nimmer is benaderd. Wij zou den anderzijds willen opmerken, dat nog nimmer kenbaar is gemaakt dat de bestemmen, indien dit duidelijk wordt wordt uitgesproken dienen er initiatieven te worden genomen. Een commissie zou hiervoor in het leven worden geroepen ter bestu dering en activering van deze plannen. Het zou het culturele leven in Schie dam en omgeving beslist ten goede ko men. Ook zou in deze omgeving moge lijk ruimte gevonden kunnen worden voor een beat-locaal. waarvoor bij de jeugd grote belangstelling bestaat. kinderen geen Franse les meer kunnen krijgen. Met erkentelijkheid gewaagde spr. over het tactisch optreden van de politie tij dens de relletjes onlangs op de Koe markt door een aantal onverantwoorde lijke elementen veroorzaakt. Zonder uiterlijk machtsvertoon wist de politie zich van de situatie meester te maken. Spre. bepleitte aanstellen van vrouwe lijke verkeersagenten. Aangedrongen werd om bouw van een zwembad in Schiedam-zuid prioriteit te verlenen. De grootse plannen inzake een ijspaleis voor Schiedam zijn wel van de baan; het is te betreuren dat er nog steeds geen land- ijsbaan is. Tenslotte merkte drs. Houtman op, dat sedert kort geen waarborgetiketten op de echtheid van de Schiedamse Moutwijn en de Schiedamse Moutwijngenever worden afgegeven. Indertijd werden deze waar borgetiketten op de echtheid van de Schiedamse genever verstrekt ter onder steuning van de moutwijnfabricage. On danks1 deze overheidssteun is de smaak gewoonte veranderd. Wij zouden uw Col lege willen voorstellen om in samei naam Schiedam voor de geneverindus- strie. Alom wordt misbruik gemaakt van de naam Schiedam tot zelfs ver in het bui tenland. In vergelijking met de bescherming van het woord „Cognac" zou het woord „Schiedam" alleen gevoerd mogen wor den door die bedrijven, die hier ter plaatse zijn gevestigd. Het zou voor de Schiedamse Destilla teurs van het allergrootste belang zijn en een grote steun voor hun bedrijf beteke nen, terwijl tevens voorkomen zou wor den, dat diverse Destillateurs hun be drijf naar buiten de stad gaan verplaat sen, omdat zij elders makkelijker voor waarden verkrijgen of betere ligging vinden, hetgeen o.i. beslist een Econo mische nadeel zou zijn voor Schiedam. Internationaal heeft Schiedam in de drankenwereld nog steeds een goede naam. Laat onze gemeente het zijne ertoe bijdragen, om deze naam te be schermen" aldus drs. Houtman. Voor precisiewerk aan radio's, televisie, auto, speelgoedtreinen enz, is dit de Ideale soldeer- revolver voor vakkundig en accuraat solderen. Voor 220 Volt, 60 Watt, SO perioden, compleet met kope ren soldeerpunt voor metaal- binding, terwijl het ingebouwde lampje het werk scha^uwvrij verlicht, bij deze soldeerrevol- ver van rond de 25.- Voor nu of straks voor de Sint een pracht gereedschap, voor iets meer dan een tientje. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze robuuste electrische soldeer-revolvers, met sterk gestroomlijnd huis van kunst stof, compleet met snoer Wethouder mr. M. J. M. van Kinde ren hield zich voornamelijk bezig met de vraagstukken rond de woningbouw in Schiedam en ook inzake het „opknap pen" van ouder type woningen. De wethouder verklaarde, dat we ons niet druk behoeven te maken over de premiewoningen, waarvan een regelma tige afname plaats vindt. De raad heeft zelf gesteld zoveel mogelijk vier-woon- kamerwoningen gewenst en dat deze woningwetwoningen ook van centrale verwarming zouden worden voorzien. Dit vindt uiteraard een terugslag in de huurprijs. Men zal via opschuiving moe ten komen tot een bewoning, komstig het inkomen. band. Wanneer dit cotingent bekend is, ligt bet voor Schiedam niet moeilijk wat de woningwetwoningen betreft. Er wor den reeds besprekingen gevoerd omtrent de plannen De belangstelling voor de ongesubsi dieerde sector is niet groot, doch spr. Het advies van mevr. Blaauw om uit het Rijksfonds woningen te doen bou wen tegen twee procent besprekend constateert de wethouder, dat als gevolg van de bijdragen van het Rijk en een rente van 4 pet., bijna de twee procent wordt bereikt. De waarschuwing van drs. Simons om een aantal contingenten niet in Schie dam te realiseren en deze te bewaren ten behoeve van de bewoners der nog te saneren gebieden, acht spr. misplaats. Waarom zouden we thans aanvragers om en woning weigeren, om de hier voor genoemde bewoners te kunnen hel pen? De becijfering door drs. Simons acht spr. onjuist. Reeds werden door hem 4900 woningen gereserveer, waar- ha nog 3600 resteren, zodat het op deze wijze een dubbel reserveren wordt. knappen der woningen aan de van Maa- nenstraat. Over de particuliere woningen heeft de gemeente geen enkele zeggenschap tot verbeteringen; de financië.e regelingen van het rijk zijn evenwel niet erg aan trekkelijk. Het schort niet aan gebrek aan medewerking, doch er zijn financië le bezwaren. „Het spreekt mij wel aan om gas, elektriciteit en water gratis aan de burgerij te leveren, zoals mevr. Blauw adviseerde. Dan hebben we al leen maar te leveren en ons niet druk te maken over meteropnemen, nota's, enz. Alleen zou ik dan graag willen weten waar mevr. Blaauw het geld vandaan wil halen om de tekorten te dekken. Wanneer zij dat evep meedeelt dan zijn we klaar om zer zo spoedig mogelijk we klaar om er zo spoedig mogekjk der van Kinderen. Aan deze generatie en degenen die al een woning wachten zijn we snel mogelijk woningen te De aéht winkels in Groenoord zullen zo spoedig mogelijk worden gebouwd. Spr. zou een opgave omtrent het op knappen van oude woningen later schrif telijk willen geven. Behoudens de 34 wo ningen aan de Paralelweg, zijn alle vooroorlogse woningen of gesaneerd of opgeknapt. Binnen zeer korte tijd wordt een krediet gevraagd 16950 nterieurverzorgers GROTE VISSERIJSTR. 80-101 HOOGSTRAAT 85-87 ROTTERDAM - TEL. 23.12.92 H De ruïne ijpav. Op onze eerste verdieping verkopen wij dit moderne bekledingsdoek, In diverse fraaie kleuren, 130 em breed, schrift, best. de conservering van de ruiïne /an Mathenesse zouden wij een schrijven willen aanhalen van Dr. J. G. N. Renaud van de Rijksdienst voor het oudiheidkundigbodemonderzoeik, te Amersfoort, die ons chrijft. dat de ruïne grote historische en architectoni sche waarde heeft, het is de bakermat van Schiedam, Van hieruit is de groei van Schiedam met zorg geleid- De le bewoonster Gravin Aleid stichtte kerk en gasthuis, de hoofdtorendonjon de enige 13e eeuwse versterking in de buurt van Rotterdam is van werkelijk betekenis. De conservering is ongetwijfeld nood zakelijk. Men kan daarbij vanzelfspre kend uitgaan van een noodzakelijk mi nimum en verder gaan naarmate er geld is. Het zou aan te bevelen zijn het gewelf weer aan te brengen, de trap naar de verdieping te herstellen, de naar de Schiedamse Vest gekeerde zijde gedeeltelijk weer op te trekken. De volledige restauratie is wel moge lijk, maar zou velen misschien te ver gaan. Een voordeel is dan echter, dat er gebruiksmogelijkheden ontstaan, die de bereidheid tot volledig herstel en de bereidheid om de daartoe benodigde gelden te voteren, zeer positief kunnen beïnvloeden, M.d.v. wij menen te kunnen volstaan met het aanhalen van dit schrijven van. dr. Renaud. Onderwijszaken TVTAAR aanleiding van onze vraag be- 4-treffende een opleidingsschool voor Gymnasium en H.BS. zouden wij willen opmerken, dat het antwoord van uw Col lege in het Algemeen Verslag niet aan onze verwachtingen heeft voldaan. Voor op stellen wij, dat wij grote voorstanders zijn van leerplicht verlenging en demo cratisering van het Onderwijs. Van gfoot belang achten wij het, dat alle lagere scholen kuflnen opleiden voor HJB.S. en Gymnasium, waarvoor overi gens de kinderen krachtens intelligentie, werkkracht en karakter geschikt voor moeten zijn. In de praktijk komt het er op neer, dat het hoofd der school een aantal kin deren speciaal onder handen neemt om ze voor te bereiden voor H-BB. en Gym nasium. Heel anders ligt de situatie. "Vanneer het hele leerprogramma van de school erop gericht is alle kinderen op te leiden voor H.B.S. en Gymnasium. Aan de ouders uit te maken, naar welke school zij hun kind wil sturen. Het gaat echter, niet aan een Raadsbesluit anno 1925 eenvoudig te negeren en zich te be roepen op de veranderde tijden. Ofwel men trekt dit besluit in of men voert het uit. Een andere democratische weg ds er niet In dit Raadsbesluit staat uitdrukkelijk, dat school G 2 de taak heeft op te lei den voor H.B.S. èn Gymnasium. Ziet men kans de andere scholen het zelfde leer programma te laten geven voor alle kin deren, wij zouden het toejuichen. Zou het den het betreuren, maar vast staat bij Raadsbesluit dat de ouders van school G 2 de zekerheid dienen te hebben, dat deze school opleidt voor H.B.S. en Gym nasium en in dit kader bekeken begrij pen wij dan ook niet dat er op deze school, al is het eventueel facultatief, de Vraag uw drogist naar de „DE standpunten m°ee dan >n landelijk verband dan wat uiteen lopen, In de Schiedamse gemeentepolitiek bestaat er een eenheid in de Prot. Chr. fractie en is er een eenheid in de confessionele partijen. Inderdaad moesten we een zetel verliezen, doch daarop was gerekend, doordat de SGP dit jaar met mee wilde doen", zo verklaarde de heer S. Kuiper (Prot. Chr.) naar aan leiding van opmerkingen tevoren door drs. Simons (PvdA) gemaakt. De heer Kuiper vroeg bijzondere aandacht voor praktisch verkeersonderricht aan de schooljeugd, zulks in verband met het groot aantal verkeersongevallen. Hij sprak ook bezorgdheid uit over de devaluatie van het gezag. „Het is eenvoudig genoeg een lijstje met meer of minder belangrijke verlan gens op te stellen, wat naar uw me ning gemakkelijk kan ontaarden in een zg. „wensenprogramma", maar wij zijn evenwel dankbaar voor de informatieve nota, die wellicht ongewild toch een soort van urgentie programma kan zijn. En hoewel deze nota dan door de nood der tijden is geboren, vinden wij het pret tige. dat ze er is", aldus spreker. Helaas, leven wij in een tijd nu we ons moeten concentreren op de begro ting van 1967, waarin tientallen proble men om een oplossing vragen en waar voor men een oplossing wil zoeken, in de vervelende situatie, dat èn college en raad telkens weer opnieuw gecon fronteerd worden met de harde werke lijkheid van de beperkte financiën. Noodgedwongen moet men daarom ko- tmen tot het z.g. afwegen der vraagstuk- Zijn het niet juist die steeds weerkerende uitgaven, zoals voor kousen, die op de lange duur een forse hap van Uw zuur verdiende geld opslokken? Daarom... koop twee paar de zelfde Nylons, waar U langer mee doet. 20 Denier Mousse Nylons, normale prijs 1.79 per paar, zeer elastisch en rekbaar, slank en glad Uw been omsluitend, per twee paar voor een rijksdaal der. produkten-serie voor moderne Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Mousse Nylons, 20 de nier, In fraaie modekleuren, twee paar n tel. of schrift, best. ken. Men vraagt dan allicht: Wat weegt het Zwaarst en wat verdient de hoogste prioriteit. En als wij dan in de Informatieve no ta lezen, flat de woningbouw ook in 1967 de hoogste prioriteit verdient, dan kunnen wij het daarmee alleen maar geheel eens zijn. Waar de behoefte aan woningen in het algemeen en de behoef te aan betere woningen in het bijzonder nog steeds groot blijkt te zijn, moet ook o.i. wat ér ook overigens van het ver langlijstje zou moeten worden geschrapt de woningbouw doorgaan. Volgens het schrijven kan de woning- wetbouw gewoon doorgaan, waar de bouw van woningen in de premie- wellicht moeiiijkhe 3 gesteld, is dit het i feit. Dat betekent, mag aannemen toch niet: Nu ja, dat is zo en daar kunnen wij toch niets aan veranderen. Het college staat toch wel op het standpunt, dat het ook voor onze stad van bélang is. dat ook woningen in deze twee sectoren worden gerealiseerd. Im mers elke woning meer, is weer een ex tra plaats voor een gezin. Af en toe vang ik wel eens een geluid op in de geest van: Het zal me een zorg zijn, dat er in die sectoren geen huizen worden gebouwd. Ik dacht, dat èn college èn raad ook de verantwoordelijkheid dra gen om, voor zover dat mogelijk is, voor de bouw in de premie- en de vrije sec tor de meest gunstige voorwaarden te scheppen. Zijn er nog mogelijkheden, om in dit verband de bouw in deze sectoren te animeren? Ik heb gehoord, dat b.v. in Hendrik Ido Ambacht premiewoningen worden aangeboden voor de prijs van f 30.000 Naar mij verzekerd werd moeten 't zeer verantwoorde woningen zijn. Hoe is dit mogelijk? Speelt in zo'n geval de prijs van de bouwgrond een belangrijke rol? of zijn andere factoren aan te wijzen om tot deze aantrekkelijke prijzen te ko men? Wel vragen wij ons at, of de ster ke stijging van lonen en prijzen de hu ren van de Woningwetwoningen zodanig ongunstig zullen gaan beïnvloeden, dat zij, waarvoor deze woningen gebouwd zijn, ze eigenlijk niet meer kunnen gaan betrekken. Jeugd en Verkeer T^olgens de uitslag van het Schiedam- se verkeersexamen 1965 werden voor het schriftelijk gedeelte plus minus 6,5 ■pet. afgewezen en voor het practisch ge deelte ongeveer 14,6 pet. We moeten hier uit concluderen, dat er meer gedaan moet worden aan de practische beoefening van de verkeerregels. Al mag de aanleg van een z.g. ver- keerstuin in het BEATRIXPARK van wege de gevaren verbonden aan het over steken van een drukke verkeersader, niet voor verwezenlijking in aanmer king komen, op vrij eenvoudige wijze is er naar onze mening toch wel Iets te creëren waar leerlingen onder de lei ding van hun onderwijzer zich kunnen oefenen in her reageren op het zien van de diverse verkeersborden en verkeers lichten enz. waardoor ze op praktische wijze daarmee beter vertrouwd maken. De demping van de Poldervaart ver schaft ons de gelegenheid daarover on ze vreugde uit te spreken. Met genoegen hebben wij kennis genomen van de plan nen die hierover zijn gemaakt. Wij zijn geloof ik allen heel dankbaar, dat we het mooie Beatrixpark hebben maar het >ezit hiervan heeft gelukkig geen aan leiding gegeven om nu maar verder alles op zijn beloop te laten. Wij vin den het prettig te hebben gelezen, dat een gedeelte van de Poldervaart ais wa ter behouden zal kunnen blijven. Dit ge deelte zal dan bij uitstek geschikt kun- D', nen zijn om de watersport te kunnen beoefenen, wat eigenlijk tot heden ook altijd zo is geweest. Het lijkt mij juist zo bijzonder geschikt voor de jeugd be neden 15j, omdat er aan de beoefe ning in het binnenwater minder geva ren zijn verbonden dan b.v. in open wa ter. Immers niet elk is in de gelegen heid de watersport te beoefenen in b.v. de Brielse Maas. Gezagsdevaluatie Gaarne willen wij onze grote bezorgd heid uitspreken over de devaluatie van het gezag. Wij vinden dit een bij zonder ernstige zaak. Dat de burgemees ter in zijn kwaliteit van hoogste verte genwoordiger van het gezag in onze stad, bereid is, eventuele vragen betref fende deze uiterst gevoelige materie te willen beantwoorden binnen de gestelde grenzen, kunnen wij wel waarderen, maar onze fractie heeft daaraan geen behoefte. Voor ons spreekt het vanzelf, dat bij verstoring der openbare orde, door wie dan ook, het politieapparaat onder uw leiding de juiste middelen zal we ten te vinden en toe te passen. Wij twijfelen geen ogenblik aan de in tegriteit van dat apparaat. H uivelijksjaren hr. Kuiper besluit: 1967 staat deze avond geheel in het middelpunt der beschouwingen wat de financiën en pro blemen aangaat. Van harte hopen wij met uw college, dat de plannen verwe zenlijkt kunnen worden. In een ander opzicht zal het jaar 1967 voor onze Ge meente belangrijk worden, omdat een onzer stadgenoten in het huwelijk zal tre den met Prinses Margriet. Wij willen daarover in deze raadsvergadering onze vreugde uitspreken. Onze liefde voor het Huis van Oranje mag bekend zijn. Zij is gebaseerd op historie van eeuwen en in de Tweede Wereldoorlog is het nog weer eens voor de zoveelste maal geble ken welke krachtige stimulans er kan uitgaan en ook werkelijk is uitgegaan van de daden en woorden van vorstin uit het Huis van Oranje. Wij prijzen ons gelukkig, dat de heer Pieter van Vollenhoven het hart van een prinses van Oranje heeft kunnen vero veren. Wij verwachten de grootst moge lijke spontaniteit van de gehele burgerij op de 10de januari ten opzichte van het jonge huwelijkspaar". Mr. P. van Bochhove neemt afscheid Zoals een ieder wel weet wordt de portefeuille van sportzaken niet meer beheerd door wethouder Mr. P. van Bochove. Er is voor de verenigingen gelegenheid afscheid te nemen van de heer Van Bochove, want nu de sport niet meer onder hem ressorteert, zullen de sport verenigingen weinig of niets meer met deze wethouder te maken hebben. Vrij dagavond, 25 november zal tijdens de sectievergadering van de SBLO een ieder persoonlijk afscheid kunnen ne men van deze man, die voor de sport in Schiedam zoveel heeft betekend vinden in Musis Sacrum, maar in de kantine van de voetbalvereniging Her mes DVS. De aanvang van de vergade ring is bepaald om 19.30 uur. Het af scheid van Mr. Van Bochove om 20.30 uur. Daarna zal een film worden vertoond Naar deze film die om ongeveer 21 uur zal beginnen, kunnen alle leden van de SBLO aangesloten verenigingen komen kijken Dit is een unieke kans om deze goed gedocumenteerde film te gaan zien. Wij mochten deze film zien. kort nadat hij in de roulatie kwam en we zouden iede re sportman en -vrouw aanraden vrij dag naar de kantine van Hermes te gaan. AGENDA SCHIEDAM 24 november Irene 14.00 u. Ned. Ver. v. Huisvrouwen: spelmiddag. Arcade 20.00 u. RK Bond van Bejaar den: cabaretmiddag. Arcade 20.00 u. St. Eloy: kontaktavond. Musis Sacrum 13.30 u. Ouden van Dagen Wpton Fijenoord: feestavond. 25 november Arcade 20.00 u. Ned. Bond van Vogelliefhebbers: vogeltentoonstel ling. Sursum Corda 20.00 u. NCGOV: verga dering. Tivoli 19-30 u. Mega's: fanavond. Wijkcentrum 20.00 u. St. Cecilia Zang vereniging: feestavond. 26 november Arcade 20.00 u. SVIN: dansavond. Arcade 10.00 u. Ned. Bond van Vogel- li efhebbers: vogeltentoonstelling. Tivoli 20.30 u. Schied. Jazz Soc. „Guil- laume": bijeenkomst. Chr. Soc. Bel. 20.00 u. Evangelisatie ADV: feestavond. Opstandingskerk 20.00 u. Soc. „Den Teirquasth": dnsavond. Opstandingskerk 14.00 u. Glasindustrie Pieterman: kinderfeest. Wijkcentrum 20.00 u. Comité Samenw. Gerepatrieerden: feestavond. Musis Sacrum 20.00 u. feestavond Boxschool W. den Haan. 27 november Arcade 20.00 u. RK In stuif: dansavond. Galerie Punt Vier: tentoonstelling wer ken van Ceesrijk van Ravens (t/m. 27 WurliTzer i. 1.145.- v.;i met recht van koop zonder eerste storting Demonstraties Van de modellen 1967 te Rotter dam dag. van 10-4 uur door on ze WurlitzerorganUt Joop Walvis e BIJ unschafHog vin een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Prijzen vonof 675.- met recht van koop e C v.a. A W ■p.mnd. zonder eerste storting Letwel: hoge inruilwaarde Wurlitzer-importeur: Ds. Krijger beroep Ds. W. Krijger te Schiedam heefi xi beroep ontvangen naar de geref. kerk van Wierden in Overijssel in de vaca ture van ds Kamper. In 1947 verbond ds Krijger zich san de geref. kerk van Schiedam

De Havenloods | 1966 | | pagina 6