RADIO LEO :ym Noad verloor na spannend duel paiB FIJN OM TE GEVEN FIJN OM TE KOPEN Wethouder Van Bochoven „Meer eieren leggen..." WH* iJÈÜGDIGE GROTE MATEN .-SSSS'ffBS Bêbé-boutique Gevonden-verloren »»»g,ort»c i... tricot enkalon 69.50 Geschenken waar u op 5 december al plezier van hebt: een veilige koffiemolen «4.95 een koffiefilter om gezellig in de huiskamer lekkere koffie te zetten 95.- een kwaliteits broodrooster 69.50 een handige mixer vanaf 39.95 een krulset-üw haar snel en keu rig in model 69.50 Ideaal geschenk voor mannen: een Philishave 49-50 59.5© 79.50 gelegenhJ^"F°TO een tien^ JjE i*Av FLOODS DONDERDAG 24 NOVEMBER 1966 Geschenken om naar te luisteren: elektrogrammofoon met grote luidspreker in deksel. Geschikt voor mono- en stereoplaten 169.- een radio (ideaal als tweede toestel) al vanaf 69." een portable 79.50 Speciaal voor de zoon met dé technische knob bel: een bouwdoos voor écht werkende apparaten. Vol komen veilig. Vanaf 39*50 Waarom kopen bij de speciaalzaak? omdat u daar alia tijd e aandacht krijgt omdat u daar 'n enorme keus aan welkome cadeaus vindt a omdat u daar veilige garantie krijgt omdat u daar op 100% service kunt rekenen DE GROOTSTE KEUZE VAN DE STAD ROTTERDAM Vier Ambachtsstraat 29 - 35. Tel: 256700. TAE wethouder voor financiën, mr. P. van Bochoven heeft in diens beant woording van vragen van raadsleden moeten wijzen op de benarde finan ciële situatie waarin ook Schiedam verkeert, en waardoor het niet moge lijk is tal van wensen in vervulling te doen gaan. Wethouder mr. P. van Bochoven (PvdA) zegt dat het moeilijk is een jaar tevoren reeds te gaan bepalen, hetgeen onder urgente werken dient te worden verstaan. Men denkt dan aan een rij van objecten die men gaat uitvoeren. Spreker wil toezeggen te trachten in het voorjaar een Inves teringsnota bij de raad in te dienen, hetgeen een mogelijkheid geeft tot een discussie. De informatieve nota kan dan eveneens worden ontworpen, en de raad omtrent concrete punten mededeling gedaan. Getracht zal worden tijdiger een ver slag van het Alg- Leningsfonds te doen verschijnen en daarin wat meer gerich- heid te geven. De investeringen in Schie dam blijven niet sterk beneden het lan delijke gemiddelde, zoals spr., nader mo tiveert. In 1956 bedroeg dat per inwoner in Schiedam f 185 tegen f 110 lande lijk, in 1959 was dit resp f 156 en f 115, in 1963 f 188 en f 189, in 1964 was dit gewijzigd in f 214 en f 236 terwijl voor 1965 Schiedam f 216 per inwoner inves teerde tegen f 248 landelijk. De verbetering der bestratingen zon hoogstens door kapitaalsinvesteringen verkregen kunnen worden, waarbij het de vraag is of dit goedkeuring zou ont vangen. Verlengen afschrijvingstermijnen acht spr onjuist omdat het een niet ver antwoorde verschuiving van lasten bete kent. Om langer met het materiaal te doen heeft het bezwaar, dat de onder houdskosten dan stijgen. Toename van het aantal ambtenaren vindt alleen plaarts bij bittere noodzaak eh wordt nauwkeurig onderzocht. Wat de Bedrijfseconomische dienst be treft, spreekt de wethouder zijn waar dering uit voor hetgeen de leiders van deze dienst heeft tot stand gebracht met ziin 47 onderwerpen. Diverse admini straties worden gemechaniseerd, be ginnend met de loonadministratie. Dat eist echter een goede voorbereiding. Men is doende om de incasso van de woningd ienst te moderniseren. We zijn er nog lang niet. doch er is een begin. De dienst werkt onder dé totale lei ding van het college- Aan een econoom zal opdracht worden gegeven de exploi tatie der diverse leeszalen eens door te lichten om te zien of deze financieel Juist zijn aangepast. De gemeente mag In salariëren van de ambtenaren niet boven de rijksregeling uitgaan, wel daar j onder, doch dan houden we spoedig geen j ambtenaar over. Spr. heeft bezwaar om j ongeorganiseerden („klaplopers" aldus spr.) tot georganiseerd overleg toe te la- ten. Omtrent vervoerszaken merkte spr. op, dat het een verouderd begrip is om buslijnen op de Koemarkt te laten ein- digen. in plaats van deze door te vop- ren naar het hart van Rotterdam. De R.E-T. levert een verlies van f 23 mil joen op zodat overleg wordt gepleegd met Schiedam en Vlaardingen om in die tekorten in de plaatselijke exploita tie bij te dragen, hetgeen een kwestie van tonnen gaat worden. We hebben bij het vervoer te vol doen aan de wensen van het publiek Omtrent invoering van een tweede of derde weekmarkt, wordt thans studie ge maakt, waarbij wordt nagegaan welke plaatsen daarvoor geschikt zijn, ook wat betreft windbescherming enz betrefl Inzake de bescherming van de naam „Schiedamse cognac" en „jenever" constateert spr. dat er reeds eniae be scherming bestaat. Voor wat de Schie damse naam betreft, dit zal op ander terrein uitgevochten dienen te worden Indien door d regering of andere in stanties iets gebeurt, zal het gemeente bestuur daar graag aan mee werken Om vuilnis gratis te doen storten heeft het bezwaar, dat mensen die beroeps halve afval enz. ophalen, dat allemaal gaan brengen. Het is ook niet waar schijnlijk, dat iedereen een afgedankt bed of crapeau op een wagentje naar de stortplats gaat brengen. De financiële positie der gemeente be- snrekend, constateert mr. Van Bochoven dat de enige uitkomst is een grotere bij drage uit het gemeentefonds te verkrij gen. De uitgaven voor bejaardencentra stijgen sterk: het onlangs geopen-' te- lru's Spaland gaat volgend isar f 468 000 kosten, voor Humapitas (7 maandeni f 234.000: in 1968 komt St. Lidu'na uit breiding gereed. eref. bejaardencen trum is in voorbereid'ng: het -St. Ja- cobégasthuis verhoogt de tarieven. De uitgaven voor dit doel komen rond de tw-» miljoen. Het praten over bezuinigen is tussen om meer geld voor bestratin gen, restauraties, wielerbaan etc. Doch wat zou men kunnen schrannen in de be groting: uitgaven voor BB, de nolitie presentiegelden voor raadsleden 1 De heer Collé: „Accoord". Wethouder Van Bochoven besluit met de opmerking, slaande oo reeds eerder gemaakte opmerkingen: „We zullen meer eieren moeten leggen en minder kake len"!' DE OOIEVAAR OPENT jj begin december zjjn I NIEUW VOOB ROTTERDAM! v. Oldenbarneveltstraat 111 I Het leven begint bij de Ooievaar 1 Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 uur tot 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: damesvulpen; herenbril; 1 paar zwarte herenhandschoenen; rood zwarte parapluie; dubbele krantentas; ról plakplastic; rood kleedje; wagen;- dekentje; doublé oorring. Te bevragen bij de vinders; ring met plm- 9 sleutels, Nesker, Veenlantstraat 7a; windbril v.d. Pol, Westfrankeland- sestraat 49a; 3 sleutels in zwart lederen etuii, Mulder, Rembrandtiaan 104; nng met 2 sleutels, Malkus, Van Ostadelaan 39a; herenbril, directiekeet Noletstich- ting. Penninglaan; bos sleutels, bureau Haivax, Plein Eendragt I; broche met gekleurde steentjes, Groen, Geert Rein- dersstraat 34c; doublé dameshorloge, Boot. Hoofdstraat 137; bankbiljet en twee' muntbiljetten, Postkantoor mgr. Nolenslaan; bankbiljet, Papaver, Groe- ntlaan (van Loon); bankbiljet, Resoord, Heenvlietsestraat 4; gladde trouwring, Damen, Mackaijstraat 56; 3 bankbiljet ten, Stolk, BK Laan 215a; zwart nylon jack, Hermsen, Fr. Halsplein 12; bruine zijden heren sjaal Fraueridorf, Willem de Zwijgerlaan 6; 2 overalls, De Leede, Nieuwe Maasstraat 99; zwart broekje en 1 paar sportschoenen, Boogerd, Huijs- mansstraat 46b; blauwe kinderglacé, Van Wijk, Vcltastraat 16a; blauwe nylon want Mackenbach, Burg. van Haarenlaan 90S; ieren bandschoen. De Wetering, Rem brandtiaan 104; zwarte handschoen (gla cé) Vervoort, Prins Bernhardlaan 40; Francois Haverschmidthuis; lederen he- renhanasc.ioen, Harts. Obrechtstraat 80; herenglacé (R>, Tettelaar, dr. Kuijper- laan 107; zwarte damesglacé (L), Go- sens, Nassaulaan 15b; zwart lederen da meshandschoen, Walbeek, Storkstraat 18; geel tropisch vogeltje, Guillot. Van Swin- denstraat 72b; bastaard herder, teef, Dijkstra, Laan van Spaland 12; cyperse poes; gestreepte poes; bastaard spaniel, allen te bevragen bij het Dierenasiel, St. Anna Zusterstraat: bruine herenporte monnee, met inh., Loch, Vondellaan 38a; geruit tasje met pennen en potloden, Magrijn, Tuinlaan 44; bruine herenpor- temonnee met inh. Koekebakker, PKO- Laan 117; portemonnee met inh. Vermei] Zamenhofstraat 119; herenportemonnee met inh.. fotootje, kaart vereniging, ter name «esteld, Blom. Franselaan 167 Rotterdam; portemonnee met inh., er kwitantie ten name gesteld, v.d. Heijden, Broersvest, textielhandelkinderboek, Postkantoor Lange Nieuwstraat. Apothekersdienst De dienst vangt aan vrijdagavond om zes. uur. Dienst apotheek Rembrandt, Rembrandtiaan 5, telefoon 268855. Orgelconcert RATTEN Het is naar aanleiding van het stuk „Miljoen ratten in Rotterdam", dat ik u schrijf. In ons rijtje flats strooien een zestal gezinnen met gulle hand grote stukken brood, aardappelen en zelfs kip- pebeentjes op straat. Afgezien van de grote rommel die het geeft, zien we ook regelmatig ratten en hebben we veel last van duiven. Vorige week zijn de lucht- „v kokers van roosters voorzien omdat het van hlm vogeltjes __i deze dienst erop attent, dat vergif alleen zo weinig zin heeft zolang er zoveel eten op straat en in de tuinen gegooid wordt, en verzocht hem om wanneer ik vergif kwam halen er tevens een stapeltje folders of sten cils bij te doen, die ik bij de ande re bewoners in de bus zou kunnen stop pen en waarin ze erop attent ge maakt zouden worden wat de gevolgen zinnige wijze; met 10—0 werden Aad Maan c.s. door mede-koploper Diveko 3 verpletterd en naar de tweede plaats Noad heeft na een zeer spannend duel, de uitwedstrijd tegen koploper Ne ver Dispair met 6—4 verloren. Het heett de Schiedammers een beet je tegen gezeten. Nol Braak werd ge plaagd door een flinke grièp en had daarnaast nog de pech, dat hij twee wedstrijden achter elkaar moest spelen. Doo ti dnood gedwongen werd het lact ate gedeelte van de wedstrijd op twee tafels gespeeld en Nol Braak had de pech na zijn wedstrijd tegen Willemse, verloren in drie games, gelijk over te moeten stappen naar de andere tafel voor de partij tegen de uitgeruste Van der Heuvel. Deze maakte in twee games korte metten met de Schiedammer. Hij bracht daarmee de stand op 5—4. Meijer verloor de laatste partij van Willemsen, waardoor de Schiedammers met een ne- derlaag van 6—4 naar huis moesten. Opmerkelijk was, dat Freek Suttorp. die tot nu toe slechts een partij had verloren, tegen Never Dispair, twee ne derlagen kreeg te slikken. Van der Heu- vel won van hem in twee games en ook "Willemse deed dat. Tegen Kappen was hij weer goed op" dreef. In drie games 21—11, 20—22 en 11—21 weffil hij win- van de eerste klasse. Met Pier Saas als invaller vöor Nico de Bie, werd te- gen het nog steeds zonder puntenverlies boven aan de ranglijst staande Xerxes 2 gelijk gespeeld. Meuldijk kwam tot drie overwinningen en Van Dijk tot twee. Piet Saas moest zijn drie partijen ge wonnen geven. De overige uitslagen van Noad waren: 21-Up 3Noad 2 28, Noad 4—Raket 1 46, Noad 5—KVK 1 46, Hollandiaan 1—Noad 6 6—4, Noad 7— Nationale 1 55, Noad 8Xerxes 7 8-2. SVA 6—Noad 10 8—2, Noad ll-Germinal 6 5—5. Weer winst. De zesde kompetitiewedstrijd heeft TSF 1 geen moeilijkheden opgeleverd: het bezoekende Hollandiaan 2 moest met een 8—2 nederlaag naar Vlaardingen te rugkeren. Het was voor Wittop Koning en de zijnen een goede generale voor de grote strijd die deze week wacht, die te gen de koploper Germinal 3 dat met één punt voorsprong op.de TSF-ers de leiding heeft. TSF 2 won zij het wat benauwd met 64 van SVA 3 en'klom daardoor naar de eerste plaats: het achtervolgen de Xerxes 7 staat er echter relatief nog beter voor. want het heeft met één wed strijd minder gespeeld slechts één punt minder. Voor TSF 3 sneuvelde het on geslagen rekord en nog wel op ondubbel- Hollandiaan 2 kon het tegen TSF 1 niet bolwerken, ofschoon Huug Wittop Koning bij de Schiedammers beslist niet in zijn beste vorm ontbrak; hij won wel zijn drie enkelspelen, doch alle drie eerst na drie games en 'n flinke achterstand. A. Stuye redde voor de Vlaardingers de eer. Opmerkelijk was dat opnieuw het dubbelspel voor TSF verloren ging; gezien de sleutelpositie die het dubbelspel als vierde partij in de wedstrijd inneemt wordt het hoog tijd dat TSF hier een grotere produk- tiviteit gaat tonen dan in de laatste weken het geval was, anders zou het negatieve dubbel-resultaat wel eens tot wedstrijdverlies kunen leiden. TSF 2 ondervond van SVA 3 meer tegenstand dan was verwacht. Dat kwam voorna- melijik door het falen van Will. Baar<* die niet tot winst kwam. Don Nuis bleef echter ongeslagen en met de twee winst partijen van Jan Bouwer en een moei lijk gewonnen dubbelspel (2118. 22—201 kwam toch een benauwde 64 overwin ning tot stand. Dat TSF 2 tegen Diveko 3 een moeilij ke wedstrijd tegemoet ging stond van te voren al vast; de Rotterdammers had den nog al hun wedstrijden met IO-7O en met grote overmacht gewonnen. Niet verwacht was echter, dst ook de TSF-ers met deze cijfers tenonder zouden gaan. Diveko 3 speelde echter inderdaad een klasse beter en gaf Aad Man en de 'iiren seen sohiin van een kans' allien in het dubbelspel werd een game ge wonnen 118—21. 21-15. 12—211. TS*" 3 zal zich voorlopig moeten concentreren op het behoud van de tweede plaats, die recht geeft op het spelen van promotie wedstrijden. duivenvuil via de kokers de keukens bin nenkwam. Bij deze wedkzaamheden is gebleken, dat er zich veel dode duiven in de luchtkokers en op het dak bevon den. Om nu op de ratten terug te komen, enige weken geleden maakte ik een buurvrouw erop attent, dat de stukken brood, die ze in de tuin gegooid had. op klaarlichte dag door de ratten wegge haald werden. Ze beloofde me geen brood meer te gooien Veertien dagen heeft ze dit vol gehouden, nu gooit ze weer volop. Na het stuk ln De Havenloods hoopte ik, dat deze mensen nu eindelijk hun verstand eens gingen gebruiken maar naar het vele brood te oordelen wat vanmorgen weer op straat lag, hebben ze het of niet gelezen, of niet begrepen. Tweemaal heb ik de ontsmettingsdienst gebeld, de eerste keer kwam er iemand brood met vergif gooien, de tweede keer konden we tegen betaling van een klein bedrag tabletten komen halen, wat Natuurgeneeswijze Dr. H. van der Upwich, arts te Bus- sum, zal vrijdagavond 25 november a.s. om 8 uur in Gebouw Atrium, Karei Door manstraat 143, voor de afdeling Rotter damvan de Nederlandse Vereniging voor Natuurgeneeswijze een voordracht hou den over; „Het ontstaan van hartziek ten", waarin zal worden uiteengezet, dat bijna alle lijders aan hart- en vaatziek ten hun kwaal en zelfs hun dood te dan ken hebben aan de verwaarlozing van enkele voor de gezondheid onmisbare regels in onze leef- en voedingswijze. Het opvolgen van deze regels behoedt ons niet alleen voor het krijgen van deze kwalen, maar bevordert bovendien sterk de geneeskracht, nadat zich reeds een min of meer ernstige kwaal of aandoe ning heeft ontwikkeld. Voor een ieder, die zich bedreigd voelt, een uiterst leer zame lezing. Na de pauze bestaat er ge legenheid tot het stellen van vrageri. 1 hebben. Ik verkeerde n.l. in de veronderstel ling, dat deze dienst vast en zeker der gelijk reklame-materiaal zou bezitten. Heel vérb'aasd was ik dan ook, toen de meneer aan de andere kant van de lijn zty: „Ja mevrouw, dat zou eigenlijk moeten gebueren, maar we hebben het niet. Wordt het nu geen tijd dat er op een duidelijke manier iets aan gedaan wordt, mogelijk in samenwerking met de Vereniging van Vogelvrienden. Mevr. HORSTEN Hogenbanweg 70a. Rotterdam. COMPETITIEWEDSTRIJDEN UNICUM AFGELAST Alle competitiewedstrijden van de elf tallen van de C.S.C. Unicum ziin zaterdag niet doorgegaan, omdat de terreinen wer den pfgekeurd. In plaats daarvan werden enkele vriendschappelijke wedstrijden gespeeld met als uitslagen: Un. comb DOS '32 comb. 2—5: Un. b 1—CVV b 1 11; Un. jeugd (t.m. 18 jr)—CVV jeugd 1—13. Komende zaterdag begint voor Unicum I al het returnprogramma. De Schie- broekse club speelt dan op haar terrein aan de Hazelaarsweg tegen JAC I uit Den Haag. Aanvang half drie: belang stellenden zijn van harte welkom. Het programma voor a.s. zaterdag luidt verder: Un. I—JAC I: Un. 2—HVO 2: Barendrecht 3—Un. 3: Maluku 2—Un. 5: Un. 6—WIA 2: VVOR 5—Un. 9: Zwart wit '28/10—Un. 10; GVMD 2—Un. 12: VDL b 2—Un. b 2; Un.b 3—VOC b 3: Aeolus c 1—Un. c 1; Hillegersberg Un. c 2; DJS c 2—Un. De organist Dirk ^ansz. Zwart geeft zaterdagavond, 26 november in de Kuy- perstraatkerk in Delfshaven een orgel concert. Op het programma staan bewer kingen van Adventskoralen van Bach, Jan Zwart en composities van" Handel, Stanley, Mendelssohn en Franck. Het concert begint om acht uur. De toe gangsprijs bedraagt een gulden. n werkelijk fraai overhemd, met perfecte pas vorm, moderne boord en alle gemakken van niet strijken... ligt toch nog om en bij de tien gulden... Daarom morgen profiteren vai deze aanbieding overhemden, Bel O Fast zelfstrij kende popeline, een magnifiek, hemd, hagelwit en Tricot Enkalon in fijn streep- motlef,... overhemden van een prachtkwaliteit, allen No Iron voor één prijs, voor' nog géén acht gulden. J MODEMAGAZIJN f BROERSVEST UI SCHIEDAM Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote partij over hemden, de BOF in wit en de Tricot Enkalon in streepjes motief, belde hemden in de

De Havenloods | 1966 | | pagina 8