pssi cüa*éét Uitleendiscotheek fikse stap vooruit ft. Kunst met kunsthars BEELDHOUWER MAAKTE NAAM MET POLYESTER J(Jet Nederlands Kamerorkest musiceerde begaafd Geslaagd concert voor bejaarden en invaliden SINT NICOLAAS gouden geschenken REINIER van den BERG CONTACTLENZEN AUT0BAZAR VOOR ELKE KLANT 'N FEESTELIJKE PREMIEPLAAT I J>E HAVENLOODS DONDERDAG 1 DECEMBER 1 IN DE FOYER van de Twentse schouwburg in Enschede staat een bronzen borstbeeld van de vroegere di recteur Paul Pella. Hierin schuilt ech ter een onwaarheid, het borstbeeld staat er wel en het is ook van Paul Pella, het is evenwel niet van brons maar van polyester gemaakt. En iedereen denkt dat het brons is, zelfs de echte kunst kenners. De jonge Amstelveense beeldhouwer Jan Verschoor (23) weet hier meer van, hij is waarschijnlijk de enige kunstenaar in ons land, die met kunsthars werkt, met name met polyester. Toen hij voor het eerst met polyester op de „markt" kwam, schudde de kun stenaarswereld', meewarig het hoofd, tot dat men de eerste resultaten zag en geen verschil kon ontdekken met een uit brons vervaardigd werk. Jan Verschoor en zijn assistent Rob Briinnmayer (30) beginnen nu naam te maken en zitten dan ook volop in het werk, opdrachten van overheidsinstanties en schouwburg directies. In wezen onderscheiden zij zich niet van hun collega's in de kunst, het enige verschil is, dat zij de mogelijkheden van polyester hebben ontdekt, de kunst hars waar tegenwoordig zowel auto's als vaartuigen van gemaakt wor den. Het grote voordeel ten opzichte van brons is, dat polyester veel goedkoper en ook veel lichter in gewicht is. De kunst van het polyestergieten hebben Jan en Rob na anderhalf jaar hard werken vol ledig onder de knie gekregen. Jan Verschoor heeft zijn atelier in een onbewoonbaar verklaarde woning in de Amstelveense Dorpsstraat. Het pand is al verschrikkelijk oud, er zijn lieden die beweren, dat de eerste Amstelveense nachtwacht hier woonde. In de tuin staan de reusachtige zonnebloemen te midden van velerlei kunstwerken en een tamme haan zit parmantig op een in aanbouw zijnd reliëf, in de orde van grootte van 11 bij ruim 4 meter. In het atelier hangt de penetrante lucht van kunsthars, die in de tijd toen Jan en Rob nog bij hun ouders thuis werkten, de buren het gasbedrijf deden bellen omdat „er ergens een gasbuis was gesprongen". Mogelijkheden Sinterklaas... het feest van dé luxe... maar nog meer' van de' nuttige en practische geschen ken. En waarom voor "hem" nu eens niet een paar spiksplinternieuwe Nylon Ankiets, passend bij zijn costuums? Morgen kunt U kiezen uit een grote partij Nylon herèn ankiets, die altijd passen en die U nooit hoeft te stoppen, per paar voor nog géén gulden. nylon heren Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Mousse Nylon herenanklets, in diverse zeer goede moderne kleuren, goed voor alle per paar ÓO 's Avonds tot 9 uur geopend behalve zaterdag. deponeerde ook dit jaar zijn duizenden WEST-KRUISKADE 51-55 TELEFOON 12.56.08 Rob Briinnmayer is degene, die de mo gelijkheden van polyester ontdekte. Ja ren geleden was hij een textielinkoper - met - de - hobby - van - klokkenrestau- rateur. Voor een bepaalde klok had hij een sierbeeldje nodig, het van gips ge maakte modelletje was in korte tijd ge broken en Rob vroeg aan zijn vriend Jan, of hij iets met polyester zou kun nen doen. In een kunstharsfabriek leer den zij de mogelijkheden van het nieu we materiaal en enthousiast gingen zij aan het werk. Jan Verschoor had inmiddels ontslag genomen als modelleur bij de NTS, waar hij via zijn opleiding aan de Aca demie voor Beeldende Kunst in Amster dam was gekomen. Hij leerde veel bij dt „televisie", o.a. hoe een Mozartkop in korte tijd in Napoleon te doen veran deren. Het werk kon hem op een gege ven moment niet meer bevredigen, in het vrije beroep van zelfstandig beeld houwer dacht hij zijn creativiteit meer te kunnen spuien. Rob Br nnmpyer nam ook ontslag en samen trokken zij in het onbewoon verklaarde pand In Amstel- Met het polyester borstbeèld van Paul Pella, deden zij iedereen verbaasd staan en daarna kwam het eerste opdrachtje schuchter binnen. De particulier, die een bezoek bracht aan het atelier, om te vragen of Jan Verschoor en zijn assis tent voor hem iets konden maken, keek verwonderd naar al die beelden in de tuin. Abstracte figuren, ontsproten- aan het brein van Jan Verschoor. De Stadsschouwburg in Amsterdam kwam'met het verzoek om toneelrekwi sieten te maken voor de Gijsbrecht van Aemstel. Zelfs de voorgevel van een oud Hollands huis, negen meter hoog, werd in het „kunstharsatelier" in Am stelveen gemaakt. De meest vererende opdracht kwam van het bestuur van hun gemeente, een muurreliëf voor een school in Boven kerk. Het is een gevaarte van 11 bij 4 meter. „In verhouding is het gewicht minimaal", zegt Jan Verschoor; „Als het van brons zou zijn gemaakt, zou de muur waaraan het wordt bevestigd een extra fundering moeten hebben. Dat is het grote voordeel van polyester, het weegt bijna niets, bovendien is het goed koop en nog weerbestendig en vuurvrij op de koop toe". IJet Comité Doelenconcert voor be jaarden, invaliden en gehandicapten heeft met een gigantisch vocaal con cert aan 1800 gelukkigen een avond van ontspannen en vaak ontroering wek kend muziekgenot geschonken. Gedach tig aan de evangelische taak die initia tiefnemers, dirigent-^en koorleden zich met deze Kerstboodschap hebben ge steld, is dit concert onder de signatuur van één der drie in het programma af gedrukte zinspreuken: „Daar, waar ge zongen en gebeden wordt in Zijn naam. doet God wonderen", tot een muzikaal festijn uitgegroeid. Zeshonderd zangers, waarvan circa 150 op het podium (het Chr. Residentie Mannenkoor) en 450 op de beide vleu gels en het front van de galerij ach ter het podium hadden plaats genomen, t.w. het Rotterdamse interkerkelijk koor „Deo Cantamus", het Haags Hervormd Kerkkoor en The Young Credo Singers, eveneens uit Rotterdam, hebben van de ze 'boodschap getuigenis afgelegd met een koorzang die velen diep moet heb ben ontroerd'. De dirigent Arie Pronk, die dit gigan tische koor leidde, heeft getoond de juiiste feeling te bezitten voor het mas sale „promenade" concert zoals dit zo succesvol in Engeland wordt gegeven. Nu eens geen avondvullend programma van een Mathaus- of Johannes Passion, een Hohe Messe of Weinachts-Oratorium, maar een volkomen ontspannend en toe gewijd zingen vol geloofskracht en blijmoedigheid:' zingen, om God's licht én aanwezigheid voor deze 1800 bejaar den invaliden en gehandicapten voel baar te maken. Hiertoe leenden zich de verschillende koorliederen van Clarke, Price, Hiller, NA VERHUIZING NAAR DE DOELEN Sinds de Centrale uitleenbibliotheek onderdak vond in het Doelengebouw is het aantal uitleningen met een sprong omhoog gegaan. Hoewel er „loop" zat in de oude oude pand aan de Witte de Withstraat is de sprong van 32.000 uit leningen naar 40.000 spectaculair. In het eerste jaar (1961) werden 15.000 platen uitgeleend. Dat aantal steeg van 22.000, 28.000, 30.000 naar 32.000. Direc teur Rob Maas zegt nu hoopvol: „Gaat het zo door dat zitten we volgend jaar boven de 50.000 leningen". Het opmerkelijke van deze groei is, dat er geen enkele andere aanwijzing voor is dan de vérhuizing naar de Doe len. Sinds de opening van het muziek- gebouw heeft de uitleendiscotheek er een stand geplaatst waar men voor de pauze zijn oude platen kan inruilen, in de pau ze zijn nieuwe platen kan uikiezen en na het concert de keuze kan afhalen. Er wordt echter weinig gebruik van ge maakt. - Hoewel de discotheek is ondergebracht in een particuliere stichting subsidieert de gemeente royaal f 1,- per abonnee er zijn er 1500) en kwartje per uit lening. Men kan een keuze maken uit 6000 platen. Praktisch alles is er ta vinden. Rob Maas: „Dat wü zeggen: Rit a Reys bijvoorbeeld wel, Willeke Alberti JAN WOLKERS LEEST UIT EIGEN WERK „Wegens sterfgeval gesloten" de één- acter van Jan Wolkers, die zaterdag 10 december door het Nieuwe Rotterdams Toneel in het Piccolotheater in première wordt gebracht zal niet worden vooraf gegaan door „De ijzeren voorraad", een andere één-acter van dezelfde schrijver. De tijd van voorbereiding bleek hier voor toch te kort. Bovendien meent men bij het NRT dat deze een-acter blinder sterk is dan „Sterfgeval". De schrijver zelf zal nu in Rotterdam zijn verhaal „De achtste plaag" komen voorlezen. niet. De gemeente subsidieert ons na tuurlijk niet om Willeke onder mensen te brengen. De bedoeling is dat het pu bliek meer smaaktoewust wordt." Wie platen wil lenen moet lid worden van de Centrale discotheek. Dat kost f 12,50 per jaar, inschrijfgeld f2,50. Het lenen kost voor een 30 cm plaat f0,75, 25 cm plaat f 0,65, 17 cm plaat f 0.45 De catalogus is voor f 3,ver krijgbaar. Rob Maas: ,Ik vind het te duur, maar het kan niet anders. Sinds 1961 hebben we geen prijsverhogingen ingevoerd. Dat is al heel wat. Ik zou wel graag een jeugdabonnement instellen.". Heeft hij wensen? „Jawel, maar zijn niet zo erg Rot terdams. Er moeten meer discotheken komen. In de eerste plaats in het land. Maar ook in Benelux-verband." Na Rotterdam.zijn er uitleen-discothe ken in Delft (20.000 uitleningen)Deven ter (9000 uitleningen) en Zwolle (6000 uitleningen) Vooral in het Degin stond de gramofoonplaten-wereld afwijzend te genover de uitleendiscotheek. Rob Maas: „Het is nog niet helemaal over, maar het wordt beter. Er wordt in Rotterdam geen plaat minder om verkocht. Het tegendeel eerder is waar". Tenslotte een tip aan Sinterklaas: Is een abonnement op de Centrale uitleen discotheek geen aardig cadeautje? Aanpassing in samenwerking met de oogarts. Geheel pijnloos en onzichtbaar. CONTACTLENSPRACTICUS C. J. STUIJ Optiek "de Lens" SCHIEDAMSEWEG 64 - TEL. 236055 PEPPELWEG 131 - TEL. 188465 ROTTERDAM Bach, Palestrina, Render, Ratghiborne, Vail en Pronk door hun eenvoud en originaliteit al bijzonder goed. Er ging een verfrissende en tegelijk dynamische kracht uit van dit massale concert van negro-spirituals die de toehoorder blij moedig stemde omdat deze in Neder land nog zo weinig bekende Engelse, Franse en Italiaanse geestelijke volks muziek zo gemakkelijk aanspreekt en boeiend is van melodie en harmonie- Hieraan hebben ook Caroline Kaart en The Four Sounds Gospelquartet een groot aandeel gehad: Caroline Kaart, die met haar sonore en donkere alt diepe indruk maakte met een drietal geestelijke liederen van Purcell, Bach en Wolf en vier Franse, Nederlandse, Italiaanse en Engelse geestelijke volks liederen. en het Four Sounds Gospel- quartet,' wiens gospelsongs en negro spirituals hartverwarmend klonken in de wijde ruimte van de Doelenzaal. Dit re- censieel verslag zou niet volledig zijn, indien de uitnemende begeleiding van strjkorkest en enkele koperblazers van het Radio Philharmonisch Orkest, Jan van Weelden als koorbegeleider en Max Prick van Wely als begeleider van Ca roline Kaart onvermeld bleven. Vermelding verdient eveneens, dat de bejaarden, invaliden en gehandicapten door particuliere auto's zijn gehaald en thuisgebracht en dat de Rotterdamse af deling van het Rode Kruis in de zaal zich belast heeft met het plaatsen van de invaliden en gehandicapten. Openbare kerstliedavond in De Doelen Kunt u zich voorstellen hoe een orkest van 200 man klinkt? Ook als dat alle maal amateurs zijn? De afdeling Rotterdam van de Vereni ging voor Huismuziek organiseert op za terdag 10 december haar jaarlijkse openbare kerstliedavond. De muziek voor deze avond wordt met bijzondere zorg gekozen, eenvoudig hiaar toch geschikt voor een grote groep. De avond wordt gehouden in De Doelen, in het repetitie lokaal van het R. Ph. O., artiestenin gang, Kruisstraat 2. De avond begint om 19.30 uur. Mensen die hun instrumenten meebrengen dienen 15 minuten vroeger aanwezig te zijn i.v.m. stemmen. De muziek is voor één gulden aan de zaal verkrijgbaar. De toegang is vrij. De leiding van deze avond is in han den van de heer Chr. B. Maasland. Fifth Traditional Jazz Evening Zaterdagavond geeft The Magnolia So ciëteit in de foyer van het Rijnhotel aan de Mauritsweg 3 haar Fifth Tradi tional Jazz Evening. Aanvang 20 uur. Aan deze avond, die de eerste is van een serie, werken mee een Ritme and Blues Group, The Magnolia Jazz Group '65 en Miss Patty Grey. Toegangskaarten a ƒ2 per persoon zijn verkrijgbaar bij het „hoofdkwar tier" Bas Jongeriusstraat 126, telefoon 277104, of zover voorradig aan de zaal. fJet concert van het Nederlands Ka merorkest o.l.v. Szijmon goldberg trok zondagmiddag een groot aantal toe hoorders naar de kleine Doelenzaal. En terecht! Het is steeds weer een muzi kale gebeurtenis dit kamerorkest te ho ren musiceren. De technische perfectie waarmee het in de regel speelt, doet het bestaan daarvan nauwelijks vermoe den, zodat er alleen maar een ontspan nen luisteren naar stijlvol musiceren overblijft. De genuanceerde wijze, waarop Mo zart's Adagio en Fuga in c K. V. 546 voor strijkorkest werd gespeeld, kente- kenle het uitvoeringsniveau van dit concert. Geheel tegengesteld aan deze muziek waren de drie delen uit de zes delen bestaand Lyrische Suite van Al- ban Berg, die oorspronkelijk voor strijk kwartet was gécomponeerd, doch later door de componist voor strijkorkest werd omgewerkt. Het gehele werk is ge deeltelijk in de twaalftoonstechniek ge schreven. Van de drie gespeelde delen alleen het Allegro Misterioso. De rest is chromatisch gecomponeerd. Omdat in deze Suite het gevoelselement over heerst en de techniek overschaduwt, is deze muziek aanvaardbaar. De spontaniteit waarmede deze Suite is gecomponeerd' heeft kennelijk de spe lers daarvan geïnspireerd: het werd een boeiende, alleszins bekwame vertol king, waarvan het Allegro Misterioso Geen klagen over verscheidenheid OVER verscheidenheid aan toneel heb ben we deze week niet te klagen gehad. John Lanting gaf tijdens het ronoert in de kleine Doelenzaal „De man met de snor" van Manuel van Log- gem, The Living Theatre uit New York bracht een heropvoering van Mysteries and smaller pieoes, de Haagse Comedie liet „School voor vrouwen" van Molière herleven en tenslotte waren het de ama teurs van De Nieuwe Toneelgroep die in het Picolotheater Anoulh „Romeo en Jeanette" opvoerde. John Lanting is en dat heeft hij meer dan eens bewezen een begaafd acteur, die een solo-optreden goed aan kan. Wat hem er echter toe gebracht heeft het verhaal van Van Loggem voor te dragen is een raadsel. Het is niet zo'n best verhaal. En' bovendien is „de plot" zo overduidelijk „geïnspireerd" op het Werk van Roald Dahl, dat alleen al uit een oogpunt van originaliteit van deze voordracht had moeten worden afgezien. De seance van The Living Theatre éiadden we indertijd .al in de Lantaren gezien. De noodzaak van een heropvoe ring was wat onduidelijk. Maar hoe dan ook, een boeiende ervaring was het wel. The Living Theatre is op de ontdekkings- Ter gelegenheid van het verschijnen van de definitieve uitgave van ,,De Be zetting" door dr. L de Jong Wordt tot en met 3 december een tentoonstelling gehouden, getiteld „De bezetting, een do cumentaire over een documentaire". De expositie is van 9.00 tot 22.00 uur ge opend in de tentoonstellingsruimte van n.v. De Arbeiderspers, Slaak 34 te Rot terdam. TIEN BEKENDE JAZZMUSICI CONCERTEERDEN VOOR B-14 De Rotterdamse Jazzsoclëteit B14 gaf vrijdagavond in de grote zaal van Ge bouw De Heuvel aan de St. Laurens- plaats een jazzconcert waaraan tien be kende Nederlandse jazzmusici hun me dewerking verleenden. Dit „Tentet", dat onder leiding stond van Jacques Schols (bas) speelde voortreffelijk en het Is jammer dat niet meer jazzliefhebbers hier naar toegekomen waren. De mede werkers waren: Herman Schoonderwalt- altsax, Toon van Vliet-tenorsax, Harry Verbeke-tenorsax, Rudy Brink-tenorsax, Cees Smal-trompct, Eddy Engels-trom pet, Eric van Lier trombone-tuba, Cees Slinger-piano, Johnny Engels-drum en last but no least de man die vele com posities voor deze bigband voor zijn re kening had genomen. Frans Elsen-vibra- phone. De avond, werd geopend met een op treden van het Jacques Schols Quartet waarbij Rudy Brink zich op de saxo foon weer van een goede zijde liet ho ren. Fijne muziek die vooral in „A night in Tunesy" tot uitdrukking kwam. In „The shadow of your smile" bleef een min of meer afgestopte sax ziek duidelijk onderscheiden van wat Sta* Getz er enkele weken geleden in De Doelen van gemaakt had. Het werd een hartveroverende opening van deze avond niet in het minst door pianospel Concert Nutsmuziekschool organiseert een concert ten bate het instrumentenfonds op zaterdag 3 de cember in de aula van de Glopper U.L.O. aan de Alkenlaan. Geheel belangeloos verlenen leerkrachten van de muziek school hun medewerking. Mevrouw M. te Boekhorst en dochter Frida, viool; de heer P. de Boer, dwarsfluit; de da mes W. Kokelaar en J. Zwaans, piano. Op het programma staan o.a. werken van Handel, La Loeillet, Dvorak. Ook de muziek van de hedendaagse compo nist Jan van Dijk, die persoonlijk aan wezig hoopt te zijn bij de uitvoering van zijn Ordres voor piano vierhandig, schept weinig problemen, zodat het con cert zeer zeker geschikt moet worden ge acht om door kinderen te worden beluis terd. Aanvang half drie. Toegangsprijs fl,- voor de schoolgaande Jeugd f0.50. VOOR AL UW ACCESSOIRES. GEREEDSCHAPPEN en ONDERDELEN Een uitgebreid assortiment KOKOSMATTEN PLAIDS HOEZEN BLAUPUNKT AUTORADIO'S vanaf f 134,50 SPECIALE AANBIEDING Gevarendriehoeken vanaf f 2,45 Wasborstels van f 9.90 voor f 4,95 Poetsartikelenset van f 16,80 voor f 8,75 BIJ AUTOBAZAR KOPEN... ...IS VOORDELIG KOPEN op alle artikelen 10-25 o/o KORTING alleen als klankwerk moet worden be luisterd. Het orkestrale deel van het programma werd besloten met een zeer verzorgde en gedistingeerde uitvoering van Mozart's Symfonie in C, K.V. 200, die in de plaats is gekomen van de aangekondigde Symfonie in C K.V. 338. De dirigent Szymon Goldberg was te vens de vioolsolist van deze middag. Hij speelde het vioolconcert in C. van Jo seph Haydn, dat de componist voor zijn concertmeester Luigi Tomasini schreef. Het is even dankbaar als virtuoos gecom poneerde muziek, die de speler voor technische lang niet oninteressante pro blemen stelt. Goldberg speelde dit concert met een aristrocratische toonvorming en voor dracht en bovendien met een geache veerde techniek. Carl Flesch schreef er de cadensen bij. Ondanks het ontbre ken van een irigent werd ee eenheid in het samenspel nergens verbroken. Een knap staaltje van gedisciplineerd samenspel. nieuw autherttiek toneel .Lang niet alles is bruikbaar. Maar veel wel. Daarom moet dit Amerikaanse gezelschap als een soort research-organisatie worden gezien, waaraan vooral mensen uit de toneelwereld hun voordeel mee kunnen doen. De Haagse Comedie bracht weer een avond goed toneel, in een goed decor en in goede costuums. En met een meer dan voortreffelijke hoofdrol van Max Croiset. „School voor vrouwen", in zijn tijd een schok teweeg brengend als „Zo is het...." in het jongste verleden, is nu echter verouderd. De situatie spreekt niet meer aan, de humor is voorbij en de clou werkt als een koude douche, waarvan geen sterveling meer opfrist. De Nieuwe Toneelgroep heeft een ver rassende opvoering gegeven van Anouilh's „Romeo en Jeanette". De grote verdienste van deze toneel groep is dat zij het amateurtoneel in Rotterdam op een plan brengt dat ver uitstijgt boven het gemiddelde niveau. Deze tweede presentatie heeft veel ver wachtingen gewekt. /Volgend jaar, begin mei, hoopt men met een herdenkingsprogramma te ko men van fragmenten uit „Angst en el lende van het Derde Rijk" en verzets gedichten. Een waardevol initiatief, dat het amateurtoneel haalt uit de sfeer van de^gezellige avond voor familie en ken- Jan Hein de Groot. Tot en met 31 december heeft Dankers voor iedere klant een fantastische 30 cm langspeel plaat voor 3.95 De gezellige DANKERS HAMMOND PARTY PLAAT verpakt in een luxe 4-kleurenhoes, met sprankelende lichtvoetige muziek, gespeeld door Pierre Biersma en zijn Hammond Combo. Koop uw geschenk dus bij Dankers. U heeft keus uit talloze geschenken: grammofoonplaten, radio- en T.V.-grammofoons, Hi-Fi-geluidsinstallaties, band recorders, elektr. huishoudelijke apparaten. en al de bij deze artikelen beho rende accessoires. U wordt geholpen door deskun dige jónge mensen. Uw geschenk wordt feestelijk verpakt. Bovendien heeft u recht op die gezellige langspeelplaat voor ƒ3,95. Coolsingel bif het metrostation stadhuis 1, 2 en 3 december tot 21.00 uur John Williams naar ons land van Cees Slinger en bassist Schols. Dan de bigband! A big hand! Er werd hier fantastisch gewerkt en het pleit voor de VPRO. die dit concert signaleer de en in haar radioprogramma opnam, dat zij hier aanwezig was en daarmede vele jazzvrienden In het land een plezier kon doen. Voor de aanwezigen was het misschien een teleurstelling dat (file en thousiast werkende musici zich na drie kwartier (op de klok af negen uur) plot seling bleken te herinneren dat zij tot die tijd gecontracteerd waren en hun kof fers pakten. Tóch werd het een apart gebeuren en uit deze samenwerking blijkt dat, met de medewerking van een vakman als Eisen, van tien topsolisten één homo geen jazzorkest naar voren kan treden. De rest van de avond werd gevuld door het Quartet Leo Meyer met als gast pianist Paul Ruijn. Zij verdienden meer dan als aanvulling op te treden, maar ijaar staat tegenover dat dit jazz concert van B14 op een 'juistei wijze werd afgerond. John Williams komt naar ons and. Donderdag 8 december zal hij een con cert geven in de kleine zaal van het Concertgebouw in Amsterdam. Vrijdag 9 december in het Mauritshuis in Den Haag. De nu 25-jarige John Williams werd geboren in Melbourne, Australië, in 1941. Op zijn zevende jaar begon hij - met gitaar spelen en ontving zijn eer ste lessen van zijn vader, ook een gita rist- In 1952 verhuisde de familie naar Londen en de toen 11 jaar oude John werd voorgesteld aan Andrés Segovia die zijn leraar werd tot 1960. Vijf jaar lang studeerde John Williams aan de „Accademia Musicale Chigiana de Siena" in Italië, waar Segovia jaar lijks de meesterklas leidt. In Siena won John Williams al verscheidene prij zen en eervolle vermeldingen; in 1954 won hij een van de hoofdprijzen van de Accademia. Twee jaar later was hij so list in het moeilijke Castelnuovo-Tedes- co concert (CBS (S) 72439). Verder studeerde hij aan de Royal College of Music van 1956—1959. In 1958 gaf hij het belangrijke recital 'in Lon den,

De Havenloods | 1966 | | pagina 17