Cf™™ Toch zoekt niemand vergeefs i Jeugdhaven vierde lustrum in Nieuwe Oosterkerk zuigeling tot twen HUUR PIANO'S HUUR DE HAVENLOODS i l»lcLMBER 1966 Het vierde lustrum van de Stichting Clubhuizen „De Jeugdhaven" vond zijn hoogtepunt in 'n feestelijke bijeenkomst in de Nieuwe Oosterkerk, waar honder den medewerkers en oud-medewerkers vam de Jeugdhaven verzameld waren. De voorzitter vaai het dagelijks bestuur, de heer J. C. Minnaar, verwelkomde in zijn openingswoord de afgevaardigden van kerkeraad, d,s. A. S. Timtaer en de heer De Jonge, waarbij de heer Minnaar hun meeleven met de Jeugdhaven accentueer de. Ook de medewerkers en oud-mede werkers betrok de voorzitter in zijn wel komstwoord, waarna hij ln hartelijke be woordingen de gemeente begroette. De gemeente ontvangt wel tedere week De Havenloods in de bus aldus de heer Minnaar maar over het eigen lijke clubhuiswerk hoort zij niet regelma tig. Het zware werk vraagt intensief ge bed van de gehele gemeente. De Jeugd haven tracht wel het licht van Christus te doen schijnen, maar alleen het door het gebed van de gemeente gewekte le ven uit de Heilige Geest kan pas tot vruchten leiden". Nadat het dubbelmannenkwartet „Va riante" o.l.v. Laurens van Wingerden, m.m.v. de hoboïste Agnes Bedeker eni ge fraaie oude zangen ten gehore had gebracht hield de Jeugdha venpredikant, dt B. ter Haar een indringende toe spraak. Ds. Ter Haar wees op het reeds gekomen Koninkrijk Gods, krachtens welk rijk de gemeente bepaalde taken zijn toebedeeld. „Waar wij bezig zijn is de Heer zelf aanwezig", aldus ds. Ter Haar, „het Koninkrijk is niet beperkt tot het toekomstig heil, maar het is er, van onze handen vandaan. Ook wij hebben iets van de volmacht die aan de zeventig disci pelen uit het evangelie van Lukas werd verleend. De strijd is vooral gericht op de geeste lijke machten, op de demonische invloe den die ook aan de Jeugdhavengeschie- denis niet vreemd zijn. Maar in de kracht van Christus die aan de gelovigen ver leend is, kan ook het moeilijke Jeugdha- venwerk met vrucht verricht worden. Christus is wel de grote overwinnaar, maar Hij ontvouwt zijn rijk niet zonder de medewerking van mensen. Daarom kunnen wij thans God loven en onze ze geningen tellen". Lustrum Nationaal klaver jastoernooi Het Naltionaal Klavèrjastoernooi wordt ieder jaar georganiseerd door het „Gil de van bet Gouden Glaasje". Ter gele- genheid van het vijfjarig bestaan van het gilde werd aan alle spelers die vo rige week te Amsterdam aan de eerste halve finale deelnamen een oorkonde uitgereikt. In totaal namen 8-Ö00 kla verjassers aan dit monstertoernooi deel. De prijswinnaars van de eerste wed strijd zijn: A. Soterp jr.J. van Loon, Rotterdam; J. SlingerlandC. Stavleu, Leiden, scheurwater-Van Rijn. Gorin- chem, A. AlleblasR. Zwiers, Maasdijk en B. ZwlnkhaanL. yan Nunen, Lek- kerkerk In totaal plaatsten tien paren zioh voor de finale die op 18 december ln Utrecht gespeeld zal Tot slot van het officiële gedeelte werd de administrateur van de Stichting, de heer J. Kranenburg, man van het „eer ste uur" die met welverdiend pensioen gaat, een groots afscheid bereid. Zijn grote verdiensten erden uitvoerig ge schetst en zijn echtgenote deelde ruim schools in deze hulde. De scheideode me juffrouw Wartena ondervond in de zeer lovende woorden van het bestuurslid, mevrouw Switters - van Popta de dank van de Jeugdhaven voor het prachtige werk dat zij daar verricht heeft. Jeugdhaven in de wijk van Het „kind" is opgegroeid van hebben met genodigden en de Wijkraad danig feestgevierd in theater Odeon. Deze luisterijke avond; waarin liefst twee cabaret gezelschappen optraden, één voor ouderen en één voor jongeren, stond geheel in het teken van het 20-jarig bestaan van de Stichting Clubhuizen „De Jeugdhaven". Het feest werd officieel geopend door de wijkraadvoorzitter, de heer Stotijn. Tot diep in de nacht werd er gedanst. Een feest, de wijk van Speijk waardig! (ADVERTENTIE) RECTIFICATIE In onze editie d.d. 24 november j.l. heeft het zetduiveltje ons parten ge speeld in de advertentie van PARKING SCHOUWBURG N.V. SCHOUWBURGPLEIN 22, ROTTERDAM Het abusievelijk vermelde telefoonnummer moet luiden: 010-140755 Via dit telefoonnummer zal men U gaarne inlichtingen verstrekken omtrent de SPECIALE ABONNEMENTSPRIJZEN. Het is bij „De Jeugdhaven" ge bruikelijk om alles wat met onze organisatie te maken heeft, te be trekken op de haven, de zee en alles wat daarmee samenhangt. De namen van de diverse clubs wijzen in die richting. Dat kan ook moei lijk anders in een havenstad als Rotterdam. Ik zou nu het beeld willen ge bruiken van een mensenkind, dat opgegroeid is van baby tot twen. Wie bij de geboorte van dit kind aanwezig is geweest, heeft niet kunnen vermoeden, dat het een moeilijke opvoeding tegemoet zou gaan en dat het allerlei ziekten en kwalen zou krijgen. Maar ja, men kan ook echt niet zeggen, dat het kind met blijdschap en hoerageroep werd begroet. Het was inderdaad een vreemde ln onze kerkelijke familie. De eerste jaren was de groei normaal en verliep alles naar wens. Het had niet veel nodig, kwam met weinig toe. Maar het bleek al spoe dig, dat het kind versterkende mid delen nodig had om te kunnen groeien. Van de zijde van de familie was niet zoveel te verwachten. Wel waren er vrienden en kennissen, die met het kind te doen hadden en zo van tijd tót tijd wat kwamen brengen. Intussen meenden de ouders, dat het toch te langzaam ging en ze stopten het kind vol met voedsel, dat wel het hoofd, maar niet het lichaam deed groeien. In die tijd sprak men van een kind met een waterhoofd. Bovendien begon het te dansen en te springen, wat maar matig door de familie werd ge waardeerd. De ouders zeiden: „Ach dat went wel." Toch waren er in tussen al aardig wat mensen ge komen, die het Jeugdhavenkind wel leuk en aardig vonden en zich beijverden om aan de opvoeding en groei mede te werken, want de ouders konden het maar moeilijk alleen af. Zo'n beweeglijk kind. dat steeds wat meer en wat anders wilde. Daarvoor waren specialisten nodig. Die kwamen er dan ook wel, zij het schoorvoetend. Eén ding was zeker; had men het kind eenmaal gezien, dan ging men er van houden en raakte men ervan overtuigd, dat er meer in zat dan men aanvankelijk had gedacht. Op 10-jarige leeftijd was de jon geling al aardig uit de kluiten ge wassen; het waterhoofd was ver dwenen en het lichaam al aardig gevormd, maar het had toch nog wel last van groeistuipen. Hoe ouder het kind werd, des te zelf verzekerder werd het. En geen wonder. Het kreeg goede raad gevers op allerlei gebied. Vooral ook hoe met het toegewezen zak geld moest worden omgegaan. Meestal gaf het meer uit dan het ontving. Er kwam echter hulp opdagen uit Den Haag en Rotterdam en ook van Ome Willem, die in Rotterdam een bloeiende zaak had. Toch bekeek men nog met argus, ogen het doen en laten van het joeh. De familie had zich met het bestaan van het Jeugdhavenkind verzoend en wilde zij het op zeer bescheiden schaal wel iets doen. Alleen al de erkenning van het bestaan van het wezen schonk de ouders grote vreugde. Men kon deze erkenning des te meer waar deren, omdat nu ook meer familie leden vonden dat er iets gedaan moest worden. Er werd ook iets gedaan: het kind kreeg gebouwen waar het kon werken. En het moest hard werken, wilde het de opgedragen taak nsor behoren ver richten. Wel had het nu geleerd met geld om te gaan en het was verbazend, dat het niet meer tekort kwam aan de toegeschoven gelden, maar er zelfs zo af en toe wat van over hield, om dat te besteden aan eigen „hobbies". En nu het een twen geworden is, heeft het een eigen inzicht gekre gen. Een inzicht, dat niet altijd wordt begrepen of dat dlirect ge deeld wordt. Ook heeft het steeds weer nieuwe plannen in het hoofd, wat de ouders nog wel heel wat kopzorg geeft. De meerderjarigheid staat nu voor de deur. Laten we hopen, dat daarmede ook de rijpheid gelijke tred mag houden. Gezien echter het feit, dat de jongeman nü al aardig op zijn eigen benen kan staan, hebben wij grote verwach tingen voor de toekomst. J. KRANENBURG. „De Reddingboot" heeft woensdag avond om 7.30 uur in „De Boemerang", Vondelweg 26, een gezellige avond. Lei ding zr. M. P. C. Haaijer en br. J. C. Slingerland. Er komt deze avond bezoek uit Spanje. Dat Bel O Fast tot de meest verkochte en meest geliefde overhemden horen, hoeven wij U niet meer te vertellen. Hoe kan 't ook anders, wassen zoals U zelf verkiest, met de hand of In de machine, een hemd dat zich zelf strijkt In de was, op en top modern gemak. Maar dat U dit voortreffelijke hemd nu koopt voor nog géén acht gulden,, als speciale aan bieding... Is toch wel Iets dat onze klanten zal Interesseren. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Bel O Fat overhemden In hagelwit, in de maten 36 t/m 43, s Avonds tot 9 uur geopend behalve zaterdag. Tentoonstelling zang kanaries da, haar jaarlijkse tentoonstelling zangkanaries in het wijkcentrum aan Larixlaan 200, hoek Kastanjesingel. De voor het publieik opengestelde Kijk dagen zijn: vrijdag-2 december van 19.00 tot 22.00 uur en Zaterdag 3 december van 10 tot 17 uur. Nieuwe leden kunnen zich iedere eer ste vrijdiag van elke maand, om 20 uur op voornoemd adres melden. Telefoni sche inlichtingen zijn te bekomen: des avonds na 19.30 uur onder d* no'« 183699. 200921 én 228094. JEMAND die zich „Voorbijganger" noemt reageert op ons ant woord aan Multatuli: „Multatull", die naam wekt bij mij altijd de herinnering op aan mijn vader, zoals hij in een baaien hemd, zijn broek vast gebonden met een stuk touw, de kamer op en neer ijsbeerde en grote stukken declameerde uit de werken van Multatuli. Zijn stem daalde zeer diep als hij met somber gezicht „ik weet niet waar ik sterven zal". voordroeg dat was omstreeks 1926. Hij stierf in een concentratiekamp. Een man met een enorm gevoel voor humor, een vrijbuiter, een denker. Zijn grootheid bestond vooral hierin, dat hij wel verschillende stelsels fanatiek bestreed, maar nooit de mens als zodanig, U weet hoe dat stukje proza verder gaat. „dan zullen er haaien komen Op de eerste Kerstdag 1962 verloren wij onze zoon, 24 jaar, een jongen vol ambitie en levenslust. Spoorloos van zijn schip verdwenen, op weg van China naar Canada. God was niet op die grote oceaan bij onze zoon. God was niet in dat concentratiekamp bij mijn vader. God was ook niet bij mijn vrouw ln haar verdriet. Wij hebben geklopt, gezocht en gebeden, maar er werd niet opengedaan, er werd niet gevonden. God was nergens. „Ja", zegt dan de zielszorger, „jullie hebben niet op de juiste manier geklopt". „En als jullie zoon op dat fatale moment God aan geroepen heeft is zijn ziel geborgen." Maar zijn laatste roep zal wel naar zijn moeder geweest zijn. In dat eerste vres(fifcra verdriet kwam er een vrouwelijke aaoderne dominee. Eenmaal vond zij wel genoeg, en daar kon Ik inkomen, daar zij geestelijk leeg was en ons niets kon bieden dan de dode letter. Ook zij liet evenals haar baas, de grote God, ops verrekken. Uw antwoord aan „Multatuli", heb ik met aandacht gelezen. Het streven iemand uit de modder te willen trekken is lof waardig. Maar ook u kunt dat niet. De wreedheden in de na tuur, in de strijd om het bestaan zijn zo onvoorstelbaar, dat je die natuur niet met God kan verbinden, die God die volgens u alleen maar liefde is. Diezelfde God laat het regenen op een berg kolenafval, zo lang, dat de berg gaat lopen en 200 kinderen in die school bedolven wordenlaat de kinderen tot mij komen 200 kinderen ln doodsangst, gestikt, gekneusd en gebroken en God zag dat het goed was. Wij worstelen dag en nacht en verwachten een oplossing, de waarheid, waarom het zo is. Onze grote fout is volgens mij dat wij God zien als een wezen gelijk de mens. Die altijd maar fit en kankert en slagen geeft naar links en rechts, mee dogenloos, zonder genade en het meest in de gelederen van de proletariërs. Driekwart van de wereldbevolking heeft te weinig eten en kleding. Hun armoede maakt ze tot communisten en dan worden ze weer geoordeeld, geslagen, gedood en eventueel Uit de kerk gebannen. Ik geloof, dat zélfs een gevormd mens als u, als we werkelijk eerlijk zijn, in wezen ook niet aan een soort verlossing gelooft. Er is meer een fase die al de ellende, verdriet en zorgen weg neemt, dat is de daad. Mijn schrijven is voor u waarschijnlijk onsamenhangend, ver ward of negatief. Maar schrijver ben ik niet en ook geen dich ter. Een monteurtje, geboekt als nummer 1338 op een scheeps werf. Jarenlang heb Ik gebeden en gevraagd: „Laat toch een mens ons pad kruisen die ons werkelijk ophelderen kan en de twijfel die in ons leeft kan opheffen." Waarom de mens op aarde is, en wat of hoe het ls na het leven, wat is datgene dat als ziel verder bestaat. Gezocht heb ik naar een antwoord in verschillende oosterse stromingen. De gedachten daarin zijn schoon. Maar iets concreets gevonden heb ik ook daarin niet. Een .spiritist kan ons vertellen dat de zielen van hen die van ons heengingen om ons zijn. Waarom zal ik dat geloven? De dicipelen waren met Christus, maar ook zij twijfelden. Men kan over die dingen praten, maar altijd is het alleen wat in de boeken staat, dat is dan datgene waarin je moet geloven. Maar de twijfel blijft En zo draaien wij om elkaar heen. De natuur; God. De natuur is wreed en immoreel. De natuur is God. God is louter liefde. Misschien kunt u mij toch iets vertellen, via De Havenloods. Ik moet toegeven dat het lezen van uw boodschappen tot de mens in dit blad wel ergens goed is. Maar wij zijn die niet met hun zorgen en verdriet te koop lopen. Als u ons iets kunt vertellen, kan dat kort zijn en ook voor andere gelden, die met dat zelfde verdriet worstelen als wij." Beste voorbijganger, Uhebt jarenlang gezocht. Maar u hebt niet gevonden. U hebt overal geklopt. Maar er is u nergens opengedaan. Nu klopt u bij De Havenloods aan. En bij mij. Zal ik het korte bevrijdende woord mogen spreken, dat u troost en uit zicht geeft? En vooral ook uw vrouw, die u zo bewondert om haar moed en volharding. Dat woord geve mij en u, terwijl ik achter mijn schrijfmachine zit en terwijl u, dit leest, de Heer zelf. Want iedeTeen blijven Gods woorden vreemd, be halve hem. die ze van God zelf verneemt. Dat geldt evengoed van geestelijken als van vrijdenkers. Niemand is op dait Woord van God geabonneerd. Het is altijd weer een wonder, als Hij zelf het tot U en tot mij wil spreken. En dat wonder gebeurt! Inderdaad lezer, u hebt jarenlang op de verkeerde plaats gezocht. U zoekt God nog steeds in de natuur. Ja, u meent zelfs dat God en de natuur eigenlijk één pot nat zijn. Het is deze ellendige dwaling, die net als de stookolie op de Noordzee de meeuwen van onze gedachten besmeuren en verlammen, zodat ze niet op kunnen vliegen tot God. God heeft uw jongen niet verdronken. Dat heeft de zee ge daan. De zee is mooi en nuttig Rotterdam dankt er zijn werk en zijn brood aan. Maar de zee is ook een massa-moor denares. Een massagraf. God neemt dat niet. God zal die zee oordelen, richten. Hij eist spoedig alle doden van haar terug. (Openb. 20:13). En dan zal die zee er niet meer zijn (Openb. 21:1). Met die zee als doodsmacht heeft God al van het begin der wereld overhoop gelegen. En eenmaal krijgt Hij,ze vol komen eronder. God staat volkomen aan uw kant in uw ver driet over uw zooin. Hij vindt ook, dat het niet had mogen gebeuren. De Bijbel zegt zelfs, dat God de zee uitscheldt, als ze zioh aan zijn mensen heeft vergrepen (Psalm 106:9). En dat is met die vreselijke ramp van Aiberfan in Wales net zo. Een geestelijke stond dagenlang in een oliejas over zijn stola in de modder mee te graven naar de slachtoffers. Op standige moeders vroegen hem telkens: „Als er een God is, waarom laat Hij dit dan toe?" Dan zij hij: „Het is niet de wil van God, maar de onvolmaaktheid van de mensen, die deze rampen laten gebeuren". God verfoeit de zorgeloosheid van de autoriteiten die zo weinig op de veiligheid van die mensen en kinderen was bedacht. Nogmaals, u hebt jarenlang op de verkeerde plaats gezocht. Toen u God niet buiten u kon vinden, bent u naar binnen gaan kijken. In het P.S. van uiw brief zegt u, dat Christus voor u een Yogi van hoge klasse is, die de mens leerde in zichzelf te schouwen. En u vraagt, of ik u de weg kan aan geven, om diep in u zelf af te dalen, en dan het licht te vin den, de waarheid. Maar u hebt het idee dat de drang der zinnen en, een zekere erfelijke belasting u daarbij lelijk in de weg zit. Maar u hebt Jezus eigenlijk nog nooit goed gezien, zoals Hij is. Zoals Hü ls, ls God. En dat ls heel wat anders dan de natuur en ons eigen innerlijk. Hij wijst oms niet alleen de waarheid. Hij is Zelf de Waarheid. Zoals Hij voor iedereen klaar stond en in een nieuwe wereld geloofde en zich daarvoor opofferde en ook begon die te verwezenlijken door mensen tevens te veranderen, zo is God. U hèbt God gezocht in de natuur en in uzelf. Nu moet u God gaan zoeken in wat de Bijbel over Jezus zegt. Ik leg bij de balie van De Havenloods aan de Westblaak een stukje van de Bijbel, een „evangelie", een soort levensbeschrijving van Jezus voor u klaar. Met tekeningen van Rembrandt. In dat leven van Jezus zal God Zichzelf aan u laten zien en horen. In dat boekje zult u het woord vinden, dat u zoekt. Hemzelf. Jezus is geen dod% Yogi. Hij is nu nog even springlevend en bij ons als 2000 jaar geleden. Filippus, een leerling van Jezus, zei eens tegen Hem: „Heer, toon ons de Vader en het is ons genoeg". Jezus zei toen tot hem: „Ben ik zolang bij u, en kent gij mij niet? Wie mij gezien heeft, heeft de Vader gezien; hoe zegt gij dan: toon ons de Vader? Gelooft gij niet, dat ik de Vader ben en de Vader in mij is? De woorden, die ik tot u spreek, zeg ik uit mijzelf niet; maar de Vader, die in mij blijft, doet zijn werken." (Johannes 14). DR. K. J. KRAAN 0 Rijmwoordenboek door A. M. C. Ballot.Schim v< Loeft Heeft u het ook zo zwaar met het maken van een paar „faitsoendielijke" rijmen en zinnen stuk voor stuk verantwoord saam te lijmen? Dat is elk jaar een strijd; bepaald geen kleinigheid Het kost soms veel papier maar toch verschaft het ons yieel plezier. Wilt u wat meer gemak? Bent u in dichten zwak? Wei peins niiet langer, zoek 'b rijmend woord op Stat in Prisma's Rijmwoordenboek a gering bedrag verschaft u zich gezag lijk nog slechits Vondiel heeft Komt, weest een groot poëet die fraaiie dlichtsels weeft. Ziet hier waartoe t kan leiden als men zich gans gaat wijden aan verzen schoon en kloek Ik schroomde niet te rijmen mei „hullup" van dit boek. fWURLlTzER met recht van koop yC a ém i zonder eerste storting Demonstraties Van de modellen 1967 te Rotter dam dag. van 10-4 uur door on ze Wurlitzerorganlst Joop Walvis e BI] luuuchafflng Tan een orgel S MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. 1RMBACH en RICHARD WEBER Prijzen vanaf f 673,- zonder eerste storting T. H. Woord voor woord door Mies Bou- huys en Bert Bouman. Het zal niemand verbazen, dat de we kelijkse tv-uitzending van verhalen uit de bijbel voor de kinderen nu ook op papier zijn vastgelegd. Hoe men ook tegenover de bijbel moge staan, zijn verhalen doen een wereld voor de lcleine en de grote mens opengaan. Dit schitterende boek, waarin vertelster Mies Bouhuys en teke naar Bert Bouman als om strijd zich be ijveren om de aandacht van de jongere kinderen gevangen te houden, is een hoogtepunt in dit soort uitgaven. De tekst is dermate indringend en afgestemd op het jeugdige publiek de illustraties niet minder —dat wij ons moeilijk een dank baarder geschenk in deze tijd van het jaar kunnen voorstellen. U en uw kinde ren zullen het alleen betreuren dat het bij pagina 220 uit is. Voor deze fraaie uitgave tekende uitgeverij Het Wereld venster te Baarn. Prijs ƒ15,90. ft Sambals voor Sweellnck door Pim Hofdorp Sambals voor Sweeltack; een gezellige Hollandse detectiveroman met een In disch ttaitje. Er vallen geen doden, er ko. men geen schietpartijen in voor, maar wel is sprake van goena-goena, Indische to verkunst. Het verhaal speelt zich af in de Haagse wijken Duinoord en Statenkwar tier, wijken waarin veel Indischmensen wonen. Hoofdpersoon in dit verhaal vol actie en geheimzinnige gebeurtenissen is de politiecommissaris Aremberg, die ook in de andere detectiveromans van Hof- dorp in de Haagse mysteriereeks de hoofdrol vervult. Behalve een Nederlands-Indische fami lie-affaire, speelt in het verhaal ook een clandestiene wapenhandel een rol. Bloe derig is de geschiedenis ta ieder geval niet. Er is zelfs nauwelijks sprake van misdaad en het boek zou dan ook als „detective" niet aanvaardbaar zijn, ware het niet dat er genoeg mysterieuze dingen gebeuren om het een spannende „story" te doen zijn. Alleen de met het verhaal verweven, ingewikkelde familierelaties werken bij voor uw oude PIANO, HAR MONIUM of ELECTRONISCH ORGEL. Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie 1967 bij de Wurlitzer-lmporteur: het lezen Soms vermoeiend, maar dat doet toch verder geen noemenswaardige af breuk aan het geheel. Ik heb me met dit boek in ieder geval geamuseerd. In tegenstelling mét „Sambals voor Sweelinck" is de detective: „Paspoort voor moord" van dezelfde schrijver wél een tamelijk bloeddorstig verhaal. Be halve de moord waardoor commissaris Aremberg aan het werk gezet wordt, vinden we in het verhaal een lugubere, doelbewuste serie moorden, waarbij zelfs gebruik gemaakt wordt van bijten de zuren om de lijken te laten verdwij nen. Een heel simpel verhaal overigens dat al in een van de eerste hoofdstuk ken de „dader" vrij duidelijk ten tonele voert. Voorts wordt bij voortduring voor_ uitgegrepen op het verhaal door „intuï tie" van de commissaris. Het enige opmerkelijke van het boek is dan ook in feit dat op het eind blijkt dat het „brein" achter de afschuwelijke moordenreeks ongrijpbaar is, hoewel commissaris Aremberg zeer goed weet wie het is. En niet alledaagse ontkno ping die echter het trage verhaal niet geheel goed kan maken. Uitgeverrij Kramer. Den Haag, f 5.90. Paspoort voor de Delta door Klaas Graftdijk. Op slechts luttele tientallen kilometers afstand wordt een waterwerk tot stand gebracht, dat zijn weerga in de wereld niet kent. Maar het is verbazingwekkend hoe weinig notie de gemiddelde Neder landse burger hiervan heeft. Te ingewik keld, te technisch? Neemt u dan eens het fascinerende boekje van Graftdijk ter hand (het beleefde zijn 6e herziene druk)De Delta-werken zijn een tintelend avontuur dat zich onder onze ogen vol trekt, het hoe en waarom wordt u uit deze uitstekende reportage duidelijk. Ver lucht met prachtige foto's. Uitgave van Het Wereldvenster. Baarn voor f 5,90. Als U gewend bent om de beste langspeelbanden voor Uw band recorder te gebruiken... dan verwachten wij U bli deze lanbïeding. ü00 meter Polyester lang speelbanden voor 4 en 2 spo ren, dubbelgepolijst (voorkomt beschadiging aan de kop) met volledige garantie, voor nog géén vijf gulden. 400 meter langspeelband 4-2 sporen, met garantie Vrijdag en zaterdag verkopen wij beneden In onze Discohoek deze kwaliteits langspeelbanden met volledige garantie, voor 4 en 2 sporen, in doos, voor s Avonds tot 9 uur geopend behalve zaterdag

De Havenloods | 1966 | | pagina 21