Jeugd heeft belangstelling voor zieken en bejaarden Evenementen bij bezoek vorstelijk bruidspaar KUNSTGEBITTEN BE HAVENLOODS weekblad voor Schiedam 16e jaargang no. 7 - donderdag 15 december 1966 Deze editie wordt bdis afin huis bezorgd in Schiedam en Kethel. OPLAGE 27.000 Combinaties met onze edities in Rotterdam, Vlaardingen, Maassluis, Hoek v Holland, en/of IJssel en Lekstreek mogelijk: TOTALE OPLAUE 2112.000 onder accountantscontrole. Redactie Schiedam: Leo 't Hart, Burg v. Haarenlaan 916, Telefoon 266900. Aangesloten bii de Nederlandse Huis-aan-Huisblad Pers WESTBLAAK 25, ROTTERDAM TELEFOON 13.21.70 (5 lijnen) POSTGIRO 18344 ADVERTENTIES TOT WOENSDAG 10 UUR UITGAVE STICHTING „DE JEUGDHAVEN" BEZOEK ZIEKEN INVALIDEN BESTAAT EEN JAAR JJet is hartverwarmend om in deze tijd van jeugdrumoer, beat-sensatie en teach-in gepraat, enkele jongens en meisjes te ontmoeten, die ln al die leegheid het leven van zichzelf en anderen trachten te vullen middels daden. In het bijzonder, waar dit het leven betreft van hulp behoevenden, zieken en eenzamen. Echt niet om nu eens in het middel punt van de belangstelling te worden geplaatst, hebben Paul, Wim en Hendrik Jan ons iets verteld over hetgeen zjj in alle bescheidenheid en zonder veel rumoer bezig zijn te doen. Het ging er slechts om anderen te stimuleren tot meedoen maar ook, om de kring van hun werk te verruimen. Onder de vele merkwaardige brieven die ons bereiken was die van Paul Kern- pers uit de Perenlaan 30 in Kethel. „We hebben een jaar geleden een club opgeribht, BZ. 1. Het doel hiervan is het bezoeken van zieken en invaliden, die weinig of helemaal niet buiten kunnen komen. We doen dit met acht jongens in de gemiddelde leeftijd van 1213 jagr en twee meisjes van ongeveer dezelfde leeftijd. We zijn nu geld. aan het opsparen, om deze mensen met kerstfeest wat aan te bieden en ook in januari, omdat we dan een jaar bestaan. Er worden nog wel mensen vergeten. En ook zouden we nog graag wat jon gelui van onze leeftijd willen hebben, die ons met dit werk kunnen helpen. Misschien zoudt u ons ook willen hel pen". Deze brief was getekend door Paul Kempers. voorzitter (16 jaar). Wie zou een dergelijk schrijven naast 'zich neer kunnen leggen en dus besteden we er graag enige aandacht aan in de hoop, dat deze B.Z.I.-jeugd niet teleurgesteld zal worden. Het doet eigenlijk niet ter zake, weerd- de mevr. Kempei at', toen we probeerden na te gaan, hoe deze jeugdactie op gang is gekomen, maar in feite is zij dege- WILT VERDER t DAN f 20.000 km.. voor hetzelfde geld? 1 Neem dan onze ban- den van wereldfaam! Ons garantiebewijs staat borg voor de beste banden... Door de inruil van Uw oude banden be spaart U zoveel geld, dat U al weer gespaard hebt voor min stens 10.000 km op uw volgende banden. Na gratis montage en uitbalan ceren rijdt U de wereld rond (40.000 km) met banden van: FILIAAL ëCHÏEDAM: RAAM 26 TEL. 26.83.51 's avonds geopend tot 19.30ui ook 's zaterdags APARTE JUBILEUM/RELATIE GESCHENKEN Maasboulev f 121 - Fotterdam - (achterzijde ard) - telefoon 124875-124885 REPARATIES INSTITUUT DENTILIA erg dankbaar als we geweest zijn", al dus Paul. „Ze laten het heus wel mer ken dat ze het fijn vinden". Zoals ge zegd, Wim heeft de zorg voor de finan ciën, waarvan hij keurig boek houdt. „We hebben nu 81 gulden bij .elkaar", vertrouwt hij als penningmeester ons toe. Er zijn enkele donateurs, maar de jongelui halen oude kranten op en ver kopen die ten bate van de kas. Nu wil len ze met kerstfeest „hun" patiënten gaan verrassen. Er is wel een goede relatie die op zo billijk mogelijke wij ze aan artikelen helpt maar goed, er gaat toch een aardige cent in zitten. Bovendien, de clubleden willen zelf ook gezamenlijk iets aan kerstfeestviering doen, waarvoor vader Post zijn tuinhuis je op Thurlede beschikbaar stelt. En dan bestaat B.Z.I. straks een jaar. Moeten we aan dit alles nu nog wel veel toevoegen? Het is allemaal zo duidelijk als het maar zijn kan, we zei den het reeds, het is hartverwarmend juist in deze tijd jongens en meisjes te ontmoeten, die het lot van de mede mensen, jong en oud niet langs zich heen laten gaan. Wie hier op welke wij- zé dan ook een taak in ziet, we heb ben de adressen hiervoor verhield, en dat geldt ook voor degenen die een be zoek op prijs zouden stellen. Waar dan ook. is hier wel iets te doen! Wees niet boos op ons, service-klanten gaan voor Logisch als een „vreemde" klant ons belt voor een T.V.-reparatie, helpen wij graag en indien mogelijk zo snel als het maar kan. Alleen wanneer even later eea „service"-klant belt gaat deze klant (welke bij ons een T.V. kocht) voor! Eerlijk niet waar? Pijnsnelle service maar service-klanten gaan voor. UEB1K. DE VELD Tielman Oemstraat 22 Schiedam Telefoon 26 86 38 Nieuwe naam: Schiedam- Rotterdam-West Enige tijd geleden is bij besprekingen met de Nederlandse Spoorwegen de aan dacht gevestigd op het feit, dat passa giers van de internationale treinen uit Hoek van Holland enz. in Rotterdam Hillegersberg moeten overstappen, een station, waar geen enkele faciliteit van betekenis is. De aandacht werd er op gevestigd, dat het nieuwe station Schiedam daar toe veel meer geschikt is. Als gevolg van een en ander zal in het nieuwe spoorboekje het station Schiedam worden aangeduid als: Rotter dam-West en hier het overstappen plaatsvinden, zodat dit station in de in ternationale gids wordt opgenomen. De Kamer van Koophandel te Rotter dam had zich tegen een en ander fel TTet hoogste punt van het in aanbouw zijnde bejaardencentrum der Huma nistische Stichting voor Huisvesting van bejaarden aan de Nieuwe Damlaan is bereikt en tijdens regen en stormvlagen is officieel de vlag gehesen. Dat was geen gemakkelijke taak voor de dames C. v. d. EschHenning en D. K. Panmanv d Heide (zie foto) die de eervolle maar moeilijke opgave daar toe hadden verkregen als leden van het bestuur der stichting. Langs tochtige, nog half in afbouw zijnde trappen, had het kleine gezelschap de beklimming der negen verdiepingen on- TVinsdag 20 december zal dan het vorstelijk bruidspaar, prinses Margriet en Mr. Pieter van Vollenhoven een min of meer officieel bezoek brengen aan Schiedam, de woonplaats van de bruigom. Het programma voor dit bezoek is als volgt samen gesteld. Rechts: voorzitter Paul Kempers. links: penningmeester Wim Post met hun papieren-besognes. Secretaris Hendrik Jan Dijkerman was ziek, hij staat dus op de lijst voor het jeugd-ziekenbezoek.. ne geweest, die bij haar zoon de be langstelling voor door leed getroffen medemensen gaande heeft gemaakt. Het is al een jaar of zeven geleden, dat mevr. Kemper naar zieken en be jaarden kaarten zond, waar door tijd schriften om werd gevraagd. Zo ontston den relaties door heel Nederland. „Om dat ik er eigenlijk persoonlijk buiten wilde blijven, tekende ik voor de kin deren meestal met de naam van Paul", zo bekent mevr. Kempers. Dit nu vormde de inleiding voor de belangstelling die op later leeftijd Paul zelf ging krijgen voor de zieken en be jaarden en hij ging hen zelf schrijven. Bövénidlien, hij zocht het dichter bij huis en ook meer persoonlijk. Er is weliswaar met menigeen een corres pondentie ontstaan en het is de wens van Paul om zo mogelijk enkele van de ze corréspondentie-zieken te gaan be zoeken, maar bij vond het meer direc te contact met zieken, eenzamen en be jaard^» in eigen woonplaats eveneens op zijn weg liggen. Dat betreft niet al leen Kethel, maar ook Schiedam. „Maar we hebben ook contact met pa tiënten in Vlaardingen en Maassluis en in De Lier", vertelt Paul. Wat dit laat ste betreft, het is een gevolg van het feit dat Paul de CHR. Tuinbouwschool in die gemeente bezoekt. Met enkele vrienden had hij zo eens over het fijne van zijn bezigheid ge sproken. Dit heeft in januari van dit jaar geleid tot de oprichting van B.Z.I. (Bezoek. Zieken, Invaliden). Hendrik Jan Dijkerman wérd secretaris, Wim Post (Cor Kuylerstraat 20) penning meester. Er werden nog een aantal jongens en meisjes gevonden die zich tot dit mooie werk om in moeilijkheden en verdriet v erkerenden te helpen voelden aangetrokken. Naast „het be stuur" zijn er nog vier jongens en drie meisjes; twee zijn er 11 jaar, Paul is de oudste. Alle leeftijden HET is begrijpelijk, dat zij zich vooral ook aangetrokken voelen tot zieke of invalide kinderen, maar de leeftijd maakt verder geen enkel ver- séhil. Zij hebben „patiënten" uit alle leeftijdsgroepen. Dat zijn er momen teel tien. maar het is zoals Paul schreef, er zijn er ongetwijfeld mee rdie graag eens iemand op bezoek willen hebben om mee te praten, ook (mogelijk juist) omdat het hier de jeugd betreft. dan gaan wij er eens heen. Soms een keer in de week. soms meer. Het is niet alleen om te praten, maar het kan ook nodig zijn om eens een boodschap voor hen te doen", zegt Paul. Eigenlijk Is het de bedoeling, dat Ie dere zieke of bejaarde een „eigen" jon gen of meisje krijgt, maar vooral om dat er wel erg jonge leden bij B.Z.I. zijn, is het gewenst dat die samen gaan. Bovendien, wanneer ook middels deze oproep er meer aanvragen komen zijn er ook meer medewerkers en me dewerksters nodig. Hoe ze het werk vin den? „Leuk", zegt Wim en we behoeven niet nader te verklaren wat hij er mee bedoelt. „Leuk", beslist niet omdat je er zo'n reuze lol door kunt maken of herrie schoppen „leuk" heeft beslist betrekking op de waarde van het be zoek voor de patiënt en de voldoening van zulk een bezoek. „Men is altijd zo 14.15 uur: Aankomst van H.K.H. Prin ses Margriet en de heer mr. P. van Vollenhoven bij de grens van de gemeen te aan de Rotterdamsedijk. (Grensflat). Het bruidspaar zal in gezelschapzijn van: mevrouw A. V. de Beaufort, ge boren jonkvrouwe Van Sminia; Kapitein ter Zee E. Roest, adjudant van H.M. de Koningin, terwijl ter begroeting zullen zijn: mr. J. Klaasesz, Commissaris deT Koningin in de provincie Zuid-Holland; H. Roelfseima, burgemeester van Schie dam. 14.20 uur. Rijtoer naar het museum (gewone ingang) (zo mogelijk in open auto). Route: Rotterdamsedijk - Koe markt - Broersvest tot aan Emmaplein - omkeren - Broersvest terug - Hoog straat. Volgorde stoet: le auto commis saris van Politie; 2e auto Commissaris der Konihgin met burgemeester; 3e auto Bruidspaar; 4e auto Gevolg. 14.30 uur. Aankomst Stedelijk Museum. In de hall zullen ter begroeting aanwe zig zijn: mevrouw L. H. A. Klaasesz- de Bruijne; mevrouw M. A. Roelfse- ma—Poelstra: mr. P. van Bochove wet houder van .Financiën en Personeelsza ken: mevrouw N. van Bochove—Lems mr. M. J. M. van Kinderen, Wethouder van de Woningdienst en de Techn. Be drijven; mevrouw G. M. van Kinderen de Koning; mevrtmw G. D. de Graaft, Wethouder van Onderwijs en Culturele Zaken; M. Eijkenaar, Wethouder van Sociale Zaken en Volksgezondheid; me vrouw M. Eijkenaar—Kranendonk; mr. M. J. Blok, Gemeentesecretaris van Schiedam; mevrouw Y. P. Blok—Borg- stein; de heer P. van Vollenhoven; me vrouw J. G. van Vollenhoven—de Lange. 14.35 uur. Het Bruidspaar begeeft zich dan naar het middenplein van het mu seum, waar het Politie Muziekgezel schap van Schiedam staat aangetreden. Onder leiding van de dirigent M. Bril- leman wordt een mars gespeeld. (When the Saints go marching in). Hierna voe ren plm. 45 kinderen van elke lagere school één een rondedans uit. 14.50 uur. Ontvangst in entreezaal. Prinses Margriet en mr. Pieter van Vol lenhoven begroeten in deze zaal: Mr. TT Engelsman, Lid van de Tweede 16.00 uur. Het gezelschap begeeft zich naar de kelders van het museum, waar in zich de historische verzameling van de stad en het Nationaal Gedistilleerd Muséum b^vindeiv Hier" worden ehige verversingen aangeboden en blijft men enige tijd informeel bijeen. 16.30 uur. Vertrek bruldpaar. Brïllant schitterend bezit voor altijd! van *Andel Hoogstraat 164-152 Beyerlandselaan 176 Geschenk J. Engelsmande Hond; De Voorzitters van de raadsfracties met hun echtgeno ten; Mr. W. E. van Vloten, Kantonrech ter: mevrouw A. van Vloten—van Rijs wijk: K. Rijpma. Commissaris van Po litie: mevrouw R. RijprpaEmmer: P. Dirkzwager, Vice-Voorzitter van de Com missie voor het Stedelijk Museum; me vrouw A. C. J. P Dirkzwager—van der Schalk; J P Coebergh. Voorzitter van de Stichting Nationaal Gedistilleerd Mu seum: mevrouiy A. A. Coebergh—van Velze. 15 05 uur. B'jeenkomst tn Aula. Bij het betreden van de Aula zingt bet Koninklijk Schiedams Mannenkoor „Or pheus". onder leiding van de dirigent Chr Verhoog „Zij leven lang". Zodra het gezelschap zal hebben plaatsgeno men, spreekt de burgemeester een wel komswoord en biedt als geschenk van de "emeente Schiedam een 17de eeuw- se Hollandse eikenhouten linnenkast met dn'e bewerkte panelen aan, qlsmede een 18de eeuwse opticanrent voorstellende de Markt en het Stadhuis van Schiedam. Vervolgens bieden de heer J. v. d. Griend Voorzitter van de Stichting Vie ring Nationale F°est- en Gedenkdagen, en mevrouw A H. Moll—Tromp. Presi dente van het Centraal Vrouwencomité van Schiedam, de cadeaus van de bur gerij aan. bestaande uit vier en twintig zilveren lunriicouverts en een zilveren koektrommel. 15 25 uur ..Orpheus" 7)r,<rt een twee tal l'ederen. n 1.: Faec Dies" van Joh. Ver'n-lct: ..Voiris"},; Bumbeids"b:" Oos- tenrüks volkri'edie. bewerking Ieo Leaner. 15 ?(l uur. Rondgang over de tentoon stellingen ..Oranje en Schiedam" en „Kinderfeest". HET geschenk van de Schiedamse bur gerij bestaat uit: 24 zwaar zilveren lunch-couvérts, be staande uit mes, lepel en vork, te le veren door het Koninklijk Ned. Edelme- taalbednjf van Kempen Begeer Vos eveneens zwaar zilveren koekjes-trommel op bijbehorende schaal te leveren door de firma Premsela Hamburger. Deze geschenken zijn gekozen uit de verlanglijst van het bruidspaar. Het model is in „Renaissance-stijl" vervaardigd. De handgrepen van lepel en vork zijn iets opwippend en bewerkt. Het heft van het mes heeft vloeiende ronde lijnen, het mes zelf is gevat in dezelfde ron ding. Het ontwerp van het couvert is van Carel Begeer, dat van het aan de achterzijde aan te brengen monogram van Gustajv Beran. De beidé voorletters van het jonge paar en de familienaam Van Vollenho ven zijn kunstig verwerkt in een vloei end geheel. De koektrommel is onlangs door Prin ses Margriet zelf uitgekozen. Zij is van een sierlijk rond model, met heel fijne bewerking op de randen van de trommel en van het bijpassend blaadje. T\TAMENS het gemeentebestuur van Schiedam zal o.m. een Opticaprent van de Markt en het Stadhuis worden aangeboden. Op deze prent is het volgende te zien: Stadhuis. Is tegen het midden van de 16de eeuw in laat-gotische stijl opgetrok ken. Hersteld in 1637 na de brand van In 1782 zo Ingrijpend verbouwd, dat alleen het silhouet nog 16de eeuws aan doet. Molen De Oost. Gebouwd in 1727 ten behoeve van het brandersbedrijf. Is in 1899 tot de balie afgebroken. Deed ja ren dienst als bananenpakhuis en werd m 196T geheel gesloopt. Opticaprenten werden bekeken in een apparaat, bestaande uit een vlakliggend blad, vooraan voorzien van een lens van ca. 20 cm. middellijn, en een schuin staande spiegel daarachter. .De prenten werden op het blad, (onder de spiegel gelegd. In de spiegel kreeg men dan een fraaie plaat, waarbij links en rechts waren verwisseld. De beelden kwamen ptprenskopisch los te staan. De prenten zijn dusdanig gecomponeerd, dat door de spiegeling een sjerke dieptewerking ont- stnd. Zij zijn gemaakt met hei oog op het apparaat, waardoor zij ver-tekend zijn: topografisch zijn zij niet juist. In het apparaat bezien, moeten zii topogra fisch correct zijn. Onder de prent werd een viertalige tekst gezet over de voorste'l!ng, de naam van de maker en de graveur. Aan de bovenzijde de tekst in spiegelschrift (met het oog op het apparaat). In de sterk Frans georienteerde 18de eeuw was deze tekst meestal in het Frans gesteld. De teksten van de onderhavige prent zijn: Gesigt van het Stadhuys met het Markt- velt der Stad Schiedam. Vue de la Maison de Ville et du Mar- ché a Schiedam. Veduta della Curia et del Mercato a Schiedam. Prospect des Rath Hauss und Marckts zu Schiedam. Vervaardigers: J. van Haastert del., d.i. J. van Haastert de- lineavit, tekende, schetste. Georg Bal- thasar Probst excud., d.i. excudit, gaf uit. A.V. rechten voorbehouden aan de Augsburgse prentendrukkerij. De techniek was ets of kopergravure. Zij werden met de hand ingekleurd. Deze prent: kopergravure. T entoonstellingen IN het Stedelijk Museum van Schie dam worden een tweetal tentoonstel lingen georganiseerd. De eerste tentoonstelling „Oranje en Schiedam" laat vele gebeurtenissen, die in de geschiedenis van het Huis van Oranje voorkwamen vanaf 1898 de re vue passeren. De tentoonstelling begint met schilderijen, foto's en curiosa be treffende de inhuldiging van H.M. Ko ningin Wilhelmina in 1898. Daarna wordt aandacht geschonken aan het huwelijk van H. M. Koningin Wilhelmina met Z.K.H. Prins Hendrik, de geboorte van H.K.H. Prinses Juliana, het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z.K.H. Prins Bernhard, de inhuldiging van H.M. de Koningin Juliana in 1948 en de geboor te van de vier Prinsessen. De tentoonstelling is samengesteld uit schilderijen, foto's en voorwerpen, waar onder voorwerpen die door de burgerij aangeboden werden. Vooral bij de fo to's valt het acdent op het leven van H.K.H. Prinses Margriet. Deze tentoon stelling kwam tot stand dank zij de gro te bruiklenen van het Koninklijk Huis archief te 's-Gravenhnge, het Oranje- Nassau Museum te Delft en de Rijks voorlichtingsdienst. Mejuffrouw E. W. G. van Maanen, assistente van het museum, is belast geweest met het grootste deel van de selectie der voorwerpen. De tweede tentoonstelling „Kinder feest" toont een bonte verscheidenheid van vrije expressie, gemaakt op de Schiedamse scholen voor K.O G.L.O., B.L.O. en V.G.L.O. Alle werkstukken hebben als thema feest of huwelijk van H.K.H. Prinses Margriet met mr. Pie ter van Vollenhoven. Beide tentoonstellingen zijn vanaf zondag 18 december tot maandag 15 ja-* nuari 1967 te bezichtigen. Gedurende de tentoonsteirngsperiode zullen op bepaal de tijden, die nog nader worden gepu bliceerd. filmvoorstellingen gegeven wor den van films betreffende Koninklijke bezoeken. dernomen. Daar aangekomen, sprak de architect, de heer W. H. Spruyt enkele woorden waarin hij uiting gaf aan de wens, dat de bouw verder voorspoedig zal verlopen. De voorzitter der Stichting, de heer P. Oostlander heeft, toen men weer veilig en wet in de bouwkeet terug was, eveneens zijn dankbaarheid uitgesproken voor de groei van het gebouw. De'directeur van dé Aaritoemerscombi- natie, drs. C. L Noordzij wees in zijn toespraak op de problemen van de stijgende bouwkosten. Het tehuis zal totaal 220 bedden bevatten en 16 twee persoonskamers, ziekenafdeling, recrea tiezaal enz. Verwacht wordt, dat eind 1967 het gebouw gereed zal zijn. Veel belangstelling voor huwelijksgeschenk Aanvankelijk zag het er naar uit, dat het geschenk, dat namens de burgerij van Schiedam aan het bruidspaar Prin ses Margriet en de heer van Vollenho ven zou kunnen worden aangeboden, van bescheiden aard zou zijn. Nu de inzaimelings-aktie van de V.N.F.G. (v.m. Oranje-ver.) praktisch geëindigd is, blijkt, dat méér kan wor den gedaan, dank zij de vele ,en soms flinke bedragen, die de laatste twee we ken zijn ingekomen, ook van bedrijven. Het bestuur van de stichting is hier over vanzelfsprekend zeer verheugd. Als a s. dinsdag 20 december a.s., het bruidspaar in de aula van het Gemeen- 1 wordt, ontvangen r oestuur, zullen door u. van de Griend, voorzitter van uc V.N.F.G., daarbij geassisteerd door me vrouw A. H. Moll-Tromp, presidente van het centraal-Vrouwen-comité niet alleen kunnen worden aangeboden de reeds eer der vermelde 24 zwaar zilveren lunch- couveyts met fraai monogram en een zwaar zilveren koekjes-trommel met blad, maar kan tevens worden voldaan aan de bijzondere wens van H.K.H. Prinses Margriet om als geschenk te mogen ontvangen een zeer fraaie antiek zilveren brandewijnkom. Deze is van Friese oorsprong, uit het jaar 1764 prachtig bewerkt, ovaal van vorm, met twee fijn bewerkte handgre- Tijdelijk Een pakje van 2511 grs a 55 ets Stearinevrv bak-, braad en trltui vet BLAINC DE IIOKUF OSSKWIT e< iit i.itvns F» i»2tkj<>K Vil II ito voor VRAAGT UW WINKELIER I I Oecumenische-kerstzang in de Grote Kerk De plaatselijke oecumenische raad van kerken in Schiedam organiseert maandag, 19 december een kerstzang uur in de Grote Kerk aan de Lamge Kerkstraat. Aanvang 2015 uur. Het programma vermeldt een aantal advents- en kerstliederen afgewisseld door enkele profetische- en schriftlezin gen. Deze bijbellezingen zullen Worden verzorgd door gèmeenteleden uit de ver schillende Schiedamse kérken, de her vormde gemeente, de gereformeerde kerk, de evangelisch Lutherse kerk de R.K. kerk en remonstrantse gemeente. De waarnemend-voorzitter van de oecu menische raad, ds. D. J. Spa ling Dzn. zal deze kerstzangsamenkomst leiden. De cantor-organist van de GroteKerk de heer J. P. Bekkers, zal samen met rie christelijke muziekvereniging Harpe Davids o.l.v. de heer A. L. Glotzbach de begeleidingen van de samenzang ver zorgen. Vanaf 20 uur zullen muziek korps en orgel improvisaties Spelen van bekende kerstliederen. Begunstigd door het licht van honder den brandende kaarsen van de beroem de kronen van de Grote Kerk zult u daarna samen met alle aanwezigen de advents- en kerstliederen zingen als goe de start van de laatste week in de ad vent, als voorbereiding op de kamen de kerstviering. De tekst van de te ziingen liederen wordt aan een ieder ter beschikking ge steld. De oecumenische raad van kerken no digt allen uit deze Kerstzang mede te maken. Zondagmorgen 18 december zal het nieuwe altaar in de St. Jacobskerk te Kethel plechtig worden geconsacreerd in de dienst welke om half elf aan vangt. De consecratie zal geschieden door Mgr. Jansen. Aön de verdere inwijdingsplechtighe den zal worden deelgenomen door Mgr. Jansen, Deken Boelrijk uit Schiedam, pastoor Wuiijst, de oudste priesterzoon van Kethel, pastoor lansbergen, kape laan Ruygrok, nog een aantal 'jong,'re priesterzonen van Kethel. Medewerking zal worden verleend door het kerkkoor. Gemeep^ebsstimr feliciteert prinses Margriet Het Gemeentebestuur van Schiedam heeft zaterdag j.l. het volgende tele s-am verzonden: Aa>-> Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Margriet en de heer mr P. vti Vollenhoven Soestdijk. „Ter gelegenheid van uw ondertrouw biedt het. Gemeentebestuur van Schie dam u zijn hartelijke gelukwensen aan." STOOPMAN JUWELIER

De Havenloods | 1966 | | pagina 1