L mmm Sportgrabbelton Juventus maakt basketball populair in Schiedam radiologisch laborant (e) TSF PROMOTIEKANSEN GAAN BERGAFWAARTS UVG-dames stelden teleur wDampo Zal voetbal voor de amateurs weer rollen? Bronchiletten DE HAVENLOODS - DONDERDAG 15 DECEMBER 1966 S'd 4 VRAAGT ADVIES komst en misschien was de vereniging nooit opgericht indien er geen sporthal gekomen zou zijn. Bijna de gehele zaterdag, de woens dagavond en eenmaal in de veertien da gen on zondag, als het eerste een thuis wedstrijd heeft, is de club present in de hal Voorlopig :s er dus speeltijd vol doende, maar de gestadige groei zou zou daar wellicht verandering in kun nen brengen. Al met al kunnen we wel zeggen, dat de heer Van der Reijden en zijn mede oprichters geslaagd zijn ln hun streven het basketball in Schiedam populair te maken, Juventus bestaat pas twee jaar. maar het heeft nu reeds be wezen bestaansrecht te hebben en te vol doen in een leemte tussen de Schiedam- se sportverenigingen. F. BUL ginds de komst van de heer C. A. Bos als leraar lichamelijke opvoeding op de Rijks HBS in Schiedam, in 1951, wordt op deze school door de leerlingen basketball gespeeld. Er werden en worden nog klassecompe tities georganiseerd en op het jaarlijkse kersttoernooi van de middel bare scholieen en de Enegiehal te Rotterdam hoort het team van de RHBS, tot de meest gevreesde tegenstanders. De leerlingen van deze Schiedamse middelbare school zijn dan ook allemaal basketball-minded. Het is dan ook niet zo vreemd, dat tal van oud-leerlingen in diverse verenigingen in den lande een vooraanstaande rol spelen. Een echte vereniging, waamee in competitieverband gespeeld kan worden, was er echter niet. Niet op de school, maar ook niet in Schiedam. Dat duurde tot in 1964. Toen ln augustus 1964 de eerste paal voor de sporthal Margriet de grond inging, kwam bij de heer D. van de Reijden de gedachten op, dat het nu de juiste tijd was, om tot het oprichten van een basketball-vereniging te komen. De heer Van de Reijden is oud-leerling van de RHBS en nu op die school werkzaam als docent in geschiedenis. Geen wonder dus dat de heer Van de Reijden warm loopt voor die sport, hoewel de belangstelling voor sport bij hem zeker niet eenzijdig is. Hij was o.a. een voortreffelijk doelman in het eerste team van SVV. Hij hoefde echt niet veel moeite te doen om anderen rijp te maken voor lijn plannen en met de leerlingen J. W. Engelsma en E. de Vries werd een voorlopig bestuur gevormd. De voorbe reidingen hoefde niet lang te duren en ,op 1 september werd Juventus ten doop gehouden. De heer Van de Reijden had direct kenbaar gemaakt alleen mee te willen helpen een vereniging op poten te zetten. Hij steld eeen limiet van twee "jaar. waarna hij zich uit het bestuur van de nieuwe vereniging terug wilde trekk- ken. Het ging uitstekend met de groei van de jonge vereniging. Daar het van de oprichters de bedoeling was, het bas ketbal in Schiedam populair te maken was het vanzelfsprekend, dat de leden niet alleen gerekruteerd konden wórden uit leerlingen en oud-leerlingen van de RHBS. .Juventus werd en is een open vereniging, waar een ieder lid van kan worden. Het ledental groeide dan ook gestadig en ook de prestaties van het eerste team logen er niet om. Twee jaar bestaat de vereniging nu en twee keer kon een promotie worden ge vierd. Gestart in de tweede klasse van het district, komen de Schiedammers nu uit in één van de vier regionale klassen. Het doel van de heer Van de Reijden is dus bereikt. Schiedam heeft een goede basketbalvereniging en daarom kan hij zich met een gerust hart terugtrekken uit het baptuur. Het voorzitterschap van de jonge zeer aktieve vereniging ligt nu in de vertrouwde handen van de heer rse Kerst m aanbieding Zo'n lichtende Kerstster om voor Uw vensters te hangen In deze tijd... om de Kerstsfeer in huis te verhogen... en wat vinden Uw kinderen ze prachtig! Nu profiteert U van deze speci ale aanbieding Kerststerren, van zilverkleurig staniolkarton... niet voor één Kerstfeest, maar voor vele Jaren, voor nog géén drie gulden. zilver-kleurig staniolkarton 40 cm groot 18 puntig Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze Kerstafdeling bene den deze grote, geheel opvouw bare Kerststerren, compleet met stekker, snoer en fitting, Géén tel. of schrift, best Schooltafeltennisïoernooi In de a.s. kerstvakantie zal voor de leerlingen van de scholen in Schiedam boven het g.l.o. een schooltafeltennis toernooi worden gehouden. De leerlingen zullen naar gelang hun leeftijd in groepen worden ingedeeld, bij welke indeling rekening wordt ge houden met het vormen van afzonder lijke groepen voor leerlingen die lid zijn van een tafeltennisvereniging. Er is ditmaal naast de gebruike lijke persoonlijke prijzen een school prijs i nde vorm van een wisselbeker beschikbaar, die op nog nader vast te Stellen voorwaarden zal worden uitge reikt aan de school waarvan tenminste 10 leerlingen deelnemen. Het toernooi Wordt gehouden in de Koopmansbeurs op dinsdag 27 en woens- Hocstdrank in tabletvorm.95ct feltennisverenigingen, te weten de heren J .Clazing, J. D. Degreef en W. de Raaij, hebben ook nu weer de commis sie gevormd welke zich met de organi satie heeft belast. R. Skala, leeraar lichamelijke opvoeding aan de Willem de Zwijger ULO. Ook de heer Skala werd gegrepen door het bas ketball op de middelbare school en dat is geen wonder, want ook hij was leer ling van de RHBS. T raining TWIT seizoen is het Juventus gelukt de oud-internationaal, de heer A. itol- mans als trainer-coach aan te trekken en gezien de prestaties is dat een ge lukkige greep geweest. Er wordt dus stug getraind en de conditie van de spe lers is uitstekend. Basketball is een spel, dat een enorme conditie vereist. Snel en flitsend moet de bal gebracht worden. Persoonlijk contact met een tegenstan der wordt gestraft en als dat vier keer is gebeurd, moet de overtreder het veld verlaten. In de laatste vijf minuten mag hij niiet vervangen worden. Het vermij den van dat persoonlijke 'contact, snel wenden en keren, vraagt dus van de spe lers een enorme goede conditie. Bij Basketball speelt de taktiek een voorname rol. Die taktiek wordt uitge stippeld door de coach langs de lijn, die dan ook een belangrijke rol speelt tijdens een wedstrijd. Juventus heeft het geluk over twee lange spelers te kunnen be schikken. Van Woerkom is twee meter en twee centimeter en Cordemans is met zijn een meter achtennegentig centime ter ook geen kleine jongen. De lange knapen zijn vooral in de aanval zeer be langrijk. Ballen van de plank achter ae basket terug komend, zijn voor hun een gemakkelijke prooi en snel reagerend is het voor hun grijpgrage handen niet' moeilijk de bal door de ring met het bo demloze netje te werpen. H. Lemm, uit Apeldoorn gekomen is de man, die met verre schoten probeert tot scoren te komen. Lukt dat niet, dan komen Van Woerkom en Cordemans in actie. Het uitermate goede spel van Van Woerkom is in de bond niet onopgemerkt gebleven. Vooral tijdens de internationa le jeugdkampioenschappen in Luxem burg viel het talent van de in Delft studerende Schiedammer op. Het gevolg was een uitnodiging deel te nemen aan de centrale A-train;ng, waardoor zo goed als zeker voor het eerst een Schiedam mer in het nationale basketballteam ons land zal vertegenwoordigen. Of Van Woerkom. die ook een veelbelovend ten nisser is. op de vloer zal komen, ligt aan het verloop van de wedstrijd en aan de coach. Een team bestaat uit twaalf spelers. Vijf daarvan komen tussen de lijnen en zeven fungeren als wisselspe lers. Aan de té volgen taktiek zal net liggen welke spelers de coach op dat moment iaat spelen. M.sschien zal onze stadgenoot de volle speeltijd tussen de lijnen zijn, maar de mogelijkheid be staat ook, dat hij geheel niet aan het spel deel zal nemen. Juventus heeft een relatief jong team. De gemiddelde leeftijd is ongeveer 21 jaar. In de twee jaar van het bestaan, men is nu aan het derde wedstrijdsei zoen bezig, heeft de Schiedamse club tal van successen geboekt. Opmerkelijk is. dat tot nu toe maar twee competitie wedstrijden zijn verloren. Dat was ver leden jaar tegen Rotterdam Zuid 2 en riu verleden week tegen koploper ANJV uit Rotterdam. De uitslag was 39-37 en dat zegt voldoende over de kracht van het Schiedamse team. Dit seizoen is Ju ventus van start gegaan met de bedoe ling behouden te blijven voor de regiona le Afdeling. Het loopt echter uitstekend en daarom wordt er nu toch wel gelonkt naai de bovenste plaats die rec.u geelt op het spelen van promotiewedstrijden Niet verheeld mag worden, dat Juventus enorm veel steun ondervindt van de Schiedamse industrieel en sportliefheb ber de heer B. A. van de Bor en zijn firmanaam prijkt dan ook op de rug van de trainingspakken. Groei in breedte i maar ook in de breedte. Weinig Schie dammers weten dat er ook een bloeiende dames-afdeling bestaat met vier dames- en twee juniorenteams. De herenafdeling kan zes teams binnen de lijnen brengen en ook hier is voor de toekomst gezorgd, daar drie juniorenteams aan de competi tie deelnemen. Ais het eerste een tmns- wedstrijd speelt, scharen zich heel wat supporters langs het speelveld, om de ploeg aan te moedigen en ook daaruit olijkt dat het basketball in een behoefte VAN de standaadteams van de Schie damse tafeltennisverenigingen heeft TSF wel het ongelukkigste gespeeld en daarmee wellicht de kans tot promotie om zeep geholpen. Noad won de laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft en zal nu een beslissingswedstrijd moe ten spelen voor een plaats in de kam pioenscompetitie. Service won de laatste wedstrijd gemakkelijk en gaat zich nu opmaken voor een spannende tweede helft, met als inzet de titel en promotie. Zoals in de lijn ver verwachtingen lag, had Service niet veel moeite van Germinal te Winnen. Het werd een over winning van 91. Alleen Kreischer ver loor een partij, waardoor de Rotterdam mers de eer konden redden. Nico van Slobbe heeft de eerste helft van de com petitie dus afgesloten met een persoon lijk gemiddelde van 100 pet. Schewe met twee, Wim de Raay met twee en Dries met een overwinning behaalde met het gelijkspel tegen Favoriet, het 3e winst punt binnen en doet hiermede een stap in de richting tot het behoud van het eersteklasserschap. De overige uitslagen van Service zijn: Tavei—Service 3 2—8; Stadhuis 4Ser vice 4 0—10; Raet 3Service 6 6—4; Service 7—Smit 2 3—7. Met John Buik in de gelederen trok NOAD naar het onderaan bengelende Eendracht en het moest tot een Over winning toornen, wilde het nog aanspraak maken op een beslissingswedstrijd te gen nummer drie van de overgangsklas se groep E. Indien deze wedstrijd gewon nen zou worden, dan mag Noad mee doen in de competitie met als inzet het kampioenschap. Eendracht heeft onver wacht goede tegenstand geboden en de aanhang van Noad lang in het onzekere gelaten. Eerst de laatste partij bracht de beslissing. Winst deed de schaal in het voordeel van de Schiedammers door slaan en het werd 46. John Buik ver loor zijn drie partijen en ook Nol Braak moest een partij gewonnen geven. Nu maar afwadhten wanneer de beslissingn- wedstrijd zal worden gespeeld en waar. De overige uitslagen van Noad zijn: Noad 2DTTC 9—1; Eendracht 6—Noad 3 2—8; Nassaukade 1Noad 4 5—5; Noad 5Feijenoord 2 37; Noad 7Sun light 5—5; TOGB 2—Noad 9 10—0; Noad 10—TTCK 6—4; Noad 11—Eendr. 13 9—1. T.S.F. verloor DOOR een 46 nederlaag ln eigen huis tegen de concurrent voor de tweede plaats. Stadhuis 1, hebben de kansen op promotie voor TSF 1 in de af gelopen week een gevoelige knauw kregen. Indien de uitgestelde wedstrijd tegen HPV 2 deze week wordt gewonnen beëindigt TSF 1 de eerste competitie helft met vijf punten achterstand op het onbeslagen Germinal en drie op Stad huis 1. Germinal zal in de tweede helft in ieder geval wel onbereikbaar blijven, maar het is ook nog sterk de vraag of de achterstand op Stadhuis 1 nog onge daan kan worden gemaakt; en dat is noodzakelijk, wil TSF het recht op het. spelen van promotiewedstrijden krijgen. TSF 3 hedstelde zich van de verrassen de nederlaag, de vorige week geleden; TOGB 4 verloor in Schiedam met 8—2. Achter de aanstaande kampioen Diveko 3 staan met elk vier verliespunten nu drie teams gelijk op de tweede plaats: TSF 3, Meeuwenplaat 3 en TOGB 4. In de tweede competitiehelft zullen deze teams onderling moeten uitmaken, wie aan het eind ervan promotiewed strijden mag spelen. Een wat ongelukkige 46 nederlaag heeft TSF 1 dus voorlopig terug doen vallen op de ranglijst. Een gelijkspel ÏÏÜI John Schilperoord een gewonnen pat te spelen tegen Goedkoop: bij de sta 20—16 in de derde game moest het haast wel 42 worden. Helaas: te voor zichtig spel van de TSF-er deed de stand gelijk komen (20—20) en even la ter was het in plaat van de verwachte 42 nu 33 geworden. Stadhuis liep toen naar 34, maar TSF maakte gelijk. In de slotpartijen echter bleek geen Schie damse winst te zitten en dus moest TSF met een zij het zo klein moge lijke nederlaag genoegen nemen. Huug Wittop Koning scoorde twee pun ten, John Schilderoord en Paul de Looze elk één. Bij TSF 3—TOGB 4 was Aad Maan ouderwets op dreef (drie winstpartijen) en zijn ti en Faas stekend aan hem op; tweemaal. Eerst bij de stand 8—0 gaf TSF het Berkelse team gelegenheid de eindstand een wat draaglijker aanzien te geven: 82. De eerste competitiehelft is nu op een aantal inhaaldwedstrijden na, waar van één voor TSF 1 geheel verspeeld; op maandag 16 januari vangt de tweede helft aan. Het lijkt wel of er geen einde komt aan de neerplenzende regen over ons toch al zo waterrijke landje. Gelukkig blijft de schade hier, in tegenstelling tot «dere landen beperkt en heeft ons eco nomische leven er weinig last van. An ders is het met de verenigingen die de veldsporten beoefenen. Voor verschillen de clubs ligt nu al weken lang de com petitie stil. Mede daardoor en het dik wijls afgelasten, wordt er een behoorlij ke spaak gestoken in het competitierad. Ieder week moeten de trainers en de coaches hun spelers naar de wedstrijd van zondag doen toeleven en iedere keer is dat voor niets geweest. Met de weten schap in het achterhoofd, dat het de vol gende keer wel weer niets zal worden verslapt de aandacht van de spelers, met alle gevolgen van dien. Toch zou dat voorkomen kunnen worden, indien de competitie enkele maanden stil zou liggen. Alls we naar het voetballen kijken blijkt dat daar afdelingen zijn, die 22 wedstrijden moeten spelen. Indien bij de amateurs nu eens gestart zou worden op de eerste zondag van september en de eerste helft van de competitie beëindigd zou worden op de laatste zondag van novembe, dan had men dertien zonda gen om te voetballen. December, ja nuari en februari zouden gebruikt kun nen worden om, indien de velden in goede staat verkeren, voor het spelen van inhaalwedstrijden, vriendschappelij ke wedstrijden en toernooien. Maart, apr. en mei, wanneer de 2e helft van de competitie verspeeld zou kunnen wor den geven dan weer in het ongunstigste geval elf zondagen om te voetballen. Eind mei zou de competitie afgelopen kunnen zijn en er zullen nog maar erg weinig wedstrijden zijn die afgelast zou den moeten worden. Natuurlijk zijn er aan zo'n competitieverloop ook nadelen verbonden, maar wij geloven toch dat de voordelen daar tegenop wegen. Wij nemen aan, dat er voor de Schie damse Mixed Hockyclub Asvion de vori ge week reden tot juichen was. Waarom vraagt u. Wel de Nederlandse Sportfede ratie heeft voor de derde keer in 1966 gelden uit de sporttoto beschikbaar ge steld voor een aantal sportaccommoda ties, tot een totaal bedrag van f616.000. Een klein beetje van deze zes ton is in Schiedam teercht gekomen en wel bij Asvion. Voor de uitbreiding van de kleedaccommodatie heeft de Schiedamse club uit de grote totöpot een bedrag van f 5500 gekregen. Wij weten niet of dit be drag voldoende is om de gemaakte plan nen geheel uit te werken, maar een flinke stap in de goede richting zal het zeker wel zijn. De centrale schoolsportcommissie in Schiedam blijft voor de jeugd aktief en heeft voor de komende kesrtvakantie weer voör een paar sportevenementen Het vastgestelde programma in de handbalcompetitie had het afgelopen weekeinde een mager aantal wedstrij den voor de Schiedamse teams opgele verd. Alleen de damesteams van UVG en DWS kwamen tussen de lijnen. UVG kreeg het Haagse Athene 2 te gast en speelde een teleurstellende wedstrijd. Vooral het vangen en plaatsen was bij zonder slecht verzorgd. Na een rust stand van 01, behaalde de Haagse da mes een overwinning van 33. Het was Voor de Schiedamse dames een bijzon der pover resultaat tegen dit toch niet krijgt UVC het Rotterdamse Spartaan op bezoek. De Rotterdamse dames staan momenteel op de tweede plaats, met vijf punten voorsprong op UVC. Het zal vood de groen witten dames een moei lijke strijd worden, die gezien het spel tegen Athene in een nederlaag van UVG Spanning ten over was er in de wed strijd tussen de dames van DWS en moet uitlopen. irthal i r Juventus c uit- Aan hendie meer willen weten over het moderne para-medische Zij, die in 1967 eindexamen H.B.S.-B of Gymnasium p zullen doen, worden in de gelegenheid gesteld vrijblijvend een instructieavond te bezoeken op vrijdag 13 januari 1967 in het Rotterdamsch Radio-therapeutisch Instituut, Groene Hilledijk 297 te Rotterdam. Tijdens deze avond zullen de werkzaamheden van radiologisch laboranten nader worden toegelicht o.a. door middel van een instructieve film. Een rondleiding langs de radiologische afdelingen van het uiterst modern geoutilleerde Rotterdamsch Radio-therapeutisch Instituut zal worden voorafgegaan door een ruime gelegenheid tot vraagstelling. Als U belangstelling heeft deze avond bij te wonen, dan kunt U zich vóór 22 december 1966 telefonisch of schriftelijk aanmelden bij Mej. van Doornum op onderstaand adres, onder opgave van naam, adres en aantal personen. Toegang uitsluitend op entreekaart, die na aanmelding zal worden toegestuurd. ROTTERDAMSCH RADIO-THERAPEUTISCH INSTITUUT Groene Hilledijk 297, Rotterdam, tel. 277630 het op 27 en 28 december in de Koopmansbeurs te gaan tafeltennissen. Natuurlijk zijn er weer net als andere jaren een keur van persoonlijke prijzen. Nieuw is echter, dat er ook een prijs bescilikbaar is voor Zondagsdiensten Komend weekeind wordt in Maasland vanaf zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur de artsendienst waar genomen door J. W. Oltmans, arts, 's Herenstraat 4, tel. 01899-2039. De vee- artsendienst voor Maasland en Vlaardin- gen wordt waargenomen door C. v.d. Most, dierenarts. Kethelweg 13a, tel. 010 343084. school die de beste resultaten boekt. Er moeten dan echter tien leerlingen van die school aan het toernooi hebben deelgenomen. De prijs zal een wissel- prijs worden, die dus maar voor een jaar in de prijzenkast van de school zal kunnen staan. De organisatie van dit toernooi is in goede handen, want de heer Clazing van Service is in zijn Vereniging jeugdleider. Zijn voorzitter, de heer De Raay die ook in de organisatiecommissie zitting heeft gaat als onderwijzer dagelijks met in- deren om. Naast dit tweetal bezit de commissie in de heer Degreef van TSF een uiterst kundig man wat betreft de samenstelling van het ^programma. om dat volgens zijn schema's de competitie van de afdeling Rotterdam van de NTTB wordt verspeeld De zwemliefhebbers zijn ook dit Jaar niet vergeten, want op 29 en 30 decem ber zal het Sportfondsenbad het domein van de jeugd zijn. Deze keer zullen ook de leerlingen uit de vijfde klassen aan dit toernooi deel kunnen nemen. Even als bij de KNZB zal er in leeftijdsgroe pen worden gezwommen. Er is een groep van 10 tot 11 jaar en één vanaf twaalf jaar en ouder. Donderdag is de dag waarop de Individuele nummers ver- zwommen zullen worden en op vrijdag komen de 85 ploegen in het water om el kaar via de verschillende series de prij zen te betwisten. 0 Er gaat geen maand voorbij of bij de sportschool Bishoff worden judo-ex amens afgenomen. Ook nu weer werden verschillende kuy-graden behaald. Voor de examens, die afgenomen werden door de heren P. J. Jagtman, H. C. de Jong, B. van Thiel, T. Veldhoven en W. Bis hoff, allen leden van het Schiedamse zwarte banden college slaagden de vol gende Schiedammers: Jeugdjudo, gele slip: Hans Bernard. André Dingenouts, Jasper van Dijk, Riek Goudriaan, Peter Kleyheeg, Kasper de RöO, Rineke van de Waal. Gele band: Kees van Gerven. Marthy Hemminga, Rob ten Hope, Hans van Housselt, Bert de Langen, Fred Rey- mer, Lex Reymer, Peter Stadhouders. Oranje slip: Hans Fontijne, Ton Frie- drich. Frank Ko?kebakker. Senioren: gelé band. J. Druppers; oranje band: Th. Bruggeling, J. de Lan gen. D. Markesteyn, H. Moerer, W. Vijf- vinkel. 0 Al leven we dan nog midden in de winter, brrr, toch wordt er reeds nu al gedacht aan de zomersporten. Niet al leen gedacht, maar ook aan gewerkt. De honkbalafdeling van Schiedam, gaat ter voorbereiding van het nieuwe seizoen reeds nu aan de zaaltraining beginnen. Elke woensdagavond, zullen tot het ein de van de maand maart de honkballers van Schiedam te vinden zijn in de gym nastiekzaal aan de Thorbeckesingel. De training staat onder leiding van de heren A. Goetgeluk, J. Heynema en R. Bee- kink. Er zal begonnen worden met de training van de pitchers en catchers. Een goed begin is het halve werk. 0 In de weekbrief van Ursus. het Ur- ses-nieuws lazen wij iets dat wij u niet willen onthouden. Ursus 1 en 2 maken gezien de stand op de ranglijst een goe de kans voor de titel. De schrijver in i, die Schutters. DWS startte bijzonder zenuw achtig maar ging toch steeds makke lijker spelen. In eerste instantie hadden de Rotterdamse dames het spel volkomen in handen en konden dat dan ook uit drukken in een voorsprong van 2—0. Jan- neke Smit zag kans nog voor de rust de achterstand van de Schiedamse dames te reduceren tot 2—1. In de tweede helft steeg de spanning ten top, vooral toen DWS naast Schut ters kon komen. De aanvallen kwamen over en weer en bij het laatste fluitsig naal van scheidsrechter Varewijck war er een 44 stand bereikt. Zondag ont moet DWS in de Margriethal het Delft- se Rohda, dat de laatste plaats deelt mét Verburgh 2. DWS bezet nu de der de plaats en is beslist beter in vorm dan het team van de Delftse meisjes. Winst voor DWS ligt dan ook in de lijn der verwachtingen. Na de strijd van de dames komen om 14 uur de heren van DWS in het veld voor de ontmoeting tegen het Haagse AHC. AHc is niet erg np dreef en heeft nog geen punt binnen kunnen halen DWS bezet met een verloren wedstrijd de derde plaats en het zou ons bijzonde tegenvallen als onze stadgenoten deze wedstrijd niet zouden winnen. Het jonge Schiedamse team. vormt en goed ge heel en treedt met veel enthousiasme de tegenstanders tegemeet. De dames van Wilton gaan zaterdaa de strüd aanbinden met het Haagse AHC '28 De Wiltonploeg is dit seizoen goed gestart en staat nu met een verlo ren wedstrijd op de tweede plaats AHC draait wat moeizaam en WF heeft dan ook de beste papieren. te blijven trainen, om zo de conditie te bewaren. Het zou mooi zijn wanneer een kampioenschap behaald zou worden. De schrijver besluit dan met een variant op een bekend spreekwoord: Dus jongens blijft trainen, want Sport is goud en TV ik zilver. In de „Aftrap", de wekelijkse brief van Hermes DVS aan de jeugdige leden lazen wij, dat om niet afhankelijk te zijn van de weersomstandigheden, de jeugd van Hermes naast de veldtraining ook in de zaal zal kunnen trainen. De zaaltraining zal plaats vinden in de gym nastiekzaal van de school aan het Oude Kerkhof. Op maandagavond voor B 1 en B 2 en de regionale en geselecteerde jeugd. Op de dinsdag en woensdagmid dag is het de beurt aan resp. alle C-elf- tallen en de B-elftallen en pupillen. Op dinsdagmiddag- en donderdagmiddag is er voor alle junioren die daarvoor in de gelegenheid zijn om twee uur veldtrai- ning. De avondtraining voor de regiona le en geselecteerde jeugd blijft onge wijzigd. 0 Het was niet alleen voor Asvion een beetje feest, maar ook voor Martinit. Voor de rood-witten werd de eerste stap gezet naar een eigen huis. Het kreeg na melijk toestemming om naast de be staande kleedlokalen een bestuurskamer te bouwen. Na vele jaren van geduldig wachten is het er nu toch van gekomen. Al is het dan nog geen heel clublokaal, een klein stukje privacy is het toch wel en daar heeft een ieder toch wel recht op. 0 Voor de liefhebbers van de duiven sport ook een berichtje. De postduiven- lioudersvereniging „De Vrijheid" zal op 17 en 18 december -een tentoonstelling houden waar oude duiven zich zullen presenteren. Ook de jonge duiven krij gen gelegenheid hun goede hoedanighe den te showen. Zij zullen in het clublo kaal van „De Vrijheid" te zien zijn op 24 en 25 december. De inbreng van die duiven is resp. op 16 en 22 december Voor de lezers de geïnteresseerd zijn. het clublokaal is Nieuwe Haven 29. ,JL BIJ VERKOUDHEDEN VOOR VADER, MOEDER EN KIND TJOEWEL het er somber uitziet voor het amateurvoetbal, wagen We ons maar weer aan de prognose. Misschien en daar gaat het sterk op lijken, wel voor de zoveelste keer voor niets. Het betaalde voetbal zal met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid wel doorgang vinden. Hermes DVS gaat de return spelen van zondag jl. Het trekt namelijk naar Heerenveen en indien de voorhoede nu eens wat meer schotvaar digheid toont en ook het vizier beter stelt, dan moet die ontmoeting, gezien het spel van zondag j.l. gewonnen kun nen worden. Doelpunten maken blijft echter de hoofdzaak bij het voetballen. SVV ontvangt Cambuur. Beslist geen gemakkelijke tegenstander, maar toch durven wij voor de rood'-groenen een overwinning te voorspellen De reserves van SVV trekken naar Utrecht voor de wedstrijd tegen Velox en moeten daar minstens een puntenverdeling uit kunnen halen Het tweede team van Hermes gaat op stap naar Amsterdam-Noord. Het is daar de gast van Volewijckers. Zaterdagmiddag zal het op Harga wel druk zijn, want dan krijgt de jeugd van EVV, die van Sparta op bezoek en de kans op een leuke wedstrijd zullen tal van Schiedammers zich niet laten ont gaan. De jonge profjes van Hermes gaan naar de lichtstad voor de wedstrijd te gen PSV. DHS gaat een zeer moeilijke uitwed strijd tegemoet bij DHL en mag heel blij zijn met een puntenverdeling. Excel sior 20 trekt naar Naaldwijk en moet daar met een winstpunt vandaan kunnen gaan Martinit zal tegen Merwede alle registers open moeten trekken om op eigen grond tot een gelijkspel te komen. SVDPW gaat naar de eilanden, maar ondanks de moeilijke tegenstander. He kelingen zien we de winst toch mee te rug gaan naar Schiedam Voor de afdeling zijn alleen maar wedstrijden vastgesteld in de eerste klasse. Daarin ontvartgt Ursus 't Noor den en moet de winst in eigen huis kun nen houden. Dat zien we niet bij SFC gebeuren. Deze club ontvangt FSV Pre toria en mag beide handen ineen knij pen, als het tot een puntenverdeling kan komen. Schiedam moet het nu tochmaar eens gaan doen. Het heeft de kans tot winst in de uitwedstrijd tegen TRH. Bij het zaterdagvoetbal zien we winst voor HBSS dat naar Duno gaat en ook PPSC. dat Ameide ontvangt kan aan de goede kant met de cijfers komen.

De Havenloods | 1966 | | pagina 4