bruidspaar feestelijk in Schiedam haalde vorstelijk f 599.- KUNSTGEBITTEN 'T117 Ijf All L miI f li li OPLAGE 27.000 Hollandse eikenhouten linnenkist het bruidspaar, Wij hebben Nederland; grootste sortering De stQet op de Broersvest. Rondedans door de Schiedamse school op het binnenplein t |{ET TIJDSTIP waarop het vor stelijk bruidspaar een bezoek aan Schiedam, de „vaderstad" van de bruidegom bracht moge dan niet zo bijzonder gemakkelijk zyn geweest, niettemin hebben de Schiedammers het niet op zich la ten zitten en voor een hartelijke ontvangst gezorgd. Het was niet alleen de jeugd, al voerde deze de boventoon, die voor een jubelend welkom zorgde, doch ook veel ouderen, waarvan uiter aard de vrouwen „het leeuwen aandeel" hadden, maakten de in tocht echt feestelijk ondanks het feit, dat langs Rotterdamsedijk, Broersvest en zelfs op de Hoog straat het magertjes met de vlag gen gesteld was. Niettemin, het was weliswaar een korte, doch niettemin vreugde volle intocht, welke duidelijk het bruidspaar verraste. Enkele minuten later dan het protocol aangaf, arriveerde dan dinsdagmiddag de hdfauto met het bruidspaar' aan de grens van de gemeente, nadat de Rot terdamse verkeerspolitie de kleine stoet door Rotterdam had begeleid. Door een voortdurend radiocontact bleef ook de Schiedamse politie van de vorderingen van de stoet op de hoogte. De ontvangst in Schiedam was hartelijk en zeer ongedwongen. Hier waren de commissaris van de koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, burgemeester H. Roelfsema en de com missaris van politie, de heer K. Rijpma ter begroeting aanwezig. Prinses en de heer Van Volietihoven verlieten de" auto en inmiddels werd het dak van de hbfauto bpen gescho ven. Een gejuich steeg op, toen het bruidspaar arriveerde en een zwak „Lang zullen zij leven" klonk op. In het gevolg van de prinses bevonden zich mevrouw A. V. de Beaufort, geboren jonkvrouwe Van Sminia; Kapitein ter Zee E. Roest, adjudant van H.M. de Ko ningin. Na een kort oponthoud vervolg de de nu verlengde stoet de tocht naar het museum. Niet alleen dat langs de weg een talrijk publiek zich had opge steld, ook voor de ramen der woningen sloegen de bewoners het gebeuren ga de en werd gezwaaid. plein door het Politie Muziekgezelschap onder leiding van de heer M. Brilleman het „When the Saints go marching in", gespeeld. Rondedans n de gemeente Schiedam. Broersvest Wel zeer feestelijk ging hét er aan toe op de Broersvest. Daar stonden on geveer 1500 schoolkinderen met onderwij zend personeel opgesteld. Hier was het gejuich niet van de lucht en veel kinde ren zwaaiden met vlaggetjes. Toen de stoet in de richting van Emmaplein was gereden om daar te keren, stond de po litie toe dat de belangstellenden de weg overstaken en zich in het midden van de weg opstelden. Zo werd het een dub bele feesttocht. Ook op de Hoogstraat ging./het er vrolijk aan toe, waar voor al volwassenen een,plaatsje achter de hekken hadden verkregen. Er werd geen enkele wanklank vernomen ieder een juichte of wuifde. Bij het Museum aangekomen werd eerst op het midden- DAARNA voerden 45 schoolkinde ren, van elke lagere school één, een rondedans om het bruidspaar uit. Zij zongen begeleid door een trompetist van het Politie Muziekgezelschap „Drie Schiedamse kindertjes", „Het masseur- tje" en „Ik heb een ruiker in mijn hand", waarbij de prinses bloemen werden aangeboden. Het was een grappi ge, informele gebeurtenis die door het bruidspaar lachend werd „ondergaan". In de entreezaal van het Museum wer den vervolgens een aantal aanwezigen aan het bruidspaar voorgesteld, waar na de Aula werd betreden. Hier zong het Kon. Schiedams Mannenkoor Or pheus „Zij leven lang", dat de feeste lijke sfeer benadrukte. Daarover sprak ook burgemeester Roelfsem^. Rede burgemeester De stad Schiedam heeft een merk waardige geschiedenis met gritnmige, maar gelukkig ook met intens blijde trekken. Niemand met welke profetische ga ven ook toegerust heeft echter ooit kunnen dromen, dat een Oranjetelg Haar bruidegom nog eens uit Schiedam zou halen. Wij zijn er eigenlijk nog een beetje beduusd van. aldus de burge meester. Onze lokale geschiedenis oegon met da komst van Vrouwe Aleydis van He negouwen in 1258 en wordt heden ver rijkt zo zal het geboeksta-afd worden met het bezoek van Hare Koninklij ke Hoogheid Prinses Margriet van Oranje-Nassau en Haar bruidegom mr. P. van Vollenhoven, afkfemstig uit de stad Schiedam. En- nu we vanmiddag toch helemaal ais Schiedammers en aangetrouwde Schiedammers onder elkaar zijn, mgg ik, Koninklijke Hoogheid, u zeggen, dat wij heel trots zijn op uw keuze, al lo pen wij met die trots niet zo te koop. Want wij, Schiedammers, zijn een eenvoudig volk. Wij zijn niet zo uitbun dig als de Rotterdamse en Vlaarding.se buren. Schiedam ligt als het ware iet wat tussen Rotterdam en Vlaardipgen verscholen. Nieuwsgierig zijn ze ook niet. Ze 'hebben het U. geloof ik, aan de B.K.-laan, nooit lastig gemaakt. Als dat in het begin van Uw verlovingstijd soms wel gebeurde, nu, dan mag U aan nemen, dat de rustverstoorders niet- Schiedammers waren. Koninklijke Hoogheid! Het is ook weer niet zo. dat Schiedammers eng hartig zijn. Verre van dat! En om dat te bewijzen, kozen zij als bloemen meisje een snoezig Leids ding. In Lei den hebt U ten slotte Uw bruidegom ont moet. Dat U in Uw bruidstijd Rotter dam, Amsterdam en Den Haag zoudt be zoeken, lag voor de hand. En" toch flui sterde „men" in Schiedam al weken lang: Zou de Prinses met haar bruide gom ook naar Schiedam komen? Het zelf-gegeven antwoord luidde dan vaak: Wel nee, wat zou de Prinses hier ko men zoeken, wat ze er langs een om weg pl heeft gevonden. Maar wie weet En waarachtig. Ondanks Uw drukbezet te bruidsdagen bent U vanmiddag in Schiedam en wij beseffen dat wij moeten beginnen met het aanbieden van onze excuses voor het feit, lat we_ be slag legden op Uw beider tijd. En we zijn op dit ogenblik opnieuw een beetje beduusd, maar bovenal Stil-blij. Dank, veel dank voor uw komst naar deze eenvoudige stad. Wij wensen U en Uw bruidegom prettige bruidsdagen toe en voor de toekomst het hoogst denkbare geluk, dat mensenkinderen op aarde beschoren is. Schiedam wil die gelukwensen onderstreepten met een ge- schenk. Het zijn een tweetal cadeaus in een stijl en in een richting, waarvan men ons heeft ingefluisterd, dat U bei den ze zoudt kunnen waarderen. Konink lijke Hoogheid! Zoudt U ons thans de eer willen aandoen, het doek,' dat onze geschenken nog bedekt, te verwijderen. Met deze handeling zoudt U deze heb ben aanvaardlHet geschenk van de ge meente Schiedam een 17de eeuwse Hol landse eikenhouten lismnenlkist met drie bewerkte paneüen alsmede een achttien de eeuwse opticaprent voorstellende de Markt en het Stadhuis van Schiedam. Geheel onafhankelijk van het gemeen tebestuur heeft de burgerij van Schie dam botje bij botje gelegd, om U bei den een eigen cadeau 'te kunnen aanbie den. Alle lokale bladen hebben daarbij hun medewerking gegeven. De heer J. v.d. Griend! voorzitter van de Stichting Viering Nationale Feest- en Gedenkda gen, en mevrouw Moll, presidente van het centraal vrouwencomité, zullen U gaarne nu het geschenk van de burge rij aanbieden, zo besloot de burgemees- Oude woningen zullen worden verbeterd «te om de huiseigenaren tot verbeterin gen te dwingen. Bij voorkomende gele genheden wordt door de Gemeentelijke Woningdienst de huiseigenaren wel ge wezen op de bestaande regeling voor woningverbetering. Nergens goedkoper PH9LIPS T.Y. 59 cm. grootbeeld V uurwerkgevaren Ieder jaar opnieuw blijkt welke geva ren er zijn verbonden aan het afsteken van vuurwerk. Zo stak de 7-jarige Ro nald in de Mgr. Nolenslaan een Ben gaalse lucifer af en wierp die naar de 5-jarige Corrie, die de lucifer precies In haar schoen kreeg. Daardoor liep zij brandwonden aan haar voet op,Erger lijk baldadig was hetgeen een 13-jarige en 15-jarige scholier uithaalden, die in de Mgr. Nolenslaan vuurwerk in een automaat stopten voor de winkel van de vishandelaar Gorzeman. Door de ont ploffing werd de automaat beschadigd on buiten werk gesteld. De schade zal door de jongens vergoed moeten worden. Voor de 83 woningwetwoningen, het oude bezit in beheer bij de Schie damse Gemeentelijke Woningdienst, heeft aanbesteding van de werkzaam heden plaats gevonden. Opdracht tot gunning moet nog worden- verstrekt. Verbetering van het vooroorlogse wo- ningbezit in beheer bij het Gemeen telijke Woningbedrijf is in behandeling. Ten aanzien van verbeteren van de oudere na-oorlogse woningen bestaan thans nog geen plannen. De enige mogelijkheid om huiseigena ren te bewegen tot het aanbrengen van verbeteringen van het oude woningbezit is deze huiseigenaren te verwijzen naar de bestaande regeling „Woningverbete ring en -siplitisnig. Het toezicht op onderhoud van dit oude bezit wordt zo intensief mogelijk gehouden. Bij gebrek aan medewerking van de huiseigenaren hanteert het Colle ge van B. en W. de daarvoor bestaande wettelijkp regelingen. Aan iet College staan geen wettelijke middelen ten dien- model 1967, geschikt i programma's Richtprijs ƒ799 Tijdelijk bij ons Financiering mogelijk. Volledige garantie; eigen technische dienst. TEGIKO REPARATIES Ie Sla» werk vanat t S.- pei reparatie 20-karaats gouden kroon f 17.50 INSTITUUT BENTILIA Hoogstraat 40. R'dam Tel 010 - 12.60.10 Tijdelijk Aniihod Een pakje van 250 gr», a 55 ets. Stearinevrjj bak-, braad- en frituur vet BLANC DE BOÉUF/ OSSEWIT ECHT CIIATIS 6 pakje» van 3.30 voor2.?a VRAAGT UW WINKE1.1EH. I I Op het kruispunt Honnelage Grete- laan - Parkweg verleende de 44-jarige metaalbewerker L. J. R. met de door hem bestuurde bromfiets geen voorrang aan de autobestuurder de 23-jarige schipper J. C. de M. Door de botsing liep R. een halswervelfractuur op en werd in zorgwekkende toestand door de GGD naar de Noletstichting vervoerd. VERDER 20.000 km.. voor hetzelfde geld?! Neem dan onze ban- den van wereldfaam! Ons garantiebewijs staat borg voor de beste banden... Door de inruil van Uw oude banden be spaart U zoveel geld, dat U al weer gespaard hebt voor min stens 10.000 km op uw volgende banden. Na gratis montage en uitbalan ceren rijdt U de wereld rond (40.000 km) met banden van: FILIAAL SCHIEDAM: RAAM 26 TEL. 26.83.51 's avonds geopend tot f9.30 uur ook 's zaterdags Geschenk ervolgens sprak de voorzitter der Stichting „Viering Nat. Feest en Gedenkdagen", de heer J. van de Griend en verklaarde, dat het zeer op prijs wordt gesteld dat tijdens de druk ke bruidsdagen toch nog gelegenheid werd gevonden naar Schiedam te ko men. Een grote wens is daardoor in vervulling gegaan. „Op grond van uw contacten met on ze stad hoopte het bestuur nl. de moge lijkheid te verkrijgen tegenover U per soonlijk te kunnen getuigen van de vreugde oVer Uw aanstaand huwelijk en van onze diepe sympathie voor het Huis van Oranje", aldus de heer Van de Griend. Vele ingezetenen, bedrijven en ook scholen hebben gevolg gegeven aan on ze oproep het mogelijk te maken U in verband met de voor U beiden en ook voor ons zo heugelijk gebeuren een eenvoudig geschenk aan te bieden. Als voorzitter van de stichting wil ik dan gaarne hun tolk en die van ons be stuur zijn en U zéér. zéér nartel!jlr ge luk wensen met Uw aanstaande huwe lijk. Ik verbind daaraan de noop, dat U tot die dag nog goede en prettige bruidsdagen zult hebben. Het is than? mijn taak U het geschenk of beter ge zegd. de geschenken aan te bieden. Ik zal daarbij worden geassisteerd dbor mevrouw Moll-Tromp, presidente van het centraal vrouwen-comité, die bij een en ander nauw betrokken is geweest. Dat u van het geschonkene tij dens een gelukkig en voorspoedig huwe lijk een langdurig gebruik zult kunnen maken is onze innige wens. Dit ge schenk bestaat uit 24 zilveren lunch-cou- verts, zilveren koektrommel en een uit 1764 daterende Friese zilveren brande- wijnkom. De toespraken werden door een hartelijk1 applaus door de aanwezi gen onderstreept. Prinsels Margriet dankt de voorzitter van de vm. Oranjeverenigingde heer J. van. de Griend voor de geschenken namens de Schiedamse burgerij aangeboden. En het geschiedde In die dagen kwam er een besluit af van keizer Augustus, dat er een volkstelling moest gehouden worden in heel zijn rijk. Deze volkstelling vond plaats eer Quirinius landvoogd van Syrië was. Allen gingen op reis ieder naar zijn eigen stad om zich te laten inschrijven. Ook Josef trok op en omdat hij behoorde tot het huis en geslacht van David, ging hij van Galilea uit de stad Nazareth naar Judea, naar de stad van David, Be t- lehem geheten, om zich te laten in schrijven, samen met Maria, zijn verloofde, die zwanger was. Terwijl zij daar verbleven, brak het uur aan waarop zij moeder zou wor den; zij bracht een zoon ter wereld, haar eerstgeborene, wikkelde Hem in doeken en legde Hem neer in een kribbe, omdat er voor hen geen plaats was in de herberg. In de omgeving bevonden zich herders die in het open veld gedurende de nacht hun kudde bewaakten. Plotse ling stond een engel des Heren voor hen en zij werden omstraald door de glorie des Heren, zodat zij door grote vrees werden bevangen.- Maar de en gel sprak tot hen: Vreest niet, want zie, ik verkondig u een vreugdevolle boodschap die bestemd is voor heel het volk. Heden is u een Redder ge boren, Christus de Heer, in de stad van David. En dit zal voor u een teken zijn: gij zult een pasgeboren kindje vinden, in doeken gewikkeld en liggend in een kribbe. Opeens voegde zich bij de engel een hemelse heerschare; zij verheerlijk ten God met de woorden: Eer aan God in den Hoge en op aarde vrede onder de mensen in wie Hij welbehagen heeft. Zodra de engelen weer van hen waren heengegaan naar de hemel, zeiden de herders tot elkaar: Kom laten toe naar Betlehem gaan om te zien wat er gebeurd is en de Heer ons heeft bekend gemaakt. .Ze haastten zich er heen en vonden Maria en Josef en het pasgeboren kind, dat in een kribbe lag. Toen ze dit gezien had den, maakten ze bekend wat hun over dit kind gezegd was. Allen die het hoorden stonden verwonderd over hetgeen de herders hun ver haalden. Maria bewaarde al deze woorden in haar hart en overwoog ze bij zichzelf. De herders keerden terug, terwijl zij God verheerlijkten en loofden om alles wat zij gehoord en gezien had den; het was juist zbals hun gezegd Exposities Het bruidspaar en een kleine groep vart de aanwezigen bezichtigden hierna zowel de expositie „Kinderfeest", ..Oranje en Schiedam", benevens het Nationaal Gedistilleerd Museum, waar verversingen werden aangpooden. Men was intussen een kwartier op het sche ma vooruit geraakt, zodat 'n alle rust de diverse exposities werden bezich tigd, terwijl de overige aanwezigen in de entreezaa! verversingen geb-uikten. Het werd een hartelijk afscheid niet alleen in liet Museum, doch ook door het talrijke publiek dat op de Hoog straat voor het gebouw zieh bed opge steld. Schiedam heeft een goede beurt gemaakt bij dit aanstaande huwe lijk van een harer zonen! Nadat de acht dagen voorbij waren en men Hem moest besnijden, ontving Hij de naam Jezus, zoals Hij door de engel was genoemd voordat Hij in de moederschoot werd ontvangen. (De Blijde Boodschap naar hukas 2, 1 - 21 volgens de vertaling van de Ka tholieke Bijbelstichting Sint Willi- brord 1961). _irur 16e jaargang no. 8 - donderdag 22 december 1966 Mb HP PMP W& sppi Mfii wordt huis en H H 1MB BM M flBH B TAB Hf Hl H fll iff ffl» 'MjMHk Combinaties met onze edities in Rotterdam. Vlaardingen, B H HT^I ;F».J JJfeJgL H H B B| B| |H H g| B fiV Maassluis, Hoek v Holland, en Lekstreek IJl H S I 1 H B Jm. B UA»! M TOTALE OI'I.AOE 2:12.000 rflIËMigar Jg» JUtBL J&ÈÜ H M» BB H BH H ^1Wr IBBBH^ onder accountantscontrole. Wgau mrw" Redactie Schiedam: Leo 't Hart, Burg. v. Haarenlaan 916, Telefoon 266900. weekblad voor sehiedamAangesloten bij de Nederlandse Huis-aan-Huisbiad Per» WESTBLAAK 25, ROTTERDAM TELEFOON 13.21.70 !5 lijnen! POSTGIRO 18341 ADVERTENTIES TOT WOENSDAG 10 UUR UITGAVE STICHTING „DE JEUGPHAVEN" JEUGD ZORGDE VOOR HARTELIJKE ONTVANGST

De Havenloods | 1966 | | pagina 1