Het was een goed jaar voor sport in Schiedam Terugblik op 1966 "198 Hermes en S.V.V. hadden goed Kerstweekeinde TINUSBOSSELAAR CHARLIE BOSVELD PIM DOESBURG SPARTA DE HAVENLOOjjö iXJiNDEKDAG 29 DECEMBER 1966* Nog enkele dagen scheiden ons van het nieuwe jaar. Het jaar, waar •en ieder weer veel verwachtingen van heeft. Wat zal het jaar 1967 voor de Sehiedamse sport in petto hebben? Veel goeds naar we hopen. Een blik terugwerpend, op dit nu aflopende jaar, moeten we tot de eindconclusie komen, dat het nog niet zo'n slecht jaar was voor de Sehiedamse sport We kregen een sporthal. SVV ging naar de eerste divisie en met DHS kreeg Schiedam weer een vertegenwoordiger in de tweede klasse van de KNVB. Kortom er was sportvreugde, maar ook sportleed. De eerste maand van het Jaar zette ▼oor de voetballers slecht in, want de vrieskou had de velden bikkelhard ge maakt. IJs was er wel. Hoewel de ijs- club in Schiedam nog steeds niet over banen kan beschikken, waren de onder gespoten tennisbanen goede plaatsver vangers en er togen dan ook heel wat liefhebbers heen. Gemeentewerken was voor de schaatsers zeer attent, want in het Beatrixpark werd het ijs geschaafd en geveegd en honderden hebben daar van geprofiteerd. Voor de vissen was de ijstijd maar so, so. De hengelaarsvereniging Schie dam en Omstreken dacht al aan het voor- Jaar. De vissen moesten in leven blijven, om de hengelsportliefhebber niet op een houtje te laten bijten. De leden kwamen in het geweer en met het hakken van gaten kreeg de vis de nodige zuurstof om in leven te blijven. Voor Henk Eikmans, werd het al di rect een goed jaar, want hij werd Schie dams tafeltenniskampioen. Het was in ja nuari precies dertig jaar geleden dat de heer L. Letterman lid werd van de rennersvereniging Schiedam en hem viel dan ook een passende huldiging ten deel. Leed betaalde clubs, de informatieve bespre kingen waren al vorig jaar december begonnen, werd op het sportforum van de Sehiedamse scheidsrechtersvereniging overduidelijk bewezen dat SVV niets voor deze fusie voelde. Voor de vissers is mei altijd een bijzondere maand. Dan begint meestal het nieuwe visseizoen en zo was het de 28e de grote dag. De laat ste zaterdag in mei bracht toch ook een teleurstelling. Het lukte HBSS weer niet de kampioenstitel in de wacht te slepen. Er werd verloren van Heerjansdam met in 1967 wel. 1—0. Wellicht lukt het K In februari sprak de vreugde en het leed wel heel duidelijk. Het was voor de SV en HV Schiedam de zwartste maand van het jaar. Op 19 februari over leed de heer Jo Sprayt en in hem ver loor de vereniging een prachtig lid en een fijne vriend. Het was in deze perio de ook, dat tal van clublokalen van di verse clubs ongenode bezoekers kregen, die het op snoep, drinken en rokerij had den voorzien. De aangebrachte schade was aanzienlijk. Feest was het bij de biljartvereniging Rembrandt, omdat het 25-jarig bestaan werd gevierd. In maart ging de voetbal weer rollen en toen reeds tekende het succes van SVV zich weer af. De supportersvereni ging „Door weer en wind" begreep dat de rood-groenen ook in de uitwedstrij den de steun van Schiedam nodig had. Het stelde de jeugd van SW in staat, om voor zeer weinig geld de uitwedstrij den mee te maken. Gewapend met toe ters en vlaggen, bleken zij een morele steun voor het elftal te zijn. Enkele door gewinterde supporters huurden zelfs een vliegtuigje om SW tegen Limburgia te zien spelen. Voor de leden van HBSS was het een maand, waarin de laatste zuchten kon den worden geslaakt. Na maanden lang gesjouwd, gemetseld en getimmerd te hebben aan de bouw van het nieuwe clubhuis, was het dan zover, dat burge meester Roelfsema het protestant chris telijk sportcentrum opende en daarmee de kroon zette op het werk van al die nijvere sportmensen. Sporthal open April werd misschien wel de beste maand voor heel sportminnend Schie dam. Na jaren van praten, praten en nog eens praten, maar ook van werken, heel hard werken, opende op 23 april jonkheer mr. A. Feith de sporthal Mar griet eh heel Schiedam kon trots kijken naar dit resultaat van zelfwerkzaam heid. De heer C. Bolmers. de kersver se directeur, kon niet op zijn lauweren gaan rusten, maar hij zal toch wel een zucht van opluchting hebben geslaakt dat het eindelijk zóver was. Alles wat In deze maand verder ge beurde valt In feit in het niet bij de opening van onze sporthal. Toch mag niet onvermeld blijven, dat bij de jaar lijkse lintjesregen ook een druppel viel op een man die ontzettend veel voor de ■port heeft gedaan. De heer P. Kalden, oprichter van Stormvogels PPSC in 1926, kreeg de zilveren ere-medaille be- horende bij de orde van Oranje Nassau. Voor de sportvelden Parkhoek-Thurlede was de ellende van wateroverlast ook verleden tijd, want in deze maand kwa men er nieuwe pompen om dit gedeelte van ons fraai recreatiegebied droog te malen. Eerste succes De eerste sportsuccessen begonnen zich in de maand mei af te tekenen. Kreischer, Eikmans en Dick Boer, zorg den er voor dat de tafeltennisvereniging Service na een zeer spannend duel met The Smashes, promoveerde. De tweede vereniging uit Schiedam die feest kon gaan vieren was de volleybalvereniging Juliana. Na twee gewonnen promotie wedstrijden, tegen Blokkeer-DES en Orawi, kon de vlag uit. Intussen werden in de gloednieuwe jporthal ----- oefend voetbaltoernooi. De grote derby tegen Hermse DVS v0?r de deur en de aanhang van SW verkeerde al in een overwinnings roes. Zij schilderden in de nachtelijke uren de doelen op het gemeentelijk «portpark waar de derby verspeeld zou worden, in hun clubkleuren. Voor het publiek op het veld kwam was het trot se groen en rood echter alweer verdwe nen. Op Hemelvaartsdag was het echter pas feest. Een dubbel feest, wantSW won de uitwedstrijd tegen Noad en werd daardoor eerste divisieclub en DHS, dat al jarenlang vergeefs op de deur van de tweede klasse klopte won van Dubbeldam en dat betekende een plaatsje in de fel begeerde tweede klas- Lions-club Schiedam nam het initiatief om te komen tot invaliden- sport in onze gemeente, met als resul taat, dat de Ooievaars wekelijks hun sport beoefenen in de sporthal. Wat betreft de fusie tussen de twee SFC regradeerde De clubkampioenschappen van de ta feltennisvereniging Service brachten de kampioenstitel bij Dick Boer in de maand juni. Er was ook een afscheid want na vier jaar bij PPSC als trainer te hebben gewerkt, ging Smit heen, na PPSC in de derde klasse te hebben ge bracht. DHS vierde op gepaste manier het kampioenschap en de receptie werd zeer druk bezocht. De promotie die Schiedam honkbal het vorig seizoen had gemaakt, noopte de club het honkbalter rein te veranderen. Het voldeed niet aan de eisen die voor de eerste klasse wor den gesteld. De leden staken de handen uit de mouwen hoe kan het ook an ders bij Schiedam en onze burge meester opende het nu aan alle eisen voldoende Amerikaanse honkbalterrein. Hij wierp de eerste bal. In deze maand nam bij de korfbal club Schiedam de heer L. van de. Kraan afscheid als voorzitter. Na vele jaren de hamer gehanteerd te hebben, droeg hij deze over aan Piet Boogaarts, tot dan toe secretaris. Gewandeld werd er natuurlijk ook Ih juni. Voor het eerst kwam er een gezamenlijke avondvier daagse. Hadden de twee bonden tot dan toe ieder jaar een afzonderlijke avond vierdaagse, nu deden zij het samen en het werd een grandioos succes. Een 2500 wandelaars, gebruikten de sporthal als start en finish. HBSS besloot de jubileumfeesten en voor SFC werd degradatie naar de afde ling een feit. Al lang had dit in de lucht gehangen, maar de laatste wedstrijd, die tegen 's-Gravendeel gaf toch de door slag en zo zal de 19e juni in de annalen van SFC, als een zwarte dag geboekt staan. De traditionele Koningin Wilhel- minamars bracht ook tal van wande laars naar Schiedam. Ook hier was een record aantal inschrijvingen. Van Dijk bleef Na hard werken was het Wlm de Haan gelukt van een wljkgebouw in de West Frankenlandsestraat een boksschool te maken. Op de achtste juli kon een trot se De Haan het publiek zijn school tonen. De 15e eindigde voor het betaalde voet bal de transferperiode. Voetballers wer- nu... beduidend goedkoper Geitenharen noorse sokken, originele import, warme sokken voor hen, die uit ondervinding weten dat koude voeten niet alleen onaangenaam... maar ook de bron kunnen zijn van alle mogelijke narigheid. Nu verkopen wij deze kwaliteits sokken met elastische boord, normale prijs tot 3.40 extra sterk (zuiver scheerwol met nylon versterkt) per paar voor nog géén twee gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze geitenharen sokken In dames-, heren- en kinder maten, schoenmaten i 31 t/m 45 per paar Zaterdag om 5 uur gesloten Gtin tel. of echrift. best Eric van Woerkom den verhandeld en zij pikten daarbij zelf ook een graantje mee. Het was voor heel SW een verademing, dat de vraag prijs voor Dick van Dijk, f175.000 te hoog bleek te zijn. Zo'n bedrag vond o.a. Feijenoord de topscorer van de tweede het i de jongens Geene wonnen die competitie nog ook. In augustus droeg wethouder P. van Bochove o.a. de portefeuille van sport zaken over aan mejuffrouw G. de Graaf en tal van mensen uit dl sport waren daar niet gelukkig mee. De heer C. Bol mers, directeur van de sporthal kon in deze maans verheugd mede delen, dat de hal tot maart 1967 vol was geboekt. On tevreden over de gang van zaken rond de aanleg van de wielerbaan toonde de rennersclub Schiedam zich tijdens een persconferentie. De harde woorden die daar werden gesproken ten aanzien van enkele gemeentelijke instanties deden veel stof opwaaien. Excelsior hield Boys-dag en dat bracht niet minder dan zestig jónge beoefe naars van „The King of sport" op de veldem De eerste ronde van Kethel, voor ju nioren en nieuwelingen was voor de ren nersclub Schiedam een groot succes. Al is er dan geen wielerbaan, die club lijkt aktief en de amateurronde van Schiedam trok evenals de later verre den profronde, weer tal van toeschou wers naar het vertrouwde parcours aan de Tulnlaan. Boy Kanselaar won de amateurronde voor de tweede keer. Scheidsrechter Koen Brouwer werd de derde Schiedammer, die, op de A-lijst kwam en hoort daardoor bij de best be taalde arbiters in Nederland. Óns prachtig overal bekend staande zwembad Groenoord bestond in de maand augustus tien jaar en ter gele genheid daarvan werden door SZC in dit bad internationale waterpolowedstrijden georganiseerd. Het Zuidafrikaanse team „De Springbokken" won het toernooi. In deze maand begon ook het voetbal seizoen weer, tenminste voor het betaal de voetbal. Hermes ging van start tegen PEC en won- met 21. Een week later maakte SW het debuut In de eerste di visie tegen Eindhoven. Het bad Groen oord kwam nog eens in het nieuws. Het installatiebureau Chris van der Hoeven leverde namelijk de installatie af, die het water constant op 21 graden kan hou den. Vooral voor het waterpolo een voor uitgang. De BRL-jeugd van Schiedam werd kampioen van het district Rotterdam van de KNHB, na winst op Sparta. Landskampioen werden de nonge honk ballers echter niet. Deze vakantie maand bij uitstek, was een zeer natte periode. Het hemelwater deed veel va- kantieplezier in het water vallen. Niet echter de profronde van Schiedam. In de stortregens ploegden de renners voort. Velen stapten van de fiets. Bert Zoet echter niet en hij werd een ver regende, doornatte, maar glorieuze winnaar. Geen sportnota In september veranderden de alsmaar aanhoudende regen de oefenterreinen van Hermes en SW, tevens parkeerter rein, in een modderpoel. De trainers Dolaard en Gosens klaagden steen en been, want die ongelijke terreinen kost ten hun spelers blessures. Op de vierde van deze maand ging ook het afdelings voetbal van start en bij HBSS werd de heer D. van Hernen gehuldigd en tot ere-lid benoemd. In zijn plaats werd de heer Wim den Held penningmeester. Tussen de regenbuien door werd er op de tennisparken toch nog wel een balletje s Eric van Woerkom, die het parktoernooi yan Vliet op zijn naam wist te schrijven. Ondanks dat de wielerbaan nog geen spaantje verder was gekomen, heerste De crossclub Schiedam, pas opge richt, liet in de 's-Gravelandsepolder de eerste door hun georganiseerde cross verrijden. En met succes. Voor de lief hebbers van tafeltennis was er het uur U van de NTTB. Een ieder kon zomaar zonder enige kosten een partijtje gaan slaan in De Beurs. Wie gedacht zou hebben, dat de sportnota deze maand nu wel ingediend zou worden kwam be drogen uit. Begin van het jaar zou deze nota reeds' aangeboden worden. Nu aan het einde van het jaar is daar nog steeds niets van bekend. Boksen in Schiedam In de eerste dagen van de maand ok- tober kondigden Harry van der Vaart en Ben Gromp aan, dat zij Schiedam gingen verlaten om in Haarlem Nlcholls te gaan spelen, resp. coachen. Een ver lies Voor Schiedam, dat niet gemakke lijk aangevuld zal kunnen worden. Men zal het kamende jaar de handen krach tig ineen moeten slaan wil Schiedam zich in de eerste klasse handhaven. Pietje Roozen debuteerde de negende van deze maand in het eerste team van DHS. Hij deed dat geweldig en hij vier de dat debuut in de wedstrijd tegen ONA met twee doelpunten, waardoor zijn club de wedstrijd met 2—1 won. Natio naal ging Schiedam in het sportgebeuren meetellen. In de sporthal waren judo wedstrijden. De interland Nederland- Frankrijk, en voor het eerst sinds lange tijd maakte Anton Geesink weer deel uit van de nationale ploeg. Het was ook het debuut van Anton als radioverslaggever. Voor het eerst sinds twaalf jaar was er wem- boksen in Schiedam. Een ge heel uitverkocht Musis Sacrum er moesten nog hondearden mensen terugge stuurd worden maakten deze eerste, door Wim de Haan georganiseerde wed strijden mee. Het turnen mag ook in dit jaarover zicht niet ontbreken en daarom is de overwinning die Excelsior boekte in het jaarlijks terugkerend duel tegen Adilis Kapid het vermelden waard. Juventus ging in de districtsklassen goed van start, want het eerste duel in de nieuwe omgeving tegen ABC werd ge wonnen. Niet de eerste, maar de 500ste wedstrijd speelde Joop Vermegen (53) voor de Sehiedamse Boys. Dit ging niet onopgemerkt voorbij. De fusie tussen Volleybal door invaliden in de sporthal SCHOOLZWEMWEDSTRIJDEN SVV en Hermes stak weer even de kop op, omdat het Stadsblad meende een enquête te moeten houden. Het werd een flop: slechts 67 stemmen voor de fusie kwamen er binnen. Jarenlang heeft mr. P. van Bochove, als wethouder de sport in Schiedam ge diend. Na de laatste verkiezingen had het senioren convent uitgemaakt, dat de heer Van Bochove de portefeuille van sport niet meer zou behereh. Officieel werd in de maand november afscheid van hem genomen door de sportvereni gingen. Hij kreeg een rijwiel als af scheidscadeau. De sportvissers kunnen hun hart weer ophalen. Er mag, uiteraard alleen voor de leden van de hengelaarsvereniging in de parken, gepeurd worden. Er zijn al heel wat lekkere dikke palingen gevan gen. De twintigste bracht de laatste voet balzondag voor de KNVB-amateurs in Schiedam. De derby SVDPW-Martinit werd door SVDPW gewonnen. De man nen van Toon Hardeman kwamen daar mee iets uit de zorgen. Service sloot de eerste helft van het tafeltennisseizoen af, met de zekerheid te weten, dat het de tweede helft van de competitie mag starten in afdeling waar uit de kampioen zal komen. Op de jaarlijkse begrotingsvergade ring van onze gemeenteraad, werd veel aandacht geschonken aan de sport. O.a. de wielerbaan, tafeltennis, zwembad midgetgolf, kunstijsbaan e.d. kwamen ter tafel. Helaas bleek er geen geld voor te zijn. De zaken zullen dus bij het oude blijven. De laatste maand van het jaar bracht voor dè hockyclub Asvion f5.500 uit de pot van de Nederlandse Sport Federatie. Eric van Woerkom bleek niet alleen een goed tennisser, maar ook een uitstekend basketballer. Hij werd tenminste uitver koren voor het nationale basketballteam. Voor Martinit sloot het jaar ook goed af. Eindelijk kreeg het toestemming om een eigen bestuurskamer te gaan bou wen. Als klap op de vuurpijl, kwam bij net scheiden van het jaar het besluit van Fred Bravenboer, doelman van Her- ri»V£ om zijn geluk te beproeven Donderdag 29 en vrijdag 30 decem ber worden in het Sportfondsenbad de jaarlijkse schoolzwemwedstrijden vc Shiedam gehouden. In totaal zullen 44 scholen met leerlingen aan dit zwemfestijn deelne men, hetgeen betekent dat inclusief de estafetteontmoetingen 1395 x 25 m. gezwommen zal worden. Alle leer lingen ontvangen een, overigens be scheiden, herinnering aan deze school- zwemontmöeting. Extra prijzen zijn be schikbaar voor zowel de meisjes als de jongens, die aan de individuele nummers deelnemen. Voor elk van de in totaal 4 estafette-onderdelen zijn er drie prij zen. Bovendien is er voor de beste es tafette-ploeg van elk onderdeel een wis selbeker. In verband met het toegenomen aan tal deelnemende leerlingen is het pro gramma voor de individuele Schooltafeltennis Dinsdag en woensdag zijn in de Koopmansbeurs de jaarlijkse schoolta feltenniswedstrijden gehouden. Hieraan werd door niet minder dan 276 leerlin gen, nl. 221 jongens en 55 meisjes deel genomen Het vorig jaar waren het er totaal 206. Weekkamp Singelkwartier Het weekkamp van de buurtvereniging Het Singelkwartier te Schiedam zal wor den gehouden van 8—15 juli op de kam peerboerderij „De Trippemaker" te Huls horst. handtekeningen van en vele anderen van gratis op elk pakje Sport CIGARETTES Het Is voor de twee Sehiedamse clubs uitkomende in het betaalde voetbal, een goed kerstweekeinde geweest. Beide clubs wonnen hun wedstrijd, waarbij vooral de overwinning van SW in de uitwedstrijd tegen het sterke en hoog genoteerde Alkmaar in het oog valt. Het is van de groen-roden een prachtige eerste stap op de weg terug. De man nen van Gosens hebben nu toch wel be wezen, dat zij kunnen voetballen en wel licht heeft deze winst hun zelfvertrou wen terug gegeven. Hermes DVS won ook, maar vraag niet hoe. Wel veroverden de Schiedam mers een veldoverwicht, maar weer bleek de schotloosheid van de voorhoe de. Zij lieten zich veel te vaak verleiden tot breiwerk, waardoor de Helmondia defensie steeds weer gemakkelijk kon ingrijpen. Alleen wanneer de dieptepass gehanteerd werd, bleek Hermes gevaar lijk. Helaas gebeurde dit veel te wei nig. Typerend was dan ook wel. dat het enige doelpunt uit de wedstrijd kwam uit een door Vonhof genomen straf schop. Deze strafschop, was de inleiding tot een vechtpartij. Of de zwak leidende heer Griek, terecht de overtreding te gen Flaes bestrafte of niet. laten we in het midden. Dat echter Daelinans het niet met de beslissing eens was en Flaes daarvan de dupe liet worden, dat kon niet door de beugeL Er ontstond een hevig handgemeen, waar trainer Joep Brandes een eind aan maakte. Dael- tnans moest het veld verlaten, maar waarom kort daarop Van Houten ook de trieste gang naar de kleedkamer moest maken is onbegrijpelijk. Dat zullen we maar op rekening van de heer Griek's zenuwen schrijven. Na het laatste fluit signaal nam scheidsrechter Griek snel de benen. Met een snelle sprint ver dween hij naar de kleedkamers. sterke Go Ahead, speelde het thuis ge lijk: 0—0. Het tweede team van Her mes kreeg thuis een nederlaag te slik ken van ZFC: 02. De beide jeugd- teams, kwamen niet in het veld, omdat de gesteldheid van de terreinen door de aanhoudende regenval daar niet naar was. Voor de volgende week, nieuwjaars dag, is er voorlopig voor de clubs uit Schiedam geen wedstrijd vastgesteld Misschien last de competitieleider nog wel enkele wedstrijden in, maar op het tijdstip dat wij dit schrijven is daar nog niets van bekend. nu... beduidend goedkoper Zijn het -niet Juist die steeds weerkerende uitgaven, zoals voor kousen, die op de lange duur een forse hap van Uw zuur verdiende geld opslokken? Daarom... koop twee paar de zelfde Nylons, waar U langer mee doet. 20 Dénier Mousse Nylons normale prijs 1.79 per paar, zeer elastisch en rekbaar, slank en glad Uw been omsluitend, per twee paar voor nog géén twee gulden. •Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Mbiisse Nylons, denier, In fraaie modekleuren, twee paar voor Zaterdag om 5 uur gesloten. Géén tel. of schrift, but.

De Havenloods | 1966 | | pagina 11