Voor Schiedam was 1966 een goed jaar ZIEKENFONDSPREMIëN Uw reaktie is belangrijk Snip en Snap Overtrekt nu Bankstel m mm Van de politie Doelman F. Bravenboer gaat ook naar Amerika BRUIJN aLOUuS DONDERDAG 29 DECEMBER 1966 De in ons kerstnummer van 22 decem ber gepubliceerde pagina „Profetie en Vervulling roept reacties op. die wij graag willen verzamelen en verwerken, 'e resultaten worden gebruikt in een ko mende serie publikaties over de toe komst van de mens. Daarom verzoeken wij onze lezers hun mening over „Profetie en Vervulling" schriftelijk aan de redactie mee te de len. Westblaak 25. Rotterdam,, De origi neelste reactie wordt beloond met een boekenbon ter waarde van f 25,-. „Uitnodiging tot de dans" heette het nummer waarin Cindy Peters en Do nald Jones vrijdagavond in de nieuwe Snip en Snap Revue uitblonken. Het programma van deze 29e revue bevat een aantal aardige sketches afgewisseld met show- en dansnummers van The Carden Singers en Dancers, Deze Car- ^n„ Singers en Dancers zijn naast Willy Walden en Piet Muyselaar onge- twijfeld de steunpilaren voor deze show. Deze groep bestaat voor 99 procent Uit Nederlanders. Hoogtepunten uit de show waren ver der de Luchtvaartshow anno 1900, met Diana Floodgate en Louis Dusée, de Cotton Mamies, waarin Walden en Muy selaar en Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer en The Brooklyn Story waar in ook Les Shalom optraden. Het eer ste optreden van deze twee jonge zan geressen is een groot succes geworden. Verder verdienen de prachtige decor» en kostuums alle tof. c norviivniN x voor bijzonder tage prijs J Vraag vrijblijvend huisbezoek Tel. 25.31.11, Rotterdam b.g.g. teL 28.34.V3 Een genot om de ene na de ande re langspeelplaat op te kunnen zetten en naar hartelust van Uw lievelings-muziek te genieten... Een luxe voor enkelen? Geen sprake van,., want vanaf morgen kopen al onze klanten in onze Discohoek langspeel platen voor prijzen, die onge kend laag zijn. Opera aria's, Strauss walsen, dansmuziek, (Glenn Miller en Tommy Dorscy-stijl), zeemans liedjes, feestplaten, ouver tures, populair klassiek. fabrieksnieuwe 30 cm langspeelplaten MOGELIJK dat de meeste verse herinneringen zich het gemak kelijkste naar voren dringen, want bij de afsluiting van 1966 be staat de neiging om de gebeurtenissen der laatste weken van 1966 als „top'1' voor tiet jaar aan te merken. Dat betreft bet be zoek van hel vorstelijk bruidspaar aan Schiedam. En dan is daar ook het begin van bet jaar mee verbonden, toen een „Oranjetelg tiaar verloofde uit Schiedam haalde", zoals bur gemeester Roelfsema constateerde. Waar vrijwel alle overige gebeurtenissen van bet jaar slechts in aanmerking komen voor lokale boekstaving. zal die ene gebeur tenis ongetwijfeld bij de nationale geschiedenis gaan behoren iiMSHtii bilerende (60 jaar) brandweer r rDeen r gingen ook in het college waarin de heren Sabel en Van Schoone veld een langdurige zittingsperiode in de raad beëindigden. Het ziet er blijkens de jongste be richten naar uit. dat de gebeurtenissen in en rond het Passage Theater toch een „happy end" gaan krijgen en dit gebouw voor het Schiedamse culturele leven behouden zal blijven. Het geres taureerde Zakkendragershuisje heeft als centrum voor de creatieve kunst de plaats verkregen, waarvoor het uitein- delijk bestemd was. Jan Schaper bracht zijn film: „Schiedam kiest voor het wa ter". Van het gerestaureerde Stedelijk Mu seum konden de deuren worden her opend en dit is op wel zeer ruime wij. ze, bijzonderlijk in de laatste maanden van het jaar, dan ook gedana. „Or pheus" vierde een zingend jubileum. Het aardgas veroorzaakte veel rumoer en knaleffecten, welke weliswaar niet al te ernstige gevolgen hadden, doch als geheel nog weinig enthousiasme over de vondsten in Slochteren met de aanvan kelijke hoopvolle verwachtingen teweeg hebben kunnen brengen. We zouden eerder genigd zijn t con- stateren: integendeel! Klassiek Populair Walsen Feestplaten Ouvertures vrijdag en zaterdag verkopen wij deze fabrieksnieuwe 30 cm langspeelplaten, stereo zaterdag om 5 uur gesloten. Gein tel. of schrift. Werven Schiedam groeit nog steeds. Dat kan iedereen constateren die door de gemeente rijdt. Schie- dam-zuid moge dan weinig expan sie-mogelijkheden toeer geven, het betekent allerminst, dat dit stads deel in de toekomst ongemoeid zal worden gelaten integendeel, zodra de mogelijkheden er voor aanwezig zijn wordt ook hier een groot sa- nerings- en nieuwbouwplan uitge voerd. Thans voltrekt zich vrijwel alles in de omgeving van de moderne stadswijk Nieuwland-Groenoord. Er staan in die omgeving nog ruim tweeduizend woningen in de plannen en wat er verder zal ge beuren, leeft de ontwikkeling van midden-Delfland, waar de plannen nog wel zeer embryonaal zijn. Geheel anders ligt het met osn we gennet. dat voor een belangrijk deel in gevorderd stadium van uitovering ver keert en in 1967 ook in hoofdlijnen zijn beslag zal krijgen. En dan spring meteen in het oog de grote gebeurtenis op dat gebied in het afgelopen jaar. door de ingebruikname van de nieuwe verbinding met Rotter dam, middels de Burgemeester van Duits-Russische Haarenlaan, de drukst bereden ver keersweg van Schiedam, die in april na een half jaar afsluiting in gebruik kon worden genomen en waarop later de „groene golf" werd asmgebracht. Woningbouw Zoals gezegd, de woningbouw ging in het afgelopen jaar krachtig door. Bo vendien verkreeg de bouw van be jaardenflats alle aandacht en kon die van de Ned. herv. gemeente in Kethel worden geopend en werd: voor die van Humanitas het hoogste punt bereikt. Een belangrijke gebeurtenis was ook de opening van het nieuwe postkantoor annex spaarbankgebouw en de inge bruikneming van de Stationsflat, waar in o.a. de Rijhmondraad zich vestigde. •In het gemeëntelijlf leven trad de ju- «f De Schiedamse bedrijven namen en nemen in aantal nog steeds toe. daar van getuigt het nieuwe industrieterrein. Onze werven zijn bezet met schepen voor herstel of in nieuwbouw. Spectacu lair was de tewaterlating van de groot ste tanker „Diadema" bij Wiiton-Fijen- oord-BroM Metaal, en ook de afbouw van „World Rig 58" met het prachtig, maar zwaar stuk sleepwerk, dat daarna werd verricht. De ingebruikneming van het nieuw gegraven enorme dok was niet alleen voor dit bedrijf, doch voor heel Schiedam van grote betekenis. Op werf Gusto trok de aflevering van een nieuwe Ferry en de sleephopper zuiger bijzondere aandacht. Bij het nagaan van hetgeen on» blad scheidemheid van onderwerpen die wer den weergegeven. Vele pagina's vulden zich telkens weer met actueel nieuws en ook met beschouwingen uit het ver leden. Het spiegelbeeld van het leven der stad Schiedam, door de burgemees ter als een „eenvoudige stad" bestem peld. doch niettemin dynamisch op vrij wel ellr oehierl J wel elk gebied. Voor Schiedam wa» 1966 jaar. oor log Sonopresse N.V. heeft de originele ge dachte. om met een apart nieuwjaars geschenk te komen, ook uitgevoerd.Het lijkt namelijk een stout stukje om een documentatie over de Duits-Russische oorlog 1941-1945 aan relaties aan te bieden. Het geschenk omvat drie „so nopresse" grammofoonplaatjes en een klein boekwerkje dat men als een te rugslagwerk kan beschouwen. Men hoort de stemmen van o.a. Mussert, Hitier, Churchill en Stalirj, verder geeft deze knopte vorm een duidelijk beeld van die afschuwelijke krijg waarin zonder mededogen gestreden werd. Sonopresse geeft gaarne toe dat luch tiger onderwerpen te bedenken zijn om als nieuwjaarsgeschenk te dienen, men is er echter van overtuigd dat rii» geschenk „iets van waarde is" Wij zouden dit laatste willen onderstrepen. Kethel werd n wort je yen door gebouw. ÏS. de n,ac?t van zaterd*S op zondag hebben enkele jongelui vernielingen aan gericht aan huizen en auto's. De Viaar- dmgse recherche heeft in verband hier mee aangehouden de zeventienjarige R. de C„ de 21-jarige A. H. en de 25-ia- rige B. de V. Op tweede Kerstdag hebben jongelui achter een garage aan de Dr. Wiardi Beckmansingel een vuurtje gestookt van kerstbomen. Een bloemist had deze bo men op een braak liggend stuk land neergegooid. De politie heeft de bloe mist gesommeerd de bomen weg te ha len. De brandweer hoefde geen dienst te doen. Op het kruispunt Van Beethovensin- gel—Maassluisedijk gaf de 41-jarige Maasslulzenaar J. N. Z. geen voorrang met zijn auto aan een andere wagen. Een botsing was het onvermijdelijke ge volg, waardoor de auto's ernstig werden beschadigd. Burgemeester Heusdens heeft met in gang van 1 januari 1967 drie agenten benoemd töt hoofdagent. Het zijn de he ren: A. J. Zwinenberg, W. de Wagt en D. de Mooy. ORGELCONCERTEN Het traditionele Nieuwjaarsconce: t door de organist Feike Asma in de Wil- helminakerk te Rotterdam zal worden gegeven op zaterdag 7 januari. Aanvang kwart over acht. Nieuwjaarsconcert in de Laurenskerk. maandag 2 januari. Organist George Stam, met medewerking van Gijs de Graaf, hobo en Raymond Delnoye, fluit. Aanvang kwart over acht. hier in de woning Kerklaan te Kethel. De Rotterdamse Ziekenfondsen delen U medev dat de ziekenfondspremiën vanaf 1 januari 1967 als volgt zijn vastgesteld: PER BETALENDE VERZEKERDE PER MAAND A. Vrijwillige verzekering Volledige premie Gereduceerde premie voor studerende en/of gebrekkige kinderen B. Bejaardenverzekering Bij een inkomen tot 4566,— per jaar n(82 Bij een inkomen tussen 4566 en 5576,per jaar 23,64 Bij een inkomen tussen 5576 en 6260,— per jaar 35,46 C. Aanvullende verzekering Wij doen een beroep op de verzekerden die hun premie per giro of bank betalen ons het juiste bedrag over te schrijven. De verzekerden die betalen door middel van de incasso girokaarten gelieven voor voldoende saldo op hun postrekening te zorgen. DE ROTTERDAMSE ZIEKENFONDSEN Ook het Schiedamse Hermes D.V.S. is het slachtoffer geworden van de Amerikaanse scout van de de voetbalvereniging Pittsburgh Phantoms. Hun goede doelman Fred Bravenboer zal na een half jaar verblijf bij Hermes D.V.S. uit de Nederlandse voetbalroulatie verdwijnen. Maandag 19 december zette hij zijn handtekening onder het hem aangeboden vierjarig contract. Bij Hei mes DVS is hij vrij verklaard van alle verdere verplichtingen. Fred Bravenboer: „Ik heb bijzonder sympa- tieke medewerking gehad van het Her- mesbestuur, d>ie verk'aard heeft begrip te hebben voor mij» Situatie en mij geen ogenblik in de weg wil staan voor mijn geboden kans". Momenteel was ik toch op zoek naar een nieuwe baan en kwam dit aanbod voor mij als een uitkomst". Toch stelt de oud-doelman van het Ne derlands amateurelftal zich zo min mo gelijk voor van zijn Amerikaanse avon tuur. ..Wanneer ik dit wei zou doen, zou het tegenvallen", is de nuchtere ver klaring van de 23-jarige Schiedamse doelman. Met csa. mannen als Piet de Groot en Ko Prins zal hij waarschijnlijk Pas daarna zal hij zijn vrouw (die wel enthousiast genoeg is over de overgane van haar man) en dochtertje laten over komen. Van de zijde van de KNVB wordt wel alles in het werk gesteld om de spelers een eventueel reisvisum te weigeren, er zijn echter veel haken en ogen aan dit vraagstuk, voordat men een reisvisum kan weigeren. Fred Bravenboer: „Het contract met mijn club is verbroken en op het ogenblik ben ik dus vrij man, wie belet mij dan te gaan?". Hermes DVS blijft ook in de persoon van hun manager Gijs Doolaard bijzon der sympathiek reageren. „Mocht het inderdaad zo zijn, aldus Doolaard, dat Fred Bravenboer naai Amerika ver trekt ik weet dit ook alleen maar door geruchten dan hoop ik dat hij het bijzonder goed zal treffen. We zul len hem als doelman missen, maar hij schijnt nu vrjj te zijn van verdere ver plichtingen aan Hermes DVS, dus kan hjj gaan en staan waar hij wil". Fred Bravenboer begon zijn voetbal loopbaan bij Feijenoord, klom in een pe riode van 10 jaar op tot het tweede elf tal. speelde zelfs éénmaal mee in het sterrenteam (Valencia thuis) doch ver dween op 21-jarige leeftijd naar de toen. nog 2e klasser Neptunus. Tot aan het eind van het vorige seizoen bleef hij daar spelen, toen ging hij gelijktijdig met de spelers Cor Fonhoff en Dick Marré i beiden ook oud-Feijenoordspelers) en trainer Gijs Doolaard van Neptunus over naar Hermes DVS. Helaas voor de Schiedamse vereniging heeft hij zijn contract van één jaar niet kunnen voltooien en vertrekt hij volgend jaar naar zijn nieuwe vereniging Fits- burg Phantoms in Amerika. Raymond Schwap. de scout in West-Europa heeft er beslist een kundige doelman bij. (ADVERTENTIE) Voor schoonmaakartikelen naar Hoogstraat 152 - Tel. 156968 TIJDELIJKE AANBIEDING SCHOONMAAKPAKKET o.a. dweil, stof- en wafeldoekje voor slechts1.39 Libax-was37.00 (grote verpakking)

De Havenloods | 1966 | | pagina 4