Sportgrabbelton „ORANJE EN SCHIEDAM" IN STEDELIJK MUSEUM 1 Autobestuurders leren zich beheersen op miniatuurbaan Meteomast in strijd tegen luchtvervuiling UJie^gsiome schermutselwgef Bejaarden en invaliden vierden Kerst in Lts. De politie meldt: Gevonden-verloren HUUR s PIANO'S HUUR DE HAVENLOODS DONDERDAG 29 DECEMBER 1966 7 S'd Op 1 januari zai het 50 jaar geleden zijn. dat ondergetekende zich zelf standig vestigde als loodgieter, gs--- rpERWIJL J- van het S benedenverdieping van het Stedelijk Museum van Schie dam de expressie Schiedamse school jeugd in verband met het huwelijk van prinses Margriet en mr. P. van Vollen hoven werd ingericht, is men op de bo- venetage bezig geweest met samenstel len van de tentoonstelling „Oranje en Schiedam", waarin vele gebeurtenissen uit ons Vorstenhuis in woord en beeld de revue passeren. Uiteraard is hierbij het accent gelegd cp de thans wel sterft gelegde band tus- •en het Vorstenhuis en Schiedam, omdat mr. Van Vollenihoven een „geboren en getogen Schiedammer is", zoals de bur gemeester, mr. H. Roelfsema, in diens openingswoord voor de tentoonstelling constateerde. De tentoonstelling brengt een schilderijover de inhuldiging van H.M. Koningin Wilhelmina waarna aan dacht wordt geschonken aan het huwe lijk met Z'.K.H. Prins Hendrik. Verder de geboorte van Prinses Juliana, de in huldiging tot koningin, het huwelijk met Prins Berrihard, de geboorte van de vier Prinsessen. Het komt alles tot leven middels toto's schilderijen en voorwerpen, deels be- ■óhifebaar gesteld door de burgerij van Schiedam, deels dank zij bruikleen uit het Koninklijk Huisarchief, het Oranje- Nasasaumuseum en Rijksvoorlichtings dienst. Mej. E W. G. van Maanen, assistente van het Schiedamse Museum is bijzon der met de inrichting van deze tentoon stelling belast geweest. Bij de opening ervan sprak eerSt de voorzitter der Mu- ■eumcommissie, mr. M. J. M. van Kin deren, dank uit voor de ruime medewer king door genoemde instanties verleend en ook voor hetgeen de directeur van het museum, de heer J. Paalman, in de- Be heeft verricht. De burgemeeiSter constateerde, dat in de loop der jaren in het museum reeds heel wat exposities zijn gehouden doch deze met als onderwerp „Oranje en Schiedam" wel zeer uniek is. Hij sprak de wens uit, dat mede door de tentoon stelling vooral veel Schiedammers hun „drempelvrees" voor museumbezoeik zullen overwinnen en hun belangstelling totnen. De burgemeester constateerde, dat de tentoonstelling Kind er-Fe est en de ze van „Oranje en Schiedam" in twee verschillende werelden zich voltrekt, waarin ieder mogelijk ook zijn eigen le ven kan herkennen. De kleur en opzet, de spnatamteit en Inzicht verschilt bij de kinderen aan- Te bevragen aan het Hoofdbureau Politie, dagelijks, van 9.00-17.00 uur, be halve op zaterdag en zondag: Zwarte damesportemonnee met inh.: bruine suède damesportemonnee met inh., gebloemde kinderportemonnee met inh., rode kinderportemonnee met inh., gele thermosfles, ring met 2 sleutels, aan hanger; ring met 1 huissleutel; i autosleuteltjes; herenbril. bruin mon tuur; Baco sleutel (Post Kethelï, blau we kindersjaal; waèrdecoupons; gouden trouwring met inscriptie: autowiel, Post Buitenhaveuweg; rode kinderstep; zwar- te dameshandschoen (R): roodbruine da- meshandsdhoen (R); paar bruine wollen jongenshandschoenen; blauwe nylon kin- i derwant (L); grijs gebreide herenhand- «choen (R); grijze wollen herenhand- schoen (R)bruine suède herenhand- «choen (R) y lichte herenglacé. Te bevragen bij de vinders: Zwarte damesportemonnee met inh., Oomen, Den Bommelsestraat 50, rose kinderparapluie, Hofrrian, Maasdamse- straat 18b; bruine jóngensportemonnee met inh.,Klaasse, Oude Sluis 13b; brui ne aktentas met inh.,Leliveld, Troelstra- laan 26; bruine damesparapluie, v. d. Poel, 2e Tuinsingel 16; kartonnen doos inh. flesjes met vruchtesap, Heinsbroek. Ombouwkeet Gasunie, Nieuwe Damlaan: kerstboom, De Jong, Broersvest 8a; me talen bril in koker, Klaasse, Goereese- straat 8: bos sleutels in rood etui, Róe- lofs, Binnensingel 199, Vlaardingen; 5 sleutels irf lederen etui, van Deventer, Slachthuislaan 21a: ring met sleutels, v.d. Laar, Nieuwe Damlaan 658; lederen etui met sleutels C. van der Steen, Broersvest 31; badhanddoek, washandje en nachtkleding, Salij, Mgr. Nolenslaan 234; beige herenregenja.s Holleman, Schuttersveld 32; wollen sjaal, Gille, Vondellaan 54a; blauw petje met klep, Mens, Veenlantstraat 3; groen-bruine wollen sjaal, Bijloo, Graaf Florisstraat 52: breiwerk, Groenhorst, Huijsmansstr, 81b; zijden herensjaal, Wittkampff, Schiedamseweg 104; geblokte sjaal, Vis ser, lepenlaan 18; 3 bankbiljetten, Mee- der, Ph. van Bourgondiëstraat 15; meta len ketting met emaille hanger, Elger, Rembrandtlaan 44; 1 paar zilveren oor ringen, Nesse, Swammerdamsingel 5a; zwarte kater, Groenewegen, B. K. Laan 174, tel. 263649; beige hondje, soort pin cher, de Wolf, van Hallstraat 39, tel. 266740; bastaard keesje, reu 10 weken oud; bastaard bouvier 11 weken oud; zwart-witte bouvier, reu, 2'/2 jaar oud; bruine teef, 3% jaar oud; bastaard reu, witte borst, 10 maanden oud, Asiel, St. Anna Zusterstraat; sierring plus dop van FIAT, Landman, Noordmolenstraat; 1 paar bruine herenhandschoenen, Crep Vlaardingerdijk 266, tel. 263530; 1 paar donker grijze nylon dameshandschoenen, van Dongen, Postkantoor, Lange Nieuw- straat; donkerblauwe dameshandschoen (L), Koremans, Geert Reindersstraat 32c; blauwe nylon want, Stigter, W. de Zwijgerlaan 19; rood-wit blauw kinder wantje, Walbeek, Vondellaan 33; koren- blauwe gebreide kinderhandschoen, Put- telaar. Stationsplein 13b; grijze heren handschoen, Prins, Olmenlaan 7. Wandelsporters vierden feest Leden en belangstellenden van de wandelsportver. Schiedam-Zuid heb ben in de zaal van Sursum Corda het kerstfeest gevierd. Allereerst werd de voorzitter, de heer Smits in het zon netje gezet in verband met diens aan- de hamer aangeboden. De feestcommissie, bestaande uit de- heren Snelting en Oor schot had een afwisselend programma samengesteld. Er wais cabaret, clowns traden op en er waren diverse spelen waaraan met veel enthousiasme werd deelgenomen. De kinderen werden ont haald en zij ontvingen allen een sleutel hanger met eigen 'fiti. het embleem der W.S.V. ,,Schjedam-zuid". Aan het slot van de bijeenkomst sprak de voorzitter' woorden van dank. Leiders en leidsters ontvingen eveneens een aardige atten tie. Apothekersdienst De dienst vangt aan vrijdagavond om 6 uur. Dienst apotheek Rembrandt. Rem brandtlaan 5. tel. 268855. zienlijk. Déze tentoonstelling heeft eert geheel andere richting. Toen begin 1965 Schiedam werd „overvallen" door de mededeling over de verloving van prin ses Margriet met mr. Pieter van Vollen- hoven, waren wie in Schiedam allen wel een beetje beduusd. De Schiedammers hebben allen iets in zich van een „un derstatement" van hun stad en zichzelf, men kan moeilijk op gang komen. Maar toen dit eenmaal het geval was, kwam en toch een spontane reactie op het ge beuren. Veel waardering had de burgemeester voor het werk der commissie en de di rectie van het Mluseum, die veel tijd en zorg aan het inrichten van deze tentoon stelling hebben gegeven en mogelijk an der werk hebben moeten opischorten. De burgemeester wekte een ieder op in eigen omgeving belangstelling te wek ken voor een bezoek aan deze interes sante expositie. r. Dankbaarheid jegens God en mensen vervult hem bij het over denken van zijn Weg. In verband met het bereiken van de 75-jarige leeftijd zal hij op bovengenoemde datum af- van gasgestookte centrale verwarming behoort dian tot de actiriteVen. Personeel, clientèle, collega's enver- dere zakelijke relaties wordit dank gebracht voor het in hem gestelde werking gedurende zovele jaren. receptie, welke gehou- uen zai worden.op zaterdag 7 januari 1567 des namiddags van 3.30 tot 5.3» u. in het gebouw voor Chr. Soc. Be langen, Lange Haven 73. Met.vriendelijke groet en hoogachting, Gaarne wensen wij u atlen een gezegend 1967. Schieidam, december 1966. Nieuw adres: Fazanitlaam 18, t< zijn inter viewers Jan Bernlef en K. Schippers.. Op het scherm werden enige van de succes rijke werken van Lehmann getoond, n.l. zijn laatste bundel „Luxe" en het En gelse geschrift „Pot beakers", dat han delt over vondsten van zeer oude voort brengselen van pottebakkerskunst, in welker identificatie Lehman als archeoloog specialiseert. Tussendoor kreeg men flitsen te zien van het op treden van de dichter in de poëzie-ma- nifestatie in Carré en ritmisch zeer ge slaagd met -een jazzband in „Jazz and poetry". Bernlef en Schippers maken voor een deel hun beroep van interviewen. Zo de den zij onlangs het boekje „Wat zij be doelen" het licht zien. Daarin gaf Leh mann maar zeer weinig van zijn bedoe lingen prijs. De ondervragers, die zich overigens weinig geroutineerd toonden, hadden dus min of meer kunnen weten, dat het met onwillige honden slecht ha zen vangen is. De ondervraagde trok zich terug ach ter banale opmerkingen (op de hem eigen afgemeten toon uitgesproken) over gebruiksvoorwerpen als een theepot en een nijptang of verschanste zich letter lijk achter een aan de Arfistel gevonden werktuig met onbekende bestemming. Hij liet zich alleen even uit zijn tent lok ken bij zijn verontwaardiging over het bederven van het Amsterdamse stadssil- houet door rechte, hoge nieuwbouw. Een camerablik uit het raam van zijn ka mer onderstreepte zijn woorden. Voor wie wat meer afweet van Leh mann en zijn achtergronden was het niet onamusant om het overwicht van de oudste der drie mannen over de ner veus aan sigaretten trekkende intervie wers waar te nemen. (Bij zijn optreden onlangs in Vara's „Dichters in spijker broek" was Lehmann tegenover Kees Budding veel toeschietelijker). Maar uit TV-technisch oogpunt bezien, was het wat raadselachtig, dat een zo weinig geslaagd gesprek, dat vele kijkers moet hebben verveeld, werd uitgezonden. J. W. Passage-iheater toch weer beschikbaar Naar ons door de Schiedamse Ge meenschap wordt medegedeeld is als voorlopig resultaat der besprekingen toet de directie van het Tuschinski-con- cern bereikt dat het Passage-theater op dezelfde condities van vroeger beschik baar zal zijn voor te houden evenemen- In de Vlaardingse Broekpolder is .ver leden week de tachtig meter hoge me teomast v#n het KNMI In gebruik geno men. Prof. dr. W. Bleeker hoofd-diree- teur van het KNMI stelde het stalen ge vaarte in gebruik door op een knop te drukken waardoor een rookpluim vrij kwam. Deze rook is kunstmatig en wordt gebruikt om na te gaan hoe de luchtvervuiling beinvloed wordt door de win". de luchtvervuiling. Hij vond dat de me teoroloog wel degelijk te maken had met de luchtverontreiniging en de bestrij ding daarvan. De plannen die provo Duco van Weerlee in zijn boekje „Wat willen de provo's" ontvouwde vond prof. Blee ker sympathiek. Er wordt daar gespro ken over witte schoorstenen, ingebouwd» vuilverbranders en belasting op luchtver ontreiniging. De hoofddirecteur van het KNMI zag niet zo heel veel profijt van deze plannen. Alleen de belasting op luchtverontreiniging zag-hij als een klei ne stap op de weg naar een schoner» lucht. Prof. Bleeker vertelde dat het klimaat in Nederland gunstig is in verband met te grote luchtvervuiling. De vrij grot» windsnelheden langs onze kust en de be trekkelijke warmte van het Noordzeewa ter zorgen dat de luchtvervuiling hier bin nen redelijke perken blijft. Daarme» verkeert Nederland in een gunstige posi tie tegenover bijvoorbeeld Londen het Roergebied en Los Angelos. Dr. Bleeker zei dit niet om te beweren dat de lucht vervuiling in Nederland wel mee zou val- lep. Hij wilde er alleen mee aantonen dat er nog al eens verkeerde parallellen getrokken worden. Prof. Bleeker deelde mee, dat er in d» toekomst een mgst moet komen van minstens tweehonderd meter hoog. Daar bestaan nu evenwel alleen nog maar plannen voor. Technische problemen en financiële perikelen spelen bij het tot stand komen van een dergelijke hoge mast een grote rol. De directeur specia- te projecten van het KNMI, prof. ir. H. Schmidt gaf een technische uiteen zetting over de werking van de mast. ™ast ls bedoeld om windsnelheden te meten, windrichtingen, temperatuur en temperatuurverschillen, op verschil- nrte -r metingen lende hoogte. Verder zullen worden verricht op het gebied img en neerslag. Alle gegevens worden jpepstreerd op ponsbanden waarna qcze later via een computer hun Vlaardings burgemeester Heusdens heeft gisteren op de werf Cocjerill Yards iu Hoboken bij Antwerpen het zandschip Virgo te water gelaten. De Virgo werd gebouwd voor rekening van de n.v. Oos- terwijk, de firma die op het ogenblik de opspuiting van Holy-Noord verzorgt, een karwei dat Vlaardingen 18 miljoen gulden kost. Het schip is 95 meter lan 12.5 meter breed en 4.65meterdiep. Het heeft een laadvermogen van 4.500 ton. Het hele college van B. en W„ met echtgenoten, was voor dieze plechtigheid, uitgenodigd. ring op doen, dat zij niet alleen naar zichzelf maar ook naar anderen hebben te richten. In vier jaar wordt een stad je als Bolsward met 2500 mensen ge dood op de Nederlandse wegen en komt een stad als Gouda met 33.000 inwoners in ziekenhuizen terecht door zwaar- en lichtgewonden. Dit ligt vooral ons als politiemensen zwaar en dat behoort hij iedere Nederlander zo te zijn", aldus de heer K. Rijpma, commissaris van politie te Schiedam, ioen hij de auto model-racebaan in de benedenzaal van hotel „Atlantic" aan het Rubensplein officieël in gebruik stelde. Het is een wel zeer imposante en in teressante racebaan, waarop de minia tuur auto's met grote snelheden rond razen. Zodra door een knopje de elektri sche troom wordt ingeschakeld, rijden de autootjes over de baan over een af stand van 36 meter. Dit miniatuur-cir cuit is geheel volgens de stijl van race banen gelegd, dat wil zeggen, met te- genbochten en rechte gedeelten. De gro te vaardigheid is vooral om te zorgen, dat de autootjes niet uit de baan vlie- ken, waarvoor uiteraard bij het nemen van de bochten de grootste kans bestaat. Er kan een snelheid van 70 km. wor den bereikt. Daarom is niet alleen grote behendigheid, maar vooral zelfbeheersing en training nodig. Of. zoals commissaris Rijpma op merkte. „bij het autorijden wordt ge leerd óm je grote teen te bedwingen, hier is het de duim die regelend op treedt". Het gaat er om binnen een be paalde tijd, meestal een kwartier, het grootst aantal randen te rijden, waartoe een automatische teller in het schakel bord is ingebouwd. In ons laud bestaan reeds diverse auto-miniatuur-clubs, die niet alleen onderlinge wedstrijden orga niseren. doch waarbij ook clubs tegen elkaar uit komen. De grootste baan is 50 meter, begrijpelijk dat de heer Rijp- n diens openingstoespraak ver band legdetussen dit-miniatuur- en hét grote verkeer, waaruit we reeds hierbo ven citeerden.'De commissaris ver klaarde zeer ingenomen te zijn met h^t initiatief van de gebr. Van Gerven een dergelijke racebaan in te richten. Hij herinnerde er aan, plm. tien jaar geleden in hetzelfde lokaal een kegel baan te hebben geopend, welke evenwel ..ter ziele is", doch de heer Rijpma sprak de wens uit, d'at dit niet een „Omen" in zich hield voor deze auto baan en deze een langer bestaan zal zijn besehoren. „Als oud-cricketer gooide ik bij de ope ning der kegelbaan 7 van de 9, hetgeen buiten de regels scheen te zijn. Of dat heeft meegewerkt aan het verdwijnen der baan weet ik niet, waarschijnlijk zijn er in Rotterda nog wel", aldus spreker. De heer Rijpma uitte zijn waardering voor het feit, dat de gebrs. Van Gerven deze racebaan in Schiedam hebben ingericht, omdat reeds te vaak wordt gezegd, dat we voor alles naar Rotterdam moeten gaan en in Schie dam niets te doen is. Deze racebaan is een afspiegeling van hetgeen op de grofe weg geschiedt, omdat we alleen in Schiedam al 2500 aanrijdingen per jaar hebben waarvan 80 procent als ge volg van ohvóidoende beheersing. Dit geldt zowel voor autobestuurders als bromfietsers en andere weggebruikers. Daarom is het goed, dat men hier de beheersing kan leren. We hebben nu weer iets er bij in Sohiedam. naast on ze Margriethal waarin we buitensporten binnen kunnen beoefenen. Al zegt men dat er in Sohiedam weinig te doen is, er wordt van verschillende kanten toch getracht zoveel mogelijk voor de jeugd De commissaris sprak de wens uit, dat onder goede leiding deze mind.atliur-ra- eebaan in een behoefte zal voorzien en de politie zich daar gaarne achter zal stellen. Hierna gaf de heer Rijpma het startsein voor de eerste onderlinge race. yOALS reeds opgemerkt, in ons land J bestaan reeds een aantal miniatuur auto raeecluhs en ook in Schiedam is thans een dergelijke club opgericht. Naar ons werd medegedeeld bestaat de mogelijkheid voor scholen enz. ook eigen clubs te vormen voor personen van 15-17 jaar, die dan onderling wed strijden kunnen organiseren en waar voor een beker beschikbaar kan worden gesiteJd. Hetzelfde kan dus ook geschie den door bedrijven. Iedere middag vanaf 2 uur kan men hieromtrent in genoemd hotel terecht en ook per telefoon (2640081. Wat de kosten voor deelna me betreft, deze bedraagt een gulden per kwartier en 35 cent voor de wa gen. Het is ook mogelijk een eigen wa gen aan te schaffen (kosten vanaf f 30). Leden van clubs ontvangen 25 procent reductie. Nieuwjaarsvuur van oude kerstbomen Op maandag 2 januari zal 's avonds Pm zeven uur op het terrein ten oosten van de r.k. begraafplaats, hoek Vlaar dingerdijk - Nwe. Damlaan, het traditio neel geworden Nieuwjaarsvuur worden ontstoken. De Schiedamse Jeugdraad wil toet de afgedankte kerstbomen,, in samenwerking met het gemeentelijke bureau j voor Jeugdzaken en de Schiedamse Gemeen- - schap, het nieuwe jaar met een groots feestvuur welkom heten. Voor elke in te leveren kerstboom zal één stuiver wor den betaald. Op tien punten in de stad kunnen de kerstbomen worden ingeleverd, van 's morgens negen uur tot 's middags twee uur, te weten: de speelplaatsen Van 't Hoffplein, Frans Halsplein en Ro- kerk, Parkweg, hoek Nolenslaan. Laan van Bol'Es tegenover GoÖp-Centrum, Schiedamseweg,nabij het winkelcentrum, dr. wibautplein, wijkcentrum en St. Li- duinaplein. En van 's morgens negen uur tot 's avonds zeven uur op de stookplaat Vlaardingerdijk, hoek Nwe Damlaan. Be reikbaar via de Burg. Stulemeijerlaan. De politie zal er op toezien dat al te grote veldslagen om de oude kerstbomen worden voorkomen. Precies om zeven uur zal het vuur worden ontstoken. LEL' Gedurende de vijf jaar, dat de katho lieke school nu bestaat, hebben de leer lingen de gewoonte gehad met kerstmis zelf fridtmandjes op te maken en deze te bezorgen bij bejaarden, invaliden, eenzamen en zieken in de stad. Ter ge legenheid van het eerste lustrum werd besloten een aantal bejaarden en inva liden uit te nodigen een kerstviering bij te wonen. Zoals het hier staat lijkt het nogal eenvoudig, maar direkteur, lera ren en leerlingen van de school hebben hun handen vol gehad om door een juis te organlatie alles goed te laten verlo pen. Omdat de meeste van de genodig den minder valide of geheel invalide waren, was het noodzakelijk dat ze ge haald en gebracht werden. De leraren van de school en een aantal particulie ren stelden zich met hun wagens be schikbaar om dit te verzorgen. Om 9.15 uur zou de viering beginnen met een mis in de mgr. Nolenslaankerk. een mis in de Mgr. Nolenslaankerk. Door de hulp van de verkeerspolitie op het drukte punt Huize Liduma, waar 52 gasten moesten worden afgehaald was het mogelijk om precies op tijd te beginnen. De kerk was stampvol door de aanwezigheid van plm. 600 jongens, de leraren, de 110 genodigden en be langstellenden. Er werd veel gezamenlijk gezongen, maar het koor o.l.v. de heer A Diep- straaten zorgde voor hoogtepunten. De heer Diepstraaten die nu ruim 4 jaai aan de school verbonden is als A.V.O.- leraar heeft al jarenlang het dirige: ren van zangkoren ls hobby, maar hij heeft naar hij zelf zegt in al die tijd nog nooit zo'n goed koor gehad als dit. Na afloop van de Kerstviering in de kerk werden de gasten door de jon gens naar de recreatiezaal van de school, die naast de kerk ligt, geleid. Invaliden werden met rolstoelen die o.a. van het Wit-Gele Kruis geleend waren de twee trappen opgedragen dié naar de recreatiezaal voerden eeh onderne ming waar soms wel zeven stevige jon gens voor nodig waren. Toen iedereen een plaatsje gevonden had in de feeste lijk versierde zaal, werd koffie met kersttimpen geserveerd en nadat de in wendige mens versterkt was, werd het programma voortgezet. .Enkele leer lingen voerden ;ceii moderne bewerking van het Driekoningen-thema op en ook werden enige gedichten gedeclameerd. Het koor zorgde wederom voor dé mu zikale omlijsting. Meisjes op school Een grappige bijzonderheid, was nog het feit, dat er een meisje in het kóor meezong. Hoewel dit voor vreemden misschien een vraag opwierp, is dit op de R.K. technische school al iets hee! gewoons. Er zijn n.l. sinds september j.l. drie meisjes aan deze school ingeschre ven. Tot nu toe heeft de directeur hier aan geen ruchtbaarheid gegeven, om-' dat hij eerst wel eens wilde zien hoe dit experiment zou aflopen. Inmiddels is ge bleken, dat de meisjes zich duchtig we ren en beslist niet voor de jongens on derdoen. Rond 12.00 uur werd de bijeen komst gesloten. Na de tweede voorzit ter van het schoolbestuur, de heer J. Reijnart, sprak ook een tweetal gasten een woordje van, dank. De krasse 92-jarige heer Witberg uit Huize Liduina voerde het woord hamens de bejaarden en een ontroerde mevrouw Cordemans namens de invaliden. Alle gasten mochten een fruitmand in ont vangst nemen en aangezien er door de leerlingen 161 waren samengesteld, kon dei) ook nog. een, 50 zieken -worden be dacht. Alle aanwezigen waren bijzon der dankbaar, dat zij deze Kerstviering hadden kunpen meemaken en waren vooral diep onder de indruk van de spontane en behulpzame houding van de j o^gens zal zich ook gaan bezig de registratie van de concen- zwaveldioxyde in de lucht. houden tiatie Op den duur hoopt cc„ waar schuwingssysteem te kunnen ontwerpen voor de land- en tuinbouw en ook in het Vvn de volk?gezondheid. Op deze manier kan men misschien ook ggan ad viseren op het gebied van vestiging van nieuwe industrieën. Dat de meteomast in Vlaardingen is gekomen is een gevolg van de lange sa menwerking die er bestaat tuisen KNMI en de gemeente Vlaardingen. De nu ge- lanT T mSSt "'f de eni«e in Neder land. In Noord wijk staat ongeveer net ...eeP en 00ic de omgeving van Riis- wijk bestaat een dergelijke mast. Niette- ™'n,ls de Vlaardingse mast een project dat voor Nederland zeer belangrijk het Engelse Op de hoek van de Zwaluwlaan— de stuurman D.W.A. Meeuwensingel kwam de 59-jarige fa- schip „Saldanha" aa brieksarbeider W. A. P. met zijn brom- diefstal van een scooter had schuldig fiets in botsing met de 8-jarige Marcel gemaakt. De jongeman bleek enigszins Soest. Het kind viel en brak i >- M. Soeters halve eeuw loodgieter De Christen Gymnasiasten Bond, afd. Rotterdam viert volgende week zijn tien de lustrum. De feesten worden geopend op dinsdag 3 januari in de aula van het Marnix Gymnasium, Henegouwerplein 14. Er zal een lustrum-toernooi, een film- en een culturele avond en een reünie worden gehouden. Het feest wordt besloten met een receptie in de aula en daarna een groot slotfeest. been. De 20-jarige Spaanse arbeider A. T. G. viel op het terrein aan de Aleida- straat en brak een pols. Hij werd door de GGD naar de Dr. Noletstiehting ver voerd. Ingebroken is in de leesbibliotheek van de 27-jarige A. C. de V. op de Rotterdamsedijk 74 waarbij 100,- werd gestolen. De dieven waren via een' bovenlicht in de winkel gekomen. Bjj een inbraak in de grpentewinkel van mevr. J. E. G. I-S. aan de Beyer- landsestraat 16 werden drie konijnen ge- stolop. Ten nadele van G. F. K. werden in de L. Costerstraat van zijn gepar keerde auto de ruitenwissers gestolen. De Turkse arbeider A. O. kwam huilend op het Schiedamse politiebureau mededeling doen, dat hij f350,- was verloren. Hij had ƒ500,- bij zich gesto ken om boodschappen te doen en is tijdens het winkelen genoemd bedrag kwijtgeraakt. De politie hield de 21-jarige twee- Zo, daar zitten we dam voor de laat ste sportgrabbelton van het jaar. Het is me het jaartje wel geweest, maar daar over leest u meer in de terugblik op de sport. In dit hoekje gaan we over tot de orde vam de dag. Ja en dat is op dit moment bij vele clubs de nieuwjaarsre ceptie. Na de reeds gememoreerde re cepties van Schiedam en DRZ, volgen hier nog een paar bijenkomsten. DHS zag de leden gaarne op nieuwjaarsdag om 4 uur in het clubgebouw. TTrsus houdt een week later, op 6 januari nieuwjaars receptie. Vooraf om 10.30 uur gaat et- een voetbalwedstrijd tussen „good old" veteranen en een A-elftal. Van 12.30 tot 13.30 uur komen de leden van Excelsior 20 bijeen, in het clubge bouw. Misschien wel voor het laatst, want volgend jaar zal de nieuwe kanti ne klaar moeten zijn. Misschien zullen wij wel verschillende verenigingen ver geten zijn te noemen, maar helaas zij stuurden ons dan geen bericht. Smasher, het clubblad van de Schie damse sportvereniging „The smashing fellows", is onbetwist het best verzorgde clubblad, dat wij op onze tafel krijger,. Het kerstnummer spant echter de kroon. Uitstekend verzorgd, met grappige teke ningen is het een clubblad van formaat, met, een eigen cachet. Men proeft er de sfeer uit die bij TSF heerst. Uit dit nummer vernamen wij, dal Eric van Woerkom de TSF familie gaat verlaten. Hij meent dat ziintenniscarva- citeiten elders beter tot uiting zullenko- men, hoe- zeer het hem ook-spijt TSF te moeten verlaten. 0 Morgen, vrijdagavond gaan de Schie damse lawntennissers niet tegen een balletje- slaan, maar tegen een grote bal trappen. Gezamelijk gaan de tennisclubs in de Sporthal, zaalvoetbal spelen. Alle afdelingen van TSF en de verenigingen Keep Smiling en Vice Versa gaan uit maken wie er het best kan voetballen. Er is nog meer nieuws van het tennis- fronl. TSF en Keep Smiling zijn tot een nauwe samenwerking gekomen en stellen daarmee een goed voo-beeld. Het volgend seizoen zullen de topspelers(sters) voor en tijdens de competitie samen gaan trai nen. Dat wil zeggen onder gezamenlijke leiding. Dinsdags op het park Van VJiet en vrijdags op het tennispark Spierings- hoeki Hierdoor is de eerste stap gezet op de weg om het Schieriamse toptennis te Verbeteren. Na de competitie zal die ge zamenlijke training voortgezet worden, maar dan met veelbelovende junioren. Voor de tafeltennisvereniging Service zet het jaar goed in. Half in het seizoen, moest het namelijk de speelruimte in de Schiedamse Cartonnage Fabriek verla ten. De kantinebeheerder Leen Monster was plotseling in het ziekenhuis opgeno men en daarom was er in de avonduren geen gastheer. Gelukkig is de heer Mon ster weer hersteld en dank zij zijn voor spraak bij de directiezal erop donder dagavond weer in die prachtige kantine gespeeld kunnen worden. Het is voor Ser vice een felicitatie waard, Zo dat was dan de laatste sportgrab belton van het jaar. Wij danken de ver schillende clubs en verenigingen voor de medewerking, die wij ook dit jaar van hun hebben mogen ontvangen en spreken de hoop uit, dat dit in het jaar 1967 pre cies eender zal fcijn. Vanaf deze plaats willen we alle sportverenigingen een goed en succesvol nieuw jaar toewensen, met tal van sporthoogtepunten. onder invloed van drank te verkeren. Drie knapen van 13 en 14 jaar werden op het politiebureau gebracht; omdat zij vuurwerk hadden afgestoken. Het spul werd in beslag genomen. Door kortsluiting raakte in de Kom- miezenlaan een vorkheftruck in" brand. Met behulp van een blusapparaat kon het begin van brand worden beblust, zo dat de uitgerukte brandweer geen dienst behoefde te doen. In de Oranjestraat raakte een auto- bus der R.E.T. defect en versperde ge durende plm. -2 uur de weg. Hét' verkeer moest door de politie worden geregeld. Van de 23-jarige medisch-assistente M. C. H. werd bij een bezoek aan een zaak op de Broersvest, haar toantel van de kapstok gestolen. Bij een controle op de Rotterdamse dijk, werdenin twee uur tijds elf auto bestuurders bekeurd wegens overtreding der maximum 'snelheid. A Op de hoek Walvisstraat - Westvest raakte de 19-jarige timmerman J. de Z. de macht over het stuur van zijn hef truck kwijt. Hij reed tegen de muur van de kerk van de ,Ned. Prot. Bond. Daaf liep juist de li-jarige Johan Boon, van de Vlaardingerdijk. De jongen raakte bekneld en moest met' een diepe vlees wond naar de Dr. Noletstiehting worden vervoerd. Onder toezicht van de politie zijn 12 beren en 8 honden van het Russische Staatscircus van een schuur in Kethel overgebracht naar loodsen van N.V. Pakhuismeesteren te Rotterdam. De dieren waren per schip in Rotterdam aangekomen met bestemming Lenin grad, doch konden tjoéq.' door ziekte niet verder reizen. De heer M. Soeters sr.. die gèdu- rende een halve eeuw te Sohiedam het loodgietersambacht heeft uitgeoefend en de 75-jarige leeftijd heeft bereikt, gaat nu zijri werk beëindigen. Zijn zoon zal nu de leiding' van het bedrijf op rich nemen. In heLgebouw voor Chr. Soc. Be langen wordUszaterdag 7 januari yan 3.30—5.30 uur Oen receptie gehouden. WurliTzer AGENDA SCHIEDAM 30 december, Tivoli, 20.00 uur Green Rythm and Blues Society: dansavond; Sursum Corda 20.00 u. N.C.G.O.V.; vergadering. 1 januari 1967 Arcade; 20.00 uur RK Instuif: Nieuwjaarsbal met „The Drif ting Five" en „The Newports". Musis Sacrum .20.00 u. Algemene Kunstkring Cultura: Nieuwjaarsbal met Jack Redler's Rythm Club; Irene: 20 uur. Schied. Handbalver. DWS: Nieuw jaarsbal; Tivoli: 20.00 uur Schied. Jazz Sociëteit Guillaume: Nieuwjaarsbal. Sted. Museum: tentoonstelling „Kin derfeest" „Oranje en Schiedam" en wer ken van zondagschilders „De Droomwe reld der Naieven"; Galerie Punt Vier: werken van M. Tissing. D O K- houdt contactavond De Chr. gymnastiekvereniging D.O.K. te Schiedam zal zaterdag 7 januari een contactavond houden, waarvoor een ge varieerd programma is samengesteld. De bijeenkomst vindt plaats in de zaal bij de Opstandingskerk. Wegens vertrek naar Meppel, zal mevr. G. Dollee ljaar taak als leidster bij de vereniging neer leggen. metrecht van koop a v.- fc J ■ji.mtl. zonder eerst» storting Demonstraties Van de 1987 te Rotter- lam dag. van 10 - uur door on- f Wurlitzerurganlst Joop Walvis Bij laruchifflng van een orgel S MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sortering zonder eerste storting met recht van koop 1 Let wel hoee inruilwaarde voor uw oudé PIANO, HAR MONIUM of ELECTRONtSCH Vraag folders de^&uHItrer" Fa. J.van Urk °8n9 Westersingel 42r44 R'dom tel.1010)135025

De Havenloods | 1966 | | pagina 7