mmf Onverwoestbare klucht van Goldoni in moderne vorm Ramses en Liesbeth in nieuwe Tour de Chant Fiesta Gitana voor de 10e maal in Nederland HET NADEREN VAN DE DOOD L98 TT de Ooievaar In De Doelen op 11 januari: Overtrekt nu Bankstel Bfonchiletfen r# DdWpO bevrijd HOOGENBOOffi uw DE HAVENLOODS DONDERDAG 5 JANUARI 1967 bele-boutiquc v.01denbarneveltstr.ll], Rotterdam Telefoon 13.58.84 v.h. Mauritsweg gulm twee eeuwen al lacht hét publiek om „De knecht van twee meesters" van Carlo Goldoni. Een onverwoestbare klucht, geschreven vanuit een theater-instinct, dat heden ten dage door de beste regisseurs nog wordt onderkend. Drie keer in de afgelopen tien jaar heeft het op het repertoire van Nederlandse toneelgezelschappen gestaan. Puck voerde het op en de Nieuwe Komedie, een voorstelling die nog vers in het geheugen ligt, omdat zij verleden jaar voor de televisie werd uitgezonden. Het was dus niet geheel zonder risico dat het Nieuw Rotterdams Toneel het opnieuw wilde uitbrengen. Ton IAita en Nioolaas Wijnberg stelden zich aan de Rotterdamse directie voor als Goldoni en Co. met de mededeling, dat zij het al oude coimedia dell' arte- spel in een volstrekt nieuwe versie zou den presenteren. Na bij de Amsterdamse comedie, die zldh merkwaardiger wijze de Nederlandse noemt, nul op het rekest te hebben gekregen, zei de Rotter damse ja. En toen togen de heren Lut« en Wijn berg aan het wenk. Het resultaat is een nieuwjaarspremière gewonden, die niet gemakkelijk te vergeten zal zijn. Met de vrijmoedigheid van de ware comediant hebben zij Goldonl's apel bewerkt en ge. interpreteerd. Er een dwaze klucht van gemaakt, die in alle tijden tegelijk speelde. Ze hebben niet veel mogelijk heden ongebruikt gelaten. Lutz bewerkte de voortreffelijke vertaling van Erik Vos. Hij laste er actuele grapjes ln. Wijnberg gebruikte alles wat zijn tomeloze fan tasie hem ingaf: lichtbakken, een juke box. pop-art kleuren, die een plaag voor het oog waren en stereo-fonisoh geluid van Siegro Studio's. Zelfs de titel van het spel werd ver anderd! „Wie kan er twee heren dienen?" En het speelde zich allemaal af ip een decor, dat uit drie draaitonelen bestond, zodat de zotte oomedie in een razend hoog tempo naar haar eind kan snellen, In broer Lua vond Ton Lutz een mag- tdfieke Truffaldino. Luc Lutz maakte van de» knecht van twee meesters een heel andere dan die we kennen; niet de slimme down, die zijn beide heren voort durend te goochem af Is, maar een «uilige goeierd, dig zelf bedolven makt onder ,föe verwikkelingen, die doo* en uit rijn Edmond Classen, Eric Schneider, EU Blom en Simone Rooskens. Een kostelijke voorstelling. En wat belangrijker is een eigentijdse voor stelling waarin de mogelijkheden van vandaag werden toegepast in een over bekende comedie. Ton Lutz heeft opnieuw aangetoond eea van de belangrijkste regisseurs te zijn over wie we in Nederland kun nen beschikken. Dat zijn werkterrein zich langzamerhand steeds meer naar Rotterdam verplaatst is ten hoopvol teken voor de toekomst Nieuwjaarswens Opnieuw bleek het nodig het nieuwe Jaar te beginnen met een wens. Een af gesleten traditie, die zonder bezwaar kan worden opgeheven. Zo'n wens is eigen lijk van alles niets als niet de juiste man hem schrijft. In Rotterdam is dat tel kenmale dokter Pannekoek, die zich voor die gelegenheid siert met het in drukwekkende pseudoniem: Marinus van Henegouwen. Dokter Pannekoek is een uitermate vriendelijke man. Daar is geen bezwaar tegen als hij het maar niet zo liet blij ken ln zijn nieuwjaarswens. Geen Rotter- Handenen Lippen ruwjRUROL Prijsvraag kalenders en kantooragenda's AUe ln Nederland gedrukte kalenders en kantooragenda's voor 1967 kunnen nog meedingen naar een prijs in de ne gentiende prijsvraag van het Gerrit Jan Thiemefonds, Van Eeghensïraat 70, Amsterdam. Men kan nog instu ren tot 31 januari. De jury let bij de beoordeling op praktische bruikbaarheid en op de kwa liteit van uitvoering en onderwerp. Ge- illustreerde en niet-overwegend geïllus treerde kalenders, alsmede kantoora genda's worden apart beoordeeld. In iedere groep zijn drie prijzen beschik baar en een aantal eervolle vermeldin- dammer die eens stevig wordt aange pakt. AUeen de provo's natuurlijk, die wel. Daar schrijft Elsevier ook niet zo vriendelijk over In zo'n nieuwsjaarscabaret is het ge bruik het koninklijk huis ook het beste te wensen. Meestal in kreupele sinter klaasrijm, die uitloopt in een driewerf hoera voor Oranje. Een pijnlijke geschie denis als nauwelijks de helft van de zaal bereid blijkt in te stemmen. Het enige aardige nummer in de wens was het telefoongesprek met de heer Briet Maar dat flensje was door een ander gekLUTZt In de kleine Doelenzaal zal op woens dagavond 11 januari een serie program ma's van start gaan, waarmee Ram ses Shaffy, Liesbeth List en het trio Louis van Dijk een toernee door ons land maken. Op zaterdagavond, aan vang 24 uur zal er boxendien de eerste nachtvoorsteiling in Rotterdam van dit nieuwe programma plaatsvinden. Het programma wijkt af van het Shaf fy Chantant in zoverre dat er behalve nieuwe liedjes ook een nieuwe presen tatievorm is gekozen. Zoals in het Pa- rijse Olympia chansonniers en chanson- nières hun liedjes in een eigen tour de chant brengen, zo zullen Ramses Shaf fy en Liesbeth List dit nu in Neder land doen. Enige voorstellingen, die zij ermee gaven in de Kleine Zaal van het Am sterdamse Concertgebouw zijn een bij zonder groot succes geworden. Ramses Shaffy is zelf ook bijzonder gelukkig met deze nieuwe vorm van werken. Hij zegt: ..Ik heb altijd erg verlangd naar de music-hall, het optreden in een theater met mijn liedjes en wat we nu doen benadert die droom. Het is vooi mij ook een enorme stap nu eens in een theater te staan, waar de mensen Programma Op hst programma van de Rotterdamse Schouwburg staan de volgende voorstel lingen: dinsdag 17 januari „Het Goud land" door Hugo Claus, waarvan het Nationaal toneel van België een opvoe ring komt geven; woensdag 11 januari „Gijsbrecht van Aemstel door de Neder landse Comedie; dinsdag 10 januari Wed ©kind's „Voorjaarsontwaken" door de Haagse Comedie. In de Groote Schouwburg, op zuid, speelt zaterdag 7 januari de toneelgroep Ensemble „De koopman van Venetië" van Shakespeare. JAN HEIN DE GROOT. Voor de 10e maal treedt Fiesta Gita na in Rotterdam op. De impressario Da Silva heeft dit jaar een contract voor meer dan 100 voorstellingen. Wanneer we bedenken dat het eerste optreden van „Fiesta Gitana" in Nederland niet meer dan zeven voorstellingen telde dan is het wel duidelijk dat de flamenco hier aardig wat fans heeft gekregen. Da Silva heeft dit jaar zijn groep sa mengesteld uit artiesten van Sevilla en omstreken. De dansers uit Zuid-Andalu- sië staan bekend om hun trotse houding en levendige improvisatie van de fla menco. De groep bestaat dit keer uit 13 artiesten die met elkaar een kleurige Fiesta voor u op touw zetten. De meesterdanser Curro Velez danst zeer mannelijk en fier met een veelheid aan improvisaties. De danseres Carmen Casarrubios „met haar handen als dui ven", zoals de Spanjaarden zeggen, damst „La Petenera" zeer gaaf en ver fijnd. De zangeres Patro Soto met haar ver- Hoestdronk in tabletvorm.95ct Ook dê Overige rolbezetting had d t beter kunnen toen- *n toen- dij de jaarwisseling zijn wij even bijzonder bij de eindig- opnieut» D van qjjj leven bepaald. Uren, dagen, maanden, I reÉrfsss xgen, Anntt Nieuwenhuyttn liet opnieuw -L» heid van ons leven bepaald. ben facet van haar veelzijdig talent jRren vliegen als een schaduw heen.... enzovoort. Maar flonkeren al* Beatrice. Zolang zij voor j, voor jongeren vaak meer een voorbijgaande haar broer moett doorgaan probeerde zij stemming dan een blijvende indruk. En voor anderen? Is wis! «en echte man op het toneel neer voor oude mensen eigenlijk niet altijd oudejaar? Zijn te zetten, maar een vrouw die voor man zij niet> het i8> steeds vervuld van de gedachte epeeW, Op zichzelf was dit al een plan- aan eindigheid van het mensenleven en het naderen van tend ttuk ironie, dat de voorstelling dood? idroeg. Daarover zijn de geleerden het niet eens. Cahn, een bekend Gerard Hartkamp schitterde in de gerontoloog, merkt op: „Doodsproblematiek staat ln de ouder- burgerlijke omgeving van het milieu, <jom meer op de voorgrond dan ln andere levensfasen". Rümke, waarin het stuk speelt. Zeer genuan- van onze grootste psychiaters merkt snedig op: „Het kind oeerd en met groot gevoel alle komische tpeelt met de dood, de adolescent Idealiseert de dood of strijdt details tot hun recht te laten komen, met de dood, de jongeman vergeet de dood, de dood wordt ln zette hij een onvergetelijke Pantalone het midden yan het leven wellicht hat meest gevreesd, de neer. ouderen .verlangen naar de dood". Andere goede rollen werden gespeeld Nieuw onderzoek schijnt er echter op te wijzen, dat mensen door Martine Crefcoeur, Wim Hoddes, <ue ouder worden (zo tussen 50 en 651 meer met eindigheid en dood bezig zijn dan mensen die oud lijn. En doodsverlangen is a. er niet veel bij naar het blijkt. Dr. Munnichs heeft enkele jaren geleden een interessant onderzoek Ingesteld bij een paar honderd bejaarden ln een gemeente in het zuiden van het land. Van de 203 ondervraagden hadden er 116 besef van de eindig heid van het leven, doch 85 hadden er geen beief van, 169 waren er gerust op, 14 stonden er onverschillig tegenover en maar 8 waren ongerust Later heeft dr. Munnichs dit onderzoek verdiept en verfijnd door gesprekken met 'n honderdtal bejaarden (zo representatief mogelijk uitgekozen) aan de hand yan een groot aantal enquête vragen. Hij onderscheidt m.i. terecht de instelling ten opzichte van de eindigheid van het bestaan (het straks-er-niet-meer-zijn) en de houding tegenover het sterven, het doodsproces op zichzelf. Wat de eindigheid betreft, constateert hij een grote verscheidenheid in instelling en beleving. I. Er zijn bejaarden, die de eindigheid van hun leven persoon lijk religieus doorleven. Typische uitingen (Over toekomst en dood). Mevr. A. „Vroeger wel, dan dacht ik er wel aan. Maar nu niet meer. Nu ben ik meer mens van één dag. Je moet bereid zijn. Ik hoop op een ander leven, ik hoop dat Ik alles, wat me lief is geweest, weer terugzie". „Helemaal geen angst?". Heel gerust: „Ik hoop dat mijn kinderen nog een poosje plezier van me kunnen hebben. Het eeuwige leven hebben we niet. Dat is het hiernamaals. Plotselinge dood vind ik erg. Als je dood gaat, wil je toch je kinderen wel gedag' zeggen". Hr. B. „Elke dag denk ik eraan. Ik ga niet bij de pakken neerzitten. Daar moet je naar toe. Die stap blijft, die moet je alleen doen. Dat je los moet van alles, dat je lief is. Liever korte voorbereiding. Maar geen lange lijdensweg Elke dag denk ik eraan. Is het niet vervelend? Dood is eeuwigheid. Het komt immers toch. Dan leef je ook niet als je er niet aandenkt. Piekeren is echter niet goed". C. „Ja, daar denk ik veel aan, aan de eeuwigheid; dat we verantwoording moeten afleggen". D. „Denk wel eens aan de dood. Ik bekijk het zo: als de Heer zegt: Kom, dan kom je. jongen". E. „Ik kan me niet indenken, dat een God die liefde is Iedereen in de hel zou stoppen". II. Er zijn bejaarden, die een algemeen-menselijke xin aan eindigheid en dood verlenen. Typische uitingen: A. „Vind ik niet erg, doodgaan; ik ben gelukkig geweest. Vroeger zag je dat zo nog niet, maar nu wel. Och, sterven moeten we allemaal; anders kwamen er veel te veel". B. „Ik ben tevreden. Als leder het heeft gehad, zoals ik, was er niet veel gekrakeel en armoe. Ik heb het best gehad. Nu slijten de dagen. Ik ben de enige niet. We zullen het maar nemen, zoals heft valt. Er zijn miljoenen voorgegaan. Wij zullen wel volgen" C. „Als die zieke man geleefd heeft, zoals hij moest leven, dan kan hij zijn hoofd rustig neerleggen". III. Er zijn bejaarden, die een persoonlijk-doorleefde zin aan eindigheid en dood verlenen, maar het is niet duidelijk of deze van godsdienstige of van algemeen-menselijke aard is. Typische uitingen: „Ja, ik ben nu kalmer dan vroeger. Vroeger was ik vreselijk nerveus. Nu laat je meer Gods water over Gods akker lopen. Voor mijn leeftijd ben ik ook dankbaar, dat ik Voor die Moeders; die Iedere dag weer een stapel boterham men klaar moeten maken voor Vader... de grote zoons en de thuisblijvers, zijn deze machines bedoeld. Een broodsnij-machine i roestvrij stalen golfmes van 1/ cm, In aluminium huis, met slede en restenhouder uit de luxe serie. Kwaliteitsmachines, waarmee het broodsnijden in een wipje en moeiteloos gebeurt, com pleet met afstel Ier voor dik tot zeer dun snijden, verkopen wij voor nog géén twee tientjes. e hutshoudafdeling bene den verkopen wij deze magni fieke broodsnijmachines, (ook_ ideaal voor cantines 4 en pensions) >t resopal plank, i B. „Ja, we doen ons bert. en je hoopt maar; je kunt niet eeuwig blijven leven". „Bang? Nee, ik stel me die laatste momenten zo voor, dat je voelt dat de krachten zich begeven en dat het met je gedaan is. Dan leg je je daarbij neer C. „Ja, we leggen er ons bij neer. Je kunt er toch niks aan doen. Bang zijn we niet. Altijd goed geweest, waarvoor zou je bang zijn? We aanvaarden het. Je kunt er toch niks aan doen IV. Er zijn bejaarden, die weifelend staan tegenover een godsdienstige zingeving. Typische uitingen: mevrouw A. „Als je niet meer kunt, naar een bejaarden tehuis. Aan dood denk ik vaak. Als ik 's avonds in bed stap, denk ik: „hoelang zullen we dit nog doen?" „Bang? Nee, ligt er aan hoe je heit ziet. Of je Christus neemt als ver trooster of niet. Daar twijfel ik wel eens aan. Ik hoop wel, dat we beiden onder een auto komen, dat we allebei ineens wegzijn". (Hier wordt ln innerlijke verlegenheid de dood dus opgevoerd als een van buiten komend onheil). B. „Aan de hemel denk ik, hoop er ooit eens te komen. Zie er toch wel tegen op. Je weet toch niet goed hoe het er is. Je zou er meer van moeten weten. Ze zeggen wel: als je goed geleefd hebt, land je goed aan. Maar toch blijf je liever hier. Maar die overgang. Je moest eigenlijk naar O.L. Heer verlangen. Niet dat ik gehecht ben aan het aardse, maar die overgang, waar zullen we terecht komen, dat is toch allemaal onzeker". V. Er zijn bejaarden, die door een formeel-godsdienstige zingeving met de eindigheid proberen klaar te komen. Door het volvoeren van bepaalde religieuze handelingen willen ze aan een vernietigende veroordeling, die ze vrezen, ontkomen. Bijvoorbeeld mevrouw A. (71 jaar) over toekomst en dood „Denk ik maar nooit aan. Dat is geen leven, hè dokter? Dat zal toch wel komen. Wat heb je eraan om daaraan te zitten piekeren. Ik voel me nog jong. Ik doe maar of ik nog jong ben. „Bang? Oe, god, ik ben helemaal niet bang. Dat Onze Lieve Heer je dan maar haalt. Waarom zou je bang zijn; ik heb altijd goed geleefd. Ik heb mijn man netjes begraven en als het nog kon lijen, laat ik een misje lezen. Nee, daar ga ik niet over zitten piekeren. Mogelijk beter zo ineens dan zo lijden". En meneer B. „Ik heb een hekel aan doodgaan. Het leven is nog zoet. Wie gaat nu graag dood? Ik ga naar de kerk, neem mijn plichten waar, wat moet je meer doen? Ik laat elke maand een mis lezen voor mijn vrouw" VI. De bejaarden, die stereotiep-godsdienstige opmerkingen gebruiken als dooddoeners om zich van het doodsprobleem te kunnen ontdoen. Mr. A. „Prakkizeer Ik niet over Denk er niet aan. Als ik niet in de hemel kom, komen er een heleboel niet". Of B. „Als wij niet in de hemel komen, wie komt er dan wel in?" VII. De bejaarden zonder zingeving. Hr. A. „Lopen laten, dat komt wel goed, daar ben ik niet bang voor". (Mevr. A. zegt: „Het zal er wel goed zijn, want er komt er geen van terug, zegt mijn man"). Voor het hiernamaals ben Ik niet bang, ja, dan is het afgelopen Geloof niet aan de hemel. Als ik wist. dat ik er morgen tussenuit trok, dan gaf ik daar niks om. Daar ben ik niet bang voor. Kan me niks schelen, hoe ik sterf, plotseling of anders". Het is natuurlijk nieft de bedoeling van iemand als dr Munnichs om de meningen van de bejaarde mensen over de diepste dingen van het bestaan netjes in een loketje met een etiketje te plaatsen. Hij acht het „normaal", dat een mens verschillende stadia in zijn innerlijke rijping doormaakt, om dan tenslotte tot een persoonlijk-aanvaardende instelling ten opzichte van eindigheid en dood te komen Vaak zal een mens, als hij voor het eerst innerlijk geconfron teerd wordt met deze diepe problemen, ze negeren. Daarna, hoe wel hij bezig is ze van binnen te verwerken, zal hij ze schijnbaar ontwijken. Daaruit kan dan een positief aanvaarden of althans een passieve berusting ontstaan. Terwijl ook het negeren en ontwijken op een vlucht voor deze diepe dingen kan uitlopen. Het behoeft volgens dr. Munnichs geen betoog, dat „geloof deze innerlijke rijping krachtig kan bevorderen. Dat blijkt ook uit het cijfermateriaal, dat zijn studie in overvloed bevat. Van de 100 gevraagde bejaarden waren er 14 met een godsdienstige zingeving van eindigheid en dood bezig. Daarvan kwamen 13 tot aanvaarding en 1 tot berusting. 14 vonden een algemeen- menselijke zingeving en daarvan waren er 8 tot aanvaarding, 5 tot berusting en 1 tot. ontwijken gekomen. 30 kwamen tot een onduidelijke zingeving; 18 daarvan kwamen tot aanvaarding, 9 tot berusting en 3 tot ontwijken. In de andere groepen (resp 5, 14. 11, 12 personen groot) kwamen er 6 tot berusting, 21 tot ontwijken, 7 tot negeren, 7 tot vlucht en slechts één tot aan vaarding. Als God liefde is, zou het niet Zijn bedoeling zijn en zou Hii niet kunnen bereiken dat veel meer mensen Zijn licht over heel ons mensenleven, dood en eindigheid incluis, zien opgaann K. J. Kraan. bluffend golvende stem ontroert vooral in het processielied wat rij brengt. De 9 dansers en danseressen worden be geleid door 2 zangers en 2 gitaristen en zij doen dat voortreffelijk. De voorstel lingen worden gehouden in de kleine zaal van „De Doelen" tot en met 8 januari. Voor Baby li voor je komein en niet zoals bij het Shaffy Chantant in een gelegenheid waar tijdens je optreden ook gedronken wordt. Zo'n „Tour de Chant" van een groot aantal liedjes, die ik nu achter elkaar breng, is ook een bijzondere uit daging. Je moet het nu zelf helemaal waar maken wat je kan. Het publiek is alleen op jou geconcentreerd, het is geweldig inspannend en ik begrijp nu ook welk een prestatie een man als Toon Hermans levert, maar de voldoe ning erna is enorm en ik heb me lang niet zo prettig gevoeld als op het ogen blik met mijn zingen". BOVENAAN van zijn liedjes zelf geschreven. Ook voor Liesbeth List, snel gerezen ster, is deze tour de chant een evenement. Haar ideaal is nog eens op te treden in Pa rijs en zij heeft daarvoor al goede con tacten gelegd. Haar plan is in februari al naar Parijs te gaan, waar een lang speelplaat van haar wordt opgenomen. Zij heeft er bovendien al goede con tacten met befaamde Franse tekst schrijvers, die speciaal voor haar repe- toire gaan schrijven. „Deze tour de chant vind ik geweldig", zegt ze, „en nog prettiger vind ik het dat het Ne derlandse publiek zo enthousiast is". Liesbeth List en Ramses Shaffy zui len op hun toernee worden gegeleid door het trio van Edisonwinnaar Louis van Dijk, bestaande uit Jacques Schols, bas en Johnny Engels, drums, Dit knap pe trio dat grote vermaardheid heeft gekregen zal ook enige solonummers spelen, zodat men een bijzondere avond tegemoet kan zien, waar jong Neder lands theater talent zich presenteert. POEDER- CREME - OLIE -ZEEP Tekeningen van Jordaens In het Museum Boymans-van Beunin- gen is tot 5 februari de tentoonstelling te zien, die gewijd is aan de Vlaamse kun stenaar Jacob Jordaens (1593-1678). De tentoonstelling, georganiseerd is samen werking met het Rubenshuis in Antwer pen is de eerste expositie waarop een dergelijk overzicht van Jordaens als te kenaar te zien is. Een van de grote charmes van deze bijzonder kleurrijke tentoonstelling is, dat Jordaens in zijn tekeningen steeds naar picturale effec ten streeft. Zijn meeste schetsen zijn als verkleinde „modellen" voor veel grote re, later uit te voeren schilderijen of wandtapijten te beschouwen. De samensteller van de uitvoerige en rijk geïllustreerde catalogus, prof. dr. Roger A. d'Hulst, de Jordaenskenner bij uitstek, heeft de 123 tekeningen globaal in vijf perioden ingedeeld, waarbij het merendeel de periode van 1628 tot 1652 beslaat. Vooral voor de Nederlandse be zoeker, die meestal slechts een zeer on volkomen beeld van Jordaens' kunnen heeft, zal deze tentoonstelling waaruit Jordaens als een van de grootste Zuid nederlandse kunstenaars oprijst een ver rassing betekenen. neus, keel,borst van vastzittend slijm DIENST VOOR IEDEREEN In het gebouw „Atrium" wordt iedere zondag om kwart voor twaalf de dienst voor iedereen gehouden, waar u van zelfsprekend allen hartelijk welkom bent. Er wordt veel gezongen, een kor te eenvoudige toespraak gehouden waar over vragen kunnen worden gesteld. Vooraf wordt een kopje koffie geschon ken. Voor de kinderen is er een aparte zondagschool - kinderdienst. BEJAARDENSOCIETIET BERGS1NGELKERK Nu de feestdagen achter de rug zijn en de rust is weergekeerd willen wij u weer graag attent maken op de mo gelijkheid maandagmiddag om 2 uur in een zaai van de Bergsingelkerk - hoek Bergselaan een kopje thee te ko men drinken, een spelletje dam of schaak te doen, een dia- of filmverto ning te zien en meerdere interessante dingen. Komt u eens kijken? MOEDERKRING ONS HUIS Speciaal voor u, mevrouw, die vindt dat het wel eens leuk zou zijn met an dere moeders en huisvrouwen van ge dachten te wisselen, een praatje te ma ken, een kopje thee te drinken, een spelletje te doen, is er in „Ons Huis". Gouvernestraat daartoe de gedegenheid iedere maandagmiddag van 2 tot 4 uur. Ook kunt u hand- of naaiwerk meenemen, drie elektrische naaimachi nes zijn aanwezig, alsmede deskundi ge adviseuses! In het voorjaar worden weer interessante excursies georga niseerd, enz. Komt u eens vrijblijvend kennismaken, alleen of met vriendin of buurvrouw. BEJAARDENKRING NIEUWE NOORDEN In een zaal van de kerk aan de Snel- lemanstraat 43 is er voor de bejaarden een gezellige klubmiddag op woensdag van 2 tot 4 uur. U kunt daar gezellige spelen doen, schaken, dammen, etc.. handwerken, theedrinken, praten, enfin wat u maar leuk vindt. Hartelijk wel kom, dames en heren! KLUB VOOR ALLEENSTAANDE DAMES EN HEREN VAN 40 tot 60 JAAR Zaterdagavond 7 januari om 8 uur kunt u eens komen kijken in onze club zaal aan de Nieuwe Binnenweg 29c Om de veertien dagen komen wij bijeen praten met elkaar, drinken een kopje koffie en ondervinden veel gezelligheid. Er wordt een en ander georganiseerd, maar het belangrijkste is dat wij er eens even gezellig tussenuit zijn. wat kontakten leggen, vrienden-vriendinnen maken. enz. Hartelijk welkom zater dag, dames en heren! BIJZONDERE KERKDIENSTEN Pauluskerk, Mauritsweg 20, zondag 8 januari 1967 des avonds om 7 uur. Spreker: Dr. H. J. Jaanus, Luth. pre dikant. Onderwerp: „Wijzen worden Koningen". DEALER wenst U een voorspoedig 1967 Cunard lid van Atlantic Container Line De heer P. C. van Houten (president van de Atlantic Container Linei en Sir Basil Smallpiece (president van de Cunard Steam-Ship Company Limited) hebben bekend gemaakt, dat tussen de huidige deelnemers in de Atlantic Container Line en de Cunard Steam- Ship Company Limited overeenstemming is bereikt over de toetreding van de Cunard Line tot de Atlantic Container Line. Het betreft hier de Noordatlantische vrachtdiensten tussen Groot-Britannië/ vasteland van Europa en havens aan de oostkust van de Verenigde Staten. De Cunard zal twee containerschepen bouwen die in charter zullen gaan varen van de Atlantic Container Line, welke maatschappij dus zal gaan beschikken over een vloot van tien gelijkwaardige schepen. U kent natuurlijk wel die luxe meubelen, In hotels, en show rooms, meubels, bekleed met soepel kunstleer met tricotrug! Onbetaalbaar lijken ze, chique en uiterst comfortabel, - daarbij zo practisch, omdat het afwas- baar Is. Wist U dat wij dit kunstleer verkopen (niet te onderschelden van echt lederl) In moderne kleuren, per meter voor nog géén vijf gulden. 130 cm Wij nodigen alle handige knutse laars uit om boven op de afdeling Kunstleer hun kunstleerbekle ding uit te zoeken, 130 cm breed, in O moderne kleuren, J *4Q per meter

De Havenloods | 1967 | | pagina 9