m Vragen en antwoorden Theater Allerlei, allerlei theater w Tliliïl „KOOPMAN VAN VENETIË": VRAGEN ZONDER ANTWOORD Nederlands Kamerorkest' bracht overwegend barok Indrukwekkende vijfde van Tschaikowsky W. *)50 oCéT HET MES IN HET WATER: Psychologische studie, maar zeer onderhoudend DE HOOGENBOOM J^et mag thans verstandig lijken Shakespeare's „Koopman van Venetië" een toneelspel in vijf bedrijven" te noemen. Dan houd je je mooi op de vlakte; dan hoef je het stuk geen blijspel te noemen, wat het wel is. „De koopman van Venetië" is duidelijk bedoeld als blijspel. Het is echter anno 1967 onmogelijk geworden het als zodanig nog te kwalificeren. Er is met de joden in de loop van de geschiedenis te veel gebeurd om de kwalificatie „blijspel" nu te kunnen pruimen. Waarschijnlijk is dat Shakespeare in Shylock. de jood van Venetië, het nood zakelijke contrast van strengheid en rechtlijnigheid heeft willen schilderen tegenover de verlichte renaissance g— ten, die zijn stuk bevolken. Het genie de schrijver heeft ervoor gezorgd Shylock niet slechts een type werd, schetsmatig karakter, dat louter dien ter intensivering van de straling van dt decadente, Venetiaanse voorgrond. Shakespeare is wel degelijk in Shy lock gekropen, beleeft in hem de un derdog. die tot het uiterste getergd tenslotte de hem omringende wereld te lijf gaat met de zelfde wapens die tegen Rem worden gebruikt: liefdeloos heid, wreedheid en een onverzettelijk vasthouden aan een recht, dat geen recht is, omdat het tegen de mens is gericht. Shakespeare koos voor zijn underdog een jood. En dat is een ongelukkige keu ze, in zekere zin. Het anti-semitisme in het stuk is onverbloemd. En het wint op alle fronten. Shylock wordt verkocht en verraden: de Venetianen spugen op hem, zijn knecht kiest een andere meester om er beter van te worden, zijn dochter ver laat en besteelt hem om er met een christen vandoor te gaan en zelfs de verlichte Portia, haast Shylock het «cherpst getekende karakter neemt haar toevlucht tot een al te doorzichtig foefje om de rechtlijnige jood in het ongeluk te storten. En ik moet toegeven dat Shakespeare's „oplossing" heel wat realistischer is. De opvoering van Ensemble was een zeer verzorgde. Uiteraard heeft regis seur Karl Guttmann Shylock niet als een gewetenloze schurk geïnterpreteerd. Hij gaf de jood iets gelatens mee alsof hij zelf niet geloofde in de -verkrijging van zijn recht. Alsof alles al vaststond. Dat maakte de rol misschien wat mat, maar zeker niet oninteressant. In de Bel gische acteur Senne Rouffaer vond Gutteman een uitstekende vertolker van deze opvatting. Naast Rouffaer vond ik Jan Retèl het meest opmerkelijk. Hij ondernam geen enkele poging om Anto nio een schijn van sympathie te geven. „Verveeld" zou zijn spel te noemen zijn; de gebeurtenissen gingen hem voor- bij-: ook hij wist al hoe het af zou lo pen. Sigrid Koetse was Portia en zij vorm de met Pleunie Touw als Nerissa het vrolijke duo, dat de mannen het hoofd op hol brengt. Tenslotte mag Paul van Gorcum wor den genoemd, die een sublieme haan van een prins neerzette. De constuums en decors van Uberto Bertecca waren zeer mooi. Jan Hein de Groot. ÊÈ&mQ'nr GRATIS TAXATIE (geheel vrijblij vend) van ieder merk auto. KEURING (met volledig inspectie rapport) 20,—, welk bedrag bij inruil binnen één maand wordt terug betaald. TAXATIE Ma t/m Za v.10.00-18.00U. KEURING: Ma t/m Vr. v. 7.45-17.15 u. ROTTERDAM: NOZEMANSTR. 14 - TEL. 25.59.23 Weke opschepper Zij redt daardoor het leven van An tonio, de koopman, die zonder ophouden „de edelste mens" van zijn tijd wordt genoemd, maar die niet meer is dan een misselijke, weke opschepper: een typi sche vertegenwoordiger van het rapalje, dat de joden in Venetië in het door de Venetianen uitgevonden ghetto concen treerden, waar zij op een wijze werden getreiterd, die de nazi's enkele honder den jaren later graag als voorbeeld ge bruikten. Dat laat Shakespeare allemaal zien. De goede verstaander krijgt meer dan het halve woord, dat hij spreekwoorde lijk behoeft. Het is echter de vraag of Shakespeare het heeft willen laten zien of dat onze ogen van vandaag niet an ders kunnen. Misschien is de vraag niet zo belangrijk. Tenslotte is elk publiek gerechtigd in een stuk te zien wat het wil. En het beste wat Je er vandaag de dag in kunt zien is een schildering van een onverteerbaar stuk anti-semitisme in een wereld die zich alleen bezig houdt met het oplossen van liefdesraadseltejs. Het lachen om dit blijspel vergaat je dan wel. En dat kan toch ook de bedoe ling niet zijn igeweest). Met andere woorden: hoe je het ook wendt of keert, een antwoord op alle vragen, die „De koopman van Venetië" oproept is niet te vinden. Sfe SE Senne Rouffaer als Shylock Hoe dichter Shylock naar ons tijdperk treedt hoe sympathieker de figuur wordt. En hoewel we vandaag het uit snijden van het hart een wat al te dras tische manier vinden om van een vijand af te komen, zou ik er geen traan om gelaten hebben als Antonio tenslotte ziel togend op de planken ineen was geze- Het was mij heel wat liever geweest getuige te zijn van de overwinning van een verdoemelijk stel letje praalhansen, dat zich om onver klaarbare redenen christenen noemt. Ongetwijfeld een primitieve reactie. de niet geheel gevulde kleine Doelenzaal werd gegeven, was overwe gend uit barokmuziek samengesteld want ook het vioolconcert in G van Joseph Haydn droeg de kenmerken van deze stijl. In de uitvoering van barok muziek wordt het clavecimbel nog al tijd gehandhaafd. Dit zou gerechtvaardigd zijn indien ook het strijk-ensemble samengesteld is uit barokinstrumenten als de viola de amour, de viola di braccio en de viola da gamba. Nu overstemt het klankbeeld van het moderne strijkinstrument de subtielere klank van het clavecimbel, Virtuoze rol Geconstateerd kan worden dat Shylock een virtuoos geschreven rol is. En het is die rol. die om de zoveel tijd een to neelgezelschap doet besluiten het stuk op het repertoire te nemen. Shylock is op verschillende manieren te spelen. En dat is dan ook prompt gebeurd: grof ko misch, koud en gewetenloos, hartstochte lijk en tragisch, wanhopig en gepijnigd. Een speciale Opruimings-ver- koop van vederlichte linnen weekend- of vliegtuigkoffers, ...hoe U ze maar noemen wilt, uit de collectie van 12.90 voor nog géén zeven gulden. Schattige koffers van waterdicht, linnen, in leuke schotse ruiten rondomlopende rits en slotje, ideaal voor weekends, voor sport of korte vacantiereizen... en zo licht als een veertje. terdicht Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze linnen weekend-koffers in blauwe en rode schotse ruiten gegarandeerd waterdicht, Geen tel. of schrift Duur <-12 januari Opruiming "yoor een geheel gevulde grote Doe- lenzaal heeft Franz-Paul Decker met het R. Ph. O. op het zondagmid dagabonnementsconcert wederom be wezen tot de grote dirigenten te mo gen worden gerekend. Vooral in zijn laatste concerten weet hij de toehoor ders zo sterk in de greep van zijn in spirerend en fascinerend dirigeren te brengen dat de spanning, die het aan horen van de 5e Symfonie van Tschai kowsky opwekte, zich deze middag reeds ontlaadde in een overweldigend applaus na het vermeende slot. Decker wist met de hem zo eigen liefde voor dit soort emotionele en ro mantische muziek veel té maken. Aan zijn detaillistische dirigeerstijl ontgaat geen enkele nuance en ondanks zijn dy namische voortvarendheid houdt hij de grote lijn in het oog. De vertolking van deze symfonie, die Franz-Paul Decker uit 't hoofd dirigeerde, was een indruk wekkend sluitstuk van deze matinee. De middag werd geopend met een concert voor viool, altviool en orkest van Henk Badings, die zich zo langza merhand tot één van de meest belang rijke exponenten der moderne Neder landse muziek laat gelden. Hij is een vruchtbaar componist wiens werken mu zikaal niet vrij te pleiten zijn van een zekere oppervlakkigheid en vaalheid van klank. In zijn laatste werken ont dekt men evenwel een grote verande ring. De instrumentatie wordt doorzich tiger, het klankbeeld daardoor lichter van kleur en de contrapuntiek eenvou diger. Dit was goed hoorbaar in bovenge noemd concert, dat door Erzébet Hor- vay, viool, Thomas Lorand altviool, en het Philharmonisch uitnemend werd ver tolkt. Vooral Erzébet Horvay heeft ons verrast door haar geprononceerde toon- vorming, die in het spel van Lorand iets minder tot haar recht kwam. De technische moeilijkheden werden door beide solisten met een bewonderenswaar dig gemak opgelost. Lof verdient ook het orkest voor de subtiliteit waarme de het de uitermate belangrijke orkest partij speelde. De Tsjechische pianist Rudolf Firkus- ny bracht solistische afwisseling met het vierde pianoconcert in G, opus 56 van Beethoven. Hij deed dit met zulk een technisch meesterschap en muzika le bezonkenheid en intimiteit dat een spontaan applaus hierop wel volgen moest. Het Philharmonisch heeft onder de exacte en muzikale leiding van Franz- Paul Decker de solist genuanceerd en met een fraaie orkestklank begeleid IDO EYL waardoor dit instrument grotendeels on hoorbaar blijft. Dit zou voorkomen kun nen worden indien de dirigent het strijk- ensemble tot de kleinste mogelijke pro portie terugbrengt, b.v. tot een septet of octet. Nu was de klank van het strijkorkest in het Concerto grosso opus 6 nr. 2 van Corelli tegenover het clavecimbel door gaans te sterk, wat nog hinderlijker werd in de vertolking van het Clavecim- belconcert in E. van J. S. Bach, waarin Janny van Wering de solopartij vervul de. Zij deed dit met een opvallend even wichtige metriek, welverzorgde techniek en muzikale voordrachtsstijl, waardoor er niettemin veel te genieten viel. Na de pauze hoorden we van de con certmeester Thomas Magyar het viool concert in G van Joseph Haydn, dat door de solist weliswaar technisch voortreffe lijk, doch met een te nadrukkelijke toon- vorming werd gespeeld. De begeleiding van het N.K.O. klonk welverzorgd- Het concert werd besloten met de Fantasia Concertante van M. Tippett, op een the ma van Corelli, welke thema is ontleend aan het in de vooravond gespeelde Con certo grosso van genoemde componist. In deze Fantasia heeft Tippett zijn nau we verwantschap met deze muziek op verbeeldingsvolle wijze uitgedrukt, zon der agressief-modern te willen zijn. Met behoud van de klassieke polyfonie en het vorm-evenwicht in de compositie-bouw heeft hij hiermede een muziek geschre ven van een te bewonderen structuur en stijl. De voortreffelijke vertolking daarvan door het N.K.O. onder de accurate lei ding van David Zinman onderstreepte dit nog eens uitdrukkelijk. IDO EYL IN 't Vlot aan de Heemraadssingel, trefpunt van Rotterdamse kamerbe woners, wordt sinds oktober van dit jaar elke vrijdagavond een culturele voorstel ling gegeven, verzorgd door Theater Al lerlei. Theater Allerlei stelt zich ten doel al lerlei theater te brengen in de speciaal voor dit doel tot theater-zaaltje omge bouwde eetzaal van 't Vlot. Theater Allerlei wil aan de ene kant gewoon ontspanning brengen en aan de andere kant mensen bereiken die gevoe lig zijn voor toneel, muziek, ballet, ca baret en andere culturele uitingen. Daar mee streeft men ernaar een nieuw facet te voegen aan het uitgaansleven van Rotterdamse jongeren. Op 14 oktober is men met het theater begonnen, nadat 't Vlot Guus Willemsen had gevraagd een vestzaktheater te be ginnen naar voorbeeld van „De Trap- kes" te Breda. Men begon met een optreden van het Utrechts Studenten Cabaret. De studen ten werden o.m. opgevolgd door Otto Sterman, de voordrachtskunstenaar, Ron nie Potsdammer, de troubadoer, Kerke- turen, een Rotterdamse cabaretgroep en Wil Spoor, de mime-speler. De programma's duren ongeveer een uur. Het is niet de bedoeling dat men na afloop uit elkaar gaat. De stoelen wor den na afloop dichter bij de tafels ge schoven om het gesprek over wat ge toond werd te beginnen. Niet slechts onderling, maar ook met de optredenden. De Rotterdamse cabare tier Peter Blanker heeft het moeten on dervinden met welke graagte en belang stelling een jong publiek in een eigen omgeving praat over allerlei vormen van cultuur. En hij niet alleen. Na een aarzelend begin trekt Theater Allerlei tegenwoordig volle zalen. Onge veer zeventig jongelui kunnen het thea ter bevolken. Zelf kunnen ze ook aan het woord komen, want er is voldoende gelegenheid voor jonge, onbekende men- sen 9P. te treden. Er bestaat de mogelijkheid lid te worden van Theater Allerlei. Wie een lidmaatschap neemt betaalt slechts een gulden per avond- TENTOONSTELLING 12 ONTWERPEN VESTZAKTHEATER Tot en met zondag 15 januari zijn in De Doelen twaalf ontwerpen voor een Vestzaktheater in Rotterdam te bezich tigen. Aankomende architecten van de Academies voor bouwkunst in Nederland sluiten met dit project hun vierjarige opleiding VBO af. Bij uitzondering is dit jaar besloten de ontwerpen aan bet publiek voor te leggen. Ret is een interessante tentoonstel ling. Temeer omdat de jonge mannen zich hebben kunnen uitleven in het zoe ken naar een eigen vorm voor een klein theater. Het was niet de bedoeling een vereenvoudigd theater te ontwerpen. Alle studerenden voor deze landelijke opgave waren gebonden aan dezelfde situatie: Oldebarneveldstraat - Maurits- straat - Binnenweg - Jacobusstraat. De deelnemers zijn allemaal ter plaatse komen kijken, zodat men zich een goed beeld van de situatie kon vor men. Bovendien heeft de directeur van het Nieuw Rotterdams Toneel, Rob de Vries, een uitvoerige inleiding gehouden, waarin hij uiteenzette hoe een (vestzak) theater er in de ogen van een toneel speler moet uitzien. Twaalf van alle ontwerpen zijn in De Doelen opgehangen ten bewijze van het aanwezige talent en misschien ook om aan te tonen hoe moeilijk het is een goed vestzaktheater te maken. programma. De niet-leden moeten dieper in de beurs tasten: f 2,50. 6 januari is de voordrachtskunstenares- se Willy Moret in 't Vlot geweest. Vrijdag, 13 januari wordt een exposi tie geopend van twee grafici uit Apel doorn, Cees Andriessen en Johan Meije- rink. Vrijdag 20 januari brengt het Mo- jo-cabaret zijn première uit in het Thea ter Allerlei. Op 27 januari geeft Han Pekel, presentator bij radio Veronica, een programma van chansons. Theater Allerlei, enkele maanden on derweg, mikkend op een programma van niveau, blijkt een initiatief dat de moeite waard wordt en van waaruit een nieuw publiek voor schouwburg, con certzaal ei gewonnen kan v opruiming Van een fabrikant van de mooiste dameskousen kochten wij deze partij eerste keus Panty Ny lons, die zo slank afkleden en zo prettig zitten. Broekje en kousen aan elkaar, dus zonder jarretelles of cor- setjes, toch keurige lange kousen dragen. De kousen van Mousse Nylon, 't broekje van steviger breisel, pantykousen van 4.95, naadloos en laddervrij, yoor een rijks daalder. eerste keus Laddervpii Naadloos Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Nylon Panty kousen met verwisselbaar elastiek in de taille, In fraaie beige tint, per stuk voor/l Geen tel. of schrift, best. a. Duur van de *.12 januari t 2 febru Jazzconcerten in De Doelen In 1967 zal de Rotterdamse Jazz So ciëteit „B-14" jazzconcerten organiseren in De Doelen. Het eerste concert in de serie „Jazz at B-14" zal worden gehou den op zaterdag 14 januari. Aan dit con cert zal het combo van bassist Dick v. d. Capelle medewerken. Voor en na de pauze zal het Leo Meyer Quartet op treden. Het tweede concert zal op 24 februa ri plaatsvinden en beide concerten zul len uitgezonden worden door de VPRO- televisie. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van De Doelen. De jazzkelder van „B-14* in Gebouw De Heuvel aan de St. Laurensplaats blijft normaal (iede re vrijdag-, zaterdag- en zondagavond) geopend. De Poolse cineast Roman Polanski dent in zijn milieu beslist geen uitzon- werd in 1933 te Parijs geboren, genoot een opleiding tot filmregisseur aan de Filmacademie van Lodz in Po len. Hij behaalde zijn einddiploma in 1959 en is daarna snel beroemd gewor den, daar hij een ras-filmer bleek te zijn. Wij noemen van hem het bekende „Repulsion" en „Cul de Sac", die bui ten Polen zijn opgenomen. Maar „Een mes in het water" is nog In Polen ge maakt, in 1962. Wij zouden in deze film nu wel eens een kijkje achter het IJzeren Gordijn willen nemen, maar daartoe krijgen we weinig kans. Men krijgt niet veel meer te zien dan een weg, een auto, een zeil boot, een heel groot meer en drie per sonages. Wel komt heel duidelijk uit, dat de ongeveer 40 jarige man, die de wagen en de boot bezit en ook een charmante, zij het niet bepaald mooie vrouw heeft, een uitzonderingspositie inneemt. Hij is een welgesteld sportjour nalist, een arrivé. Er zijn dan ook geen andere gelukkige auto- en bootbezitters, die weg en meer bevolken: zij hebben het rijk alleen.De derde persoon is een lifter, een jonge man die als arme stu dering De film heeft van de eerste meter af sfeer en spanning. Het is een gro te artistieke prestatie om met zo wei nig materiaal met zuiver filmische mid delen, een zo boeiend verhaal te vertei len. De handeling berust op een conflict tussen de beide mannen, dat al bij de eerste ontmoeting ontstaat. De jongen door jeugd en armoede in een minder heidspositie, probeert zich daar door bla gue overheen te zetten. Was de man wijs en geestelijk volgroeid geweest, dan had het toch een prettig driemanszeil tochtje kunnen worden. Nu is het een drama, waarbij zelfs het mes in het water terecht komt. Dit is van belang, omdat dit bizondere mes zowat het e- nige bezit van de student uitmaakt en hem door de bevoorrechte oudere man eigenlijk nog benijd wordt. Hoe de machtsstrijd zich ontwikkelt en de vrouw haar houding tussen bei de mannen bepaalt, kan men het best zelf gaan zien. De rollen worden gaaf vertolkt en het heldere camerawerk is prachtig. De film draait in 't Venster. J. Wijcher» Graag willen wij het nieuwe jaar met een schone lei begin nen. en daarom in het kort allerlei kommentaar en ingezonden stukken van lezers, vergezeld van een paar korte opmerkingen onzerzijds, opnemen. 1) Mevr. D. v. K. schrijft: „Het geloof, gegrond op een zo twijfelachtig, zich steeds tegensprekend boek, met teksten, die voor wel honderd uitleggingen vatbaar zijn, vind ik ronduit gezegd: belachelijk. Daar wil ik niet eens over praten, zolang ik na twintig eeuwen christendom nog drie sleutels nodig heb, voordat ik mijn fiets uit de kelder kan halen! Mijn vraag is deze: Op wat voor school leerde u de vergelijking (2 2) X (2 2) 2x (2 2) Was het een christelijke school en vertelde de onderwijzer daarbij: Het is natuurlijk een vergelijking van „lik-me- vestje" en het slaat nergens op, maar Christus heeft het zo gezegd, dus moeten we wel aannemen dat het zo goed is. Of iets van dien aard. Geen zinnig mens schrijft zo'n vergelijking op". Opmerkingen: a) Mevr. v. K. wil niet over het geloof praten. Alles te belache lijk. Maar ze wil er wel over schrijven. En zelfs publiek, in de HavenloodsDe zaak zal dus toch wel van groot belang zijn. Ook voor haar b) Ja, die twintig eeuwen christendom. En nog steeds zijn er dieven. .Je zou ook kunnen zeggen: Twintig eeuwen wordt er zeep gebruikt. En nog steeds zijn er vuile mensen. Deugt daarom die zeep niet 6) De valse vergelijking, die ik vermeldde, is een klassiek voorbeeld uit de wiskunde van een drogreden. Als ik de brief van Mevr. v. K. lees, ben ik toch wel blij, dat ik op school iets over drogredenen en foute vergelijkingen geleerd heb. Ze zitten zo diep in ons allemaal, dat we elkaar moeten helpen, ze te ontmaskeren. Liefst zonder te schimpen 2) Mevr. v. d. H. schrijft n.a.v. het artikel van prof. Hoens over Islam en Christendom: „Inderdaad kan de godsdienstwetenschap helpen om over eenkomsten en verschillen „in het vizier" te krijgen, maar dat zal dan bijna altijd slaan op de relatie God—mens en niet op de relatie GodGod. Waar het in de vraag „zijn God en Allah eender" om gaat. Wat het eerste betreft, die relatie is sterk kultureel en historisch gebonden en losgerukt uit zijn verband niet voor vergelijking hanteer baar. Daarom zou het, in plaats van koste wat kost het hebben van een eigen God te rechtvaardigen, geen kwaad kunnen zich wel degelijk eens te bezinnen op de mogelijk heid, dat God en Allah (en niet alleen deze twee, maar ook de schepper van de mens op Papua en bijvoorbeeld het opperwezen van een Afrikaanse godsdienst) één en dezelfde kracht zullen zijn". En Mevr. S. schrijft over prof Hoens e „Als ze hun Bijbel goed kennen en goed hebben begrepen en daarnaast de heilige geschriften van andere volkeren onbevooroordeeld hebben bestudeerd, zouden ze na met stomheid te zijn geslagen over het Wonder van de Zich door alle eeuwen en in alle vormen openbarende God, in alle toonaarden moeten roemen. Den Ene hèrkennen en èrkennen in alles, dus ook in de subjektief gekleurde voorstellingen van de bonte wereldbevolking, dèt geeft vreugde en vol doening, die alle ..verstand" te boven gaat. Te willen aan tonen dat God en God twee is, is Godslastering „Raak de voeten aan van Hem. die één en ondeelbaar is, onveranderlijk en vredevol; die alle vaten tot den rand met vreugde v.ult en Wiens gestalte Liefde is". Kabir. Opmerkingen: a) Hoe men ook over God en goden moge denken, over één ding zullen we het eens zijn: in het Godsbeeld gaat het den mens om het meest centrale, het diepste van zijn leven, om zin of onzin van heel zijn bestaan en van heel de wereld rondom. Gods beeld, mensbeeld, wereldbeeld zijn niet te scheiden. Het is betreurenswaardig, dat wij mensen het over dat meest centrale, dat diepste zo heel weinig eens zijn. Er zijn verschillen over het geloof, die een verrijking betekenen. Maar er zijn ook verschillen, die leiden tot verstarring, verwildering en verwarring. Het lijkt me naïef en bedenkelijk deze verschillen te bagatelliseren. Alleen door ze zeer ernstig te nemen en eerlijk naar elkaar te luisteren, ook al staan onze gedachten vaak diametraal tegenover elkaar kunnen we als mensen veilig met elkaar leren leven. b) Wat nu speciaal het verschil tussen Allah en de God en Vader van Jezus Christus betreft. Men behoeft maar even het geheel verschillend geestelijk klimaat in Islamitische en „christelijke" landen en kuituren op zich in te laten werken om te bespeuren, hoe groot het verschil tussen „God" en „Allah" moet zijn (Om van de primitieve wereld met zijn vele goden en geesten en machten! nog maar te zwijgen). Zoals Jezus, de gekruisigde en opgestane mens, een heel andere is dan Mohammed, de krijgshaftige profeet, die de heilige oorlog predikte en zo suksesvol wist te voeren. We bedoelen natuurlijk niet, dat alles in de „christelijke" en „mohammedaanse" landen uit het Godsbeeld en uit het geloof moet worden verklaard integendeel. Maar het zal toch zeker heel het mensen-leven sterk kunnen beïnvloeden of onze God enkel liefde is en heel zijn hart voor ons opent in de historische gestalte van Jezus, dan wel of Hij tot ons komt in een gestalte als Mohammed, die zeker niet alleen door de liefde is gestempeld. Of in een sterren-wichelaar of doekoen. Mijn enige en grote hoop voor ons allen is, dat de hele wereld die ene gestalte, Jezus van Nazareth, zal worden vernieuwd. Dr. K. J. KRAAN 'KOM KENNIS MAKEN MET VIJF VAN ONZE NIEUWE KAMERKANDIDATEN H. E. KONING H. J. DE KOSTER J. C. RIETKERK H. J. L. VONHOFF H. WIEGEL (32) Toespraken met debat over onze 6 urgentiepunten op 18 januari a.s., (52) aanvang 20.00 uur in het Rijnhotel, Schouwburgplein 1, Rotterdam. (38) (36) (25) Mauritsweg 26a, - Tel. 010 - 133995 - Rotterdam. VOLKSPARTIJ VOOR VRIJHEID EN DEMOCRATIE V.V.D.

De Havenloods | 1967 | | pagina 17