m BEESTEN KRAAK deze puzzel voor 'n KNAAK z s z z OPRUIMING Wordt kijkbewust Mac Muzzle en het geheim van de Gouden Boeddha stef meeder 5 X JF V i J1 JF DE HAVEN LUOJjo - r 12 JANUARI 1967 SCHIEDAM Herv. Gemeente: Grote Kerk 10 uur drs. R. H. W'issink, 5 uur ds. C. van der Steen, Afscheid sdienst; Bethelkerk 10 uur ds. D. J. Spaling; OpstandingSkerk 10 uur de heer H. Ominering, the si, kand., 7 uur ds. A. Ie Coq. Jeugddienst: Vredeskerk 10 uur ds. H. Stolk, Scheve- ringen: Kethel, Dorpskerk 10 uur ds. W. Vons, bevestiging van ambtsdragers. 1 uur de heer H. Ommering, theol. kand.. De Rank 8.30 uur ds. W. Vons. Geref. Kerk: Oosterkerk 10 uur ds. A. J. Aaftittk te Maassluis. 5 uur ds. Aaftfnk; Kethel ,,De Ark" 9 uur ds. Rowaan te Monster, 5 uur ds. W. Ros te Schiebroek: Magnalia Dei Kerk 10 uur ds. J. M. Narmmensma, 5 uur ds. Nam- mensma; „De Goede Haven" 10 uur d*. A. J. Dondorp te Hfillager.4berg, 5 uur ds. P. L. de Jager te Rotterdam; Jullana- kerk 10 uur ds. De Jager. 5 uur ds. Dondorp. Chr. Geref. Kerk, Warande. 9.30 uur leesdienst, 2.30 uur ds. H. v. d. Schaaf Ned. Prot. Bond, Weetveet, 10.30 uur ds. A. D. Klaassen. Leger des Heil», Lange Haven 71, 10 uur Heiligingssamenkiomst, 8.80 uur openluchtsamenkomst Koemarkt, 7.30 uur Verlossingissamenkomst. Leiding majoor G. C. Gerstel. Oud-Geref. Gemeente, Geref. Jeugd huis, Lange Haven 97, dienst om 9 en f.46 uur. OudKathOlieke Gemeente, Dam 28, 10 ttur H. Mis. Jehova's Getuigen. Volkagebouw, Tuiniaan 50, 6 uur toespraak, 7 uur Wachttorenstudie. Vrfle Geref. Gemeente, Tuiniaan SO, 10 en 4 uur dienst. Baptisten Gemeente. Lange Haven 120, T uur samenkomst. Mission to the Seamen, Anglicaanse dienst, kantine Wllton-Fijenoord, iedere eerste, derde en vijfde zondag van de maand om 9 uur Rev. Chr. Reeves B.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der der Geref. Leer, Lange Nieuwstraat 07, 10 en 5 uur ds. H. Hofman. Evang. Luth. Kerk, boek Oranjestraat, 10 uur ds. A. Steinhart. Geref. Kerk (Vrijgemaakt)Westvesrt •0, 9.30 en 4.30 uur ds. C. Vonk. Gemeente voor Oorspronkelijk Chris tendom, yebouw Lange Haven 129, 4 uur voorganger de heer J. Herrewijn. Ned. Herv. Geref.) EvangeMsaiie, Vredeskerk 10 tuur ds. H. Stolk te Sche- veningen, gebouw Irene 7 uur ds. L. Vroegindeweij te Deilft. MAASSLUIS Herv. Gemeente: Grote Kerk 10 uur eerw. heer G. H. Verhaere, 5 uur zon- dagsschooMienst ds. E. H. Kalkman Ichthuscentrum 10 uur ds. E. H. Kalk man, H. Doop. Geref. Kerk: Immanuëlkerk 9.30 uur dB. K. W. Dercksen, 4.30 uur ds. K. W. Dercksen,; Maranathakerk 9.30 uur ds. E. J. Duursema, 4.30 uur ds. E. J. Duur- sema: Andreaskapel (west) 7 uur ds. P. A. BoMmeijer. In alle diensten H. A. R.K. Kerk: H.H. Petrus- en Paulus- parochie, pastoor L. P. M. Vester, H.H. Missen zijn: zaterdag 19 uur, zondag 8.30 uur hoogmis, 10.15 uur, 11.30 uur en 19 uur avondmis; H. Andreasparochie, noodkerk Korhoenstraat, pastoor C. J. M. Vermeulen, H.H. Missen zijn: zater dag 19 uur, zondag 9 uur hoogmis en 11 uur. VL AARDINGEN Herv. Gem.: 10 uur Dhr. J. Hoogen- d«m; 5 uur Ds. A. J. Hoorn. Nieuwe Kerk: 10 uur Ds. A. A. Bos (H.A.)5 uur Ds. J. Kruyt. Bethelkerk: 20 uur Ds. J. W. de Jong; 7 uur Ds. A. A. Bos. Immanuëlkerk: 10 uur Dhr. J. van Lambalgen; 7 uur Ds. A. J. Hoorn. Rehobothkerk: 9 uur Ds. K. Blei; 10.30 uur Ds. K. Blei, 7 uur Dhr. A. van Zetten. Ichthuskerk: 10 uur Ds. G. Biesbroek; 7 uur Ds. J. W. de Jong. Holy-kapel: 10.30 uur Dhr. A. van Zetten. Holy-zl ekenhuis: Voorm. 9 uur: Le gers des Heils. Zonnehuis: Voorm. 9 uur Ds. J. W. Kolkert (HA). Harmonie: 10 uur ds. Van Veen, combo jeugddienst. Onderwerp: Agres sie. Rem. Ger. Gem.: Kerk Hoflaan. Ds. H. R. Postraa. Chr. Ger. Gem.: Dijksteeg 8: 10 en 5 uur dienst des woords. Leger des Heils: Baanstraat: 10 en 7.30 samenkomst. Fa. DE BOEVé-GöTZ Speciaal Handaehoenenmagaxijn Karei Doorman*!raat 294 Rotterdam Examens accordeonspel de Stichting Schiedamse Muziekschool. Hieraan namen 22 leerlingen deel van dhr. P. v. Hassel en slaagden allemaal, met het voorbehoud, dat 2 kandidaten herexamen voor theorie moeten doen. Deze Landelijke Examens, die on der auspiciën staan van da Nederland se Werkgemeenschap gaan, van examen elementair, via A tot en met het F di ploma (het hoogst bereikbare in Neder land). Voor het examen Elementair «Jaagden: Sylvia v. Asten; Lucienne v. Asten; Greetje Gerrets; EHie Goedhart; Krijn Rietveld. Voor diploma A: Marja Hage- stein; Jetty Horn; Ferieda de Nijs; Ria Overdijk: Cor Baas; Kees v. Haaften. Voor diploma B: Marijke Arnoidus; Jos Rensman; Hans Vuyk. Voor diploma C: Ineke Rissema; Ineke v. d. Steen; Bram de Koning. Voor diploma D: Willie Oly- hoek; Peter v. Niei; Joop Rijsdjjk. Voor diploma E: Elly Remmerawaal en Jean ne Arnoidus. Snuif en wri DAM PO Stadsvervoer geeft veel problemen In verband met de problemen rond het stadsvervoer, hebben B. en W. van Schiedam met de R.E.T. regelmatig contact onderhouden ten einde haar ver voer in onze stad zo goed mogelijk ge regeld te krijgen. Hierbij gaat het door gaans om de verhoging van de frequen tie van busdiensten, routewijzigingen aangepast aan nieuwe behoeften als ge volg van de stadsontwikkeling, de plaat sing van abri's e.d. Zo is er b.v. andermaal bij de R.E.T. op aangedrongen het instellen van een rechtstreekse busverbinding tussen Nieuwland en Rotterdam-Centrum in beraad ta nemen. Anderzijds hebben B. en W. vrij re cent de Commissie vervoervergunningen te 's-Gravenhage, die o.a. tot taak heeft de doelmatigheid van de openbare ver- voervoorziening te bevorderen, desge vraagd hun wensen met betrekking tot verschillende punten kenbaar gemaakt. Aangaande de op korte termijn te ne men maatregelen hebben B. en W. ge wezen op de wenselijkheid van grotere frequentie in de dienstregeling, betere bussen, het tijdig invoeren van meer of gewijzigde buslijnen bij het gereed komen van nieuwe woonwijken of on derdelen daarvan. Tevens hebben B. en W. met klem gevraagd aandacht te be steden aan het doortrekken van tram lijnen van Rotterdam naar het Westen van de stad, Nieuwland en Kethel. Voor de verdere toekomst hebben zij ge noemd de doortrekking van een metro lijn via de Rotterdamsedijk over Kethel naar Vlaardingen, als oplossing voor vervoersproblemen. Aan bovengenoem ben B. en W. veró». werkstelligen, dat het aan de W.s7m. voor onze gemeente opgelegde lokale vervoerverbod wordt opgeheven c.q. be perkt, waardoor Schiedam-West een eveneens rechtstreekse verbinding met Rotterdam-Centrum zou kunnen verkrij gen, die voor het publiek ongetwijfeld aantrekkelijk is. De nieuwe lusroute van buslijn 40 is inderdaad voor verschillende bewoners o.a. van Tumdorp-Kethel ongunstiger ge worden. B. en W. zijn bereid verbete ring van deze situatie na te streven. J azzprogramma Het programma van de Schiedamse Jazz Sociëteit bevat voor januari: zater dag 14 januari optreden van het Rijn mond-sextet met swingende muziek en hot-viool, op 21 januari de Amsterdamse rythm- and biuesgroup, „Grannay's voli. Het bestuur had een enquête ingeseld onder de leden waartoe 230 formulieren waren uitgereikt, maar alechts 35 wer den ingevuld. Veelal vond men de sfeer in de sociëteit gezellig, doch vaak te wei nig publiek aanwezig. Het discobal werd door bijna iedereen afgekeurd, maar er was veel waardering voor het wark van hat bestuur. J3a/712S *ere huid? Babyderm-zeep Een praatzieke barbier was bezig de baard van koning Archelaos by te knippen en vroeg hem: „Hoe zal ik 'm knippen?" „Zwijgend", antwoordde de koning. Aan dit grapje moest ik denken toen ik zo rond de jaarwisseling gelegenheid had wat meer televisieprogramma's te zien dan anders. Er is duideiyk iets mis met dit communicatiemiddel. In 't be gin van dit fenomeen wilde ik er niet zo aan, wanneer iemand de televisie een gevaar noemde. En nog ben ik van mening dat dit in z'n algemeenheid niet waar is. Maar ik kom, al kUkende en luisterende toch wat van m'n optimisme Ik denk nu even niet aan de reclame die intussen onze beeldbuizen is komen opsieren. Ik ben er nooit voor geweest, vind er nog geen barst aan en ga er dus zeker niet voor zitten. Ze irriteren my, wanneer ik op het nieuws of een ander interesoante uitzending zit te wachten. Ik weet ook zeker, dat ik, wanneer het iets langer zou duren, in slaap zou gevallen zyn. Bovendien zit my die opdringerigheid dwars. Maar goed. daar zouden we 't niet over hebben. Wat my 't meest irriteert is al dat gepraat. En dan bedoel ik na tuurlijk niet die uitzendingen die my op een behooriyke wyze iets willen duideiyk maken of laten zien, wat ik tot nu toe nog niet zag. In dit verband is m.i. de uitzending van Pierre Jansen één van de waardevolste. Maar ik be doel al die halve en hele cabarets en kwaal gedocumenteerde uitzendingen, waar ryp en groen my lets aan willen praten, waar ze self nauweiyks Iets van af weten. Ik meen ook te weten waarom dit zo irritant is. Er is domweg te veel zend- tyd. Twee netten ls te veel. Daar hebben wy eenvoudig niet genoeg capabele mensen voor. En daarom komen er allerlei figuren op het scherm die my en u niets te zeggen hebben, maar ze moeten wel. Ze moeten praten. En „lekker scherp". Ze moeten reportages maken. En hoe langer hoe meer van mensen die in zulke omstandigheden geraakt zyn dat ze er helemaal geen zin In hebben. En als u de moeite neemt om even wat kritischer te luisteren en niet te spoedig te lachen om de z.g. grapjes die er ver kocht worden, dan zuil u merken dat u diezelfde grapjes gisteravond ook al hoorde, en eergisteravond ook al. Ja, maar dat kan natuuriyk niet anders. Die mannen zitten voor het blok. Er moet uitgezonden worden. Of er stuff" is of niet. De kranten kenden vroeger de z.g. kom- kommertyd. in de zomermaanden. Er was niet zoveel nieuws. Iedereen lag ergens te zonnen. En dan werden er artikelen van stal gehaald die ons anders onthouden werden. Maar by de televisie is 't zo langzamerhand 't hele jaar komkommertyd. Natuuriyk, bü dit alles, al die goede uitzendingen niet te na gesproken. Maar wat ls er ont zettend veel waardeloos gedoe by. En dat vind ik een gevaar. Zo moeten, en daar komt het van. Nie mand houdt dat vol. Altyd actueel, altyd oorspronkelijk. Bestaat eenvoudig niet. En daarom worden we volgepompt met de nieuwe gemeenplaatsen, die niemand meer iets doen. Daardoor dreigen zelfs de zaken die er alles toe doen, vervelend te worden. Goed, dat is het dan voor deze week. U moet er eens over denken. Misschien wordt er hier en daar iemand wat kykbewuster van. Selectief, noemen ze dat in die MEDEMENS. „Ziezo," zei Mac Muzzle. „Jullie begrijpen zeker wel, dat heit spelletje nu uit is, ndet?'' „Zyt ge daar zeker van?" siste de gemaskerde man dreigend. En gelijk dat hij dat zei, floepte plotseling het licht uit. Ze hoorden gestommel van meubelen, het gekraak van een deur, die open geworpen werd en het geluid van wegrennende voeten. Mac loste nog op goed geluk een schot, maar hy hoorde alleen hoe een ruit rinkelend aan scherven vloog. „Mis!" dacht hy te leurgesteld. Maar opnieuw kwam hy voor een verrassing te staan, want plotseling schoot er een felle lichtbundel door het vertrek, dlie gericht werd op de plaats, waar de drie misdadigers gezeten hadden. De straal ving de gestalten op van de Kille en Heinrich, die net van plan waren door een open deur te verdwynen. Dat had de leider blijkbaar ook gedaan, want die was nergens meer te zien. „Sta of ik schiet!" sneed de stem van Pie Yah Ma door het vertrek. Onmiddellijk ratelden vijf schoten in de muur, vlak naast de Kille en zy n makker, die bibberend bleven staan en geen vin meer durfden verroeren. „Nicht sjiesen! Nicht sjiesen! lech bien oensjoelddg!jammerde de dikke lafaard. „Iech deed alleen wat mai aufgednagen was!" Verbluft keek Mac Muzzle Pie Yah Ma aan Pie Yah Ma stond te lachen en had de voorwand van zyn pdndatroimmei laten neerklappen. Daarachter zaten een felle schijnwerper en een nog rokende mitrailleur verborgen. „De eenvoudige trommel van de nietswaardige Oosterling bevat een aantal geheimen," zei hij. „Het is immers altijd goed een verrassing bij de hand te hebben. Eilaas, de jakhals van een leider heeft kunnen ontsnappen en Pie Yah Ma neemt aan, dat het onnut zou wezen hem te achtervolgen. In elk geval kunnen wij nu deze honden van misdadigers langs paden van gerechtigheid brengen naar de plaats, waar zy horen, te weten het politiebureau." Een dreigende beweging met de gewapende pindatrommel zette de uitnodiging kracht bij en Heinrich begon oniniddiellyk weer te jammeren. „Ach lieber Sjineeze,'' zei hij. „Lassen sie de arme Heinrich doch laufen! Hai heeft U toch niemals was getaan!" „Dat de laffe jak hals zwyge," zei Pie Yah Ma. „Uw dood zou immers geen verlies betekenen voor het edel mensdom? Waarom schiet ik dan niet? Zwyg, en volg my!" - „Noen niecht oend nooit nlecht!" nep Heinrich opeens, zich oprichtend en een hami krijgshaftig op de borst leggend. „Ich folge nicht!" vervolg de hij. „Ich bin adn germaansjer held!" Ook de Kille soheen plotseling weer moed te krijgen, want die begon ge meen te lachen. „Wat heeft dat nu weer te betekenen?'* dacht Mac, Snel draaide hy zich om, want hij vermoedde onraad (Wordt vervolgd) VOOR EEN ORGEL OF PIANO UW ADVISEUR 'S-GRAVELANDSEWEQ 620 - SCHIEDAM Encyclopaedia Brittannica organiseert wedstrijd De Encyclopaedia Brittannica organi seert dit jaar voor de derde maal een wedstrijd, waaraan kan worden deelgeno men door de leeringen van het middel baar en voorbereidend hoger onderwijs. Daarin moeten de deelnemers o.m. hun oordeel geven over de bijdrage die een encyclopedie kan leveren aan de vermin dering van de spanning in de wereld. De elf beste inzendingen worden be loond met een complete set van de En cyclopaedia Brittannica. Daarnaast be staat voor de Nederlandse prijswinnaars de mogelijkheid t.z.t. deel te nemen aan een internationale finale, waarvoor als prijzen studie-beurzen beschikbaar •1, Vei' ingen eel. EURO FORM MEUBELEN IN ALLR STIJLEN - VOOR «DER BUDGET Mwhg V» 9-18 Mr, vrijd.gr.ond tot 22 Mr. SCHIEDAMSEWEG 204-210. ROTTERDAM-WEST TfmlijMn 4.10, 17.„ buJahr Mrconlplria •Ier: EUROPOORT Complet» Woninginrichting N.V. MARCONIPLEIN 5 - ROTTERDAM-WEST 1 3 4 t> 7 8 9 16 tl u D ll 14 (4 IS 15 ib 17 H II 14 HO 21 21 U 13 24 its 24 14 *7 27 21 4» 10 31 31 33 34 55 34 3) 38 Ut 40 40 41 41 42 43 44 M^ 45 47 4S 44 50 tl SI 5 Mk Ï3 Horizontaal: 1 koortsmiddel 6 hecht 11 klein deeltje 12 godvruchtig 13 dichterbij 14 wereldbond (afk.) 15 geraken 16 Europese hoofdstad (afk.j 17 fles 18 tuinbed deel van wat (afk.) 20 ate-achtig -icisjesnaam (afk.) 2? "dwoord *3 aanw. v.n.v -• -d 24 25 inhoudsmaat (afk.) *>*r leermeester 28 ontken-'-- acht'Tg sterkedrank 33 aarde •-« (affc.) 37 toontrap 'ent 1 's voren (afk) 40 Nederl. rivier 41 minderen 42 heiblok 43 als voren 48 vn- Ttsel 4" 'oerfiguur -o rfgod •1 plak 4 angenis 5 ambtshalve (afk.) 6 de oudere (afk.) 7 tevens 8 gano -oord van tijd 10 rivier in Overijssel 11 ©pst—delim 12 verder 13 gevat 14 dere nr*m voor Noach 15 dopheide 17 st-dlum 18 vreemde munt 21 24 wenden 26 win''richting (afk.) 27 klein -rtrek 30 geldstraf 31 bijbelse reus 32 "odeiyk wege 34 wild varken "4 riv'e- i- N.-Brafcrnt 36 vogel 39 plaats bit Arnhem 40 meer dan één 41 berg op Kreta 42 vakantieverblijf 43 kledinggebruik 45 toespraak 47 gewicht voorzetsel 50 deel van bijbel (afk.) 31 vervoer)- if (afk.) wy wyzen de lezers er dat de oplossingen uiterlijk dinsdagmorgen in ons bezit moeten zijn. OPLOSSING PUZZEL VORIGE WEEK Horizontaal; 1 mede plichtige; 11 velen; 12 terra; 13 arak; 14 weten; 15 diva; 16 renet; 17 rif; 18 helen; 19 -C(on.) Handmaoht' 20 nok; 21 hert; 22 ne; 23 poseren; 24 naam; T hoon; 26 forte; 27 wreed; 28 smet; 20 teil; 30 tijdelijk; 33 A(nno) P(as- sato); 33 tuk; 34 knop; 35 z(oo)n; 36 gelei; 37 bal; 38 kales; 39 Edam; 40 pogen; 41 rage; <"i regel; 44 lUden; 45 letterraadsel. Verticaal: 1 merel; 2 elan; 3 deken; 4 en; 5 leer; 6 chef; 7 T(ourist) T(rophee); 8 ieder; 9 gril; 10 erven; 11 varkensslager; 12 aaneen- flansen; 14 tit. 16 top; 18 hen; 20 Kortrijk; 21 heeriyk; 22 -tI; 23 model; 24 mot; 25 het; 28 gez-f; 30 tui; 31 ko1' pc' "3 temet, ''-4 Pa-"- 35 zegel; 31 loge; 37 boer; 38 -39 lade; l - --.nV- T o»s) D(eo).. Een KNAAK verdiende; r. Serodino, Korte Singelstraat 13a, Schiedam. De natuurlijke voeding van de kat wordt gevormd door kleine zoogdieren als muizen e.d. Dat valt gemakkelijk af te leiden uit hun gedragingen bij de jacht. Grotere zoogdieren, hun jongen, en op de grond levende en broedende vogels behoren echter eveneens tot de prooidieren. -Aangezien al deze zoogdie ren alle planteneters of althans alles- eters zijn, krijgt de kat dus mét de in gewanden van de prooi, die, als hij klein is, in zijn geheel wordt verslonden, ook plantaardig voedsel binnen. Hieruitvolgt automatisch dat de voeding van onze huiskat voor een belangrijk deel moet bestaan uit rauw vlees, dat in redelijke grote brokken dient te worden gegeven. De kat heeft nl., zoals de meeste vlees etende dieren, een betrekkelijk kort darmkanaal en te fijn verdeeld vlees blijft niet lang genoeg in de maag om volledig te worden verteerd. Het vlees kan worden afgewisseld met vis. Zee vis kan rauw worden gegeven, maar zoetwatervis moet worden gekookt, om dat uw huisgenoot anders wel eens be smet zou kunnen raken met de lever- bot, die de vis als een van zijn tussen- gastheren gebruikt. Een nu we het toch over parasieten hebben: poes kan ook lintwormen her bergen en wel twee soorten; en spoel- wormen eveneens twee soorten; en longwormen alweer twee soorten. Ik wil niet zeggen dat ze alle even veel vuldig voorkomen in ons land, maar voorkomen doen ze, en als u maar even iets van een worminfektie meent te be merken, zult u er goed aan doen uw dierenarts te raadplegen, zowel in het belang van het dier als uit hygiënische overwegingen. Naast vlees en/of vis krijgt poes da gelijks wat groente voorgezet, alsmede de nodige koolhydraten in de vorm van rijst, gort, brinta, havermout of oudbak ken brood, overgoten met wat melk of bouillon om het voor het dier smakke- lijk te maken. Melk behoort voor een volwassen kat een lekkernij te zijn en geen dagelijkse drank, alleen jonge exemplaren die nog in de groei zijn hebben er behoefte aan. Maar ook die kunt u beter karnemelk of yoghurt ge ven, want volle melk en andere melk- produkten veroorzaken vaak diarree. Als drank zet u de kat schoon water voor, dat dagelijks ververst moet worden. Het kost over het algemeen weinig moeite om een kat aan andere viervoe ters of zelfs gevleugelde huisgenoten te wennen, mits u daar vroegtijdig mee begint. Van een volwassen exemplaar dat zijn hele leven met alle honden op voet van oorlog heeft geleefd, moogt u niet verlangen dat hij de uwe, een splin ternieuwe aanwinst, van de ene dag op de andere verdragen zal. Maar brengt u hond en poes jong bij elkaar in con tact, dan worden zij vaak de dikste vrienden. Een ik ken heel wat katten die vriendschap hebben gesloten met een grasparkiet of een andere vrij in huis rondvliegende vogel. Jan van Rheenen Concert Urker Mannenkoor Het Urker Hallelujah zal onder lei ding van Frits Bode op dinsdag 7 fe bruari een concert geven in de Nieu we Kerk te Delft De orgelbegeleiding wordt verzorgd door Klaas Mulder. De toegangsprijs bedraagt ƒ2,75. De aan vang is gesteld op 8.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaa bij de koster van de gereformeerde kerk. Kuiperstraat 21 te Rotterdam-Delfshaven. Tel. 250398. Cantate-dienst. Goed voor de huid het gehele jaar door Een mantelaapje uit Vroomshoop zegt aangaande de uitverkoop: „Mijn vrouw heeft het weer op de heupjes: drie mantelpakjes en een deupjes"- JANTJE VAN LE1JEN.

De Havenloods | 1967 | | pagina 2