m Leden van Excelsior '20 bouwen nieuw clubhuis Sportgrabbelton sport ■59% huur PIANO'S HUUR ;p15.% T1NUS BOSSELAAR CHARLIE BOSVELD PIM DOESBURG SPARTA Rust deed Schiedamse handbalelubs geen goed Schiedamse tafeltenissers in strijd om titel Kunnen amateurs nu winterslaap eindigen opruiming DE HAVENLOODS DONDERDAG 12 JANUARI 1967 S'd 4 Al een paar weken lang: kijken iedere zaterdag vader en zoon Van Troost mistroostig naar het weer. Elke week is het maar weer regen en dat is een streep door de rekening van dit tweetal. Immers zij hebben de uitvoering en de bouw van het nieuwe Excelsior clubhuis op zich genomen. Al enkele jaren zijn er bij Excelsior '20 plannen om te komen tot de bouw van een nieuw clubhuis, omdat ten eerste het bestaande clubgebouw niet meer aan alle eisen voldoet. Ten tweede om de eenvoudige reden omdat er bij Excelsior, met vier speelvelden, behoefte bestaat aan meer kleedgelegenheid dan waar over men nu kan beschikken. Onder leiding van de heer H. van Troost, hoofdopzichter bij de technische bedrijven van de gemeente Schiedam en diens zoon de bouwkundige Karei van Troost, is reeds een paar jaar geleden de prachtige overdekte tribune gebouwd. Dit tweetal den zelf moeten zorgen'' Het eerste dat zelf gedaan moet worden is gereed, na melijk het kruien en storten van 400 m3 grond om aan de hoogte van zestig cen timeter te komen. Hulp i de zweep en i Met de heer J. Pijpers werkten de heren Van Troost een dik jaar geleden de plannen uit en vonden de architect F. H. Steeneken bereid geheel pro-deo de ontwerp tekeningen te maken. Achter de schermen is er reeds heel hard ge werkt en er zijn tal van werkvergade ringen geweest, aleer men tot het ont werp kwam van wat nu het nieuwe club huis gaat worden. De keer H. van Troost, met wie wij een gesprek hadden over de bouwaktivi- teit verteld* ons, dat de oorspronkelijke opzet was alleen een nieuwe kantine te bouwen. Na vele gesprekken kwam het bestuur echter tot de overtuiging, dat het beter was ook een was- en kleedgele genheid te bouwen. Er werd gepast en gemeten, met als resultaat dat op papier een ruimte ontstond van 18x18 meter. Deze oppervlakte is bestemd voor kan tine en bestuurskamer. Daarnaast is over de gehele lengte een ruimte van S meter breed gepland voor kleedloka len en wasgelegenheid. Daar zal ook ruimte gevonden worden voor eeu scheidsreehterkamer. Terras DOOHIDAT de gevel van het gebouw op een lijn staat met de achterkant van de grote tribune is er een grote ruimte ontstaan tussen het clubgebouw en het veld. Daar het in de bedoeling ligt de vloer van het nieuwe clubgebouw zestig centimeter boven het maaiveld te houden, zal de ruimte voor de gevel be nut worden als een verhoogd terras- Hierop zal het 's zomers goed toeven zijn voor de cricketliefhebbers. Zij zul len daar een zitje vinden om op een ge riefelijke manier de wedstrijd te volgen Dit alles gaat veel geld kosten. De heer Van Troost vertelde ons dat bij het eer ste bestek het gebouw begroot was op f 70.000. Dit bedrag zal echter wel gro ter worden, omdat de kosten van het te verwerken materiaal steeds hoger wor den. t het betekent i Er zijn verschillende akties gehouden en er zijn er nog lopende, maar de grootste besparing en het meeste geld zullen toch op moeten leveren de zelf werkzaamheid van de leden. Daarmede kunnen we heel veel geld verdienen en ik hoop pu maar dat de leden dat ook zullen beseffen en als we dadelijk aan de slag slaan zij niet passief toe zullen KJ ken maar de handen uit de mouwen zullen steken", aldus de heer Van Troost. „Tot nu toe heeft het weer niet erg mee gezeten. Ik had gehoopt, dat we aan het eind van het jaar 1966, de betonnen fun dering gestort zouden hebben. Helaas is het echter nog niet zover en daarom zijn we achter geraakt op het gestelde schema. Dat beton storten zie ik nu niet eerder gebeuren dan eind maart be gin april. Het eerste geld is uitgegeven. Niet minder dan f12.000 hebben we in- de grond gestopt, want dat kost het heien van de 65 palen van gemiddeld 18 me ter. Dit karwei is uitgevoerd door de fir ma Simons en het zal het enige zijn, dat niet door ons zelf uitgevoerd wordt. Voor de rest van de bouw zullen de le- ampele besprekingen met de neren Van Gerven uit de Groenelaan stelde deze firma het hout beschikbaar wat nodig is om de bekisting te maken en dat scheelt natuurlijk weer heel wat geld. Er zijn toezeggingen gedaan voor giften van oud-leden, leden, maar ook niet- leden Er komt nog heel wat kijken voor alles klaar zal zijn. De heren Van Troost die in Chris Boon een kundige medewerker hebben, hopen dat alles dit jaar nog gereed zal komen. Zij verhelen echter niet, dat de leden dan niet aan de kant moeten gaan staan, maar daadwerkelijk hun steun moeten verlenen- De heer Van Troost blijft echter vertrouwen hebben in zijn medeleden. ..Weet u, het is tot nu toe geen weer geweest om er voor je ple zier in te gaan staan en ik geloof, als het dadelijk lente zal worden ook de jon gens wel zullen komen om aan de bou werij van hun eigen clubhuis te helpen. Als de fundatie, het zwaarste werk van de gehele bouw. klaar is dan komt er wat zicht in het geheel en dan wordt het werken ook plezieriger. Als de staal constructie, ook die wordt zelf gemaakt, eenmaal staat, dan schieten we lékker op." De heren Van Troost blijven optimist en hopen dat nog dit jaar net gebouw gereed zal komen. Er zal dan echter nog heel wat werk te verzetten zijn door de leden, maar daar rekent men vast op. WurliTzer met recht van koop C m «p.mnd Demonstraties S MAANDEN GRATE ONDERRICHT. handtekeningen van en vele anderen van gratis op elk pakje Sport f 1,00 Lot wel: hoge inruilwaarde voor uw oude PIANO, HAH- MONJUM of ELECTRONISCB ORGEL. Vraag folder* en inlichtingen over de nieuwe serie 1987 btj de Wurlltzer-importeur: Fa. J.van Urk ïsvf. Westersingel 42-44 R'dam tel.(010)135025 Deze week staat weer geheel in het teken van het tafeltennissen. De Schie damse kampioenschappen doen weer veel liefhebbers van deze sport een gang naar De Beurs maken, om het spel van bad en flitsend celluloid te zien. Zoals u elders hebt kunnen lezen is het aantal inschrijvingen van junio ren verheugend te noemen. Waren het er verleden jaar maar zeven, nu zullen niet minder dan 29 jeugdige enthousias ten elkaar de eer betwisten. De jeugd is voor elke vereniging belangrijk. Niet alleen dat uit die jeugd de toekomstige cracks zullen komen, maar ook omdat het zo belangrijk is de jeugd een pas sende vrijetijdsbesteding te geven. Om dit werk te stimuleren heeft „De Havenloods" gemeend een beker be schikbaar te moeten stellen voor het best geplaatste juniorteatn. Voor de jeugd dus een reden te meer haar beste beentje voor te zetten en er voor te zorgen, dat deze Havenloodsbeker voor een jaar in de prijzenkast komt, want het zal een wisselprijs zijn, die elk jaar de inzet wordt voor de junioren bij de Schiedamse tafeltenniskampioenschap pen. De Bu-Mo-Bo beker zal de nieuwe wisselbeker zijn, die de Schiedamse voetbaljunioren kunnen winnen bij de spelregelwedstrijden. Deze wedstrijder, die elk jaar door de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging wordt geor ganiseerd, zullen ook dit jaar weer plaats vinden. De vorige wisselbeker staat nu voor goed in de prijzenkast van Excelsior 20. Een vreemde naam die aan ae nieuwe beker is gegeven, maar als u nu weet dat het de eerste letters van drie na men zijn, dan zal het u niet vreemd meer in de oren klinken. Op het uitbun dige nieuwjaarsfeest van de Schiedam se Scheidsrechtersvereniging kreeg voorzitter Leen Schotting deze beker aangeboden door drie Schiedamse sport verslaggevers, die een open oog hebben voor het juniorwerk. Dat nieuwjaars feest in de kantine van Schiedam was in één woord geweldig. De scheid«rech- ters, die vergezeld waren van hui* da mes, hadden een voetballoos weelpein- de voor zich en konden zich dus ton der zorgen in het feestgewoel stoften. Het huisorkest zorgde voor de pasten- de muziek- Aan de spelregeltestwedstrijden met als inzet dus Bu-Mo-Bo-beker zullen CIGAR ET TE S De fundering van het nieuwe club gebouw van Excelsior '20 ligt bedolvei onder een dik pak sneeuw. Service won het Elantoernooi Service heeft in Rotterdam met veel succes deelgenomen aan het Elan-toer- nooi. De Schiedammers veroverden de verenigingsprijs, wat vooral te danken was aan het goede spel van Nico van Slobbe. Deze werd in de afdeling voor overgangsklassers onbedreigd winnaar. Hij klopte in de finale Bayings zonder veel moeite. De jeugdige Schiedammer had ook ingeschreven in de afdeling voor hoofdklassers- Hierin bracht hij het wel tot de finale, maar moest daarin toch zijn meerdere erkennen in de speler van Eendracht, Knikkenberg. De titel voor de derde klassers ging ook naar een speler van Service, want het was Hans Dries die daar de over winning in de wacht sleepte- Guus Overmans tenslotte zorgde met zijn goede spel in de vierde klasse dat de benodigde punten voor de overwin ning bij Service terecht kwamen. A. van Dijk 40 jaar bij onderwijs De heer A. F. van Dijk, leraar Ne derlands aan de Rijks H.B.S. te Schie dam is gedurende veertig jaar werk zaam bij 't onderwijs. Dit feit is woens dagmiddag tijdens een korte bijeenkomst in de leraarskamer der H.B.S. aan de Overschiesestraat herdacht, waarbij het woord is gevoerd door de directeur, drs C. J. J. van der Maas. Tafeltennisderby In de geschiedenis van de tafeltennis sport in Schiedam is het nog niet voor gekomen, dat Service en Noad tegen el kaar in competitieverband hebben ge speeld. Nu met de nieuwe competitie indeling is het dan zover dat deze derby zal plaatsvinden. Beide clubs zagen het eerste team geplaatst in de compe titie met als inzet de kampioenstitel. Ser vice deed dat overtuigender dan Noad. Het verloor maar een punt in de eerste helft van de competitie en plaatste zich zonder meer. Noad heeft heel wat meer moeite gehad om tot de kampioenscom petitie door te dringen en moest daar zelfs nog een beslissingswedstrijd voor spelen. Het is de eerste wedstrijd in de tweede helft en het zal 21 januari span- A A enkele weken rnst, zijn de hand- bailers dit weekeinde weer in het strijdperk getreden. Bijzonder veel goede resultaten heeft dat beslist niet opgele verd. De heren van DWS leden onver wacht een nederlaag tegen het Goudse Vires. De spelers uit de pijpenstad had den doelman Nooriander weer onder de lat en deze bewees nog steeds niets van zijn elan verloren te zijn. De spelers van DWS hebben de laatste tijd bijzon der hard getraind op enige nieuwe spel systemen, o.a. de liggende acht. Trainer Pouwe had de ontmoeting tegen Vires uitgekozen om het geleerde in de prak tijk te brengen. De proefneming slaagde, hoewel dit ten koste ging van de pro- duktiviteit. Vires greep de geboden kans en kwam tot een overwinning van 106. Zondag krijgt DWS in de Margriethal HVP op bezoek. Alle kansen zjin aanwe zig dat de Schiedammers dit duel kunnen winnen. Het is van trainer Pouwe een ideaal streven, om met zijn ploeg tot een zo goed mogelijk spel te komen. Hij zal er echter voor moeten waken dat dit niet gaat leiden tot de bezetting van de onderste plaatsen. De dames van DWS trokken zondag naar Den Haag voor de ontmoeting te gen kampioenskandidaat Hygiea. De jeug dige Schiedamse ploeg kwam zeer ver rassend uit de hoek en veroverde zelfs een voorsprong van 6—3. Toen was het echter gedaan met de blauw witten. Er werd in paniek verdedigd en hierdoor ontstonden er gaten in de defensie. Hier- HET is me het weertje wel de laat ste tijd. Eerst was het de aanhou dende regen, die voetballen onmogelijk maakte, nu is het sneeuw en vorst die de velden onbespeelbaar hebben ge maakt. Het ziet er voor het komende week eind weer niet naar uit, dat de voetbal overal zal rollen. De velden zullen dan toch eerst, indien de dooi in zou mogen vallen, het dooiwater moeten verwerken en dat is geen kleinigheid. Op het ge vaar af al het werk voor niets te doen, willen we toch ook nu weer een prog nose maken voor de te spelen wedstrij den van Schiedamse clubs. In de eerste plaats SW, dat zo verrassend uit de hoek kwam zondag met het keurige spel tegen Holland Sport. Met een beetje meer geluk had er wel een kleine over winning in kunnen zitten, maar eerlijk dat zou te veel van het goede zijn ge weest De jongens van trainer Goosens hebben het fris goed spel laten zien. Het ontbrak alleen in de voorhoede aan een afmaker van de aanvallen. Zondag trekt de ploeg naar Eindhoven en we durven de groen-roden een overwinning te geven. Hermes deed het bar slecht en ook zondag als het Noad ontvangt zit «r weer niet veel goeds in het vat voor de blauwhemden. Indien zij tot een gunstig resultaat zullen komen, za] het voor een ieder een verrassing zijn. SW 2 ontvangt het reserve team van Ajax en zal de winst Wel aan de Amsterdam mers moeten laten. Voor Hermes 2 zien we tegen Xerxes ook geen winst. De jeugd van SW trekt naar Noad en die van Hermes ontvangen Holland Sport. DE AMATEURS Bij de amateurs zal Excelsior 20 het beslist niet gemakkelijk hebben tegen Verburgh in de uitwedstrijd, maar een puntenverdeling moet daar toch wel in kunnen zitten. SVDPW moet winst kun nen halen uit de ontmoeting op eigen terrein tegen RDM. Voor Martinit zien we in de uitwedstrijd tegen WCR zelfs geen overwinning in het verschiet. In de afdeling moet Ursus kunnen winnen van NRC, maar gezien de toe stand van het Ursusterrein moeten we twijfelen aan het doorgaan van deze we strijd. Demos zal in Brielle tevreden moeten zijn met een gelijkspel tegen WRW. Schiedam speelt thuis tegen SCR en moet beide puaten in Schiedam kun nen houden, evenals SFC dat Dilettant op bezoek krijgt. In het zaterdagvoetbal ontvangt PPSC HVO en is HBSS vrij. GSS trekt naar SDV en GTB ontvangt DVO. I Schiedamse tafeltenniskampiuen- schappen 1967 die deze week imet uitzondering van dinsdag- en woensdag avond) in de Koopmansbeurs gespeeld worden, hebben een zeer bevredigende inschrijving: 95 deelnemers gaan in 7 klassen om evenveel kampioenschap pen strijden. Dit deelnemers-aantal is iets hoger dan het vorige jaar (88), maar de 110 of meer inschrijvers die zich enkele jaren geleden lieten boe ken, werden nu tooh nog niet gehaald. De inschrijving in de sterkste groep (gecombineerde overgangs- en ie klas se) is jammer genoeg kwantitatief be langrijk kleiner dan het vorig jaar: 16 nu, 24 toen; ook de kwaliteit heeft daaronder te lijden. Nu Henk Eikmans nog niet voldoende hersteld is om zijn titel te kunnen verdedigen en ook de tweede finalist van het vorig jaar, Cas van Koetsveld, niet inschreef, is de titelstrijd volkomen open. Nico van Stobbe (Service) en Freek Suttorp (NOAD) lijken de beste kanshebbers, met Nol Braak (NOAD) en Hans Kreischer (Service) als sterkste outsi ders. In deze volgorde werden genoem de spelers dan ook geplaatst Ook in de tweede klasse vier ge plaatsten van de 20 inschrijvers: P. de Looze (TSF), J. Vis (NOAD) H Wigmans (TSF) en J. J. A Dries (Service) in deze volgorde. Eerstge noemde ontging het vorig jaar te ti tel op het nippertje; zijn papieren lij ken nu goed te staan. De derde klasse is het grootste: 25 inschrijvingen. Don Nuis (TSF) kon het het vorig jaar in de finale niét bol werken; zijn plaatsing als eerste toont dat hem dit jaar opnieuw uitstekende kansen worden toegekend. Dat geldt trouwens b.v. ook voor de NOAD-spe- lers H. Dronkers, W. Esbach en B. Janse en voor A. Rieken (Service). P. Joosse (NOAD) verdedigt zijn ti tel in de vierde klasse en hij werd als nummer één geplaatst. Hij zal o.a. van B. Hoekstra en A- Maan (TSF) grote tegenstand ondervinden. Ook de groep van niet-NTTB-Ieden is kleiner dan het vorige jaar: tien nu tegen achttien toen. W. Falentijn, toen tweede, is nu een goede kansheb ber maar ook G. de Jager, J. Klop- pens en E. Bijl zijn al bekende namen in dit kampioenschap voor niet bij een tafeltennisvereniging aangesloten Schie dammers. Is de inschrijving bij de senioren over het algemeen iets minder dan het vorig jaar, zeer verheugend is het dat bij de junioren een belangrijke stij ging valt waar te nemen: het aantal inschrijvers sprong nota bene van 7 naar 29! Daaraan zal niet vreemd zijn. dat nu gespeeld wordt in twee leef tijdsgroepen: voor junioren tot en met 14 jaar en voor 15 en J6 jaar. De eerste groep telt 20, de tweede 9 deelnemers. In de laatste groep zijn P. v.d. Broek (TSFi, D. Ammersdorf- fer (NOAD) en A. Broeren(Service) de grootste kanshebbers voor de titel Schie dams juniorenkampioen. Of de strijd om de wisselbeker voor de sterkste Schiedamse vereniging een spannend karakter zal hebben ais in de laatste jaren het geval is geweest, lijkt twijfelachtig. De totale NOAD-in schrijving is zo dominerend dat nauwe lijks kan worden aangenomen dat Ser vice om van de kleine TSF-groep maar niet te spreken) in deze strijd een rol van betekenis zal kunnen mee- Op maandagavond worden de poules gespeeld voor de 3e en 4e klasse: op donderdag, en vrijdagavond die voor de 2e klasse en op donderdagavond ook die voor de ie klasse en voor de niet- NTTB-groep. De vrijdagavond is ver der bestemd voor de herkansing van de nummers twee uit de poules en voor het verder afwerken in alle klas sen van de schema's tot aan de halve finales. Er wordt 's avonds gespeeld van 8 uur tot half 12 Zaterdagmiddag spelen van half 2 tot 5 uur de junioren iri beide groe pen- 's Avonds volgen dan vanaf 7 uur de halve finales en finales in alle klas sen. De prijsuitreiking is gepland op 11 uur. De Koopmansbeurs is op aile speeldagen voor belangstellenden gra tis toegankelijk. door za lijk te griethal is zondag wel goed bezet, want ook de dames van DWS zullen daarbin nen de lijnen komen. Om 15.10 uur zal binnen de lijnen komen voor de wed strijd tegen Verburgh 2. Ook voor deze wedstrijd zien we Schiedamse winst. In de Energiehal te Rotterdam speel-» den de heren van WF tegen Neptunus en hebben hiervan onnodig verloren. In de eerste helft draaiden de werfmannen bijzonder moeilijk, wat de tegenstander*! de gelegenheid bood, de rust in te gaan met een 75 stand. In de tweede helft ging het beter bij WF en het werd 9—11. Toen geloofden de Schiedammers het wel en Neptunus greep deze kans «m met 1715 de overwinning te grijpen. WF miste zelfs drie strafworpen. Zon dag is WF vrij en ze moeten daar maar eens gebruik van maken om deze wed strijd te analiseren en daar in de komen de wedstrijden voordeel uit te trekken. De dames van WF kregen AHC 28 op bezoek en hebben dit team met lege handen naar Den Haag teruggezon den. In de eerste helft ging de strijd nog IplijK OP (1-1), maar na de rust bleek dat WF toch sterker was en het won dit duel dan ook met 42. Zondag gaan deze dames naar de Energiehal om in de late avonduren 21.20 uur de strijd aan te bin den met het Rotterdamse Rhoda. Deze ploeg speelt zeer onberekenbaar en het is dan Ook moeilijk hier een voorspel ling te doen. De dames van UVG kregen in .Den Haag het Del ft se EDH als tegenstander. edh was belust op revanche voor de eerder tegen UVG geleden nederlaag. In de tweede helft kwam het zelfs tot e voorsprong van 5—0, maar toen was 1 uit. De Schiedamse dames namen initiatief en zagen kans de achterstand geheel in te lopen. Alleen de klok kon ldh van een nederlaag vrijwaren. Zon dag om 13.15 uur ontvangt UVG, ONA en alle kans is aanwezig voor een over winning van UVG. De heren van UVG traden aan tegen Atomium en zagen kails om tot 'n voorsprong te komen, o5. Enkele onbegrijpelijke beslissingen van de scheidsrechter kwamen UVG duur te staan. Inplaats van een ruime overwin ning werd het een nederlaaag, 11—0. Ho ttvÊ k0™e?d® weekeinde ontmoeten de UVG-ers het Rotterdamse Snelwiek 3, u; '2 het begln van de competitie de Schiedammers weinig kans gaf. Ook Zien we de Punten "aar Rotter- negen verenigingen deelnemen. De SSV heeft natuurlijk aan alle Schiedamse clubs een uitnodiging gestuurd, maar helaas verzuimden verschillende vereni gingen een antwoord te sturen. De clubs die wel een afvaardiging zul len sturen zijn: DRZ, HBSS, Martinit, Demos, SFC, SVDPW, Schiedam, PPSC en natuurlijk Excelsior 20. Op 2 februari beginnen de C-junioren eikaars krachten te meten in de kanti ne van de vereniging Schiedam. Op 16 februari is het de beurt aan de B.-jv- nioren en op 2 maart de A.-junioren. Het zal er wal weer om gaan spannen. Er is nog meer nieuws van de SSV, want in het mededelingenblad van deze vereniging staat, dat op donderdag 19 januari de voorzitter van de afdeling Rotterdam van de KNVB, de heer J. Bijloo in het clubgebouw een praatje komt houden. De SSV hoopt dat er ook toehoorders zullen komen, die niet tot het scheidsrechterskorps behoren. Jeugd en clubleiders zijn van harte welkom op die avond. Zondag was het voor Ursus nieuw jaarsdag, want toen werd in het club gebouw een nieuwjaarsreceptie gehou den. Het bleek overduidelijk, dat Ur sus een grote enthousiaste aanhang heeft, want het clubgebouw bleek haast te klein om allen, oud en jong een plaats te kunnen geven. Voorzitter Piet Mouthaan liet in zijn nieuwjaarsrede blijken over een gepast optimisme te. beschikken. Gezien de resultaten van de eerste helft van de competitie, durfde hij te zeggen, „We mikken op de titel." „Maar", vervolgde hij. „Daar hebben we de hulp van alle leden voor i nodig ook, van de dames. We moeten zorgen voor homogeniteit in de vereniging, zo dat we een goede gezellige sfeer kwe ken". Hij riep de leden en de suppor ters op om in groten getale naar de wedstrijden van het eerste team te ko men, tot steun van de jongens die er op het veld voor moeten zorgen dat we terug komen in de KNVB- De heer Mouthaan memoreerde ook nog, dat het in de lijn der verwachtin gen lag, dat binnen afzienbare tijd een wensdroom van jaren vervuld zou wor den. Namelijk een geheel eigen home. ..Denk nu niet, dat dit alles reeds dit .iaar in kannen en kruiken zal zijn, maar er zit schot in. Indien we door zouden kunnen dringen tot de KNVB, zou dat natuurlijk een doorslaggevende factor zijn bij de onderhandelingen over dat eigen home. Nog heel lang bleef de grote Ursus-' familie bijeen, met een dansje en een drankje. Bij het uitreiken van de wisselbeker aan het team vaiï oud internationale ta feltennissers, zaterdagavond in de oude Koopmansbeurs, sprak de chef van het bureau sportzaken de heer J. C. Bron- neman weinig opwekkende woorden voor de in de Beurs spelende verenigingen. Hij memoreerde hoe de tafeltennissers de grote zaai van de Beurs in februari 1954 in gebruik konden nemen." Tot aan die tijd, had er niemand interesse voor de ongezellige steenmassa. „Het tafeltennis heeft deze ruimte leefbaar gemaakt en de belangstelling voor het gebouw neemt steeds toe", al dus de heer Bronneman. Hij verheelde echter piet. dat deze" unieke ruimte voor de sport verloren dreigt te gaan. De afdeling bevolking heeft er namelijk een oogje op en wil graag een deel van de diénst onder gaan brengen in de Beurs. „Het staat dus te bezien" zo zei de heer Bronneman," of deze traditionele nieuwjaarsontmoeting volgend jaar weer in deze ruimte gehouden zal kunnen worden." Wij hopen oprecht, dat de ge meenteraad zich nog een paar keer zal bedenken om ten slotte onze tafelten nisverenigingen de zo nodige speelruim te niet te ontnemen. Waar zouden zij heen moeten? Bij deze aanbieding noemen we man en paard... een partij Hatéma Orlon dekens, met vastgestelde prijzen, verkopen wij met meer dan 25% korting. Orlon dekens met garantie etiket, heerlijk licht en bijzon der warm, makkelijk zelf te wassen, als speciale Opruimings verkoop voor ongekende prij- 1-Pers. 150 x 220 cm -6230 Oud-internationals te sterk voor Noad 2-pers. 190x 230 cm S3r- nieuwjaarsreeep- In het kader der toneelwedstrijd van de Schiedamse Gemeenschap, zal don derdagavond, 12 januari in Musis Sa- crurri door de toneelvereniging „Brede- rode" het blijspel worden opgevoerd: „Ben ik nu getrouwd of niet" Op 26 januari volgt „Geron" met „De Koppelaarster*'. t^°^feHaan,d'r ,7— ne san de tafeltennisvereniging Noad is evenals de twee voorgaande jaren een wedstrijd gespeeld lussen een team van oud internationals en een team van Noad Bij Noad en alle liefhebbers van de tafeltennissport hoop men dat dit nu traditie Saa< worden. Misschien zal het de Schiedammers nog eens een keer lukken, de wedstrijd ie winnen. (Zondag ging voor de derde keer de beker, be schikbaar gesteld door het gemeentebe stuur, met de oud-internationals mee naar huis. Hoewei er was een lichtpunt je. Voor hel eerst in de drie jaar, kon door Noad een 'egenpunt worden ge scoord. Dit kwam omdat Suttorp games won van Jan Hoogendoorn. Naast Hoogendoorn waren in het team der oud internat, opgenomen Wil van Zoelen en Wim Stoop. Het was voor al het spel van Wil van Zoelen, dat een teders bewondering afdwong. Zijn reac tievermogen was nog formidabel en dat ondervond Suttorp wel. Deze Schiedam mer overigens zaterdag de beste uit het Noad-team, dat versterkt was met trai ner Remy Selaar, heeft Van Zoelen het vuur na aan de schenen gelegd De eer ste game verloor hij nipt met 21—23 en de tweede met 21—14. Wil Stoop had niet Veel moeite de eer ste overwinning te boeken. Braak werd in twee games zijn slachtoffer 13—21 en 16—21. Selaar bracht het er tegen Van Znelen niet veel beter af en ging met 1321 1521 van de tafel weg. Een ma- Lits jumeaux 220 x 240 -44*^ Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze partij Hatéma dekens, in moderne dessins, de moderne luxe deken, voor prijzen, die voor zich zelf spreken. Geen tel. of schrift, best Duur ven de Opruiming 12 jtnutri tot 2 februi tig interessante partij, waar de tijdregel aan te pas moest komen speelde Sut- torp tegen Hoogendoorn en won die par- tij met 2115, 2118. Braak werd door Stoop van de tafel geveegd en moest irï twee games 21—7, 21—6 zijn meerdere' erkennen in de geroutineerde oud-in ter national. Zo wonnen de mannen van de oude glorie deze derde ontmoeting met 5—1. Na de wedstrijden, die door oen talrijk publiek gevolgd werden, ovefhan- i digde de heer J. Bronneman de wissel beker namens het gemeentebestuur aan de non-playing captain de heer W. C. A. Fassotte, waarna men nog heel lang bij. een bleef in de oude Koopmansbeurs.

De Havenloods | 1967 | | pagina 4