profiteer llfll daarvanJil/: ■9lli| Vragen en antwoorden iTTi" rill nri wij gcatsn opruimen er n met 8 filialen uw vertrouwde leverancier WE HAVENLOODS DONDERDAG 12 JANUARI 1967 S'd Een duster is geen luxe meer voor huismoeders, die steeds meerzelf moeten doen in huis... En daarom kiest U een practische Tricot Nylon Duster, nor mal prijs 8.7S, met flinke zak ken en in vlot 3/4 model, in deze Opruiming voor nog géén vijf gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Tricot Nylon dusters, in frisse kleuren en ir maten 38 t/m 48, Geen tel. of schrift. feest. Duur yin de Opruiming Natuurhistorische ver. houdt vergadering De afd. Vlaardingen en Schiedam van de Kon. Ned. Natuurhistorische ver eniging zal donderdag, 12 januari de jaarvergadering houden. Als bestuurs leden zijn aftredend de heren Van Kam pen, De Ligt en Van Meggelen die zich herkiesbaar stellen. Er is een va- kature. waarvoor wordt voorgesteld Schiedam wordt voorgesteld. De plan nen voor 1967 zullen worden besproken De-heer JY Kortland zal enkele dia's vertonen van in het afgelopen jaar ge houden excursies. Dp zondag. 22 janu ari wbrdt een excursie ondernomen naar Willemstad en omgeving. Op dinsdag 31 januari zal de heer Philipona een lezing houden over de ganzen in ons land. welke bijeenkomst za! plaats vin den in de Van Hogendorpstraat te Vlaardingen. Het was tot dusver wel wat pover gesteld met de bibliotheek-gelegenheid in Kethel. Sinds het samengaan der gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek met de r.k. openbare bibliotheek, was de beschik bare ruimte in de voormalige raadszaal van Kethel wel erg benauwdEr was on voldoende ruimte voor plaatsen der boe ken en ook de service welke moeit wor den verleend, liet te wensen over. Dat gaat nu anders worden, want zaterdag li jan. om elf uur zal burgemeester Roelfse- ma in de De Biestraat het nieuwe filiaal van/de gezamenlijke leeszalen openen. Te- voren wordt in gebouw De Rank een bij eenkomst met genodigden gehouden. AGENDA SCHIEDAM 12 januari Musis Sacrum: 20.00 u. SG Toneelwedstrijd: Brederode; Irene: 20.00 u. Kon. Wilhelminafonds: voorlich tingsavond: Chr. Soc. Belangen: Reto rica: spreken in het openbaar 20.00 u. 13 januari: Volksgebouw: 20.00 u. led Bouwoedrijfsbonucabaretavond; Chr. Soc. Belangen: 20.00 u. NKBRD: leden vergadering; Wijkcentrum: 20.00 uur. Schied. Watervrienden: feestavond; Mu sis Sacrum: 20.00 u. Dansschool Sit- ton: nieuwjaarsbal; Arcade: 20.00 u„ Muziekvereniging Gusto: muziekuit voering met 'iai na: Tivoli: 20.00 u. Green's Rhythm and Blues Society: dansavond. 14 jan.: Marijke 14 u. Ver. Het Singel kwartier: filmmiddag; Tivoli: 20.30 u. Schied. Jazz Soc. ..Guillaume": bijeen komst; Irene: 20.00 u. NW Jonge ren: dansavond; Clubhuis Don Bosco: 20.00 u. Dansavond; Opstandingkerk: 20 uur. Sociëteit „Dan Teirquasth": dans avond; Musis Sacrum: 20.00 u. Toneel-, ver. „Succes": uitvoering met bal na; De Rank: 20.00 u. PREMA: dansavond; Sportfondseijbad: 19.00 uur Schied. Wa tervrienden: diplomazwernmen; Arca de: 20.00 u Gusto's Muziekver.: uitvoe ring met bal na. 15 januari: Arcade: "20.00 u. RK In stuif: dansavond. Van 9 t.m. 14 januari Schiedamse Ta feltenniskampioenschappen in de Koren beurs. Sted. Museum: t.m. 13 janu ari tent. ..Kinderfeest" en „Oranje en Schiedam": t.m. 13 februari tent van Ned. Zondftgschilders: „Droomwereld der Naïven". mmmmm Gevonden-verloren Te bevragen bij het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.00- 17.00 uur. behalve op zaterdag en zon dag: verzekeringsplaatje HHF 242; verzeke ringsplaatje BBN 894: kentekenplaat EH- 13-16; donkerbruine knipportemon- nee met inh.; gebloemde kinderparapluie; lichtbruine portefeuille inh. plaatjes; blauwe damesparapluiezwarte knippor- temonnee met inh.; zilveren armbandje met plaatje: ring met lipssleutel: zwart etui inh. 4 sleutels; zwarte bail-point; 3 sleutels in donkerbruin etui; ring met sleutels; afsluiters. Te bevragen bij de vinders: grijze kater. 4 maanden oud, witte bef; bastaard fox, V« jaar oud, bruin-wit met witte vlek op voorhoofd, Asyl, St. Anna Zusterstraat; aluminium kruk met steunen, De Vuijst, Albert Cuijpstraat 20b: groen grijze capuchon, Feelders, Schaperlaan 72; groene damesschoen, Verkuijl, Grote Markt 7; witte wollen muts. Postkantoor, Lange Nieuwstraat; 2-wielig kinderdietsje. Krommenhoek, Schuttersveld 37; 4 sleutels in bruin etui, Van Dijke, v. d. Tempelstraat 12; ring met 7 sleutels, Boogaers, Van Maanenstraat 61; 2 lipssleutels aan cen timeter; Kamp, Jac. van Lennepstraat 18: bankbiljet. Vermeulen, Van Bour- gondiëstraat 17; zilveren armbandje, Schoenmakers, J. C. van Markenstraat 95; oorbel, Broeder Jozef. Warande 155: halsketting, Verhart, Da Costastraat 48a: bankbiljet, Bouterse, Dr. Wibautplein 143; 3 muntbiljetten, Martin, Dogger straat 23b, Rotterdam; verzilverd hor loge. Campen, Warande 37a; gele da mesparapluie, Postkantoor, Lange Nieuw straat; bruine herenportemonnee, v. d. Vlies, Ouddorpsestraat 2a: blauw geruite tas, met inh., Van de Schalie, IJssel- mondestraat 36; zwarte herenpara- pluie. Van Leeuwen, Broersvest 44; verchr. wieldop, verm. Taunus. De Rui ter, Snelliussingel 44b: nummerplaat met achterlicht van vrachtauto, gekentekend SN-07-87, Hempel, Strickledeweg 1, tel. 0 Het bestuur van de A.R. kiesvereni ging te Schiedam wijst erop. dat in ver band met de komende verkiezingen het mogelijk is om bij volmacht te stem men. waarvoor een machtiging kan wor den aangevraagd bij de heer W. van Ra vens, Vondellaan 23a, tel. 261905. Voor oer van bejaarden enz. is autover- beschikbaar. Graag willen wij het nieuwe jaar met een schone lei begin nen. en daarom in het kort allerlei kommentaar en ingezonden stukken van lezers, vergezeld van een paar korte opmerkingen onzerzijds, opnemen. 1) Mevr. D. v. K. schrijft: „Het geloof, gegrond op een zo twijfelachtig, zich steeds tegensprekend boek, met teksten, die voor wel honderd uitleggingen vatbaar'zijn, vind ik ronduit gezegd: belachelijk. Daar wil ik- niet eens over praten, zolang ik na twintig eeuwen christendom nog drie sleutels nodig heb, voordat ik mijn fiets uit de kelder kan halen Mijn vraag is deze: Op wat voor school leerde u de vergelijking (2 2) x (2 2) 2 x (2 2) Was het een christelijke school en vertelde de onderwijzer daarbij: Het is natuurlijk een vergelijking van „lik-me- vestje" en het slaat nergens op, maar Christus heeft het zo gezegd, dus moeten' we wel aannemen dat het zo goed is. Of iets van dien aard. Geen zinnig mens schrijft zo'n vergelijking op". Opmerkingen: g) Mevr. v. K. wil nie lijk. Maar ze wil in de Havenloods belang zijn. Ook v b) Ja, die twintig over het geloof praten. Alles te belache- wel over schrijven. En zelfs publiek, De zaak zal dus toch wel van groot christendom. En nog steeds zijn er dieven. Je zou ook kunnen zeggen: Twintig eeuwen wordt er zeep gebruikt. En nog steeds zijn er vuile mensen. Deugt daarom die zeep niet De valse vergelijking, die ik vermeldde, is een klassiek voorbeeld uit de wiskunde van een drogreden. Als ik de brief van Mevr. v. K. lees, ben ik toch wel blij, dat ik op school iets over drogredenen en foute vergelijkingen geleerd heb. Ze zitten zo diep in ons allemaal, dat we elkaar moeten helpen, ze te ontmaskeren. Liefst zonder te schimpen Mevr. v. d. H. schrijft n.a.v. het artikel van prof. Hoens over Islam én Christendom: „Inderdaad kan de godsdienstwetenschap helpen om over eenkomsten en verschillen „in het vizier" te krijgen, maar dat zal dan bijna altijd slaan op de relatie Godmens en niet op de relatie GodGod. Waar het in de vraag „zijn God en Allah eender" om gaat. Wat het eerste betreft, die relatie is sterk kultureel en historisch gebonden en losgerukt uit zijn verband niet voor vergelijking hanteer baar. Daarom zou het, in plaats van koste wat kost het hebben van een eigen God te rechtvaardigen, geen kwaad kunnen zich wel degelijk eens te bezinnen op de mogelijk heid, dat God en Allah (en niet alleen deze twee, maar ook de schepper van de mens op Papua en bijvoorbeeld het opperwezen van een Afrikaanse godsdienst) één en dezelfde kracht zullen zijn". 3) En Mevr. S. schrijft over prof Hoens en mij: „Als ze hun Bijbel goed kennen en goed hebben begrepen en daarnaast de heilige geschriften van andere volkeren onbevooroordeeld hebben bestudeerd, zouden ze na met stomheid te zijn geslagen over het Wonder van de Zich door alle eeuwen en in alle vormen openbarende God, in alle toonaarden moeten roemen. Den Ene hèrkennen en èrkennen in alles, dus ook in de subjektief gekleurde voorstellingen van de bonte wereldbevolking, dat geeft vreugde en vol doening, die alle „verstand" te boven gaat. Te willen aan tonen dat God en God twee is, is Godslastering „Raak de voeten aan van Hem, die één en ondeelbaar is, onveranderlijk en vredevol: die alle vaten tot den rand met vreugde vult en Wiens gestalte Liefde is". Kabir. Opmerkingen: a) Hoe men ook over God en goden moge denken, over één ding zullen we het eens zijn: in het Godsbeeld gaat het den mens om het meest centrale, het diepste van zijn leven, om zin of onzin van heel zijn bestaan en van heel de wereld rondom. Gods beeld, mensbeeld, wereldbeeld zijn niet te scheiden. Het is betreurenswaardig, dat wij mensen het over dat meest centrale, dat diepste zo heel weinig eens zijn. Er zijn verschillen over het geloof, die een verrijking betekenen. Maar er zijn ook verschillen, die leiden tot verstarring, verwildering en verwarring. Het lijkt me naïef en bedenkelijk deze verschillen te bagatelliseren. Alleen door ze zeer ernstig te nemen en eerlijk naar elkaar te luisteren, ook al staan onze gedachten vaak diametraal tegenover elkaar kunnen we als mensen veilig met elkaar leren leven. b) Wat nu speciaal het verschil tussen Allah en de God en Vader van Jezus Christus betreft. Men behoeft maar even het geheel verschillend geestelijk klimaat in Islamitische en „christelijke" landen en kuituren op zich in te laten werken om te bespeuren, hoe groot het verschil tussen „God" en „Allah" moet zijn (Om van de primitieve wereld met zijn vele goden en geesten en machten! nog maar te zwijgen). Zoals Jezus, de gekruisigde en opgestane mens, een heel andere is dan Mohammed, de krijgshaftige profeet, die de heilige oorlog predikte en zo suksesvol wist te voeren. We bedoelen natuurlijk niet, dat alles in de „christelijke" en „mohammedaanse" landen -uit het Godsbeeld en uit het geloof moet worden verklaard integendeel. Maar het zal toch zeker heel het mensen-leven sterk kunnen beïnvloeden of onze God enkel liefde is en heel zijn hart voor ons opent in de historische gestalte van Jezus, dan wel of Hij tot ons komt in een gestalte als Mohammed, die zeker niet alleen door de liefde is gestempeld. Of in een sterren-wichelaar of doekoen. Mijn enige en grote hoop voor ons allen is, dat de hele wereld die ene gestalte, Jezus van Nazareth, zal worden vernieuwd. Dr. K. J. KRAAN' PHILIPS TV Radio's Radio Combinaties o.a. Philips en Silva Philips band recorders Basf recorderbanden Wasautomaten Wasmachines Koelkasten Centrifuge Grill apparaten Philishave Ventilatorkachels Philips stofzuigers Snelstrijkijzers Wandverlichting i beeld met drukknop kanalenkiezer NU 725.- NU 499.- Occasion TV van 50.—, 75—, 100.- enz. Philips TV speciaal voor centraal antenne systeem; 48 cm beeld. Luxe uitvoering van 850— NU 459.- Europa Radio 4 golflengten en FM band van 228— NU 148- RADIO PORTABLE midden golf, lange 00.50 NU 69 RADIO PORTABLE PHILIPS TRANSISTOR RADIO van 39.50 voor RADIO COMBINATIE SILVA van 468— RADIO COMBINATIE PHILIPS 100— tot 300— voordeliger. RADIOTOESTELLEN OCCASION 25— tot 175— NU 26 50 NU 348- 4-«poren van 499— NU 349- MET 40% VOORDEEL. BICO van 798— NU 596- BICO van 498— NU 448- MARIJNEN van 1228— NU 799- BOSCH van 1198— NU 898- PHILIPS - ERRES - ZANUSSI - AEG - MIELE. SIEMENS en vele andere merken tegen zeer voordelige prijzen. BICO van 169— NU 125- Occasion* vanaf 25— Tafel- en kastmodellen. MARIJNEN, BOSCH. SWEDEN b.v 135 liter van 299— NU 229— 165 liter van 399— NU 310- 225 liter van 499— NU 399- PHILIPS van 199— NU 169- FLITS van 125— NU 79 BICO van 179— Zolang de voorraad strekt van 135— 58.50 OCCASIONS VANAF 10— lichtgewicht INVENTUM vai l 34.50 1 32.50 PROMETHEUS van 30— TEGEN ZEER STERK VERLAAGDE PRIJZEN. BEL 252885 OF 233331 NU 129- NU 52-50 NU 39-75 NU 49-75 NU 65— NU 47 50 NU 149- NU 129- NU 24-50 NU 22.50 NU 1975 Rotterdam - sinds 1922 Schiedamseweg 131, Middellandplein 20, tel. 23.33.31 Op de koffie bij de Waterscouts Het is tot traditie uitgegroeid, dat de Schiedamse Waterscouts (S. W. S.) in hun clubhuis op de werf van de fa, Ouwens aan de Havenstraat een soort nieuwjaarsreceptie organiseren voor al len die bij het werk der verkenners zijn betrokken. Ook nu was daar weer veel belang stelling voor en er heerste een gezel lige sfeer, die werd gestimuleerd door de koffie met koek welke geserveerd werd. bruik worden gemaakt van het regio naal zeeverkennerscentrum aan de Briel- se Maas, dat wel wat veraf is gelegen. Er was tijdens de receptie een aar dige tentoonstelling ingericht van fotoma teriaal van de Engelse waterscouts. Tot de gasten behoorde de ass. dis trictscommissaris, oubaas J. M. N. A- driaanse. Stuurman D. de Ligt heeft momen teel de leiding van de troep, die totaal 40 leden telt waarvan 16 verkenners en 24 welpen. Tijdens de komende paasvakantie zal de S. W. S. bezoek ontvangen van de waterscouts uit Epsom nabij Londen, die vijf dagen in Schiedam zullen loge- Verder zal - het zomerkamp ge- Door de Gemeente voor Oorspronke lijk Christendom te Schiedan, wordt een aanvang gemaakt met het bezoe ken van eenzame personen, zieken en bejaarden als onderdeel van het werk van een Evangelisatie Centrum. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een bandre corder voor beluisteren van preken, enz. De politie meldt Doordat op de Lange Haven de 19-jarige kantoorbediende P. H. S. in amazonezit achterop een bromfiets werd vervoerd, hetgeen thans is verboden, kwam zij tijdens het passeren van een auto, bestuurd door de schipper J. C. de M. met dit voertuig in aanraking, zodat de bromfietser P. B. met zijn passagiere. viel. Het meisje liep enkele wonden aan een knie op en werd naar het ziekenhuis vervoerd. Na behande ling kon zij naar huis gaan. In het nachtelijk uur werd gecon stateerd, dat de waterleiding in de kleu terschool aan de Laan was gesprongen. De politie waarschuwde de technische bedrijven, waar de nodige maatregelen wérden getroffen. Op de Noordvest moest de 29-ja- rige likeurstoker met een door hem be stuurde auto stoppen voor een gepar keerde auto. Bij het afremmen begon zijn auto door de gladheid te slippen en kwam in botsing met een andere auto en een tegenligger, die evenals de auto van D. ernstig werden be schadigd. V erkeersaangelegenheden De kruising bij de Boerenleenbank op de hoek van de Schiedamseweg en de Zwaluwlaan is zeer gevaarlijk vooral voor degenen die er niet bekend zijn. In het uitbreidingsplan Groenoord-Ke- thel, Woudhoek en Spaland is de Zwa luwlaan een onderdeel van een belang rijke rondweg om het centrum van Ke thel. De Schiedamseweg zal in dit plan een veel minder belang worden dan de Zwaluwlaan. In de situering van het kruispunt Zwaluwlaan Schiedamseweg dient hierj mede rekening te worden gehouden. De-; ze wijziging zal zich echter pas na enige jaren gaan voltrekken. Thans wordt door het verkeer nog iq hoofdzaak gebruik gemaakt van de Schiedamseweg. Met de doortrekking van de Zwaluw» laan op de Schiedamseweg is daardoog in het huidige gebruik van de weg eei£ gevaarlijke wegkruising ontstaan waar voor een verkeersmaatregel noodzaken! lijk is geworden. Gedacht wordt aan het instellen van een voorrangskruising voor de Schiedamseweg (tijdelijke toestand) of de Zwaluwlaan (latere toestand). Hierover zal het advies vari de ver- keerscommissie worden gevraagd. Apothekersdienst De dienst vangt aan vrijdagsmiddags om zes uur. Dienst apotheek Nieuwland. Dr. Wibautplein 17, tel. 267532. ROTTERDAM:Schiedamseweg 145 Straatweg 59 Pleinweg 150-154 Asterlo 29-31 Tel. 13 47 00 Winkelcentrum Hoogvliet Tel. 160822 Kerstendijk 3 IJsselmonde Tel. 197640 Winkelcentrum Koperwiek - Capelle a/d IJssel Tel. 010-2024 44 Alexanderstad, Winkelcentrum Het Lage Land Tel. 010-20 36 78

De Havenloods | 1967 | | pagina 9