Monumentenlijst UIT DE RAADSAGENDA Hoe nieuw is de nieuwe Nederlandse film Bfonchi letten HUUR '".lecMvankoop 25 PIANO'S HUUR Haaienjacht te Looe-Cornwall ANTHONY VEDER CO. opruiming Vinyl Gevonden-verloren Ul nn v i,iN JjOODS DONDERDAG 19 JANUARI 1967 nieuwe Nederlandse film" zal dinsdag avond, 24 januari in gebouw Irene de criticus Jan Blokker een lezing houden op uitnodiging van de Schiedamse Film kring. Het ligt in de bedoeling er een discussie-avond van te maken. De Nederlandse film staat in het mid delpunt »an de belangstelling, vooral bij de jonge generatie. De enorme invloed van de Nederlandse filmacademie in Amsterdam heeft onze moderne film in een gunsiige richting gestuwd. Gebroken is met de traditionele docu mentaire stijl van Haanstra en Van der Horst. Jonge regisseurs zijn oo de voor grond getreden Op buitenlandse festi vals hebben zij hoge ogen gegooid, met speelfilms en met korte werkstukken. Wij noemen slechts N. van der Heyrte's ,,Een ochtend van zes weken" van Wim VerstapDen ..Joseph Katus". Be langrijke produkties staan op stapel, zo dat kan worden verwacht, dat 1967 voor ons land een vruchtbaar filmjaar zal worden. Kenmerkend voor de film vpn nu is de enorme spontaniteit van de ci neast. die meer dan tevoren geëngageerd wil zijn met mensen en dingen om zich heen. Het programma luidt: „Onderaards" het filmdebuut van Kees Hm. Jan Blok ker schreef: Kees Hin voltooit de ont- belding n'et alleen, maar maakt deze als 't ware ook functioneel; een interessan te film. Twee sad-movies. een geheel nieuwe filmstijl, nogal gedurfd, van Wim van der Linden. De Sad-Movies- Hoestdronk in tobletvorm.95ct Jeugd van SZC maakte hoopvolle tijden De jeugd van de Schiedamse Zwem- club was het afgelopen weekeinde op verschillende fronten zeer aktief. Aller eerst waren daar zaterdag de wedstrij den voor de ZRO competitie in Vlaar- dingen. waar vooral de dertienjarige Ruud Beele goede tijden af liet druk ken. Op het nummer 200 m. wisselslag per soonlijk voor 12 en 13 jarigen tikte hij als eerste aan in de zeer goede tijd van 2 min. 49 sec. gevolgd door zijn clubge noot Peter Lowes in 3 min. 8.3 sec. Ruud Kramer Freher deed de 100 me ter vrije slag voor jongens tot 16 jaar in 1 min. 6.3 sec. wat zijn beste tijd tot nu toe is. Hij werd daarmee twee de achter de VZC-er Schouten, die 0.3 seconde sneller was. Onno- Leemans ver raste een ieder op het nummer 100 me ter vlinderslag heren Leemans zijn specialiteit is de rugslag, maar zijn tijd bij het vlinderen, 1 min. 13.7 seconde was toch voldoende voor een tweede plaats. Anita Smits werd van de dertig deelneemstertjes bij het nummer 50 me ter schoolslag meisjes van 10 tot 12 jaar tweede in een tijd van 46.7 sec. wat hoop geeft op de toekomst. Zondag lagen de Schiedammers weer in het water van het splinternieuwe zwembad Morgenstond in Den Haag Voor de traditionele 1 km wedstrijden van DVZ. De beste zwemmers en zwemiters uit geheel Nederland waren hier naar toe gekomen om hun club te vertegen woordigen. Ruud Beels liet hier de klok ken'stil staan bij het nummer 100 me ter vrije slag op 1 min. 6.5 sec, waar mede hij eerste werd. Deze knaap be looft wat voor de toekomst. Onno Lee mans was ook hier van de partij en zijn 1 min. 10.5 sec. op de 100 meter rug- slag loog er niet om. De tijd van Rob Zijlstra op de 200 meter vrije slag he ren, 2 min. 15,7 sec was bijzonder goed te noemen, maar indien hij in een late re serie was gestart, dan zou hij de tijd beslist scherper hebben kunnen stellen. Hij ondervond nu te weinig tegenstand. De tijd die de estafetteploeg maakte, 4 x 100 meter wisselslag, 2 min. 9,3 sec. was zeker goed te noemen. Het viertal Leeman, rug; Ruud Kramer Freher, school: Rob Zijlstra, vlinder- en Nico Kramer Freher vrije slag zal zeker nog voor menig Schiedams succes kunnen zorgen. (WurliTzer zonder eente itorti ng Demonstraties fan de modellen 1867 te Rotter- am dag. van 10 - uur door on- rorganlat Joop Walvis EN GRATIS ONDDtMCHT. :oi me sortering aaaaai met recht van koop 4 C m v.o. Ai# ap.mnd. zonder eerste storting Let wel: hoee Inruilwaarde vuur uw oude PIANO, HAR MONIUM of ELECTRONISCB ORGEL. Vraag folders en inUcDtlngen groep in Amsterdam zegt erover: „Vrij wel al onze tijd en al ons geld hebben we er aan gegeven, plus een groot ge deelte van de nachtrust en een fikse schuld aan het bedrijf. De films zijn ge maakt met 1 net inspiratie en 99 pet. transpiratie". A. Tulips: bekroond op een buitenlands filmfestival en b. Kape: evenals Tulips een „extra-3-dimensio- nale" film. Wellicht is Wim van der Linden zelf aanwezig om toeschouwers van replik te dienen op zijn „sad-mo- Opendeurdienst Zondag, 22 januari organiseert de com missie voor het Open Deurwerk van de Hervormde gemeente een Open Deur- dienst in de Bethelkerk, aan de Oude- Nieuwe Maasstraat te Schiedam. Aan vang 10 uur v.m. In deze Open Deurdienst zal door de voorzitter van het plaatselijke Open Deurwerk, Drs. R. H. Wissink, het altijd weer opduikende probleem van het ver schil tussen de verschillende leeftijds groepen aan de orde worden gesteld. Ds. Wissink koos daarom als titel voor het onderwerp van zijn prediking Bot sende Generaties. Ook aan deze Open Deurdienst zal worden meegewerkt door de chr. mu ziekvereniging Harpe Davids o.l.v. de heer A. L. Glotzbach. De commissie voor het Open Deurwerk nodig harte lijk uit deze Open Deurdienst mede te maken. Iedereen is welkom!! Agenda Schiedam 19 januari: Chr. Soc. Belangen 20.00 u. Cursus Retorica: Sursum Corda 20.00 u. Centrale Kerkenraad vergadering. Wijkcentrum 20.00 u. Vrouwenbond NVV: vergadering: Sursum Corda 20.00 u. Wandelsportver. De Trekvogels: con tactavond. 20 januari: De Rank 20.00 u. Chr. Vrouwenbond afd. Kethel: vergadering. Magn. Deikerk Oec. Raad van Kerken: gebedsdienst. 20.00 u. Sursum Corda 20.00 u. Wandelsportver. „Schiedam Zuid": contactavond. Tivoli 20.00 uur, Greens Rhytm and Blues Society: dans avond. Wijkcentrum 20.00 u. NVSH: ge- spreksavond. 21 januari: Wijkcentrum 20.00 u. Buurtver. Willem Brouwerstraat: feest avond; Tivoli 20.30 u. SJS Guillaume: dansavond. Musis Sacrum: 20.00 u. Pers. Ver. Gebr. Vincent: feestavond; Arca de: 20.00 u. Dansclub Arcade: dans avond: Opstandingskerk: Soc. DenTeir- quasth: dansavond 20.00 u. 22 januari: Arcade, RK Instuif-dans- avond 20.00 u. Dit ts de Rijnstraat, welke in het nu vast te stellen bestemmingsplan voor het gebied rond de Maasboulevard-Havendijk, zal verdwijnen. Hetgeen overigens nog wel even zal duren, alvorens het werke lijkheid zal worden. Maar het plan is er. Woningen worden verbeterd B. en W. van Schiedam doen de raad enkele voorstellen toekomen in verband met plannen tot aanbrengen van diver se verbeteringen aan woningen. De mi nister heeft in enkele gevallen diens medewerking toegezegd. Voor onder- houds- en verbeteringswerken aan 47 woningwetwoningen aan de Fultonstraat. Er komt o.a. een centraal antenne systeem. Na de verbeteringen, kan de levensduur van de woningen op nog plm. 25 jaar worden gesteld, zodat de aan te gane leningen die looptijd kun nen hebben. Door de werken wordt een hoger woongerief verkregen. Een huur verhoging van 1,55 per woning per week in verband met aanbrengen van douchecellen in 46 woningen en 45 cent voor alle overige woningen wordt voor gesteld. De tuinen bij de woningen zul len worden opgehoogd. De totale kos ten worden geraamd op 324.661,36. HUYSMANSSTRAAT Verder wordt voorgesteld om 27 wo ningwetwoningen aan de Huysmans- straat te doen verbeteren, waarvoor de minister eveneens financiële medewer king heeft toegezegd. Voor 24 huurders zal f 1,50 per week hoger huur worden gevraagd voor een douchecel en uitbreiding van de elek trische installatie en 75 cent per week 3 huurders voor wastafel en elek- Afscheid ds G- van der Steen Wegens vertrek naar Hilversum, heeft ds. C. van der Steen afscheid genomen van de Ned. herv. gemeente van Schie dam. In de dienst welke plaats vond in de goed bezette Vredeskerk, bepaalde de predikant de aanwezigen bij de woor den in 1 Corinthe 1 vers 31: „Wie roemt, die roeme in den Here". Ds. Van der Steen constateerde, dat het vooral bij een gelegenheid als deze moeilijk is om de mens niet in het middelpunt te zetten, want hoewel de predikant vertrekt, blijft het werk in de gemeente toch voortgaan. Spr. wees. erop, dat in Schie dam op kerkelijk gebied nog veel ge daan moet worden en hij wekte op tot steun der akties voor bouw der Vredes kerk, hetgeen bijzonder ook in het be lang van de jeugd noodzakelijk is Te- velen blijven nog achter in het werk. In het kort ging ds. Van der Steen de ontwikkeling in zijn wijk gedurende het zesjarig verblijf na en toonde zich er kentelijke voor de prettige samenwer king, o.a. met de gereformeerden en rooms-katholieken. Na de afscheids woorden werd namens de centrale ker- keraad het woord gevoerd door ds. J. G. Jansen, die o.m. constateerde, dat het wel 25 jaar heeft geduurd, voordat zowel de Opstandingskerk als de Be thelkerk werden gebouwd- Na afloop van de dienst maakten velen gebruik van de gelegenheid om persoonlijk van de familie Van der Steen afscheid te Ook de gemeente Schiedam heeft onlangs een lijst ontvangen van Rijks monumentenzorg met betrekking tot gebouwen in de gemeente, waarvan wordt voorgesteld deze onder de Monu mentenwet te doen vallen. B. en W. hebben deze lijst nader bestudeerd en met adviseurs overleg gepleegd. Als gevolg hiervan is men tot een eenstem mig advies gekomen omtrent diverse panden. In tegenstelling met de con clusie van Monumentenzorg wordt ge constateerd, dat het pand Hoogstraat 44, waarin het St. Imelda-Internaat; dit pand heeft geen enkele histrorische waarde. Oude Kerkhof 5; gebouw gemeente archief; de monumentale waarde van dit pand, zowel historisch als architec tonisch bezien, is te gering om de nieu we ontwikkeling in deze omgeving aan dit pand aan te passen. Oude Kerkhof abc; zeer wrak pand. Waarvoor reeds machtiging tot sloping is aangevraagd. Hoogstraat 87a; pand dat vrij kort geleden is gesloopt en herbouwd als modern winkelpand. Lange Haven 4 en 6; wrakke panden waaraan geen monumentale waarde kan worden toegekend Dam 28 en 30; Oud-Katholieke Kerk met pastorie; niet als monument te kwalificeren, vooral ook i.v.m. aan de gevel uitgevoerde reparatiewerken. Schie 36: jonger dan 50 jaar; pand is n.l. vrij kort geleden vernieuwd; wel iswaar opgetrokken in een oude stijl, doch geheel afwijkend van de vroegere bouwwijze, zodat er niet gesproken kan worden van restauratie. Tuinlaan 76; de beschrijving, die voor dit pand Tn de ontwerp-lijst is ge geven, heeft betrekking op het pand Tuinlaan 80; voor het pand Tuinlaan 80 is inmiddels de kennisgeving ont vangen betreffende plaatsing op de lijst: over de afvoering van het pand Tuinlaan 76 is geen bericht ontvangen, zodat dit pand nog ten onrechte op de lijst voorkomt. Pand Lange Haven 78 moet zijn Lange Haven 76. ^Pand ^Tuinlaan 76 moet zijn Tuinlaan de eigendomsomschrij- e bijlage II) veniershuis; vereniging „Eendracht". In de Van Marumstraat is een com plex van 36 woningen dat zal worden verbeterd o.a. door centrale antenne installatie. Zeekadetten in 1966 erg actief geweest Ondanks de koude en de grote con currentie van diverse ijsbanen startte het Schiedamse Zeekadetkorps zaterdag 7 januari met het programma. De com- mendant de heer S.A. Sprong, hield een kort overzicht van het nogal suc cesvolle jaar 1966, waarin de diverse leuke evenementen elkaar in snel tem po opvolgden. Door het slechte voor jaar was het pas mogelijk vlak voor Pinksteren de sloepen, 3 zeil- en 1 motorsloep, in het water te krijgen. Pinksterkamp zelf was weer een streep aan de balk van steengoede kampen. Zo werkten we in de periode liggend tussen Pinksteren en de vakanties aan ons vrachtschip Jan van Gelder, zeil den we op de Maas en in de Waalha ven, er was instruktie voor de nieuwe kadetten in zeilen, roeien, kompasleer, navigatie, schiemannen, zonnetje schie ten, hindernisbaan en veel sport. Ook de zeer populaire beat-avonden werden niet vergeten, waarop bands met klin kende namen zoals The Trifids. Just Us, The Fashions, enz. de muziek ver zorgden. Maar de training voor het gro te kamp in Loosdrecht ging gewoon door. Dit kamp leverde ons wederom de wisselbeker op, een beker voor dat korps dat als beste tevoorschijn treedt met zeilen, roeien, zwemmen en de be hendigheidsestafette, en werden we weer nationaal voetbalkampioen. Direkt na het kamp werd de Jan van Gelder van top tot bodem in een frisse verf ge zet voor het afscheid van de waarne mend kommandant, de voorzitter M. Witkamp, die begin oktober het kom- mando in handen legde van de heer S. A. Sprong. Deze commando-overdracht werd gevolgd door een gezellig „sokken- Het Bestuur van de „Vereniging tot oprichting en instandhouding van Chris telijke Nijverheidsscholen voor Schie dam en Omstreken" verzoekt in een schrijven de uitbreiding van het leerplan van de van genoemde vereniging uit gaande Christelijke Huishoud- en Indus trieschool aan de Westmolenstraat, met een tweejarige opleiding voor in richtingsassistente nodig te verklaren. de primaire opleiding hebben gevolgd, hetgeen na de zes klassen van de g.l.o.- school twee jaren vordert, zich bekwa men voor een getuigschrift als Assisten te A (een éénjarige opleiding, waarbij de nadruk valt op de theoretische vor ming) dan wel een getuigschrift als Assistente H (een éénjarige opleiding, waarbij de nadruk wordt gelegd op de huishoudelijke vorming) Het doel van «ra opleiding, waarvoor thans door genoemd bestuur de „nodig- verklaring" wordt gevraagd is om deze Assistenten A en H een vorming en op leiding te geven, die hen in staat stelt zorgende functies in ziekenhuizen, in richtingen, internaten, huishoudscholen enz. te vervullen. De duur van deze opleiding is bepaald op twee jaar, dat wil zeggen negen maanden onderwijs, vervolgens één jaar praktijk met als afsluiting weer drie maanden onderwijs. Voor deze opleiding wordt een mini- mum-bezetting vereist van 15 leerlin gen. Aangezien er op grond van de door het bestuur gedane mededelingen ver wacht mag worden, dat er voor deze twee-jarige opleiding voor inrichtings assistente voldoende belangstelling zal bestaan, stellen B. en W. voor op het verzoek van het bestuur van de „Ver eniging tot oprichting en instandhou ding van Christelijke Nijverheidsscho len voor Schiedam en Omstreken" gun stig te beschikken. de heer Witkamp die graag zag. In middels waren de diverse lessen weer gestart, afgewisseld met een week-end bezoek aan het Zeekadetkorps Arnhem, een ekskursie met het hele Zeekadet korps Nederland naar de havenwerken van Rotterdam, en het erewacht staan bij diverse tewaterlatingen. Ook roeiden we als ere-eskorte mee met de intocht van Sint Nikolaas en hielden we weer onze eigen „Zeeklaas"-avond, waar ver schillende jongens toonden goede sur prisemakers te zijn. Zo verliep de tijd en kwamen we rond Kerstmis, in welks vakantie wij weer een gezellig kerstkamp hielden en waarin aan het ketelruim werd gewerkt, dat omgeto verd moet worden tot sportruimte voor judo, tafeltennis, volleybal enz. Als laatste hoogtepunt stonden we nog ere wacht bij het bal-masqué, dat H.K.H. Prinses Margriet en Mr. Pieter van Vollenhoven hun studievrienden en ken nissen aanboden in Amsterdam. Nu zal bij velen de vraag rijzen „wat zijn dat voor bevoorrechte knapen die dat al lemaal doen?" Jij kan ook zo bevoor recht zijn, want het Zeekadetkorps staat open voor iedere jongen van 13 tot 18 jaar die een goede gezondheid geniet. Als je zonder meer kennis op nautisch gebied wilt vergroten, neem dan even kontakt op met de heer S.A. Sprong, tel. 262275, of kom een langs de Jan van Gelder, die je via de Hoofdpoort van de scheepswerf Gusto Schiedam Leeszaalfilialen in Kethel geopend De wethouder voor Onderwijs en Culturele Zaken, mevr. C.D. de Graaft heeft wegens verhindering van de bur gemeester de nieuwe leeszaal van de gemeentelijke- en openbare bibliotheek in Kethel officieel geopend. Het ge bouwtje, waarvan we reeds een foto publiceerden, heeft een oppervlakte van 150 m2 en is een ontwerp van gdmeen- te-architect J.C. Putter. Het is eenvou dig, doch zeer doelmatig ingericht. Er zijn momenteel plm 700 leden. De voorzitter der r.k bibliotheek, de heer A.A.L. Stegeman sprak zijn dankbaar heid uit over het totstandkomen van dit gebouw, dat aanzienlijk meer ruim te biedt dan het oude gebouwtje. De gemeenteraad van Schiedam zal maandagavond 23 januari om 8 uur ver gaderen ter behandeling van en agen da. welke totaal 29 punten telt. B. en W. van Schiedam stellen de raad voor aan de N.V. J. v.d. Tempel en Zn., een perceel grond van 200 m2 aan de Plesmanstraat in erfpacht uit te geven, ten behoeve der uitbreiding van het bedrijf. Als prijs wordt f63,75 per m2 voorgesteld. In verhand met het onteigeningsplan Woudhoek-Spaland stellen B. en W. de raad voor een perceel watering en en kele percèlen weiland, groot plm 13,96.43 ha aan te kopen van mevr. M. T. J, Kleipool-Melchers. zulks nadat na moei zame onderhandelingen omtrent de koop prijs overeenstemming is verkregen. In verband met het voortduren der si. tuatie van ernstige kapitaalschaarste stellen B. en W. de raad voor gebruik te maken van de gelegenheid om van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenteneen bedrag van f25 miljoen gedurende het jaar 1967 te lenen, tegen nader te bepa len voorwaarden. Ten behoeve der over schakeling van stadsgas op aardgas, kan mede ter vervanging van comp- tabiliteitsleningen, thans eveneens met de Bank voor Ned. Gemeenten een be drag van rond ƒ2,- miljoen worden geleend tegen 7 éénzestiende procent, looptijd 25 jaar. Na gevoerde onderhandelingen, is het mogelijk om van mevr. W. Rodenburg- Bijl enkele percelen weiland, watering en boshakhout in het plan Woudlhoek- Spaland aan te kopen, waartoe B. en W. de raad het voorstel doen. Hier kan ook van de heer L. de Ronde plm. 6.80.94 ha weiland en water worden aangekocht, waartoe B. en W. voorstellen. In verband met de uitvoering van ste- debouwkundige plannen, stellen B. en W de raad voor over te gaan »ot aankoop van het perceel Hoofdstraat 87. Het is noodzakelijk gebleken, dat de noordelij ke hoek van de T-kruising aan de Schie- damseweg-Lindelijerstraat wordt afge rond waartoe de gemeente de beschik- Jubilarissen bij de brandweer Donderdag, 26 januari 's avonds te half zullen in de brandweerkazerne door de burgemeester van Schiedam, de heer H. Roelfsema, acht korpsleden worden gehuldigd in verband met hun zilveren brandweerjubileum op 1 janu ari j.l. De jubilarissen, allen deel uitmaken de van de Schiedamse brandweerposten in de v.m. gemeente Kethel en Spaland zijn: W. L. Peters, adj. noofdbrand- meester le klasse, J. van der Vlugt, onderbrandmeester, H. C. Baartmans, hoofdbrandwacht. A. Jongste, hoofd brandwacht, J. F. van Noordt, hoofd brandwacht, A. Poot Jacobzn, hoofd brandwacht, A. Poot Jacobuszn, hoofd brandwacht. Opwindend en fascinerend vissen vangen, die Uw vakantie tot ec„ van de opwindende jacht op haaien op dagtrips door het romantische Devon d binnenboord westkust van Engeland. U kunt en Atlantische Oceaan, afgewisseld Cornwall. Zelfs ais U nog nooit een voorntje heeft gevangen, kunt U halen en trots wijzen op de wimpel die ter ere van U de mast in gaat. Talloze mogelijkheden: Reizen van 4 t/m 14 dagen in prijzen vanaf 440, U reist per Fokker Friendship van Schreiner Airways. Veilig en comfortabel. - Exeter, waar U overstapt in onze bus •ende reis, haar de bestemming LOO£ Binnen l'/i uur landt U op het vliegveld die U na een prachtige, ongeveer 2 uur brengt, op ca 10 mijl van Plymouth. gehuisvest in middenklasse hotels, vlakbij de haven. Op de uitgebreide lunchpakketten Alle deelnemers dagen dat men gaat vissen of dagtrips maakt, verstrekt. De schepen, waarmede gevaren wordt, zijn zeer betrouwbare en motor uitgeruste vissersschepen. De grote schepen neme vissers mee. De visgronden liggen ongeveer 2 uur uit de ku: Er is slechts een beperkt aantal gewenst is bij: beschikbaar, waardoor Uw spoedige aanmelding WESTBLAAK 4 ROTTERDAM TEL. 1144 20 het Agemeen Handels Entrepot, zijnde een fraai voorbeeld vanl9e eeuw- se pakhuisbouw. Pand Noordvest 103 en Zijlstraat 6; één van de weinige panden in Schie dam van Giudici. Markt 21: vormt één geheel met het pand Grote Markt 19, dat op de lijst Dorpsstraat 11; pandje uit het laatst van de 16e, begin van de 17e eeuw In plantsoen einde Korte Haven, grenspaal van de Hoogheemraadschap pen Defland en Schie. atie, dat de gemeente eigenaresse wijziging is aangevraagd. Dorpstraat 1, 9, 13 - 15 moet zijn Dorpsstraat; Dorpstraat 5 is reeds ge corrigeerd. Aan de lijst dient te worden toege voegd: Pakhuizencomplex L. Nieuwstraat 107 king moet hebben van plm. 8 m2 grond. Deze kan thans van de eigenaren wor den verkregen tegen f 1. zodat B. en W. voorstellen hiertoe te besluiten. In verband met het nieuwe verkeersre glement is het nodig een aantal ver keersborden aan te schaffen. De totale kosten hiervoor worden geraamd op f18.000. De telefoondienst van de G.G.D. vol doet niet meer aan daaraan te stellen eisen, nu deze 18 jaar in gebruik is. Er is nu een automatische installatie met 20 toestellen en 4 netlijnen aangeboden, tegen 14 toestellen en 3 netlijnen thans. De kosten bedragen f 10.140 plus f 66,80 per maand abonnement. B. en W stel len de raad tot de aanschaf over te gaan. Wegens overgang op aardgas moeten in het Wijkcentrum Nieuwland 26 gaso- jars en enkele huishoudelijke apparaten worden vernieuwd. De kosten hiervan zullen f 19.000 bedragen. Voor invoering van het vak handenar beid wordt voorgesteld een bedrag van f1000 te verlenen, ten behoeve van de Klaas de Vries g.l.o. school aan de SDwarsstraat. Tosca Balm verbeterde haar balletschool Door het aanbrengen van spiegelwan den in haar studio in de bovenzaal van gebouw Arcade, heeft de balletlerares Tosca Balm veel verbetering gebracht in het les-geven. Hierdoor is het nl. voor de leerlingen mogelijk nauwlet tend op eigen bewegingen toe te zien, hetgeen een stimulans kan betekenen voor de oefeningen. De Schiedamse bal letschool telt momenteel plm. 350 leer lingen, zodat Tbsca Balm wal zeer druk bezet is. Het zijn vaak heel jeugdige kinderen („Prima materiaal", aldus Tosca Balm) die de balletlessen volgen. Uiteraard is het maar aan enkelen be schoren zich op te werken tot een pri ma donna, doch dat is veelal niet het allerbelangrijkste. Belangrijker is de liefde tot het ballet bij te brengen. Voortaan knapt U zelf die kleine karweitjes op... zonder vakken nis of dure materialen... 'Met Vinyl wandbekleding in een wip en goedkoop. Vinyl wandbekleding, het meest ideale, afwasbare materi aal, Vinyl plastic op papierbasis 'voor het bekleden, van deuren, wanden, kasten enz. In handige rollen van 70 cm breed in lichte kleuren en rollen van 140 cm breed in donkere kleuren, per meter door elkaar voor nog géén tachtig cent. wandbe kleding 7® cm njuf breed 2^° 14° cm j breed Wr™ Te bevragen aan het hoofdbureau van politie Schiedam, dagelijks van 9.00 17.00 uur, behalve op zaterdag en zon dag: zwarte lederen dameshandschoen: don ker grijze lederen herenhandschoen, R: 1 paar bruine wollen herenhandschoe nen; 1 paar grijze herenhandschoenen: bruine herenglacé; rode kinderporte monnee met inh.; rode portemonnee met rits; bruinlederen schoudertas, met inh: legertas met inh.; rood brilleetui; zwarte kinderportemonnee met inh.; zil veren kettinkje met kruisje; verzilverd zakmesje; ring met vier sleutels aan zwart leertje; ring met 2 autosleuteltjes: zwart-gele benzinedop; schaatsbescher- mer; bruine gebreide kindermuts. Te bevragen bij vinders: schotse collie, pl.m. 8 jr. oud, reu, zwart, bruin, wit; bruin zwarte bas taard, reu, pl.m. 7 mnd. oud, Asijl, St Anna Zusterstraat; klein zwartbruin hondje, Vijvinkel, Tuinlaan 88; sierduif. zwart-wit, R. 6446-"66, van Seters, Alei- dastraat 86a; bruine mohaire sjaal, Eb ben, Rubensplein 8a: zwarte dameshand schoen, Wuisman, Singel 210; zwart ge breide sjaal, Westerveld, L. de Coligny- straat 3; beige damespantalon, Hijman, Burg. van Haarenlaan 1541; bruine da mesbaret, Collignon, Roëllstraat 70; blauw-groene step op luchtbanden, de Man, Huijsmansstraat 81a; schaatsbe- schermer, Spee Oranjestraat 39; slede Kies, St. Liduinastraat 34b; koperen koppeling buta gasfles, Bosman, Boer- haavelaan 104b; zaag met plankje, Zwarts, Groenwegje 21; vermoedelijk da- Vrijdag en zaterdag verkopen wij op onze eerste verdieping deze Vinyl wandbekleding, in donkere en lichte kleuren (met kleine foutjes) 140 breed, door elkaar per meter Wissekerke. Parkweg 257; 2 sleutels in zwart etui, Droge, Oosterstraat 28; 4 sleutels aan ring Taunus, S.S.H., Wes terkade 24; Lipssleutel, De Kantor, Mo lensingel 79; 7 sleutels met 7 gekleurde plaatjes. Postkantoor, Lange Nieuwstr. 2 fietsensleuteltjes aan ring, van Kat wijk, J. C. van Markenstraat 82; ring met 5 sleutels in etui; van Katwijk, Lan ge Kerkstraat 38; ring met 2 kleine sleutels, van Hettinge, Lekstraat 28b; ring met bromfietssleuteltje, v.d. Windt, P.K.O. Laan 153; ring met lips en fiets- sleuteltje, Dupont, Lange Haven 9; ring met 5 sleutels, Berkel, Talmalaan 54; gouden kettinkje, Kappelhof, Stadhou derslaan 30; paarlen ketting, Kemper van Ostadelaan 34; bankbiljet; Mole naar St. Liduinastraat 52c; gouden he renzegelring, Krabbendam, Iepenlaan 41 abonnement R.E.T. J. C. Prins, Wibaut- straat 3; gouden ketting, van Dalen, schuttersveld 88; doublé dameshorloge, van Ekelen, Fabristraat 3; bruine jon gensportemonnee met inh.. Ter Braak, Nieuwlandplein 37: herenportemonnee met inh., Korpel B. van Haarenlaan 370; tel:264173; rose plastic kinderpor temonnee met inh., Ham St. Liduina- hof 24; zwarte damestas met inh., kwi tantie ten name gesteld. Moreel, Aakstr. 29, Rotterdam; zwarte damesparapluie. Kok, Lorentzlaan 64; grote lichtbruine aktetas. Postkantoor, Lange Nieuwstr.; oranje gebloemde kinderparapluie. Jonk man. Hoofdstraat 185; bruine lederen portemonnee met inh. Krul, Rotterdam- Geen teLof schrift, best. Duur van de Opruiming Oliestook voor het ziekenhuis Na ampel overleg is voor het nieuwe ziekenhuis in Schiedam de keus geval len op de aardgasverwarming. Verschil lende voorzorgen worden getroffen om de aardgastoevoer, voor zover dit al thans van de gemeente afhangt, zeker te stellen. De commissie voor het zie kenhuis meent niettemin, dat het nood zakelijk, is, voor het geval de aardgas toevoer om welke reden dan ook zou stagneren, een reserve oliestookinstal- latie te doen installeren. Zelfs de ge ringste kans op een storing in de ver warmingsinstallatie van het ziekenhuis is onaanvaardbaar. Hiermee stemmen B. en W. in en voorgesteld wordt een bedrag van plm. f31.730 ,- te verlenen. ZUIVERE HUID PU ROL en PUROL-poeder sedijk 237b; groen mapje, met inh. sen- teur, B. K. laan 84; tel 265139; blauw suède samesportemonnee met inh., Druten, Villastraat 80; bruine kranten- zijtassen. Burggraaf, Groenelaan 119a; blauwe kinderportemonnee met ink- A. J. G. Poels, Donker Curtiusstraat 5; zwarte plastic portemonnee met inh. v. d. Windt, P.K.O. laan 153;zwarte nijlon dameshandschoen, Postkantoor. Lange Nieuwstraat; zwart lederen dameshand schoen, Vulpen, Paulus Potterstraat 60b; grijze lederen herenhandschoen L. den Brinker, Marconistraat 59; grijze lede ren jongenshandschoen, Co-op, Kethel- straat 10; zwart lederen motorhand schoen, R. Weverling, Olmenlaan 1; blauwe nijlon kinderwant,Blokland, Ph. van Bourgondiëstraat 25; 1 paar bruine herenhandschoenen. Postkantoor, Diesel straat; 1 paar witte wollen dameshand schoenen, Postkantoor Lange Nieuwstr. beige lederen herenhandschoen, Gerrits, Dr. Schaepmansingel 82; blauwe nijlon kinderwant, Gerrits, Dr. Schaepmansin gel 82; grijze kinderwantje. Verwaal, Voltastraat 18a; zwarte dameshand schoen, Wuisman, Singel 210, groene nij lon kinderwant, R. Janse, Nolenslaan 430; zwarte handschoen Bruinsel Brug manstraat 29; 1 paar herenglacés. Klei nekoor, Damlaan 114; een zwarte da mesglacé, Wuisman, Fabriplein 30 b. Fa. J.van Urk ?$?- Westersingel 42-44 R'dam tel.tOlO' 13 50 25

De Havenloods | 1967 | | pagina 13