H R 9 F Arbiter H. van der Vlist heeft vertrouwen in de toekomst Sportgrabbelton T af eltennisverenigingen gaan in de aanval Ursus zal het zondag niet erg gemakkelijk krijgen r>HS opruiming Jeugd van Service won de Havenloodsbeker DE HAVENLOODS DONDERDAG 19 JANUARI 1967 AANBOD VIT AMERIKA AFGESLAGEN S'd 4 TV ADAT in de afgelopen maanden verscheidene voetballers in ons land be naderd zijn door scouts of bemiddelaars van bet Amerikaanse voetbalcircus., gaan die ronselaars nu op zoek naar scheidsrechters. Voetballen zonder arbitrage gaat nu eenmaal niet en daarom wordt er ook wat geld tegen aan gegooid om uit het oude Europa scheidsrechters naar de overkant van de grote vijver te lokken. De heren kijken niet op een dubbeltje en zo wordt het voor de scheids rechters misschien wel moeilijk een beslissing te nemen. Die bemiddelaars tussen het Amerikaanse voetbalcircus en de artiesten die zij moeten verwerven, weten drommels goed dat zij niet aan boeven te komen bij onze topscheidsrechters. *-J de Om bij het betaalde voetbal te begin nen, behaalde SVV op Eindhoven een gelijkspel en dat is tich wel een pres tatie te noemen. Zondag komt RCII op bezoek en we durven voor de SVVers weer een overwinning te voorspellen. Bij Hermis was het weer teleurstellend. Wel vertoond* het weer goed voetbal en hoefde het niet voor Noad onder te doen. maar weer zag men geen kans om doelpunten te maken. Het lijkt er op. dat zondag op de Wageningseberg tegen Wageningen weer niet veel eer te behalen zal zijn. SVV 2 gaat naar Heraclei en zou daar wel tot een puntenverdeling kunnen komen. Het tweede team van Hermes ontvangst DHC en zou daar wel eens 2 punten aan over kunnen houden. De jeugd van SVV zal op Harga wel het loodje moeten leggen tegen die van Xerxes. Hermes moet helemaal naar Roda J.C. en gezien de stand op de ranglijst zou dat wel ^ens winst kun nen betekenen. Uw eigen kousenwinkeltje aan leggen, nooit misgrijpen, altijd correcte, frAie kousen aan... dat kunt U ook na deze unieke aan bieding. Drie paar naadloze nylons, eerste keus, normale prijs per paar bijna een gulden, nu in een speciale verkoop... per drie paar voor nog géén twee gulden. von van DCL en komt daarme- veer in de lift. Er wordt nog al wat gedokterd aan het team van DHS en we betwijfelen of dat wel juist is. Zondag zijn ze vrij. Excelsior 20 won de uitwedstrijd tegen Verburgh, maar dat is een van de zwakste te genstanders. Zondag krijgt het staart- club Aeolus op bezoek en indien de zwart-witten het niet te licht opvatten moet dit een Schiedamse overwinning worden. In de vierde klasse gaat het er voor Martinit treurig uitzien. Er werd ver loren van WCR en ook voor zondag te gen Merwede, al wordt die dan in Schiedam gespeeld, zien we weinig kan sen voor de rood-witten. SVDPW is de goede weg ingeslagen. Het won van RDM en gaat nu zondag naar Hekelingen. Een heel moeilijke tegenstander en met een gelijkspel mag het dan ook zee In de afdeling w minder dan 91 vi NRC gaat plegen tevreden zijn. m Ursus met niet a USC. Het zal in iu de aanslag die slaan. Daar drie paar eerste keus nylons 20 denier naadloos WJ Q Vrijdag en zaterdag verkopen wij 3 paar eerste keus 20 denier Nylons, In modieuze tinten, ma ten 8/t t/m 11, Geen tel. of schrift, b Op 12 januari rekenen we vast op. Demos trekt WRW een altijd lastige tegenstander en we rekenen daar op niet meer dan een puntenverdeling. Schiedam ont vangt SCR en na het succes van zon dag jl. tegen Dindua rekenen we weer op winst. Het zal alleen wat moeilijker gaan dan tegen Dindua. SFC zal het tegen Dilettant zeer moeilijk krijgen. Dilettant is ook een kanshebber voor de titel, dus het zal er wel heet toegaan op de Parkhoek. Bij het zaterdagvoetbal zal blijken of HBSS de winter goed is doorgeko men. Het ontvangt CSVD en moet daarvan kunnen winnen, evenals PPSC dat moet kunnen in de uitwedstrijd te gen Pelikaan. Voor GSS uit tegen SDV en GTB thuis tegen DVO zit geen Schiedamse Het zijn echter ergens uitstekende psychologen en zij gaan dus op zoek naar leden van het scheidsrechterScorps, die het leiden van een wedstrijd in hun vingers hebben, maar zich op de een of andere manier, dikwijls ten onredh- te door de KNVB of een scheidsreeh- terscommissde te kort gedaan voelen. Zo n scheidsrechter was de nu in Schie dam wonende H. van der Vlist. Was, want hij is, spreekwoordelijk dan, zijn wilde haren verloren en beseft nu heel goed, dat de KNVB en de scheidsrech- terscommissie het een paar jaar geleden bij het goede eind had. Hij is misschien wel de eerste scheidsrechter in Neder land die door een Duitse, voor Ameri kaanse broodheren werkende voetbalma kelaar is benaderd. De heren hebben heel wat moeite gedaan om de heer Van der Vlist te spreken te krijgen, maar zij kwamen voor niets. Van der Vlist dacht er eenvoudig niet aan en stuurde de met dollars zwaaiende bemiddelaars onverrichter zake naar huis- Scheidsrechter Van der Vlist, 33 jaar, vertelde ons waarom hij het och wel aanlokkelijke aanbod heeft afgeslagen. Moeilijke jongen Ik ben een beetje moeilijke jongen geweest en ik ben er van overtuigd indien ik een vijf jaar geleden niet zo opstinaat was geweest en niet zo'n irri terende grote mond had gehad, ik nu al veel verder in de scheidsrechterij was geweest. Het seizoen 9091. blies ik in de derde klasse en nu ik wat ou der ben geworden, weet ik pas wat een vervelende jongen ik toen was. Ik dacht sdat ik er was, maar natuurlijk was ik er nog helemaal niet. Daarbij komt. dat het me maatschappelijk ook niet mee zat en mijn privéleven was ook niet erg gelukkig. Het volgende seizoen, bleek dat de scheidsrechterscommissie wel raad wist met jongetjes die dach ten dat zij er waren en ik kreeg wed strijden in de reserve 3e klasse. Ik werkte me over deze domper heen en het daarop volgende jaar mocht ik weer wedstrijden leiden in de derde klasse. Het seizoen 6465 bracht voor mij veel ziekte mee en ik heb toen ook bijna geen wedstrijden geleid. Het gaf me echter wel een schat van een vrouw, want in het ziekenhuis in Dordrecht leerde ik de vrouw kennen, met wie ik al heel snel in het huwelijk trad. Aan haar heb ik het te danken, dat ik •nu weer met plezier een wedstrijd leid. Het huwelijk en al wat daarbij komt had mij tot het besluit gebracht te bedanken als scheidsrechter Dat was jn mej 1965 Eenmaal getrouwd en ge- «tstallieerd in de Cértesiusstraat was het op aanraden van mijn vrouw, dat ik me weer aanmeldde als scheidsrechter. Het seizoen 6566 kwam dus weer voor mij met de wekelijkse gang naar de voetbalvelden. Weer begon ik in de re serve derde klasse van de KNVB. maar nog in dat zelfde seizoen bracht ik het tot de vierde klasse. De competitie die nu tot op de helft is gevorderd, is voor mij echt niet slecht gestart. Ik heb een wedstrijd mogen leiden in het reserve betaald voetbal en kreeg in de derde klasse de wedstrijd Leer dam Sport—Sliedrecht toegewezen, met als bijzonderheid, dat dit een wedstrijd zonder publiek was. Ook kreeg ik een wedstrijd in de tweede klasse. GSV— DHL en ik geloof wel dat ik "die wed- stijden goed heb geleid. Ik ben nu 33 jaar en heb het gevoel dat ik in de lift zit. Waarom zal ik dan mijn geluk in het buitenland gaan zoeken." aldus de heer Van der Vlist. V oetbalfamilie in de hoogste afdelingen- Jaap, nu ook naai Australië vertrokken, voetbalde in HOV en Europoort. Zus Nel woont in Den Haag en is een vurig supportster van Holland Sport. Wel een voetbalfa- mlie dus. Ook niet verwonderlijk, dat Henk als laatse van de broers in 1952 in hun voetsporen trad en als eerste wedstrijd Root, DRL4DHZ 11. Hij was toen pas 19 jaar en had nooit zelf ge voetbald. „Ik ben dan ook een „gemaak te" scheidsrechter" vertelde hij en doelt daarmee op de woorden van Dirk Nijs, die met een gemaakte scheids rechter bedoelt, een scheidsrechter die de kneepjes van de voetballerij neemt graag zelf beslissingen. Trainen doet hij echter niet alleen. Dinsdag is hij bij Harga te vinden, waar hij ge zamenlijk traint met Hendk v.d. Veer en enkele anderen en donderdagsavonds traint hij met het gehele schéidsreehters- corpg uit Schiedam. Steun TTie scheidsreohtersvereniging in Sohie- AJ dam vindt Van der Vlist een fijne club. Ik heb er al heel wat geleerd en als je moeilijkheden en problemen hebt, op het vlak van de scheidsrechterij. dan staan daar altijd wel een paar er varen arbiters klaar om je helpen. •De heren Van der Veer en Ravens, hoewel het twee totaal verschillende scheidsrechters zijn, hebben mijn groot ste bewondering evenals Theo Boosten. een scheidsrechter uit Limburg" aldus de heer Van der Vlist. Sprekend over het ruwe en harde spel. vindt de heer Van der Vlist, dat dit vooral de laatste twee jaar is toegenomen. „Ik ben er dus door verschillende omstandighe den een poosje tussenuit geweest en na deze periode is het mij opgevallen, dat vooral bij de jeugd de moraal heel an ders is geworden, en het spel verruwd. Een oudere speler zal zicta veel eerder bij een beslissing van de scheidsrechter neerleggen dan een jeugdige. Maar ik heb nooit last gelukkig. De heer Nijs heeft eens gezegd, als je op het veld komt, dan moet je je visitekaartje af geven en dat heb ik goed ter harte ge nomen" Wij vroegen de heer Van der Vlist. of hij ergens nog hoopte op een aanstelling als betaald scheidsrechter. Hij vond dat niet meer dan normaal. Als je 33 jaar bent en geheel voor het scheidsrechteren leeft, dan zou het dwaas zijn indien je niet eerzuchtig ge noeg was om daar naar te verlangen, vindt hit Het gaat de heer van der Vlist nu maatschappelijk goed. Hij is getrouwd met een charmante jonge vrouw, die hem zegt hij daar lachend zelf Hij is slager bij de firma Munninkhuis en hoopt in februari filiaalhouder te worden in een slagerij in de Groeneniaan waar hij ook za! gaan vronen. Alles gaat dus naar wens voor de heer Van der Vlist en hij hoopt dat nu het suc ces bij het scheidsrechteren ook gaat komen. Er is in zes jaar heel wat ver anderd voor hem en hij is geestelijk ook volwassen geworden, wat voor een scheidsrechter die hoger op wil toch wel noodzakelijk is. Met een vertrouwde blik op een voor hem goede toekomst, was het voor de heet Van der Vlist niet moei lijk neen te zeggen tegen het aantrek kelijk aanbod uit het land van Uncle Sam. Prijsuitreiking voor de Schiedamse ta- grepen om namens de drie vereni- van de plannen en publikaties rond de Koopmansbeurs, die laatste tijd zo zeer in de belangstelling staat. De heer- Degree f sprak met nadruk van „onze" Koopmansbeurs. Weliswaar bestaan er geen juridische eigendoms ol huurrechten (we wonen hier ook pas zo'n 14 iaar), maar een moreel recht tot huren menen we toch wel te hebben en nu dat van verschillende zijden wordt bedreigd en betwist, wordt het tijd voor de betrokken verenigingen ook in openbaar te reageren, aldus Zo'n jaar of veertien geleden had nie mand enige belangstelling voor deze zelfde Koopmansbeurs. Ze stond doel loos en renteloos. De tafeltenuissport heeft er zich toen over ontfermd en in de loon van de iaren is de Koopmans beurs gegroeid tot een ontmoetingscen trum voor tafeltennissers en voor allen die daarvoor belangstelling hebben. De tafeltennissport heeft in Schiedam dank zij deze Beurs, dank zij dit centrum, ook een grote vlucht genomen, zowel kwantitatief als kwalitatief. Kwantitatief tellen de drie verenigingen NOAD. Ser vice en TSF tezamen 200 leden, die hier wekelijks de zo noodzakelijke re creatie vinden en hun lichamelijke ont wikkeling bevorderen in een gezonde, snelle-reaktie eisende volwaardige sport. Onder die 200 leden zijn ongeveer 70 juniorleden, die mede dank zij inten sief werkende juniorleiders ..van de straat worden gehouden" zoals dat heet. Het kwalitatief bereikte is het best in cijfers uit te drukken. De afdeling Rot terdam van de N.T.T.B. telt. buiten de Schiedamse clubs, 90 verenigingen waarvan er vier in de landelijke com petitie uitkomen; Schiedam heeft drie verenigingen waarvan er zich 2 lande lijk posities hebben verworven! Vordering Ideaal DAT is tot stand gekomen slechts in stand blijven Koopmansbeurs als centrum. Wij vin den hier ideale omstandigheden voor on ze sport, zoals ze nergens anders te vinden zijn. Uitstekende ruimte, goede vloei, tafels en verlichting die perma nent blijven staan eh hangen en vooral ook een gescheiden speel- en verpo- zings- annex toeschouwers-ruimte. Zul ke omstandigheden zijn nergens ander s te vinden, misschien in heel Nederland niet en het is duidelijk, dat nu wij in deze omstandigheden zijn opgegroeid en steeds groter geworden de Koop mansbeurs een levensbelang is voor al le drie verenigingen. Vast staat zonder meer, dat alle verenigingen zowel kwan titatief als kwalitatief ernstig zullen achteruit gaan als van een gedwongen verhuizing sprake zou zijn. En toch dreigt dat, hangt dat de tafeltennissers als het zwaard van Damocles boven het hoofd. In de eerste plaats is het de te Schiedam zelf. die het oog op de Koopmansbeurs heeft laten vallen. Daarover wordt at maandenlang gespro ken en geschreven, maar .officieel weten de tafeltennisverenigingen daarvan niets Niemand heeft er ons nog officieel óver ingelicht dat zelfs, de mogelijkheid mhar bestaat dat deze Beurs een gemeente lijke bestemming zou kunnen krijgen. We zouden overigens met een dergelij ke bestemming als het niet anders kan nog enige vrede kunnen hebben, zij het dat we ais voorwaarde stellen dat de gemeente dan voor onze vereni gingen een gelijkwaardige andere ruim te vrëert. Zo was ons srandpunt, maar dat is veranderd sinds er de laatste we ken zo tjruk wordt gesproken en ge schreven over een tweede, een nieuwe bedreiging voor onze verenigingen. In dien blijkt dat de gemeentelijke belan gen daarvoor wél kunnen wijken, dan moet ons standpunt wel veranderen en dan moeten wij blijven staan op onze morele rechten! De C.J.V te Capelle aan den IJssel houdt op zaterdag 21 januari in haar gebouw aan de Kerklaan weer een dans avond. Aanvang 7.30 uur. Toegang 2. Medewerking verleent ditmaal beat- groep „How" uit Rotterdam-Kralingen. scheidsrechteren is niet zo vreemd. ,.Ik ben op het voetbalveld groot gebracht" zegt hij er zelf van. Zijn vader was medeoprichter van Dindua en een man die altijd op het voetbalveld te vinden was. Van der Vlist Sr. had maar één hobby en dat was de voetbalsport. Hij is verleden jaar overleden en als aan denken aan zijn vader staat op de schoornsteen in het huis van zijn zoon een foto van vader Van der Vlist op het voetbalveld. Zijn oudere broers hebben allemaal gevoetbald. Jan in Hermes- DVS, PPSC, Neptunes en DHZ. Wim en Maarten hebben gevoetbald en later gescheidsrechterd. Zij zijn nu naar Au stralië geëmigreerd en arbitreren daar Voor donderdag. 19 januari, van avond), had de SS Vop het programma staan, een lezing van de heer J. Bijloo. Het bestuur moet helaas mededelen, dat de heer Bijloo verhinderd is. Bij de SSV is' men niet voor een gat gevangen en men heeft-voor de heer Bijloo.een plaats vervanger gevonden in de heer J. L. Bax, hoofdbestuurslid van de COVS. Op 26 januari zal de sporthal weer door de voetballers in bezit worden ge nomen. PPSC organiseert op die dag. of avond voor de tweede keer een voetbal toernooi in de zaal. Vorig jaar werd Excelsior '20 winnaar van dit toernooi en het zal nu de beker verdedigen tegen een ploeg van Hermes DVS. SVV en uiteraard PPSC. Dit zaalvoetbaltoernrioi zal wel weer veel voetballiefhebbers naar de Margriethal doen gaan. PPSC heeft in de tussenliggende tijd heel wat wedstrijden in een zaal gespeeld en dus veel ervaring met dit soort spel opge daan. Het lijkt dan ook niet zeer waar schijnlijk, dat Excelsior dit toernooi voor de tweede keer zal gaan winnen. Zaterdag 'om vijf uur, zullen voor het eerst in de geschiedenis van het Schiedamse tafeltennis, Service en Noad in competitieverband tegen elkaar uitko men. Het zal bijzonder interessant wor den en het lijkt er op, dat het meer zal worden dan een normale competitiewed strijd. Verschillende spelers zullen wel licht wel met revanchegevoelens aan de tafel staan. Revanche dan voor de ne derlagen die bij de Schiedamse kam pioenschappen zijn geleden. Indien die gedachten aan revanche uitgevoerd zou den kunnen worden, dan zou Noad in feite de grote verliezer worden van de Schiedamse kampioenschappen, omdat met de competitie meer op het spel staat. De inzet is niets minder dan de kampioenstitel, met de daaraan ver bonden promotie. Aan alle leden van de drie Schiedamse tafeltennisverenigingen is een schrijven gestuurd deze oor Schiedam zo bijzondere ontmoeting bij Wij willen nog even bij het tafelten nis blijven, hoewel er in deze kolom men al heel wat plaats voor is inge ruimd. Tot nu toe is het zo geweest, dat Noad steeds maar als de beste club van Schiedam uit de kampioenschappen te voorschijn kwam. Is dat nu wel zo. We willen natuurlijk niets te kort doen aan Noad. Integendeel. De puntenwaar dering waardoor men tot de sterkste vereniging komt is een beetje vreemd en moeilijk, maar de drie verenigingen hebben dat systeem zelf uitgedokterd. Het is nu zo, dat de vereniging met de meeste inschrijvers in de verschil lende afdelingen, de meeste punten bin nen kan halen. Een kleinere vereniging als b.v. TSF zal nooit de eretitel in de wacht kunnen slepen. Het kan eenvoudig niet voldoende deelnemers op de been bren gen. Het lijkt ons juister om eens naar een andere puntenwaardering te zoeken waaruit het predikaat „sterkste vereni ging" beter naar voren komt. einde. Er zijn singen uit de bus gekomen bij de senio ren. Bij de jeugd was het minder ver rassend en zoals in de lijn der ver wachtingen lag, is de jeugdploeg van Service met de Havenloods beker gaan schuiven. Bij de jeugd van 12-14 jaar, waren het vooral Degenaar en Wim van der Poort, die de punten binnen wisten te halen. In de leeftijdsgroep van 15- 16 jaar zorgden Siemersma, Tollenaar en de kampioen Aad Broere voor de meeste punten. De nieuwe Schiedamse tafeltennis kampioen heet Freek Suttorp en is lid van de vereniging NOAD. Al twee jaar achtereen werd in hem een ernstige kanshebber voor de titel gezien, doch in 1965 verloor Suttorp in de finale van Cas van Koetsveld en het vorige jaar werd hij zelfs voortijdig (in de kwart finales uitgeschakeld door Nico van Slobbe. Voor dié nederlaag nu heeft Suttorp zaterdagavond in het bijzonder revanche genomen. Hij versloeg de Ser vice-man na een zeer spannende en op uitstekend peil staande wedstrijd met 14-21 21-17 en 21-16 en baande zich zo een weg naar de finale. In die fi nale kon Hans Kreischer, die toch goed tegenstand bood, hem niet van de titel afhouden. Na drie jaar loon naar wer ken dus voor Freek Suttorp. Bij de senioren boekte NOAD een twee de groot succes: het won de wisselprijs voor de sterkste Schiedamse vereniging. Nog nooit echter was de spanning in deze strijd zo groot. Toen bovengenoem de finale aanving stonden NOAD en Service met 68 punten gelijk en dé indi viduele finale Suttorp-Kreischer moest dus mede de beslissing brengen in de strijd om deze verenigingswisselbeker. NOAD won dus en Service kwam, met een gezien de kwantitatief niet zo grote inschrijving verrassend geringe ge achterstand op de tweede plaats. T.S.F.. met een nog geringer aantal in schrijvers, kon dit geweld lang niet vol- werd met 24 punten derde. Al plus de wisselprijs voor de sterkste ju niorenvereniging. 31 punten behaalde Service in de strijd hierom, vóór TSF met 17 punten en als laatste NODAD 10 punten. TSF tenslotte pikte 'n graantje mee van de zes te behalen titels en had in H. v. d. Broek bij de jongere junioren een goede overwinnaar. Opval lend is het dus wel, dat NOAD het bij de hiervoor genoemde successen heeft gelaten. De zevende kampioenstitel, die van kampioen van de niet-NTTB-ers, kwam terecht bij W. Falentijn, die het vorige jaar in de finale verloor maar nu wel de hoogste plaats bereikte. Junioren "Dij de junioren van 15 en 16 jaar was het Aad Broeren van Service die de titel voor zich opeiste. Tweemaal vond hij daarbij een sterke TSF-er op zijn weg. In de halve finale Fred Geyp, die hij slechts met grote moeite (21-15 24-22) de baas bleef. Zijn finale-tegen stander was Peter v. d. Broek, die in de halve finale met Siebe Siemensma geen moeite had '21—14 21—13). De fi nale was zeer spannend en vergde dan ook drie games. Met 19—21 21—14 en 21—16 werd Aad Broeren uiteindelijk nog vanmiddag, tijdens de Schiedamse tafeltenniskampioenschappen, hier in de Koopmansbeurs heeft laten zien met een grote blauwdruk van de Beurs en die hier tijdens onze wedstrijden uit- gebreideid de ruimte van de Beurs in ge dachten én op papier al heeft zitten verdelen. We willen geenszins zeggen dat deze groep geen recht heeft op een centrum, een vaste plaats van samen komst. Voor de wijze waarop ze over de Koopmansbeurs meent te kunnen gaan beschikken hebben we echter geen goed woord over. Deze jongeren zien een leuke woon-, leefruimte, stappen naar binnen en zeggen: vertrekken jul lie nou maar gauw, want wij zien er wat in. Deze Koopmansbeurs is een nood zakelijke woon- en leefruimte voor óns, tafeltennisverenigingen, en eerlijk ge zegd dachten we dat déze wijze van vorderingen van woonruimte voorgoed voorbij was! We vinden hét dan ook onbegrijpelijk dat kennlijk zoveel toch verstandige mensen zich wel verdiepen in de pro blemen van de jongeren (die ongetwij feld bestaan), maar niet in die van de verenigingen die gedupeerd zouden gor den. Verenigingen, die evenmin meer weg zijn te denken uit de samenleving in het algemeen, en wat onze 3 tafel tennisverenigingen in het bijzonder be treft uit Schiedam. „Die vinden wel ergens anders een ruimte", zo wordt er losjes over onze belangen heen j ge sproken en geschreven. We achten dat onbegrijpelijk, nogmaals, wie hebben U geschetst welke plaats de Koopmans beurs in onze verenigingen inneemt en een gelijkwaardige ruimte die ook moet voldoen aan door de Nederlandse Tafeltennis Bond v/>or landelijke wed strijden te stellen eisen vinden we niér. De Sporthal is afgezien van het feit. dat ze volledig bezet is voor het tafeltennis-verenigingsleven ten ene- male ongeschikt; laat dat nog eens dui delijk gezegd zijn, ofschoon iedere in sider het daarmee eens ia. Er is één oplossing voor degenen die zeggen en denken „die vinden wel ergens anders een ruimte zoekt die ruimte en trekt er zelf in. Brengt zelf in de ruimte de sfeer die u zoekt en behoeft, dat heb ben wij ook moeten doen in deze Koop mansbeurs 14 jaar geleden, toen nie- had. Maar probeert niet op een volko men ondemocratische, zelfs onmenselij ke wijze anderen hun woon- en leef ruimte te ontnemen om daarom via de wee van de minste weerstand zelf te komen! Niet wijken VU is het voor ons, tafeltennisvere- nigingen, in feite natuurlijk eender Of we door de hond of de kat geoeten worden. Of we nu de Koopmansbeurs zouden moeten veriaten ten behoeve van de oudere gemeente of de jongere fana tici, maakt voor ons geen verschil. Maar nu de gemeentelijke plannen ken nelijk niet zo vaststaand zijn ais in «ie kranten aanvankelijk werd vermeld, nu ze kennelijk ook niet zo noodzakelijk moéten worden uitgevoerd, nu staan wij op onze rechten eu wensen we voor niemand te wijken. Helaas, we hebben geen been om op te staan, we hebben geen hand om een vuist te maken, juridisch. Ons veertien jaar oude contract zegt dat we de Koopmansbeurs mogen huren zolang er geen andere bestemming voor gevonden is. Een contract dus dat beslist niet meer past in déze tijd. Daarom stellen wij met grote nadruk onze moréle rechten tot het voortzetten van de huur van de Koopmansbeurs, Wij, tafeltennisverenigingen, hebben de Koopmansbeurs gemaakt tot een tal'ei- tenniscentrum, een ontmoetingscentrum voor wekelijks honderden sportbeoefe naars en duizenden competitie-bezoekers en toeschouwers pet- jaar. Wij, tafelten nisverenigingen, hebben de Koopmans beurs gemaakt tot een zo noodzakelijk recreatiecentrum voor zeer velen. Wij, tafeltennisverenigingen, achten het im moreel indien dat werk, die inzet, om niet zeer strikt noodzakelijke redenen on gedaan zou worden gemaakt. En die strikt noodzakelijke redenen viriden we beslist niet in de twee dreigingen die we hebben genoemd. We staan dus op onze morele rechten tot voortzetting van de huur en we we ten ons daarbij gesteund door verschil lende organisaties in onze stad, door de Nederlandse Tafeltennis Bond en door velen daarbuiten, ongetwijfeld. Hand tekeningen verzamelen doen wc maar niet: het lijkt ons geen kunst nl. enkele duizenden of zelfs tienduizenden van die handtekeningen te krijgen. We hebben ze ook niet nodig, geloven we. We vertrouwen. We vertrouwen vol komen op het inzicht, op de wijsheid, op de redelijkheid van de enigen die in dezen iets te zeggen en te beslissen heb ben: op de vroede vaderen van onze ge meente Schiedaml", aldus besloot de heer J. D. Degreef zijn inleiding tot de uitreiking van de prijzen voor de Schie- damse tafeltenniskampioenschappen tentoonstellingen „Oranje en Schiedam' en „Kinderfeest" is besloten de openstel ling te verlengen tot en met zondag 22 januari, wordt vanwege het Stedelijk Museum Schiedam medegedeeld. De openingstijden der tentoonstelling zijn op werkdagen van 10-17 uur en op zondag van 12,30-17 uur. De heer mr. Joh. Knape, chef der afd. financiën ter gemeente-secretarie van Schiedam, zal met ingang van 1 fe bruari a.s. de dienst met pensioen verla- Schiedams kampioen bij de junioren tot en met 14 jaar werd Hans v. d. Broek van T.S.F. Die ondervond zijn zwaarste tegenstand in de halve finales: van W. v. d. Poort (Service)kon hij maar nauwelijks winnen (15—21 21—16 21—12). Hans Degenaar van Service had in de andere halve finale al evenveel moeite met H. van Hees van NOAD, maar zegevierde toch: 21—17 18—21 en 2117. De finale werd een anti-climax: Hans v. d. Broek won gemakkelijk met 21—13 2116. Namens de toernooicom- missie die op een goed geslaagd toernooi en op een flinke belangstelling kan terugzien heeft de heer J D. Degreef zaterdagavond om half elf. pre cies als was gepland, met een toepas selijk woord de veertien persoonlijke e>n twee verenigingsprijzen uitgereikt. ROESTVRIJ STALEN GOOTSTENEN en terugzien op een succesvol verlopen toer nooi. Het won bij de senioren de drie overige klassen 'J. Dries. 2e klasse en G. Overmaas 3e en 4e klasse) en bij de junioren de oudste groep Apothekersdienst H. v. d. ENDEN showroom: STRAATWEG 36, R'DAM TELEFOON 180857 't Voordeligste adres in Nederland. persoonlijke titels dus St. Liduinastraat 58, tel. 268364.

De Havenloods | 1967 | | pagina 4