X! Monsterpuzzel Schiedamse filmkring bestaat vijf jaar opruiming XSw°*e",(kkenS -85: Aad van der Hoeven dirigent Schiedams Toonkunstkoor geringe stij Toename verkeer met een ging ongevallen IVOROL opruiming Dü, na v UiiN LOODS DONDERDAG 19 JANUARI 1967 Ji rje Schiedamse Filmkring bestaat de- ut maand vijf jaar. Zij is uit nood zaak gebaren: de strijd voor de goede film in Schiedam heeft de filmkring ge leverd en niet helemaal zonder succes. Films, die anders in onze stad nooit zou den zijn vertoond, vertoonde de filmkring wél. Een reeks voortreffelijke films uit het moderne en klassieke cinematogra fische tijdperk stond op het programma. In vijf javen heeft de tilmkring een goe de reputatie weten op te bouwen. Veel exclusieve films heeft Schiedam kunnen zien. Wij noemen er een aantal van: Roman iPolanski's Poolse meesterwerk ,.Het mes in het water": Robert Enri co's ..Au coeur ae Ia vie" en Michelan gelo Antonioni's „Le Amiche". De klas siekers „La passion de Jeanne d'Arc' en „Iwan de Verschrikkelijke"! Het ledental is die jaren vrijwel con stant gebleven. Helaast valt de laatste maanden een teruggang in het bezoek te constateren. Enige tientallen filmliefheb bers gaven slechts acte de présence bij ..Pick-pocket" van Bresson en ..Don Quichot" van Kozintsef Natuurlijk heeft dit zijn oorzaken. De televisie, die nu ook betere films op het scherm brengt, de weinig' aantrekkelijke Monopole-zaal (een andere zaal voor het vertonen van 35-mm films is er overigens niet) en de „val" van het Kunstcentrum, waarbij de filmkring werd meegesleept. Dit bete kende een aanzienlijk ledenverlies. Misschien ook ligt de oorzaak ook bij ons. De resultaten van een onderzoekk- je hebben ons doen besluiten in het nieu we seizoen het accent te verleggen naar meer recentere films, vooral van jonge Nederlandse en buitenlandse cine asten. Bovendien zal getracht worden het aantal voorstellingen te verdubbelen. Gelukkig valt te constateren, dat het bezoek van het aantal middelbare scho lieren toeneemt. Maar het bestuur om vat dan ook de directeur van de rijks- h.b.s., dr. J. E. W. Spronk en een le raar van het Spieringshoeklyceum de heer J. G. M. Marquenie. De filmkring heeft een bestaansnood zaak. Weg filmkring betekent weg bete re films in Schiedam. De bioscopen in het Rijnmondgebied hebben, vergeleken met Amsterdam en Den Haag, toch al en achterstand in te halen. De Vlaar- dingse filmclub is weer ter ziele en ook Als U van de winter toch nog een mooie, wollen deken wilt kopen, wacht dan niet langer. Want op onze Dekenafdeling verkopen wij aller-allermooiste luxe dekens van 100 zuive re scheerwol, rondom afgezet met zijdeband, met normale verkoopprijzen van ruim tachtig gulden. Maar nu kiest U zo'n luxe «en- 1-persoons Op' i n Vrijdag en zaterdag, verkopen wij deze één-persoons zuiver- scheerwollen merkdekens (met schoonheidsfoutjes) j 150 x 200 ci voor Geen tel. of schrift, best. 12% De verbouiving van het politiebureau In januari 1963 besloot de gemeente raad een krediet van f 600.000,- te ver lenen voor de eerste fase der verbou wing van het politiebureau. Dit kre diet is later verhoogd tot f850.000,-. Nu het werk voltooid is blijkt de raming met f 54.559.- te zijn overschreden en bedragen de totale kosten f 904.550.-, voornamelijk als gevolg van gestegen bouw en inrichtingskosten. Ook zijn de kosten der funderingswerken tegen ge vallen- Aan de zijde van de Nieuwe Haven werd namelijk over de volle lengte een oude kademuur aangetrof fen. De resten hiervan moesten worden verwijderd alsvorens de stalen dam- wand en de betonpalen konden worden Ingeheid. De hieruit voortvloeiende ex tra kosten bedragen rond f 26.000.-. Tot de overie kosten behoren ook die van de dienst Gemeentewerken en de adviseur. Deze kosten zijn door salarisverho gingen in 1964, 1965 en 1966 met f16.000 gestegen. OmdhD het rijk een uitkering heeft toegekend in de totale verbouwingskos- ten hebben wij inmiddels pogingen aan gewend om de uitkering aan te passen aan het bedrag der werkelijke kosten. Inmiddels heeft de Minister van Bin nenlandse Zaken bericht, dat is beslo ten de Gemeente Schiedam ter nadere verrekening een voorlopige buitengewo ne uitkering toe te kennen van f 175.000.- Het totale voorschot komt hiermede op f 520.000. B. en W. stellen voor het voor de uitvoering van de le fase van de verbouwing van het hoofdbureau van Politie verleende krediet van f850.000 te verhogen met f54.550 en gelijktijdig het aanvullende voorschot ad f 175.000.- in de begroting op te nemen. de Rotterdamse filmliga ontplooit vrijwel geen activiteiten meet Op bescheiden wijze tracht de Schie dams filmkring er toe bij te dragen die achterstand in te halen. Premières zijn echter moeilijk los te krijgen bij de ver huurkantoren. Toch is het enkele keren gelukt, zoals bij Polanski's ..Het mes in het water", die nu in 't Venster wordt gedraaid. Het nieuwe jaar begint de filmkring met een geheel nieuw programma van korte Nederlandse films, die nog niet in het openbaar zijn vertoond. Niemand minder dan Jan Blokker, filmrecensent van het Algemeen Handelsblad, zal bij die films een toelichting geven. De titel van zijn inleiding luidt: ,,Hoe nieuw is de nieuwe Nederlandse film?" Aangezien discussie voor de bezoekers open staat bestaat de mogelijkheid, dat de avond het karakter van een „teach- in" gaat aannemen. De politie meldt Twee Schiedammers, die des avonds in een café al ruzie hadden met elkaar, liepen toen het sluitingstijd was op de Grote Markt elkaar figuurlijk en letter lijk gesproken weer tegen het lijf. Ze sloegen er op los en de 25-jarige T. S. gaf bij die gelegenheid zijn tegenstan der, de 45-jarige H. W. zo'n duw, dat deze door een grote ruit van een radiozaak tuimelde. Dat W. hierbij een diepe snij- wond opliep en door de GGD ter behan deling naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, was slechts een onderdeel van de gevolgen. Want niet alleen de ruit ging aan scherven, doch 3 bandrecorders en twee radiotransistors werden zwaar beschadigd. Van het tumult dat ontstond maakte een nog onbekende gebruik er met een radiotransistor van door te gaan. Ook S. kwam er niet zonder scha de af, want zijn polshorloge bleek na de slag zoek te zijn en zijn bril aan stuk ken. De politie heeft de zaken verder geregeld. 9 De 58-jarige kapper Van H. reed met zijn auto over de viaardingerdijk in de richting der Burgemeester Van Haaren- laan, toen hij volgens zijn verklaring verblind werd door een tegenligger. Hierdoor reed hij met vrij grote snelheid tegen een geparkeerde truck van de 47- jarige koopman B. van B. De auto van de kapper werd vernield en zijn zes jarig zoontje Ronald liep een lichte her senschudding op. Hij werd ter behande ling door de GGD naar het ziekenhuis vervoerd. 9 Een bewoner van de Dam, de winke lier G. M. E. ontdekte in het nachtelijk uur, dat twee jongens zich op verdach te wijze op de binnenplaats van zijn zaak ophielden. De gewaarschuwde poli tie hield de jongens aan. Het waren twee knapen van resp. 14 en 16 jaar oud Zij waren niet veel goeds van plan en bekenden de vorige week te hebben inge broken in de winkel der Coop. N. Water weg, waar wat snoepgoed en zo werd ge- 0 Een 13-jarige knaap probeerde een winkelier van de Troelstralaan te pak ken te nemen door tc vertellen, dat hij in de sigarettenautomaat geld had ge daan, doch er niets uit was gekomen. Toen de winkelier een onderzoek instel de. bleek er helemaal geen geld in de automaat te zitten, zodat het flauwe trucje geen succes had. Van de auto die D. J. K. op de Ap pelmarkt had geparkeerd, bleek het hoofdsteun te zijn gestolen, terwijl van een geparkeerde auto van W. H. op de Viaardingerdijk bij Alhena de ruitenwis sers zijn gestolen. De auto van de 27-Ja- rige pijpfitter P D. aan de N. Maas straat, werd compleet gestolen. 9 Het ligt in het duister verborgen welke pret een nog onbekende had, om om de WUhelminaflat aan de Viaardin gerdijk door de huistelefoon „brand" te schreeuwen, nadat hij eerst beide liften onklaar had gemaakt en de TL-buizen en fittingen vernield. Mogelijk houdt dit ook weer verband met het feit, dat in de flats aan de 's-Gravenlandseweg, vier TL-buizen uit de liften werden gestolen. 9 Ingebroken is in het kantoor der NV Heck en Co aan de Schie, waar twee geldkistjes met totaal f815 werden ge stolen. Ook is ingebroken in de Klaas Vrieseschool aan de Dwarsstraat, waar uit spaarbusjes f22,14 is gestolen. 9 De 18-jarige J. B. die op de Rotter- damsedijk een auto had gestolen, ten na dele van de 35-jarige sleepbootkapitein P. W. v.d. H., maakte op de Nieuwe Damlaan een aanrijding en werd toen door de politie gearresteerd. De jonge man verleende geen voorrang aan een andere auto, reed 2 verkeerszuiltjes omver en ramde een lantaarnpaal waar na hij de zwaar beschadigde auto op het fietspad liet staan en er vandoor pro beerde te gaan. Bestuursvergadering Hofje van Belois Door overlijden van de heer J. Hout man en periodiek aftreden van de heer L.L.J.M. Melchers zijn vacatures ont staan in het college van regenten van de Hofjes van Belois te Schiedam. Ter vervulling in de vacatures dragen B. en W voor de heren mr. P. van Heij- cop ten Ham 2. A. van Wieringen, 1 R. J. Melchers, 2. A. J. J. van Dijck, P. Meijer, 2. G Koeten. Het wordt door B en W. gewenst geacht dat het college van regenten voltallig is bij de verdere besprekingen rond het hofje. In het kader krijgen deze week 2500 Schiedamse schoolkinderen, leerlingen der vyfde en zesde klasse der lagere scholen, iets te zien over het toepassen van mond-op- mond-beademen. Er kan moeilijk worden verwacht, dat al die kinderen grondig de beginselen er van wordt bijgebracht, daar zou teveel tijd in gaan zitten, doch be langrijk genoeg is het, dat zij er iets van zien en indien het ooit nodig zou zijn, althans er iets van weten en de verkregen kennis toepassen. Iedere ochtend en mid dag zijn dan in het Schiedamse Sport- fandsenbad enige honderden kinderen getuige geweest, hoe chef-instructeur van het Sportfondsenbad, J. J. A. Garnaat een „dummy" de behandeling deed ondergaan, welke ook moet worden toegepast bij iemand die te water is geraakt en bewus teloos daar uit is gehaald. Het waren korte lessen, waarbij met enkele woorden uiteen werd gezet, hoe het systeem moet worden toegepast en waarom het gaat. De heer Garnaat werd bij de instructie geassisteerd door mej. Ann Mackenzie, die tijdelijk in Vlaar- dingen woont, doch m feite in Beroni in Zuid-Afrika. Mej. Mackenzie is nl. speciaal naar Nederland gekomen voor het volgen van een tweejarige opleiding tot zwemassistente. welke opleiding in Zuid-Afrika niet mogelijk is. In elk ge val. de Nederlandse opleiding daarom trent heeft een bijzonder goede naam en dat deed Ann besluiten in het Schiedamse Sportfondsenbad de opleiding te volgen. Ze heeft nu tevens gelegenheid gehad om met de schooljeugd, die steeds aam het schoolzwemmen deelneemt, kennis te maken! Schadeloosstelling Indertijd is een rechtsvordering in gesteld tot onteigening der percelen St Liduinastraat 12 en Warande 218, op genomen in het onteigeningsplan Sint Liduinastraat. De rechtbank heeft in deze zaak thans vonnis gewezen. In verband hiermee stellen B. en W. de raad voor een krediet te verlenen voor schadeloosstelling. ADVERTENTIE) GEMEENTELIJKE KENNISGEVING VORST!! maatregelen ter voorkoming van VORSTSCHADE AAN WARMWATER TOESTELLEN iN METERS IN NIET VORSTVRIJ TE: HOUDEN RUIMTEN. Teneinde een ongestoorde levering v water en elektriciteit te bevorderen "en en toesteilen, die verbruikers moeten rekening v worden hersteld, het volgende Van welk een betekenis een goed in gerichte verkeersweg is om het aantal ongevallen te beperken, wordt wel dui delijk gedemonstreerd door de cijfers welke de Schiedamse politie heeft ver strekt met betrekking tot het aantal ver keersongevallen in het afgelopen jaar. Merkwaardig is nl.. dat in het eerste kwartaal van 1966 in Schiedam 767 on gevallen werden genoteerd, tegen 608 in hetzelfde kwartaal 1965. Doch reeds in het daaropvolgende kwartaal en ook het verdere gedeelte van het jaar had het resultaat, dat over 1966 het aantal onge vallen rhet slechts 0,7 procent is geste gen. zulks ondanks de belangrijke toena me van het totale verkeer. De oorzaak hiervan wordt gezocht in de omstandigheid, dat omstreeks maart de Horvathweg - Burgemeester van Haa- renlaan werd geopend. Een zeer belang rijk deel van het doorgaande verkeer Rotterdam-Schiedam ging van deze uit nemende en veilige weg gebruik maken. Ondanks het enorm drukke verkeer, heeft daar vrijwel geen enkel ongeval van enige betekenis plaatsgevonden. In Muziek en huldiging bij „Gusto" Gedurende twee avonden heeft de muziekvereniging Gusto" een populair concert gegeven in gebouw Arcade, waarvoor veel belangstelling bestond. Er was ook een bijzondere reden, want (ie heer J.L. Levering ontving het insig ne in verband met zijn 44 jarig lidmaat schap van de vereniging en de heer J. M. van der Meer, di e25 jaar lid is. De voorzitter der vereniging de heer K.J. Velthuizen heeft de insignes uitge reikt. Hij herinnerde er voorts aan. dat op het concours in Schagen het vorig jaar Gusto de eerste plaats wist te bezetten. Wanneer zulks opnieuw mo gelijk zal zijn, promoveert Gusto aan de hoogste klasse voor amateur-muziek gezelschappen Onder leiding van de heer B Boerman heeft het corps een vlotte uitvoering gegeven van diverse bekende nummers en het publiek wist dit wel te waarderen. Na de pauze trad het gezelschap: „Alle 7" op, dat een goed kleinkunst-programima bracht. VOOR BABY'S HUIDJE AAD van der Hoeven (26), de bij de wederoprichting van het Schiedamse Toonkunstkoor nieuw benoemde dirigent en cantor-organist van de Prinsenkerk te Rotterdam, kent als geboren Schiedam mer beter dan wie ook de muziekcnltu- rele mogelijkheden in zijn geboortestad, ..Schiedam is geloof ik op kunstge bied wel de meest cultuur-arme stad van ons land. Het Toonkunstkoor heeft zijn langdurig bestaan door gebrek aan belangstelling moeten opgeven. De con certen van het Rotterdams Philhanno- nisch Orkest in het Passage Theater moesten wegens het teruglopende be zoek ophouden. Ook de plaatselijke ko ren en muziekverenigingen in Schiedam hebben een moeilijk bestaan". „Maar gelukkig bezit de stad in haar burgemeester een man die zich wat zijn muzikale ambities betreft, niet aan be spiegelingen overgeeft. Als groot muziek liefhebber heeft hij de stoot gegeven tot wederoprichting van het Toonkunstkoor en gelijktijdig tot de oprichting van een amateur symfonie-orkest. Het koor be staat uit 68 leden, het orkest, dat onder leiding staat van de Rotterdamse pianist koordirigent Kees van As, uit twintig. De bedoeling is dat koor en orkest in de naaste toekomst gaan samenwerken. Maar zover is het orkest nog niet. Alle instrumenten zijn nog niet bezet. Daarom zou het orkestbestuur gaarne een beroep doen op de in Schiedam en omstreken wonende amateur-musici. Vooral is er grote behoefte aan cellisten, contrabas sisten. hout- en koperblazers. Ook het koor kan nog enige verstreking hebben, vooral wat de mannenstemmen betreft", vooegt de jonge dirigent er haastig aan „Het nieuwe koor bestaat uit 30 sopra nen, 25 alten, 6 tenoren en 7 bassen, een nog te onevenredige bezetting om met grote werken te starten- Wij stellen ons echter voor in de toekomst cantaten van Bach en werken van Britten e.a. moderne componisten te zingen. Vergeet u niet dat 80 pet van onze leden noten kan lezen en reeds een zekere koorscho ling heeft. Ons eerst concert vindt plaats 24 jan. in de Magnalia Delkerk te Schiedam. Voorlopig nog zonder orkest. Het programma bestaat uit: „Psalm 150" van Cesar Franck, het slotkoor uit het oratorium ..Christus am Oelberge" van Beethoven, verder een polyfoon werk van Praetorius en een Engelse Hymne van Rathbone, uit circa 1700. Het concert wordt door mij omlijst met orgel- soli van J. S. Bach, Daquin en Widor. terwijl voorts de Letlandse zangeres M. Sondag met liederen uit haar vaderland en Frans Vreugdenhil. trompettist uit het Rotterdams Philharmonisch orkest" hun solistische medewerking verlenen, zegt De twaalfde opgave. Deze week zijn de doorlopende kruiswoordpuzzels aan de beurt. Het zijn de vier vierkanten in de vier hoeken van de grote puzzel. De telling loopt ook ditmaal door over de vier afzonderlijke diagrammen. Hori zontaal en verticaal van 1 tot en met 52, beslaat dus alle vier de puzzels. Na deze week komen er nog twee opgaven, het einde komt dus langzaam maar zeker in zicht. Overigens is ons gebleken dat er enige tijd geleden toch weer een woord is weggevallen. Dat was horizontaal 45, het zesde woord. De omschrijving daarvan is: van hem, (3 letters). En nu maar weer vol goede moed aan het puzzelen. voorkomen i Volgens de verordening moet boven de wi- termeterput een luik zijn aangebracht en zijn de verbruikers verplicht de GAS- en WATERmeters afdoende te beschermen te gen de voret door middel van krante papier. droge doeken of droog stro. Om bevriezing van gaskeukengeisers zoveel mogelijk te voorkomen verdient het aan beveling vóór de nacht en tijdens de uren, waarop zij niet worden gebruikt, het ge deelte waar de bedieningskranen zitten met behulp van kranten of droge doeken te om wikkelen. Van te voren wordt nog even warm water getapt, waardoor toestel en inhoud op een hogere temperatuur zijn ge bracht; daarna wordt de aansteekvlam uit gedraaid. Ook indien men tot aftapping van de waterleiding in huis overgaat dient, na het openen van de beide kranen van het toestel, de omwikkeling toch te worden aangebracht. Alvorens het toestel weer in gebruik te nemen verwijdert men de om- Ook grote gasgeisers. die in niet voratvrij te houden badkamers zijn opgesteld, worden zoveel mogelijk afgetapt. Ten aanzien van elektrische heertwatertoe- stellen wordt opgemerkt dat deze zolang met heet water gevuld geen bescherming tegen vorst behoeven. Voor het afsluiten en leegtappen van waterleidingen raadplege n de bij het toestel behorende instruetie- Daar bij vorst veel extra-werkzaamheden ontstaan zal men om wachten te voorko men goed doen reeds thans de afsluiter bij de watermeter op gangbaarheid en dicht heid te beproeven: functioneert deze af sluiter niet dan wende men zich tot de in stallateur of huiieigenaar. het verleden, toen al het verkeer over de Rotterdamsedijk via Koemarkt en Burge meester Knappertlaan plaatsvond, was het aantal ongevallen op dit traject vrij groot en zou ongetwijfeld nog aanzienlijk zijn gestegen, indien de nieuwe weg niet zou zijn geopend. Het totaalcijfer der ongevallen in Schiedam bedraagt 2812 tegen 2792 in 1965. Bij verkeersongevallen werden ze ven personen gedood. 51 zwaar en 487 licht gewond. Er werden 246 voertuigen zwaar en 2443 licht beschadigd. Op tech nische gebreken werden 747 auto's gecon troleerd, waarbij tegen 95 autobezitters procesverbaal werd opgemaakt. Vanwe ge gladde banden, ondeugdelijke n maakt. Door 644 bromfietsers l autobestuurders werd de maximumsnel heid overschreden. Er waren twee dagen waarop geen aanrijdingen plaatsvonden, nl. 12 en 31 juli. Overigens was er j.l. zondag een dag. waarop geen enkele aanrijding in Schiedam plaatsvond, 1967 zet dus niet kwaad in. Honderd ver- keersbrigadiertjes hebben regelmatig ge holpen bij verkeersregelingen. HORIZONTAAL: 1 vlootvoogd; «pleet 2 doch; breedvoerig; tijdperk 4 Zuideuropeaan; vod; waterpeil (alk.); lompèrd 5 kardinaalstitel: opening 6 praten; melkklier 7 reddingsmiddel; begin; kortschrift 8 Turkse titel: .kledij; opening; wier 9 flauw-grapplg; overschrijving; dakbe dekking (Maleis) 10 uiting van verdriet; achting; seconde; tijdperk 11 uittrekeel; porren 12 altijd; uitstallen 13 ontkenning; indien: insekt; Engels bier 14 ongeveer; kader 15 ziekte; rechtschapen; zonnegod 16 wraak nemen: Europeaan 17 grappig dier; vóór; met de dood gepaard 18 groet; boom; kost; hulptaal 19 fris-zuur; Zuideuropees land; schoor steenkap 20 liefelijk; weekdier: loos 21 druppel; vlijt; gebaar 22 gelijkenis; diplomatiek ambtenaar 23 onderwereld; voorzetsel; niveau 24 insekt; bloem; Italiaans dichter 25 adellijke figuur; gemaal (gemalin) 26 langer worden; vaartuig (afk.); mil, 27 trappen; telwoord 28 treuzelaarster; ceremonie; grasland 29 keur; smerig; pers. v.n.woord 30 lengtemaat: noodsein; sap; zuiver 31 niettemin; binnenste van brood 32 zedelijk; vlaktemaat; knel 33 in 't afgelopen jaar (afk.): rangtelwoord; plaats in Gelderland 34 waardeloos goed; inleggen 35 vervoermiddel; onb. v.n.woord 36 pus: ontk. v.n.woord; dus 37 metaal; liefkozing; kippenloop; omroep, vereniging (afk.) 38 nauw: toegang: kleverige stol 39 onwel; Europeaan; raadsel 40 in ware gedaante tonen: voorzetsel 41 militair schouwspel; toelage aan lid ver- stenhuls 42 beroep; soort koe; muil 43 bioscoop; boom: teug 44 kip; Spaanse rivier; dans 45 voegwoord; rivier in Egypte; slot: drink- 48 bagage; achting; andere naam voor 47 nestelen: zwijn; mutsplool 48 hertachtig dier: modewoede: organisatie 49 plaats in Overijssel; politieman 50 controleren; ten bedrag# van; liefelijk (gelegen) 51 soort stof; afstand 52 plaats in N.-Brabant: zienswijze; blaten van schapen en geiten 1 Europese hoofdstad; teken 2 dagaanduiding; op zekere plaats; pers. 3 voegwoord; wijsgerig stelsel 4 Arabische staat; meskant; gezet; telw. 5 snappen; toegestaan ztjn; deel van mast 6 oosterling; gewicht (afk.); klein vertrek 7 klaarblijkelijk: spelleiding: wandversie- S vreemde munt; onb. vut. woord; beroep; rusten; optocht; Frans lidwoord 10 klanvp; vrijmoedig; grondsoort 11 bloem; broos; wasbenzine 12 meisjesnaam; voegwoord; trekgorde) 13 deel van auto; legerdeel; meisjesnaam 14 omhoog; soort bode 15 deel van Tsjechö-Slowikije; waptn- ïs ;L klap; vreemde munt; deel van aocordeon stuurinrichting; bekende vogelsehrtjver: per», v.n. woord lidwoord; muziekwerk; kledingstuk: En gels lidwoord Liever; kwafcu dierenmaag biet; wagen; godin v. d. landbouw i voertuig; gewichtmerk; riem dichten; moment; edelknaap i naar; prov. hoofdstad; ondernemings vorm iDuits) (afk.) i vlaktemaat; praalziek mens; lidwoord i kreupel; lichaamsdeel; ladder kei: folteren muziekinstrument; Portugese stad; voor zetsel woning; pasta; ambtekiedij jongensnaam; hui»; onb.vn.woord schaakstuk; voegwoord; verbond; voor- i vulkaan; volk; Europees land bontsoort; winst opleveren i zwaaien: manspersoon i water in Friesland; Europeaan; vogel- in tereat 1 zwemwiek; dunne stof; bedehui»; getij i uitgave; nieelmengsel; aeort hond lichaamsdeel; plaats in Overijisel; vreem de taal bluffer; tussenwerpeel het hele land betreffend; natuur zetelen: deel van jas; pers. v.n.woerd i vervaardigen; gewicht merken; eoortweg lucht; geweidragend dier; oorlogstuig mentstoffen; verlangen: lichaamsdeel i zeerover; één der Ver. Staten; pers. v.n. deel van verhaal; werktuig; als vorsn zoom; broeihuis; grond bouwgrond; treffen: enig nababbelen; slot; woonboot streven; bloesems dragen; voorzstael bedevaartplaats; textiel; v de heer Van der Hoeven Aad van der Hoeven, die in 1966 aap het Rotterdams Conservatorium zijn examen voor alle theoretiscne vakken met goed gevolg heeft afgelegd en dit jaar zich voorbereid tot het solisten examen orgel en piano heeft in het miC ziekcuiturele leven ondanks zijn jeug dige leeftijd reeds een behoorlijke staat van dienst bereikt. Dit is dan ook de reden waarom figyren als de burge meester van Schiedam, de heer H. Roelf- sema, de voorzitter v«n het nieuwe Toon kunstkoor. tandarts G. P. Watter e.a. prominente persoonlijkheden uit het Schiedamse gemeenschapsleven zich als koorlid onder zijn leiding hebben kunnen stellen. Voor hen die als koor- of orkest lid willen medewerken, bestaat gelegen heid zich voor of na de repetitie, die tedere dinsdagavond in het gebouw voor Christelijk Sociale Belangen, Lange Ha ven 73, Schiedam, wordt gehouden, aan te melden. EDO EYL. HET BEHOUD UH UW TANDEN Onbetwist de beste tandpasta Politie op telexnet De gemeente politie van Rotterdam heeft op 8 december 1966 een nieu^ intern telexnet in gebruik genomen. Dit telex-net is zodanig geconstrueerd, dat ook de politieapparaten van omlig gende gemeenten via een neventoestel hierop kunnen worden aangesloten. Van de zijde van de Rotterdamse po litie is aan diverse politiekorpsen van omliggende gemeenten aangeboden van deze mogelijkheid tot aansluiting ge bruik te maken. de behoefte gevoeld om van de gebo den mogelijkheid tot aansluiting op het telexnet gebruik te maken..Voorts blijkt de aansluiting op het interne telexnet van Rotterdam geen belemmering te zijn voor de aansluiting op een eveijj tueel toekomstig nieuw Landelijk tele^ net ten behoeve van de politieapparaten. Met de aansluiting is voor 1967 naar raming f 2.700.— gemoeid, te verdelen als volgt: abonnementskosten per jagr f 1800.-„agnsluitingskosten f 150.-- aan schaffing van een tafel en een geluid dempende kap respectievelijk f 600.- en f 150.- B. en W. stellen voor het be nodigde krediet van f 2.700.— te ver lenen. Getrouwd of niet pretentieloos, toch hebben de leden vSn de Schiedamse toneelvereniging „Bredfc- rode" kans gezien er een levendige ge schiedenis van te maken, hoewel nïfet helemaal uit de verf kwam, of Horaee stig de titelvraag van het stuk, nu ge trouwd was of niet. Het was allemaal een beetje vreemd, Jim Fortersque (Jan Daniëls) had ge heugenverlies en hoewel getrouwö, knoopte hij toch relaties aan met Lola (Leni Stegman-Ham). En intussen was Horace dan getrouwd met de veronder stelde weduwe Irma (Gerda Meershoek- Westgeest) De verdere verwikkelingen zijn. wjel denkbaar, vooral ofndat Irma terug gaat naar haar oude liefde en Horace in het onzekere laat Omtrent zijn huwe lijk. Rond dit gegeven, zijn er allerlei andere verwikkelingen, waarbij voorSd Martha fMiep van Noort) en Alfred (Gilles de Veth) op de voorgrond tre den. Voorts speelden mee Trees dÖs Hals-Uilenbroek, Cor Gruijters- vaji NoQijen, Anneke Ham. en Jan Daniëlé. De vrij talrijke 'toeschouwers, ondei- wie burgemeester Roelfsema, konden veel lachen. Een zware kwaliteit gedes sineerd linnen schoenzakken wurmee U een maïs* ruimt* maakt in Uw kasten... voer nog géén drie gulden. Prachtige solide schoenzakken, met grote voorxakken in uni kleur, waarin de grootste man nenschoen met gemak past- met bergplaats voor 0 paar schoenen. Zulke schoenzakken, die wij in het afgelopen seizoen bij hon- derden verkochten voor ruim zes gulden, zoekt U uit voor de helft van de prijs. linnen rug Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze zeer solide schoenzak ken met geheel linnen rug, in fleurig* kleuren, voor 6 paar schoenen. tel. of schrift, eeit Duur van di Opruiming fcöri

De Havenloods | 1967 | | pagina 7