ff linoleum 03 Scheepswerven zitten met arbeidskrachten probleem l-HJ' Inllirl "M WtÊÊÊBÊKtÊÊÊÊM opruiming DWS-heren zorgden voor een sensatie opruiming Goede exportmogelijkheden voor gedistilleerd Veel dankbare woorden voor TC scheidende onderwijzer Oecumenische agenda stormloop restantpartijen 14.90 DEKLERK&ZN wuo i^OiS jjjüxU>AG 2o JAiNUAKi A9t>7 WEINIG VERBETERING IN GROTE SCHEEPSBOUW i verruiming ve op nieuwbouw aangewezen werven bleef de toestand moeilijk, hoewel hier daar toch behoorlijke opdrachten werden verworven. Het in september '66 ver tekenen rapport van de „Commissie Nederlandse Scheepsbouw 1965", waarin speciaal de moeilijkheden voor de nieuwbouw worden belicht, heeft nogal wat tongen en pennen in beweging gebracht. Ik wil er hier alleen van zeggen, dat sommige bedrijven zich al gedeeltelijk aan de oeilijke situatie hadden aange past, b.v. door fusie met andere ondernemingen, waardoor een breder produktie- terrein werd verkregen. Als een gunstig aspect kan ik vermelden, dat ondanks de scherpe buitenlandse concurrentie de Nederlandse werven die zich meer op de reparatie toeleggen, in 1966 behoorlijk van werk waren voorzien. Wat tenslotte de personeelsbezetting aangaat: het bleef voorlopig nog moeilijk zowel vak bekwame als ongeschoolde Nederlandse werkkrachten aan te trekken. Enige verbetering viel daar zoals ik al zeide in het laatste deel van 't jaar wel te bespeuren." Over dit onderwerp wordt in het jaar verslag o.a. nog opgemerkt: Indien een terugblik wordt geworpen op de grote scheepsbouw in 1966, dan kan slechts worden geconstateerd, dat er in de algemene gang van zaken weinig verbetering is gekomen. Voor de wer ven, die uitsluitend op nieuwbouw aangewezen, blijft de toestand moeilijk, hoewel in het afgelopen jaar hier en daar toch behoorlijke opdrachten werden verworden. Het in september 1966 ver- schene rapport Commissie Nederlandse Scheepsbouw 1965, waarin speciaal de moeilijkheden voor de scheepsbouw in Nederland worden belicht, heeft vele ton gen in beroering gebracht. Zoals bekend hebben sommige bedrijven zich reeds gedeeltelijk aan deze moeilijke situatie aangepas, waaronder Wilton Fijenoord (onder meer door de fusie met Brons- werk N.V. waardoor een breder produk- tieterrein werd verkregen). Als een gunstig aspect valt te vermelden dat ondanks de scherpe concurrentie met het buitenland de Nederlandse werven, die zich meer op de reparatie toeleggen, In 3966 behoorlijk van werk waren voor zien. Wat de personeelsbezetting betreft bleef het voor de werven voorshands moeilijk zowel vakbekwame als onge il reparatiewerven of reparatieafde lingen van de werven waren voor het grootste gedeelte van het jaar nog rede lijk van werk voorzien, hoewel de terug- fang in de binnenvaart, zuinig beheer ij de rederijen en de slechte gang van zaken in de kustvaart hier goed vole- baar waren. •choolde Nederlandse arbeiskrachten te trekken, hoewel hierin in het laatste kwartaal duidelijk enige verbetering valt te bespeuren. De krappe arbeidsmarkt leidde tot de tewerkstelling van buiten landse arbeidskrachten van diverse na tionaliteiten. Achteruitgang TV positie van de kleine en middelgro te werven is er in het afgelopen Jaar niet beter op geworden. Vooral de nieuwbouw—orderpositie is sterk terug gelopen. Wat de binnenlandse or ders betreft, vindt deze teruggang zijn oorzaak in de verdere achteruitgang die valt te constateren in de Rijn- en bin nenvaart en de kustvaart. Zowel op het gebied van de droge a?s van de vloeiba re lading is de vrachtenmarkt slecht te noemen. Tal van binnenvaartschepen werden opgelegd, terwijl een groot aan tal Nederlandse coasters werd verkocht. De sleepvaart in de havens en op de Rijn was oo kalniet rooskleurig te noe- Het spreekt vanzelf, dat in een derge lijke situatie het aantal orders zeer be perkt bleef. Ook voor de visserij gaat er op lijken dat de vloot verzadigd is. Het aantal opdrachten voor nieuwe schepen liep nog verder terug. Bij het verkrijgen van exportorders bleek het ook dit jaar weer, dat wij onze concurrentiepositie zijn kwijtge raakt. De beperkte kredietfaciliteitenen onze onvoldoende produktiviteit spelen hierbij een grote rol. In de overige EEG- landen stelt men alles in het werk om de orders in eigen land te houden, ter wijl het in de reet van cfe wereld ge woonlijk gaat om z.g. world-wide ten ders, waarop het praktisch onmogelijk is met succes in te schrijven. De werven die zich bezighouden met 't bouwen van baggermateriaal waren in het algemeen nog goed van orders voor zien, zowel voor binnen- als buitenland. De jachtwerven maakten in het algemeen een slecht jaar mee, mede als gevolg van de verhoging van de omzetbelasting Als U. nu toch naar <(e stad gaat... kom dan 's kijken naar' deze Nappa lederen visitetassen... die wij verkopen voor de halve prijs. Een luxe visitetas van Nappa leder, normale prijs 29.75, met beklede beugel, op zijde gevoerd en met binnenvak, als speciale aanbieding in deze serie, voor nog géén vijftien g napPa \eder Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze chique'Nappa lederen visitetassen, in zwart of bruin, G«en te/, afschrift. Duur 12 januari. 2 februari de arbeids markt in de metaalindustrie en spe ciaal op de werven in ons gebied is nog niet veel te bespeuren. De animo om op scheepswerven te werken is nog steeds niet grdot. Jonge krachten kun nen slechts in geringe mate worden aan getrokken en aangezien deze situatie reeds jaren duurt is een veroudering van het personeelsbestand duidelijk waarneembaar. Op verschillende bedrij ven ligt de gemiddelde leeftijd van de werknemers dichter bij de 50 dan bij de 40 jaar. Twee oorzaken zijn voor de ze ontwikkeling aanwijsbaar: a) de aantrekkelijkheid om op de wer ven te werken is binnen de Metaalin dustrie relatief ongunstig, niettemin zijn de C.A.O.voorwaarden praktisch gelijk: b) de ongunstige ontwikkeling van de scheepsbouw in de laatste jaren heeft een nadelinge invloed gehad op de be reidheid om in de „scheepsbouw" te gaan werken. Het is de taak van de scheepsbouw in zijn geheel om door het scheppen van een gunstiger „arbeidsklimaat" ver betering te brengen. Arbeidsmarkt de de hr. Wilton dat't personeelste kort in 1966 ongeveer 1800 mannen be droeg. Vooral in de metaalindustrie bleef het tekort nog vrij belangrijk. Bij het voorgaande moet dan nog be denken, dat het aantal buitenlandse ar beidskrachten in het gebied van onze Kamer nog weer steeg en opliep tot ruim 3000 d.w.z. 500 meer dan het jaar tevoren. Uit wat wij daarover hoorden kan ik alleen concluderen, dat in het afgelqpen jaar de spanning op de ar beidsmarkt in óns district nog voort duurde. Ik meen dat er zelfs nog gespro ken kan worden van een overspanning, al nam deze tegen het einde van het jaar wat af. Goedgeschoolde vaklieden kunnen dan ook nog ruimschoots aan de slag en dat isik concludeer het met een zekere opluchting meer dan men helaas vaak elders in het land moet ver- Arbeidsklimaat Wanneer wij als gevolg van de ont wikkeling der techniek grote veranderin gen in onze samenleving zich zien vol trekken. dan is zeker een deel van wat wij als een teruggEing zien hiertoe te rug te brengen. Produktie-eenheden ver dwijnen en andere nemen hun plaats in. Het blijkt echter steeds, dat er op ^gelijkheden zijn. rijven komt direct onder onze aandacht. De nieuwe ontwik kelingen blijken pas veel later, want het opzetten hiervan vereist het niet te ont beren ondernemersrisico. Dit ontwikkelt zich ook dan ten volle als er een ba sis van vertrouwen in de toekomst is. Er wordt van de mensen als gevolg van deze ontwikkeling een aanpassing ge vraagd. Bij het ouder worden neemt de weerstand tegen de wijziging van het levenspatroon toe. Naarmate de evolutie sneller gaat, zal de aanpassing groter moeten zijn en de in het verleden veel gehoorde kreet „het zal mijn tijd wel uitduren" is niet meer te realiseren. Om nu te zorgen, dat de opgroeiende jeugd beter aan deze OpgJ snel wijzigende omstandigheden hoofd zal kunnen bieden, is de onderwijs vernieuwing zeer noodzakelijk. Het is dan ook te hopen, dat de nieuwe Onder wijswet, die natuurlijk om bovengenoem de reden zelfs in de onderwijswereld niet altijd enthousiast wordt begroet, sneller tot uitvoering zal komen. Aan verbetering en aanpassing van het onder wijs zal steeds aandacht moeten worden besteed, omdat dit van nature, speciaal wat de techniek betreft, altijd op praktijk achterloopt," aldus 1 het Wilton. Is het een luxe om in dit land steeds een parspluie bij de hand te hebben? Wij weten wel beter-en daarom zijn deze opvouwbare parapluies zo bijzonder practlsch. Opvouwbare parapluies, die goedkoop zijn voor 25.-- in opgevouwen toestand 35 cm lang en uitgeklapt een normale paraplule, met 100% Nylon bespanning, blank stalen bin nenwerk en feilloos werkend mechaniek... een stukje luxe, voor nog géén dertien gulden. De hoofdschotel van het Schledamse handbal-programma werd zaterdag avond in de Margriethal verspeeld. De heren van DWS ontmoette daar koplo per HELLAS uit Den Haag. De voor sprong van Hellas was bijzonder krap op HERMES, dat met slechts een punt verschil de tweede plaats bezet De DWS-ers hebben Hermes een grote dienst bewezen, door de Hellenen bijzonder goed partij te geven en hen zelfs bei de punten te ontfutselen. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat de punten in Schiedam zouden blijven. Het Haagse team draaide soepel en zorgde voor moeilijke situaties voor het DWS- doel. Na rust, welke met een 34-stand inging, zorgde DWS voor een sensatie, door met goed aanvalswerk de Hage naars op eigen helft terug te dringen en na een verdiende 85 overwinning af te dwingen^ Daar Hermes in de Houtrusthallen geen moeite had met HVP, kon dit team de kampioensvlag hijsen. Zondag ontmoet DWS in de Margriethal kam pioen Hermes. De spanning is er nu wel uit, maar DWS kennende, zullen zij alles op alles zetten om tot een zo'n goed mogelijk resultaat te komen, en Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze opvouwbare dames- parapluies, eenvoudig te be dienen, in diverse^M^k modekleuren, De dames van DWS hadden bezoek van kampioens pretendente Hellas. In de uitwedstrijd in de Haagse Houtrust hallen kwamen de Schiedamse dames er haast niet aan te pas, maar nu heb ben zij het Hellas bijzonder moeilijk ge maakt. Bij rust hadden de gEisten een 23 voorsprong, maar in de tweede helft zorgde DWS voor grote spanning, toen zij bij het laatste fluitsignaal een 4-5 stand op het scoringsbord hadden ge bracht Een uitgelaten supportersschare van Hellas stortte zich op het speel veld om hun idolen te feliciteren met hun kampioenschap, in bet jaar dat zij het 40-jarig bestaan vieren. De danes van DWS ontmoeten zondag het Rotter damse Schutters. De thuiswedstrijd werd een puntenverdeling na een uiterst span nende wedstrijd. Schutters beschikt over de punten aan Snelwiek moeten laten. De heren van Wilton hebben zich we derom in de laatste minuten van de wedstrijd de punten afhandig laten ma ken. Nu was het Vlaardingse WIK de ton zelfs een 10—12 voorsprong nemen, maar miste in de laatste minuten de stootkracht om te voorkomen dat WIK een 14—13 zege behaalde. De dames van Wilton trekken zaterdagavond naar Poeldijk om daar in de veilinghallen de strijd aan te binden met Animo. Ook in deze ontmoeting zien we geen pun ten naar Schiedam komen. In de Mar griethal ontmoeten de heren van UVG het Rotterdamse Atomium. Gezien het spel van UVG in de laatste wedstrij den, is er een kleine hoop dat zij bei de punten kunnen binnen halen. Voor de ware handballiefhebber is er a s. za terdag weer heel wat te beleven in de Margriethal. Daar worden weer enige ontmoetingen gespeeld in de overgangs klasse en wel om 19.00 uur tussen Schut ters (Rotterdam) en E. en O (Emmen), terwijl om 20.10 uur de herenontmoe ting Snelwiek (Rotterdam)—Attila (uit Utrecht) zal plaats vinden. Nieuwe samenstelling Oecumenische raad Geen tel. of schrift, best De dames van UVG hadden bezoek Snelwiek, dat zich heeft vergist in de aanvalslust van hun tegenstandsters. De groen-witte formatie verweerde zich zo danig, dat Snelwiek zich hals over dc kop moest terugtrekken in de verdedi ging, om te voorkomen dat UVG verder zou komen dan een 32 rust stand, Na rust bieek dat UVG aan conditie te kort komt, wat voor Snel wiek een^punt in het voordeel was om zich van een 5—7 -zege te verzeke ren. Zondagavond vindt in de Energie hal de return tusseh beide ploegen plaats. UVG is niet voor een kleintje vervaard, maar zal nu toch wel weer J. Spaling Dzn. als haar voorzitter en pastoor F. Smit als vice-voorzitter; enkele nieuwe leden welkom, t.w. de heren F. Bate laan, S. K. Borgsma en pastoor F. Smit maakte onderstaande afspraken De definitieve tekst voor het statuut voor de plaatselijke oecumenische zal aan de kerken en voorgangers worden toegezonden, waarbij dezen worden uit genodigd voor een samenspreking op vrijdag 14 april. Op vrijdag 20 januari zal een gebeds samenkomst worden gehouden in het kader van de internationale week van gebed voor de eenheid der christenen. Voor deze samenkomst die in de Mag- nalia Dei-Kerk aan de Albardastraat wordt gehoudent ontving u reeds een uitnodiging. De oecumenische broodmaaltijd zal met als titel Oecumenische Liefdemaal worden gehouden op zaterdag 4 maart a.s. Als gespreksthema is gekozen „Ge loof in 1967". Zijn ze niet ideaal... die leuke, sportieve ruitshirts, met In geweven dessin, die zo practlsch zijn voor het werk of voor vrije uren en dagen. In onze afdeling verkopen wij deze No Iron flannel ruitshirts, In prima model met opstaande boord, het moderne en comfortabele vrije-tijds shirt, voor nog géén vijf en een halve gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze No Iron Flannel ruit shirts met Ingeweven dessin, een prachtige kwaliteit, In diverse kleuren in alle Geen tel. ef schrift, best. de Opruimmf 12 janus 2 februari Het Jaarverslag van de Kamer van Koophandel deelt over de gedistilleerde industrie in het Waterweggebied het vol gende mee: Het was te verwachten, dat de met ingang van 1 januari 1966 ver hoogde accijns en omzetbelasting op ge distilleerd tot een gevoelige daling van de afzet van deze dranken zou leiden. Volgens de tot nu toe bekende gegevens, zal deze daling nog aanzienlijker zijn dan te voorzien viel. De afzet zai ver moedelijk meer dan 25 pet lager uit vallen dan in 1965, voor zover het bin nenland betreft. Te vrezen valt, dat de voorspelling, welke in het adres van onze Kamer aan de Tweede Kamer der Staten-Generaa! is gedaan, bewaarheid wordt, namelijk dat tengevolge van de grote prijsverhoging van 't gedistilleerd het publiek gaat uitwijken naat vervan gende dranken, zoals hoogradige wijn- isherry en vermouth), nu deze dran ken niet door belastingmaatregelen zijn getroffen. Dat deze ontwikkeling de in dustrie met zorg vervult spreekt van zelf, temeer daar niet voorzien kan wor den, in hoeverre zich een geleidelijk her stel in de afzet van gedistilleerd zal gaan voordoen. Daarnaast zijn er nog andere facto ren die de gedistilieerdindustrie veront rusten en wel de toenemende mate van afzet aan het publiek buiten de norma le traditionele handelskanalen om, welke de Drank- en Horecawet werkt de ze praktijken nog in de hand. De prak tijk heeft geleerd, dat marktverstoring bij de detailhandel zijn terugslag vindt op de gedistilleerd-industrie. Was dus 1966 voor de gedistilleerindustrie wat de binnenlandse afzet betreft een weinig rooskleurig jaar, ook voor 1967 is men in deze kring weinig optimistisch. Wat de export betreft is het beeld gunstiger. Weliswaar heeft dit jaar geen expansie te zien gegeven zoals de drie voorgaan de jaren, maar het is toch stellig niet teleurstellend geweest. Voor zover het zich op het ogenblik laat aanzien zal het eindresultaat van 1966 wei nig afwijken van dat van het topjaar 1965, waarin een recordafzet van bijna 35 miljoen gulden is behaald, nog on geacht de opbrengst van de „onzichtba- rt in de vorm van scheeps-i en proviand. Gesproken mag wor- aen van stabilisatie op hoog niveau. Verheugend acht men, dat terwijl in de drie landen welke de voornaamste mark ten voor het Nederlands gedistilleerd vormen, met name Engeland, België en West-Duitsland, de gedistilleerdafzet dit jaar door accijnsverhogingen is bemoei lijkt, onze export naar die landen zich op onveranderd niveau heeft gehand haafd. Hoezeer het- resultaat van de Nederlandse gedistilleerdexport juist van deze markten afhankelijk is, blijkt wei dsiaruit, dat de d tezamen 67 pet. landse export voor hun rekening men. Van deze drie markten staat ove rigens Engeland ver a/in de top. De yer- schepingen naar dit land vertegenwoor digden in 1965 een waarde die ruim 50 pet. van de waarde van de totale Ne derlandse gedistilleerdexport uitmaakt en te verwachten is dat 1966 een ongeveer stedingsbeperkende maatregelen, en meer in het bijzonder de reeds enkele jaren achtereen verhoogde accijns die ook dit jaar nog weer verder is opgeschroefd, het gedistilleerdverbruik het vorige jaar deden teruglopen en wel in zeer sterke mate het verbruik van buitenlands ge- distlleerd. Dat desondanks de Neder landse gedistlleerdqxport naar Engeland die hoofdzakelijk het zwak-alcoholhou- dende artikel advocaat betreft) eenzelf de omvang heeft als het vorige jaar, acht men verheugend. Bedrijfsfilm Wilton in première te Vlaardingen worden gegeven, door de directeir, ir. B. Wilton. De zilm zal donderdag 2 febr. in een zaal van maandag 6, maandag 13, dinsdag 14, maandag 20, DINSDAG 21 en woens dag 22 febr. in Musis Sacrum te Schie dam en ook op donderdag 9 febr. in jen. Er zijn oo'~ irnalen, zal de s Geste" worden vertoond. Op uitnodiging der Vereniging vrien den van het Stedelijk Museum Schiedam, king aan deze avond verlenen Ton Hart suiker, piano, Govert Hurriaanse, fluit, Kees Hin, film, -d Pelster, beeld en zal in genoemd Museum de opening plaats vinden van een tenetoonstelling plastiek—grafiek door David J. van de Kop. Deze tentoonstelling duurt tot en me 20 februari. Dinsdag 14, woensdag 15, vrijdag 17 en zaterdag 18 februari wordt in ge bouw Arcade door leerlingen van het Spieringshoeklyceum te Schiedam een opvoering gegeven van dei komische thriller: „De onherbergzame herberg"- alleen door woorden, i v Zondag 12 februari: Oecumenische waardering en dankbaar heid van het werk dat de heer C. Baa-. tenburg de Jong gedurende ruim veertig genoemd mag worden zijn activitei ten op het gebied van de schoolwerk- tuinen. Tal van sprekers hebben zij het dan ook in korte toespraken afscheid van de onderwijzer van de Dr. Kuyper- school genomen Het lokaal waarin de bijeenkomst met genodigden plaats vond, was tot de laat ste plaats bezet, toen de voorzitter dee oudervereniging ,de heer H. F. Kalfs- beek een welkomstwoord sprak en daar na het woord gaf aan de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Aë Hoek. Deze constateerde, dat de heer Baa tenburg wel een bijzondere staat van dienst heeft, waarmee hij in november 1921 aanving. Als jong onderwijzer kwam hij naar Schiedam en dat is nu 40 jaar geleden. „Op uitnemende wijze hebt u samen gewerkt met al uw collega's, we heb ben althans nimmer klachten daarom trent vernomen", aldus de heer Hoek. Nu is aan die arbeid een einde geko men en het schoolbestuur stelde er prijs op van zijn waardering te getuigen. Het onderwijs had de liefde van uw hart en met grote trouw is dat door u ge diend. Ge hebt mee mogen werken om de jeugd van Schiedam te vormen doch vooral om haar te leiden tot de grote Kindervriend, hetgeen voor het verdere leven van zo grote betekenis is. Het schoolbestuur wenste de heer Baa tenburg een lange periode van rust in goede gezondheid toe en spr. overhan digde een geschenk in couvert. De heer Kalfsbeek zei dat reeds bij het 40-jarig onderwijzersjubileum de oudervereni ging heeft doen blijken, hoe zeer men het werk van de heer Baatenburg de Jong op prijs stelt. Prettig was steeds de samenwerking. Als geschenk werd aangeboden enke le tuinstoelen en taf eitje. Het hoofd van de school, de heer H. Velvis verklaarde, dat toen hij in 1963 kwam, het er wel wat donker uit zag, want spr- aas als hoofd van de school veel jonger dan de heer Baatenburg. Toch heeft hij zich onder de gewijzig de omstandigheden wel bijzonder goed weten aan te passen, wat voor hem be slist niet gemakkelijk zal zijn geweest. Namens het personeel zegde de heer Velvis een album toe, waarin een en ander uit het schoolleven en van dit af scheid is opgenomen. Het oud-hoofd van de Dr.' Kuyperschool de heer Van Berg greep nog eens terug oude herinneringen en gewaagde zonder werk zal spr. niet blijven, dat hij inderdaad nog een poosje in de wijkarbeid van de kerk zal bezig zijn. Na sluitng van dit officiële gedeelte, kwamen talrijke ouders es, kennissen persoonlijk afscheid neme* van de heer Baatenburg de Jong. De inspecteur van het onderwijs, de heer A. Barten, had wegens ziekte be richt van verhindering gezonden. 's Middags was in een zaal bij de Ontmoetingskerk op prettige wijze af scheid genomen van de leerlingen van de school. Jongeren Kongres van de landelijke oecumenische jeugdraad in De Doelen te Rotterdam. Inlichtingen: Maliebaan demaal. Zondag 2 april: De oecumenische raad gaat op bezoek in de Oud-Katho lieke Kerk, Dam 30, Schiedam. Zonadg 9 april: Oecumenische dienst in de Opstandingskerk. 12 JANUARI T/M 2 FEBR. vrienden geweest en ik hoop dat het al tijd zo zal blijven", aldus de heer Van den Berg, die een geschenk overhandig de. De heer F. J. Klapwijk herinnerde er aan, dat reeds eerder in een bijeenkomst afscheid is genomen van de heer Baa tenburg als leider van de schooltuinen. „Trouw hebt u altijd uw dienst gedaan en regelmatig was u aanwezig op de tuinen. Dat was gedurende ongeveer 37 jaar. Met plezier is samengewerkt, voor al ook doordat men hier zoveel heeft te doen met „vogels van verschillende pluimage". De heer J. W. Vaassen sprak namens de kerkeraad van de Geref. kerk en wees op het mooie dat gelegen is in het werk van het onderwijs, om jonge kinderen richting aan te geven in het leven. Spr. hoopte, dat de heer Baaten burg nog een poosde zijn werk i PARKET INLAID van zware kwaliteit, 200 cm breed, vastge stelde verkoopprijs 18.60 per meter, Q QQ nu voor Oa JASPÉ LINOLEUM en VELVET-LINO in de bekende zware kwaliteit, gemêleerde kleuren, 200 cm breed, Q van 14.60 per strekkende meter, nu voor O» MENTON-VINYL en FLOORANCE VINYL, de onverslijtbaar sterke vloerbedekking met vilten rug, in verschillende kleur combinaties. Vastgestelde verkoopprijs, 200 cm breed,_2Z- per strekkende meter, nu voor Alles origineel KROMMENIE LINOLEUM; geringe kleurafwij kingen zijn mogelijk. wijk zal blijven verrichten. De heer Baatenburg de Jong bracht dank voor de waarderende woorden en de aangeboden geschenken. Het werk bij het onderwijs is prettig, maar ook ver antwoordelijk en hoe ouder men wordt, hoe meer men dit beseft. Daarom is het zo mooi, dat bij het chr. onderwijs tel kens met gebed wordt begonnen. Pret tige jaren heeft spr. aan de school ge had. bijzonder ook met het nog zo jon ge schoolhoofd de heer Velvis. Geheel COUPONS LINOLEUM VOOR DE HALVE PRIJS! ROTTERDAM: BINNENWEG, BEIJERLANDSELAAN

De Havenloods | 1967 | | pagina 15