11 n H A If r IM 11IIII lik -- I/Ju ilAl Juli WV/J/iJ Weense IJsrevue in nieuwe Schiedamse 'Margriet'-hal r Gemeenteraad Schiedam zet stap in de toekomst Soekarno en de revolutie KUNSTGEBITTEN 3TÓOPMAN JUWELIER Voor de eerste maal zal de Weense IJsrevue niet meer optreden in de Houtrusthallen in Den Haag, maar zal dit gezelschap het Rijnmondge bied komen veroveren met haar charmante show „Regenbogen". Reden hiervan is, dat de Haagse ijsbaan volgens de leider van de Weense ijsrevue Otto P. Czap, voor het publiek veel te koud is. Daarom werd dit jaar de nieuwe Schiedamse sporthal „Margriet" gekozen, die wel een goed onderkomen zowel voor show als voor het publiek kan bieden. De grootste show, die op het ogenblik al ongeveer een maand in Brussel draait zal van 8 tot en met 19 februari in Schiedam te zien zijn. Dit zal voor de ijsprinses van de Weense IJsrevue, het Haagse meisje Joan Haanappel haar laatste optreden in Nederland betekenen, want Joan zegt na zeven jaar in de showbusiness te hebben gewerkt de ijsvloer voorgoed vaarwel. De ontslagaanvrage, die al in het bezit is van de directeur van de revue, is echter nog niet officieel aanvaard, want het is voor de directeur natuurlijk niet zo'n gemakkelijke beslissing een dergelijke ster te laten gaan. Maar Joan Haanappel vindt het nu welletjes. „Tien voorstellingen per week in het ..Cirque Royal", zucht Joan, als zij na afloop van de show in het res taurant een „opkikkertje" gaat halen- jaar belichtte hij de vele ijssterren en steeds meer verlangde hij ernaar er zelf ook een te worden. Nauwkeurig be- Dit is een fragmentje uit de show Regen bogen" van de Weense IJsrevue. Welk land deze schaatsers moeten uitbeelden is natuurlijk voor iedereen wel duidelijk. Koperen priesterfeest gezegd in juli, als tenminste mijn ont slag wordt aanvaard. Vrijwel iedereen weet dat ik wel erg graag de richting van de televisie uit wil. Hiervoor heb ik echter nog geen contracten. Wel heb ik een voorzichtig contract met iemand van de Belgische radio en televisie, maar dat is meer in het persoonlijke vlak. VEEL HARDER Zondag zal pater G. K. de Boer van de St. Jan de Doperkerk te Schiedam zijn koperen priesterfeest vieren. Sinds 1958 is pater De Boer in Schiedam werkzaam. Hij werd op 28 maart 1927 te Volendam geboren en op 25 juli 1954 tot priester gewijd. Vooral voor de bouw der Nieuwlandkerk heeft pater De Boer zich ingespannen. De afdeling Schiedam van de P.S.P. zal zaterdag 11 februari om drie uur in de Amstelbron een openbare vergade ring houden, waarin het le Kamerlid Van der Spek zal spreken en vragen be antwoorden. Voor een openbaar debat zijn uitgenodigd vertegenwoordigers der P. v d. A. en V.V.D. Naar aanleiding van een vraag van de heer Bastiaans in de vergadering van de gemeenteraad heeft de burgemeester verklaard, dat de Rijnstraat niet is be trokken bij het door de raad thans vast gestelde bestemmingsplan Maasboule vardHavendijk. Door een onderschrift bij een foto der Rijnstraat was naar de heer Basti aans mededeelde onrust ontstaan on der de bewoners dier straat en de bur gemeester deelde mede, dat h iervoor geen reden bestaat. Ik heb een fijne tijd gehad bij de Weense IJsrevue, al is dit werk natuur lijk veel harder dan toen ik nog ama teur was. Het is een pure showbusi ness waarin je moet blijven vechten voor je bestaan. Toen ik nog amateur was, moest ik tegen de kampioenschap pen in een topconditie zijn. Als profes sional moet je elke voorstelling in een topconditie zijn". Tijdens het. tweede gedeelte van de show „Regenbogen" namen wij samen met de revueleider Otto P Czap een kijkje achter de coulissen. Dé heer Czap vertelde, dat vrijwel alle artiesten van het gezelschap van de Weense ijsschool komen. „Ieder jaar zo omstreeks juli kiezen wij de beste schaatsers (sters) van deze school voor onze show uit". Plotseling een zenuwachtig geren om oris heen. Het gesprek moet even wor den onderbroken, want een twintigtal showgirls hijst zich in allerijl in kleu rige baljurken, die aan de zoldering van het grote toneel zijn opgehangen. Alles moet in enkele minuten gebeurd zijn, want het volgende programmapunt is bijna aan de beurt. Haastig worden de jurken dichtgeritst en enkele seconden later komt het sein van de toneelmees ter. De meisjes trippelen over de hou ten vlonders op het spiegelgladde ijs af en schaatsen sierliijk van achter ae coulissen de overvolle zaal binnen. Otto Czap gaat verder: ,,Er zijn veel mensen, die er geen idee van hebben wat de voorbereidingen voor elke nieu we show kosten. Hiervoor zijn wij aan het materiaal, rechten, kostuums en mu ziek al zo'n slordige miljoen gulden kwijt. Hierbij zijn dan nog niet eens de honoraria van de artiesten inbegre pen. En dan te bedenken, dat wij elke twee jaar een nieuwe show brengen. ALLERLEI LANDEN Achter de coulissen kan men een ge roezemoes van vele talen door elkaar horen, want de medewerkers (sters) ko men uit allerlei landen. Het meest hoort men natuurlijk Duits. Dan horen we opeens een Nederlands klinkende stem een bevel geven aan een van de toneelknechten. Het is de stem van de Amsterdammer Henk En- gelbrecht (24), die al zo'n twee jaar als toneelmeester mét de Weense IJs revue meereist. „Ik houd er toezicht op, dat alles ordelijk verloopt', zegt Henk, die voor dat hij bij de show kwam automonteur was. „Je moet hier wel erg hard wer ken, maar het is prettig werk. Je reist veel en dus zie je nog eens wat. Ik zit af en toe alleen nog wel eens een beetje met al de talen die je hier hoort, maar ja alles went. Behalve Joan Haanappel en Henk Engelbrecht zijn er nog twee Nederland se artiesten aan de Weense IJsrevue verbonden. Het zijn Miep Grundeken (22) uit Delft en Henk van Dongen (34) uit Amsterdam. ROLSCHAATSSTER Miep is nu al zo'n vier jaar aan de Weense IJsrevue verbonden. Zij kreeg bekendheid als rolscliaatsster op de baan „De Eekhoorn" in Den Haag. Toen de revue vier jaar geleden in de Haag se Houtrusthallen optrad solliciteerde Miep „Ik moest een moeilijke be- kwaamheidsproef afleggen. Ik kwam er door en werd aangenomen Het is fijn werken maar wel erg hard". Henk van Dongen is op een heel an dere manier bij de Weense IJsrevue te recht gekomen. Hij solliciteerde ook vier jaar geleden bij de revue als to neelknecht voor de spotlights. Ruim 2 BEGIN ERG MOEILIJK „Maar ja, ik was 32 jaar en dan wil len Je spieren niet zo best meer. Toch besloot ik het te proberen. Ik stelde mijn plan voor aan de directeur van de show. Natuurlijk keek deze wel een beetje verbaasd, maar hij wees het plan gelukkig niet af. In ongeveer anderhalf jaar leerde ik schaatsen van de arties ten. Natuurlijk was het in het begin erg moeilijk Maar ik ben deze periode doorgekomen en sta nu als halfsolistop het ijs. Als u me wilt excuseren, ik moet weer op voor de finale". Even een vlugge handdruk en weg is de schaatsster, die zijn wensdroom ver vuld zag. De Margriethal in Schiedam is dus dit jaar uitgekozen voor de show van de Weense IJsrevue. De splinternieuwe hal zal de show een ijsoppervlakte van ruim 60 bij 30 meter kunnen bieden, liet materiaal voor de kunstijsvloer en alle andere benodigdheden zullen binnen kort met twaalf vrachtauto's koers zet ten naar Schiedam, waar iedereen de charmante show „Regenbogen" zal kun nen gaan zien. REPARATIES INSTITUUT DENTIUA Hoogstraat 40, R'dam, Tel. 010 - 12 «010 en bussen 31 en 34 TVe gemeenteraad van Schiedam heeft maandagavond weer 'n belang rijke stap gezet op de nieuwe weg voor de toekomstige ontwikkeling der stad. De raad verenigde zich nl. met het voorstel van B. en W. tot vaststelling van het bestemmingsplan voor het ge bied Havendijk- Maasboulevard. Dit ge bied zal een moderne woonwijk worden, waarbij ook aandacht is besteed aan de recreatie. Vooral dit laatste was voor de heer Bastiaanse (P v.d.A) aanleiding om de aandacht te vragen voor het probleem der luchtverontreiniging dat de recrea tie kan verhinderen. Hij wees erop, dat de omgeving der Maasboulevard een uniek stukje is niet alleen voor de stadgenoten, doch ook voor vreemdelingen. Het zal dan ook bijzondere aandacht in het structuur plan verdienen. aandacht dient te worden besteed en vroeg het speelterrein nabij de Spuiha- ven in orde te laten maken. Dit laatste werd door de voorzitter toegezegd. Met het hoogheemraadschap Delfland had spreker overleg gehad inzake de aanleg van de nieuwe dijk vanaf de ger kerk tot Vlaardingen, doch het bleek niet mogelijk hierbij op het struc tuurplan vooruit te lopen. Het voorstel van B. en W. om f 31.730.— te verlenen voor aanbrengen van aardgasverwarmdng in het nieuwe gemeente-ziekenhuis, waarbij dan ech ter een reserve-oliestookinstallatie wordt aangebracht, deed de heer Collé (CPN) informeren wanneer het college heeft be sloten tot aardgasverwarming over te gaan. Wethquder zette uiteen, dat zulks in december j.L is geschied nadat ge ruime tijd de mogelijkheid zowel voor gas, als voor oliestookverwarming was open gelaten, hetgeen ook bij de aanbe steding het geval was. De heer Collé kon zich begrijpen dat zo lang mogelijk de beslissing werd uitgesteld, doch verklaar de zich het recht voor te behouden la ter op een en ander nog te zullen terug komen. Het voorstel werd goedgekeurd. De raad stelde 76.861,88 beschikbaar voor verbetering der 17 woningwetwo ningen aan de N. Maasstraat Voorn- sestraat en f 246.317.61 voor 36 wonin gen aan de van Marumstraat en Ful- tonstraat. In verband hiermee verklaar de de heer Simons (P. y.d. A) deze voorstellen toe te juichen en sprak de Deze foto toont een fragmentje van de massale verkleedpartij achter de coulis sen. De grote wijduitstaande baljurken, die aan de zoldering van het toneel han- aen worden hier zo vlug mogelijk aangetrokken. wens uit, de uitvoering van het werk op zo kort mogelijke termijn te doen plaatsvinden, dit in verband met de huidige situatie in de. bouwwereld. Mis schien kan het werk momenteel ook goedkoper worden uitgevoerd door de huidige arbeidssituatie Wethouder van Kinderen verklaarde, dat het concept voor het totale plan met betrekking tot de 17 woningen en nog andere woningen gereed ligt. Er is reeds een inschrijving geweest voor het werk aan de 36 en 47 woningen en de opdracht zai aan de aannemer op de nieuwe basis worden gegeven. Wanneer een aannemer voor 17 woningen wordt gevonden, zal ook daarvoor zo spoedig mogelijk opdracht worden verleend. De raad ging zonder discussie of stemming met de overige punten van de agenda akkoord, uitge zonderd dat inzake de Monumenten zorg. De heer Poot (Prot.) werd na onderzoek der geloofsbrieven toegelaten tot lid van de raad, wegens bedanken als zodanig door de heer K. de Baat. In het gemeentelijk ziekenhuis van Schiedam slaagde voor het examen aan tekening kinderverpleging, zr. A. C. A. Bakkeren. In het kader der verkiezingsactie wordt donderdag 2 februari in de Ont- moetingskerk te Naaldwijk een vergade ring der a.r. Statencentrale gehouden, waarin o. a. minister Biesheuvel het woord zal voeren, terwijl op 9 februari te Vlaardingen. in gebouw Harmonie mi nister J. A. Diepenhorst zal spreken, zulks in samenwerking tussen de a.r. kiesvereniging te Schiedam en Vlaardin gen. Het is nl. niet mogelijk gebleken al leen voor Schiedam een dergelijke ver gadering te beleggen. Medegedeeld wordt voorts, dat tot 1 februari machtigingen aangevraagd kun nen worden voor stemvolmachten bij de heer W. van Ravens! Tel. 261905. Henk vqn Dongen (34) is nu vier jaar aan de revue verbonden. Henk begon bij de show als toneelmeester voor de spot lights. Na enkele jaren werkte hij zich zelf op tot een schaatsster. Koopavond? Het is waarschijnlijk, dat nu men ook in Rotterdam een koopavond zal invoe ren, ook Schiedam hiertoe overgaat. Reeds eerder had de burgemeester van Schiedam zich in die zin uitgela ten. Evenwel is gebleken, dat de meer derheid der middenstand in Schiedam niet op een koopavond gesteld is. Jan Blokker liet het er bij zitten Voor de tweede maal in successie heeft de Amsterdamse filmcriticus Jan Blokker de Schiedamse Filmkring in de mist gelaten, doordat hij niet kwam op dagen voor een lezing die hij op uit nodiging voor deze kring zou hóuden. De niet zo talrijke aanwezigen hebben in de zaal Irene enige tijd ge wacht maar de voorzitter, de heer J. E W. Spronk moest constateren, dat de heer Blokker niet zou verschijnen. Het was wel een verwarrend verloop geweest, want nadat begin vorig jaar de afspraak was gemaakt, deze in' de cember opnieuw bevestigd, zond maan dagavond mevrouw Blokker een tele gram dat haar echtgenoot niet zou ko men, welk telegram de volgende mid dag door Jan Blokker zelf werd tegen gesproken. Op het laatste moment zijn de films die waren gereserveerd, afbe steld, maar niettemin heeft de Film- kring een schade van plm 170., waar voor zij nu de heer Blokker aanspra kelijk zal stellen. Menutip van onze chef-kok California erwtensoep uit blik niertjesragout met rijst lofsla vruchten hmé m b— m ji~ih_ mmm 16e jaargang no. 13 - donderdag 26 januari 1967 ^Rj |HR Deze aan huls Schiedam Redactie Schiedam: Leo 't Hart, Burg. v. Haarenlaan 916, Telefoon 266900. MVeeKOlaa voor SCltieaatn Aangesloten bii de Nederlandse Huis-aan-Huisblad Pers WESTBLAAK 25, ROTTERDAM TELEFOON 13.21.70 (5 lijnen) POSTGIRO 18344 ADVERTENTIES TOT WOENSDAG 10 UUR UITGAVE STICHTING „DE JEUGDHAVEN" De positie van Soekarno schijnt steeds wankeler te worden. Jakob Malik, de Indonesische minister van Buiten landse Zaken, heeft er weer bij de president op aangedrongen af te tre den en de stemmen dat Soekarno een belangrijk aandeel zou hebben gehatt iade coup van de Indonesische com munisten worden steeds heftiger Het begint er op te lijken, dat de feitelijk regerende generaals de leider van de Indonesische revolutie in ieder geval de ontluistering van de revolutionair willen besparen, ook al is de presi dent niet meer te handhaven. Dit klemt temeer waar de dag van de behandeling der rapporten over Soe karno's aandeel in de bloedige gebeur tenissen van oktober 1965, snel nadert. Het is misschien noodzakelijk dat Soe karno dan van het politieke toneel ver dwenen moet zijn om een on derzoek of erger, in zijn kwaliteit als president te kunnen ontgaan. Deze motieven lijken ons zwaarder te wegen dan het argument, dat de Indo nesische leiders voorzichtig moeten zijn t.a.v. Soekarno's verwijdering met het oog op de aanhang die hij nog altijd in bepaalde delen van het land bij het leger zou hebben. De motieven van Soeharto, Malik en andere leiders om Soekarno als president te verwijderen en hem tegelijkertijd als de bijkans mytische held van de revolutie te handhaven zijn aannemelijk. Zelfs al zou Soekarno een leidende en actieve rol hebben gespeeld in de greep naar de macht van de Indone sische communistische partij, dan is het vrijwel ondenkbaar, dat men hem een behandeling kan laten ondergaan als Soebandrio, de voormalige minister van buitenlandse zaken. Vanzelfspre kend zal het gemakkelijker zijn Soe karno's image als de leider van de Indonesische Revolutie te redden in dien hij zich uit het politieke bedrijf terugtrekt, dan als een tegen de wil van grote delen van het volk zich hand havende president. Naar onze overtuiging kunnen Soekarno's relaties met het Aziatisch communis me historisch bezien niet gebruikt wor den om zijn verdienste voor Indone sië ongedaan te maken. De tragiek van een man als Soekarno is, dat hij de mondig geworden kinderen niet wil toestaan hem de vaderrol te ont nemen. Hij ziet niet in, dat hij veel beter „uit vissen kan gaan" met een mogelijk behoud van de image van een wijze grootvader naar wie men dankbaar opziet, dan als een tyran- nieke vader uit huis te worden gezet. H. V. Ernstig ongeval Toen de heer N. Boekestijn maandag morgen om 8 uur naar zijn werk ging, zag hij onderaan de brug over de Noordvliet in rijksweg 20 onder Maas land' een auto liggen. Naast de auto lag de zwaar gewonde bestuurder de 19-jarige M. G. M. Kok uit Vlaardin gen. De heer Kok werkzaam als tuinders- knacht bij de tuinder Koorneef te Maas land, zou om twaalf uur 's nachts sla gian snijden. Vermoedelijk is de heer ok door het donker misleid. Hij is naar het Holyziekenhuis te Vlaardingen overgebracht, dit na 8 uur lang in de kou te hebben gelegen. BAK, BRAAD en FRITUUR IN BLANC DE BOEUF/OSSEWIT stearinevrij HEERLIJK en NIET VET tijdelijk aanbod: „6 HALEN EN 5 BETALEN"

De Havenloods | 1967 | | pagina 1