■t? AR4 IIESHiOVEI LAAT ZIEN WAAR T ZOUT ZIT een voetgangersDrug m Nat. Volleybaltoernooi in Sporthal Margriet Voor een harmonische samenleving^ CONTACTLENZEN w DE HAVENLOODS DONDERDAG 9 FEBRUARI 1967 blijvend goedkoper Ondernemersraad Wilton wordt weer gekozen ter van Haarenlaan, waarbij een zand- •uto-chauffeur door het rode licht reed en zes overstekende schoolkinderen min of meer ernstig werden gewond, de ge moederen vooral in het Nieuwland be zig blijft houden. Eén van de slachtoffertjes, Helena Hooymans uit de Groen van Prinsterer- laan, heeft inmiddels het ziekenhuis mo gen verlaten, zij het dan ook dat zij nog niet geheel is hersteld. De toestand van de vijf andere kin deren is nog zodanig, dat zij in het zie kenhuis moeten blijven, waarbij twee kinderen er nog steeds vrij ernstig aan toe zijn. Van alle kanten wordt medeleven ge toond en is men bereid de slachtoffer tjes middels geschenken enz. wat te het de Een aardige geste Jeugdclub B.Z.I. (Bezoek Zieken validen) in Kethel, die aan de gewon den in het ziekenhuis een attentie brach ten. Nog steeds kan men allerlei verwar de suggesties vernemen over de ver keerssituatie op de Van Haarenlaan. Behalve op- en aanmerkingen over de •nelheid op deze weg en ook het aan brengen van voetbruggen, kan men de wenselijkheid horen bepleiten tot aan brengen van een tunnel. Afgezien van de vraag, of dit tech nisch mogelijk zou zijn, moet de vraag worden gesteld, waar deze tunnel moet worden aangebracht, daar er anders tenminste vijf of zes tunnels nodig zou den zijn! Maar evenals voor de loopbrug geldt ®ok hier, dat gebruik maken van de tun nel verplicht gesteld dient te worden, met alle bezwaren voor het trappen be klimmen door bejaarden. invaliden, moeders met kinderwagens enz. Bij het alles vergeet men bovendien, dat het ongeluk niet is gebeurd als ge volg van onvoldoende beveiliging, maar zonder meer doordat door welke oor zaak dan ook door een rood licht werd gereden. Hoewel per dag tussen de 20.000— 30.000 auto's over de Van Haarenlaan rijden, is in het jaar dat de weg nu ls geopend, nog geen enkel dodelijk on geluk hier gebeurd, wat lang niet van andere, minder druk bereden verkeers wegen kan worden gezegd. Ook is gevraagd of het oversteeklicht niet te kort gelegenheid geeft, maar hiertegen wordt ook van politiezijde aangevoerd, dat ook dit feit niets mét het ongeluk zelf heeft te maken. Bij een langer handhaven van de tijd, zal het aantal wachtende kinderen ook toenemen en de groep dus vergroten. De heer C. A. Henrion Verpoorten, de voormalige leider van Schiedam- «e Clubhuis St. Joris Doele is thans werkzaam in de Zuidwesthoek van Gro ningen, waar een aantal campings zijn ingericht. In een donderdag te houden lezing met dia's, zal hij over dit deel van het land een en ander vertellen, teneinde aan deze streek wat meer bekendheid te gevem. Omdat hij uit ervaring Weet. hoe dicht bezet het in de recreatiege- legenheden van Schiedam des zomers is. wil hij trachten zijn vroegere satd- genoten in Groningen va nvakantie te doen genoeten. De Scbiedamse vereniging „Succes" zal vrijdag 10 februari de jaarvergade ring houden in gebouw Irene. Als be stuursleden zijn aftredend de heren A. Valk A.v.d. Beek. Mej. H- Langhorst. C. Zwaan, die allen herkiesbaar zijn en C. Wassenaar, niet herkiesbaar. Vrijdagavond. 10 februari zal de Ver eniging van oud-Groningers (Gruno) te Schiedam een ledenvergadering houden in de bovenzaal van De Amst'elbron. waarin iedere Groninger welkom is. „Kowie, kouk en oal wieven stoan kloar!" Vanaf maandag 26'februari zal door de afdeling Schiedam van het Koningin Wilhelminafonds ten bate der kankerbe strijding, een actie worden gevoerd, zulks onder auspiciën comité. zich ook hebben ingezet voor de bouw van de Sporthal nu het plan opgevat een voetbrug te bouwen op het betrok ken oversteekpunt. Hiertoe is reeds een bespreking ge voerd met burgemeester Roelfsema en er zal nader overleg worden gepleegd met het voltallige college. Deze voetbrug krijgt een hoogte van 4,10 meter en wordt 19 meter lang. Uiteraard zal de schooljeugd verplicht worden van deze brug gebruik te ma ken. Overigens zijn ook tegén dit plan be zwaren gerezen, omdat vooral de stoei ende jeugd de kans geeft, dat er kin deren van de trap zullen vallen, wat ook weer ernstige gevolgen zou kunnen hebben. Men ziet het dus, dat op elk punt bezwaren kunnen worden aangevoerd. Er is voorts kritiek uitgeoefend op het feit, dat van gemeentewege nog steeds geen borden zijn geplaatst met de waar schuwing van overstekende kinderen. „Het wordt wel tijd dat de gemeen te 'aan dit alles aandacht besteedt, het is wel nodig," aldus de klacht die ons werd overgebracht. volkstuinhouders Thurlede, zal de heer W. J. de Koning van de gemeente lijke plantsoenendienst in het wijkcen trum Nieuwland spreken over de vraag: „Wat groeit er in ons land". De afdeling Schiedam van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, zal maandag middag 13 februari om 3 uur de jaar vergadering houden in Maison West huis. Als bestuursleden zijn aftredend de dames E. Lokker-Bakker en A v.d. Sloot-van Weert. In verband met het tiende lustrum der afdeling, zal een commissie worden ge vormd om dit feit te vieren. Als afgevaardigden naar de algeme ne vergadering worden voorgedragen de dames E. de Vos-van Harmeien en J. Eysbergen-van Wensveen, plaatsvervan gend mevr. R. de Jong-Hoogenboom Maandag 20 februari wordt in gebouw Irene een kienmiddag gehouden, waar van de opbrengst voor de jubileumvie ring bestemd is. Mejuffrouw M. Snoek, sociaal werk ster bij de Schiedamse Geref vereni ging voor ziekenzorg en maatschappe lijk werk is te Baarn aan de Geref. So ciale Akademie De Nijenburgh na een vierjarige opleiding geslaagd voor het einddiploma. Ds J. C. van Veen te Maarsen heeft het beroep naar de Geref. kerk van Schiedam in de vakature ds. Couvee aan genomen. Na de première in Vlaardingen, is maandagavond in Musis Sacrum voor Schiedam de nieuwe bedrijfsfilm 1966 van Wiltbn-Fijenoord Brons Metaal ver toond, welke nog enkele malen zal wor den gebracht, o.a. ook voor oud-perso neelsleden. Geluidsbanden worden U te kust en te keur aangeboden, maar deze voortreffelijke lang- speelbanden van de beroemde Dupont fabrieken ...zijn toch altijd weer een klasse apart. Mylar band, de beste geluids band op polyesterbasis, zuurbe- stendig, dubbelgepolijst, (dus géén schade aan de opname-kop) een onbreekbare band voor nog géén vijf gulden. mylar langspeel banden 400 meter Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze Discohoek deze Dupont Mylar banden 400 meter lang, in eengegarandeerde kwaliteit, per band Giin tel. of schrift. 1 Naar in Wilton-Fijenoord Nieuws wordt medegedeeld, vindt eind maand de verkiezing plaats va voor de Ondernemingsraad. Deze verkiezingen zullen worden ge houden volgens een nieuw systeem, dat in het bijzonder ten aanzien van de uur- weekloners te Schiedam en de beamb ten consequenties heeft. Vroeger was er een groot aantal kies- groepcn. Dat waren er niet minder dan 21 en door elk van deze kleine kiesgroe- pen werd 1 lid en in enkele gevallen 2 of 3 leden gekozen. Tegen dit systeem rezen in de loop van de tijd bepaalde bezwaren. De on derlinge verhouding van de georgani- seerden in de Raad stemde niet overeen met de verhouding, waarin de georgani seerde werknemers bij de drie vakorgani saties waren aangesloten. Bovendien be staat bij kleinere kiesgroepen een groter risico, dat door toevallige verhoudingen de meest bekwame personen niet voor 'n lidmaatschap van de Raad in aanmer king komen. Om deze redenen werd on langs in overeenstemming met de Raad besloten om het verkiezingssysteem te De uur-weekloners van de Werf en de Machinefabrieken te Schiedam vormen thans één grote kiesgroep, die 14 leden kiest. Alle beambten te Schiedam en Rotterdam vormen eveneens één kies groep en zij' kiezen 4 leden. Gehandhaafd blijven: De kiesgroep uur-weekloners Werf Rotterdam, die 2 leden kiest; De kiesgroep uur-weekloners Gieterij Fijenoord, die 1 lid kiest; De kiesgroep van het hoger personeel die 1 lid kiest. In totaal telt de Raad dan 22 gekozen leden, hetgeen volgens de wet in over eenstemming is met het aantal werkne- In verband met het grote aantal leden, dat door de kiesgroep uur-weekloners Schiedam moet worden gekozen, zullen de betreffende candidatenlijsten van de vakverenigingen en de eventuele lijsten van vrije candidaten vele namen tellen. Deze lijsten worden op de stembriefjes afgedrukt. De kiesgerechtigde brengt één stem uit op één candidaat van die lijst, aan wie hij de voorkeur geeft. De candidatenlijsten en de procedure voor de stemming zullen tijdig worden bekend gemaakt. NIV0N GEFASCINEERD DOOR INDIA De leden van het NIVON hebben za terdag kunnen luisteren naar een boei end verhaal over „Fascinerend India" van mevrouw Titia Holleman. Mevrouw Holleman werkte en woonde een aan tal jaren in Bombay. Zij vertelde over de beschaving van India, die 3000 jaar voor Christus al op een hoog peil stond. De medische wetenschap was in die tijd al ver gevorderd. De spreekster girlg ook in op de godsdienstige verschillen in dit grote land met 500 miljoen inwoner.s De komst van de Islamieten veroorzaakte botsin gen met de Hindoes. De huidige moei lijkheden met Pakistan dat Islamitisch is, in tegenstelling tot het Hindoestaèn- se India zijn terug te voeren op gods dienstverschillen. Mevrouw Holleman lichtte haar ver tellingen toe aan de hand van zelfge maakte dia's. Zij beheerst ook het Yo ga en de achtergronden en bedoelingen daarvan legde zij uit. Road Runners fanavond Zondagavond organiseert de Road Runners Fanclub weer een fanavond in De Harmonie te Vlaardingen aan de Schiedamse weg. De steeds in populari teit winnende beatband „The Road Run ners" zorgen op deze avond uiteraard voqr de muzikale begeleiding, zodat door de fans weer naar hartelust geno ten kan worden. De toegang voor deze avond is uitsluitend voor leden en be gint om half acht, zaal open zeven uur. ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ EVANGELISCHE VOLKSPARTIJ Het VCVo, verband christelijk volley balverenigingen, heeft voor het derde nationaal volleybaltoernooi het oog la ten vallen op de sporthal Margriet in Schiedam, waar op tweede paasdag (27 maart) dit toernooi zal worden gespeeld. De twee vorige toernooien werden in Uithoorn en Aarle-Rixtel gehouden en de deelneming aan deze wedstrijd was bijzonder groot. In de sporthal Margriet kunnen acht velden uitgelegd worden, dit in tegenstel ling tot beide vorige keren, toen men maar over drie velden kon beschikken. Hierdoor kon het bestuur een open in schrijving voorstellen. In Schiedam kunnen nu ook junioren teams inschrijven en bovendien zijn er mogelijkheden voor de dames bijgeko- mDe indeling van het toernooi is als volgt. Heren, eerste, tweede, derde en vierde klasse. Dames ook eerste, tweede derde en vierde klasse. Daarnaast ju nioren meisjes en jongens. Dit VCVo-toernooi wordt georgani seerd. door de Rotterdamse verenigin gen DOS en Jong Pendrecht, twee vere nigingen die de sporen op het gebied van toernooi-organiseren reeds hebben verdiend. Er kan tot uiterlijk 25 februari a.s. ingeschreven worden bij de heer H. J. Rennings, Brekelsveld 130, Rotterdam- 23, tel. 010-274629. Op bovengenoemde datum moet het inschrijfgeld ad. f 10,- per team gestort zijn op postrekening 697107 ten name van penningmeester Verband van Chr. Volleybalverenigingen te Berkel Z-H. Als voldaan is aan de voorwaarden, het landelijk blijvend goedkoper Voor die mannen, die veel moeten staan en lopen en die wol boven alles verkiezen, is deze aanbieding bedoeld. Wollen herenanklets, van een bekend merk, versterkt met synthetische vezels, prima pas vorm en zeer solide (hiel en teen extra versterkt), normale prijs 2.50... nu voor anderhalve gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze krlmpvrije,wollen heren ankiets, In royale lengte e diverse kleuren, per paar voor Giin tel. of schrift, best. Hebt u In „Brandpunt" van vrijdagavond de bewogen discus sie gevolgd tussen Opperrabbijn Soetendorp van Amsterdam en de heer P. E. Lapide. een bekend orthodox-Joods auteur uit Ca nada? In opdracht van de uitgeversmaatschappij YV. de Haan heeft Lapide een boek geschreven „De Laatste Drie Pausen en de Joden", dat ook in Amerika, Engeland, Duitsland, Frankrijk, Spanje en Italië zal worden uitgegeven. In zijn boek vraagt de schrijver- zich o a. al waarom Pius XII Hitier niet in de bain gedaan heeft, zoals pausen voor hem dedien met b.v. Koningin Elisabeth en met Napoleon. Lapide antwoordt: de resultaten rechtvaardigen ten volle de op vatting diat klaroengeschal en openlijke verklaringen er eerder toe bijdragen dart juist de mensen die ze bedoelen te helpen, er onder te lijden hadden''. Hij geeft de indruk hoewel hij vol lof is over de houding van de Rooms Katholieke Kerk iin ons land dat de sterke protesten van de Nederlandse bisschopen tegen het Duitse optreden b.v. de aanleiding waren, dat op bevel van Seiss Inquart alle Rooms-Katholieke Joden werden weggevoerd. Hoewel hij o.a. het Duitse en het Hongaarse Katholicisme zeer scherp aanklaagt, constateert hij ook nuchter het feit. dat niemand zoveel Joden gered heeft als Pius XII en dat deze meer dan dertig protesten tegen anti-semitische maatregelen op zijn conto heeft Daartegenover stélde Opperrabbijn Soetendorp dat de paus. die zich n.b. de stedehouder van Christus noemt, toch wel heel duidelijk tekort geschoten is in wat van hem ais paus mocht worden verwacht. Terecht betoogde Lapide volgens de Opper rabbijn, dat alles wat het Nazidom tegen de Joden misdaan heeft, eenvoudig de consequentie was van 2000 jaar antisemitisme, zoals dat eeuwenlang speciaal ook in Christelijke kring opgeld deed. Als de paus nu eens heel openlijk en heel radicaal heel de anti-semitische liquidatie politiek van Hitier aan de kaak had gesteld en iedere Rooms-Katholiek in de ban had gedaan, die er zich niet totaal van distanciëerde. Als hij nu een met alle hem ten dienste staande middelen gepubliceerd had. wat hij van de gasovens e,d. wist (in 1942 waren deze gruwelen reeds aan het pauselijke hof bekend)? Op gevaar af dat hij dan zelf uit Rome zou worden weggevaagd Dan had in Duitsland noch ergens daarbuiten iemand meer kunnen zeggen: wij hebben het niet geweten. Dan had zelfs Hitier moeten inbinden. Dan was in elk geval radicaal en openlijk gebroken met 2000 jaar Christelijk meeheulen met anti-semitische tendenzen en exces sen Dan had het wereld-geweten een duidelijke stem gehad. Hiertegen merkte Lapide op, dat je nu eenmaal geen boven menselijke verwachtingen moet hebben van een mens, ook al noemt hij zich plaatsbekleder van Christus. De Joodse Talmud staat aan ieder mens een bepaalde dosis van natuurlijk mense lijk egoïsme toe, en de paus deed niet meer aan zijn menselijke plicht. Hoewel Lapide's familie nagenoeg uitgeroeid is door de nazi's, achtte hij het eenvoudig zijn plicht als onpartijdig histo ricus paus Pius XII de rol van zondebok te besparen. Ik moest toen ik Lapide hoorde, denken aan een woord van de bekende Hindoe Radakhrisnan: Christenen zijn hele normale mensen, die evenwel buitengewoon grote pretenties hebben. Koel en zakelijk probeerde Rapide met die grote pretenties van de paus of van wie ook af te rekenen. Maar Oppenrabbijn Soe tendorp legde in diepe bewogenheid zich daarbij klaarblijkelijk niet zo maar neer Ik moest ook denken aan een brief van een Havenloods lezer. die al een tijdje op mijn bureau en op mijn hart ligt: Weleerwaarde Heer. Bij uw stukje in de Havenloods over de vrije wil, heb ik me verbaasd over wat u schreef, n.L: dat u Jezus Christus als restaurateur reeds aan het werk ziet. U laat echter na aan te wijzen waar in de wereld dat te zien is en dat zal ook wel niet best gaan, omdat er nu eenmaal niets te zien is. Ik geloof dat u van uw lezers een niet al te hoge dunk hebt, wat betreft hun verstandelijke vermogen. Want anders zou u zoiets niet schrijven. Ik ga er niet verder op door. want de bewijslast rust op u. Ik wil wel eens zien of u mij ook van antwoord dient, zoals die atheïst. O. L. IJ. Ik zou tegen deze lezer tegen de achtergrond van bovenge noemd gesprek het volgende willen zeggen: 1. Jezus zei tegen zijn volgelingen: Gij zijt het zout der aarde; Indien nu het zout zijn kracht verliest, waarmee zal het ge zouten worden? Het deugt nergens meer toe dan om wegge worpen en door de mensen vertreden te worden (Mattheus 5 13). U vraaot men nu eens duidelijk de heilzame uitwerking van het christelijk geloof te demonstreren. Dat is even moeilijk als wanneer u me vraagt, nu eens duidelijk te laten zien, waar het zout in de aardappelen zit en wat het er doet Het eenvoudigste is, een bord aardappelen te proeven, waar in het zout vergeten is. Dan merkt u, wait wordt gemist. Wat zou een wereld zijn, waarin mensen als Pius XII niet meer eenvoudig hun christenplicht doen? Zou er b.v. wel sprake van echte democratie zijn, als die niet aan de persoon en het werk van Jezus was ontsprongen? Als niemand anders heeft Hij het onvergetelijk waar gemaakt, dat macht er alleen maar is om te dienen, dat ook de minderheid stem moet hebben en recht, dat in onze wereld niet het recht van de sterkste maar het recht van de vergeten en de verdrukte mensen moet preva leren. Helaas is veel Christelijk zout zoutloos geworden en alleen maar waard, om door jan en alleman te worden vertrapt. Maar het evangelisch zout op zichzelf is goed en nodig. En iemand, die goed weet te proeven, merkt er gelukkig hier en daar en overal nog heel wat van, alle flauwe vrome Rost ten spijt. 2. Doch Jezus zegt ook in hetzelfde verband tegen zijn volge lingen: „Gij zijt het licht der wereld. Een stad, die op een berg ligt, kan niet verborgen blijven". Dat wijst toch meer in de richting van wat Opperrabbijn Soetendorp toch wel heel terecht mocht hopen. Van Christenen, die allen enigszins de plaats van Chrisitus zelf op aarde bekleden mogen en moeten we ver wachten, dat ze zich duidelijk van het donker in hun omgeving distantiëren, en dat ze nog iets meer zijn dan het verborgen zout in de pap Kent de inzender nu heus in zijn omgeving niemand, die iéts heeft van het Licht der Wereld? Heeft hij alleen maar een donkere bril op? Zijn tijdgenoten als Albert Schweitzer, Dietrich Bonhoeffer, Martin Luther King, Johan nes XXIII hem geheel onbekend? Hoeveel Christenen ook duisterlimgen lijken te wezen, er zijn toch ook nog lichten, kleine en grote. Lezer, wilt u echt zien? Dr. K. J. KRAAN. dat het inschrijfgeld tijdig binnen is en als met een compleet team is deelgeno men, zal na afloop, van het to f 5,- per team worden gerestitueerd. De verwachting is, dat er voor uu toernooi grote belangstelling zal be staan. Secretaris van het VCVo is de heer L. v.d. Jagt, mr. Lohmanstraat 25, Ba- rendrecht. In het VCVo zijn inmiddels ruim 60 verenigingen met bijna 3.000 volleybal lers verenigd. CARNAVALSFEEST IN VLAARDINGEN In de Vlaardingse dansschool van de heer J v.an Rijswijk was het zaterdag avond een geweldige drukte. Een groot aantal leerlingen van de school vier de onder leiding van de dansschool houder een bijzonder geslaagd carna valsfeest. De heer Van Rijswijk doet dit al ja ren, vertelde hij. Mijn bedoeling is de jongelui bij te brengen wat carnaval precies is. Meestal gaan mensen van boven de Moerdijk naar het zuiden om daar mee te doen aan de algemene feestvreugde. Maar dikwijls vallen ze uit de toon omdat ze niet precies we ten wat carnaval is en hoe men het moet vieren. De heer Van Rijswijk ver telt dat hij ieder jaar met zijn vrouw naar Limburg gaat om zelf de carna valssfeer weer te proeven. Jammer ge noeg is er dit jaar niets van gekomen. Aan het feest van zaterdag deed dit in ieder geval geen afbreuk. Tot twaalf uur heeft een groot aantal danslusti- gen op een bijzonder plezierige manier gefeest. Er waren ook nog prijzen voor de beste vermommingen want men moest verkleed op het feest komen. Een deskundige jury onder leiding van een Brabander beoordeelde de kostuums. Th. J. Westerhout sprak voor P.v.d.A. Maassluis kiezingsvergadering in het nieuwe zalen centrum in Maassluis, speciaal voor de bewoners van dit stadsdeel. Hierbij was de heer Th. J. YY'esterhout, ex-staats- seeretaris van Binnenlandse Zaken, aan wezig die stelde niet direkt te zijn geko men om te spreken, maar vooral om te luisteren. Ondanks deze instelling kwam hij toch enkele malen bijzonder scherp op de snede naar voren en zijn uitlatingen zou men in de geest van wat momenteel zo „in" in kunnen betitelen met „aan duidelijkheid niets overla tend". Alvorens de heer Westerhout aan het woord kwam opende de voorzitter van de afdeling Maassluis, de heer W. de Waard, deze bijeenkomst. „De partij bruist van de energie", stelde hij. „Er wordt hard gewerkt om de partij groter te maken, door de uitbreiding van le dental. Huisbezoek wordt verricht en niet zonder succes, ingegendeel. In en kele uren tijds konden op een avond zes nieuwe leden worden ingeschreven. Ook nu weer waren hier weer jongeren bij." „De Vluchtheuvel" houdt vergadering De recratietuindersvereniging „De Vluchtheuvel" te Maasluis houdt vrij dag haar jaarvergadering in het club gebouw op het tuinencomplex aan de Weverskade. Het belangrijkste punt van de agenda is de bestuursverkie zing. Bij de oprichting is overeen geko men dat het toen gekozen bestuur deze taak slechts voor een jaar op zich zou nemen en dat hierna een volledige nieuwe bestuursverkiezing zou plaats vinden, wat tot gevolg heeft dat het gehele bestuur dus nu aftredend is. Van de zes bestuursleden stellen zich er vier herkiesbaar, terwijl zowel de voorzitter als de penningmeester hun taak zuilen neerleggen. De aftredende heren zijn: Jac. Bakker en N. E. Kannegie- ter. J. Hendrikse, J. van Dorp, P. van Buuren en A. Kruininger stellen zich voor een nieuwe bestuurstermijn ter beschikking. Kandidaten voor de va cant komende plaatsen kunnen tot voor de aanvang van de vergadering (8 uur) worden opgegeven. Aan de kandi daatstelling zijn verder geen voorwaar den verbonden. De meisjes van de Mr. J. J. L. v. d. Brugghenschool hebben zich zaterdag avond in het Sportfondsenbad Van Maa- nensïraat te Rotterdam tijdens de Rot- t exdamse scholierenontmoeting enorm geweerd. Op vrijwel alle fronten deden zij in de top mee. Trudy de Radder en Anneke de Ligt bezetten op de 25 meter Urije slag de eerste twee plaatsen met gelijke tijd. Marianne Borsje kwam ook op de hoogste trede van het ere-podium bij de 25 m rugslag. Lia Ophorst werd een goede derde bij de 25 m schoolslag. De 10X25 meter estafette werd geen Vlaardingse overwinning, maar Jannie Molenaar, Ina Eigenraam, Bep van Persie, Trudy de Radder, Anneke de Ligt, f iet je Visser, Jeanette Brons, Lia Ophorst, Marianne Qorsje en Laura v. d. Horst zorgden gezamenlijk toch voor een eer volle tweede plaats. Alle goede prestaties samen deden de Mr. v. d. Brugghenschool als eerste eindigen in het algemeen klas sement. De Spaarbankwisselbeker ging derhalve mee naar Vlaardingen. Aanpassing in samenwerking met de oogarts. Geheel pijnloos en onzichtbaar. CONTACTLENSPRACTICUS C. J.STUIJ Optiek "de Lens" SCHIEDAMSEWEG 64 - TEL. 236055 PEPPELWEG 131 - TEL 188465 ROTTERDAM Voor de afdeling Schiedam van de Pacifistisch Socialistische Partij zal za terdagmiddag 11 februari om 3 uur in de Amstelbron de heer A. G. v.d. Spek het woord voeren. In een vrijdagavond, 10 februari in de zaal van het Geref. Jeugd huis aan de Lange Haven te houden ver gadering van de S.G.P., zal het woord worden gevoerd door ds. M. C- Tanis uit Barendrecht. Öp de verkiezings avond 15 febr. wordt in laatstgenoemde zaal door de A.R. kiesvereniging een bij eenkomst gehouden, waarin de resulta ten van de stembus bekend gemaakt zullen worden. Na een verblijf van 19 jaar in Schie dam, zal ds. W. A- Krijger afscheid ne men als predikant bij de Geref. kerk al hier, wegens vertrek naar Wierden. Hiertoe zal binnenkort eén afscheids bijeenkomst worden belegd. Vöor het aanbieden van een geschenk, wordt nu geld ingezameld bij leden der gemeen- blijvend goedkoper Gun Uzelf de luxe en het gemak van een mooie, grote passpiegel, waarin U zich ten voeten uit kunt zien... en kunt controleren of de naad van Uw kousen recht zit en Uw japon correct hangt. Een passpiegel, die Iedere huismoeder die zelf haar garde robe maakt, zéker moet hebben - gemaakt van prachtig helder spiegelglas, normale prijs 12.50... morgen voor nog géén acht gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze passpiegels, 98x32 cm groot passend aan de binnen kant van Uw kastdeur),... I.v.m. breuk alstublieft of schrift. Géén telof schrift

De Havenloods | 1967 | | pagina 11