m i» Herstelde Mosli kiest weer bet ruime sop 5M De politie meldt L38 LM t98 EURO FORM MEUBELEN DE HAVENLOODS DONDERDAG 9 FEBRUARI 1967 Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze Parfumerie afdeling deze zakken met 3 grote stuk- kén „Tabac" JpLfk rf* badzeep, *\w MM of schrift. Mórgen om 9 uur begint de verkoop van dit fraaie Brushed N/Ion (zacht geruwd) 90 cm breed, in rose, bleu, reseda, m*yQ per meter gg J nylon ur»Hous« zondC naad blijvend goedkoper Nadat reeds in het zakkendragers huisje een twist tussen enkele jongelie den zou hebben plaats gehad, werd na- bi,) de sluis de 15-jarige J. C. met een mes in zijn borst gestoken door een nog onbekende dader. Per politieauto is het slachtoffer naar het ziekenhuis ver voerd. O Waarschijnlijk doordat hij onvoldoen de oplette, is de 16-jarige bijrijder P. D. van der L. uit Nieuwerbrug, die te voet de Bokelweg overstak, aangere den door een vrachtauto, bestuurd door de 64-jarige J. G. uit Rotterdam. De jongeman bekwam een hoofdwonde en hersenschudding; hij werd door de GGD naar het ziekenhuis vervoerd. Op de Overschieseweg reed de 55-ja rige fabrikant A. A. P. H. met de door hem bestuurde bestelauto, toen de 6-jarige Johny P., die met nog twee an dere vriendjes meereed, plotseling het portier opende, zodat hij uit de auto viel. De jongen liep een lichte hersen schudding op. 0 De polittie te Rotterdam hield een 20-jarige los werkman aan, die bekende te hebben ingebroken in een pand aan de Broersvest en aan de Lange, Haven te Schiedam. 0 Door een lek in de leiding, ontstond brand in de woning van de 65-jarige me vrouw D. M. aan de Korte Kerkstraat 7. De brandweer heeft onder leiding van de heer Keuzenkamp het vuur geblust, enige brandschade werd aangericht. parkeerde auto's plotseling de weg over en werd hierbij aangereden door de 17- jarige W. J. den H. Het kind liep let sel op en werd naar het ziekenhuis ver- 0 In de Willem Brouwerstraat trapte de inzittende van een geparkeerde auto met dubbele besturing bij vergissing op de gaspedaal, waardoor de auto voor uit schoot en tegen een andere gepar keerde auto botste. Er werd nogal wat schade veroorzaakt. 0 Een wel bijzonder lafhartige daad is door nog onbekenden gepleegd in een motorkruiser, die aan de Horvathweg op de wal lag. Men verschafte zich toegang tot de kajuit en besmeurde de nieuwe betimmering enz. met verf, die zich in de boot bevond. De schade bedroeg f 100,-. Op de BK-laan stak de 5-jarige Alexander U. tussen enkele geparkeer de auto's plotseling de weg over op het moment, dat een auto, bestuurd door de 48-jarige mevr. W. P. T. passeerde. Het kind werd aangereden en liep enke le verwondingen op en werd door de GGD naar het ziekenhuis vervoerd. Fijenoord. t K. B. en de 25-jarige bankwerker K. A. Z. bei den uit Vlaardingen, met eikaars brom fiets in aanraking en vielen. Zij liepen beiden verwondingen op en werden door de GGD naar de Dr. Noletstiching ver voerd, waar zij werden behandeld. 0 De 48-jarige monteur J. L. had zijn caravan op het parkeerterrein aan de Broersvest achter gelaten. Een ander is daarmee vandoor gegaan. 0 Ingebroken is in het gebouw van de N.V. Gebeco aan de Kommiezenlaan, waartoe een ruit aan de achterzijde van het gebouw werd vernield. Na openbre ken van laden, werd 55,- gestolen. 0 Eveneens door het vernielen van een ruit is ingebroken in het kantoor van de N.V. Noteboom aan de Stricklede- weg, waar uit bureaus ƒ460,. werd ge stolen en voor ƒ175,- schade aangericht. 0 Door forceren van een bovenlicht is ingebroken in het kantoor van de ma chinefabriek Ingels Strickledeweg, waar f 2400,- werd ge stolen en de aangerichte schade f 100,- bedraagt. 0 Gepoogd is in te breken in de Thor- beckeschool aan de ThorbeckesingeL Toen men naar binnen wilde kruipen, raakte men de knop van een brandblus- apparaat, dat hierdoor in werking werd gesteld en leeg spoot, wat kennelijk een afdoende bescherming bood. goedkoper Nu kunt U zelf Uw "dromen van nachthemden" maken... want morgen verkopen wij Brushed Nylon, per meter voor nog géén één gulden tachtig cent. Brushed Nylon, de luxe stof voor de meest verfijnde en elegante nachtkleding, voor dames en kinderen... zo zacht als een per zikhuidje en zo practisch... (beslist piet strijken). 0\Op de Vlaardingerdijk, nabij de oude ingang van de werf Wilton FijeJ kwamen de 62-jarige machinist l 0 Het derde team van de Maasdijkse damclub besloot haar competitie met een ontmoeting tegen RDG 5 uit Den Haag. MDC won met 9—7. 0 In het Stedelijk Museum Schiedam wordt tot en met 20 februari een ten toonstelling gehouden van werken van tien Hahrlemse jonge kunstenaars. Dit zijn Jeroen ten Berge, Jan Campfens, Rob Clous, Remco van der Gugten, Jan Mulder, Michel van Overbeeke. Liesbeth Sayers, Willem Snitker, Kees Verkad# en Jan van Wensveen. Men zal het zich herinneren, dat op 13 juli 1966 's avonds het Noorse tank schip Mosli ter hoogte van de Portuge se kust in aanvaring kwam met de Griekse tanker Marietta Nomikos. Door deze aanvaring ontstond brand aan dek en geraakte de akkommodatie, welke geheel op het achterschip gelegen is, in brand. De bemanning kon zich ternauwernood in de reddingboten be geven en afstand nemen van het bran dende schip. Na enige uren werd de be manning aan boord genomen van het Noorse schip Bayard. Het vuur in de la dingtanks doofde door nog niet geheel opgehelderde oorzaak uit zichzelf, de akkommodatie brandde nog plm. 24 uur, waarna de inmiddels te hulp geroepen sleepboot Hercules van Wijsmuller na bluste, het schip vastmaakte en naar de Baai van Gibraltar sleepte. Wllton-Fijenoord en enkele andere werven ontvingen van de rederij het verzoek de schade in Gibraltar te gaan inspekteren, aan welk verzoek gevolg werd gegeven. Het bleek dat het vuur be hoorlijk had huisgehouden. Behalve een groot gat in de huid aan BB-zijde, was al het staal aan BB-zijde boven de wa terlijn verbogen en verwrongen. Een kleine 1000 ton staal zou hier vernieuwd moeten worden.' Het brugdekhuis achter was volkomen uitgebrand en stond er uitgezakt bij. Dit dekhuis (plm. 600 ton staal) moest geheel vernieuwd worden. De machinekamer was uiteraard in het. bovengedeelte ook beschadigd, hoofd- en hulpwerktuigen bleken echter nog in re delijke konditie te verkeren. Door de rederij en de verzekeringmaatschappij werd een specifikatie opgemaakt en aan de verschillende werven werd gevraagd een aanbieding in te dienen. Na verge lijking van de verschillende offertes werd het reparatiewerk aan Wilton-Fije- noord gegund, met eén kontrakttijd van 178 dagen. Inmiddels was in de Baai van Gibraltar een gedeelte van de lading gelost in een andere tanker, waarna het schip door de sleepboot Zwarte Zee naar Rotterdam gesleept werd. 20 augustus liep het bij Hoek van Holland binnen; het overige deel van de lading werd in Europoort gelost en daarna werd het schip naar Tankercleaning gesleept het schoon- en gasvrijmake dlngtanks. Op 31 augustus 1966 kwam het schip naar de werf van Wilton-Fijenoord te Schiedam. Hier was men reeds met de bouw van nieuwe sekties begonnen, wat mogelijk gemaakt werd door het ver strekken van tekeningen door de werf Verolme. die het schip in 1964 gebouwd had. Direkt na aankomst van het schip aan de werf werd begonnen met het slo- Een van de verbrande gedeelten. Na et slopen werden de nieuwe gedeelten blijvend goedkoper Zo met de schoonmaak voor de deur is deze aanbieding iets bijr zonderseen grote partij tafelkleden, divankleden en tafellopers, nu voor de halve prijs. Tafellopers 50x100 140 x 170 42t50~ 4^90- Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze prachtige tafelkleden, tafellopers en divankleden, door elkaar voor prijzen, die U geen tweede keer kunt verwachten. staal als een blokkendoos in elkaar ge zet en kon begonnen worden met de nieu we betimmering. Na verdere inspektie in de lading tanks en in de machinekamer werd door de Noorse klassifikatiemaatschappij Nors- ke Veritas gekonstateerd dat nog een vernieuwing van plm. 180 ton staal no dig was. Bovendien moest de gehele stuurmachine en liet roer uitgenomen en nagezien worden. De hoofdmotor moest een grondige beurt hebben en al de elektrische bekabeling in de machine kamer moest vernieuwd worden. Ook werden in opdracht van de rederij nog verschillende voorzieningen getroffen teneinde het schip geklassificeerd te krij gen om met een grotere diepgang te mo gen varen, hetgeen neerkomt op een la dingvergroting van plm. 3000 m3 ten op zichte van het oorspronkelijke laadver mogen van 69.500 m3. Ondanks het feit dat er buiten het kontraktwerk nog vrij veel extra werk zaamheden verricht moesten worden, slaagde Wilton-Fijenoord erin het schip zelfs nog ongeveer 1 week binnen de oorspronkelijke kontrakttijd gereed te hebben. Dit is door de reders zeer ge apprecieerd, ook omdat reeds eerder door WF een schade aan dit zelfde schip binnen kontrakttijd was opgeleverd. 1 De totale omvang van de reparatie be draagt ruim f 10.000.000,-. Wilton-Fije noord is er trots op dat een dergelijk groot karwei in zo korte tijd tot stand is gebracht. Dit -is mogelijk gemaakt door een nauwe en prettige samenwerking tussen de technische dienst van de re derij, de vertegenwoordigers van Det Norkse Veritas, Norwegian Underwri ters en Norsk Sjokontrol en last but not least tussen de afdelingen Nieuwbouw en Reparatie van Wilton-Fijenoord als mede enkele afdelingen van Bronswerk- Fijenoord. Het bewijst eens te meer dat de Nederlandse scheepsbouw nog tal van mogelijkheden bezit en perspektieven heeft voor de naaste toekomst! Geen derde maal KAPITEIN Jacobson is vol goede moed, zoals hij ons in zijn fraaie, moderne salon in gezelschap van inspec tor Edd:" K. Ribe van de Mosvold Shippin "o. zeer nadrukkelijk vertelde. De kapiiun hoopt, dat hij nu zonder on gelukken zijn tochten naar de Perzische Golf kan volbrengen. Vol trots toonde hij nu zijn vernieuwd schip, dat welis waar reeds modern was ingericht, maar nu nog enkele nieuwe snufjes erbij heeft gekregen. Niet alleen op nautisch ge bied, maar ook voor de bemanning, die de beschikking heeft over een prachtige sportzaal. Het hele brugdek rook nieuw, van pantry tot de radiohut. Om van de eigenaars-, kapiteins- en officieren-ac commodatie maar te zwijgen. En een stukje van de trots mag ook gaan naar Wilton-Fijenoord met de heer Van Op pen vooraan, die een bewonderenswaar dig stuk werk heeft afgeleverd, dat al leen op juiste waarde en betekenis kan worden geschat door degenen, die de enorme ravage en het afschuwelijk beeld van het geblakerde schip hebben gezien, toen met de voor een leek hope- 0 In de Korte Kruisweg te Maasdijk ontstond een botsing tussen twee perso nenauto's bestuurd door resp. T. de Z. uit De Lier en P. v.d. K. uit Maasdijk. De oorzaak lag in het feit dat beide be stuurders geparkeerde auto's weerzijden van de weg passeerden en toen onver wacht elkaar tegen kwamen. Gevolg was dat beide auto's schade opliepen, maar persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. fDe volgende leerlingen haalden 't lein Klimroosdiploma van de Stich ting I.V.I.O. te Amsterdam, Emmy de horstschool voor beroepsgericht onder wijs te Maassluis. 0 De gymnastiekvereniging K.D.O. te Maasdijk nam met 5 groepen deel t~ De damesgroep; twee meisjesgroepen en de jongensgroep wisten een tweede prijs te bemachtigen: zelfs gelukte het aan de meisjesgroep 3 een eerste prijs te behalen, zodat hun succes wél groot was, vooral voor de leidsters mevr. Si- mon-de Graaf en mej. B. van den Beu kei. 0 Het tamboer- en majorettekorps van E.M.M. te Maasdijk geeft op donderdag 9 februari in gebouw De Vluchtheuvel een feestuitvoering. O.M. wordt opge voerd de operette Kapiteintje, waaraan medewerken danseressen, turnsters en vele andere figuranten. Aanvang 7.30 ©"óe vereniging voor neutraal kinder- onderwijs te Maasdijk komt op vrijdag 10 februari in de zaal van gebouw Con cordia in jaarvergadering bijeen. De be stuursleden R. G. Groeneboer e~ j» Uitgaande van het Rode Kruis wordt op dinsdag 14 februari te Maasdijk ge legenheid gegeven bloed af te staan ten dienste van de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis. Het donorteam van de plaatselijke afdeling heeft voor die avond beslag gelegd op de Oranjeschool waar men vanaf 7 uur terecht kan. De bijzondere eigenschappen van steunkousen zijn welbekend een weldaad voor vermoeide Maar is 't dan niet tragisch, dat juist voor hen, die iedere dag veel moeten sjouwen en staan, de prijzen van ruim een tientje een te grote luxe uitgaaf was? Maar dat wordt anders, want in de kousenafdeling koopt U Nylon steunkousen, stevig,- toch soepel weefsel, elegante steunkousen, zonder naad, voor nog géén vier gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze elegante naadloze steunkousen van 100% Nylon (ook voorradig met naad) in prima pasvorm, in de maten 8% t/m.11, in fraaie modekleur, per paar Géén tel. of schrift. I Erkend dealer: EUROPOORT Complete Woninginrichting N.V. MARCONIPLEIN 5 - ROTTERDAM-WEST Al bent U nu nog zo gesteld op Uw eigen merk badzeep... toch moet U eens een proef nemen met deze verrukkelijke zeep, met parfumering „Tabac" Drie grote stukken luxe „Tabac" zeep, waarmee Uw bad een verfijnd genot wordt, badzeep (120 gram per stuk) heerlijk geurend, rijkschuimend per 3 stuks voor nog géén tachtig cent. Een gedeelte van de geproduceerde moutwijn wordt op verzoek van meerde re distillateurs-,afnemers nogmaals afge- stookt tot korenwijn, - 53 of 70 Voegt men vóór deze distillatie jenever bessen toe in de ketel, dan noemt men het verkregen distillaat Genever 53 G.L.). Het tegenwoordige produktiebedrijf van de N.V. Mouterij-Branderij De Ko ning is ontwikkeld uit eeuwenoude am bachtelijke produktiebedrijf jes. Het nieuwe bedrijf bestaat uit twee produktie-afdelingen, t.w. een mouterij malerij en een branderij. In de mouterij ondergaan de voor de branderij benodigde granen vooraf een bewerking om ze geschikt te maken voor de alcoholbereiding in de branderij. Het hoge silopand, dat een onderdeel uit maakt van het mouterij-complex, dient voor opslag van de bewerkte en onbe werkte granen. tiet is vermeldenswaard dat de bran derij van het bedrijf één van de twee branderijen is welke Schiedam nog rijk is en de enige branderij is welke een eigen mouterij is. 'W/'E hebben enkele maanden geleden in „De Havenloods" vertelt over de Noorse tanker „Mosli", het ongeluksschip dat toch geluk heeft en op de werven van Wilton-Fijenoord onderhanden werd genomen voor de zware aan- varings- en brandschade. Welnu, ruim een week voor contracttijd, kiest de Mosli deze woensdag opnieuw het ruime sop als een vernieuwd schip en is kapitein Jacobsen vol goede moed. Die heeft hij wel nodig na in de twee jaar bestaanstijd van de Mosli, twee rampen met het schip te hebben meegemaakt. Vragen over het woonwagenkamp Het KVP-statenlid mevr. J. J. van Gent-de Ridder heeft gistermiddag bij de voortgezette behandeling van de pro vinciale begroting voor 1967 een motie ingediend waarin zij g.s. vraagt bij de minister van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk op aan te dringen dat zo spoedig mogelijk een onderzoek wordt ingesteld naar „wantoestanden" in het regionale woonwagenkamp te Schiedam. Deze motie had niet bepaald de on verdeelde instemming van de staten, vooral omdat het hier primair om een gemeentelijke aangelegenheid gaat. Op aandringen van de heer Chr van Hof wegen (PvdA) werd besloten pas volgen de week bij het desbetreffende hoofdstuk verder te spreken over deze motie. Voor dat het zover was hadden reeds enkele statenleden mevr. Van Gent dringend in overweging gegeven deze motie te rug te nemen. Waar blijven kunstenaars De directeur van het Stedelijk Muse um Schiedam, de heer J. Paalman heeft bij de opening van de expositie van wer ken van tien Haarlemse kunstenaars ook aandacht gewijd aan het rumoer, dat een aantal Schiedamse kunstenaars maakt over atelierruimte en het behoud van de Brandersbuurt. Waar herhaalde lijk het aantal van dertig kunstenaars wordt genoemd dat Schiedam zou tellen, stelde de heer Paalman de vraag wie dat dan wel zouden zijn en hij betwijfel de, zoals ook wij reeds deden, of dit aantal wel zou worden gehaald. „Mijn raming ligt veel lager en deze mensen zijn tot nu toe alleen maar op papier actief geweest, op een enkele uitzondering na Ik zou er veel voor ge ven, indien de 'steeds meer zich nega tief werende vermeende groep van Schie damse kunstenaars zich eens positief zouden opstellen en bewijzen dat zij in onze stad'wonen en werken", aldus de heer Paalman. Hij constateerde dat in tegenstel ling met de zich kunstenaars noemen de Schiedamse groep, de tien Haarlemse kunstenaars met hun werk iets hebben te zeggen en hij stelde zich de vraag, of en in hoeverre de Schiedamse groep zou deelnemen aan b.v. de binnenkort te houden „Salon der Maassteden". De heer Paalman constateerde, dat de diver se pseudo-kunstenaars zich wel aan woorden, maar niet aan daden te bui ten gaan. De expositie zelf geeft een uitnemende variatie in kunstuitingen in grafieken, beeldhouwwerken en schilderkunst. TAE Lange Haven te Schiedam is de oudste haven van de stad. De Schie zocht zich in vroeger eeuwen hier een weg naar de grote rivier en gaf zijn naam aan de oorspronkelijke nederzetting. Langs de Lange Haven hebben zich in de loop der tijden vele veranderingen voorgedaan, maar het majestueuze en schilderachtige karakter is voor een groot gedeelte gehandhaafd gebleven. 0CTAV£ DE CONINCK loos schijnende taak werd begonnen om de Mosli een nieuw aanzien te geven. Het is gelukt, en ongetwijfeld heeft Wilton-Fijenoord er een tevreden klant bij gekregen! Het was een flink stuk werk, maar dit betekent niet, dat het daarmee is gebeurd. Zo ligt er de Ariette S. te wachten, die in het Engelse kanaal na een aanvaring een flink gat in het achterschip opliep. Dit deel van het schip kwam zelfs onder water te liggen, maar werd eerst weer boven water gehaald, alvorens het naar Schiedam werd ge sleept, waarbij het op de Maasvlakte nog in moeilijkheden kwam. Omdat de reders nog bezig zijn te overwegen wat met het schip moet gebeuren, kan nog niet tot uitvoering van dit werk worden overgegaan. Op de foto (boven) de Mosli na de brand en de aanvaring (onder) het ge heel herstelde schip. "Ten beslist niet onbelangrijke plaats in het Schiedamse distilleerbedrijf neemt de N.V. Erven Lucas Bols in. Het Schiedamse bedrijf is een onderdeel van dat in Amsterdam gevestigd, terwijl nu te Nieuw Vennep in de Haarlemmermeer een nieuw gebouw de voltooiing nadert, waarin het Amsterdamse bedrijf zal wor den ondergebracht. Op 21 september 1966 werd reeds een enorme 7.000 m2 grote leeggoed-hal in gebruik genomen. In deze hal staat o.m. een nieuwe flessen-spoelmachine die 6.000 flessen per uur kan verwerken. De bouw vordert gestaag en de fabriek wordt deel voor deel gereed gemaakt voor de verwerking en de produktie, zowel voor de binnenlandse afzet der Bols-produkten, als voor de export naar alle delen van de wereld. In januari kwamen de kelders gereed, die een inhoud hebben van 4.000 m3 en die 1.8 miljoen liter drank kunnen be vatten. De rest van de ruimte wordt in genomen door de houten rijpingsfusten. Deze kelders vergden 1.102 m3 beton en zijn bekleed met zuurvrije tegels die met kunst-hars-kit gevoegd zijn. De kelders liggen onder het aanmaakgebouw dat met 2 verdiepingen 850 m2 ruimte bevat er 15 m. hoog is. In april 1967 begint men de 700 palen voor het 9-verdiepingen hoge kantoor gebouw te heien. Dit moderne, 35 m. hoge gebouw, moet eind 1968 in gebruik ge nomen worden en zal naast alle Neder landse kantoren van het concern ook een als museum ingerichte ontvangstruimte bevatten. Het bedrijf van de Erven Lucas Bols bestaat bijna 400 jaar en er zijn dan ook wel de nodige historische stukken die van grote waarde geacht worden en die thans op dezelfde plaats waar het ,L-oots- je" stond in het Bolsmuseum zijn onder gebracht. Het bedrijf van Lucas Bols in Schiedam aan de Burgemeester Honnerlage Grethe- laan, is nog vrij nieuw en modern inge- Het bedrijf vormt een belangrijk pro- duktieonderdeel van het BOLS-concern en levert als eindprodukt de mo ut w ij n met een alcoholgehalte van 46 wel ke sedert eeuwen de basis vormt voor de produktie van BOLS Z. O. Genever.

De Havenloods | 1967 | | pagina 9