■■1 Poldervaart moet plaats maken voor nieuwe wegen Katalysator 1 Is wisselende groene golf in Schiedam gewenst. KUNSTGEBITTEN Aktie op til ten bate van kankerbestrijding DE HAVENLOODS weekblad voor Schiedam 16e jaargang no. 16 donderdag 16 februari 1967 Deze editie wordt bais aan huis bezorgd in Schiedam en Kethel. OPLAGE 27.000 Combinaties met onze edities in Rotterdam, Vlaardingen, Maassluis, Hoek v. Holland, en/of IJssel en Lekstreek mogelijk: TOTALE OPLAGE 2:12.0041 onder accountantscontrole. Redactie Schiedam: Leo 't Hart, Burg. v. Ha aren laan 916, Telefoon 266900. Aangesloten bij de Nederlandse Huis-aan-Hnisblad ?en WESTBLAAK 25. ROTTERDAM TELEFOON 13.21.70 (5 lijnen) POSTGIRO 18344 ADVERTENTIES TOT WOENSDAG 10 UUR UITGAVE STICHTING „DE JEUGDHAVEN" SCHIEDAMS FAMILIESTUKVERDWIJNT gr zal nog heel wat water door de Poldervaart vloeien, voordat de laatste vracht zand er in is geworpen en de vaart mogelijk een stuk van een weg gaat worden. Het stuiten van de waterstroom betekent het inluiden van een nieuwe tijd, waarin de Poldervaart moet plaats maken voor wegen. In het kader van de werken voor aanleg van de nieuwe Rijksweg 20 moest over de Poldervaart en een stukje weg een tunnel worden gemaakt. Vooruitlopend op de verdere ontwikkeling van de plannen ter plaatse moest daarvoor de vaart tijdelijk worden omgelegd een tijdelijkheid overigens, die ten nauwste is ver bonden aan de definitieve opheffing der vaart. De tunnel is gebouwd vlak achter de Schiedamse Margriethal, waarlangs rijks weg 20 loopt. Daar ligt ook de nieuwe weg naar de Thurlede-sportterreïnen. Zolang de Pol dervaart nog niet aan algehele demping toe is, moet het water door blijven stromen, om aan de Vijfsluizen te wor den uitgemalen in de Waterweg. Defini tief afsluiten van de vaart was dus niet mogelijk en daarom moest de bedding van de Poldervaart worden verlegd. Het water stroomt dan nu door de tunnel, die straks, d.w.z. wanneer de Polder vaart zal zijn gedempt, de verkeersweg zal worden naar het sportpark. Om deze oplossing van de situatie te bereiken. bepaald punt lelijktijdig bedding. Dus zijn enorme hoeveelheden gVbnd en zand door vrachtauto's aangevoerd en in de vaart geworpen. Het Veen TJET is nu wel te zien hoe veenachtig -1-1 de bodem in deze omgeving is. Want een enorme veenlaag is iets verderop naar boven gedrukt en steekt ver boven het water uit. Dat veen moet nu weer worden weggegraven en verwerkt. Het staat dus wel te verwachten, dat wan neer te zijner tijd de definitieve dem ping van de vaart zal geschieden, er nog heel wat veen in de orrigevlng naar bo ven komt werken! Het graven van de De uitslag van de verkiezingen inag dan voor Nederlandse verhoudingen wat spectaculairder zijn dan gewoon lijk, zij kan nauwelijks effectief ge noemd worden. In grote trekken is gehonoreerd wat verwacht werd: de grote partijen hebben relatief verlie zen geleden ten bate van kleine- en splinterpartijen. Wij achten dit een weinig effectieve uitslag, daar de stemmenner schuiving naar kleine par tijen, die bovendien onderling sterk in beginselen en doelstelling verschillen, het politiek beeld nauwelijks kunnen wijzigen. Bij de grote vraagstukken die in de Ka mers aan de orde komen, kunnen deze kleine partijen best hun woordje doen. Gezien hun exponenten in de volksver tegenwoordiging zal dit woord over het algemeen overigens weinig indrukwek kend zijn. Als het echter op stemmen aankomt zullen zij zich in de meeste gevallen niet van stemmen onthouden en zodoende tóch weer de grote par tijen van links en rechts steunen. Het is niet te verwachten dat bij de ka- stellingen van de kleine partijen. Men moet zich dan ook afvragen welke functie, zij dan tóch in het -politieke bestel van de komende vier jaren kun nen hebben. Als zij tegen wil en dank eigenlijk optreden als radica le vleugels van de grote partijen en bij stemmingen over belangrijke voor stellen en wetten met de grote par tijen meestemmen kan men immers van een gering verkiezingseffect spre ken. Het zou echter oppervlakkig zijn daar mee te besluiten dat de kleine partij en over het geheel genomen weinig effect kunnen sorteren'. Ongetwijfeld zal de aanwezigheid van een aantal kleine partijen in de volksvertegen woordiging door de grote partijen als een potentiële bedreiging gevoeld wor den. Zij kunnen door zwakheid of wanbeleid van regering en grote par tijen gedurende de komende jaren sterk aan invloed winnen en bij even tuele tussentijdse verkiezingen zelfs grote partijen noodzaken tot een dui delijker en radicaler beleid. Het is een vergissing te menen dat deze be dreiging van de grote partijen zich na deze verkiezingen niet zal doorzet ten. Ook al hebben de kleine partij en geen directe beslissende invloed óp de wetgevende functie van de Ka mers, hun indirecte werking is des te groter. Gezien de mentaliteit van wantrouwen en ontevredenheid, die mede de klei ne partijen beheerst, moet verwacht worden dat in de komende periode de oppositie minder stemmenverlies zal lijden ten gunste van de kleine partijen dan de regeringspartijen. Als er geen grote veranderingen in de loop der ontwikkeling intreden en machten van buitenaf ons met rust laten, is het niet uitgesloten dat al thans een deel der kleine partijen in de volgende vier jaren sterk genoeg worden om in 1972 aan de regering deel te nemen. Het beste wat men van deze ontwikkeling mag hopen is dat de katalyserende werking van de kleine partijen tot de vorming van twee radicaler opgestelde blokken zal leiden. Tenslotte moet nog een interessant en belangrijk aspect van de winst der kleine partijen genoemd worden: de houding die zij aan zullen nemen wanneer een grondwetswijziging wordt voorgesteld die voorziet in een ingrijpende wijziging van ons kies stelsel. Het is waarschijnlijk dat deze partijtjes sterk aan invloed zullen winnen indien een dergelijke wijziging de macht der grote partijen praktisch onaantastbaar zou maken. H.V. Wij hebben Nederlands grootste sortering lovingsring LEO VAN IERLAND LIJNBAAN 50 Spier ingshoek lyceum in onherbergzame herberg Oude, onherbergzame herbergen en kastelen hebben bijzonder aan Engelse schrijvers stof te over geleverd voor spannende en griezelverhalen, waarop de „Ramshackle Inn" van George Bat- son geen uitzondering maakt. De leerlingen van het St. Liduina Ly ceum, meer bekend in Schiedam als het Spieringshoek Lyceum brengen ge durende vier avonden het interessante griezelverhaal in „Arcade" op het to neel en ze doen dat met veel vaardig heid. Eerst wordt de oude herberg ver kocht en dat gaat ook al niet zo vlot, daar gaan de nodige waarschuwingen aan voorafi Maar ..Fluffy Pryde" (Ber- na Scheffers) en haar secondant, Lucius Towser (Michiel van Kinderen) zijn zo enthousiast dat zij ondanks onweer en bliksem, lekkende daken en wat al niet meer, het er toch op wagen. En dan begint het griezelverhaal pas goed op gang te komen. Wie het wil meemaken: vrijdag en zaterdagavond is daar nog gelegenheid Het stuk vergt nogal wat medewer kenden, veertien in totaal. De regie is in handen van mej. Chr. Roeland en J. Maassen O.S.A. De voorzitter van de schoolraad. Frans van Grieken heeft dinsdag op de eerste opvoeringsavond, die goed werd bezocht, een welkomstwoord gesproken. Poldervaart heeft volgens de geschied schrijvers plaats gevonden door moeilijk heden die in de afwatering met de Delflandse Schie waren ontstaan. Ont ginning en vervening hadden verster king van de waterafvoer noodzakelijk gemaakt. Het kanaal liep door vier pol ders, de Oost- en de Westabtspolder, de Hargpolder en Babberspolder en werd omstreeks 1320 gegraven. Er is een tijd geweest, dat de Poldervaart onvervang baar was. Dat was toen Delfland en Schieland de Schie tot een gebied van strijd in de behartiging van hun uiteen lopende regionale belangen maakten toen Delft. Schiedam en Rotterdam voor hun plaatselijke belangen handelingen verrichtten, die de afwatering belem merden. Nu in Rotterdam een nieuw gemaal voor Delfland wordt gebouwd, heeft de Poldervaart zijn plichten ge daan en kan verdwijnen. Water en weg HET water zat de weg- in de weg. De aanleg van Rijksweg 20 verlang de maatregelen voor de toekomst. In de diverse becijferingen ten gunste van de opheffing van de Poldervaart vinden we een post van f 750.000 voor alles wat thans in uitvoering is. De aanleg van een brug over de Poldervaart kan n.l. achterwege blijven en vervangen door twee wegdoorgangen, indien de vaart vervalt. De Commissie Poldervaart be cijfert verder o.a„ dat bij handhaving van de Poldervaart, in het kader van de Deltawerken een sluiswerk moet worden aangebracht, waarvan de kosten op rond een miljoen worden gerdamd. Verder zou over het Doenkanaal een brug ge bouwd moeten worden voor de Doenka- de. Dit betekent dan f V50.000. In de Prinses Beatrixlaan te Schiedam en tus sen de Verlengde Doenkade in Vlaardin- gen kunnen dan eveneens twee bruggen achterwege blijven met een besparing van naar raming anderhalf miljoen gul den. De Beneluxweg kruist aan het ge maal de Poldervaart en in geval van op heffing. zou dat een verschil van een ander miljoen uitmaken. Het gebruik van de spoorbrug bij Kethel over de Poldervaart als viaduct "over de aan te leggen Kerkbuurtseweg, zal eveneens f750.000 besparen. Wat onderhoud be treft is de Poldervaart een zorgenkind voor Delfland, aldus een uitlating van de Dijkgraaf, mr. dr. J. Winsemius in Wa- terschapsbelangen gedaan. De slappe bodemlagen, de polderlanden, alles drijft op het veen. Dat allesroept ge varen op voor dijkdoorbraken en ver zakkingen. Versterking van kaden zou niet kunnen uitblijven en dat wordt vol gens de hiervoor genoemde commissie op f 1.750.000 geschat. Het zijn voordelen, die op korte ter mijn kunnen worden geïnd. Er zijn evenwel op langer zicht meer voordelen. Niet slechts, omdat de Spoorwegen hun handen vrij krijgen. Indien deze een spoorlijn ten westen van de Poldervaart en het buitendijks gelegen uitwateringskanaal zouden leg gen en een spoorwegtunnel bij de Bene- luxtunnel bouwen, zal de aanwezigheid van het sluizencomplex tot complicaties kunnen leiden, die bij opheffing van het kanaal vermeden kunnen worden. Welis waar kunnen deze eventuele complica ties nog niet worden overzien, maar de opheffing van het kanaal betekent in ieder geval een verbetering van de pla nologische structuur die bij de uitvoering van dit plan aanmerkelijk nut kan af werpen. Afgezien daarvan zal het de Spoorwegen mogelijk zijn zonder in de noodzaak van een nieuwe spoorbrug te vervallen, in de omtrek van Schiedam voorzieningen te treffen, welke nodig of gewenst zijn in verband met het eerst genoemde plan. Ook voor Delfland heeft de verbete ring van de planologische structuur aan trekkelijke kanten. De veiligheid van het gebied rondom de Poldervaart wordt vergroot. Dat is zowel in vredestijd als in oorlogstijd van belang. Het kanaal kar. potiële gevaren opleveren die bij opheffing kunnen worden vermeden. Het belangrijkst evenwel zijn de pla nologische voordelen van het gehele Wa terweggebied. Herziening van de „Was- serplanung" is dikwijls voorwaarde voor een goede ruimtelijke ordening, maar is veelal in feite niet te verwezenlijken we gens de aanzienlijke kosten die daarme de gemoeid zijn. In dit gebied kan het nog. En het is een gebied, dat een ingrijpende herorde ning tegemoet gaat. Nieuwe stadsgedeelten van Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen zullen zich uitstrekken tot de verlengde Doenkade. d.w.z. over het kanaal reiken: met name Schiedam zal een blijvende tweedeling ondervinden, waarvan door middel van bruggen de nadelen moeten worden on dervangen er liggen reeds een tiental over de Poldervaart De commissie legt bij haar rapport twee kaartjes over, één waarin de Poldervaart wèl, en één waar in deze niet is ingetekend en toont daar mede, zonder dat eigenlijk verdere toe lichting vereist is, aan hoe moeilijk de Poldervaart planologisch te „verteren" is. Het gaat evenjvel niet ie ver. indier men stelt dut d? ontwikkeling van ha- gebied Van de Maasoever, die fn de veer tiende eeuw tot de aanleg van de Pol dervaart noopte, thans om de opheffing vraagt, zo constateert de Dijkgraaf. En dit alles bijeen, heeft de doorslag voor de dempingsplannen van de Pol dervaart gegeven, waarvan dan nu een zeer bescheiden aankondiging ls gedaan, al werd voorlopig dan alleen maar de bedding van onze goede .oude Polder vaart. het „familiestuk" van Schiedam verlegd! Schiedam, is men gestuit op de resten van een vrij brede muur, welke min of meer dwars door de vaart bleek te lopen. De aanwezigheid van deze muur was nog niet eerder ontdekt, omdat zij in de grond was verborgen. Toen evenwel werd begonnen met graafwerk voor omleggen der vaart, stuitte men op de muur. Deze kwam on geveer een halve meter onder de water spiegel te staan, reden waarom het nood zakelijk was de muur te verwijderen, omdat de doorstroming van het water ten dienste der uitmaling anders zou worden belemmerdMen heeft hiervoor gebruik gemaakt van springstoffen, die met be hulp van pijpleidingen onder de muur werden gebracht, waarna het geheel tot ontploffing kwam. Zo werd geleidelijk de muur opgeruimd. Zuilen water en stuk ken steen spoten alle richtingen uit! Het is niet bekend waarvan deze muur af- Icomstig is. Waarschijnlijk is zij van een boerderij, doch mogelijk van een ander gebouw. Bij graafwerk in een vijver te Kethel werd indertyd de resten van een woning uit een pre-historisch tijdperk ge vonden. Er zijn scherven gevonden van aardewerk, doch ook brokken tuf uit waarschijnlijk 1300. Ook toen werd een stuk muurwerk van Romeinse oorsprong aangetroffen. Hoewel momenteel niet k«.< worden gezegd of en in hoeverre de hier bedoelde muur in de Poldervaart van oudheidkumdige betekenis is, zal een nader onderzoek worden ingesteld. Bij informatie bleek men over het aantreffen en t>erwijderen van de muur bij betrok ken instanties niet te zijn ingelicht, zodat naar aanleiding van onze mededelingen, alsnog zal worden getracht ter plaatse een onderzoek in te stellen. „Het artikel in De Havenloodi van 2 februari j.l. getiteld: „Verkeer stelt soms veel onoplosbare problemen" heeft bij ondergetekende deels verwondering en deels ergernis opgewekt", zo schijft ons de heer Joh. van Rossum te Schiedam. Hij meent, dat in het artikel min of meer de Indruk wordt gewekt, dat de moeilijkheden op de Burgemees ter van Haarenlaan uitsluitend te wijten zijn aan de grote verkeersdrukte en de te hoge snelheden. „Als dagelijks berijder van dit tra ject", zo schrijft de heer Van Rossum en bovendien mijn tweejarige ervaring als verkeersmonteur bij het departement van Hoofdverkeerswegen in Canada, al waar de afstelling en controle van ver- keerslirhtinstallaties tot mijn dagelijks werk behoorde, heeft het mij al sinds de openstelling van de Van Haarenlaan verwonderd, dat men onder de gegeven omstandigheden tot een dergelijke af stelling van de sgn. groene golf is geko- Wanneer er in het spitsuur op dit tra ject te hard wordt gereden, dan is dat volgens mij hoofdzakelijk te wijten aan de afstelling der verkeerslichten om de eenvoudige reden, dat plin. 95 procent van de autobestuurders dit traject dage lijks rijdt en, net als ik, de bittere erva ring heeft, dat als men geen 60 of 70 km probeert te rijden, men voor -elk stop licht komt te staan. Of dat degenen die achter je rijden gaan klaxonneren etc. of aan riskante inhaalmanoeuvres be ginnen. Ook het door rood licht „glip pen" is om dezelfde reden het gevolg zonder hier echter het recente onge luk te willen goed praten. De z.g. groentijden zijn denmate kort gekozen, dat, éér dat een file op gang is, de laatste er niet meer door kun nen, en de „kopgroep" van de daar op volgende groene golf stuit op deze ach terblijvers. Dit proces werkt cumula tief en maakt dat de verkeeradoorstro- Ook om vanaf een zijweg linksaf de ze weg op te komen, is een riskante en irritante zaak, gezien het feit dat - slechts luttele sekonden beschikbaar REPARATIES le klas werk vanaf 5,— per reparatie 20-karaats gouden kroon 17,5» U kunt er op wachten. INSTITUUT DENTILIA Hoogstraat 40, R'dam, Tel. 010 - 12 so 10 0 Bij de in Maasland gehouden kring- wedstrijden van het KNCGV hebben de joingens-adspiranten van de gymnas tiekvereniging Animo, De Kethel, met 63,8 punten de eerste plaats bezet. Bij de persoonlijke wedstrijden werd in he ren A Theo Schipper 1 met 61,2 punten en Wim Overbeeke met 58,6 punten tweede. WAT U HEEFT GEKOZEN WEET IK NIET MAAR WIE GOED GEKOZEN HEER, KOOS BLANG DE B0EÜF 0SSEWIT Stearinevrij BAK-, BRAAD- EN FRITUURVET HEERLIJK ENNIET VET CCHIEDAM telt nauwelijks enkele honderden leden van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrij ding; in Vlaardingen leverde een ge voerde actie plm 1500 leden terwijl in Kethel daardoor plm 700 leden werden verworven. Het bestuur van de afde ling Schiedam wil dat niet op zich la ten zitten en meent, dat Schiedam niet alleen deze achterstand dient in te ha len, maar ook overtuigd wordt van de noodzaakelijkheid van de kankerbestrij ding. De 543 leden in Schiedam kunnen minstens enkele malen verdubbeld wor den. Daartoe wordt in de komende da gen vanaf 26 februari een huls aan huls- ctle gevoerd. Er is een comité van aanbeveling sa mengesteld, bestaande uit de dames: G. W. van Bergen-Walraven, M. A. C. van Taverne-van Campen, Zr. G. Bur ger en de heren H. Roelfsema, burge meester, mr. V. G. M. Marijnen, Ir. B. Wilton. H. W. G. Hoek, II. Sabel, L. B. F. van Hoogenhuyze, arts. Dr. T. A. Mansoer, Dr. F. Quispel, P van der Kuy, arts. De contributie is vanaf ƒ3,50, giro 156315 van de afdeling Schiedam. In het schrijven aan de burgerij con stateert het bestuur van de afdeling: In ons land wordt de laatste vijftien jaar een verbeten strijd gevoerd tegen de kanker. Dit is dringend geboden. Immers, elk jaar overlijden in Neder land reeds ruim twintigduizend mensen mijn ervaring strekt, reeds na korte tijd tot verlaging van de gereden snel heden lolden. De niet, c doch om aan een, naar mijn gevoel nodig gevaarlijke situatie een einde te maken. Tot zover het schrijven van de heer Van Rowum. Allereerst zij opgemerkt, dat de heer Van Rossum ten onrechte concludeert, dat we de moeilijkheden op de Van Haarenlaan uitsluitend wij ten aan te hoge snelheden integendeel. We hebben juist gesteld, dat in feite die snelheid weinig of niets aan de veilig heid toe doet, zolang de autobestuur der er rekening mee houdt, dat hij tij dig en zonder risico's te nemen voor het rode licht, kan stoppen. Dat is de kern van het verkeersprobleem. Zoals we reeds zeiden, met tien kilometer snelheid kan een gelijk ongeluk plaats vinden als met veel groter snelheid. Men selijke en mechanische fontein zijn in de ze beslissend. Wat nu de technische aangelegenhe den betreft waarover de heer Van Ros sum schrijft, de Schiedamse verkeers politie onderschrijft in grote lijnen zijn betoog, hetgeen overigens ook weer niet betekent, dat middels een wisselende groene golf een gegarandeerde veilig heid kan worden verkregen. Met bijna een jaar lang per dag tussen de 20.000 en 30.000 auto's over de besproken laan zonder een ongeluk van enige beteke nis mag worden gezegd, dat die veilig heid beslist niet slecht is, behalve in dien door een rood licht wordt gereden, zoals in het geïncrimineerde geval. Bij de wisselende groene golf ver snelt* dit inderdaad de verkeersdoor- stroming, doch wordt het er voor de overstekers niet beter op, waarschijn lijk zelfs in tegendeel. Overigens is het verstandig, om nu opnieuw het hele pro bleem over de Burgemeester van Haa renlaan in studie is bij Verkeerscom- missie, politie eii gemeentewerken eerst af te wachten, tot welke conclusie deze deskundigen komen. zijn. De gr oenperioden moeten dus langer zijn. De expert zal echter zeggen dat dit niet uitkomt met de synchronisatie van de groene golf in beide richtingen. Oké, maar dit is precies de kern van mijn pleidooi! Onder de gegeven om standigheden valt er niet te synchroni seren naar beide richtingen en moet worden volstaan met een, beurtelings naar beide richtingen wisselende groe ne golf. De toevoerwegen tot de eerste stop lichten van dit traject geven, mijns in ziens, voldoende ruimte om een even tuele filevorming bij afwezigheid van de groene golfperiode op te vangen. Deze wijze van regeling zal, naar Toestand slachtoffertjes nog ongewijzigd Over de toestand van de vijf school kinderen, slachtoffers van de aanrij ding op de Burgemeester Van Haaren laan te Schiedam kan worden medege deeld, dat deze in het algemeen nog vrijwel ongewijzigd is. Bij enkele patiënten is het mogelijk geworden om gebroken ledematen te zetten, terwijl ook andere kwetsuren die de kinderen hebben opgelopen, zo goed mogelijk worden behandeld. Het is voorshands nog niet waar schijnlijk, dat de kinderen op korte termijn de ziekenhuizen waarin zij zijn opgenomen kunnen verlaten. 0 Woensdagavond 22 februari zal in het Wijkcentrum te Schiedam een al- 5 ledenvergadering worden gehou- kiezing ledenraad. Na de pauze wordt een film vertoogd over het coöperatiewezen in Nederland. aan kanker. Dit betekent, dat één op iedere vijf sterfgevallen wordt veroor zaakt door ernstige ziekte. Gelukkig boekten de medici bij de bestrijding reeds zeer bemoedigende suc cessen. Beginnende kanker kan veelal worden genezen, maar het probleem van de kanker is nog lang niet opgelost. Het Koningin Wilhelmina Fonds voert zijn zware strijd met de volgende mid delen: Inrichting en exploitatie van met de meest moderne hulpmiddelen, uitge ruste Centra, o.a. te Amsterdam, Rot terdam en Utrecht, voor steeds verder en diepergaand wetenschappelijk onder zoek naar de oorzaken en de beste be strijding van deze ziekte; aanschaffing van bestralingsapparatuur en andere instrumenten, die voor de behandeling nodig zijn; nauwkeurige registratie van alle kankerpatiënten; medische voor lichting over kanker. Het is de taak van het Koningin Wil helmina Fonds gelden in te zamelen om deze georganiseerde strijd te finan cieren. Het-is een bij uitstek Nederlands belang, dat ook u in Schiedam het Ko ningin Wilhelmina Fonds in deze strijd naar uw vermogen steunt. Het is een gebiedende noodzaak, dat dit Fonds een hechte morele en financiële grondslag heeft. Uw blijvende steun is daarbij on ontbeerlijk. De meest doeltreffende medewerking is toe te treden als lid tot het Konin- Wees niet boos op ons. service-klanten gaan voor.... Logisch als een „vreemde" klant ons belt voor een T.V.-reparatie, helpen wij graag en indien mogelijk, zo snel als het maar kan. Alleen wanneer er even later een „service"-klant belt gaat deze klant (welke bij ons een T.V. kocht) voor! GEItll. HE VELD Tielman Oemstraat 22 Schiedam - Telefoon 268638 Na 18 uur: 250699 gin Wilhelmina Fonds. Om het lidmaat schap voor een leder mogelijk te maken is de contributie niet hoog gesteld. De ze werd in 1948 vastgesteld op ten min ste ƒ2,50 per jaar. Daar de koopkracht ƒ3.50. ƒ5.- of meer. zeer hartelijk wel kom. Men zal u een dézer dagen bezoeken -- hoopt dat u zult zeggen: Ja, deze zaak wil ik steunen.

De Havenloods | 1967 | | pagina 1