Een zeeman zit niet direct op een dominee te "1 DE HAVENLOODS DONDERDAG 23 FEBRUARI 1967 tot 's woensdags 10 uur v.m. kunnen ook telefonisch worden opgegeven onder nummer 13 21 70 toestel 92 of 93. Ze worden geplaatst in de gehele Rotterdamse editie -f Schiedam en Capelle a. d. IJssel met een oplage van 188.500 exemplaren. Prijs tot en met 10 woorden 2,50, iedere 5 woorden meer 1,25. Over 2 kolommen J'/2 X de prijs. Maximum aantal woorden 40. Boven 40 woorden 40 cent per m.m. WONINGRUIL èGevr. 4-k.-woning ben. of le woonlaag flat, Prins Alexan derpolder of benedenwoning elders, nette stand. Geen Zuid. Aangeb.6k. woning, lste verdieping met slaap- etage. nette stand, Kralingen. Brieven onder nr 3548 bur. blad. geving Sohiekade. Tel. 126241. DS. P. D. STEEGMAN TWEEDE KOOPVAARDIJPREDIKANT ■t lift en c.v. Aangebo- pracht vrije bovenwonii 5 ka. Verhuizingen! Fa D Buys, Bloklandstrai Inboedel verzekerd. Vraag vrijblijvend Let op het juis'e telefoonnummer 288753 Woningruil. Aangeboden door bejaarden. Gaarne benedenhuis of le etage Centrum Stad voo 3e etage Goudsesingel - zonzijde. Huur f128,- p. mnid Gezellig uitzicht. Brieven onder no. 3526 bur. blad. Aangeboden Nobelstraat Blijdorp benedenhuis, en suite; huur f UW.- per maand. Gevraagd v' voorkeur Alexanderpolder tot f 2Ö0,- per maand. Aanbiedingen onder nr. 3552, bureau van dit blad. Ook Uw woningruil kan sla gen. Vr. vr. blijvend inlichtin. gen tel.010-257241-251251, Ma ros wontngruilservice. Graal Florlsstraat 65 Rotterdam. Van 9,30 tot 16.45 uur. Van Aangeb. 2e verdieping, gemod, 1 kamer, 2 slaapkamertjes, Bruynzeel keuken, warande s zolder plus uid. J C. e Res. Boezemstir. 31. Aangeb. vrij huis lage huur, Rotterdam v.m. IJsselmonde trum R'dam. Br. o. no. 3536 bur, blad. Aangeb. in Vaaseen bij Apel doorn eengezinswoning 3 sl.- kamers, keuken, douche, schuur en achtertuin. Gevr. gelijkw. won. Rotterdam of omg. 4 slaapkamers, liefst schuur of bergruimte. Tel. 010-154165. Aangeb. zonnige 4.kamerwon, ged. gemod. Gevr. woning aan Rechter Maasoever. Br. o. nr. 3538 bur. blad. Aangeb. gr. 6-kamerwoning, ben. met douche in Kralingen. Gevraagd: 3- of 4-kamerflat, zuid. Br. o. no. 3523 bur. Aangeb. Heerlen vrij huis ben. kamer plus woonkeuken, boven 3 slaapkamers plu® zol der, grote achtertuin. Gevr. 4 kamerwon. Rotterdam of omg. Br. o. nr. 3539. bur, blad Aangeb. mod. 3-kamerwon. zijstraat Franselaan, huur f 88,60 p.m. Gevr. 3-kamerflat met C.V. Rechter Maasoever, br. o. nr. 3540. bur, blad. Aangeb vrij bovenhuis Gl-adio- keuken, 2 grote slaapkamers, douche en grote zolder. Gevr. ben.huis, 4 kamers of flatwon. tel. 185103. bur. blad. Aangeb. 2e etage, 6 kamera en keuken, hoekhuis Bergweg. Huur f 76 p. maand. Gevr. 4- etage met kelder omg. Noord- H'berg, Schiebroek of Over- schie. Br. G. Molendijk, Berg straat 102a, R'diam-Noord. Aangeb. eengezins 4-kamer- won. voor- en achtertuin, fi«t- senioods. f 90 p. mnd. Meeu- iplaat. Voor 4- of 5-ka.mer- West of Centrum. Telefoo 161451. Wie ruilt mijn li Groot ben.huis <i 4 kamera, keuken, bad. 60U- 'n, tuin, 2 ingeb. open en f 106 p. mnd. Gevr. 4/5-kamerflat of eengezins woning in of om R'dam Br. o. r. 3568. bur. blad. Aangeboden zuid 4-kamerwo- Kralingen liefst omgeving Vre- denoordlaan. Nieuwbouw. Br. O .nr. 3586, bur. blad. Woningruil. Aamgebod. 4_ka- merwon. in Bergpolder. Rot terdam, Xe etage (zijn slechte 2 etages), goede stand. Huur f 79 p. mild. Gevr 2- of 3- kamerwon., zo mógelijk flar (niet beneden) of vrije etage of ééngezinswion. op goede stand. Onverschillig waar. H. li g b. Br. onder no. 3557 bur. bi»a. Aangeboden 2-kamerwoning loeneden, Ramlehweg. Ge vraagd 2-kamerflat, bovenste verdieping. Tel. 12863S. Aangeboden: le etage Briel- selaan, 3 kamers, keuken met baleon, zolderkamer en berg- hok. Gevraagd 4-kamerwoning onverschillig waar. Br. o.nr. 3561 bur. blad. Aangeboden in Hiilegersberg een vrij bovenhuis 6 a 7 kamers, 2 keukens, 2 toilets, zeer geschikt voor samenwo ning. f 97.75 p.mnd. Gevraagd: een modern 3 kamerflat voor keur Schiebroek of Hiilegers berg. Br. o .nr. 3559 bur. bdad. Aangeboden: Beletage, Noor- derhavenkade geschikt voor echtpaar zonder kinderen. Gevraagd huis met zijkamer. Tel. 280485. Aangeb. benedenhuis, 3-kamer- woning met loopkelder, tuin, mooie keuken. Hooidrift. Gevraagd 4-kamerwoning. Blijdorp of Schiebroek. Br. o.nr. 3560 bur blad. n of' beletage (geen zijstraat). Overechiilig waar. Tel. 233741. Aangeb. 3 kamerflat met kamer 'plus zijkamer, 350x600. 2 balkons. Gevr. 3 kamerflat, Omg Hofplein met douche. H.h.g.b. Tel. 249184 of br. o. Wie ruilt mijn 5 kamer boven woning voor ben.woning, liefst Sehipholstraat of Welschap, straat. Tel. 138339. Verhuizingen en verpakkingen naar alle werelddelen. Meube' irplaats. Vraagt vrijblij- Woningruil? Fa. W Smits en Zn., verhuist u uiterst billijk overal heen. Zwaanshals 286, Voor verhuizingen naar Jan Buys, Statenweg 97c, telefoon 243657. Inboedel onder garan- en Statenweg. Verhuizingen 1_ Vlaggemanstr. 36, tel. 247642- 144115, R'dam, Bergplaats ln- ooedels. Prima Materiaal. Vrijblijvend prijsopgave. Verhuizingen. Voor een goede verhuizing Fa. Weterlngs Co Rijke erv. Niet duurder, wel Tel. 233629 en ook Hoog- tel. 194556. Vraagt vrijbl. terdam of omgeving Aangebo den ruime zonnige 4-kamerwo ning met douche. Huur 92, Gevraagd: 4- of meer-kamer- roniqg Hogere huur geen be waar. G. Besteibeurije. Go- rechtkade 138a, Groningen. Telefoon 08800-31871 Aangeboden mooie zonnige kamerflat, Kralingen, lift. V. Gevraagd 3- of 4-kaimer- wontng in centrum of Blijdorp. 135881. Gevraagd beslis,t vrij boven- i et warande. Liefst Wea- of Kleiwegkwartier. Aangeboden nieuwbouw bene denwoning. 110 Morgen en huurmach'tiging plus urgent. Te Aangeboden zonnige kleine 4-kamerwoning met tuin en douche, Pendrecht. Gevraagd 4_ o{ 5-icamerwonimg in Gevraagd 3 of 4 kamerflat, Alexanderpolder. bovenste woonlaag, ruime keuken en kelder, tot ca 150. aangebo den, rianite 3 kamerflat. blij- icht, Overeohie f 86 35813 bur. blad. Schieweg of omg. ten hoogste etage met vrije opgang Aangeboden: Papendvec'rit 4 ihuur incl. gevraagd- 3 kamerwoning of flat R'dt Liefst ci' r. 3532. ruilt mijn ruime 3 kamer flat in Pendrecht beneden, een hui® geschikt voor nwoning. Ik heb even tueel ook nog een 2-kamerfIat. urgentieverkl. en huurmach- tiging beschikbaar. Brieven onder no. 3578 bur. v.d. blad. Aangeb vrij bovenhuis bij C.S.. 5 kamera, keuken, douchecel, 2 warandes op 7.1 ruil voor 3 of 4 ka- RMjdorp of Centru Tel. 283432, liefst nr Aangeb. zonnige 3 kamerwon. beneden kleine badkamer, kelder, tuin Schieweg. Gevr. grotere woning Blijdorp of omg. Br. o. nr. 3570. bur. Mad Aangeb. comfort. 3 kamerflat" c.v.. f 138 p.m. iticl., 8 hoog, Alex.polder. Gevr. ruime, evt. op te knappen 4 k 5-kamerwo Liefst met zolder souterrain omg, Krai., H'berg. Tel, ingeboden geheel vrij bo venhuis. Nwe Binnenweg, be- "nde4 kamers, keuken. 2 baloons, boven: 2 slaapkamers, badkamer, toi let, grote bergruimte. Ge vraagd: heel vrjj huis 7 4 8 kamers. Schiebroek. Br. o. 3575 bur. blad. Aangeboden moderne 4-ka merflat, Sohiedamseweg. 2 balcons, douche, kelder, ruim uitzicht. Gevraagd6 4 7 ka- 'oning, geschikt voor sa- toning. Tel. 151810 Aangeb. huurmachtlging en urg. verklaring. Gevr. 3-ka- merwoning. vrije le etage of ben. huis. Bergpolder of Blij dorp. Tel. 15 Aangeboden4-kamerflat zonnige tuin, douche, kelder West. Voor 4-kamerflat Centrum. Blijdorp. Alexanderpolder. Te! 230328. 2 kamers en suite, zijkamer, douche, balcon, kelder enz. etage omgeving Pleinweg. Aangeb.: zonnige 4-kamer- der, 2 balcons. le etage, vrij, blijvend uitzicht. Gevr.: min stens 4-kamerwoning met werkplaats zicht. Westerhoutstraat. Gevraagd 4 of 5 kamerwo ning omg. Overechie of Nieuw- land. Br. o.nr. 3554 bur.blad. Aangeb. mooie zonnige 4-ka merflat 2e en laatste etage. voor grotere Aangeb. vrije bel.etage bij kamers grote keuken, plat. kelder voor 2 of 3 kamerwo ning met tuin beneden. Blij dorp of Kleiwegikwartier Br o.nr. 3583. Bur v.d. blad R'dam—Den Haag ingeboden moderne 3-kamer- ining met ca. 2 kelders, i am-Zuid. Gevraagid: 4.1 merwoning omgeving Schi< dam. Nootewboom, Tapuit- Aangeboden mooi beneden- :rum 180 p. mnd. excl. atadeverwarming. Gevraagd goede goedkopere woning mij stens 4 kamera. Uitv. tal. nr 3580 bur. blad. Aangeboden prachtige eenge- olllnt, Hoogvliet. ge- Eindhoven - Rotterdam. Aan- b. 5 kamerwon. met dou- e aan drukke Aalsterweg ^E mdhoven e v r R'dam te Raay. Aalsterweg 204. Eindhoven. Aangeb. eengezinswoning of ruime 4 kamerflat, Schie broek. Gevraagd: 5 of 4 ka merwoning. Kralingen of Alexanderpolder. Tel. 185237. Aangeb. 4 kamerflat c.v. Alexanderpolder. Gevraagd 4 kamerflat West. Geen Over- sehie of Oud-Mathenesse Tel. 200049 Aangeb. Lombardijen nieuw bouw vrije 6 kamerwoning. Gevr. soortgelijke woning. Rechter Maasoever. Br. o. 3582 bur. v.d. btad. r en tuin. Blijdorp of ving. Brieven onder no. if tel. 182156 na 1830 u. voor bejaarden mis- n? Aangeboden: gerief lijke 3 kamerflat (ben.) douche, kelder, balkon. Meidoornsingel. vrij uit zicht voor en achter. Ge vraagd iets grotere woning, beneden of le etage in West of H'berg oo goede stand. no. 3589 bur. v.d. blad. Aangeboden in de Rodenrijse- lt benrdenhnls 4 kamera ei Woningruil. Wij bieden aan: Benedenhuis. Bergpolder. grote woonkamer, 7,5 x 4 m. Slaapkamer, badkamer, mod keuken, gunstige huur f88 p. mnd. Zeer geschikt voor echtp. z.k. Uniek uitz. Wij zoeken zon nige 4 of 5 kamerwon. liefst ben.huis of vrij bovenhuis evt. flat. Hogere huur geen bezw. Br. c r. blad. Aangeb 4 kamerflat mooi Aangeb groot benedenhuis plus tuin. Overname f 400. Gevr. woning Kralingen. H'berg nieuwbouw. en schoonmaakbedrijf heeft nog tijd oor alle voorkomende werkzaamheden. Ook particulier werk. Tel. West. Grote 3-kamerwon 2 balkons keuken douche, uitz. op vij ver ruilen voor 2 of 3 ka merwoning of bejaardenwon. Blijdorn of Schiebroek. Tel. 01880-3306 Aart ben.huis. 4 kamers, keuken douche ged. zolder, tuin. huur f66 p.m Spangen Gevr. vrij huis. ben.huis souter-?in vrüe etage, vrij r. 3567 bur. blad. douche maken met rijksbijdrage, it voor U, eventuele betalingen In nader overleg. Alle soorten tegel-, metsel- Telefoon 183767—228501. Belasting-aangifte biljetten voor behandeling hiervan gi een telefonische-afspraak onder tel. no. 010162472. Centr. Bureau voor Verzorging Aangiftebiljetten, Hillevliet 'w veren- of kapokbed 3-delig maken, bijvullen of over- rekken (als nieuw terug. 1 dag klaar). Vakkundig n vertrouwd adres. Beddenmagaziin C Uljee. Hooidrift 12». e'efoon 23 44 79 ïmerhedrtjf C M Willemsen r onderh. en verbouwwerk, zachtboardplafoni Valkstraat 17B, tel. 285739, ook 's avonds t IN DE Laurenskerk vindt vandaag, 23 februari, een kennismakings bijeenkomst plaats Voor zakenlieden en reders, waarin ds. P. D. Steegman, hervormd predikant, zal worden voorgesteld als tweede koopvaardijpredikant in het Rotterdamse havengebied, naast ds. J. W. Schokking, die als zodanig reeds twintig jaar werkzaam is. Zondag hierop volgend zal er in de Grote Kerk te Maassluis een inleidingsdienst worden gehoifden, waarmee ds. Steegman dan officieel zijn taak begint als koopvaardijpredikant in het zuidelijk havengebied bij Botlek en Europoort. In deze lijn komt als het ware een bult te zitten, want ook Maassluis zal ressorteren onder zijn zorg en wordt bovendien het cen trum van zijn werkterrein. Door de uitgestrektheid van het werkterrein was ds. Schokking niet in staat dit gehele gebied te bestrijken. De Generale Synode van de hervormde kerk heeft zich nu kunnen veroorloven een tweede predikant aan te stellen en hier voor is de keus gevallen op ds. Steegman. Dat juist hij in deze taak werd aangesteld, is niet bepaald een toevalligheid, want reeds drie jaar was hij als zodanig werkzaam in Singapore. Met deze man, wiens verschijnen in het Rotterdamse havengebied een deel zal gaan uitmaken van de immense be weging die daar dagelijks onafgebro ken voortduurt, hadden wij in de afge lopen week een gesprek. Het werd een vluchtig gesprek, dwarrelend door vele facetten van het zeemansleven, waarbij in iedere zin en in iedere situatieschets het menselijke contact op de voorgrond trad. Het werd een gesprek met een dominee die niet gewend is met de bij bel onder zijn arm zijn apostolaat te beoefenen, maar die gewoon is het woord Gods te verspreiden door zijn doen en laten. Het is niet spectacu lair wat ik kan vertellen", zegt hij wat verontschuldigend, maar om in zijn ei gen typeringen te blijven: „boeiend, merkwaardig en soms gek". PRAATPAAL Al VERTELLEND is spoedig duide lijk wat hij met dit gekke bedoelt. Het is het volkomen anders zijn van de traditionele dominee als zielzorger, het ts eerder een soort maatschappelijk werk verrichten, maar meer nog het leggen van vluchtige, alledaagse in termenselijke contacten. Het is het be zoeken van zeelieden in hun eigen om geving, het is een ontmoeting en een gesprek in een zeemanshut volgeplakt met „mooie prenten", het is h$t con tact zoeken met de stoere, maar vaak zo eenzame zeeman. Het is soms func tioneren als praatpaal voor een man die zo maar moeilijfc zit, door een .rót- brief' van thuis', z'n verlangen naar huis en zoveel andere zaken meer. Het is liet soms ongewenste bezoeker zijn of dankbare herkenning in den vreem de. Het is vooral dienstbaar zijn aan de medemens, waarvan de opdrachtge ver dan de hervormde kerk is. Maar dit is voor de zeeman niet zo belangrijk van welke kerk je bent. Je bent gewoon vertegenwoordiger van de kerk, waarvoor hij vaak een volkomen vreemde is. Want laten we maar eerlijk tegen een zeeman wordt nu eenmaal heel anders aangekeken en hij zal moei lijk contact hebben met de dominee of pastoor van zijn gemeente of parochie," zegt ds. Steegman. „Het klinkt misschien een beetje opge blazen, maar ik zie onze taak in de eerste plaats als voorpost voor de kerk. We behoeven bij een zeeman niet aan te komen met een praatje over kerk en geloof, al komt het er wel eens van. maar als je hiermee begint dan zijn ten dat heel goed wat wel en niet aankomen met een oordeel over hun leven en dat behoeft ook niet. Wij wil len ook niet worden gewezen op onze fouten, maar we weten, en ook zij we ten heel goed wat wel en niet goed is. Ik begrijp heel goed, en zij weten dit ook, dat wanneer een zeeman de eerste dag binnen is ik niet aan boord hoef te gaan. Ze hebben mij dan helemaal niet nodig, ze willen dan de Na zijn komst in Singapore werd hij een week ingewerkt door zijn voorgan ger. „Het was in het begin vaak moei lijk. Ik vroeg me zelf vaak af wat de zin was van mijn werk en doe dit nog wel eens. Het gebeurde dat ik voor een schip stond en er eigenlijk niet goed op durfde. Ik moest me zelf gewoon overwinnen. Het is allemaal zo vluch tig en weinig openlijk aan de weg tim meren. De waarde en resultaten van je werk zijn niet te toetsen. Daarbij weet je dat een zeeiman niet in de eerste plaats zit te wachten tot er een domi nee aan boord komt". EXCURSIES ONDANKS dat ik het er soms moei lijk mee had, ben ik het werk boei end gaan vinden. Overigens als gebo ren Rotterdammer was ik toch al gefas cineerd door de scheepvaart in het al gemeen en nadat ik op de Willem Ruys negen weken als scheepspredikant had gewerkt trok dit werk mij aan. Toen de plaats in Singapore vakant kwam en ik wist dat men zocht naar de juiste man. vond ik het jammer dat het niet een jaar eerder was want ik was juist bevestigd in Rotterdam-Vree wijk, na standplaatsen in Klaaswaal en Bennekom en als regel moet je tenmin ste vier jaar in een gemeente- blijven." Ds Steegman ambieerde echter Sin gapore en kwam daar ook. Hij ver wierf zich een plaats in het zeemansle ven in deze verre buitenpost. Hij had gesprekken met de mensen aan boord, voorzag hen van lectuur en dronk een glas bier met hen. Zijn werk bleef hier niet toe beperkt. „Na een contact aan boord ge beurde het dat ik soms een groepje bij mij thuis ontving, ik hield excursies naar b.v. de Heinekens Brouwerij, die daar een vestiging heeft, ik organiseer de dansavondjes, verzorgde een intro ductie voor b.v. een zwembad, waar men dan de hele dag kon doorbrengen, Hezocht zeelieden in het ziekenhuis, or ganiseerde voetbalwedstrijden en zo meer. Een deel van mijn taak in Singa pore was de geestelijke zorg voor de koopvaardijgezinnen, die daar in twee flats woonden. Ook maakte ik af en toe een reisje op een schip mee naar Bangkok en Hongkong, ook een onder deel van mijn werk." wal op, uitgaan en ik weet dat ze dan lekker doorgezakt terugkomen. Ik kan hier met ze over praten, want ik be sef dat het leven voor een zeeman heel anders is. Ik begrijp dat ze uit moe ten als ze lange tijd niets dan water om zich heen hebben gezien. U moet het zich eens voorstellen." TIJD NODIG SINGAPORE beweeglijk onder het gesprek en onder breekt zich af en toe door op te mer ken. dat alles wat hij vertelt voorna melijk is gebaseerd op zijn ervaring in Singapore. „Het werk daar was stellig van andere aard dan het hier zal zijn", zegt hij, „hoe het hier zal gaan weet ik nog niet goed. Als een schip hier af meert dan heeft men voornamelijk hel verlangen, gezjn of familie op te gaan zoeken, behalve dan als men wacht heeft. Er is maar weinig tijd voor een ontmoeting en wat ook belangrijk is, je bent hier nog een vreemde. Het ver schijnen van een predikant is hier na genoeg onbekend en men zegt dan ook vaak „Ik heb nog nooit iemand gezien". Dit komt omdat dit hele gebied voor ds. Schokking te groot was. Het zal al lemaal nog moeten groeien. Een deel van mijn opdracht zal zijn de koopvaar dijgezinnen te bezoeken en contacten te leggen, maar hoe het allemaal precies zal gaan weet ik nog niet." Toch zijn er onder al de vluchtige ook meer persoonlijke contacten. Ds. Steegman vertelt dan van de machi nist. die hij in Singapore trouwde met een inheems boeddhistisch vrouwtje „Twee en een half jaar was zij bij mij op catechisatie en samen met haar baby werd ze door mij gedoopt en deed ze in dezelfde dienst met haar man haar belijdenis". Ook heeft hij het verhaal van de te legrafist die hij boven in zijn hut op zocht. Na twintig minuten gaat hij naar de stuurman en ook daar komt de te legrafist bij zitten en als de dominee dan denkt op te breken om eens te maar toen ik met de man zat te praten kwam hij met zijn moeilijkheden voor de dag. Hij had gewoon de tijd nodig hij ver- Nee. spectaculair is het niet, maar het kan voor een mens van levensbe lang zijn dat er iemand is die naar hem luistert. Wie zal dit verder beoor delen? Wij denken dat ds. Steegman dat overlaat aan zijn uiteindelijke Zender en dat hij daarom over de loopplank blijft komen. Nieuwe plcmnen bij 1 Oecumenische Raad Behalve de oecumenische liefdemaal- tijd op 4 maart, is tie Raad van plan de kerken opnieuw bijeen te roepen, om in het kader van het nieuwe sta tuut van de Raad tot meerdere samen werking tussen de kerken te komen. In de kringen van de Oecumenische Raad ziet men vooral de in de Magna- liakerk gehouden gebedsdienst voor de eenheid der christenen ais uitgangspunt voor verdere activiteiten, die zich, krachtens een nieuw ontworpen Statuut, niet zullen beperken tot de centrale of algemene kerkeraden en kerkbesturen, doch waarbij ook de wijkkerkeraden van de Hervormde gemeente en de Gere formeerde kerk en de parochies van de rooms-katholieke kerk, alsmede de ver tegenwoordigers van de kerkelijke jeugd moeten worden betrokken. Als ideaal wordt gesteld, dat men alles samen gaat doen wat naar de overtuiging van al de genoemde instanties de zicht- baarmaking van de in Christus gegeven eenheid kan bevorderen. Het ligt in de- bedoeling van Raad, al de genoemde instanties uit te nodi gen tot een bijeenkomst, die zal worden gehouden op vrijdag; 14 april. Gehoopt wordt dat deze bijeenkomst zal leiden tot de vorming van een gemeenschap van kerken, waarbij de Raad zijn be middeling verleent. Er zal worden aan gestuurd op de stichting van een werk- commissie uit de vertegenwoordigers der kerken, die in de toekomst met plannen moet komen of bestaande plan nen moet uitwerken. Voorts heeft de Raad besloten tot het instellen van zgn. kennismakingsbezoe- Bij velen wordt het namelijk als een leemte gevoeld, dat de leden van de diverse kerken in het algemeen maar weinig weten van het leven, het werken en de eredienst van de andere kerken, waardoor ook de toenadering tot elkander wordt geremd. De Raad wil dit trachten te doorbre ken en heeft nu besloten enkele malen in het jaar een kerkdienst van een bepaalde kerk bij te wonen en daarbij ook leden van andere kerken, die deze kennismaking met een andere kerk wen sen, uit te nodigen. Na afloop van zo'n gezamenlijk bezochte kerkdienst kan dan eventueel een korte ontvangst in ge noemde kerk plaatsvinden en kan er een gesprek zijn over die kerk, haar leven en haar liturgie en bijzondere kenmerken. Op deze wijze hoopt de Raad de belangstelling der kerkleden voor andere kerken te wekken en hun horizont te verruimen. Het eerste kennismakingsbezoek zal worden gebracht aan de oud-katholieke kerk en wel op zondag, 2 april om 10 Gerepatrieerden werken samen Onder auspiciën van de S.G.S. zal op zaterdag 25 februari aanvang 20.00 uur in het wijkgebouw Dr. Wibaut- piein te Schiedam, een causerie worden gehouden over Indonesië. Spreker is de heer Jjalie Robinson hoofdredacteur van het Indisch maand blad Tong Tong. De heer Robinson- zal op deze avond een exposé geven van de Indonesische visie op de revolutie, gebaseerd op his torische en culturele achtergronden van de Indonesiër, alsmede ervaringen opge daan tijdens zijn reis naar Indonesië. De causerie zal zich alleen beperken tot de hoofdzaken, waarna gelegenheid wordt geopend voor discussie en het stellen van vragen. Het eilnatl vertrekt naar Parana Van de werven van Gusto te Schie dam, vertrekt donderdag, 23 februari een gedeeltelijk op deze werven en ge deeltelijk in Amsterdam gebouwd hef- eiland naar Parana in Argentinië. Dit eiland zal daar dienst gaan doen ten behoeve van de bouw van een tun nel, die in gedeelten door de kranen van het eiland geplaatst zullen worden. Sleepboten van Wijsmuller zullen voor het transport zorgdragen. maar één Jansen, die in eigen atelie estoffeert, overtrekt, moderniseert, lijmt, politoert Alléén Straatweg 48, telei Scheidingswanden puien, zach boardplafonds alle betimme ringen van 8-13.00 uur voor afspraak, ook 's avonds. Fa. - J. Velthuis, Cl de Vriese- itgebittenreparaties, le klas werk vanaf f5. Per reparatie 20 krs gouden kroon f 17.50. U kunt er op wachten! Instituut „Dentilia", Hoogstraat 40, Rotterdam, telefoon 12 60 10, trams 1. 2, 3, 4, 9, 10, 16 en 17 bussen 31 en 34. Moderne schoorstenen van natuursteen vanaf f 100. s ter inzage. Zachtboardplafonds f 10 per m.2. Bouwbedrijf M v d Boogert, telefoon 127427. b.g.g. 118435. Heeft U stof? Costuums naar t. Repareren en moder- ■en. Kleermakerij G. Wennekers, Mathenesserweg 18, tel. 255047, komt aan huis, avonds. inrichting M. W. Brugmans. SpoedreDaraties in een half uur klaar Pannekoekstraat 60 d, telefoon 139909. H. J. v. Breugel Zn. Voor degelijk schilderwerk en witwerk, Gijsingstraat 35, tel. 255267 Hygiënische artikelen koopt men in een speciaalzaak en dat /oorkomt teleurstelling. „De Oosterpost", Maison de Specialité, Noordstagel 69B, telefoon 246903. Complete meubilering. Grote sortering in diverse maten en prijzen. Bergmeubels, bank stellen, eethoeken. H. v.d. Vorst, Paradijslaan 68-70, tele foon 113536. Butagasfles leeg Wij bezorgen alle merken butagas. Dezelfde dag li Gasservlee Ron Moeling- Zwaanshals 343-345 Tel.: 24.01.98. Voor uw feestavond. Koos Abom met zijn elektronisch accordeon-orgel. Korfmakers- idbouwplastic tot 6 meter breed Dun, dik, zwart of wit. Delta Hobbystores Dieselstraat 104, Schiedam. Plastic reliëf letters - zelfklevende letters. Perspex gevelletters, naamplaten, reclameborden, stempels, letterborden met verwisselbare plastic letters. Firma Luud Snel, Vlaardingerstraat 39, Schiedam, telefoon 267359. thuis uw haar knippen, nodellen, ook kinderen. u interesse. Bel dan 201427 of 243889. Kapper Offer- Broekzomen en hakkebanden rondom f3. Broek smaller maken f 5,50. Alle rep. net en billijk, voor dames en heren. W. Thleleman. Pijnackerpleln 37b. vakkundig overtrekken, bijvul len of 3-delig maken bij Van Leeuwen's Beddenmakerij, N Beetsstraat 58, tel. 150673. Het speciale adres voor kapokma- Gediplomeerd kapster k u thuis kappen, alle beh; lingen. Tel 133827. Vooi witten, schilderen, billijke prijzen. Burgers Schildersbedrijf. Delfgauwstr. 56a. tel 241802. Dames, naait u zelf? Wij v< kopen alle voermgs, vlieseli: garens, knopen, naalden, de Helder's Textiel, Witte de Grote slag collecte 15 en 16 april 1867 ten bate van de Rot terdamse Katholieke Hulpver. lenings Instellingen U doet toch ook mee? Moderne behangsels. Exciu- e dessins. Vraagt staalboe. F. Huintenburg N.V Jon- Fransstraat 31. tel. 143993, Karei Doormanstraat 151, tel. 115102, Peppelweg 17-19, tel. 185924. Beijerlandselaan 159, tel. 279355. Kerkwervesingel 269 (hoek Slinge), tel 174623. Vlaardlngen: Korte Hoog- 1 25. tel. 349282. Schie- Hoogstraat 45. tel. 262341. Plafonds slecht en lelijk, dan 'n zachtboardplafond in alle prijzen en in een halve dag gereed Vr. vrijblijvend prijs opgave Tel 238256 b g g """"l, Financiering mogelijk. Karrekiet" gezin»inter- voor studerende kinderei van de Berg-Bijvank, Julianastraat 1, Velp (Gld.L, tel. 08302-4740. Beddenreparatie. Laat uw ma- ;n vakkundig bijvullen, rekken in speciale bed denhuis. M. J. v.d. Linden, Zwart Janstraat 67, tel 244824. Reparatie in één dag klaar. Vrijblijvend prijsopgave. Voor metsel- tegel- en stuka doorswerk, schoorstenen van natuursteen, zachtooard pla fonds en scheidingswanden bouwbedrijf Molenaars, Tel. 144374. Wonlnginricht. J. van Londen, Wlm Buytenwechstr. 184, tel. 234788 Compl. won. inr. zowel In mod. als klass, meubelen. Repareren en overtrekken. Werkpl. Hudsonstraat 21. Sta- ringplein 16, tel 150639 Voor nw modernisering en ver bouwing alle tegel-, metsel- en stucadoorwerk o.a. douches, keukens, schoorsteenmantels, Vrijblijvend prijsopgave. Tele foon 010-252219 Voor een volledige gezichtsbe handeling, manicuren of epile ren-naar staatsgediplomeerde schoonheldsspecilaiste mevr. v. d Heuvel tnsullndestr. 221b tel. 286934 voering, kraag, knopen en; Tevens reinigen en verven Suèdekledingfabrlek D. v.d. Heuvel Abr Kuyperlaan 63a, tel:286902 en Burg. Baumann- laan 93. Vr. vrijblijvend prijs. De Noor- der Houthall, 36, tel. 281711 Heett u tegelwerk? Eerste Rot terdamse Tegelzetters onder neming. Specialisten van ai uw tegelwerk. Keuken, douche natuurschoorsteenman- i en mozaïekwerk Vraag vrijblijvend prijs. Tel. 275762, Struweel 55, tel. 278027 v. Swie- tenlaan 39b, R'dam. Rattengif. Radicaal, goedkoop, ongevaarlijk f 2,50 per kg. Max-Mot-RatEx, Nwe Binne«v weg 109, tel 238846. Motverdel- ging. _i overtrekken, al- maten. Speciaal adres J. C. Alphen, Jacob Catsstraat Ruilt uw oude meubelen in bij aankoop van nieuwe, vraag vrijblijvend taxatie, ook op crediet service. Woninginrich- tingbedrijf Linja, Tel. 125266. Laat nu witten en schilderen. Schildersbedrijf H. v.d. Sluijs en Zn., v.d Werffstraat 40, te- lefoon 129019. Wit- en behangwerk, speciali teit in verven van plafonds, schilderwerk voor binnen- en buiten. Nog steeds wtaterprij- zen. Stuur kaart. C. Vrijhoff, Cath. Beermansstr. 74a, Rot terdam; Boyelestr. 56b. Schie dam, tel. 157378. Wasserij „Zeidenrust" voor chemisch reinigen. In 2 dagen klaar. Josephstraat 99. tele foon 231496. Wasserij „Zeidenrust" nieuw systeem! Géén waslijst meer. Zoekraken beslist uitgeslo ten! Josephstraat 99, telefoon 231496. aat nu uw huis vakkundig ritten en schilderen. Binnen f buiten. Goedkoopste adres: a. Groeneweg, Stofzuiger stuk? Bel op 282222 Reparaties aan alle merken Nieuwe en gereviseerde stof zuigers met garantie leverbaar NV Eltronos, Schiekade 113 Wit- en schilderwerk, pla- len- en olieliaarden erf geven hoge prijs voor uw ■d, wij repareren alle mer- van haarden, m een dag ge Steeds voorradig moder- olen- en oliehaarden, ge kt met volledige garantie Co, Haardensmeden, Zaagmolenstraat 143-155. Voor bijz. exotische Chinese Japanse art. Theehuis, - Tele- Voor wit-, binnen- en buiten schilderwerk. Stroek en Otte- vanger. Tegen i Geboorte-, verloving- en hu- welij-kskaarten worden door ons vlug en billijk geleverd. Ook voor alle andere drukwer ken ls uw adres: Drukkerij „Fortuna". Passerelstraat 23c (bij remise Nwe Binnenweg) tel. 236566, R'dam-6 's Zaïer- dags van 9-11,30 uur geopend. Konlng's Kledingbedrijf. Specialist in het vakkundig moderniseren v, 1 rij ir n f35. pijpen smaller maken f 6,50 rokken korter maken f 4, mantels f 5,50, verder alle 'oorkomende veranderingen ils nauwer en wijder maken -verhemdenreparaties, nwe. boorden f 2,75, L. W. de Ko- Bergselaan 220, tel. 1, 's maandags geslóten. Dekens overtrekken. Gestikte donzen dekens, als nieuw. DekenovertrekkeriJ Abr. Ren- nekers, tel. 240051. le Pijnac- 10. Gedipl kapster komt bij U aan huis tel: 143965 b.g.g 124978. wil zijn winkel op goede stand produktief maken als filiaal van een gerenommeer- 'ïemisehe wasserij. Goede Lampekappen overtrekken. Vraag prijsopgave. Kappen- atelier Nila, le Schansstr. 46b. na 19.00 uur, tel 238538. zaterdag gehele dag. Heeft uw bed van die nare on effenheden. Bel dan Hendrik, vakkundigrepareren- bijvuilen- 3 - Volk. Tel. i: Jongeman. 22 jr.. protestant, zoekt nette vriend Br. o. no. d. blad. Jr. zoekit leuke vlot- vriendin. Br. o. no. 3544, it. v. d. blad. Al u reed. Billijke ti ciltmreau Storm. Lisstraat 27A 285625. Opnieuw overtrekken van uw lubelen met prima stoffen of skai Meubedstoffeerderij. Gebr. Meilink, Rusthoflaan 98, R'dam, tel. 12.43.10 Na 7 uur tel. LI.52.46. Laat nu uw interieur behan gen. ook afstomen en witten. Voor zelfplakkers materiaal be schikbaar. Vraagt staalboeken of bezoek Color, Goudseplein 4. Het adres v. plaatsing van mod. schoorsteenmantels, be tegelen v. keukens, douche. Joh Been Zoon. Wilgenstr. 1, Showroom, tel. 283937 ONROERENDE GOEDEREN Woningen, Winkels, Flats en Bedrijfsruimten in veie plaatsen in Zuid-Holland. Vraagt vrijblijvend onze woninggids. Makelaarskantoor van 't Hof. van Hogendorpplein 27. Gouda. Tel. 018J0-2765 o: Te koop van part. ta R'd-am- Schiebroek vrije bovenwoning met veel bergruimte en schuurtje, huiskamer, royale t.nt»n met balkon. 4 slaap- iiwici., douche Leeg te aan- i vaarden zomer 1967. Vr. prijs 'f32.500 kk. J. L. Jansen. Spinbollaa-n 54c. Wordt wakker. Loop niet koekenbakker, maar n vakman, 2 fauteuils e: stoelen overtrekken v.a vakkundig opnieuw bekleden tegen fabrieksprijs. Als nieuw terug. Desgewenst credietservice Wij leveren ook oorten mod. en klassieke ielen vloerbedekkingen, gordijnen enz. Huijsmans Meu belfabriek en Woninginrichting SoetendaaUeweg 11-15, telefoon 241956. HJLAml kans. Te koop in cht eengezinswoning bouwjaar 1960, vrij op naam en gestoffeerd, vaste prijs f 39.000, Seheltingastr. 38 te H.I.A. Tel 010.137506 na 18.30 uur 01858-2735. Event, hulp bij financiering. Te koop pand Warande 47, Schiedam. Bovenwoning leeg, ben. verhuurd. Tel. 264061, na Te koop leeg pand met c.v. 6 kamers, keu-ken. parterre geschikt voor klein bedrijf gi te droge kelder. Omgeving station Noord f 40.000 k.k. tel 01897-2270 gevraagd volkstuintje met of zonder omgeving Kleiweg, t Financieringen, le en 2e hypw theken. Rechtstreeks via be kende bankinstelling. Geen kosten vooruit. Claes de Vrie- selaan 50a. R'dam. tel. 010- 250816 Te koop in Roosendaal (NB) op goede stand centrum, he renhuis met grote tuin f 38 000 nr. 3566 bur. v.d. blad. Aangeboden complee bileerd huis. Overnar t, tel. 243256. Te koop aangeboden: dubbel nandje voor belegging in Rot terdam-Noord. Goed onderhou den, huuropbrengst ruim f1600 p.j. T.e.a.b. Van Seters, Liever de Keystraat 42 Rotterdam.

De Havenloods | 1967 | | pagina 13