J s w EUrunott Niet veel positiefs bij het amateurvoetbal „098 c&r DE POLTIE MELDT Service sloot de eerste helft ongeslagen af ORPHEUS HIELD DE JAARVERGADERING stef meeder lllliiïlfi CONTACTLENZEN DE HAVENLOODS DONDERDAG 23 FEBRUARI 1967 VOOR EEN ORGEL OF PIANO S-GRAVELANDSEWEG 620 - SCHIEDAM Slierten hippe jongelui achterelkaar in de ganzepas, slingerend door zaal en gang, hossend, zingend zwaarbezweel: ziedaar de balans van een Sokkénbal in sociëteit „den leirquasth" (benedenzaal Opstandingskerk) Het bestuur van deze jonge Schiedam- se sociëteit had o: het laatst het carnaval- feest op 18 februari afgelast tenslotte prins carnaval was al 11 dagen tevoren onttroond en lag op dat moment zeker 11 meter on de grond ervoor in de plaats: een grandioos sokkénbal. Het is een enorme kick geworden, gewoon een waarbij publiek geen 'p-u- Mutaties Namens het gemeentebestuur had de tuinarchitect J. J. Schipper zitting in de adviescommissie voor Volkstuinen in Schiedam. 0e heer Schipper heeft de dienst verlaten en in zijn plaats is be- benoemd de heer J. A. Overzet, zodat B. en W. de raad voorstellen deze in genoemde commissie te benoemen. happening Group Square, het „huisorkest" van de sociëteit, verzorgde de beat deze band had een primeur op beatgebied in de bezetting, nl. een viool), de Stambrothers uit Schiedam de biet. En bij dat stukje hoempamuziek, waarbij het kerkgebouw op zijn vesten trilde, kwamen de quas- then los. „MVchaël row the boat ashore. spontaan ingezet door een aantal enthou siaste hipsters, vormde het begin van een happening: publiek meezingend en handenklappend zittend op de Vloer, lichteffecten, het was het einde!! Het laatste uur was een aaneenschakeling van polonaises, nee: het woord „polonai se" klinkt veel te duf, het was gewoon een enorme kick, een culturele revolu tie. waarbij het bekende affiche „Glaasje op? laat je rijden" als rode boekjes van Mao voorop werd rondgedragen. De be zoekers waren zeer enthousiast en het is te hopen dat de sociëteit op deze wijze kan doorgaan, ondanks het feit dat de avond een negatief saldo had van zo n 30 gulden. Nog even ter informatie: de sociëteit draait om de twee wekende volgende keer op 4 maart. Tot de avon den hebben alleen leden toegaan. Men kan lid worden met f 2,30 inschrijfgeld en 2 pasfoto's bij Cis van Mansum, B. K. laan 245a, Schiedam. Tel. 263633. Minimumleeftijd: 16 jaar. blijvend goedkoper In onze Parfumerie afdeling ver kochten wij In het afgelopen seizoen deze schotslinnen schoe- nenzakken bij honderden voor preciei"5.75 Deze prachtige solide schoe- nenzakken, van schots-geruit linnen, met zware transparant voorzakken, waar de grootste herenschoen In past.... met ruimte voor 6 paar schoe nen, koopt U nu voor nog géén drie gulden. linn©n Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze ideale schoenenzakken voor 6 paar schoenen, geheel contrasterend afgepaspeld 0 Met welk soort vehikels de wegen on veilig worden gemaakt, constateerde ook weer de Schiedamse politie. Bij een controle aan de Horvathweg bleek de 20-jarige L. L. uit Rotterdam een „au to" te besturen, waarvan de banden te glad waren, speling in het stuur zat, de chassisbalken waren doorgeroest. 0 De 21-jarige J. V. uit Schiedam be stuurde een voertuig, waarvan het rech- ter-voorwiel nog maar gedeeltelijk was bevestigd, de dwarsliggers van het chassis waren doorgeroest, en als geheel werd het geval „levensgevaarlijk" ge kwalificeerd. 0 Op de Lange Haven reed de 29-jari- ge M. van B. uit Vlaardlngen met een „personenauto", waarvan de voetrem niet 'deugde, de banden waren glad, de bestuurder zelf had geen rijbewijs, de auto was niet verzekerd, er was geen oelasting betaald en het kenteken klop- 'e niet. stond in de woning 107a een koffiepot op een brandend gaspitje. Door oververhitting raakte een plastic filterzakje in brand en liet rook ontstaan. Buren waarschuwden de brandweer, die zich toegang verschafte tot de woning en de koffiepot verwij derde. Veel drukte dus om weinig. 0 Toen de 11-jarige H. Dolstra uit de Mgr. Nolenslaan op de Burgemeester van Haarenlaan uit een autoDUs stapte, rende hij de verkeersweg over, liep door een beplanting en zo de nevenweg op, waar juist een auto, bestuurd door de 40-jarige vertegenwoordiger S. uit Haarlem passeerde. Deze kon een aan rijding niet meer voorkomen. De jongen bekwam een beenfractuur en werd door de GGC naar het ziekenhuis vervoerd. ?an de Thorsen in een haven bij Wilton gelegen, kwam tot de ontdekking dat uit de kluis in zijn hut 235 dollar was gestolen. Het was de dief wel gemakkelijk gemaakt, de sleutels zaten op een deur van de ca- 0 Ingebroken is in de kantine van de v.v. DHS ln sportpark Thurlede, waar bij wat gsld iflt eert automaat.' benevens 100 felsjes bier, wat wij, 50 repen cho- t colade en ander snoepgoed werd gesto len m De 30-jarige bankwerker F. B. K. uit Rotterdam reed met de door hem be stuurde auto in de 's Gravenzandstraat tegen een geparkeerde auto, die zwaar werd beschadigd. K. vond het gewenst er vandoor te gaan, doch in de Prof. Poelslaan te Rotterdam trof de politie na enige tijd de auto aan welke vol deed aan het signalement, dat toeschour wers de aanrijding hadden gegeven. Door de politie werd K. van bed ge haald en meegenomen naar het bureau. De 6-jarige Ina Kruiskamp uit de Morsestraat 20c viel tijdens het spelen „Tot steun in strijd" gaf vlot spel De Schiedamse toneelvereniging „Tot steun in de' strijd" heeft van het Engel se toneelstuk „Misdrijf bij verstek" een vlot en goed gespeeld geheel weten te maken. De vereniging hert het zich -»ek°r niet gemakkelijk gemaakt, want de Engelse schrijver Sheriff vergt nogal zoiets. Niet temin is het een amusant spel gewor den dat de toeschouwers best heeft kun nen amuseren. De opvoering vond plaats ln het kader van de toneel wêdstrijd door de Schiedamse Gemeenschap geor ganiseerd. Daarin was Richard Medway (Leen Rodenberg) de goed getroffen za kenman, geassisteeerd door Atie Ilmer- Ridenberg als zijn echtgenote, die beiden een belangrijke rol van het stuk vulden. Bep de Vogel-Ouwens had een aanslui tende rol als dochter en zij kweet zich op uitnemende wijze van die taak. Henk Vonk als inspecteur van politie vond in Piet Kreeft als advocaat een goede tegenspeler, die samen kleur aan het geheel gaven. Wim de Vogel als de tapijtenkoopman voldeed'aan de eisen, matiger was het spel van Henny v.d. Roer-Goedhart en Henk v.d. Roer. Open deur d ien st in Vredeskerk Sportschool Bishoff behaalde succes De Schiedamse le dan P. J. Jagtman U er zaterdag in geslaagd op hel cen trale cQmpetitie-examen van de Neder landse Jiujitsu en Judo Bond, dat ge houden werd in de gymzaal van het zwembad Den Hommel in Utrecht, zijn wedstrijden te winnen welke nodig zijn om te worden toegelaten tot het tech niek-examen voor Ze dan. Onder het toeziend oog van zijn leraar, de heer W Bishoff en enige enthousiaste sup porters behaalde de 35-jarige Schiedam mer zijn punten in 3 wedstrijden. De eerste was tegen een le dan en werd gewonnen met een Kata-juji-jima (tegengesteld gekruiste verwurging), de tweede oartij ook tegén een le dan werd beslist met een linkse O-goshi (gro te heupworp), de laatste wedstrijd werd gemaakt tegen een 2e dan en deze werd' geveld met een Tai-otoshi (worp waarbij het lichaam recht omlaag valt). De training van de Schiedammer zal nu geheel worden afgesteld op de tech niek, zodat hij hij op het eerstvolgende techniek-examen evenveel succes zal hebben. dingen op. 0 Doordat op Vlaardingerdijk ln het Prinses Beatrixpark van 3 me ter hoogte van de glijbaan. Omdat het kind over pijn in de rug klaagde, werd het ter observatie door de GGD naar het ziekenhuis vervoerd,. 0 Op de Troelstralaan lette de 10-jari- ge wielrijder Rudolf Koopmanschap ken nelijk niet voldoende op, want hij reed tegen de achterkant van een gepar keerde auto. De jongen vloog door de achterruit en liep enkele lichte verwon- het kruispunt aan de Burg. van Haaren laan onvoldoende afstand werd be waard ontstond een kettingbotsing van Hierbij tnej. gen. van de 50-jarige koopman J. v.d. B„ uit Schiedam en de 54-jarige sleep bootkapitein P. G. M. uit Vlaardlngen min of meer ernstig gehavend. De politie heeft de 18-jarige M. van D. en diens 12-jarig broertje aangehou den in verband met enkele inbraakjes, welke zij hebben gepleegd in enkele kantoren in de Spaansepolder. 0 Tijdens het boodschappen doen had mevr. S. de ,-H. uit de Mgr. Nolens laan haar tas in de keuken achter een winkel neergezet. Toen zij die terug haalde, bleek er f 650, uit gestolen te zijn. 0 In het Sterrebos is een bandrecorder met versterker gevonden, welke uit de Willem de Zwijgerschool was gestoren. Eveneens een schrijfmachine, welke in het St. Liduina-lyceum was gestolen. 0 De 71-jarige voetganger J. v.d. B. let te bij het oversteken niet voldoende op en werd in de Lange Kerkstraat aan gereden door een auto, bestuurd door de 37-jarige schoenhandelaar W.M.JH. Het slachtoffer bekwam een gebroken sleutel been en Vs door de GGD naar het zieken huis vervoerd. i de Rot terdamse voetbalvereniging Eurosport, een nog jonge club (1961), waarvan het eerste elftal uitkomt in de tweede klas se van de afdeling Rotterdam. In een door niemand ondertekend sutkje wordt nogal in mineur gesproken over het voet bal in Nederland en in het bijzonder over bet amateurvoetbal. Na eerst wat over het betaalde voetbal te hebben geschre ven gaat de steller van het artikel over op het amateurvoetbal. Wij citeren: Over het amateurvoetbal valt helaas niets positiefs te schrijven: misschien dat het bestaat om de sportgedachte in zijn algemeenheid te dienen. Enkele punten die ons amateurvoetbal beheersen zijn: veelal een slechte accommodatie, een groot veldentekort en een zeer slechte financiële positie. Is de financiële posities van sommige betaalde clubs al nijpend, bij het ama teurvoetbal kan men soms gerust van een hopeloze zaak spreker^ Het inkomen van een amateurvereniging wordt tegen woordig grotendeels geput uit de voetbal pool. Contributie alleen is niet voldoende. De voetbalpool levert sommige vereni gingen door een goede bestuurscoördina- tie intern, enkele honderden guldens per week op. Dat er nu nog christelijke voet balverenigingen zijn, die uit godsdiensti ge redenen weigeren aan de pool deel te nemen, is jezelf ruïneren, vooral omdat er niet veel andere inkomstenbronnen zijn", aldus de schrijver, die meent dat de prestaties in het amateurvoetbal hier onder te liiden hebben. Verderop neemt de schrijver aan, dat in de toekomst de prestaties wel weer een stijgende lijn te zien zullen geven en dat hebben we dan, volgens hem te danken aan de heer George KeSsler. wiens naar.i in dit artikel meerdere ma len genoemd wordt als de enige zalig makende op voetbalgebied. Wij menen het te mogen betwijfelen of de schrijver van het artikel wei ter zake kundig is Aan zijn stukje, in mineurstemming ge schreven te zien. moet hij een vreemde in Jerusalem zijn. Het enige punt waarin hij gelijk kriigi dat is het gebrek aan speelvelden. Na tuurlijk, daar is een tekort aan, maar ongetwijfeld laten de. gemeentelijke fi nanciën op het moment niet toe sport velden met meer dan met mondjesmaat aan te leggen. Wat betreft de slechte accommodatie Als we zo langs de verschillende voet balvelden dwalen en dat doen we elke zondag en zaterdag, dan moeten we con stateren dat de schrijver toch wel de plank mis 3laat. Overal waar een goed clubleven en clubgeest is, staan juist bij het amateurvoetbal accomodaties om U tegen te zeggen ln Schiedam zijn daar tal van voor beelden van, maar ook in Rotterdam waar Eurosport haar domicilie heeft staan clubgebouwen om van te watertan den. Een paar voorbeelden? CVV, Over maas, DRL (gloednieuw), Odi, Leoni- das. Aeolus. DJS, VOC, Germinal, Schie- broek, DHZ, Hillesluis en zo kunnen we er nog wel tientallen opnoemen. Dat is echter niet zomaar vanzelf gekomen. Daar is hard zeer hard voor gewerkt inet de inzet van alle leden. Dan wat betreft de christelijke vertra gingen, die om godsdienstige redenen weigeren aan de pool deel te nemen. De schrijver moet dan maar eens gaan kijken op het complex van HBSS en op dat van Zwart Wit 28. Hij zal dan ver- stelt staan, wat deze verenigingen hebben kunnen doen zonder de pooïgeïden. Voora de accommodatie van Zwart Wit is er één waar menige club uitkomend in het be taalde voetbal met jaloerse blikken naar zal kijken. Dit is echter niet opgebouwd in een paar jaar, maar veelal zijn het clubs die kunnen bogen op een hoge ouderdom. Een club waar het verenigingsleven ge zond is. hoett zich geen zorgen te maken en zal het ook niet mdteilijk hebben. Het hoeft ook niet hoog in de competitie te spelen om mee te kunnen tellen wat de accommodatie betreft. Daar zou Schie dam een voorbeeld van kunnen zijn. Schiedam speelt ook in de afdeiing. maar wat daar is gewrocht mag ook door een ieder gezien worden. Clubliefde en club geest zijn hierbij doorslaggevende facto ren geweest, zoals bij al die andere ver enigingen die kunnen bogen op een goede accommodatie. Het wordt de verenigin gen nu eenmaal niet op een presenteer blaadje thuis gebracht. In tegenstelling tot wat schrijver wil pogen duidelijk te maken, durven wij te beweren dat het juist bij het ama teurvoetbal uitstekend gaat. Zeker bij de zondagsclubs, die kunnen beschikken over totogelden. Wij weten beslist niet hoe Eurosport is gehuisvest, maar laat de scribent bedenken dat Keulen en Aken ook niet op één dag zijn ge bouwd. Als hij -wat betreft het ama teurvoetbal een voorbeeld neemt aan zijn eigen clubs, moet hij bedenken dat die pas zes jaar bestaat. Hij kan toch niet verlangen dat het in die korte tijd beschikken. Zes jaar zijn er minstensno- dig om het bestaansrecht te bewijzen, meer van die op defaitisme lijkende stukken in het overigens lezenswaardige en goed geredigeerde cluborgaan opne- Om een avond naar hartelust van ,Uw lievelingsmuziek te ge nieten... is dat een luxe voor enkelen? Geen sprake van... want nu kopen al onze klanten in onze Discohoek langspeelplaten voor prijzen, die ongekend laag zijn. Opera-aria's, Strauss walsen, dansmuziek, (Glenn Miller en Tommy Dorsey stijl) zeemans liedjes, Fledermaus, Zigeuner baron, ouvertures, populair- klassiek. fabrieksnieuwe 30 cm langspeelplaten Die Klassiek Populair Walsen Ouvertures Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze fabrieksnieuwe 30 cm langspeelplaten, s (ook mono afspeelbaar) dén tel. of schrift, best. Van het Schiedamse tafeltennis is wat betreft de topformaties alleen het team van Service nog kanshebber voor een kampioenstitel en de daar aan verbonden promotie. TSF werd na de teleurstel lende nederlaag tegen Elan uitgescha keld en Noad speelt in de kampioens competitie alleen maar een figuranten rol. Service heeft de eerste helft van de kampioenscompetitie afgesloten met een overwinning van 82 op het Goudse Vriendenschaar. Moeilijk hadden de Schiedammers het ln de Beurs beslist niet. Zonder veel tegenstand liep het naar een overwinning. Slobbe won zijn drie partijen en handhaafde daarmee zijn on geslagen record. Dick Boer moest een partij, die tegen De Jong, gewonnen ge ven. Ook het dubbel, nu bestaande uit Kreischer-Slobbe ging verloren. Opmer kelijk is, dat het dubbel, van Service in deze competitie heel moeilijk tot winst punten kan komen. Het tweede team van Service kwam te gen stadgenoot Noad 3 tot een overwin- ning van 82 en komt steeds meer naar de veilige kant van de streep. Eik mans won twee. Do Raay twee en Sche- we drie partijen. Het dubbel Schewe-Eik- mans zorgde voor het achtste winstpunt. De overige uitslagen van Service wa ren: Service 3Stokvis 2 100, Service 4—Windmolens 4—6, Feijenoord 3—Ser vice 5 1—9. Service 6—RET 2 3—7, Ser vice 7—Hagero 2 5—5. Service 8—TSF 3 010, Service 9Roteka 3 55. Koning^en Schilpèroord elk waren juist niet voldoende voor een gelijkspel (46) TSF 2 en NOAD 7 vochten een broeder strijd uit om het behoud van de plaats ln de kopgroep. De punten werden ook broederlijk gedeeld (5—5) en dat deed de kansen van beide teams dalen. Bij TSF toonde Bouwer zich met twee over winningen het sterkst; bij NOAD bleef Dronkers ongeslagen, maar geen van bei de wapenfeiten deed de balans uiteinde lijk doorslaan. Service 8—TSF 3 was ook ai een Schiedamse aangelegenheid, zij het, dat er hier voor Service 3 niet an ders op het spel stoüd dan de eer. Er viel echter weinig eer te behalen, want van Valderen. Maan en Jan Baard toon den zich ongenaakbaar, hetgeen ln een 10—0 eindstand resulteerde. TSF 2 junioren verloor van Favoriet 1 met 2—3. Fred Geyp en Peter v. d. Lely wonnen beide van Weerdesteyn, doch ver loren van Bode. Het in drie games ver loren dubbelspel bracht de beslissing ten nadele van TSF 2 ïiiimiii I831I31IY9 Er kofnt tekening in het toekomstige centrum voor het Schiedams Middel baar onderwijs aan de Burgemeester van Haarenlaan, de gebouwen worden thans „glasdicht" gemaakt. Dit betekent uiteraard nog niet dat de jeugd de gebouwen volgende week zal de plannen verloopt, zal dit eind van dit jaar worden. Zowel HBS als Stedelijk Gymnasium zullen in elk geval gelijk tijdig worden betrokken, zo deelde men XTOAD 1 makei r het Open Deur- werk in Schiedam organiseert aanstaan de zondag 26 februari een Open Deur- dienst in de Vredeskerk aan de Engel sestraat (Oud Mathenesse) te Rotter dam. Aanvang 19 uur. De voorzitter van het Open Deurwerk van de hervormde gemeente Schiedam, drs. R. H. Wissink zal in deze dienst voorgaan waarvoor als thema is gekozen: „Gods lankmoedigheid". Het kerkkoor van de Vredeskerk onder lei ding van de heer G. de Graaf zal aan deze Open Deurdienst haar medewer king verlenen. De commissie voor het Open Deurwerk nodigt u hartelilk uit deze dienst mede te maken. Iedereen is hartelijk welkom!! Aanpassing in samenwerking met de oogarts. Geheel pijnloos en onzichtbaar. CO NTACTLE NSPRACTICUS C.J.STUIJ Optiek "de Lens" SCHIEDAMSEWEG 64 - TEL. 236055 PEPPELWEG 131 - TEL. 188465 ROTTERDAM rij en xan zich Op gaan maken voor de strijd van zaterdag a,s. wanneer het in de Beurs, Service ontvangt. Misschien néémt het revanche voor de nederlaag die het in de eerste wedstrijd van Service kreeg te slikken, maar veel hoop hebben we er niet op. Het tweede team won van TOG met 6-4 en blijit daardoor een kansje houden op de mogelijkheid van het spelen van pro motiewedstrijden. De uitslagen van de overige teams waren: Noad 3Service 2 2- Noad 4—Intiem 2 2—8. Noad 5— Centrum 2 6—4 NKF 1—Noad 6 7-3, TSF 2—Noad 7 55. Noad 8—Milksteamers 4 37, Contact 4—Noad 10 010.. TSF uitgeschakeld DOOR een wel niet helemaalonver wachte, maar toch teleurstellende 4— 6 nederlaag tegen Elan 4 heeft TSF 1 zijn kansen op een promotieplaats in de afgelopen week definitief verspeeld. De achterstand op nummer 2 op de ranglijst. Stadhuis 1, is nu opgelopen tot vier pun ten en het is vrijwel onmogelijk die :n de resterende vijf wedstrijden nog in te lopen, temeer niet. omdat daarbij de zeer zware uitwedstrijd tegen de aan staande kampioen Germinal 3 zit. De TSF-ers zuller( er zich tnee m°eten ver genoegen de eervolle plaats die ze nu bezetten, te verdedigen. TSF 2 speelde tegen NOAD 7 gelijk en zag daardoor ook al de kans op promotie wat teruglopen, al is er van enig punten- verschil tussen de vijf hoogstgeplaatste teams nog nauwelijks sprake. Alleen TSF 3 had wel volledig succes bij de verde diging van de promotiekansen: Service 8 werd met 100 het slachtoffer. Bij junioren was het eerste team vrij: het tweede moest onverwacht het hoofd bui gen voor Favoriet 1. Een versterkt Elan 4, dat in de eerste competitiehelft niet meer dan 7 punten uit 10 wedstrijden behaalde, dóch er in de 2é helft al 8 scoorde uit 5 wedstrij den, heeft zijn opmars in de uitwedstrijd tegen TSF 1 voortgezet: in een bijzonder spannends partij met vele drie-games wedstrijden en longgames, trok TSF 1 aan het kortste eind. Twee overwinnin gen van de Looze en één van Wittop Het Kon. Schiedams Mannenkoor ..Or pheus" hield in gebouw voor chr. belan gen de jaarvergadering. Gezien de drukte van 1966 werd be sloten, het in 1967 wat rustiger aan te doen,' en geen buitenlandse reis te on dernemen, maar een reisje in Neder land, waarbij een concert zal worden gegeven in een sanatorium, ergens in het land. Het jaar 1064/65 sloot met een voor delig saldo van 1002.42 en het jaar 1966 met een voordelig saldo van ƒ.291.75. Dit betreft de gewone financieën. Beslo ten werd dat het in 1956 ingestelde eeuwfeestfonds, waarbij ieder lid op zijn veriaardap evenveel stuivers of gro te munten offerde, als hij jaren oud was. werd omgezet in een verjaardag- fonds, omdat van d 1966 nog wat na t Ook de verzameling worden voortgezet, zo gieker dan voorheen. financieren valt. tan oud papier zal mogelijk nog ener- blijvend goedkoper Zijn ze niet ideaal... die leuke, sportieve rultshirts, met in geweven dessin, die zo practisch zijn voor het werk of voor vrije uren en. dagen. In onze afdeling Herenmode verkopen wij deze No Iron flannel ruitihirts, in prima model met opstaande boord, het moderne en comfortabele vrije-tijds shirt, voor nog géén vijf en een halve gulden. anjer APARTE VERLOVINGSRINGEN, bezet met uitsluitend loupe-zulvere brillanten, met volledige zekerheid omtrent echtheid, loupe-zuiverheid en slijpsel, reeds v. 177.- Het hiervoor aangehaalde eeuwfeestfonds gaf einde 1966 een totaal te zien van 6277.37 w.o. 3608.45 verjaardagspen- ningen, 1268.31 voor oud papier in de drie iaren. dat dit ondernomen werd, ƒ486.37 gekweekte rente en ƒ609.- Gon- lag-dubbelt1es. De Gonlae-dubbeltjes be treffen een enkele jaren geleden, op voorstel van hét lid Gonlag, voorge stelde bijdrage van ƒ0.10 per week per lid in de kosten van het eeuwfeest. Een inzameling onder het Schiedam se bedrijfsleven bracht ƒ5200,- op. De inzameling viel in een slechte tijd voor dit idee, namelijk van inzamelingen voor „Eten voor India", het huwelijksgeschenk voor prinses Beatrix enz. Herkozen werden de aftredende be stuursleden P. Smit, voorzitter, J. de Koster, secretaris, P. G. Duchateau, P. W, van Vondren en T. Veldkamp en Jan Tempelaars, de penningmeester. Dan kwam een verslag van de-finan cieën van het eeuwfeestjaar, in zeer lij vige dokumenten varl de fondsen-beheer der, de heer J. P. Kats. Daaruit bleek, dat de 1966-evenementen totaal eén be drag van ƒ27.877.38 hadden gekost, waar tegenover aan directe inkomsten een be drag van ƒ11740.61 stond, zodat ƒ16.136.77 moest worden gefinancierd uit de hier voor genoemde fondsen en op andere manieren. De leden hadden geen aanmerkingen op de ingediende cijfers en prezen met het bestuur het vele. dat in 1966 door Orpheus is ondernomen en waarbij van zovele zijden steun werd ondervonden, zoals voorzitter P. Smit dankbaar stel de. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze No Iron Flannel rult shirts met Ingeweven dessin, een prachtige kwaliteit, in diverse kleuren en In alle courante 81ÜMSÜÜ 0 Op dinsdag 28 februari houdt de secretaris van de Nederlands-Turkse vereniging een lezing over „De proble men van het leven en werken van de Turken in Nederland". De lezing vindt plaats in de Grote Zaal van de Berg- singelkerk, Bergsingel 150, aanvang tien uur. Geen te/, of schrift best.

De Havenloods | 1967 | | pagina 7