Nu ook in Rotterdam UIT DE RAADSAGENDA Malsheid is nu een weekend lang mÊÊÊÊÊÊÊBmm Gevonden-verloren DE HAVENLOODS DONDERDAG 23 FEBRUARI 1967 jyjet een proeftocht is door de werf Gusto Schiedam de sleephopper zuiger „Geopotes IX" opgeleverd aan de opdrachtgeefster, de Kon. Mij tot uitvoeren van openbare werken, Adriaan Volker N.V. gevestigd te Sliedrecht. De opdracht tot levering werd gege ven op 12 mei 1965, op 11 november werd de Geopotes te water gelaten en thans volgde de oplevering. Met de bouw van de „Geopotes IX" heeft l.H.C. Holland een nieuwe mijl paal bereikt in de bouw van sleephop perzuigers. Met zijn hopperinhoud van 6400 kubieke meter is het in zijn soort het grootste schip dat tot nu toe is ge bouwd. Halve eeuw bestaan volkstuinders 0 De Schiedamse vereniging van volkstuinders „Nuttige Ontspanning" be staat een halve eeuw, ter gelegenheid waarvan het bestuur in gebouw Irene een receptie hield, welke zeer druk was bezocht. Van de plaatselijke zusterver enigingen kwamen algevaardigden hun gelukwensen aanbieden, terwijl namens het gemeentebestuur de heer W. de Ko ning van de Plantsoenendienst ter re ceptie kwam. De voorzitter van de jubilerende ver eniging, de heer J. Zuidgeest heeft in een toespraak geconstateerd dat zijn ver eniging zal worden samengevoegd, even als „Thurlede" en „Klein Babberspol- der". Momenteel telt N.O. ruim 200 le den. De heer H. Elswijk is vanaf de op richting lid van de vereniging en gedu rende 20 jaar is de heer Zuidgeest voor zitter. In diverse toespraken werd ge wezen op de gewijzigde omstandigheden voor de Schiedamse volkstuinders als ge volg van wegenaanleg, bouw der Bene- luxtunnel enz, waardoor het aantal tui nen aanzienlijk moest worden beperkt. dit namelijk open, zodat vanaf het dek of vanuit het stuurhuis het vullen van het laadruim te volgen is en de bagger- baas op het gezicht al een indruk kan krijgen van de samenstelling van de opgebaggerde specie en de snelheid van vullen van de hopper. Ook hier wordt het oog van de vakman dus vervangen door instrumenten en registratie-appara- Deze ontwikkeling in de bouw van sleephopperzuigers, grotere hopperin houd en het aanbrengen van meer re gistratie-apparaten, gaat nog steeds door. Voor de grote baggerwerken in ruim water zal het grotere schip de voorkeur verdienen, daar de produktie- prijs per kubieke meter specie bij gro ter worden van de laadruiminhoud lager De „Geopotes IX" is voorzien van twee zuigbuizen, aan elke kant èèn met een diameter van 900 mm, die tot een diepte van 24 meter onder de lege last lijn kunnen werken. Deze zuigdiepte kan desnoods vergroot worden tot 31 meter. Juist nu vele wereldhavens voor het probleem gesteld zijn om toegankelijk te blijven voor de grote supertankers, is het van het grootste belang om de nood zakelijke baggerwerken zo economisch mogelijk te doen uitvoeren. Het werk, dat de Nederlandse baggeraars gaan uitvoeren voor zowel het realiseren van het Maasvlakte project als het op diepte baggeren van de vaargeulen in de Noordzee, kan feitelijk slechts worden uitgevoerd met behulp van de grote sleepzuigers. Voor het droogleggen en ophogen van de Maasvlakte zal zo'n 150 miljoen kubieke meter zand nodig zijn, waarvan tweederde deel uit de toekom stige „oliegeul" afkomstig zal moeten zijn. Het werk aan het Maasvlaktepro ject is inmiddels begonnen. Ze zijn modern. Natuurlijk. Ze hebben ook dezelfde ideeën. Ze hebbén een eigen mening, dat wei.Maarzezijn het er over eens, dat hun verlovingsringen exklu- sief moeten zijn. Ze maakten dan ook hun keus bij: 0 In de afgelopen maand werd bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam weder om 'n groot inlegoverschot geregistreerd, n.l. van meer dan f650.000,-. Ingelegd werd f4.454.304,62, terwijl f3.803.547.23 werd terugbetaald. Vergelijken we deze cijfers met de inileg- en terugbetailings- cijfers van januari 1966, van respectieve lijk f3.472.453,37 en f2.748.016,89, dan valt ons op de enorme stijging van de omzet. De omstandigheid, dat steeds meer salarissen, pensioenen en A.O.W.- uitkeringen via de spaarbank worden be taald is hieraan niet vreemd. Het aantal inleggers-was ultimo janu ari 1967 gestegen tot 57.614 (31 januari 1965 56.0821. het inleggerstegoed tot f61.203.997,05 (31 jam. 1966 f 55.549.252,55) F 55.549.252,55). De aan de spaarbank toevertrouwde gelden en de reserves waren eind janu ari 1967 voor f30.903.445,96 belegd in ef fecten, voor f8.661.708,05 in hypotheken en voor f 15.821.989,24 in onderhandse le ningen aan gemeenten e.d. De onbeleg- de en op korte termijn belegde gelden bedroegen f 7.268.282,85. dragen aan de gemeente, waarbij even wel ook nog plus minus 2.92.95 ha even eens moet worden overgenomen. Hier tegen hebben B. en W. geen bezwaar en Stellen de raad voor de schadeloos stelling hiervoor goe,d te keuren. Naar B. en W. de raad meedelen bedraagt het werkelijk nadelig saldo der gemeentelijke dienst voor sociale za ken over 1966 totaal 6.018.124,50. Voor de gas-, water- en elektrici teitsvoorziening in 72 woningen aan het Plein 1940—1945, wordt een krediet ge vraagd van ƒ21.600 voor het Gasbedrijf. f8400 voor het Waterleidingbedrijf en ƒ28.400 voor het elektriciteitsbedrijf. Voor hetzelfde doel wordt ten behoe ve van de bejaardenflat Humanitas aan de N. Damlaan in totaal ƒ47.400 ge vraagd. 0 Het toenemend elektriciteitsverbruik maakt het nodig over te gaan tot ver zwaren van de transformatormotor aan de Hooikade. De kosten worden ge raamd op 15.500. 0 B. en W. stellen de raad voor de ver goeding aan de schoolbesturen over 1967 te bepalen voor het g.l.o. op ƒ141,96 per leerling, v.g.l.o. op 159,52 en u.l.o. op 155,45. 0 Maandagavond, 27 februari om acht uur zal de gemeenteraad van Schiedam in vergadering bijeen komen ter behan deling van een agenda, welke 36 punten telt. 0 Naar aanleiding -van de inwerking treding van de Verhaalswet ongevallen ambtenaren en de Algemeen Burgerlij ke Pensioenwet behoeven meerdere rechtspositieregelingen van het gemeen te-personeel aanpassing. Daartoe doen B. en W. de raad de nodige voorstel len. 0 De gemeente heeft aan de sportver- H.B.S.S. verstrekt i rantie afgegeven van ƒ10.000 welke door de K.N.V.E. wórden-verstrekt. Thans wordt door het bestuur meege deeld. dat laatstgenoemde lening geen voortgang zal vinden en op andere wijze een lening moet worden verkregen. In verband hiermee moeten in de voor gebracht wat betreft het aflossingssche- la, waartoe I i W. de raad het v blijvend goedkoper Van een fabrikant van- de mooi ste dameskousen kochten wij deze partij Panty Nylons, die zo slank afkleden en zo prettig Broekjes en kousen aan elkaar, dus zonder jarretelles of cor- setjes toch keurige lange kousen dragen. De kousen van Mousse Nylon, 't broekje van steviger breisel, naadloze pantykousen, voor nog géén rijksdaalder. naadloze panty kousen Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Nylon Panty kousen met verwisselbaar elastiek in de taille, in fraaie beige tint. irregular, per stuk Géén ttl. O f schrift, best. ting 1963 en ƒ53.09 over 1964. ƒ340 voor hondenbelasting 1962, welke bedra gen niet inbaar worden verklaard. 0 B. en W. stellen de raad voor de kosten per leerling voor de bijzondere school woonwagenkampkinderen de A. Schroder Kon. onderscheiden Bij Koninklijk besluit werd aan de heer A. Schroder, wonende te Schiedam aan de Prof. Kaan. Onneslaan 168a, we gens langdurige en trouwe dienst toege kend de zilveren ere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Schroder vierde zijn veertig jarig jubileum bij Good Year (Neder land) N.V., in Den Haag, bij welke fir ma hij de functie vervult van assis tent van de Bureauchef. Bovengenoemde onderscheiding is door burgemeester Roelfsema uitge reikt tijdens een speciale bijeenkomst in het stadhuis. verkrijgbaar bij: BAKKERIJ M. VAN LINSCHOTEN - FA. AUG. SCHENK A. A. DEN BOER - EWALD BEHLE lossingsplicht aan de gemeente te u gen opschorten, indien in enig jaar 1500 waarden enkele wijzigingen worden aan- is afbetaald aan de lening bij een ander kan te gaan. 0 Blijkens een opgave van de gemeente ontvanger zijn over het dienstjaar 1964 niet inbaar gebleken ƒ137 voor precario rechten 1962, 126.26 voor straatbelas- Het is nog vroep in de tijd de gemeentelijke plantsoendienst is er altijd werk genoeg om handen Hier zijn de werklieden aan de Bur gemeester van Haarenlaan bezig om de nodige maatregelen te treffen straks de planten en struiken behoorlijk ruim te hebben om tot bloei te komen Verhoogde normen voor bijstandswet Naar B. en W. van Schiedam de raad meedelen is in het kader van de unifor mering van de normen op grond van de Algemene Bijstandswet de bijstandsver lening in deze gemeente sinds 1 oktober 1966 volgens de Rijnmond-normen. Het kenmerkende van deze normen is, dat de uitkeringen aan blijvend-bijstandsbe- hoevenden zijn gekoppeld aan het wet telijk minimum-loon. Dit minimum-loon is met ingang van 1 januari 1967 verhoogd van ƒ120,- tot 126.- bruto per wee*, en zal over 1 juli 1967 op 128 bruto per week wor den gebracht. In verband hiermede is voor de verle ning van hijstand de basisbedragen voor echtparen en alleenstaanden met ingang van 1 januari 1967 nader vastgesteld op deze bedragen per 1 juli 1967 verder zullen worden verhoogd tot ƒ81 resp. 56,70 per week. De basisbedrag standsbehoevenden zijn mond-normen gelijk aan dé uitkerings bedragen ingevolge de Rijksgroepsrege ling werkloze werknemers. Deze uitke ringsbedragen zullen waarschijnlijk per 1 januari 1967 worden verhoogd met 2 procent. Aanpassing van de bijstands normen voor deze groep bijstandbehoe- venden zal eerst kunnen plaatsvinden, wanneer deze rijksgroepregeling is ge rekening gehouden. De premies voor de ziekenfondsverze kering zijn eveneens per 1 januari 1967 verhoogd. De hiervoor genoemde verhoging v de normen zal tot gevolg hebben, dat de uitgaven van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken met 175.116 stijgen, waarbij rekening is gehouden met de te verwachten verhoging van de sociale uitkeringen welke kunnen worden afge trokken. De verhoging van de basisbedragen voor echtparen en alleenstaanden per 1 juli 1967 zijn hierbij nog buiten beschou wing gelaten, omdat het thans niet mo gelijk is een juist beeld te vormen van de situatie, welke zal ontstaan door de huurverhoging en door de invoering van de Wet op de arbeidsongeschiktheids verzekering en de wet zware geneeskun dige risico's. Aangezien B. en W. zich kunnen ver enigen met de hiervoor bedoelde uitgave van 175.116 stellen zij voor tot een en ander te besluiten. A.R. secretariaat heeft hulp gekregen De zeer vele aanmeldingen voor lidmaatschap van de ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ zijn voor één man moeilijk te verwerken. Daarom verheugt het de secretaris van de A.R. Kamercentrale Rotterdam, dat ook zijn mede bestuursleden hun telefoonnummers voor aanmeldingen beschikbaar stelden. Wie lid wil worden van de A.R. Partij kan telefonisch terecht bij onderstaande nummers. 184479 186420 237755 176413 230110 181012 Voor alle schriftelijke aanmeldingen: Secretariaat A.R. Kamercentrale, Wilgenlei 24, Rotterdam. Bartel Wilton is gedoopt Woensdagmorgen heeft mej. H. A. Wilton de doop verricht van de nieuw ste sleepboot der Dok- en Werf Maat schappij Wiiton-Feijenoord N.V. te Schie dam en daarmee deze motorsleepboot met als bouwnummer 792. in dienst ge steld. Deze sleepboot is genoemd naar de oprichter van Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf, één van de twee be drijven waaruit later de Dok- en Werf- Maatschappij Wiiton-Feijenoord N.V. is ontstaan. Een zusterschip, de „G.M. Roentgen", genoemd naaar de oprichter van het Etablissement „Fijenoord", is reeds eni ge jaren in de vaart tezamen met de „Company" en de „Drydock", even eens van hetzelfde type. De hoofdmotor heeft een 6 cl. WF MAN-motor met een max. vermogen van 950 I.P.K. Behalve de gebruikelijke hulpwerktui gen is in de machinekamer een brand- bluspomp opgesteld met een capaciteit van 150 ton-hr en een persdruk van 9 kg-cm2 met hierbij behorende schuim- blusinstallatie. Wat betreft de navigatiemiddelen is het schip onder andere uitgerust met radar, VHF radio- telefonie, zoeklicht, compas, bochtaanwijzer enz. De sleepboot is geheel gebouwd onder toezicht en volgens voorschriften van Bureau Veritas (Service Cötier) en Scheepvaart Inspectie. De lengte bedraagt 25,25 m, breedte 6.85. Dokter Sauerscholen worden geopend Opnieuw krijgt Kethel er nieuwe scho len bij, thans twee scholen bestemd voor het christelijk onderwijs. Het zijn de Dokter Sauerschool voor lager onderwijs en Dokter Sauerschool voor het kleuteronderwijs, die gebouwd zijn aan de Ed. van Beinumlaan 61 en 65. De opening der scholen zal plaats vin den tijdens een bijeenkomst in De Rank op dinsdagavond 28 februari om 8 uur, waarna gelegenheid bestaat tot het be zichtigen der scholen. De scholen gaan uit van de Vereni ging voor Chr. Volksonderwijs te Ke thel, waarvan dr. P. van der Kuij voor zitter is en K. H. Hoogerhuis secretaris. Te bevragen bij de vinders: muntbil jet Baanvinger, Alb. Thijmstraat 74a. doublé kleurig armbandje, Collignon. Aleidastraat 36b, zilveren kettinkje met steen, v. d. Berg, Aleidastraat 61, 2 bankbiljetten. Van Hemmen, Populieren- plein 41, zwarte poedel, bastaard St. Bernhard, wit-zwart, reu licht-blauwe halsband, Dierenasyl, St. Anna Zuster straat, bruine herenglacé, zwarte stof fen dameshandschoen, R, 1 paar bruine herenglacés, grijze damesparapluie. Postkantoor, Lange Nieuwstraat, bruine herénglacé, L, gevoerd, Putten, Jan van Zutphenstraat 59; doos inh. 3 soor ten levensmiddelen, Willems, Grofbaan 19-8, blokfluit in hoes, Driel, Wattstraat 20b; vlag, zonder stok, van Woerkom. Joh. Wagenaarstraat 75; bruine heren portemonnee inh., Bloemenkiosk Iris, Stationsplein, fietszijtassen, Van Mil, Polderweg 254, bruine fietstas, Koever mans, Nieuwe Maasstraat 56b, zwarte portemonnee met inh., van Bellen, P. Potterstraat 12b, schep, Van Eijsdens. Singel 176, bromfietsplaatje (nieuw) PJV?, Heinsbroek, Rozenburgerplein 1; rode step met witte spatborden, van Willegen, Abbenbroeksestraat 17a; 2- wielig rood kinderfietsje, Schoenma kers, Van Hogendorpstraat 96. Containers werken goed Voor de vuilafvoer in flatgebouwen met vuilnisstortkokers en bij bedrijven wordt meer en meer gebruik gemaakt van hoofdzakelijk polyester con tainers met een inhoud van 750 liter. Een en ander werkt, in combinatie met de kraakpersvuilniswagens, vlot en personeel- en kostenbesparend, zeer tot tevredenheid van de gebruikers en van de Reinigingsdienst. Dat speciaal van de zijde van de ge bruikers de vuilafvoer door middel van containers op prijs wordt gesteld, blijkt o.a. uit de regelmatig binnenkomende aanvragen om plaatsing van containers. Momenteel zijn in Schiedam reeds 200 containers voor afvoer van huis- en be- drijfsvuil bij hoogbouw en bedrijven in gebruik. Binnen enkele maanden komt een aan- tal hoogbouw-woningblokken gereed, waarvoor circa 20 containers benodigd zijn, terwijl meer aanvragen voor be drijven nog niet afgehandeld konden worden, omdat geen containers beschik baar zijn. In verband met de wenselijkheid om op korte termijn weer over een aanta, containers te kunnen beschikken, dient weer een aantal te worden aangeschaft. Voorlopig kon volstaan worden met de aanschaffing van 40 containers. blijvend goedkoper Dit Is niet alleen een verrukke lijk warme en vederlichte deken, maar door de fraaie kleuren en smaakvolle bloemdessins ook een lust voor het oog! Bovendien een zeer practische deken, want U kunt ze als sprei gebruiken - zo mooi zijn ze - en U kunt ze zelf wassen. Een grote partij van deze twee persoons Terlenka dekens, verkopen wij vooreen ongekend lage prijs, voor nog géén drie tientj'es. twee-persoons Terlenka dekens snijmaat 160 x210 cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze twee-persoons Terlen ka dekens, fondkleur blauw of bronsgroen, snijmaat 160 x cm met fraaie bloem. tel, of schrift

De Havenloods | 1967 | | pagina 9