w 7 JtVillem Brasjongste scheidsrechter de afdeling Rotterdam Sportgrabbelton in NOAD kon weer geen fcj revanche nemen Stef Meeder maakt derde L. P. binnen een jaar Sinckel Win nieuw jasje gestoken WASAUTOMAAT Ursus moet nu op zijn tellen gaan passen DE HAVENLOODS DONDERDAG 2 MAART 1967 f VrflLLEM BRAS is met zün achttien jaar de Jongste voetbalscheidsrechter in Schie dam en misschien wel de benjamin van het scheldsrechterskorps van de afdelinr Rotterdam van de KNVB. Vorig jaar behaalde Wim het scbeidsreehtersdiploma en toen kreeg hij reeds als zeventienjarige enkele wedstrijden te arbiteren Natuurlijk heeft hij gevoetbald en doet dat nog. by SVDPW. Hij zou nooit bij een andere vereni ging hebben kunnen voetballen, omdat de familie Bras geheel geënt is op SVDPW. Vader Bras, wie kent deze EHBO'er In Sc hiedam niet. Is al jarenlang verzorger van het eerste team. Broer Kard staat al zo'n vier seizoenen onder de lat van het eerste elftal. Jan. een andere broer, is ook doelman, al is het in een lager elftal. In de kantine van SVDPW krijgt u een consumptie van de neven Henk en Jam Bras. Het is dus niet te verwonde ren. dat toen Willem ging voetballen, zijn eerste schreden op de grasmat gelegd werden op het veld van SVDPW. Willem is met zijn stevige body en een zelfverzekerdheid om jaloers op te worden, een gewaardeerde verdediger in Al, waar hij als rechtsachter otaat opgesteld. Moeilijk Wim, die in de drukkerij van Schie- earton zijn dagelijks brood verdient, kreeg verleden jaar zin in de scheids- rechterij. Waarom? „Ik vind het leuker dan voetballen en daarom stop ik daar dan ook mee aan het eind van het seizoen." Vader en moeder Bras vin den het niet zo leuk. Zij hadden liever gezien dat hun zoon. wiens spel zeker een plaats in het eerste team waar borgt, was blijven voetballen. De club- liefde van de vader en moeder voor SVDPW is zeker niet op zoon Willem over gewaaid en het doet hem dan ook niets, het shirt met de kleuren van SVDPW in de kast op te bergen, Willem volgde verleden jaar de scheids- rechterscursus en kwam daar zonder veel moeite door. „Die cursus is be- •list niet moeilijk" zegt hij daar van. Al straalt het zelfvertrouwen van deze Jeugdige scheidsrechter af. toch is hij voor elke wedstrijd enorm nerveus". Als de wedstrijd eenmaal aan de gang Is. ben ik dat kwijt. Dan denk ik al leen nog maar aan spelregels en spel situaties Natuurlijk ben ik lid van de Schiedamse scheidsrechtersvereniging. Jaarvergadering ARMA De sportvereniging ARMA Schie dam. zal maandag 13 maart de jaarver gadering houden in het jeugdgebouw aan de Stadhouderslaan Er zullen o.a. dia's worden vertoond over de Vierdaagse waaraan werd deelgenomen en de vier kamp der Water vrienden, benevens een film van het in 1965 te Havelte gehou den kamp. De vereniging bestaat thans 20 jaar. Het zomerkamp zal worden ghouden van 23—30 juli m Borger (Dr.i. Deelgenomen wordt aan de voor- selectiewedstrijden jeugd- en dames kampioenschappen op 18 en 19 maart In de Margriet-hal. Ik hoop van de oudere schaidsrechters nog heel veel te leren, want al heb ik dan liet scheidsrechtersdiploma. daar door ben ik nog geen „scheidsrechter". Ervaring SCHEIDSRECHTER wordt je alleen maar do..r ervaring. Die krijg je door veel wedstrijden te leiden en door de steun van de oudere collega's. Van die heren met hun jarenlange ervaring op het gebied van het scheidsrechteren, daar moet ik het van leren. Ik hoop dan eok vanuit die hoek kritiek, op bouwend dan natuurlijk, te krijgen, want volgens mij is dat de beste leer meester. Willem vond het in het be gin wel wat moeilijk, als snotneus van achttien jaar. wedstrijden te leiden waarbij dikwijls nog rrannen voetballen die wat betreft leeftijd zijn vader had den kunnen zijn. Het is hem echter erg meegevallen. Die mensen voetballen veelal helemaal ontspannen en voor hun plezier. Ze doen het om in conditie te bjijven en leggen zich heel snel bij een beslissing van de scheidsrechter neer. al proberen ze wel eens een loopje met je te nemen. Het leiden van een juniorwedstrijd is veel moei lijker. Volgend seizoen hoop ik op za terdagmiddag juniorenwedstrijden te gaa leiden en dan op zondag de senioren." Willem is van mening, dat het trai nen voor een scheidsrechter zeer be langrijk is. want het scheidsrechteren vraagt veel meer van Je conditie dan het voetballen." De jeugdige scheids rechter vertelde, dat hij de spelregels niet moeilijk vindt, maar wel het ne men van een beslissing en vooral het toekennen van een strafschop. „Dat vind ik wel de moeilijkste beslissing voor een scheidsrechter. Misschien zal dat als ik meer ervaring heb gekregen wel veranderen. Maar dit is juist het fijne van het scheidsrechteren. Zelf be komen ook voor mij, tenminste dat hoop ik, de standaardklaseen van de afdeling Rotterdam. Het lijkt mij dat deze voor de scheidsrechter de moei lijkste wedstrijden opleveren. Uit het gesprek dat wij met Willem Bras hadden bleek wel dat hij grote bewondering heeft voor totaal verschil lende scheidsrechters, de heren Romer en Van Ravens. „Dat zijn ieder op hun manier keien van scheidsrechters" vindt Wim. Leuk vindt Wim het, dat zijn meisje Marianne de hobby van hem kan waarderen, niet moppert op de voetbal lerij en altijd met hem mee gaat rtaar een wedstrijd. Wim heeft alles mee, zijn jeugid, flair, zelfkennis en wegens broederdienst hoeft hij er niet tussenuit om zijn dienst plicht te gaan vervullen. Natuurlijk zal hij nog heel, heel veel moeten leren, want hij weet drommels goed dat scheidsrechteren niet alleen betekent het boekje met spelregels uit het hoofd te kennen, maar dat er nog veel meer bij komt kijken. We hopen voor Willem Bras dat het hem zal lukken en dat hij er geen spijt van zal krijgen het voetbalshirt geruild te hebben voor het scheids rechte rstenue. Willem Bras Het zijn vooral de mensen in de leeftijd van 30 tot ongeveer 50 jaar, die op het ogenblik een soort tegen wicht zoeken voor de steeds meer op komende beatmuziek. Deze mensen wil len wat anders horen en zij gaan zich hoe langer hoe meer aangetrokken voe len tot de orgelmuziek. Dit heeft tot ge volg. dat het elektronische orgel nu ei genlijk pas „in" gaat worden. Dit zegt Stef Meerder (31 directeur van een pi ano-, en orgel- en platenzaak in Schie dam. De heer Meeder is behalve directeur van de twee zaken ook zelf organist. Hij maakt voor zijn klanten zelf de lessen, die op gramofoonplaten bij de verkochte orgels of piano's worden ge- Toen de heer Meeder ongeveer een jaar geleden bij de platenmaatschappij Phonogram een van zijn lesbanden op de plaat wilde laten zetten waren enke le mensen van de maatschappij bijzon der enthousiast over zijn orgelspel. Dit werd het succes van Stef Meeder, want nog geen maand later verscheen zijn eerste L.P. „Hits op Hammond". Deze plaat sloeg bijzonder aan bij het pu bliek en er werden zo'n slordige 8000 exemplaren van verkocht. Twee maan den later verscheen er een tweede L.P. getiteld „Hammond Potpourri". Nu nog geen jaar later dit is uniek voor een solist zal de derde L.P op de markt worden gebracht. Hierop ■peelt Stef Meeder 30 Hollandse liedjes op het hammondorgel De heer Meeder heeft eigenlijk nooit officieel orgelles ge had. „Mijn vader bracht me de beginse len van het pianospelen bij".zegt hij. Toch is dit voor de heer Meeder geheel geen handicap, want zijn populariteit, zoals blijkt uit de verkoop van zijn pla ten ondervindt hiervan geen hinder. Op Tweede Paasdag zal de tafelten nisvereniging Service in de Koopmans beurs een toernooi organiseren voor ju nioren. De inschrijving staat open voor alle junioren van de NTTB afdeling Rot terdam. Alleen zij die dispensatie heb ben zjjn (uitgesloten van deelname. De in schrijving is alleen mogelijk in een klas se, niet lager dan de bondskaart 1966-'67 aangeeft. De eerste ronde gaat in een poule, daarna wordt gespeeld in een afvalsy- steem. Er zijn voor elke klasse twee prij zen. terwijl voor de sterkste juniorver eniging een wisselbeker beschikbaar is. De inschrijving sluit op donderdag 16 inaart. Er is in Schiedam nogal wat te doen op tafeltennisgebied, want een week daarna is er het monstertoernooi in de sporthal Margriet, dat zeker heel wat topspeelsters en -spelers naar Schiedam zal trekken. Schiedam is wel „in" voor tafeltennis en dat is voor een niet ge ring deel te danken aan de propaganda die onze drie verenigingen op het ge bied van tafeltennis maken. Het pupillen-voetbal in Schiedam is voor de piepjonge voetballertjes altijd 'n belevenis. Een echte'competitie tussen de Schiedamse clubs. Lang hebben de klei ne jongens lopen popelen om ook weer te beginnen en nu is het dan weer zover. Zaterdagmorgen lopen ze weer in de wei fijn voetballen. Die jongens denken daar natuurlijk niet aan maar wat is het toch fijn dat aan weer zoveel jonge mensen voetbalgenot gegeven kan worden. Fijn dat er in Schiedam ouderen zijn, die dat mogelijk maken. Want indien er met zo veel mensen als jeugdleider beschikbaar waren, dan was er ook geen pupillen- voeïbal. #Ieder jaar nodigt de 's Gravenzandse SV de kampioen van de derde klasse KNVB zaterdagmiddag uit. een erewed- strijd te komen spelen. Dit seizoen is dat HBSS. dus gaan de Schiedammers zaterdag a.s. naar 's-Gravenzande om daar te gaan spelen. Er1 is dan echter net de receptie achter de rug en of de HBSS-ers dan wel geheel'fit zullen zijn, is de vraag. Uit het clubblad van de hpckeyver- eniging Spirit blijkt dat het bouwen van een nieuwe accommodatie nog tal van problemen met zich meebrengt. Vooral financieel baart het nogal zorgen. Daar om is een bouwcommissie in het leven geroepen, gironummer 117183 ten name van Ir. W. Koevermans, die plannen gaat maken om het een en ander te verwe zenlijken. Een ruggesteuntje kreeg de bouwcommissie van de feestcommissie, die een bedrag van f 100 in de kas de poneerde. Een plattegrond van de Welk merk Welk type 7 Welke prijs Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten voorlichtingsbureau (C.V.B.) Postbus 207, Dordrecht naaftï adres plaats (blokletters s.v.p.) Lichtstoet in s Schiedam De traditionele lichtstoet die door de voormalige Oranjevereniging te Schie dam ieder jaar wordt georganiseerd, zal ditmaal worden gehouden op zaterdag, 29 april- Dit wordt de tiende lichtstoet, waar aan dus speciale aandacht zal worden besteed. De lichtstoet in deze vorm is uniek in ons land. Maandag 6 maart zal in het gebouw voor Chr. soc. belangen' een bespre king plaats vinden en nadere inlich tingen verstrekt aan eventuele deelne mers Enkele deskundigen van Philips uit Eindhoven zullen hierbij aanwezig Een half jaar geleden, in oktober '66 opende de Sinckel Winckel, de speciale tienerboetiek van Modemagazijn „De Ster" haar poorten. De stijl en inrich ting moesten sterk aan de romantische gevoelens van de jeugdige kopers appel leren en waren dan ook geïnspireerd door de Jugendstil. Grootmoeders kas ten en gordijnen waren uit de mottebal- len gehaald en gouden ornamenten vierden hoogtij. Vorige week is de Sinckel Winckel opnieuw ingericht en zaterdag kon men het gewijzigde inte rieur al bewonderen. Geen kleuren en krullen meer, maar zwarte en witte mu ren. Slechts één kleur werd toegelaten: oranje. Aan het plafond hangen zilverkleurige blikken bussen van verschillende leng te en lichtspots zorgen voor een toevalli ge schaduwwerking. „De vorm van het ogenblik moet aan een toevalligheid wor den overgelaten", zo formuleerde de 28- jarige inkoper en ontwerper van „De Ster", de heer A. J. R. Teunissen het. De interieurwijziging van de boetiek is eigenlijk te danken aan de bouw van een boetiek in het Vlaardingse Liesveld. Op 15 maart zal de Vlaardingse Sinckel Winckel geopend worden en ook hier heeft men de inrichting aan de toeval ligheid overgelaten. Ook hier zullen wit en B| -•-- noot zal het midden van de zaak. Het exterieur van de Rotterdamse Sinckel Winckel blijft ongewijzigd. Wat wel gewijzigd is en zeer ten goede is de collectie jurken, broekpakken en jassen. „De kleuren zijn bewuster gekozen, af gestemd op elkaar en we tonen geen „shocking colours" meer", aldus de heer Teunissen. Ten bewijze hiervan toonden twee mannequins vlotte strandpakken, robes- manteau met bijpassende baretten en vlotte jurkjes. Marineblauw was favo riet. Pasvorm en afwerking waren uit stekend en belangrijk voor het tiener- pul.i" k Ie i jzen zijn zeer laag. De meeste kleren waren in het eigen atelier vervaardigd. Er wordt ook con fectie verkocht, zoals van Bobbie Brooks naar de prijzen daarvan liggen in ver gelijking veel hoger. V erkeersongel ukken in januari Gedurende de maand januari von den in Schiedam 160 verkeersongeval len plaats tegen 235 in dezelfde maand van het vorig jaar. Hierbij werd in 23 f21) gevallen zware schade aangericht in 130 f209) lichte schade, 7 (5) zonder schade. Er vond 1 dodelijk ongeval plaats fl) en 29 23met licht gewon den. Er vonden 16 aanrijdingen plaats tussen 1718 uur, 16 tussen 1415 uur, 14 tussen 16—17 uur. De belangrijkste oorzaken waren geen voorrang verlenen 45 f49), te dicht vol gen 10 (34) onoplettend 25 (15) achter uit rijden 9 (14) en slippen 18 (33). Bij de aanrijdingen waren betrokken 339 objecten waaronder 200 auto's, 18 vrachtauto's, 36 bromfietsen, 9 wiel rijders, 18 voetgangers. Op zebra's ge beurden 4 (5) aanrijdingen waarbij 11 voetgangers waren betrokken, waarvan er 4 zwaar en 7 licht gewond. De do delijke aanrijding vond plaats op de Boerhavelaan. Donderdagavond, 2 maart zal de Oud-Katholieke Gemeente van Schiedam in de gemeentekamer der kerk een ver gadering houden, waarin het huisbezoek wordt de parochie in wijken te verdelen en als gemeente wijksgewijs bijeen te ko men. zulks ten einde elkaar beter te Ie ren kennen, gemeente-aangelegenheden te bespreken en bijbelstudie toe te pas- Na de pauze worden onder meer d fi nanciën der gemeente en liturgie be sproken. nieuwbouw zal in het huidige clubge bouw een ieder duidelijk maken wat er gebouwd gaat worden. De winterspelen zijn nog niet aan het einde van de competitie of de zomerspor ten vragen al weer de aandacht. Uit de beslotenheid van de gymnastiekloka len komen ze weer in de openheid van de sportvelden waar zij toch in wezen thuis horen. Zo oefende zaterdag j.l. de honktoalafdeling van Schiedam weer voor het eerst op het veld en de grote op komst bewees, dat ook de honkballers weer hunkeren om aan de slag te gaan. Nog even wachten en ook dat is weer Van de bouwcommissie van Excel sior '20 goed nieuws. Zaterdags wordt er hard aan de nieuwbouw gewerkt en zelfs de geestelijk adviseur hielp een handje mee. Vele handen maken zwaar werk licht, en zo is het ook bij de bouw van het nieuwe Excelsior clubhuis. Toch kun nen er nog veel handen gebruikt worden en daarom is ieder Excelsior lid elke zaterdag op Thurlede welkom. Het Al elftal van DHS is het vori ge seizoen met vlag en wimpel kam pioen geworden. Ongeslagen kon het de kamnioensvlag hijsen. Ook nu weer maakt het een goede kans ongeslagen de titel binnen te halen. Het heeft zater dag uit de thuiswedstrijd tegen MW '27 aan een punt voldoende om te gaan feesten. De wedstrijd begint om 4.30 uur op het hoofdveld van DHS. T'OOR de kampioenscompetitie, waar- van de winnaar overgaat naar de hoofdklasse, werd zaterdag gespeeld de tafeltenniswedstrijd Noad—Service. De eerste wedstrijd wrrd door Service ge wonnen met 64 en ook nu trok Ser vice aan het langste eind. Noad heeft geen kans gehad revanche te nemen voor de nederlaag en moest met 73 het on derspit delven. I)e publieke belangstel ling was zaterdag heel wat minder dan bij de eerste ontmoeting en gezien de prestaties van Noad in deze competitie is dat niet vreemd. Noad heeft nog niet één puntje binnen gehaald en Service staat samen met Never Despair aan de leiding. Niemand had dan ook verwacht, dat Noad revanche zou kunnen nemen. Ser vice is eenvoudig de betere ploeg, mede dank zij het spel van de jeugdige Nico van Slobbe, die tot nu toe 100 pet, speel de. Het ging zaterdag heel wat vlugger dan bij de eerste ontmoeting, omdat het zelfvertrouwen wat uit de ploeg van Noad is en vooral Suttorp, door familie om standigheden geplaagd, beslist uit vorm De eerste zeven partijen gingen alle in twee gaimes en uit zes daarvan kwam Service als overwinnaar te voorschijn. De winetpartij van Noad kwam van Meijer, die Kreischer in twee games 21—14 en 21—19 klopte De laatste twee partijen waren voor Noad. Suttorp won in drie games 19—21. 21—12 en 21—15 van Kreischer en Nol Braak wees Boer in drie games. 18—21, 21—16 en 21—15 terug. Meijer smaakte het genoegen een game te winnen in zijn partij tegen Van Slobbe. Zaterdag gaat Noad naar Never Des pair in Den Bosch en is Service vrij. Service 2 blijkt met Eikmans toch wel behoorlijk versterkt te zijn en won nu van Diveko met 82. Het is nog niet veilig, maar komt nu toch wel in de goede richting tot het behoud van het eerste klaeserschap. Service 3 won van Elan 7 en staat nog steeds aan de kop van de ranglijst in de derde klasse. Het vierde team heeft de leiding in de vier de klasse en won nu van Meeuwenplaat 2 met 8—2. Ook het vijfde team, heeft kans op de titel in de vierde klasse. Het stuurde deze week SRA met een neder laag van 91 naar huls. Het zevende verloor met 64 van Telefoon en het ne gende moest de eer laten aan ABB. Het werd 2—8 Nog een kans voor de promo tiecompetitie maakte het tweede team van Noad na de overwinning van 91 op 21 up 3. De overige uitslagen van Noad waren: Xerxes 2—Noad 3 9—1, Raket 1Noad 4 7—3, Kaveka—Noad 5 7—3. Noad 6— Hollandiaan 1 2—8, Noad 7—Nationale 1 6—4, Xerxes 6—Noad 8 4—6, Noad 9— Smash 1 8—2, Noad 10—SVA 6 3-7. Ger minal 18Noad 11 55. Het zevende in de derde klasse en het tiende in de vier de klasse hebben goede kansen op de titel. Winst voor TSF-2 die de TSF-seniorenteams deze week speelden was 6—4; helaas viel die uitslag in twee gevallen ten nadele van de Schie dammers uit. Alleen TSF 2 won en hand haafde daardoor volledig zijn kansen op de eerste of tweede plaats. TSF 1 ging uit tegen het Vlaardingse Hollandiaan 2 ten onder en TSF 3 leed zij het zeer eervol een nederlaag tegen het inmid dels kampioen geworden Diveko 4. Het eerste juniorenteam zorgde ervoor dat de TSF-weekbalans toch nog 'in evenwicht bleef: het won met 5—0 van NOAD 1. TSF 1 werd in de strijd telgen Hollan diaan 2 sterk gehandicapt, toen Schilper- oord in z'n eerste partij niet geheel fit bleek en moest afzien van het spelen van zijn overige partijen; dat betekende drie verliespunten. Aan Paul de Looze heeft het niet gelegen, dat toch geen eer voller eindresultaat werd bereikt: hij won zijn drie enkelspelen. Aanvoerder Huug Wittop Koning voegde daar teleurstellend echter slechts één punt aan toe en dub belspel-verlies betekende dus een 4—6 nederlaag. Tegen SVA 2 deed TSF 2 wat ervan verwacht werd: de winst behalen De cijfers waren echter minder overtui gend dan was voorzien. Dank zij een ken nelijk weer in vorm komende Don Nuis (3x) en Jan Bouwer (2x), die bovendien samen het dubbelspel wonnen, werd de einduitslag een krappe 64 zege. Jorrits- ma kon er ditmaal geen goed aan doen. Weinig heeft het gescheeld, of TSF 3 had althans gedeeltelijk revanche geno men voor de smadelijke 010 nederlaag, m de eerste competitiehelft tegen Dive ko 4 geleden. Na een uitermate span nende wedstrijd konden de kampioenen echter toch met een 64 overwinning naar Rotterdam terugkeren, vooral dank zij T. Naaktgeboren die ongeslagen bleef bij de bezoekers. W. Goes blonk bij hen eveneens uit met twee winstpunten en het dubbelspel leverde het 6e en beslis sende Diveko-puntje op. Opvallend was dat bij Diveko J. v. d. Burght, die tot nu toe slechts één partij in deze com petitie verloor, in deze wedstrijd drie nederlagen moest accepteren. Daarvoor zorgden dus de uitstekend partij geven de TSF-ers Aad Maan, Faas van Valde- ren en Jan Baard. Eerstgenoemde won bovendien van W Goes, doch kon tegen T. Naaktgeboren 'géén revanche nemen. Bij NOAD 1—TSF 1 junioren kon al leen P. Amimerdorffer aan Peter en Hans v. d. Broek redelijk partij geven; niet voldoende echter om TSF van de volle dige winst f 5—0) af te houden. Duitse gasten voor HBSS Een kampioenschap gaat nu eenmaal gepaard met feesten. Zo ook bij HBSS. Allereerst natuurlijk morgenavond in het clubgebouw de receptie. Daar is het echter niet mee afgelopen. Op 7 april komt er in Musis Sacrum een enorm groot feest voor de HBSS familie. Ron- ny Tober komt daar zijn vocale kwali teiten laten horen. Jan Blazer zorgt voor de grappen. Les Certos, accorde on, het komische duo. Chic en Co en Setani Demon zullen het publiek ver der aangenaam bezighouden. Het trio Ad van Veen zal voor de muzikale om lijsting zorgen. De dansmuziek zal ver zorgd worden door The Musicmakers Aan voetballen wordt in het feestpro gramma ook gedacht. Op 9 maart zal een ploeg uit Duitsland, de vereniging Vollmars'hausen, een wedstrijd op het HBSS veld spelen. Vollmarshausen komt met ongeveer veertig leden naar Schie dam. Het eerste team speelt tegen de kampioensploeg va» HBSS en het twee de tegen een combinatie van HBSS. Op 7 mei komen de gasten aan in Schiedam en de volgende- dag zal een rondrit worden gemaakt door de rand stad Holland. In de eerste week van ju ni zal HBSS een tegenbezoek brengen aan Vojlmarshausen, een plaatsje in het Taunusgebergte, waar dan feest gevierd wordt naar aanleiding van het 75-jarig bestaan van de voetbalvereniging Voll marshausen. Er staat de leden van HBSS en vooral de spelers van het eer ste elftal heel wat te wachten. Een pret tig gevolg van het behalen van het kam pioenschap. Wl Meteren was zondag SW de grote man. Hij was het die kort voor tijd drie keer achtereen tot een doelpunt kwam en daarmee een schijnbaar verloren wedstrijd omboog en voor zijn club een gelijkspel uit het Zondag gaan de groen-roden naar Am sterdam om in het stadion Blauw Wit te bekampen. Het zal beslist niet gemak kelijk gaan, maar de jongens van Go- sens moeten toch wel in staal zijn ook daar een punterverdeling uit het vuur Hermes kwam zoals te verwachten was in Limburgia niet verder dan een draw. De aanvallers bleken over de ver dediging geen baas te kunnen en het re sultaat was dan ook een uitslag van 0 0. Zondag krijgen de Schiedammers ech ter de kans weer om beide punten in de wacht te slepen tegen het op bezoek ko mende Wilhelmina. De beide reserve-teams bleven ook be neden de verwachtingen. SVV moest in Utrecht de eer laten bij DOS, 2—0, en Hermes verloor met 3—2 de uitwed strijd tegen Zaanstreek. Misschien dat er deze week voor beide teams winst in kan zitten. SVV ontvangt Twente en Hermes is gastheer voor Haarlem. De wedstrijd SVV—Elinkwijk bij de jeugd werd omgezet en zo trok SVV naar Utrecht en niet zonder succes, want het won daar met 3—0. Hermes ontving PSV en de 3—3 eind stand was toch wel wat teleurstellend voor Herrnes. Als alles goed is, trekt de jeugd van SVV nu zaterdag naar DOS en moet daar kunnen winnen en gaat Hermes naar RBC om daar twee pun ten rijker vandaan terug te komen. Amateurs bikkelhard duel met 2—0 de uitwed strijd tegen Spartaan 20. Zondag komt HOV naar Kethel en ook dat zal wel een pittig duel worden. DHS moet dit kun- In de derde klasse raakte Excelsior na het gelijkspel tegen Velo 3—3 de aan sluiting met de kopgroep wat kwijt. Het heeft echter zondag een kans weer mee te gaan tellen in de strijd om de titel. Het moet dan echter op Thurlede van Celiritas winnen. Dat moet gaan, want al staat de tegenstander van zondag dan op de derde plaats, het hoort bij de clubs met de minste doelpunten voor. Het kwam in de zestien wedstrijden ze ventien keer tot een doelpunt. Excelsior deed dat wel beter, want de zwart- witten scoorden in vijftien wedstrijden niet minder dan 28 keer. In de vierde klasse zette SVDPW de opmars voort, door runner-up Voor waarts met een nederlaag van 2—0 naar huis te sturen. Zondag a.s. zal het zeker niet gemakkelijk gaan in de uitwedstrijd tegen Merwede, maar we geloven toch. dat de winst mee zal komen naar Schie- Martinit werd door RDM met een ne derlaag van 21 naar huis gestuurd. Me de daardoor gaat het er voor de rood- witten steeds somberder uitzien. Zon dag zijn ze vrij en kunnen zij zich gaan beraden op de nog komende wedstrij- Af deling T "rsus heeft het in de onderste regio- Li nen verkerende Eurosport wellicht onderschat. Natuurlijk had Ursus met schieten wat pech, maar dat kan de ne derlaag van 3—1 toch niet verdoezelen. De voorsprong op de naaste concu- punt, maar de g de gelegen- urrenten. DEH zich af te schudden. Of dit in Rot terdam zal gebeuren, dat betwijfelen we echter. In de eerste klasse B was de derby SchiedamDemos en daarbij trok De mos zoals in de lijn der verwachtingen was aan het kortste eind. Het werd na een zeer spannend duel 43 en daar mede blijft Schiedam een kansje hou den op de titel. Zondag is Schiedam vrij en moet Demos naar SCR, waar toch wel een puntenverdeling verwacht kan worden. In IC bond SFC Groen Witten aan de zegekar. Het werd een overwinning van 51 en het lot wil, dat zondag a.s. de return gespeeld wordt. Een wedstrijd waarin we SFC de beste kansen geven. In 2A maakte leider WF geen fout en won de uitwedstrijd tegen Noorderkwar tier met 1—0. Een mager resultaat tegen de hekkesluiter. Er zal zondag wat beter aangepakt moeten worden, want dan moeten de scheepsbouwers naar concurrent AVS. Als deze wedstrijd wordt gewonnen, dan kan men in de WF-gelederen gaan den ken aan een kampioenschap. Schiedam se Boys leverde met de jonge ploeg een knappe prestatie om de uitwedstrijd te gen VND te winnen met 1—0. Er zit nu tegen Smeetsland, ai is dat een uitwed strijd, weer een kans in voor de Boys, die dan warempel nog alle kansen heb ben om roet in het eten te kunnen gooien van WF. DRZ bracht het in 2 B niet verder dan 2—2 tegen het bezoekende Zaterdagvoetbal 1 ÏBSS, met het kampioenschap binnen J *- heeft het ongeslagen record niet kunnen handhaven. Met vier invallers verloor het met 21 thuis van JAC. Za terdag zijn de HBSS-ers vrij. PPSC ver loor van Barendrecht met 3—1 en speelt in de strijd om de bovenste plaats niet Misschien dat het zaterdag weer tot winst komt tegen Die Haghe. dat naar Thurlede komt. In de afdeling verloor GSS weer. Nu van VVOR en ook voor zaterdag tegen Nelson zit er weer geen winst fn voor de mannen van de Gusto. GTB won met 42 van Hellevoetsluis en moet nu uit tegen DOS 32. Op zijn minst moet daar een gelijkspel te beha len zijn. 5.D.G. (Ons Doel Getrouw) viert 20-jarig bestaan op zaterdag, 18 maart met de opvoering van het toneelspel „Waarom zweeg je zo lang?" door M. Turnhout en Bert Peets. De opvoering vindt plaats in de zaal Irene. De ju bilerende vereniging trad in de loop der jaren op voor diverse liefdadige in stellingen enz. Kaarten zijn verkrijg baar bij J. J. Meeder, Rembrandtstraat 87a, H. van Noordenne. Halleystraat 41. A. Zuidseest. Brielsestraat 24 en si garenmagazijn Triomf, L. Kerkstraat Met dit zelfklevende plastic tovert U, zonder punaises, zonder lijm... weer fleur en kleur op verveloze planken, deuren, muren, dienbladen, prullemanden enz. Zelfklevende plastic, dat U In een ommezien aanbrengt waar U wilt voor bijna de halve prijs, per meter voor nog géén een gulden dertig. Onder auspiciën der Vereniging vrien den van het Stedelijk Museum Schie dam, wordt zaterdag 4 maart in de aula een concert gegeven door Cornelis Preuyt, violoncello en Gerard Akker huis, clavecimbel. Uitgevoerd wordt Barokmuziek van Bach, Hellendaal en anderen. Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit plakplastic, In diverse dessins, o.a. houtnerven, kinder dessins en in effen kleuren, i breed, In. coupons van 5 meter 2,5 er per it

De Havenloods | 1967 | | pagina 4