Gemeenteraad goed 30 uur behandelde in agendapunten .FUTURA ■I bij ons slechts 298.- Drukte in de bouwerij GRUKDIG steeds meer gevraagd Prijsverlaging DE HAVENLOODS DUiNiJ-cnuAü 2 MAAKT 1967 S'd. 9 fm de vacature ontstaan door het bedanken van de heer K. J. de Baat, werd maan dagavond by by de aanvang van de gemeenteraadsvergadering de heer P. Poot (Prot.) tot raadslid beëdigd en geïnstalleerd. Het was de heer Verhulsdonk (VVD) niet helemaal duidelijk wat het college van B. •n W. wensten, verlenen van f 1500 bijdrage in een eventueel tekort van de In de Margriethal te houden nationale handbalwedstrüden dan wel zonder meer f 1500 by te dragen. De wethouder, mevr. De Graaff kon zich wel enigszins het probleem van de heer Verhulsdonk voorstellen, doch opperde, dat het wel de bedoeling zal zyn genoemd bedrag in het tekort by te dragen, waarna wethouder Van Bochoven aanvulde, dat indien er geen tekort zal zyn bij de plaatselijke wedstryd, dit wellicht het geval zal zyn by het landeiyk geheel en de voorzitter tenslotte nog stipuleerde, dat het in elk geval de bedoeling is in een eventueel tekort bij te dragen. En daar ging de raad mee accoord. Enig bezwaar ontmoette het voorstel tot verhogen van de verpleeggelden in het gemeenteziekenhuis, waarbij de heer Bieze (P.v.d.A.) informeerde hoe het ge regeld zal wordem nu de verhoging met terugwerkende kracht van 1 januari j.l. zal geldenen mevr. Blauw-Rieu (PSP) verklaarde van oordeel te zijn, dat ge zondheidszorg geheel kosteloos dient te zijn. Wethouder Eijkeiaar zette uiteen, dat het niet mogelijk was eerder mede deling te doen van de tariefsverhoging, omdat deze landelijk wordt geregeld eu de gemeente daarin praktisch geen zeg genschap heeft. Getracht zal worden der gelijke situaties in de toekomst te voor komen. Het voorstel werd goedgekeurd met de PSP tegen Van PSP-zijde werd bij monde van Mevr. Blaauw bepleit meer inspraak bij de bezoldi gi n gsrëge 1 in gen voor het ge- meëntepersoneel, waarbij wethouder Van Bochoven uiteen zette, dat een dergelij ke situatie reeds bestaat middels het ge organiseerd overleg. Bij het voorstel van B. en W. om de rijksregeling van toe passing te verklaren op het daarvoor in aanmerking komend personeel der ge meente, diende de heer Dijkstra (P.v.d. A.) een motie in, waarin wordt uitge sproken, dat de verhoging niet zonder meer procentueel geschied, doch reke ning wordt gehouden met de lagere in komens. Deze motie werd aangenomen, met alleen de heer Kuiper (Prot.) tegen. Op lichteriijk badinerende wijze medi- teerde de heer Simons (P.v.d.A.) over het jaarverslag 1965 van de Kring der B.B. de heer Simons stelt de vraag door wie nu eigenlijk het verslag wordt aan geboden, door de Kringraad of het dage lijks bestuur. Waarom is het nog steeds blijvend goedkoper Wie zei daar, dat de ideale buiten laars voor mannen nog uitgevonden moet worden?... Laat ze maar komen, al die man nen die veel buiten zijn, - of ze nu vissen, tuinieren, kamperen, hun auto wassen of buiten werkenwant voor hen hebben wij de ideale korte laars. Handige korte laarzen, waar U zó in- en uitstapt, volkomen waterdicht, gemaakt van 't oer sterke P.V.C. materiaal, en om dat er minimale schoonheids foutjes Inzitten (die absoluut niets afdoen aan de kwaliteit) voor de helft van de normale prijs, per paar voor nog géén zes gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze kordate en oersolide mannenlaarzen, kort model met antislipzool en 100% waterdicht, in de maten iO t/m 45, per paar Gier, tel, of schrift, tot niet mogelijk om in het verslag een overzicht te geven van de financiële si tuatie? Ieder jaar wordt namelijk mede gedeeld, dat zulks bij afsluiting van het jaar nog niet mogelijk was. De eerste keer dacht spreker :„Nu ja die zijn niet op tijd gereed gekomen, doch die zin staat er ieder jaar weer in het verslag, zodat die er in het ver volg beter uit kan blijven". Voorts heeft spr. geconstateerd, dat het blijkbaar een aflopende zaak is met deze kring. Want in 1962 bestond het verslag uit 78 blad zijden. in 1963 waren dat er 62, in 1964 54. Spr. had berekend, dat na vier er geen veTslag meer zijn zou. Evenwel, het was nu weer gestegen tot 58. dus zet de daling zich niet voort. De vreugde is wel getemperd, door dat het verslag nog zes maanden later is verschenen. Dit nu vindt spr. wei wat overdreven, want het is thans meer dan een jaar over tijd! Wat betreft debibliotheek-aanschaffingen con stateert spr. dat het boekje „Nederland een eigen dom is aangeschaft. De op- leidingskosten ontvangen steeds minder bijdragen van het rijk en op den duur zullen we die dus zo voortgaande geheel moeten bekostigen. Met de opslagplaats van het materieel aan Zestienhovense- kade is iets akeligs aan de hand. Reeds eerder is geconstateerd dat de vloer ver zakt. doch nu is medegedeeld, dat zulks een gevolg ls van verzakkende grond. Daar moeten we wel op blijven letten, want er staat kostbaar materiaal in, zo als een puinhapper De voorzitter zegt dat het verslag van het bestuur de Kring- raad ter vaststelling wordt aangeboden en daarna de gemeenteraden toegezon- KERKZANG Nu door het vervallen van de avond diensten in de (N.H.) Bethelkerk te Schiedam des zondagsavonds de kerk meter"»! ongebruikt staat heeft mej. T. v. d. Meiden, gedurende de lopende pe riode de organiste van deze kerk, het initiatief genomen de, letterlijk en fi guurlijk. ontstane leegte zinvol op te vul len met samenzangavonden. Een eerste poging daartoe wordt gedaan a.s. zon dagavond 5 maart om 7 uur. In een ledereen aansprekend program ma van een klein uur wordt volle aan dacht besteed aan vocale en instrumen tale kerkmuziek Het Kerkkoor van de Grote Kerk o.l.v Jacq P. Bekkers zingt solistisch en in de samenzang. De orga niste laat haar instrument horen in wer ken van Buxtehude en Bach. Dit alles als omlijsting van de samen zang, waarin het oude en nieuwe kerk lied een beurt krijgen. De keus van de liederen is zodanig dat iedereen volop zal kunnen meezingen, mede doordat de Jeugdkantorij o.l.v. J. Boas de samen zang zal stimuleren. De toegang ls vrij maar men krijgt gelegenheid de aanschaf van het orgel in de Opstandingskerk te bespoedigen door een gift in de collecte aan de uit gang. Programma's met volledige tekst (en muziek) worden in de kerk verstrekt. Ds. W. A. Krijger nam afscheid Zeer groot was de belangstelling bij het afscheid dat ds W. A. Krijger nam van de gereformeerde kerk te Schiedam, wegens zijn vertrek naar Wierden. Niet alleen uit de kring van de gemeentele den, maar ook van buiten dat terrein kwamen velen in de zaal bij de Goede Havenkerk de predikant en zijn gezin de hand drukken en werden veel goede wensen meegegeven. Gedurende 19 jaar was ds. Krijger aan de geref. kerk van Schiedam verbonden en bij het afscheid zijn heel wat herinneringen uit die jaren opgehaald. Tal van geschenken werden de scheidende predikant tijdens de re ceptie aangeboden. Tot degenen die van den ter kennisname, hetgeer In het algemeen valt niet gen over de rijksbijdrage, de i rissen b.v. is door het rijkock gen en van de gemeenten nog niet meer dan dertig cent per ir wordt gevraagd. Vermoedelijk heeft de gene die over aankoop van boeken gaat, een wisselend inzicht, doch spr. zal de opmerkingen overbrengen. Inderdaad wisselen de pagina's van het verslag nogal en daarover zal spr. ook informe ren, omdat de heer Simons kennelijk een afnemend aantal pagina's wenst. En wat de verzakkingen betreft, inderdaad vindt dat plaats en tijdig zullen de puinhap- pers tijdig wonden verplaatst. Overigens is spr. dankbaar dat de heer Simons zo goede studie van het verslag heeft ge maakt. Wethouder Van Bochoven: „Waar schijnlijk als de enige". De heer Simons merkt nog op, dat de bijdrage verhoging waarschijnlijk ook niet nodig was omdat er diverse vaca tures zijn. Het verslag wordt voor kennisgeving aangenomen. De raad heeft zich zonder noemens waardige discussie in een goed uur met de ruim 30 agendapunten kunnen vereni- Robbert Steyl in teirquasth Sociëteit .den teirquasth' presenteert op zaterdagavond 4 maart a.s. een uitgele zen programma met 2 x beat en het op treden van Robbert Steyl. Robert Steyl, bekend van .fanclub' an moef ga ga' op t.v„ diverse interviews in o.a. Televizier en Kink. vier gram mofoonplaten, waaronder ztjn bekende Memorandum in R etc. etc. Hij bege leidt zichzelf bij zijn cabaretteske lied jes op de gitaar. Exclusief voor teir- quasth-leden!' De beat komt van de jonge Vlaarding- se beatgroup The Larks en van de oude re Schiedamse Group Square, huisorkest van de sociëteit, die getuige de ervarin gen van de vorige avond (zijn er nog overlevenden?) bijzonder populair is bij de leden. The Larks zullen Group Squa re proberen te evenaren in de fijnste, nieuwste nen puurste beat en rythm and blues. Aan het publiek uit te ma ken of hun dat lukt. Het volgende als „huiswerk" voor be langstellenden: Zaterdag 4 maart van 8- 11 uur Teirquasht-time in de beneden zaal van de Opstandingskerk, Dr. Kuy- perlaan te Schiedam. Zaal open 7.30 uur. En natuurlijk: alleen toegang voor le den (toegangsprijs fl.50). (informaties: Ois van Mansum. B K.-laan 245a, Schie dam. Tel. 263633). Het teirquasthlidmaat- schap is „in". férundig Bandrecorder TK 120 Deze reeorder met bandtelwerk van f 380 KOST NU geheel compleet met accessoires en band Betalen in 5 keer kost niets meer Tweemaal beat in Teirquasth Sociëteit ,,den teirquasth" presenteert op zaterdagavond 4 mrt. a.s. twee beat- bands ja, je leest het goed: twee Op zo'n avond te dansen moet geweldig zijn! Crunch! En dan op een vloer die nog glad is van het sokkenbal op 18 fe bruari. De beat komt van de jonge Vlaar- dingse beatgroup The Larks en van de oudere Schiedamse Group Square, huis orkest van de sociëteit, die getuige de er varingen van de vorige avond (zijn er nog overlevenden?) bijzonder populair is bij de leden. The Larks zullen Group Square proberen te evenaren in de fijn ste, nieuwste en puurste beat en rythm and blues. Aan het publiek uit te maken of hun dat lukt. Om af .te koelen is de bar weer ge opend, waar frisse frisdranken door mis ter Bachman himself (geen bezoek, geen handtekeningen) worden verkocht. Het bestuur is momenteel in onderhandeling met diverse bekende en minder bekende (en nauwelijks bekende) bands en caba retiers om de leden de volgende avon den voor te schotelen. Een goede raad: spel de affiches die in de soiiëteit han gen en je blijft up to date! En lees de krant. Het volgende als „huiswerk" voor be langstellenden: Zaterdag 4 maart a.s. van 811 uur Teirquasth-time in de be nedenzaal van de Opstandingskerk. Dr. Kuyperlaan te Schiedam, zaal open 7.30u. En natuurlijk: alleen toegang voor leden (toegangsprijs 1.50), Informaties bij: Cis van Mansum, B.K. Laan 245a, Schie dam. Tel. 263633. Het teirquasthlidmaat- schap is ,,in". De samenstelling van „The Larks" is als volgt: Anton Swaneveld. zang, Mari de Ligt, sologitaar, Wim van der Knaap, slaggitaar, Theo van Rijswijk, basgitaar. Peter Schrooten. drum. Onder voorzitterschap van de heer M. J. Brouwer heeft de Schiedamse vereni ging van volkstuinders Thuriede de jaar vergadering gehouden die goed bezocht was. Goedgekeurd werd het jaarverslag van secretaris en penningmeester. Uit de vergadering werden bezwaren aange voerd tegen het feit. dat het bestuur de contributie had verhoogd van f 40 od f 50 per jaar, zulks omdat aan de gemeente vijf gulden meer moet worden betaald per tuintje en het gewenst werd geacht voor de vereniging over voldoende gled- middelen te beschikken. Het bezwaar gold, dat het bestuur zonder voorafgaan de mededeling het besluit had genomen. Hieromtrent zal nader nog overleg wor den gepleegd. Naar aanleiding van klachten over de aanwezigheid der vuilnisstortplaats bij de tuintjes deelde de voorzitter mee, dat hieraan aandacht wordt besteed en plan nen in voorbereiding zijn tot wijzigen der toestand. Oecumenische broodmaaltijd De Oecumenische raad van kerken herinnert langs deze weg nog eens aan de oecumenische broodmaaltijd, welke op zaterdag 4 maart a.s. des avonds om zes uur wordt gehouden in de gro te zaal van het gebouw „Irene", Nieu we Haven 155. Het thema van de tafelgesprekken luidt: Geloven vandaag, waarbij het gaat over de kerk, het geloof en de functie van het geloof in de hedendaag se industriële samenleving. De deelne mers krijgen tevoren een publikatie over dit onderwerp toegezonden. De deelnemingsprijs bedraagt 2,50. Aanmelding kan geschieden bij het secretariaat van de Raad, H. Teeuw, Tuinlaan 2b, tel. 265893 en W. v.d. Gaag, Vondellaan 13a, tel. 261687. Het verschuldigde bedrag van 2,"50 per persoon kan worden gestort op girore kening no. 277591 t.n.v. notaris C. F. J. v.d. Valk, Nassaulaan 55, penningmees ter van de Raad. Met het oog op een tijdige indeling van de tafels wordt dringend verzocht de aanmelding vóór 1 maart as. te doen geschieden Voor zover de voor raad strekt is in laatste instantie ook nog aanmelding mogelijk op zaterdag 4 maart in de zaal, van 5 uur tot half zes des middags. IN ONZE ETALAGES ZIET U NOG MEER LEUKE AANBIEDINGEN ■«■■■■■•«■■■•■■ammm f* g g "f" 11 n i Meent 129 Rotterdam tel. 136105 Uw Grondig specialist Radio TV - Recorders Onze GRUNDIG s alzaken hebben e De Schiedamse brandweer heeft in 't laatste kwartaal 1966 42 maal actief moeten optreden, tegen 48 maal in de zelfde periode van het voorgaande jaar. Het betrof drie maal uitslaande branden, negen binnenbranden, tien bui- tenbranden, waarvan drie auto's, twee scheepsbraden, drie schoorsteenbranden zeven geruchten van brand, één loos één loos alarm en zeven maal voor di- verleningen. B. en W. van Schiedam hebben de vol gende bouwvergunningen verstrekt. 1. J. A. Merks, tot verbouwing (vergro ten van de keuken naar de achterzijde op het achtererf) van het pand Molen singel 71 De bouwvergunning, verleend met toepassing van artikel 20 der We deropbouw wet, werd goedgekeurd door Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland bij hun besluit van 21 decem ber 1966. 2. C. D. Scholte, tot verbouwing van het pand Villastraat 49 (gewijzigd bouw plan inzake het veranderen van de voor- en achtergevel alsmede de indeling van de zolderverdieping). 3. Mrs A. F. A. van Velzen, M. J. M. van Kinderen en J. L. F. van Mooreel, advocaten en procureurs, tot inwendige verbouwing van het pand Tuinlaan 94 (wijziging indeling vertrekken.) Vroom en Dreesmann Rotterdam NV he-t de Hoog water in Schiedam: de Maas ttroomt over het Hoojd. ds. Krijger zal worden ingenomen door ds. J. C van Veen. Een groot aan tal gemeenteleden uit Schiedam zal op 12 maart zich in autobussen naar Wier den begeven om de intrede van ds. Krijger bij te wonen. De Vereniging tot ondersteuning bdj ziekte, één van de oudste verenigingen te Kethel die naar het 75-jarig bestaan toegaat, heeft onder voorzitterschap van de heer A. van Wijk de jaarvergadering gehouden. Het jaarverslag dat werd uit gebracht door de secretaris, de heer J. Peters deelde mede, dat de vereniging thans nog 72 leden, waarvan velen zelfs ruim 50 jaar lid znn. Het financieel ver slag van de heer J. Peters constateerde, dat aan contributie is ontvangen f937.38 terwijl uitgekeerd werd f670.46. Het totaal van de uitgaven beliep 11802.05, doordat ruim f500— werd uit gegeven ter herdenking van het 70-jarig bestaan. Het bezit van de vereniging bedraagt f4470.90. Als aftredende be stuurslid werd herkozen de heer A. van Wijk en H. Lansbergen, commissaris. In verband met het feit. dat zij een hal ve eeuw lid der vereniging zijn, werden de heren C. Jongste, M Poot en W. Jongste hartelijk toegesproken door de voorzitter waarbij ook genoemd werd de heer W. Bezemetr, die 67 jaar lid van dè vereniging is. n Eerste orgelconcert in kerk Schiebroek In december werd het nieuwe orgel in de Gereformeerde kerk aan de La- rixlaan 215 te Rotterdam-Schiebroek in gebruik genomen met een bespeling door Koos Bons. Dit instrument verraste al dadelijk door zijn mooie, warme klank. Van verschillende zijden werd daarom ver zocht ook concerten op dit orgel te ge- De eerste bespeling zal plaats vinden door RUTGER MAZIJK op zaterdag 4 maart om 8 uur. Er worden werken uitgevoerd van Bach. Vivaldi en Men delssohn. Voor de samenang ljn be werkingen van Jan Zwart en Rutzger van Mazijk (diens compositie over Psalm 150) gekozen. De toegang is vrij. 8 Geachte Redachtie, Naar aanleiding van uw artikel over „Kosteloze openbare school van toneel verdwenen", zou ik als geboren „Gor- zenaar" (maart 1893) nog wat willen vertellen. Een broer en zuster van mij bezoch ten nl. ook die school en ik zelf drie weken, want toen verhuisden mijn ouders naar de Singel. We hebben op die kosteloze school heel wat meegemaakt, zoals het Kroningsfeest. We ontvingen toen allemaal als aandenken een be ker met het portret van Koningin Wil- helmina. We kenden niet de school Hoofdstraat, doch het was de school van meester Brouwer in de Dwarsstraat. De Gorzen werd begrensd door Hoofd straat, Nieuwe Haven, Groenelaan met een paar zijstraatjes, zoals Piet Heinstr. Middelhamissestraat, Zeestraatje en nog zes andere straatjes tussen Groenelaan en Dwarsstraat. In de Groenelaan lag zelfs nog een sloot en de bewoners had den een brugje voor hun huis. Inderdaad woonden daar branders knechts, zakkendragers, molenaars, mon teurs. en ook bootwerkers, en kwamen zeeschepen met kolen en graan in de Voorhaven, welke toen met de hand met manden gelost werden. Dit was de ar- beidsbevolking in de Gorzen. De Brou- werschool was een kosteloze school, maar dat wil nog niet zeggen „Armen school", want in de Lange Nieuwstraat achter het gymnasium was het Blauw Huis met hoofd de heer Kerdel. In de Noordmolenstraat, bij molen De Noord was de heer Vaandrager het Hoofd. Wij zelden altijd „bovenmeester". Vooral ook deze school stond in een arbeiders wijk en was wel een kosteloze, maar geen armenschool. Op de Broersvest stond de school Sanders, ook een open bare school. Hier moest per week wor den betaald. Daar heb ik zes leerjaren doorgebracht. Ook op deze school kre gen de meisjes 2 middagen per week handwerken. Dan werden de meisjes van 2 klassen in een lokaal gebracht en de jongens in een ander lokaal. Er was dan vanzelfsprekend een onderwijzer, al geef ik toe, dat er weieens een kweke ling voor stond. Maar dat was voor zijn studie, want toen was er nog geen kweekschool. De onderwijzer hield zich terwijl bezig met nazien der schriften. De genoemde onderwijzers heb ik ook gekend en vooral Krullaars deed zijn naam eer aan met zijn krullekop. Ik weet niet zeker, maar ik vermoed dat D. van der Zee ook op de school San ders ging. Kent hij Van der Tempel en Ameide, ook kwekelingen. Dan was er nog de chr. school van meester Dekker, waar nu de Passage staat. Een gerefor meerde school in de Tuinlaan met als hoofd meester Kruyer met een deftige baard. Ook was er de school Van Tuyl die stond aan de Gedempte Baansloot. Daar gingen leerlingen van beter gesi tueerden op. Het spijt me. dat de heer Van der Zee het woord „armenschool" gebruikte, het waren „kosteloze scholen". Weet u, dat de heer Brouwer ook veel boeken heeft geschreven, die misschien de gemeente-bibliotheek zijn te verkrijgen. M. W. St.' Zendingswerk in Japan Het echtpaar Ken en Bep Mory-van Epen heeft in een druk bezochte dia avond in het gebouw Jeuigdhaven voor de evangelisatieboekhandel „De Weg wijzer" aan de Fabristraat in Schiedam vertelt over het zendingswerk in Japan De heer E. ten Pierik sprak een kort welkomstwoord, waarna het echtpaar Mory over het werk in Japan vertelde Het echtpaar werd in 1961 uitgezon den vanwege de Bible Institute Mission of Japan te Leiden, met als standplaats Fukuyama. In mei gaat het echtpaar weer terug naar die standplaats, na een kort ver blijf in nog enkele andere plaatsen. Uiteengezet werd, dat grote mogelijk heden voor het zendingswerk in Japan aanwezig zijn. Nico van Slobbe in nationaal jeugdteam De zestienjarige speler van Service, Nico van Slobbe zal op 18 maart ons land vertegenwoordigen in het nationale tafeltennis jeugdteam, dat dan in Vlis- singen een interlandwedstrijd zal spelen tegen het jeugdteam van Engeland. Voor deze leerling van de lagere technische school is dit een vererende uitnodiging en het is voor het eerst, dat een Schie dammer is doorgedrongen tot een na tionaal team. Robby Jüls van Steeds team. De politie meldt ^Terwijl de bewoners afwezig waren is ingebroken in de woning van de familie J. D. Rodenberg aan de N. Maasstraat 48a. Het huis werd doorzocht en uit een geldkistje 150 gestolen. Eveneens is ingebroken in de kruide nierswinkel van F. A. W. L. aan de Voornsestraat 2, doordat aan de achter zijde van het pand over een schutting werd geklommen en de deur geforceerd. Het pakhuis en winkel werden doorzocht en 16 pakjes koffie en 50 pakjes sigaret ten gestolen. #De politie hield de 23-jarige lakspui- ter H. J. V. uit Schiedam aan, die ach ter het stuur van een autowrak over de straten reed. Het vehikel bleek geen be hoorlijke remmen te bezitten, geen rich tingwijzers, geen stoplicht, geen hoorn, er zat speling in de voorwiellagers. het hoofdchassis was doorgeroest en het ken tekenbewijs deugde niet. Dat het hele geval onverzekerd was, maakte dit soort wegmisdaad compleet. 5. N.V. Pompfontijne, tot verbouwing van de bedrijfspanden aan de Overschie- sestraat 5 t.m. 13 (wijzigen der gevels, verbreden van inrijpooft en slopen bin nenmuur in opslagruimte). 6. C. de Vries, tot verbouwing van het pand Den Bomimelsestraat 30a (het wij zigen van de voorgevel). 7 E. M. Nijzink, tot verbouwing van het pand Schoolstraat 15 (het wijzigen van de indeling der vertrekken en het ver vangen van de houten schuur door een gemetselde schuur). 8 N.V. Werf Gusto v.h. fa. A. F. Smul ders, tot de bouw van een garage tbv haar be<Mjf op een terrein aan' dé Maasdijk 5. 9. Notaris C. F. J. van der Valk, tot het maken van een gemetselde terrein- afscheidmg voor het pand Nassaulaan 55 hoek Willem de Zwijgerlaan. 10. W. Baard, tot verbouwing van het pand Hoogstraat 156c (het veranderen van de achterbouw en het bebouwen van het achtererf t.b.v. bedrijfsruimte). Ir' i.en_, Dreesmann Rotterdam N. V. te Rotterdam, tot verbouwing van drie bedrijfsgebouwen (fabrieksruimten veranderen in magazijnruimten c.a.i op het perceel aan de Buitenhavenweg 56. 12 Amstel Brouwerij N.V. te Amster dam, tot verbouwing van het pand Broersvest 13 (gewijzigd bouwplan inza ke het vergroten van de keuken, het verplaatsen van de ingang en het ma ken van een garderobe). 13. N.V. Dok- en Werkmaatschappij Wil- ton-Fijenoord; tot de bouw van een poortgebouw naast de nieuwe hoofdin gang op haar terrein aan de Admiraal de Ruijterstraat 14. 14. N.V. Werf Gusto v.h, fa. A. F Smulders, tot de bouw van een stalen damwand ter vernieuwing van een ge deelte kademuur langs de oostzijde van de Voorhaven (gewijzigd bouwplan). 15 K. van Vuuren, tot verbouwing van het pand Hoogstraat 106 (het wijzigen van de voorgevel op de begane-grond- verdieping). 16. G. M. van Dort, tot verbouwing van het pand Laan van Spaland 10 (het ma ken van een bergruimte achter de gara ge en het veranderen van de achterste slaapkamer in twee slaapvertrekken) 17. Ir. St. van Duin te Rotterdam, na mens N.V. Sandvik Staal, tot vergroting van het bedrijfspand aan de 's-Grave- andseweg 401 (gewijzigd bouwplan inza- ke het aanbouwen van een werkplaats tegen de achtergevel). 18. Mrs A. F. A. van Velzen. M.J. M. van Kinderen en J. L. F. van Moorse], advocaten en procureurs, tot verbou wing van het pand aan de Tuinlaan 94 (gewijzigd inzake de wijziging van de indeling der vertrekken). 19. Mr. J. L. F. van Moorsel te Rotter dam, tot verbouwing van het pand Bur gemeester Knappertlaan 53 (het i de achtergevel en hef 3 in een terras. wijzi- pand). 21. N.V. Vereenigde Glasfabrieken (Uni ted Glassworks), tot de bouw van een gasontvangstation in een loods op haar terrein aan de Buitenhave weg 116. 22. Dok- en Werfmaatschappij Wilton- Fijenoord N.V. tot het bouwen van een compressorgebouw op haar terrein aan de Admiraal de Ruijterstraat 14 (gewij zigd bouwplan). 23. N V. Distilleerderij Duys Co. tot verbouwing van de aan elkaar grenzen de panden Nieuwe Haven 99 en Waran de 46 (gewijzigd bouwplan inzake het vergroten van de emballageruimte en net daarop aanbrengen van een plat dak). 24. J. B. J. de Waard, tot verbouwing van de café-dancing in het pand Broers vest 119b (het verplaatsen van de toilet ruimte, het maken van een barruimte en het aanbrengen van een glazen wand). 25. M. P. Kloppers en Zn. N.V. tot uit breiding van haar bedrijfspand aan de Scholtenstraat hoek Van Heekstraat. 26. P. v. d. Waal, tot verbouwing van het pand Brugmanstraat 30b (het toevoe gen van magazijnruimte aan de winkel). 27 .C. M. Wiechert, tot verbouwing van het pand Oostsingel 75 (het wijzigen van de voorgevel). 28. Distilleerderij Gebrs. Kramers N.V. tot verbouwing van het pand Lange Ha ven 120 (het verwijderen van een muur en het aanbrengen van een staalcon structie ter ondersteuning van de dak balklaag) Blijkens het jaaroverzicht van de Schiedamse brandweer, werd in het af gelopen jaar 183 maal uitgerukt tegen 147 maal in het voorgaande jaar Dit betreft vijf uitslaande branden. 51 bin- onder 14 auto's, 2 bromfietsen 1 drij vende heistelling, 5 scheepsbranden. 5 schoorsteenbranden, in totaal 131 bran den. Voorts zestien maal op geruchten van brand. 2 loos alarm en 34 hulpver leningen.

De Havenloods | 1967 | | pagina 9