W I 6eJ Dankzij vlijt en totogeld is Overmaas een „rijke'' club 'fvOi* i Leden Kralingse Zeilclub bouwen samen clubhuis DOS, SCR en Minerva vormen nu samen AVR GORDIJNSTOFFEN, VITRAGES EN POLYSETTE-STORES DE HAVENLOODS DONDERDAG 9 MAART 1967 J)E sport-toto betekent veel voor de sport. Dit staat onomstote lijk vast, wanneer men eens een bezoek brengt aan de velden rond om Rotterdam, waar, mede dankzij de vlijt van de leden der vereni gingen, een welvaart heerst, waar van men staat te kijken. Men werkt er bovendien met ijzeren wil verder aan de instandhouding en verbete ring. Alles in de vrije tijd tot heil van de club waaraan men zijn hart verpand heeft. Een van die clubs ls „Overmaas", ge legen aan de weg tussen IJsselmonde en het Feijenoord-stadion, een plaats, waar men min of meer is aangewezen op een vervoermiddel. Het ligt nl. op een open terrein, langs een vaart, ach ter Varkenoord, waar de weg bij slecht weer niet bepaald geschikt is voor een wandeling. Doch per fiets of brommer tellen deze bezwaren niet al te zeer, vooral wanneer men weet, dat de club er met 49 elftallen speelt en dat er zes dagen per week geoefend wordt. Weer of geen weer. Wanneer men het gebouwtje binnen komt treft direct de vriendelijke huise lijkheid van het geheel. Er staat een biljart en er om heen staan tafels en stoeien, waaraan, toen wij er bij slecht weer waren, jongelui zaten te schaken. Men leidde ons in een commissiekamer waarin regelmatig werkzaamheden wor den verricht en waar zich ook de re dactie bevindt van het clubblad, dat iede re 14 dagen, in gedrukte vorm ver schijnt en een juweeltje op zichzélf is. Er is natuurlijk ook een bestuurska mer, heel verdienstelijk ingericht op een toneel, dat alleen maar gebruikt wordt bij feestelijke gelegenheden en geen mo ment storend werkt op de zaal zelf. Ook is er een dokterskamer, een scheids- rechterskamer en niet te vergeten de kleedlokalen. Zeven in het geheel, waarvan drie dubbele, compleet met verwarming. Trouwens het gehele huis van „Overmaas" is verwarmd. Maar met dit alles is men er nog lang niet, want ook op de zittribune, die 45 meter lang is en plaats biedt aan 905 bezoekers, compleet met rugleuning brandt de kachel eveneens door stra- lings-apparaten in de nok van het toch wel indrukwekkende gebouw. En, niet te vergeten, er is een prachtige bungalow gebouwd voor de terreinknecht, die overigens werk te over heeft. Thans is hij begonnen met de inrichting van een midget golfbaan, annex speeltuin, want bij Overmaas houdt men van sfeer en dat is toch ook zeer belangrijk. Voor f525.000 is dit alles verzekerd! Maar er is ook voor gewerkt en met stukken en brokken is het bij elkaar ge komen. De leden hebben, toen de kans schoon was, onmiddellijk de handen in een geslagen en zijn aan het toto-werk begonnen. Eerst hebben zij de nodige mensen aangeworven, die bereid waren om de club wekelijks te steunen, zodat er thans reeds 3500 deelnemers zijn waaronder 1850 leden en donateurs. En zodra de middelen het toelieten zijn zij begonnen met het optrekken der opstal len. Stukje voor stukje in de vrije uren die thans reeds de 4000 te boven gaan. Overmaas is slechts een eenvoudige vereniging, die het steeds met beschei den middelen heeft moeten doen. In 1921 werd de club opgericht en zij kon het eerste jaar slechts aan het Toepad te recht, hoewel zij aan de linker Maas oever thuis hoorde. De leden toonden echter onmiddellijk een onverzettelijke wil om het verder te brengen en achter elkaar behaalden zij de kampioenschap pen van de afdelingen, waarin zij ge plaatst waren Totdat in de 2e klasse van de KNVB de halteplaats bereikt blijvend goedkoper Al hoeft U niet op een dubbeltje te kijken... het ligt toch niet In de aard van Rotterdammers om het geld over de balk te gooien. Daarom voor Pa en de jongens deze prachtige Mousse Nylon anklets... die U morgen dank zij een speciale partijkoop uit zoekt, per paar voor nog géén gulden. Nylon herenanklets, die altijd passen en die U nooit hoeft te stoppen, In diverse modieuze kleuren. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Mousse Nylon ankiets, goed voor per paar Gtin ter. of schrift. best. werd, waar zij enige jaren moesten blij ven. In het seizoen 1933-'34 werd de eer ste klasse bereikt, toentertijd de hoogste afdeling van onze voetbalwereld. Paul Thomas De club was toen, na een éénjarig ver blijf aan het Toepad reeds overgegaan naar de contreien, waar het thuishoor de: naar een terrein aan de Ebenhaëzer- straat en naar het oude Feijenoord-ter- rein, waar weliswaar in 1935 degrada tie volgde, maar waar niettemin een band gevormd werd, die uniek genoemd mag worden in de voetbalgeschiedenis. De grote voorman daarbij was de heer Paul Thomas, de man, die in 1939 be stuurslid was en nu reeds 16 jaar de voorzittershamer hanteert. Overmaas heeft hem voor zijn vele verdiensten ge- eerd, door hem in 1958 tot ere-voorzitter te benoemen. Wanneer men weet, dat alle toto-werkzaamheden door hem thuis met vrouw en kinderen verricht worden, staat men daar eigenlijk niet van te kij ken. Thomas is trouwens de man, die de jeugd steeds een kans geeft, want hij houdt van doorstroming. Hij heeft een betaalde trainer in dienst, de nog slechts 25-jarige Nico Dekker uit Vlaardingen. Vanzelfsprekend wordt ook de terrein knecht betaald, maar voor het overige worden alle werkzaamheden van de le alleen, maar eens een uitgave voetballen, ter waarde van f 1500 per jaar. Doch er is in de loop der jaren een grote gebondenheid gekweekt, waar van men steeds sympathieke uitingen ziet. Bijvoorbeeld het cadeau, dat de spelers van het eerste elftal straks krij gen aangeboden door de leden, die 25 jaar of langer lid zijn: een voetbaltas. waarmee zij overal voor de dag kunnen Overmaas is in alle opzichten een „rijke" vereniging. Mede dank zij de ■port-toto. M. VAN DEN BERGE DRESSUURWEDSTRIJD OM MEKO-BEKERS De overdekte tribune v In uw krant (onze krant) las ik een ar tikel over zorgen van het trainingsfonds voor schaatsers. Volgens mij is dit op een zeer simpele manier op te lossen door er de Sporttoto en de regering in te betrekken. Als men b.v. alle totospelers voor de resterende nog te spelen voet balwedstrijden in de toto, één dubbeltje per formulier meer in rekening zou bren gen, wat allen met liefde zouden doen, vermoed ik, dat het al een mooi kapitaal zou opleveren. En als dan de regering de belasting van de kwartjes der totospelers ook eens voor dat doel beschikbaar zou stellen en er eventueel iets zou bijpassen dan zou den bovengenoemde zorgen spoedig van de baan zijn. N. NOORLANDER blijvend goedkoper Een speciale verkoop van Heren pyjama's van 9.75, gemaakt van een prima kwaliteit katoen, die U nu uitzoekt, voor een prijs, guldens lager dan normaal. Katoenen herenpyjama's In fraai, meerkleurlg streepdessin, mooi van kwaliteiten met prima afwerking, verkopen wij voor nog géén zeven gulden. Voor weinig geld kans op veel geld. Elke week weer. Doe regelmatig mee aan de SPORTTOTO. Pro Patria gaat nu ook op dinsdag trainen Aangemoedigd door het grote succee van de conditietraining voor heren op za terdagmorgen, heeft Nederlands oudste atletiekvereniging ..Pro Patrl:''.te Rotterdam, besloten ook op dinsdag avond met deze training te gaan begin nen Op deze wijze worden nu ook die heren, die des zaterdags om de een of andere reden niet kunnen trainen, in de gelegenheid gesteld iets aan hun licha melijke conditie (buikje) te doen. Uiter aard zal de training onder leiding van ervaren krachten komen te staan. Het is de bedoeling om met ingang van april reeds met de buitentraining in het Kralingse Bos te beginnen. Van dat moment af is dus een keus te maken voor deelneming op zaterdagmorgen of op dinsdagavond: de „extra sportieve man" is natuurlijk op beide trainingen weilkom. Voor nadere inlichtihgen kan men zich wenden tot M. J. van Hees, Kapelstraat 6a, Rotterdam, telefoon 25 91 78. W. L. Witvliet, Arguspad 5, Rotterdam, telefoon 22 54 39. A. C. in 't Veld, Libanonweg 6a, Rotterdam, tele foon 13 68 30. De conditietraining voor dames in han den van P.P.'s zustervereniging „Hol- landia" ls eveneens een groot succes ge worden. Iedere donderdagmiddag om kwart voor twee vertrekt een 60-tal da mes van het Langepad voor de training in het Kralingse Boe. Voor Inlichtingen inzake deelneming enz. kan men zich wenden tot: Mevr. E Mekea, Schie- damseweg 155b, Rotterdam, telefoon: 23 1571. Mevr. A. C. In 't Veld, Libanon weg 6a, Rotterdam, telefoon 13 68 30. WANDELEN DOOR KRALINGSE BOS Zaterdagmiddag 11 maart organiseert de Natuurfoeschermingswacht weer een wandeling door heit Kralingse Bos. De wandeling begint om 2 uur bi] de in- het Bos naar de manege aan /A dressuurwed strijd Een bijzonder groot aantal leden had voor deze wed strijd ingeschreven en de zeer vele toe schouwers op tribune en in foyer kon den een spannende strijd volgen. Als jury fungeerde de dressuurruiter de heer Pot uit Hilversum. Bij de catego rie Manege paarden bestreden 15 deelnemers elkaar het bezit van de prachtige trofee, die dit jaar wederom gewonnen werd door mevrouw v. d. Broek met Kokette en bij de eigen paarden waren 7 ruiters in het strijd perk getreden waarvan mej. M. Schrau- wers met Bomi Hill de winnares werd. De uitslagen waren ais volgt: Manegepaarden. Programma B4: 1. Mevr. V. d. Broek met Kokette 103 punten; 2. Mevr. M. Gieles met George 90 punten; 3. Mevr. V. Eekelen met Car.O.Rose 89 punten; HC Mevr. Moret met Kokette 87 punten; 4 Hr. J. de Graaf met Oscar 85 punten; 5. Hr. G. Luyten met Oscar 83 punten. Eigen Paarden, programma L 1 a 1. Mej. M. Schrauwers met Bomi Hill 109 punten; 2. Hr. M. Bossché met Maya 106 punten; 3. Mevr. A. Bossché met Maya 105 punten. GELDZORGEN Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze herenpyjama's (om die oudjes eens door nieuwe ti vangen) In de maten 48 t/m 56, voor J Gtin ttl. of schrift, bist. 3x VOORDEEL: 'n Klinkende drie-in-één-aanbieding van onze gordijnenafdeling: 1. Bedrukte weefstoffen (de meestverkochte gordijnstoffen van dit seizoen I) uit de series van 8 tot 10 gulden, zwaar plooiend en met unieke dessins; nu als weektopper zo lang de voor raad strekt (er zijn slechts 80 stukken): nn 120 cm breed, per meter 4.SIU 2. Polysette stores van sterke terlenka met Jacquard-dessins, met reeds afgewerkte zoom, nu als weektopper: gn 210 cm hoog, per meter 0.9U bijzonder luxe dessin, 220 cm hoog, per meter 6.75 3. Originele dubbeldraads terlenka-vitrage, met hier en daar een klein (welhaast onzichtbaar) fabrieksfoutje, maar daarom óók met "kleine prijsjes" op de kaartjes: 300 cm breed q gn 180 cm breed a sa per meter u>90 per meter £.10 220 cm breed gg 150 cm breed j gg per meter per meter I COMPLETE WONINGINRICHTING ROTTERDAM/DEN HAA6/UTRECHT/VUSSNGEN/DEVEHTER/HOORN Ie llralii World Cup-film in R'dam De film World Cup 1966 „Goal", over de wereldkampioenschappen voetbal, die in Engeland reeds 25 miljoen bezoekers trok is in prolongatie voortgezet. Na onderhandelingen is het thans gelukt de ze filon ook op het continent te gaan ver tonen. Henk Brusse Productions brengt deze kleurenfilm gelijktijdig in Rotter dam, Utrecht en Amsterdam. De film komt in Rotterdam op 9 en 10 en 12 t.e.m. 17 maart in LOMMERRIJK (Hil- legersberg) en van 20 t.m. 31 maart in de Groote SCHOUWBURG, Zuidplein. Dagelijks vinden 5 voorstellingen plaats om 13.30, 15.30, 17.30 19.30 en 21.30 u. Voor de leden van de Kraling- sche Zeilclub was het vrijdag een belangrijke dag, want burgemees ter Thomassen opende toen offi cieel het nieuwe clubgebouw op het Langepad. Aan deze eenvou dige verrichting is anderhalf jaar hard werken door bijna alle leden van de club voorafgegaan. Dat resultaat is een uniek complex dat niet alleen in uiterlijke vormge ving opzienbarend is, maar dat ook van binnen aan de allerhoogste eisen voldoet. Het prachtige gebouw symboliseert de aparte sfeer, die er in deze 52-jari- ge Rotterdamse vereniging heerst. Om dat letterlijk iedereen de handen uit de mouwen heeft gestoken kon er met een mirtimum aan geld een clubhuis van bijna twee ton worden gerealiseerd. Tweede secretaris de heer W. L. van Wijk noemt dat een geweldige prestatie, die op de gehele club afstraalt. Met een aantal andere verenigingen behoort de Kralingsche Zeilclub tot de meest vooraanstaande watersportclubs in de Maasstad. De behuizing ging ech ter de laatste jaren duidelijk te wensen overlaten, omdat het houten gebouw waarover men beschikte veel gebreken ging vertonen De heer Van Wijk: ,„We hadden toen 'de keuze, of een grote som investeren of een nieuw gebouw opzetten". De zeiler, de heer W. Barzilay, vice- voorzltter van de KZC, lanceerde als eerste een gedurfd plan om met dé le den de hand aan de ploeg te slaan en te beginnen met nieuwbouw. Volgens een ontwerp van architect T. C. Bos werd anderhalf jaar geleden begonnen. Dat de KZC een vereniging was waarin men mensen uit alle geledingen van de bevolking kan aantreffen, kwam juist ~i goed van pas. Wanneer de heer Van H «if v; tof. r- Jj FUSIE IN ATLETIEKWERELD In de afgelopen week is er in de Rot terdamse atletiekwereld een belangrijke fusie tot stand gekomen. De besturen van de bekende atletiekverenigingen DOS, Minerva en Sportclub Rotterdam hebben besloten gezamenlijk een nieuwe vereniging te vormen: de Atletiek Ver eniging „Rotterdam", of kortweg AVR. Hiermee zullen dus enkele bekende namen gaan verdwijnen uit de Rotter damse sportwereld De oudste van de drie fuserende clubs is D.O.S. Deze ver eniging werd opgericht op 15 april 1919. De rood-witte D.O.S.-ploeg werd vooral na de oorlog een begrip in de Neder landse herenatletiek. Minerva, zoals be kend een gemengde vereniging, werd opgericht 10 december 1934. Zowel de dames als de heren van Minerva heb ben de laatste jaren hoge klasseringen bereikt in de strijd om de Nederlandse clubkampioenschappen. S.C.R. ten slot te, dateert van 1 januari 1933 en ves tigde zich op de sintelbaan Varkenoord in Rotterdam-Zuid. De Atletiek Vereniging „Rotterdam" (A.V.R.) zal voor het eerst naar buiten optreden bij de opening van het baan- seizoen in Rotterdam, die zoals gebrui kelijk, zal plaats hebben met de „D.O.S.-estafette" op 16 april. Er is een voorlopig bestuur gevormd, dat het or ganisatorische gedeelte van de fusie in de komende zes weken zal uitvoeren. De A.V.R. zal zich op twee sintelba- nen vestigen, namelijk de sintelbaan „Nenyto" aan de Bentinekltan en de sintelbaan Varkenoord, waarmee men vooral Rotterdam-Zuid wil „ontsluiten" voor de atletiek. De vereniging zal zich richten op het gehele terrein van de atletiek, dus op dames en heren, meisjes en jongens. Er is plaats Ingeruimd voor een pupillen- afdeling voor meisjes en jongens van 9 tot 12 Jaar. Er zal echter ook plaats zijn voor een afdeling ,fit-atleten" een aktivlteit die de laatste jaren sterk in de belangstelling is gekomen. Naast de normale atletiekbeoefening op de bekende nummers in de verschil lende leeftijdsklassen voor junioren hoopt het bestuur door coördinatie van de trainingen het prestatieniveau te kun nen verhogen om op deze wijze een bij drage te kunnen leveren aan de voor uitgang in de Nederlandse atletiek. Belangstellenden kunnen alle inlichtin gen krijgen bij de heer F. M. Blom- steel Strickledeweg 86 Rotterdam-8 te lefoon 154618 of gedurende de trainin gen op de sintelbanen Nenijto en Var- kenoord. dat bijna alle werkzaamheden, van de aanleg van het sanitair tot de bouw van de sportzaal en de bar door eigen men. sen zijn gedaan. Talrijke ondernemers hebben materialen voor inkoopsprijs ge leverd. De benodigde gelden zijn bijeen gebracht door de 220 leden die allemaal een vaste vergoeding hebben gestort, door de gemeente en door de Nederland se Sportfederatie. Met enige trots somt de heer Van Wijk op dat de leden in de afgelopen anderhalf jaar samen 10.000 uren aan dit project hebben besteed. Er is vooral druk gewerkt in de weekend- en avond uren. Afgelopen zondag was het de laatste keer dat men de sportlui aan het werk kon zien. Toen was het overi gens voornamelijk de damesploeg die in de weer was. Het betrof alleen nog maar wat schoonmaakwerk, omdat alle ruwe karweitjes erop zaten. Wanneer tweede secretaris Van Wijk zijn gedachten over de afgelopen perio de laat teruggaan memoreert hij met grote bewondering de moeite die vooral de heer Barzilay als voorzitter van de bouwcommissie zich heeft getroost om de zaak gedaan te krijgen. „Altijd, dag en nacht, heeft deze man voor ons klaar gestaan" zegt hij. Dat men het zich niet gemakkelijk heeft gemaakt bewijst het interieur: er ls een centrale verwarming, een om roepinstallatie, men treft er talrijke fraaie ornamenten, moderne wasgele genheden met zelfs een droogkap voor de dames en een luxueuze kantine van waaruit men een riant uitzicht over de Kralingse plas heeft. Nam de Kralingse Zeilclub in het Rot terdamse watersportleven toch al een belangrijke plaats in, met dit werk heeft de „veteraan" zich wel héél dui delijk op de voorgrond gesteld. SPORTTOTO een kans voor allemaal, een belang voor allemaal. Doe elke week mee I DE BEKENDE Rotterdamse dam vereniging „Het Oosten" hoopt op 6 mei haar 35-jarig bestaan te herdenken. Als eerste der geplande activiteiten is zij voornemens op 11 maart te 13.30 in het Wijkhuis „Jaffa" Frits Ruysstraat 17, tel. 127392, een simultaan-seance voor huisdammers te organiseren. De Frits Ruysstraat is vijf minuten gaans vanaf de tramhalte Vlietlaan, lij nen 16,17 en 22. blijvend goedkoper Op onza afdeling Kunstleer, boven zoekt U uit tientallen soorten de beste en mooiste uit ...de Juiste soort, die U nodig heeft voor het vernieuwen van meubels, wanden, of als auto- bekledlng. Om een voorbeeld te noemen... kunstleer met textlelrug,130cm breed, .In lichte kleuren, uit de serie van 6.45, per meter voor nog géén twee gulden. kunstleer 130 cm breed Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote partij kunstleer met textielrug, 130 cm breed, In lichte kleuren, per meter til. of schrift.

De Havenloods | 1967 | | pagina 11