„Au tokerkhof" moet over 2 weken in Den Haag staan I y» Soldaatje spelen bij Cargelli Boltini maakt zich klaar voor toernee BOUDEWIJN DE GROOT BEAT EN HONKURDUHONK üf met elkaar Nieuw Nederlandsop ombii''en Witbrood alledag kerk 'LA BONNE AUBERGE' 1 V KRATIv - DE HAVENLOODS DONDERDAG 9 MAART 1967 ADVERTENTIE ZATERDAG II MAART „DE DOELEN" 2015 UUR STICHTING WERELDHANDREIKING PRESENTEERT Toni Boltini is een zeer vermoeid man. In zijn rusteloos ronddwalende ogen ligt een ietwat wilde blik. Zijn gezicht is grauw en wanneer hij ergens over spreekt, is het duidelijk, dat zijn gedachten al weer met een ander onderwerp bezig zijn. „Ik krijg nu al drie weken lang pilletjes van mijn dokter om op de been te blijven", zegt hij. „Maar dat heb ik elk jaar. Elk voorjaar en elk najaar lig ik minstens drie dagen op bed te rillen van de zenuwen. Iedereen zegt, dat ik veel te veel doe. En ze hebben gelijk. Maar het is niet zo, dat ik meer hooi op mijn vork neem dan ik kan dragen. Ik hol de hele dag door, want ik kan niets aan een ander overlaten". )g nooit vertoond. Maar er is nog een ider belangrijk punt. Ik heb de jeugd in 17 tot 21 jaar weer naar het cir cus gehaald. Die groep kwam niet meer, omdat ze niets voor het circus voelden. Ik heb ze nu laten zien wat het circus is en ik geloof wel. dat ze zullen blij ven komen." Dit jaar zal het programma van het circus in dit geval het door Bolti ni te presenteren Hongaarse staatscir cus niet. meer onderbroken worden door de klanken van de beatmuziek. „De beat heeft nu afgedaan," zegt Boltini. „Het publiek wil nu wat beters. Ach, dat is wel logisch ook. Er bestaan in Nederland 15.000 beatorkesten, maar er is maar één Toon Hermans, één Wim Sonneveld en één Wim Kan. Maar zo lang de beat- er was. heb ik er gebruik van gemaakt." Boltini krijgt peen subsidie voor zijn circus. Hij subsidieert het circus zelf door zijn circusresidentie in Soester- berg, een zaak waar de jongelui zich komen vermaken. „Als ik die residen tie niet had, zou mijn circus niet kun nen bestaan," zegt hij. „Dit jaar be dragen de onkosten 14.000 tot 18.000 gul den per dag. Eigenlijk is iemand, die in Nederland een circus begint, rijp voor het gekkenhuis. Als ik het uit winstbe jag zou doen. zou ik het circus wegge- Dan sou Iemand het zo van me ca deau kunnen krijgen en ik zou naar de Rivièra gaan om daar rustig te gaan le ven van de opbrengst van de circusre sidentie. Maar het zit nu eenmaal in mijn bloed, net zo als bij al die an- Over een goede veertien dagen moet de circuskaravaan van T<jni Boltini op het Malieveld in Den Haag staan. In zijn winterresidentie in Soesterberg wordt er hard aan gewerkt maar voor een buitenstaander en ook voor veel le den van het circuspersoneel is het onbegrijpelijk, dat men op tijd klaar zal komen De wagens hebben de hele win ter daar gestaan en het geheel lijkt meer op een autokerkhof. Toch zulleh ze op tijd naar Den Haag rijden, keu rig opgeschilderd en gerestaureerd. Daar- fóAo V-i oo ft lv oiri r->» i Zeist e vóór heeft het voorstelling gegeven. Terwijl de voorbereidingen van de nieu we toernee in volle gang zijn heeft Bol tini al weer wat nieuws ondernomen. Aan de Rijksweg in Soesterberg staat nu op een gebouw met grote letters „Cir cus Academie Toni Boltini". Het is een café-restaurant, annex dancing, waar over niet al te lange tijd een nieuwe generatie van circus-artiesten zal worden opgeleid. „Ik liep al heel lang met die gedach te rond", vertelt Toni Boltini. „Wij heb ben ln Nederland bitter weinig artiesten van Internationaal niveau. De meesten «teken niet eens boven de middelmaat uit. Toch is er veel belangstelling voor het variété. Vorig jaar kreeg ik connec- blijvend goedkoper Voor die Moeders, die Iedere dag weer een stapel boterham men klaar moeten maken voor Vader... de grote zoons en de thuisblijvers, zijn deze machi nes bedoeld. Een broodsnij-machine met roestvrij stalen golfmes van 17 cm, uit de luxe serie van 33.50 één brok gemak, voor het snij den van brood, kaas, vleeswaren, worst, groente enz. Kwalitèitsmachlnes, waarmee het broodsnljden in een wipje en moeiteloos gebeurt, compleet met afsteller voor dik tot zeer dun snijden, verkopen wij voor nog géén twee tientjes. dere mensen, die bij mij .werken. Je kent geen moment vrije tijd, maar je werkt voor iets waar je in gelooft. Het circus moet blijven bestaan. Het is al begonnen met de Romeinen. Die gooi den mensen voor de leeuwen. Door de eeuwen heen is het circus humaner ge worden. Maar de mensen willen het circus met zijn spanning en zijn aparte sfeer toch blijven zien. Daarom ga ik door". Hydraulisch Boltini is trots op zijn nieuwe tent, een ontwerp van hem zelf. De tent wordt helemaal hydraulisch opgezet. Een brug van 36 meter lang schuift hydraulisch uit. Dan gaat hij zestien meter de lucht in. Zodra hij op dat punt is aangeko men, schuiven er, ook al weer hydrau lisch, vier masten uit, die nog eens zestien meter omhoog gaan. Daarna ko men de spankabels te voorschijn, waar aan het zeil hangt. En deze hele con structie, compleet met ruim driehon derd schijnwerpers, kan worden opge zet door één man. Ook de changementen tijdens het pro gramma zullen spectaculair zijn. Zo zal de leeuwenkooi hydraulisch uit de piste omhoog gebracht worden, zodat k la Mode Militaire BB". De mvsterieuze leters BB bleken te slaan op bleu, blanc en beige, de voornaamste kleuren uit de collectie. De militaire stijl was pplukkig niet al te strak doorgevoerd, enkele uit zonderingen daar gelaten, en be perkte zich hoofd zakelijk tot adcen- ten door middel van klepjes, apar te revers en goud kleurige knopeu. Een steeds terug kerend motief in bijna alle modellen was een brede v- vorm, die v£r- Als blikvanger heeft Boltini op zijn circus-academie in Soesterberg de paar den van de oude stoomcarrousel van J. W. Janvier gezet. „Die paardjes kwa men per stuk duurder dan een levend paard", zefft hij trots. ties met het Hongaarse Staatscircus en ik kreeg een uitnodiging naar Boedapest te komen om de mogelijkheden te be spreken dat circus naar Nederland te laten komen. Dat is geluk. Daar heb ik tevens een circus-academie gezien. In Oost-Europa is het oude variété, zo als we dat hier voor de oorlog ook ken den. weer herleefd. Dat is fantastisch. Ik heb er veel geleerd en die dingen ga ER KUNNEN NOG 15 LEERLINGEN stukadoor geplaatst worden ZOEKT UW ZOON EEN VAK MET TOEKOMST? vanaf 15 jaar en ouder ls opleiding aanwezig, vanaf 12 jaar via bedrijf en technische school. Werkkleding en zakgeld v/h bedrijf Aanmelden elke werkdag N.V. STUKADOORS BEDR. BISSCHOP Barendrecht - Tel. 01808-2331. C.V. 8TUKADOORSBEDRIJF SMAAL Tel. 010 - 171824 - circusgeschiedenis, zegt Boltini. .„Dan werken de olifanten en de kamelen ge makkelijker," meent hij. Over veertien dagen gaat de circus karavaan op pad. In de winterresiden tie staan nu al de kamelen, de olifan ten en de veertig Hongaarse paarden. „Ik heb alle dieren van het Hongaar se staatscircus overgenomen", izegt Bol tini, „behalve de olifanten, Want daar werken zij niet mee. Verder zijn alle dieren in Hongarije gedresseerd. De Hongaarse artiesten maken gebruik van mijn materiaal. Ze brengen verder niets Straks, als de karavaan een paar maan den op reis is, krijgt Boltini het wat rustiger. „Dan is alles ingewerkt en dan loopt het wel weer", zegt hij. „Maar dat duurt maar kort. Want dan ga Ik weer denken over de tournee van vol gend jaar. En zo blijf je steeds maar aan de gang." Boltini zal altijd wei een vermoeid man blijven. werkt werd tot op gestikte bef, een pas of gewoon stik sels. Het faas een goede vondst van Cargelli, dit mo tief, dat even mo dieus verwerkt kan worden als de u- doorzichtig nylon. Er mag niets onder agen worden, 1 het strand, i plaatsen waren gelukig t' stikt, van hetzelfde ma broek. Cargelli liet weinig cocktailjurken zien. Het waren voornamelijk tailleurs, van goede kwaiteit en met een uitste kende pasvorm. Vlotte mantels zagen wij, getailleerd en soms met losse pan den, vaak gevoerd met de stof, die ook voor een bijpassende jurk werd ge bruikt. Cargelli besteedt altijd veel aandacht aan de accessoires. Ook nu weer waren er kettingen en spelden van Chanel en Dior en de nieuwste Franse schoenen met vierkante neuzen en hakken. Lopvallend, de goede kwaliteit en kleur van de ge bruikte stoffen (ook veel marineblauw) de lengte van de rokken, (iets boven de knie) en de goede pasvorm. Evenals het v-motief, zag men bij bijna elke rok een grote plooi aan de achterkant, waardoor de rokken een iets gerend effect krijgen. Succes oogstten aan het begin van de show de vlotte broekpakken. Vooral Annamaria, de Spaanse mannequin, die bij Balenciaga en Rodriguez heeft ge werkt, veroorzaakte hilariteit met haar broekpak. Het jasje was namelijk van de praktijk brengen" jaar „pieidl circus-artiest acht jaar. Toni het niet zo lang duren. Hij wil leerlin gen in vier jaar opleiden. „In Oost- Europa worden die academies gesubsi dieerd door de staat", zegt hij. „Ik krijg hier geen subsidie. Daarom heb ik om mijn academie dan ook een vermaaks centrum gebouwd om de zaak ta be kostigen". Vijftien mensen staan al ingeschre ven als leerling van de academie. Daar naast fteeft Boltini nog tientallen brie ven van andere belangstellenden ge kregen. „Ze komen uit alle lagen van de bevolking," zegt hij. „Er ls bijvoor- ABC-MARS IN TEKEN VAN OORLOG IN VIETNAM De Mars zal dit jaar staan in het te- kert van de oorlog in Vietnam. Ze zal beginnen in Rotterdam en dan via Den Haag, Leiden en Haarlem naar Amster dam voeren. Hier zal Om 5 uur de slot manifestatie worden gehouden bij de Dokwerker in samenwerking met het Co mité voor de Vrede (Paasmars) en het Vietnam Comité (Vietnammarsen) De organisatie is in handen van de ABC Mars werkgroep, die bestaat uit jongeren uit diverse Nederlandse Vredes bewegingen. Tijdens de Mars zullen diverse evene menten plaats vinden, zoals op de voor avond ln Rotterdam een Protestsong avond, in Den Haag een filmvoorstelling en in Haarlem cabaret en een Peace Beat avond. Aan de manifestatie nemen vele bekende kunstenaars en zangers deel, zowel uit ons land als daar buiten. Toni Boltini: een vermoeid beeld een gymnastiekleraar bij, dia dit vak wil leren. Dan zijn er jongens van gegoede ouders, die thuis paar den hebben en die in het circus wil len gaan werken. Er is geen enkele aanmelding binnengekomen van een lid van een circusfamilie. Het is al lemaal nieuw bloed. En ze zullen In onze hulshoudafdellng bene den verkopen wij deze magni fieke broodsnijmachines, (ook Ideaal voor cantlnes en pensions) met resopal plank, voor w Cétn tel. of schrift, but. —s gedeelte Duitsers." Vorig jaar haalde Boltini de beatmu ziek in het circus, door Rob de Nijs en Johnny Lion te laten optreden. Dit is hem vaak verweten, omdat een der gelijk programmapunt niets te maken heeft met het wezenlijke circus. Is het doen herleven van het oude variété-vak een bewijs, dat Boltini deze beschuldigin gen gegrond vindt? Hij schudt het hoofd als deze vraag wordt gesteld. „Er zijn In Nederland zeventien cir cussen geweest," zegt hij. „Het circns Boltini is het laatste. Het is bijna onmo gelijk in Nederland een circus in stand te houden, omdat de onkosten enorm hoog zijn. Neem nou alleen eens de ver makelijkheidsbelasting en de belastingen die het Rijk nog van ons wil hebben. De kosten van een circus liggen twintig keer zo hoog als die van een normaal bedrijf. Toch moet het circns blijven be staan." Volle tenten Om meer publiek te trekken nam Bol tini deze beide zangers in dienst. „We hebben overal volle tenten getrokken." zegt hij. „Dat heeft veel- geld opgele verd en dat geld heb lk nu gebruikt om miin nieuwe tent te maken, die de groot- Verloren: gouden dames armband, drie weken geleden, mej. P. A. Rutgers, Claes de Vrieselaan 110, telefoon 259488; goud armbandje, mevrouw A. Roobol, Demeterpad 24, telefoon 183798; sterren beeld, boogschutter, Charpentier, Versij- denstraat 29b, lange zwarte dames hand schoen, linker, omgeving Weena, mevr. Faasen, Vijverlaan 1. tel. 140158, brom mer handschoenen, bruin, v.d. Ham. Vletstraat 66a, herenbril, donker mon tuur, in bruin zachtlederen étui, W. C. Fassotte, Snellinckstraat 11a, tel. 238264. Gevonden: bruin suède jongenswant, omgeving Diergaardesingel, Banner, van Cittersstraat 13, tel. 237510; zwart leren herenhandschoen, omgeving Blaak, Don, Snellinckstraat 24; groene nylon sjaal. Straatweg, Calmthout, Prinses Margriet laan 45b; gouden muntje, Prins Alexan- derpolder, tel. 128861. Vermist: Klein bruin hondje „Teddy" kruis, reepincher-dobberfnan, Kat. La- gedijk 320-17; dwergpapegaai, groene slanke vogel met rood kopje, Zuidam, HUlevliet 142b; grijs bruine wolfshond teef. Nastosons, Kivietstr. 4b, tel. 138894 brum zwarte herder, reu, L. Moorman, Westduelstraat 5: zwarte poedel, teef, C. Velgersdijk, Grote Markt lid; bruin soort smous, reu, J. Vos, Hogenbanweg 104c; bruine spaniel, reu, P. de Winter, Borodinlaan 10, tel. 184717; bruine pin cher, Pomp, Rosier Faassenstraat 57b, tel. 253417; 6 parkieten, t.w. 2 gele. 2 blauwe en 2 groene, IJsseldljk, Lis bloemstraat 74b, tel. 229064; blauwe ka ter, Neeleman, Rotterd. Rijweg 30, tel. 167807; zwart katertje, 11 mnd w. bef je pootje, klein wit kinnetje, Haanstra, Ribeslaan 44, tel. 181893; rode kater, w. borst en buik, donkergrijze kater, w. punt a. «taart; witte kat, gestreepte rug, inl. tel 292407; zwarte kater, Peter G. C. Venten, p/a Ogen, Heemraadssingel 225. Aangetroffen: zwart hondje, halve wit te voorp., of goed tehuis ervoor, Dor, Wandeloordstraat 75; koerduif, J. A. A. de Hoop, Zwederstraat 19a; geringde parkiet (op Wytemaweg), Schildt, v.d. Poelstraat 12b; dwerghazewind, J. R. Paulsen, Essenburgsingel 120b; herders hond, J. Klootwijk, Ridderspoorstraat 2a, tel. 274081; boxer, H. J. Riem, Oostendamstraat 10; wit bruin gevelkte hond, J. van Walsem, Dordtselaan 45c, tel. 174334; geel groene parkiet, Groe- neveld, Beukelsdifk 138, tel. 252654; wit- zwart keeshondje, Inl. tel. 288837 (na 6 uur). roomwit - botermais van natuurzuiver» tarwe elke dag vers en geurig zelfs op maandag I Een goede bakker levert BUMS. Gesneden en uitsluitend in originele verpakking. DWARSGEBAKKEN NATUURWIT Dinsdag 14 maart Alledagkerk in de Laurefnskerk van 12.50—1.10 uur. Spre ker is ds. G. W Rijksen, onderwerp Jo hannes 19-vers 20, „Dorst". In ons gezellig restaurant m bent U van harte tvelkom J Deze week speciaal aanbevolen: een verrukkelijk dineetje MENU 1 Grapefruit Cocktail Gepqcheerde Kabeljauwfilets Etersaus, worteltje» en purée Chlpolathapudding MENU 3 Heldere Groentesoep Huzarenschelpj e Gebraden kip met gebakken ananas I «n banaan en «mandelen. Kerrysaus I Koöié Smef room. 5,75 incl. De gehele dag PMNEKOEK met zuivere boter en poeder suiker (of siroop) als b(j 1,25 Restaurant HOOGSTRAAT 147-14» Meer belangstelling voor Natuurbeschermingswacht Het afgelopen jaar mocht de Natuur- beschermingwacht „Rotterdam en Om streken" een kleine vooruitgang boeken. Er werden 31 nieuwe leden ingeschreven. Het aantal leden bedroeg op 31 decem ber 1966, 203 gewone leden en 38 huis- genoot-leden. Het organiseren van wandelingen zo wel voor leden als niet-leden werd ook het afgelopen jaar voortgezet. Door het Instituut voor Natuurbeschermingseduca- tie werden ook weer in verschillende plaatsen van het land natuurwandelin gen gehouden. Ook de afd. Rotterdam verleende weer haar medewerking en or ganiseerde 7 natuurwandelingen. In to taal namen 188 personen aan de wan delingen deel. Buiten deze natuurwande lingen werden nog 32 wandelingen geor ganiseerd. De deelneming a^n de open bare wandelingen lag het afgelopen jaar Iets lager dan voorgaande jaren, waar van het vele slechte weer tijdens de wandeling waarschijnlijk de oorzaak zal zijn. J Er werden weer 25 nieuwe nestkasten ln het Kralingse Bos opgehangen. Het aantal natuurwachters bedroeg aan het eind van het jaar 14. Het bestuur hoopt, dat er zich dit jaar een groot aantal mensen zal melden als natuurwachter Men moet hiervoor de leeftijd van 18' jaar bereikt hebben. Aan meldingen kunnen geschieden bij het se cretariaat, Bengselaan 91a, tel. 24.38.92. Programma Kombuis Kabarei Het programma van de gasten die de ze week optreden ln het Kombuis Ka- baret Scheepstimmermanslaan 18, is,: vrijdag 10 maart, 2 1 1, chanson programma met Elly Nieman, Jop Pan- nekoek en Rikkert Zuiderveld, zaterdag 11 maart, cabaret „Quast" en Joris Ivens' film „Rotterdam-Europoort", zon dag 12 maart, film „Rotterdam-Euro poort" dinsdag 14 maart, Jop fcanne- koek, luisterliedjes. Het Kombuis Kabaret is iedere avond geopend vanaf half neigen, op niet ver melde avonden optreden van Peter Blan ken Op woensdagavond halve prijzen voor houders van collegekaarten en cul turele jeugdpaspoorten. De lekespelgroep van de hervormde wijkgemeente Molenlaankwartier zal op woensdag 22 maart in de Messiaskerk, Debussylaan het paasspel „De zweet doek van Veronica" opvoeren. Het spel is geschreven door C. H. Lin- dijer naar de roman van Seima Lager- lof. Aanvang acht uur. Voor GERO naar I Korte Hoogstraat 18 Rotterdam 1 Telefoon (010) 135763 EXAMENS OPERATIONELE RESEARCH ANALIST Het door de vereniging voor Statistiek Ingestelde examen voor het diploma Ope rationele Research Analist zal dit jaar voor de derde maal worden afgenomen. Het examen bestaat uit twee delen; het eerste deel is een statistische pro- paedeuse in de vorm van het examen Statistisch Analist Algemeen Gedeelte. Het tweede deel betreft de eigenlijke operationele research. De schriftelijke zitting van dit tweede deel zal in principe op 3 oktober en de mondelinge zitting omstreeks half no vember plaatsvinden. Het voor het exa men vereiste werkstuk dient vóór 1 juli te worden ingeleverd. Aanmelding voor het tweede deel van het examen dient te geschieden vóór 1 juli door een inschrijfformulier dat ver krijgbaar is bij de secretaris van de Vereniging voor Statistiek. Weena 700 te Rotterdam te retourneren. blijvend goedkoper Als het straks buiten lekker wordt, dan de hele mik-mak in de wagen, brood mee voor een dagje strand of hei... en dan niet te vergeten die heerlijk comfortabele vouw-fauteuills. Een speciale aanbieding van on ze nieuw geopende Camping afdeling, boven op de tweede verdieping, waar U deze vouw- fauteuils van solide buiscon structie met gebogen armleg- gers uitzoekt voor nog géén acht gulden. Geheel r%r inklapbaa Vrijdag en zaterdag verkopen wij In onze Camping-afdeling op de tweede etage, (waar U alles kunt vinden wat U voor Uw kamp nodig hebt,) deze super-makke lijke vouwstoelen rr LIGSTOELLOPER, 44 cm breed, per meter 1.29 f schrift, best.

De Havenloods | 1967 | | pagina 13