SPAAR Polen nu' in Rotterdam mm Men spaart alzo lang, Uit het Rotterdam van vroeger jaren ...maar niet tegen 6% rente. Leerlingen Piano School gaven blijk van talent Ach ja...; die stegen... De Spaarbank komt met een nieuwe spaar- vorm. U behoeft uw geld voor slechts 12 maanden vast te zetten om niet min der dan 6% rente te krijgen. Kijkt u nu eens welk bedrag u niet op korte termijn nodig heeft. En doe dan met dat geld (in ronde bedragen: f. 100.-) mee aan deze nieuwe spaarmethode van de Spaarbank. Wiltuhetgeldopwatkorteretermijnterbe- schikking hebben? Maak dan gebruik van die andere gemakkelijke spaarvormen van de Spaarbank: 3 maanden opzeggingtegen 4,5 en 6 maanden tegen 5 Natuurlijk kunt u ook oponze giro2459storten. Fijne regelingen, zegt u? Maar daar is het toch de Spaar bank voor! voor al uw geldzaken Esso werkt bijna 1100 dagen zonder ernstige ongelukken Purolh°udi IVOROL CONTACTLENZEN DE HAVENLOODS DONDERDAG 9 MAART 1967 Helder geboend straatje Spaarvarken van geglazuurd aardewerk 17e eeuw uit de collectie van De Spaarbank te Rotterdam Hier, in een steeg bij de Goudsesingel, wél een beetje een Rotterdams slopje. TVTATUURLUK kende dat oude Rotter- 1A dam ook zijn dwaalstraatjes, stegen en slopjes. Die laatsten werden nu niet direct door toeristen bezocht, maar we herinneren ons nog stegen die beslist niet voor kleine straatjes behoefden on der te doen. Zo'n steeg w»s bijvoorbeeld de Zevenhuissteeg, die van de Schiedam- schedijk naar de Baan liep. Kleine ne ringdoenden, een waterstoker, een wa- genverhuurderij hadden hier naast ge wone Rotterdamse gezinnen een woon plaats gevonden. Namen als Koekoek, Van Klaveren, Van Zwol, Sitton en Overbeke waren hier bekend en vaak waren deze stegen be ter opgeruimd dan grotere straten en wegen. Zij gaven dat aparte karakter aan de stad en we kenden hun namen die ons nu nog een vertrouwde klank geven. Stegen met hamen ontleend aan de dierenwereld als: Molsteeg, Pauwen- steeg, Valkensteeg, Vischsteeg en Zwa- nensteeg. Maar ook de Joodensteeg, Pottenbakkerssteeg, Schilderssteeg en Schrljnwerkerssteeg. Dan de Doodkisten steeg, Halve Maansteeg, Karrensteeg, Krattensteeg, Waschboomsteeg en Sleu- telsteeg. Het waren over het algemeen uitge sleten kloven in een druk voetgangers verkeer. Nee, daar kwamen de toeristen niet. Die liepen richting Steiger en foto grafeerden het Kolkje. Maar ook van het Steiger vielen soms zo de stukken van de kademuur in het (vaak!) drab bige water. Schimmellucht en rioolstank vond men niet alleen in de sloppen en stegen van het Rotterdam uit die da gen. Nauurlijk was het niet altijd pret tig wonen in zo'n sleuf, maar de ver standhouding tussen de bewoners on derling was over het algemeen meer dan vriendschappelijk. Waar het geld vandaan kwam wist niemand, maar Jantje van Tante Sien kreeg zijn pakketje fruit op zijn ziek bed. Er werd meegeleefd met de ge- xr"«*1 Opoe, die het, na het jarenlang in zijn kooitje tegen de muur te hebben opgenomen tegen zijn in vrijheid rondvliegende soortgeno ten, had opgegeven. Maar de zon bleef meestal weg en de ruimte kon men al leen maar vinden in de grote spionnen, die langs de raam vastgeschroefd een wat gerekter beeld van die steeg gaven. Keek je recht voor je uit dan zag je wat bij de buren op tafel kwam. Erg veel gaf dat niet want zoals we al vaststelden het was alsof één fami lie hier woonde. Als de zomeravond ge vallen was, kwamen de stoelen naar bui ten en werd er nagepraat over de ge beurtenissen van weer een dag en op wasdag kwam de hele entourage de steeg in. Overal waskuipen en was- planken, schragen en opzetten gaven de witte was een kans te drogen. De zeep poeder liep van hand tot hand en het gebruikte zakje blauw van de ene buur vrouw was ook nog goed voor de an dere. Ach, het was natuurlijk ook wel eens mis. Dan liep de herrie hoogop te gen de muren en weerkaatste de echo uit alle hoeken. Maar iedereen wist het al en begreep het. «En men ging door in de sleuven, stegen, sloppen en dwaal straatjes van dat oude Rotterdam. Men moest doorgaan, ook al was d at vaak zonder een streepje zonlicht! LENTE GEëXPOSEERD OP „LENTIADE" Twee-en-dertig hoveniers zijn vorige i week begonnen met de aanleg van de j tuinen op de bloemen, en vakantieten- toonstelling „Lentiade" die in het Ahoy- j gebouw zal worden gehouden. Woensdag 15 maart zal burgemeester W. Thomas- sen deze tentoonstelling openen, die al- le vorige Prima Vera's en Floribunda s moet slaan. De organisator, de Stichting t voor Rotterdamse Consumentenbeurzen en Tentoonstellingen, die ook de Femina organiseert. heeft het plan opgevat voortaan elk jaar een dergelijke voor- jaarstentoonstelling te houden. Het doel van de expositie is het pu bliek voor te lichten op het gebied van tuinaanleg, bloemenaankopen, en ook toerisme, speciaal het binnenlands toe- risme Wat deze afdeling betreft heeft men de steun van enkele V.V.V-'s uit ihet land en natuurlijk ook de Rotter damse V.V.V. Er zijn maar twee bui tenlandse inzendingen. Er zal een aan tal provinciale dagen georganiseerd wor den met bepaalde attracties. Op 24 maart (de tentoonstelling is geopend tot 27 maart) zal er een Rotterdam-dag worden gehouden. Het motto van deze dag zal zijn „Een avondje uit in Rotterdam". Men wil en kele aspecten van het Rotterdamse avondleven belichten en doet dit in een zwarte stand om het donkere nachtle ven te symboliseren. Elk uur zullen Rot terdamse artiesten optreden. Er zal op de Lentiade zo'n 3000 m2 tuin in s-vorm worden aangelegd. Der Rotterdamse hoveniers zullen hier laten zien welke mogelijkheden er in tuinen, zelfs de allerkleinste, schuilen. Een wa terpartij van 80 meter lang zal het ge heel verfraaien. Talloze voorjaarsbloe men en in het voorjaar bloeiende hees ters zullen de Lentiade een lenteachtig aanzien geven. blijvend goedkoper De bijzonder eigenschappen van steunkousen zijn welbekend- een weldaad voor vermoeide benen en voeten. Maar is 't dan niet tragisch, dat Juist voor hen, die Iedere dag veel moeten sjouwen en staan, de prijs van ruim een tientje een te grote luxe uitgaaf was? Maar dat wordt anders, want In de kousenafdeling koopt U Nylon steunkousen, stevig, toch soepel weefsel, elegante steunkousen, zonder naad, voor nog géén vier gulden. storven „Koekeroe" blijvend goedkoper 't Lijkt onbestaanbaar, een paar soepele Vinyl slippers voor •nog géén gulden per paar, maar U kunt ze uitzoeken... te kust en te keur. T.V. slippers, een uitkomst voor vermoeide voeten, heerlijk makkelijk, niet alleen thuis bij de TV, maar ook tijdens een lange rit In de auto. Een grote partij TV slippers, In leuke kleuren en prima pas vorm, per paar voor nog géén gulden. Van 10 maart tot 15 april zal op de eerste etage van de firma Van Reeuwijk aan de Binnenweg 26 een expositie gehouden worden onder het motto „Polen nu". De expositie werd vandaag door de Poolse am bassadeur geopend. De tentoonstel-^ ling beslaat een oppervlakte van 1200 m2 en omvat een scala van de Poolse export. Gobelins, foto's, aan plakbiljetten, naast 12 verschillende scheepsmodellen en een overzicht van precisie-instrumenten als mi croscopen en fotomaterialen. Tijdens de tentoonstelling krijgt het publiek een kans mede te de vele waardevolle prijzefi. Door de in vulling van een formulier wil men ae kennis over Polen vande bezoekerstes- ten. Twaalf grote Poolse exportzaken hebben hun artikelen voor deze immen se tentoonstelling afgestaan. Er' is werkelijk van alles te vinden. Kampeeruitrustingen, naaimachines, fiet sen, sportuitrustingen, radio-ontvangers, tafeicouverts, levensmiddelen en machi nes geven een indruk van het brede ka rakter van deze Poolse expositie. De faam die de wodka heeft wordt hier nog eens extra onderstreept in samenwerking met d e Poolse boerenhaim. Tussen de serie aanplakbiljetten vin den we het werk van verschillende Pool se kunstenaars die reeds op internationa le tentoonstellingen prijzen behaald heb ben. De eigen stijl heeft tot de betite ling „Poolse School voor het aanplakbil jet" geleid. Naast dit werk ls In de fotografie het hedendaagse leven in Polen belicht. Het werk van de fotograven Kossakowski en Barcz geeft beelden over de bouw, de jeugd, het landschap e.d. Op de tentoon stelling is een stand ingericht voor infor maties zodat de meer eisen stellende be- felkleden en andere textielartikelen die hier geshowd worden. Er is teveel om op te noemen (zelfs speelgoed van pluche of stro!), maar dit „Polen nu" is de moeite van een langdurig bezoek zeker waard. De tentoonstelling werd door de Poolse Kamer van Buitenlandse Handel opgezet en heeft bij Van Reeuwijk een goede plaats gevonden om een ruim en overzichtelijk beeld te bieden! Zondagsdienst tandartsen De tandartsdienst voor dit weekend wordt waargenomen door W.H. Dekker, Schiekade 117. De spreekuren zijn, za terdag en zondag van 11 tot 12 uur en van 5 tot 6 uur. De zondagsdienst gaat in vrijdag na 19.00 uur en eindigt zon dag om 24.00 uur. 7\amPï Tere huid? Babyderm-zeep Ook de primitieve kunst heejt een plaatsje op de „Polen nu" expositie ver worven. Hier een prachtig exemplaar van de Christus figuur (houtsnijwerk). zoeker ook tevreden kan worden gesteld. De afdeling „Kunst" heeft een belang rijke bijdrage aan deze tentoonstelling geleverd. Naast schilderijen van bekende Poolse kunstenaars vinden we hier o.a. beeldhouwwerken, houtsnijwerken, ico nen, decoratie voorwerpen, een speciale glas-porselein, en faïence-artikelen stand vult dit geheel weer aan. Uiteraard hebben hier ook de Poolse meubelen een grote plaats ingenomen, deze omvat de totale woninginrichting. Hier valt de typische folklore in meubelen op. Opvallend zijn de meubelstoffen, de ta- Vrijdag en zaterdag verkopen wij in de Parfumerie afdeling deze grote partij Vinyl slippers, In diverse kleuren en In de maten 34 t/m 41, JFm «JÉ per paar |f/f Gein tel. of schrift. Op de Esso raffinaderij in de Botlek is gisteren de derde veiligheidsverjaar dag gevierd. Dat betekent dat het der de jaar is afgesloten zonder dat er be- drljfsongelnkken zijn gebeurd die tot verzuim hebben geleid. Bij de Esso en trouwens bij alle raffinaderijen en be drijven, wordt veel aandacht besteed aan de veiligheid van het personeel. Niet alleen wordt zodoende veel leed voorkomen, ook de continuïteit In het bedrijf en de produktiviteit wordt bevor derd. Er deden zich in de afgelopen drie jaar natuurlijk wel eens ongelukjes voor maar die waren niet van dien aard dat daarvoor verzuimd moest worden. Van het personeel wordt geëist dat de veiligheidsregels goed in acht wor den genomen. Als „tegenprestatie" wor den maandelijks z.g. „veiligheidszegels" neemt iedere week toe. Mocht zich verhoopt een ernstig bedrijfsongeval voordoen, dan begint men weer van vo ren af aan, dua met één regel Het ligt dan ook voor de hand, dat men niet al leen op de eigen handelingen, maar ook op die van de collega let. De aandacht die de Esso besteedt aan de veiligheid van het personeel werkt overigens ook door op anderen die op het terrein van de raffinaderij werk zaam zijn. Ter gelegenheid van deze derde vei ligheidsverjaardag is het personeel gis termiddag in de werkplaats toegespro ken door mr. P. H. Valentgoed, direc teur-generaal van de arbeid. Van de di rectie van Esso Nederland waren de president-directeur, de heer C. R. Smit en de technisch directeur ir. H. P Kel der aanwezig. Van het moederbedrijf van Standard Oil kreeg de Rotterdamse raffinaderij naar aanleiding van de ge leverde prestatie twee gouden plaquettes aangeboden. ■_*ÏJLsmetteloos zui .huid zuiver TYE Rotterdamse Piano School, Graaf Florisstraat 73, heeft in de Schouwburgzaal „De Lantaren'' haar jaarlijks terugkerende auditie gehouden, waarop 18 leerlingen proeven van hun bekwaamheid hebben afgelegd. Opvallend is de bijzondere aandacht, die de heer G. Samson, directeur van de school, besteedt aan een goede aanslag, frasering, dynamische schakeringen en tempo-evenwicht, waarmee hij bij alle leerlingen zeer goede re sultaten heeft bereikt. De stukjes van Folk Dean, Jan Nieland en Ber Joosen, die door Leo Schoutens, Yvonne v. d. Kaa, Christine v. d. Linde, Ineke Bakker, Karin Kors, Chris Bergs en Randi Krijgsman werden gespeeld, klonken daardoor zo muzikaal en helder van toon. Ook Ron Weber, Chajah Scheffers en Conny Bakker, uit de hogere klasse van de Rotterdams Piano School speelden hun solo-voordrachtjes van Bach, Haydn en Beethoven keurig en technisch ver zorgd. De dames Van Oort en Exler toonden met walsen van Ohopin en de Poolse dans van Scharwenka dat de toegepas te pedagogie odk voor de meergevor derden goede vruchten heeft afgewor pen. De heer Looman sloot voor de pau- ze de rij met een technisch goede, doch hier en daar wat te gehaaste vertolking Tririrlan klnnlf. ArlMn fcie van de Fantasie in d van Mozart. Tanden PlanK-Maem TMS Na de pauze trad een vijftal leerlin gen uit de hogere klassen op. De Sona te op. 59, no 1 van Beethoven werd door de heer De Jong met een mooie aan slag muzikaal gespeeld. De enkele ge heugenstoornissen, die de heer Vervoort iri het begin van de Impromptu op. 90, no. 4 van Schubert parten speelde, ver dwenen in het verloop, waardoor hij zijn technische bekwaamheid ten volle kon ontplooien. De heer Boukens heeft zijn twee Etu des op. 25, no.'s 2 en 12 talentvol ge speeld. De nog jeugdige Térèse Billauit verraste ieder met haar stijlvolle ver tolking van het Italiaanse concert van J. S. Bach, waarna Cor de Heus de ze avond de kroon spande met de virtuoos, doch nog wat te zwaar ge speelde Wals op. 64. no. 1 en de Fan- tasie-Impromptu, op. 66 van Chopin. sfeu^óusen De auditie verkreeg een aangename afwisseling door het optreden van de chansonnier, de heer Snijders, die door zijn echtgenote, mevrouw Snijders, werd begeleid. Er was grote belangstelling en het ap plaus was spontaan en hartelijk. IDOEYL Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze elegante naadloze steun kousen van 100% Nylon (ook voorradig met naad), in prima pas vorm, maten 8^ t/m 11, in fraaie modekleur, per paar Géén tel, of schrift, best. UITVINDERS BOOMKNIJPER KREGEN BELONING Aan de heren P. van der Sluis, hoofd opzichter bij de afdeling Onderhoud Oeververbindingen en A. van der Valk, opzichter bij de Plantsoenendienst, is een gratificatie uitgereikt van elk 350. De heren hebben samen een boom knijper geconstrueerd, welke bij da Plantsoenendienst goede diensten blijkt te kunnen bewijzen. De boomknijper wordt gebruikt bij het verplaatsen van zware bomen. Op da oude methode geschiedde dit met tou wen. Het bezwaar hiervan was, dat er soms veel schors van de boom werd ge trokken. De boomknijper grijpt in één keer om de boom en de beschadiging is veel geringer. Filmavond N.R.V. Op 17 maart organiseert de Neder landse Reisvereniging afd. Rotterdam, een avond in de Blauwe Zaal van het Beursgebouw. It, billen kleurenfilms worden vertoond ovér Spanje. Grieken land en Joegoslavië. Een show wordt verzórgd door Peek en Cloppenburg, Rinck en Zumpolle. De kapel van da Onbetwist de beste tandpasta Op dinsdag 14 maart houdt de heer v d. Haterd een causerie over „West- Berlijn - Oost Berlijn - Mosikou". Aan de hand van kleurendia's zal hij spre ken over de problemen en tegenstellin gen rond en achter het IJzeren Gordijn. Aanvang 10 uur, Grote zaal Bergsingel- kerk, Bergsingel 150. De heer M. de Rooy houdt op 15 maart een causerie, omlijst door film beelden over „Trekpaarden ter Zee" in „De Smidse", Straatweg 81. Aanvang tien uur. Diggers hebben de leiding bij het bal na. Kaarten zijn verkrijgbaar bij NRV, Westblaak 3 en aan dé zaal. Aanpassing in samenwerking met de oogarts. Geheel^ pijnloos en onzichtbaar. CONTACTLENSPRACTICUS C. J. STUIJ Optiek "de Lens" SCHIEDAMSEWEG 64 - TEL. 236055 PEPRELWEG 131 - TEL. 188465 ROTTERDAM

De Havenloods | 1967 | | pagina 17