„Jongeren zijn belangrijke factor in onze politiek" collectors on a DWARSGEBAKKEN BROOD ïfentïade; NATUURWIT BOERENBRUIN ^rryrf^ Jongste raadslid Luigi van Leeuwen: Prijswinnaars van de rebus Binnenhuis '67 ^CITROEN Jubileum van Radio Modern breng een bezoek Blij maken 99 DE HAVENLOODS DONDERDAG 16 MAART 1967 Malsheid is nu een weekend lang J^UIGI VAN LEEUWEN is de naam. „Grootvader van moederszijde was een Italiaanse opera-zanger met standplaats Rotterdam. Dan kom je •an zo'n naam. De studenten vriendjes spraken het op z'n Nederlands uit. Ach, als je rood haar hebt en een gekke naam, leer je op den duur de plagerij wel verdragen." Luigi van Leeuwen is sinds 6 september 1966 Rotterdams jongste raadslid. Hij was 27 toen hij voor de VVD een raadszetel bezette. Waarom de VVD L Omdat ik mij tot het li beralisme aangetrokken voel. Dat wil zeggen, vooral tot de geestelijke vrijheid. Dat is toch een positieve benadering? Je hebt ook mensen, die afstrepen en dan tot een politieke keuze komen". Zo niet de economisch doctorandus Van Leeuwen, op het ogenblik wetenschappe lijk medewerker van de Telderstichting In Den Haag. Hij heeft een duidelijke keus gemaakt en het lijkt erop, dat die vast staat voor het leven. r het nieuwe theater hoeft te ko- Zijn ze niet ideaal... die leuke, sportieve ruitshirts, met in geweven dessin, die zo practisch zijn voor het werk of voor vrije uren en dagen. In onze afdeling Herenmode verkopen wij deze No Iron flannel ruitshirts, in prima model met opstaande boord, het moderne en comfortabele vrije-tijds shirt, voor nog géén vijf en een halve gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze No Iron Flannel ruit shirts met ingeweven dessin, een prachtige kwaliteit, In diverse kleuren In alle courante Geen tel. of schrift bt Aparte leiding geen typische kapitalisten. Mijn vader moest elke dag vroeg op om zijn brood e verdienen als vertegenwoordiger. Mijn oijders lieten vaststellen van mijn politieke keuze- Hoe kom je dan tenslotte bij het libera lisme terecht? De geschiedenislessen op de HBS zijn voor mij belangrijk geweest. Ik raakte overtuigd van de stroming van het liberalisme. Het spreekt me aan geestelijke vrijheden om te zetten in staatkundige vrijheden, waarin elk indi vidu zijn eigen verantwoordelijkheid draagt". Veel jonge liberalen voelen zich nu aangetrokken tot D'66. Tc weinig basis „Ik geloof dat de opstelling van D"66 volledig pragmatisch is. Ze willen een doelmatige politiek zonder beginselen. Daarop zeg ik: dat is als basis e gedachten. Enerzijds op erkend liberale en anderzijds op erkend socia listische gedachten. Dat kan bij een ver dere uitwerking alleen maar botsingen geven. In de praktijk kom je er dan niet meer uit". De heer Van Leeuwen heeft zitting in drie raadscommissies: stadsontwikkeling en verkeer, kunstzaken en sport en re creatie. Ook nog in de commissie voor het archief, maar dat is een onderge waardeerde zaak. „Toch gaan er grot» bedragen in om. Ik wou heel graag in kunstzaken en sport en recreatie". Dat heeft direct te maken met zijn interes- le in het maatschappelijk gebeuren. „In de kunst vind je de weerslag van de maatschappij. In toneelstukken cn mu ziek komt het naar voren. Dat boeit me enorm. Ik heb er alleen zo weinig tijd voor. Het repertoire van het Nieuw Rot terdams Toneel volg ik helemaal, manr het her en der grasduinen voor je lief hebberij is er niet bij" Als sportman verdiende Van Leeuwen zijn „sporen" in voetbal, cricket, bad minton. „En straks gaan we weer een beetje tennissen". De bestuurlijke kant in de sport trekt hem bijzonder aan. „Je ziet er de hele mens in terug. Vooral in de conflicten; ze zijn een typische uit drukking van de Hollandse kastjesgeest". Nog even terug naar kunstzaken. De verplaatsing van De Lantaren naar de aula van de mammoetschool zal over eni ge jaren plaats vinden. Er is al eens ge suggereerd dat er geen aparte direc- Van Leeuwen zegt: „Er moet een dui delijke regeling komen tussen de onder wijsinstellingen en de Lantaren. Als het goed gaat lopen moet er een aparte lei ding komen. Een directeur van zoTi school kun je de bezetting van zo'n zaal niet opdragen. Dat vergt een vakman. Die hebben we toch in de dienst van de gemeerLtelijke kunstgebouwen. Kijk, een theater als de Lantaren moet een vaste plaats hebben in het kunstbeleid. Ik zie dat men hier alleen warm loopt voor de grote dingen. Voor een Doelen, een nieuwe schouwburg. Voor de kleine, waardevolle dingen is zo weinig aandacht. Je bent er niet met een nieuwe schouwburg of een groot ope ra-gebouw". En doorfilosoferend over de nieuwe schouwburg: „Het is niet reëel naast de nieuwe schouwburg de oude te handha ven. Op zichzelf is het voor de kunst niet zo belangrijk of er grote, nieuwe gebou wen zijn. Belangrijk is of men oog heeft voor de ontwikkeling in de tijd Natuurlijk hebben we taak die ontwik keling te stimuleren met voldoende ac commodatie. Maar waarom moet het allemaal zo groot? Hetzelfde geldt in de sport. Prachtig hoor, zo'n groot complex op Xerxes: een overdekte wielerbaan, een overdek te kunstijsbaan, een overdekt zwembad, enz enz. Ik heb gezegd: zet er een een voudig vervangend gebouw neer met de ruimte om uit te breiden. Dan staat 't er tenminste, dan kan er nu al sport worden beoefend. Tevreden stellen Neem de plannen voor het zwembad In west. Twee jaar geleden was er een groot plan, Het kostte f 7,5 miljoen. Ge deputeerde Staten stuurden het terug Dat was twee jaar geleden. West kan nog steeds niet zwemmen, want er kwam geen eenvoudiger bad. Het is mooi natuurlijk, als je een zwembad kan maken dat beantwoordt aan de interna tionale eisen Maar het moet kunnen. AL het niet kan moet je je tevreden stellen met iets eenvoudigers of je het nu leuk vindt of niet. En dat bedoel ik ook met de kunst. Biedt de mogelijkheden. En ben je fi nancieel in de gelegenheid doe dan iets van internationale allure. Als gemeente moeten we een heleboel doen. Maar je moet je realiseren dat als je een Doelen houwt van f 30 miljoen dat je dan veel dingen niet kan doen. Het is geen èn-èn het is nu nog of-of". Over de Rotterdamse verkeerssituatie is Van Leeuwen niet enthousiast. „Ik ben van mening dat het in de aanstaande vier jaar niet lukt de ver keersproblemen op te lossen. Maar je moet tot drie principiële beslissingen komen waardoor je de ontwikkeling van het verkeer in de hand hebt. Het is toch geen beleid te vmchten tot de nood het hoogst is. Er wordt nu een groot ver- keersonderzoek ingesteld. In feite zijn we jaren te laat Ik heb de goede lioop, dat we in deze vier jaar voldoende aan de organisatie van het verkeer kunnen doen om in de toekomst de verkeerspro blemen op de juiste wijze te lijf te kun- Drs. Van Leeuwen stelde onlangs vra gen aan het college van B. en W. 1. Is het college bereid zijn medewer king te verlenen tot het oprichten een sprekershoek? Is het college bereid daartoe een ge- Belangrijke factor Van Leeuwen: „Jongeren zijn een be langrijke factor geworden in de politiek. Dat is enorm goed voor het elan van de samenleving. Je moet hun plannen se rieus nemen. In het verleden is het te veel afgedaan. Jongeren zeggen nu: we willen het anders. De communicatie is veel beter geworden. Waarom zouden ADVERTENTIE DUIZEND GULDEN VERDIENEN DOOR EEN NAAIMACHINE TE KOPEN ROTTERDAM, 10 maart. Door Pfaff, de bekende fabriek naaimachineso.a. houdster van de patenten op de dubbelroterende grijper (in plaats van de traditionele ring- spoel) wordt thans in Rotterdam en omgeving een enquête gehouden over de toepassing van naaimachines. De enquête zal worden gehouden onder al degenen, die de aankoop van een naaimachine overwegen. Als sti mulans worden onder de deelnemers aan de enquête geldprijzen uitgeloofd, onder andere een eerste prijs van duizend gulden. De enquête is in algemene zin be doeld, en de deelname staat open voor koopsters en kopers van willekeurig welk merk. Voor Rotterdam en omge ving zijn alle inlichtingen te verkrijgen bij het Pfaff naaimachinehuis, Stad huisplein 34, Rotterdam-S (tel. 121950). Het valt te voorzien, dat vele aspi rant-koopsters en kopers van naai machines zich zullen melden om aan de enquête bij te dragen en tegelijk kans te maken op een fikse beloning. FRIESE PAASDIENST IN SCHOTSE KERK maal in het teken van Pasen zal staan. Voorganger in deze dienst is ds. Kloosterman uit Goes. Verdere mede werking wordt verleend door het Chris telijk Gemengd Koor „Hallelujah" onder leiding van de heer H. Huitema. Dit voor Rotterdam toch wel bijzonde re gebeuren zal plaats vinden in de Schotse Kerk, Schiedamse Vest 119. De dienst wordt georganiseerd door het Kristlik Frysk Selskip. Aanvang half acht. LUIGI VAN LEEUWEN jonge mensen niet tot goede ideeën ko- Er is altijd een hausse-effect in de be langstelling. Maar nu is gebleken dat de geëngageerdheid met de maatschappij bestaat. Dat moet je opvangen. Er moet dus worden doorgegaan met het houden van forums en teach-ins. Er moet ook regelmatig worden gediscussieerd. Breng de mensen op straat achter de microfoon. Laat ze maar zeggen wat ze van de dingen vinden. Dat is goed voor de meningsvorming. Er is een gevaar in de communicatie: het is nooit een discussie. De mensen krijgen meningen zander meer voorgezet. Laat ze erover praten. Natuurlijk, het is allemaal pro beren. Maar deze proeven moeten wor den genomen. Als raad hebben we de taak het te blijven volgen Hoofdagent voor geheel Rotterda Service e Verkoop DYNAM0S.TRAAT16 - TEL. 010-176700 Achter het verzamelgebouw R'dam-Zuid ffl 40^*^ roder ITALIAANSE TOURCARAVANS BAGAGE-AANHANGERS TREKINSTALLATIES VERKOOP - VERHUUR INRUIL - FINANCIERING Zaterdags - Zondags geopend 12-17 uur. RIJKSWEG E 36 Afslag Nieuwerkerk a. d. IJssel Tel. 01803—3137. Zaterdag gaan de winnaars van de prijsvraag, die wij enige tijd geleden publiceerden ter gelegenheid van „Bin nenhuis '67", de beurs voor woningin richting, die in het Ahoygebouw werd ge houden, naar Londen. Zoals bekend pu bliceerden wij voor de opening van de beurs een rebus. Zij, die de goede oplos sing op de eerste dag, waarop de beurs open was, inleverden, dongen mee naar een ééndaagse vliegreis naar Londen voor twee personen. De oplossing van de rebus luidde: „Binnenhuis, de beurs voor De gelukkige winnaars worden zater dag per bus van Rotterdam naar Schip hol gebracht, waar een Friendship ge reed staat, die het gezelschap naar Southend zal vliegen. Vandaar rijdt een speciale bus naar Londen, waar men de beroemde „Ideal Home Exhibition" zal bezoeken. Na dat bezoek wordt een rond rit gehouden langs de belangrijkste Lon- dense bezienswaardigheden. Omstreeks vijf uur gaat het gezelschap naar het Lyons Corner House in Coventry Street voor een aperitief en een diner. Daarna zal de terugreis per bus, vliegtuig en bus worden gemaakt. De prijswinnaars, die dus allen een introducé mogen meenemen, zijn: De heer R. F. Altena, Rochussenstraat CONCERT IN TEKEN VAN STILLE WEEK Het Vreeswijkse Kerkkoor geeft op za terdag 25 maart om acht uur een con cert in de Vredeskerk aan de Lede. Het programma zal in het teken staan van de stille week en Jjet komende Paasfeest. Het koor zingt onder leiding van dirigent Bram Sintnicolaas o.a. Pas siemuziek van Joh. Seb. Bach, een can tate van Baohs voorganger Dietrich Buxtehude en een Paascantate van de hedendaagse componist Wilhelm Weis- mann. De begeleiding zal weer in han den zijn van Koos Bons. Kaarten a 1,50 zijn verkrijgbaar bij de koorleden en 's avonds aan de kerk. Bijeenkomsten voor Hl©t 01101*111 lH'll('rfcStl\ a! bejaarden Dinsdag 21 maart zal de heer L. W. Schmidt, medewerker van het gemeen telijk voorlichtingscentrum „Het Open Boek", spreken over het ontstaan en de ontwikkeling van Rotterdam. Tam boerstraat 50, aanvang tien uur. „Per postkoets van Istanboel naar Rotterdam" is de titel van een film en lezing die wordt gehouden door de heer L. Nijhuis, employé van de Caltex Petroleum Mij, op 22 maart in de Ro bert Fruinstraat 36. Aanvang tien uur- Het dertigjarig bestaan van Radio Modern, de bekende Rotterdamse firma in elektrische huishoudelijke apparaten, radio, televisie en grammofoon, met tien filialen, zal niet ongemerkt voorbijgaan. In de eerste plaats komt natuurlijk het werkelijk groots opgezette Tienerfestival „Modern" Beat '67" dat op 3 juni 1967 van 's middags 4 uur tot 's nachts 12 uur in de Energiehal zal plaatsvinden. Aan dit unieke tienergebeuren werken o.a. mee: The Golden Earrings, O 65, The Motions. The Outsiders, The Sandy Coats, The Shoes, Tee Set en als extra flHHHHMwKWi bloemen-en vakantie tentoonstelling Het is nog niet zo lang geleden dat door middel van ons weekblad een ger stebrood-rage in Rotterdam ontstond. Het bleef niet alleen bij onze stad want iedereen wilde gezond brood gaan eten. Bakkerij Van Linschoten bakte continu gerstebroden en de rage is gezien de pro- duktie van vandaag nog niet voorbij. Im mers ook nu nog vinden duizenden ger stebroden elke dag hun weg naar de maag van de consument. Het brood en de bakkerij kwaim in het nieuws, mede door mevrouw Brautigam die in onze volksvertegenwoordiging haar stem liet horen ten nadele van ons brood. Mevrouw Brautigam stelde dat in ons land, in vergelijking met nabuurlan den, slecht brood gebakken werd. Reac ties kwamen er in overvloed en ook Bak kerij Van Linschoten liet zich niet onbe tuigd. De bakkers-eer stond op spel en men wenste zich niet neer te leggen bij de opmerking. In feite speelt dit spel nog, alleen met dien verstande dat de bona fide bakke rijen wegen zochten om beter brood te brengen. Bij Van Linschoten is men nu sinds enige tijd bezig met een dwarsbak- procédé. „Bums" is een nieuwe naam voor „anders" gebakken brood. Dit brood wordt gebakken van natuurzuivere Amerikaanse en Canadese tarwesoorten, hetgeen inhoudt dat er verder geen che micaliën worden toegevoegd. Door ver werking van speciale broodcrèmes krijgt dit brood zijn speciale smaak en aroma. De belangrijkste rol speelt echter het bakprocédé bij „Bums". Normaal wordt „Bums" valt de deegrol in de langmaak- machine, die de rol in vieren verdeelt en deze stukjes zijdelings in het bakblik laat opnemen. Het gevolg is dat de deeg cellen die normaal in de lengte terecht kwamen, nu zijdelings dwars komen te liggen. De boterham is mals en voelt „wollig" aan. Kleur en geur maken dit alles volmaakt af. verwacht U in AH0Y'ROTTERDAM op Heliport bij het Hofplein I 3000 m2 bloemenweelde toeristische informaties i voor binnen- en buitenland j van 15 t/m 27 maart geopend 13.00-22.30 uur s A.S. ZONDAG EN BEIDE PAASDAGEN GEOPEND i Toegangsprijs f 2.- Kinderen f 1.25 Rotterdam 13; Kalkman, Claes Rotterdam 3; 11; mej. straat 188, Rotterdam: 1 Hage, Oude Dijk 7, Rotterdam 16: de heer B. D. Kalma, Kralingse Plaslaan 178, Rotterdam 16; mevrouw E. van Kuik-Huis, Henegouwerlaan 51d, Rot terdam 3; mej. A. van Kuyk. Wester singel 49, Rotterdam 2; mej. E. J. La- meris, Beatrijsstraat 67, Rotterdam 3; mej. J. L. Meilink, Breedveldsingel 39, Rotterdam 13; de heer W. F. J. Penning de Vries, Beukelsdijk 43b, Rotterdam 3; de heer C. Th. Pons, Van Oldenbarne- veltstraat 115b, Rotterdam 2; mej. C. E. Pronk, Hogerbeetsstraat lb. Rotterdam 4: de heer J. A. van der Sanden, Van Steenwinckelstraat 48, Rotterdam 14: de heer E. H. G. van Steenvelt, Loder- straat 19, Rotterdam 12: de heer W. Stok, Krabbestraat 96, Rotterdam 12; de heer M. R. W. Vahstal, Gordelweg lc, Rotterdam 1; de heer J. A. A. Verba kei, Gordelweg 228, Rotterdam 11; de heer J. H. Voogd, Mariniersweg 66d, Rotterdam 1; de heer E. J. de Vries Robles, Nazarethstraat 7c, Rotterdam 16; mevrouw E. L. van Wensveen. Wil lem Pijperlaan 54, Rotterdam 13; de heer J. Werkman. Plataanweg 15, Rot ter dam-12. ADVERTENTIE In de tweede plaats zal er een groots opgezette talentenjacht komen die ver moedelijk tien weken in beslag zal ne men. In de derde plaats is er de stunt aanbieding voor tieners: een 30 cm lp met de twaalf meest populaire num mers van The Golden Earrings, The Out siders, De Masikers, Tee Set, Q 65, The Tielman Brothers voor de prijs van f 4,95. Deze speciaal voor Radio Modern geperste plaat zes labels op één plaat./ „For Collectors Only" in fan tastische hoes waarvan de netto op brengst ten goede komt aan de Samen werkende Ouderverenigingen voor geeste lijk mdsdeelden, zal zijn weg naar de tieners wel vinden. Deze aankoop mag dan tevens het be gin zijn om een toegangsbewijs voor dit grandioze beatfeest voor de geringe prijs van f 1,50 te bemachtigen. Immers, als vierde stunt biedt Radio Modern zijn jon ge klanten deze kans. Elke koper van een grammofoonplaat ontvangt een speciale kaart waarop het bedrag van de aan koop vermeldt wordt. Zij, die in die maanden voor f50,- gekocht hebben, ontvangen voor f 1,50 het begeerde toe gangsbewijs. Daarnaast staat de jongeren (8.000 uit Rotterdam en omgeving) nog een knal verrassing van Radio Veronica te wach ten. want ook Radio Veronica neemt deel aan dit feest. Als laatste attractie zullen er elke maand speciale jubileumattrac ties georganiseerd worden. met GESCHENKEN van VERINGA WEEKAANBIEDING j geldig t.m. woensdag a.s. i Herenhorloges 100% waterdicht. met datum, 17 steens, anker, in- t caibloc, in chroom SA Aft f en doublé, nü HV«VU blijvend goedkoper Gun U zelf en anderen toch wat luxe... en leg voortaan op de bedden eens een gekleurd ge borduurd laken en sloop, die U nu gaat kopen voor prijzen, die voor niemand een bezwaar zijn. Een grote partij lakens en slo pen, in gladde en geborduurde uitvoering, van prima, gladge- weven graslinnen en in royale 450x2.T0C" laKen Twee-persei 27.0 cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit moderne en luxe bedden goed voor prijzen, waardoor U Uw linnenkast eens flink kunt bijvullen.

De Havenloods | 1967 | | pagina 11