EEN PHILIPS TV BIJMODERN' KOST BEL"""!!! 134700 FT 2.45 I aak het wonen tot een/O feest Tuincentrum gemoderniseerd verkade chocolade GRATIS H uwelijks-drieluik inLumiere t nederlandse meubelen opnieuw thuis in uwjBIII DRANKENSERVICE 8.75 8.95 8.- DE HAVENLOODS DONDERDAG 16 MAART 1967 Omsloten door hoge huizenblokken ligt aan de Van Beuningenstraat het tuin- rentrum van de n.v. Tuinbouwinrich ting Hartlieb. Vorig jaar mei is dit cen trum geopend en de afgelopen weken is het grondig gemoderniseerd. Het op deze schaal exploiteren van een tuincen trum is uniek voor Rotterdam .maar het afgelopen jaar heeft bewezen dat de men sen het leuk vinden en er graag komen De vrije zaterdag heeft velen naar an dere bezigheden doen omzien. Meestal is het zo, dat 's morgens de auto wordt gewassen en boodschappen gedaan en 's middags de tuin wordt verzorgd. Het systeem dat bij Hartlieb gevolgd wordt, maakt het tevens mogelijk, dat de prij zen van de diverse artikelen zeer laag liggen. De bezoeker kan zelf de plan ten, bloemen, struiken of bomen uitzoe ken «overal staat de naam en de prijs bij», kan ze zelf uitgraven en in een kistje zetten en eventueel naar zijn auto brengen, die op het terrein van het cen trum geparkeerd kan worden. Er ziin altijd wel een paar hoveniers aanwezig, die adviezen over tuinaanleg en de ma terialen die het beste gebruikt kunnen worden, willen verstrekken. Behalve een keur van planten en bloe men is in een schuur een winkel inge richt van tuinbenpdi'gdheden. Grasrol- lfi'S, harken, schoffels, maaimachines. al of niet met motor, heggescharen en de tientalle andere gereedschappen, die nodig zijn om een tuin te verfraaien. Een grote ruimte wordt ingenomen door allerlei bakken, die op balkons en in tuinen geplaatst kunnen worden, dan na tuurlijk gevuld met planten. Verder is er een afdeling, waar men bollen, zaden en knollen kan uitzoeken en een hoekje met allerlei bestrijdings middelen. Buiten liggen grote zakken met verschillende soorten aarde, mest en kunstmest. Het tuincentrum, dat vooral in het voorjaar en in de zomer de moeite van het bezoeken waard is door zijn kleurenpracht, wordt geleid door de heer C. van Wieringen. LUCAS~PASSION IN DE DOELEN Maandag 20 maart wordt in de kleine zaal van de Doelen een uitvoering gege ven van de Lucaspassion van J. S. Bach, Medewerking wordt verleend door Adria ns Derover, eerste sopraan; Elizabeth Alhenaar, tweede sopraan; Manuela Ue- nip. alt; Chris Wolff, tenor; Nico v J Burg, tenor; Wim Essen, bas; Cees Zuijlenkom, bas; Hilly Keller, clavecim bel; Leen van Spronsen, orgel Verde de Verenigde Westlandse koren, het Hoogvliets dameskoor en het Westlands Symphonieorkest. Het geheel o.l v. Ries van Schoonhoven. Leuke voorstelling Hoofdstad Operette Tot en met 22 maart treedt in het Luxor Theater de Hoofdstad Operette op met de operette „Zwei Herzen im Drieviertel Takt". De liefhebbers van operettemuziek kunnen vooral in de ze operette genieten van de prachtige muziek van Robert Stolz en de vele vrolijke en goed gedanste stukjes. Het verhaal speelt in Wenen omstreeks 1900. Zoals altijd ook nu weer het tra ditionele verhaal van de twee gelieven; van de prins en het arme eenvoudige meisje. Een uitstekende rol speelde Frits Sil- berbauer als prins Rudolf. Zijn stem was duidelijk en helder in tegenstelling tot zijn tegenspeelster Antonia Galli die af en toe wel wat onzuiver zong. Belangrijke rollen werden verder ge speeld door Lizzi Schöffmarm en Rudolf Vogler als prinses Salomé en graaf Bo- by. Vooral in het liedje „Salomé" waar in zij op komische wijze de tekst in terpreteren, blijkt hoe goed deze twee artiesten op elkaar zijn ingespeeld. Claire dairy nam zoals gewoonlijk ook deze keer weer het komische ge deelte voor haar rekening. Als Rosa, het bloemenmeisje, zorgde zij voor de nodige hilariteit. Verder dient nog ge noemd te worden Herman Valsner die als de aapjeskoetsier een zeer goede rol speelde. Het dames- en herensolistenkwartet vonden we niet zo goed passen in de ze operette, die zeker de moeite waard is om te gaan beluisteren en te bekij- chocolade met hazelnoten naturelchocolade melkchocolade Verkade heeft een verrukkelijke keuze in chocolade, in allerlei smaken, van repen tot blokjes en grote blokken. Heerlijk om te eten, heerlijk om te presenteren. REPEN heeft Verkade in zes verfijnde smaken, zoals melkchocolade, naturel en chocolade met noten. 20 cent per reep. BLOKJES - de Verkade naam voor dikke repen - in zes smaken. Proef eens de heerlijke studentenhaver-chocolade. 35 cent per blokje. BLOKKEN chocolade van 100 gram in vijf smaken, 80 cent per blok. Verkade chocolade verrukkelijk ONZE TAPIJTEN EN vakkundig 'MODERN' is zekerheid I ROTTERDAM;Schiedamseweg 145 Straatweg 59 Pleinweg 150-154 Asterlo 29-31 Tel. 134700 Winkelcentrum Hoogvliet Tel. 16 0822 - Kerstendijk 3 IJsselmonde Tel. 197640 Winkelcentrum Koperwiek - Capelle a/d IJssel Tel. 010-20 24 44 Alexanderstad, Winkelcentrum Het Lage Land Tel. 010-20 36 79 In deze kolommen (en niet alleen in deze is al meer sprake geweest van de niet West-Europees te noemen huwe lijksmoraal in vele delen van Italië, waarmee de Italianen zelf in hun films de draak steken. Thans wordt er in Lu- mière. weer een drieluik-film vertoond, die dit chapiter tot onderwerp heeft. nl. „Amore Moderno" (moderne liefde). Waren vroegere episodenfiims van dit soort veelal alleen maar prikkelend en geforceerd, de onderhavige doet sym pathieker en oprechter aan; we krijgen met bestaanbare gevallen van een beet je zielige menselijkheid te doen. Het eerste deel getiteld ..De Douche", onder regie van Massimo Franciosa, gaat over een goedige bouwkundige in genieur, die schandelijk wordt uitgebuit door een nietsnut van een zwager (de playboy Roro) in samenwerking met de echtgenoten van de beide mannen. Het drietal parasiteert op zijn harde werken en Roro weet hem door middel van zijn vrouw ook nog te chanteren- Al heeft het verhaal niet veel om het lijf. de gege ven situatie heeft veel levensechts. Het tweede onderdeel „De wereld is van de rijken" speelt in de oude stad Mantua, waar een kantoorbediende door iedereen slecht wordt behandeld. Zijn patroon (een slager, die het leuk vindt de koeien te zien doden) kaffert hem uit. zijn vriend en zijn collega's houden hem voor de gek, zijn vrouw laat hem dikwijls alleen-eten uit blikjes om dat zij naar lezingen moet. waarvan hij toch niets zou begrijpen. Daarbij is Gastone helemaal "gèên domme of sullige man. Hij is gewoon maar een aardige figuur in een nare omgeving. Als de kantoorbediende op een keer meent een prijs in de Toto te hebben gewonnen, legt hij opeens aan zijn omgeving zijn wil op en het ziet er naar uit. dat hem dat blijvend profijt zal brengen. Het is niet meer dan een schets, die regisseur Mino Guerrini ons te zien geeft, maar de hoofdrol wordt overtuigend vervuld door Gastone Mos- chin. Het toneeltje met het meisje-aan- de-overkant dat. naar romantiek hakend Sophia Loren imiteert (onder een affi che van „Gisteren, heden, morgen") is De finale „De Zweedse echtgenote" onder regie van G- Montaldo verdient het meest de verzameltitel „Huwelijk in moderne stijl". Hier komen de dubbele moraal en de achterlijke begrippen van eer en zedigheid op Sicilië goed uit, daar ze worden vergeleken met de meer ver lichte ideeën in Zweden. Een Siciliaan- se kleermakerszoon (Renato Salvatori) is het vak in Stockholm gaan uitoefe nen, waar de verdiensten veel beter zijn. Hij is er getrouwd meteen Zweed se. en komt nu voor de bruiloft van zijn zuster over. De „slechte" noorderlinge, die niet drinkt of rookt, zich niet op maakt en eerlijkheid nastreeft, heeft eigenlijk een veel degelijker leefwijze dan de Sicilianen. De laatsten vinden niets zo belangrijk als dat een man niet „cornuto" is, d-w.z, geen hoorndrager. Zodra de Stockholmse zich met een ander op straat vertoont, is Renato „Cornuto". Het tragische is, dat ondanks 5 jaren van Zweedse cultuur, bij hem het Sici- liaanse bloed toch weer gaat kruipen waar het niet gaan kan- De familietypen, vooral de vader, zijn kostelijk. Het Zweedse nudisme-voor-de- gezondheid wordt een beetje overdreven maar overigens is dit een goed gelukt stukje zedenschildering. J. WIJCHERS. Programma Kombuis Kabaret Het programma van de gasten die de ze week optreden in het Kombuis Kaba ret. Scheepstimmermanslaan 18, is don derdag 16 maart, Poppentheater „Para daas Rien en Don ja Kroon, Nico de Gruiter, gitaar, vrijdag 17 maart Ron nie Potsdammer en film „Rotterdam- Europoort". zaterdag 18 maart Ronnie Potsdammer en film „Rotterdam—Euro- poort Het Kombuis Kabaret is iedere avond geopend vanaf half negen, op niet ver melde avonden optreden van Peter Blan ken. Op woensdagavond halve prijzen voor houders van collegekaarten en jeugdpaspoorten. J ubileum feesten bij „Don Bosco"" Als op 8. en 9 april de poorten van Speeltuin „Kralingen" geopend worden, is dit tevens het begin van een serie- feestelijkheden rondom de dan jubileren de R.K. Wandel-Sport en Ontspannings vereniging „Don Bosco". Op die dagen organiseert „Don Bosco" voor jong en oud voor heel Rotterdam, ledereen (van af 8 jaar) kan aan deze tochten deelne men. Er is keuze uit 10, 15, 25 en 40 ki lometer op mooie parcoursen en voor elke deelnemer is er een fraai uitgevoer de verzilverde medaille met draaglint. Er zullen ook groeps- en extraprijzen zijn. Inschrijfgeld f 1.- (jeugd) en f 1,25. De start voor de 40 kilometer is op bei de dagen om 10 uur en voor de overige afstanden zaterdags van 13.30-14.30 urn en zondags van 11.30-12.30 uur vanaf soeeltuin ..Kralins*en", Honingerdijk. Eindpunt lijn 1. Dagelijks inschrijven bij: W. A. Boers, Schieweg 229; J. Rom- melse, Rodenrijschestr. 79b, J C. M v Haaren, Mart Steijnstraat 100 of wel vja girorekening 648443 t.n.v. penningm. Don Bosco-Rotterdam met vermelding datum en afstand Ook kan beide dagen aan het startbureau worden ingeschreven. Landrover-reizen Tussen bloemen en planten staat op de Lentiade een landrover, de ortver- woestbre woestijnauto, die naar men zegt, alle hindernissen met gemak neemt. Met deze landrover kunnen avon tuurlijke jongelui een even avontuurlijke vakantie beleven De Transcontinental Overland Expeditions Ltd organiseert expedities naar het nabije en verre oos ten, waaraan dit jaar voor het eerst ook Nederlanders aan kunnen deelnemen. Men kan kiezen uit een Balkan-expedi- tie, een exneditie naar de Libanon, naar Noord-Afrika en het midden-oosten, In dia. Spanje-Portugal of Zuid-Afrika. De reizen worden altijd per landrover ge maakt. waarin kampeer- en keukenuit rustingen worden meegevoerd. De expe dities worden gemaakt met groepen van 8 tot 12 personen. Vrijzinnig Hervormden. Groothandels- gebouw. ..Kriterion". zondagmorgen 10 30 uur dr. J. Buitkamp, onderwerp .Len te en Lijden". Zondagmorgen 19 maart half elf spreekt in „Het Trefpunt", Hervormd Centrum Oostplein, Boezemsingel 180 ds. F. v. d- Grijp. Dordisestraatweg 741 Rotterdam TEL. 190231 Vriesestraat 152 - Dordrecht Telefoon 010-190231 Veurseweg 214 - Voorschoten Telefoon 01717-4512 Bestellingen boven ƒ50 Bij ons koopt IJ worden gratis i rechtstreeks van de thuisbezorgd. wijnbouwers en drankenindustrie. lOM.i: JENEVER „SCHIEDAM" zeer zacht, literkruik VIEUX DUMONT fluweelzacht, literfles Italiaanse VERMOUTH „Manzola" per fles 2.95 3 literflessen Van verse eieren en brandewijn ADVOCAAT Q AC grote fles V»VV Schiedam 9.50 Brandewijn 8.75 Citroenbrandewijn 7.50 Citroenjenever 8.50 Kersenbrandewijn 7.50 Abrik.brandewijn 7.50 Frambjbrandewijn 7.50 Bessenjenever 7.50 Alle per liferkruik Whisky Sunbeam 9.75 Jamaica rum „Newport" p. Hes 10.50 Jamaica rum „Mama", p. fles 9.50 Vodka „Kapitanoff", p. fles 8.95 London Drygin „Findley" p. fles 8.9 Cherry Brandy 8.- Triple Sec 8.- Apricot Brandy 8.- Crème de Cacao 8.- Crème de Banane 8.- Persico 8._ Anisette 8.- Parfait d'Amour 8.- Mandarin 8.- Curagao 8.- Franse Brandy 9.71 Franse Cognac 13.50, 15.50, 17.51 Alle per fles Gedistilleerd uitsluitend per 10 liter totaal, ook gesorteerd. WIJN, BIER, ADVOCAAT^ enz. p. fles. 1-95 598 Apricot Brandy p. fl. 395 Appelsap 2 flessen 109 95 EEN WEEK= COGNACWIJN of WHISKYWIJN SHERRY 3 FLESSEN 10.— LANDWIJN 2 FLESSEN 2.5C FT-KOFFIE 10.— Rode vol zoete SPAANSE WIJN 1.85

De Havenloods | 1967 | | pagina 18