SP J. Bijloo draagt de jeugd een warm hart toe Sportgrabbelton AFDELINGSCLUBS DOEN HET GOED Promotiekans van Service is kleiner geworden Juliana faalde DE HAVENLOODS DONDERDAG 16 MAART 1967 S'd 4 VOORZITTER KM B pRATEN met de heer J. Bijlloo, de voorzitter vzn de afdeling Rotterdam van de KNVB. de Rotterdamse voetbalbond, zoals hij dat zelf graag zegt en waarbij hij de rrrrr graag lang laat rollen, houdt onvermijdelijk in. praten over de jeugd, het Jeugdwerk m de afdeling Rotterdam en de problematiek bij het opvoeden van de Jeugd. De heer Bijloo heeft voor de Jeugd een warm kloppend hart. Zijn vele Jaren van omgang met de jeugd ais onderwijzer heeft de grijzende voorzitter van de afdeling Rotterdam jeugdig gehouden. Zijn rust. zijn kalmte en het begrip voor de Jeurd. dwingt een ieders bewondering af. Ziin redenaarstalent is bij alle voetbal verenigingen bekend. Er is geem receptie of feest waar het bestuur van de afdeling ni-i wo-dt gerepresenteerd door de hoer Bijloo. Hii nicest daar altiid wel in zjjn felicitatierede enkele volzinnen te verwerken over zijn stokpaardje, de Jeugd. Het kost de heer Bijloo niet veel moei te over de jeugd te praten, omdat hij dagelijks met jonge mensen, hun opvoe ding en hun gedrag wordt geconfron teerd. Als jong onderwijzer werd Jan Bijloo als zoveel mensen uit het onder wijs. lid van Neptunus en kwam daar al heel snel bij het jeugdwerk terecht. In 1948 wai er bij de afdeling Rotter dam een competitieleider nodig en men deed een beroep op Jan Bijloo. Hij zegt daarvan: ..Toen ben ik gepolst voor dat werk. Dat is altijd zo leuk hé dat polsen voor baantjes. Men gaat je •1 het mooie voorspiegelen. Er wordt gezegd dat het allemaal wel meevalt. Dan moet je een beslissing nemen. Ik heb toen gezegd: Ik wil eerst wel eens overleg plegen met deze en gene. Ik heb dat gedaan en men zei mij o-a.: Als Je dat baantje aanneemt dan moet je te gelijkertijd echtscheiding aanvragen, want je bent nooit thuis. Ik heb het na tuurlijk met mijn vrouw besproken en ik kan u verzekeren, dat ik vandaag de dag nog steeds met dezelfde r1 {[etrotiwd ukkig". Mensenkennis rechtersvereniging en ook daar Jeugd en de opvoeding van de jeugd weer het hoofdthema. De heer Bijloo vindt, dat bestuurders en scheidsrechters en een ieder die leiding geeft er steeds aan moeten denken dat zij met mensen te maken hebben. ..En", aldus de heer Bijloo. „Het staat voor mij onomstote lijk vast. dat zonder mensenkennis het leven onmogelijk is. Een ieder die lei ding geeft, dus ook de scheidsrechter voedt op. Wij die omgaan met voetbal lers moeten altijd begrijpen dat het belangrijk is. dat men de mens als zo danig kent. Ik maak altijd een vergelij king met een rechter. Een rechter die een jeugdige misdadiger niet kent en helemaal niets afweet van de omstan digheden waaronder zo'n jongen leeft en waaronder hij groot is geworden, kan gemakkelijk tot een onrechtvaar dig vonnis komen. Zo is het bij toch eigenlijk ook. Daarom staat dat t die jonge mensen omgaat, die ze onder zijn hoede krijgt iets meer moet weten van die periode uit een mensenleven". Opleiding mensen een belangrijke taak hebben. Wij moeten alles inzetten, al onze kracht en energie om de jonge mens te bren gen op de plaatsen die wij nu bezetten. Wij moeten straks kunnen zeggen dat door de sport, maar ook een beetje door ons toedoen die jongen op de plaats gekomen is waar wij hem graag hadden gezien. Wij moeten proberen van jonge mensen te maken, gelukkige mensen omdat een gelukkig mens meer waard is dan een rijk mens". Jeugdwerk TIE voorzitter van de Rotterdamse voetbalbond gelooft dat men er niet is. met bij de opleiding van b.v. scheids rechters, de cursisten alleen maar be kend te maken met spelregels en spel situaties. Hij zou graag willen dat bij die opleiding ook eens een paar uur uit getrokken zouden worden voor wat een voudige psychologie en pedagogie. „Ik geloof dat er drie soorten leiders zijn. In de eerste plaats de mensen die het leiden aangeboren is. die het in de vin gertoppen hebben. In de tweede plaats zij die het nooit zullen leren en ernstige fouten maken. Die kunnen beter thuis blijven in hun makkelijke stoel bij de radio of T V. In de derde plaats komen er dan de leiders, die de grote midden moot vormen en daar gaat het juist om", aldus de heer Bijloo. „Als die grote massa die hun hobby of. bun werk vinden in de vorm van Jeugdleider, bestuurslid of scheidsrech ter nu eens meer wisten van de wijze waarop een mens zich ontwikkelt, wat zou dat de opvoeding van de jeugd ten goede komen". Hij vertelde ons, hoe op een van de Jeugdleiderscursussen een van de cur sisten tegen hem zei: „Mijnheer, ik heb op de cursus veel voor mijn vereniging geleerd, maar ik ben mijn eigen kinde ren anders gaan bekijken dan tot nu toe. Ik heb geleerd als vader van een aan tal opgroeiende kinderen, dat de jeugd van vadaag niet zo gemakkelijk is. Maar ik blijf er bij dal de jeugd van nu be slist niet slechter is dan die van vroe ger. Ik geloof alleen dat zij anders is". De heer Bijloo vond dat logisch omdat de jongelui van heden in andere om standigheden leven dan tien of twintig Jaar terug. „Ik geloof dat wij alssport- OVERTREKT NU BANKSTEL VOOR BIJZONDER LAGE PRIJS) Dames SVC wonnen van Blokkeer Slechts drie teams van de Schiedam- §e Volleybalclub kwamen in de afgelo pen week binnen de lijnen. Het is wel een teken dat de competitie aan het sflopen is en de zomersporten weer staan te dringen. Het eerste damesteam kreeg bezoek van het Haagse Blokkeer, dat over een enthousiast team beschikt. De SVC-meisjes waren echter aanval lend veel sterker en het bleek dat de Schiedamse verdediging wekelijks met sprongen vooruit gaat. Na de setstan den 15—11, 9—15, 15—1 en 15-10 behaal de SVC wederom een verdiende over winning van 31. Heren 4 kon het niet bolwerken te gen DW 2 en moest met een neder laag van 30 genoegen nemen. Het meisjes junioren-team ten slotte stelde teleur. Het moest tegen stadge noot Juliana met een puntenverdeling genoegen nemen- Het werd 22. A L pratend over deze materie kwam de heer Bijloo natuurlijk terecht bij het jeugdwerk van de KNVB afdeling Rotterdam, waarvan hij ongetwijfeld de stimulerende man is. Óver dat jeugd werk vertelde de heer Bijloo het vol gende: „De enorme toeneming van het aan tal ingeschreven jeugdelftallen is pas na de tweede wereldoorlog goed op gang gekomen. Namen in het seizoen 1946— 1947 nog slechts 254 elftallen aan de jeugdcompetitie deel. in het achter ons liggende seizoen 1965—1966 bedroeg dit aantal niet minder dan 899. De beschik bare terreinen en accommodaties zijn echter niet in dezelfde mate gegroeid. Was dit wel het geval geweest dan zou het aantal deelnemende jeugdelftallen zeker de 1000 benaderen en dit getal zelfs overschrijden. In de meest gunsti ge periode van liet voetbalseizoen is de junior competitie-leider in staat 325 wed strijden te projecteren in zijn program ma. Dit betekent dus dat wekelijks een 250 elftallen geen gelegenheid krijgen hun sport te beoefenen, vanwege de nog altijd heersende terreinnood in het rayon Rotterdam. Hoewel wij de overtuiging hebben dat de gemeentebesturen uit de Rijnmond hun uiterste best doen dit te kort op te heffen, spreken deze cijfers voor 2ichzelf. Met de stijging van het aantal jeugd elftallen ging gepaard de behoefte aan goed geschoolde jeugdleiders. De Koninklijke Nederlandse Voetbal bond begreep de verantwoordelijkheid ten volle en na een gehouden „Jeugdappèl". werd een studiecommissie in het leven geroepen om aan het bon<Mnireau een rapport uit te brengen, waarin de moge lijkheid tot een gedegen kaderopleiding naar voren diende te komen. Deze stu die commissie kwam in mei 1959 gereed met haar rapport en in september d.a.v werd een begin gemaakt met een Cen trale leergang te Utrecht. Daar werden deskundigen uit de afdelingen opgeleid om na gebleken geschiktheid het geleer de aan de jeugdleiders van de verenigin gen over te brengen. De heer Bijloo ver volgde: „De belangrijkste opleiding was ongetwijfeld de cursus tot liet behalen van een basisdiploma Jeugdvoetballei der. Ook hier spreekt het leerplan voor zichzelf". Vier lesuren met als onder werp, de betekenis van voetbal voor de jeugd. Vijf lesuren worden besteed aan de ontwikkelingsperioden van de jongen. Even zoveel aan het leiding geven. De clubactiviteiten nemen de cursist twee uur lang in beslag. Verder zijn er nog de onderwerpen: Sporthygiëne, vier les uren. verbandleer en spelregels resp. zes en twee lesuren. De heer Bijloo ziet in het volgen van voornoemde cursus terecht de mogelijkheid een juistere aanpak van de jeugd aan te vatten. In het Rotterdamse rayon van de KNVB slaagden vanaf het seizoen 1960 tot he den niet minder dan 551 jeugdleiders, een getal waar het bestuur van de af deling Rotterdam van de KNVB trots op is en uniek in den lande genoemd kan worden. Bij nadere bestudering van het aantal ingeschreven jeugdelftallen blijkt echter dat nog te veel verenigingen achterwege blijven. De heer Bijloo vindt dat uitermate jammer en zegt: „Het be stuur van de afdeling Rotterdam hoopt dan ook van harte, dat meerderen zich geroepen voelen deel te gaan nemen aan de cursussen, welke steeds aan zul len vangen in de eerste week van sep tember De jeugd trekt vandaag de dag in grote getale naar de sportverenigin gen, aldus de voorzitter van de afde ling Rotterdam, „en het is de plicht van een ieder die deze jeugd onder zijn hoede heeft het zich tot een taak te moeten rekenen van de jonge mensen meer te maken dan alleen maar een voetballer. De jeugdleider zal zich ver antwoordelijk moeten weten voor de to tale vorming van de jonge mens. Pas dan kan hij met tevredenheid op zijn werk terugzien. De Rotterdamse voet balbond biedt deze mogelijkheid". Na de ze woorden namen we afscheid van de heer Bijloo. met de overtuiging dat met jeugd omgaan en meehelpen de jeugd op te voeden een prachtig mooie taak Nieuw raadslid In de vaoature P. Meijer (PvdA! is tot lid van de gemeenteraad van Schie dam benoemd de heer S. K. v.d. Berg. Zaterdag was het feest bij PPSC. Al gaat een kampioenschap aan het eerste team voorbij, de reservespelers haalde de titel in de reserve derde klasse van de zaterdagcompetitie binnen. Het won zaterdag na een zeer spannen de wedstrijd met 2—1 van Scheveningen 2, door twee doelpunten van Henk Tette- laar. De einduitslag werd 2—1 en dat betekende feest voor PPSC. In De Bron werd dit kampioenschap feestelijk ge vierd en de spelers kregen een diner aan geboden. Al met al een prestatie om trots op te zijn want de reserbes gaan nu in de hoogste reserve klasse spelen. Wellicht kan er uit het tweede elftal het volgend seizoen geput worden, om het eerste team te versterken en zo de mogelijk heid te schapen Schiedam naast HBSS een tweede team te bezorgen dat uitkomt in de hoogste afdeling van het zaterdag voetbal. Vol goede moed en in de beste stem ming vertrok zaterdagmiddag 'n bus vol supporters van de tafeltennisvereniging Service naar de stad van „Zoete lieve Gerretje". Zij zouden de drie leden die het eerste team vormden steunen in hua strijd tegen Never Despair. Een overwin ning zou betekenen, dat hun club met een been in de hoofdklasse stond. On danks de grote Schiedamse aanhang, is dat niet mogen lukken. Service verloor en dat was aan de stemming in de bus op de terugtocht best te merken. Mis- schien is het beter als Service de laat ste twee wedstrijden maar speelt zon der supporterschare. Zoals voorgaande jaren, zal ook dit jaar weer in de paasvakantie het school- handbaltoernooi gehouden worden. Op vrijdag 31 maart zullen op de handbal- velden in Schiedam weer de stemmen klinken van de Schiedamse scholieren. De kinderen zullen weer een dag vol ge zonde ontspanning hebben. Er is echter een maar. Er zullen heel wat wedstrij den verspeeld moeten worden op die dag en voor elke wedstrijd is nu eenmaal een scheidsrechter, ster nodig. Men komt van die onmisbare mensen te kort. Wellicht zijn er onder onze lezers dames en heren, die een dag vrij kunnen maken oim te helpen deze handbalwedstrijden te leiden De heer J. Van Rosmalen, Ruysdael- laan 76, telefoon 261517 geeft u graag alle inlichtingen en noteert uw naam graag op de scheidsrechters]ijst, Koninginnedag is al weer zeer nabij- Onze vorstin is op zondag jarig en daar- Gymnastiekwedstri jden Zaterdag, 18 en zondag. 19 maart wor den In de Sporthal Margriet door de Bonds Commissie Gymnastiek van de Ned. Culturele Sportbond de jeugd-kam- pioenschappen gehouden, die zaterdag middag om 2 uur beginnen. Zondagmor gen om 10 uur vangen selectiewedstrij den voor dames aan. De organisatie van deze wedstrijden is opgedragen aan de Schiedamse arbeiders gymnastiekvereni ging Arma, waarvan de volksdansgroep enkele demonstraties zal geven zoals Is raëlische dansen, de Hakke Onnen, Vleegert en Slaapmutsje. Aan de wed strijden zullen zaterdag plm. 100 perso nen deelnemen en zondag 80. om is de nationale feestdag op maandag vastgesteld. Wellicht zullen de 1 mei vie ringen en Koninginnedag dan samen val len. Traditioneel is, dat de Rennersclub Schiedam dan een wielerronde organi seert. Het zijn wedstrijden voor B en A adspiranten en nieuwelingen Het kleuri- luister bijzetten. i de i de R. C. Schiedam werden vu.» - heen altijd verreden over drie ritten Op verzoek van de renners is dit nu gereduceerd tot een rit .Dit zal gebeu ren op 26 maart. Omdat dit dan le paas dag is zullen er tal van eieren als prijs verreden worden. De A adspiranten gaan om 8 uur van start en rijden 25 km. De nieuwelingen rijden 50 km en begin nen hieraan om 8.45 uur en de ama teurs zullen 80 km onder de pedalen weg moeten draaien. Voor hun begint de koers ort< blijvend... goedkoper Voor iedere auto hebben wij een plaid... en in iedere Rotter damse »uto kan nu ook zo'n gezellige sportieve autoplaid liggen... want wij gaan ze ver kopen voor de helft van de normale prijs! Schotse auto-plaids, in een flinke maat, 135x150cm,in 4,verschil- lende kleurcombinaties, voor nog géén zes gulden. Op onze afdeling autoplaids boven verkopen wij deze leuke schotse ruiten autoplaids, in l verschillende kleurcombinaties, 135 x150 cm .^iGtritêl. of schrift, best. 2 ON DAG was het voor de Schiedam- se clubs die uitkomen in de afdeling een beste dag. SFC. Schiedam. Ursus, en WF blijven door overwinningen in de running en houden een kans op de titel. In het betaalde voetbal ging het min der goed. SVV kwam op eigen terrein tegen Zaanstreek niet verder dan een gelijkspel 1—1. maar het moet wel een aantrekkelijke wedstrijd zijn geweest en dat is toch ook wel wat waard. Hermes moest legen Haarlem het loodje leggen. Toch is er tegen de koploper zeker niet slecht gevoetbald. Vooral de verdediging bleek zeer hecht. Voor zondag ziet het er voor SVV somber uit. Het moet naar Volendam en de wijdbroeken zullen gezien hun posi tie op de ranglijst een punt achter op leider NEC, de Schiedammers weinig kans geven tot een overwinning. Hermes krijgt Excelsior op bezoek. De Rotter dammers hebben precies tien punten voorsprong op Hermes en dit wetende, mogen we niet rekenen op een Schie damse overwinning. Toch wie weet, een bal kan raar rollen. SVV 2 moest tegen leider DWS in Amsterdam met een nederlaag van 2—0 genoegen nemen en ook in de wedstrijd die a.s. zaterdag wordt gespeeld zat niet veel muziek voor de SVV-reserves. MW komt op bezoek en zal de punten wel mee naar huis ne men. Het tweede team van Hermes kwam uit tegen EDO niet verder dan een 2—2 gelijk spel. Zaterdag is Excel sior de gast op Harga en weer kunnen we niet anders zien dan een Schiedam se nederlaag. De jeugd van SW kwam tot een ver dienstelijke puntenverdeling, 00 tegen Den Bosch en krijgt nu de jeugd van Excelsior, het wordt wel een Excelsior invasie in Schiedam, op bezoek. Wellicht een punten verdeling. De jeugd van Hermes gaat naar VVV en moet daar met beide punten vandaan kunnen gaan Amateurs gemeetenraad eei voor verbetering Schiedam vragen de krediet van 1250.000 van de buitenwaterke- 10 U komen uit Den Bosch. Het verloor daar namelijk verrassend van de con current Never Despair met 73. Nie mand had, na de nederlaag die Never Despair tegen Noad had geleden. ver- waeht dat Service zou gaan verliezen en vergezeld door tal van supporters was men naar Den Bosch getogen om dat varkentje wel eens even te wassen. Door een overwinning zou de hoofdklas se niet ver meer zijn. Het is echter an ders gelopen. Het was een heel ander Never Despair dan de zaterdag daar voor. Werd het toen. door interne moei lijkheden gekweld, door Noad van de ta fel geveegd, tegen Service was het weer een hechte eenheid, die de Service-spe lers tot overgave dwong. Het werd voor de Schiedammers de eerste nederlaag in twee jaar en voor Van Slobbe beteken de het, dat hij zijn trotse 100 pet. kwi raakte. Hij verloor zijn partij tegen de oude rot Willems. die met zijn houten batje de jonge Schiedammer in drie ga mes klopte. Wat Boer nog nooit overkwam gebeur de nu. Hij kon niet één partij in winst omzetten. Al met al een zeer teleurstel lend resultaat. Service moet nu de laat ste twee wedstrijden, tegen St. Aloysius en Vriendenschaar winnen, om het tot een beslissingswedstrijd tegen Never Despair te brengen, indien deze club tenminste de uitwedstrijd tegen St. Aloy sius wint. Verliezen de Bosschenaren de ze wedstrijd, dan is er voor Service geen vuiltje meer aan de lucht, maar dat lijkt er niet in te zitten. Het tweede team van Service won met 10—0 van Intiem en komt daarmee langzaam maar zeker in veilige haven. Het derde heeft uit twee wedstrijden nog één punt nodig om voor promotie naar de tweede klasse in aanmerking te kunnen komen. Het vierde team, dat met 6—4 van Hermandad 3 won. zal beslissingswedstrijden moeten spelen om de titel in de vierde klasse binnen te kunnen halen Het vijfde kwaim tot een gelijkspel tegén Telefoon 3 en mag nu promotiewedstrijden gaan spelen. Servi- Het eerste herenteam van Juliana zorgde deze maal voor een zeer onpret tige verrassing door in Leiden met 3—0 te verliezen van het laaggeklasseerde VVS. De Schiedammers die na de fraaie overwinning van de vorige maal tegen Zeemeeuwen over hun dieptepunt heen leken te zijn, hebben het hun gastheren slechts in de derde set lange tijd moeilijk kunnen maken. De fel op winst beluste Leidenaren namen direct na het eerste fluitsignaal het initiatief en maakten dankbaar ge bruik van de talloze verdedigingsfouten van Juliana. De Schiedammers, die een ontstellend gebrek aan zelfvertrouwen ten toon spreidden, slaagden er niet in de bakens te verzetten en verloren de eerste set met 1510. De tweede set was een getrouwe afspiegeling van de eerste en ging met 15—11 naar de te genstander. In de derde set kwam dan eindelijk het langverwachte tegenoffen sief. Onze stadgenoten slaagden er zelfs in een royale voorsprong te nemen en bij 14—10 leek een vierde set onafwend baar. De Leidenaren dachten daar an ders over en met een bewonderenswaar dige vechtlust zagen zij toch nog kans de set in hun voordeel te beslissen (16—14). Het eerste meisjesteam bewees met twee fraaie overwinningen op het ster ke Concordia-A en koploopster DOP-A, dat zij een serieuze gegadigde is voor de titel. Van het Rotterdamse Concor dia werd met 3—1 (15—9, 15—12, 13—15, 15—7) gewonnen. De tweede wedstrijd tegen DOP stond in technisch opzicht op hoog peil- De Rotterdamse meisjes be haalden de eerste setwinst (1517) maar in de tweede set bleek al spoedig dat de Juliana-ploeg meer in haar mars had. Met achtereenvolgens 15—8, 159, en 1510 grepen zij de volle winst. Door dit resultaat staan zij nu op de eerste plaats met het eerdsrgenoemde DOP. Beide ploegen hebben 22 punten uit 13 wedstrijden. Het tweede meisjesteam kwam even eens goed voor de dag door het eerste team van stadgenote SVC/AC een ge lijkspel af te dwingen (2—2). Heren-4 ten slotte won met 3—1 (15-0, 15—11, 13—15,15—5) van ANVJ 1. Wandelseizoen is weer begonnen Zaterdag begon voor deze vereniging het wandelseizoen weer. Er werd met 4 grote groepen met kinderen deelgeno men aan de openingsmars van de WKR en Omstreken te Rotterdam. Ondanks de slechte weersomstandigheden behaal den alle kinderen, zij het niet zonder blaartje, de finish. De gereedstaande touringcar bracht hen allen weer plm. 3 uur later op de plaats van bestemming terug. Dat er in Schiedam weer grote be langstelling voor de wandelsport be staat. blijkt wel uit het feit, dat het in schrijven van nieuwe leden stop moest worden gezet, vanwege te hoge ver voerskosten en gebrek aan leiders en leidsters. Bij interesse voor kleuterlei ding. Tel. 262112. In het kader der toneelwedstrijd van de Schiedamse Gemeenschap wordt don- dedagavond 16 maart in Musis Sacrum door de rk- toneelvereniging „Othello" opgevoerd de thriller „Valstrik voor een man alleen" Op 20 april brengt „Onyx" het toneelstuk „Boeven en madelief jes" terwijl het seizoen op 27 april door „Intermezzo" wordt afgesloten met op voering van „En toen kwam dr. Frost". en het noodlot wilde, dat beide clubs verloren. DHS van het Rotterdamse DHZ en Excelsior van ODB. DHS blijft ondanks de nederlaag toch nog een kanshebber voor de titel, al is dat dan in theorie. Wil het echter in de kopgroep blijven, dan zal zondag de uitwedstrijd tegen VFC gewonnen moe ten worden. Dat is mogelijk, dachten wij. Excelsior 20 staat nog maar drie pun ten achter op leider ODB, dus blijft de kans op een kampioenschap aanwezig. Zondag komt VDL, ook al een kans- paard. naar Schiedam en dan moeten de zwartwitten winnen, want wordt ook deze wedstrijd verloren, dan gaat het kampioenschap ook aan de neus voor bij. Martinit is er ondanks dat het niet speelde nog slechter voor komen ta staan. Het ontvangt nu runner-up Voor waarts en zal zeer waarschijnlijk wel weer de beide punten aan de tegenstan der moeten laten. SVDPW is weer vrij. Afdeling ce 7 won met 73 van Intiem 8 en het negende speelde tegen HPV 6 gelijk. Noad verloor de thuiswedstrijd tegen Aloysius op het nippertje met 64. Sut- torp, weer in glanzende vorm won zijn drie partijen. Frans Meijer kwam een keer tot winst en Nol Braak moest drie keer in de tegenstanders zijn meerderen erkennen. Braak speelde de laatste par tij en tot aan het einde toe zat er een gelijkspel in voor Noad, maar op het nippertje moest Braal^ de derde game toch nog uit handen geven en bleef de overwinning bij de Zeeuwen. Zaterdag speelt Noad de laatste wed strijd en dat gaat uit tegen Vrienden schaar. Het tweede team van Noad won met 9—1 van Elan 3 en zeer waarschijnlijk zal het een beslissingswedstrijd moeten spelen om in aanmerking te kunnen ko men voor het spelen van promotiewed strijden, met als inzet een plaatsje in de overgangsklasse Als dit allemaal zou lukken, heeft Noad twee teams in de overgangsklasse. Het derde moet degraderen en daar aan zijn de wat straffe maatregelen van de bond mede schuldig Een veel te zware straf heeft hetcompetitiebeeld danig veranderd en Noad van kampi oenskandidaat een team gemaakt dat naar de tweede klasse moet degraderen. Een klasse waarvoor dit team veel te sterk speelt. De verdere resultaten van Noad waren: TJC 1—Noad 4 4—6; Xer xes 3—Noad 5 6—4. Noad 6Insulin de 2 3—7, Noad 7—K. en K. 2 6—4, BTTC 3—Noad 8 1—9, Noad 11—Deroda 7—3. In de voorlaatste volle kompetitieweek van dit seizoen hebben vier van de vijf T.S.F.-teams hun wedstrijden met gun stig resultaat, t.w een overwinning we ten te beëindigen. De ene nederlaag die geleden werd betekende echter een dub bele tegenvaljer: door die nederlaag na melijk zag T.S.F. 2 de kans op het der de klasse-kampioenschap verloren gaan. Daar staat tegenover» dat het eerste ju niorenteam door een overtuigende 50 zege op Favoriet 1 nu reeds met nog twee wedstrijden te spelen het week- avond-kampioenschap van de afdeling Rotterdam behaalde T.S.F 1 kon het zich tegen het bezoe kende Ü.S.V. 2 veroorloven met een in valler te verschijnen voor de om studie redenen verhinderde John Schilperoord. Huug Wittop Koning en Paul de Looze wonnen elk hun drie enkelspelen en sa men het dubbelspel, hetgeen voldoende was voor een 73 zege. T-S-F 2 zag dus de laatste hoop op een kampioenschap in rook opgaan door een nederlaag tegen konkurrent Xerxes 7. Na een 03 achterstand kwam T.S.F. aanvankelijk toch weer op gelijke voet door overwinningen van Don Nuis en Will Baard én een dubbelspel-zege Daarmee hadden de Schiedammers ech ter hun kruit volledig verschoten. Xer xes nam opnieuw de leiding en liep ten slotte zelfs uit naar een 37 overwin ning. Een gelukkige zege is er nodig ge weest om de kansen van T.S-F. 3 op de tweede plaats te doen voortbestaan. Door ziekte n.l. moest T.S.F. te elfder ure inkompleet verschijnen, hetgeen te gen het lang niet zwakke Meeuwenplaat 3 vrij zeker een nederlaag betekende. Ook deze tegenstander bleek echter In kompleet te zijn, zodat de strijd door teams van 2 man werd beslecht- Allen wonnen één enkelspel en verloren er één; het dubbelspel werd dus beslissend en dat viel met 13—21 21—19 21—18 gn het voordeel van Faas van Valderen en Aad Maan uit. De einduitslag werd automatische winstpartijen meegerekend 54. T.S.F. (junioren) 1 zette de kroon op een uitstekend eerste kompetitieseizoen door een overtuigende 50 zege op Fa voriet 1. Peter en Hans v. d. Broek be haalden daarmee reeds na 6 van de 8 wedstrijden het kampioenschap en mo gen zich het sterkste weekavond-team van de afdeling noemen. T.S.F (junio ren) 2 deed het al even goed; het won van Intiem 1 eveneens met 5—0 en heeft nu weer de kans in eigen hand, achter T.S.F. 1 op de tweede plaats in de rang schikking te eindigen. TN DE afdeling, kunnen we de weel de haast niet aan. In de eerste klas se-A speelde Ursus niet, maar concur rent DEH verloor en daarmee hebben de Ursianen weer hun eigen lot;in han den. Het staat een punt achter bp DEH en Bolnes, maar speelde ook een wed strijd minder. Zondag speelt het thuis te gen Het Noorden en dat moet gewonnen worden en daar rekenen wij dan ook op. In de eerste klasse B, kwam Schiedam tot een benauwde overwinning op TRH en blijft daarmee op de tweede plaats, al heeft het dan vijf punten achterstand op Puttershoek. Dat Puttershoek komt echter zondag naar Schiedam en als de jongens van Nico Huet dit duel kunnen winnen, het zal moeilijk gaan, dan is de achterstand tot drie punten gereduceerd. Demos, het verloor van Dindua moet zondag de uitwedstrijd tegen RKWIK in Vlaardingen maar eens zien te win- In de eerste klasse C haalde SFC het kunststukje uit, om FSV Pretoria met een nederlaag van 1—0 naar huis te stu ren, waardoor het in punten aantal weer gelijk is gekomen met de leiders. GLZ komt nu naar Thurlede en dat betekent weer twee winstpunten voor SFC. In de tweede klasse B was het voor WF een zeer goede dag. Zelf won het van Smeetsland, maar nummer twee AVS verloor en zo liep WF ineens vier punten uit. Het heeft vijf punten voor sprong nu op AVS. Maas komt nu zon dag op bezoek en de winst moet in Schie dam blijven. In 2 C blijft DRZ moedig doorgaan. Het won van Metro en blijft daardoor in de kopgroep. Winst op Hoogvliet zon dag a.s. zou DRZ wat dichter bij het fel begeerde kampioenschap brengen. Zaterdagvoetbal TAE regenval van zaterdab j.l. 17 deed onze zaterdagclubs thuis blij ven. Alle wedstrijden werden afgelast. Voor zaterdag gaat HBSS naar RCL en moet dat winnen. Winst moet er ook in kunnen zitten voor PPSC, dat Rijs- oord ontvangt. In de afdeling krijgt het het reeds ge degradeerde GSS bezoek van Egelantier boys en de winst zal wel mee naar Rot terdam gaan. GTB gaat naar Nationale en boekt daar op zijn minst een gelijk- blijvend goedkoper Op de camping heerlijk genieten van frisse lucht en zon, lekker luieren en de stad vergeten... maar evengoed Uw natje en droogje fris en koel bij de hand... Dat kan ook voor U werkelijk heid zijn, want op onze Camping afdeling verkopen wij twee on misbare artikelen voor Uw volmaakte camping of dagje uit. Opvouwbare provisie-kast jes van 9.75 uitritsbaar, 3 leg- gedeelten, ophanghaken, venti- latiegaas (waar geen vlieg door komt) in plastic of stof voor 6.98 Koeltassen van 9.75, waarin U door koelelementen als in een mini-koelkastje Uw dranken, fruif- én vleeswaren koelt, han dig tasmodel voor 6.88. Vrijdag en zaterdag verkopen wij op onze Camping afdeling (tweede verdieping) deze pro visiekastjes en koeltassen, voor prijzen, die voor zich zelf spreken. Koel-elementen 0.85 p.st.

De Havenloods | 1967 | | pagina 4