Na veel discussie nu sportnota verschenen ■FUTURA pe DE POLITIE MELDT: Wat gebeurt er met de Arietta S. Livanos bij ons slechts 298.- KRATZ Btonchiletten GRUNDIG steeds meer gevraagd Prijsverlaging DE HAVENLOODS DONDERDAG 16 MAART 1967 7 SCHIEDAM. Het heeft wel een heel poosje geduurd en er is in menige raads vergadering naar geïnformeerd, maar thans is uiteindelijk de Sportnota ver schenen over wensen met betrekking tot de sportbeoefening in Schiedam. Ver wezenlijking der wensen, vervat in de nota, omvat het navolgende: tien sport terreinen, waarbij rekening is gehouden met plantsoenvoorzieningen (begro ting fl miljoen); openluchtbad, deels overdekt (f2 miljoen); instructiebad (f750.000); ïandijsbaan (f 100.000); wielerbaan (f 400.000); twee gymnastiek lokalen (f 1 miljoen); 17,7 ha. schoolsportvelden (f 1 miljoen) een totaal dus van f 6.250.000. i Schiedam delen mede te hebben de ramingen op te nemen in een investeringsplan, medio 1967 zal verschijnen. De Sportraad kan zich met de samenvatting in de no ta verenigen Het ligt in de bedoeling om de Sportnota in de raadsvergadering van maandag 24 april te behandelen. De no ta is het resultaat van een werkcomité, dat eind december 1964 door B. en W. werd ingesteld, naar aanleiding van het geen bij de behandeling der gemeente begroting voor 1965 werd geuit en op advies van de Sportraad zelf. Het 26 bladzijden tellende rapport be spreekt ieder onderdeel van de sport en de wenselijkheden daaromtrent afzonder lijk. Geconstateerd wordt, dat de sport verenigingen ervan doordrongen dienen te zijn, dat zij zich ondanks de steun der gemeente offers moeten blijven getroos ten Particulier initiatief en zelfwerk zaamheid blijven belangrijke pijlers van de sport beweging en voorwaarden tot verlenen van subsidie door He gemeente. Ranport "P"en behorfteplan is van essentieel be- lj lang bij het voeren van ren positief cn verantwoord beleid. Het dient als lei draad voor een reeks van jaren. Daarmee mag ook de relativiteit van «U'k een leidraad niet over het hoofd worden gezien. De groei van de bevol king de behoefte aan recreatie en de evo'utie in de sport hrenvcn immers on danks respectabele theorieën grote on zekerheden met zich mede. Ten aanzien van de sport is van belang, dat ook dit object aan een zekere mode is gebon den Deze mode wordt door vele facto ren bepaald en beïnvloed, zoals h.v. gr' end inzicht, klimaat, grondt-ekort, con junctuur zalennood, goedkeuringsbeleid. topprestaties en de publiciteitsmedia. Het is een bekend feit, dat toppres taties in een bepaalde tak van sport de Jeugd aantrekken en het aantal benef' naars van de desbetreffende sport in vaak sterke mate doet stijgen. Boven dien hebben de televisie-uitzendingen de sport in zijn algemeenheid in het middel punt van de belangstelling geplaatst. Minder bekende sporten hebben erdoor aan goodwill gewonnen. Een behoefteplan als het onderhavige kan zich derhalve eveneens slechts over een zeer beperkt deel van de toekomst uitstrekken. Bij het verzamelen van de gegevens hebben de verenlgingssecretarissen dui delijk hun best gedian om ons een zo goed mogelijk inzicht te verschaffen. Moge ook dit rapport, waarin naar vermogen is getracht de gevraagde ge gevens samen te vatten, een bruikbare wegwijzer zijn. In het hierbij als bijlage gaande over zicht zijn de achter de namen van de verenigingen het aantal teams, het aan tal momenteel in gebruik zijnde sport- Veel teams Hieruit blijkt dat met weglating van 31 pupillenteams genoemde ver enigingen 279 teams vertegenwoordigen, waarvan er 39 uitsluitend zaterdags en 240 zowel zaterdag als zondag sport be oefenen. Voor het vaststellen van het aantal sportterreinen, waarover Schiedam mo menteel zou dienen te beschikken, is het aantal teams dat per weekend van één sportterrein gebruik kan maken uiter mate belangrijk voor het bepalen van de z.g. bespelingsnorm. Dit i.v.m. eer> verantwoord onderhoud van de velden, waarbij de grondsoort een rol speelt Het is in dit verband duidelijk, dat in gemeenten waar de bodemgesteldheid 'zandgrond) voor sportterreinen gunstig is, meer wedstrijden op één terrein pe weekend kunnen worden gespeeld dan op de velden in onze gemeente, waai de ondergrond uit veen en klei bestaal Voor de velden in Schiedam is in 1960 de bespelingsnorm vastgesteld op basis van afzonderlijke adviezen van de he ren Ir. G. J. Ruychaver vkn de Ned. Sport Federatie en S van Gelderen van de Ver. van Ned Gemeenten, waarvan inmiddels in de praktijk de juistheid is gebleken Beide heren kwamen ieder voor zich tot de conclusie, dat een bespelings norm van 6 ("teams), d.w.z. gemiddeld drie wedstrijden per weekend op veld, zeker verantwoord is, mits er bij elke 5 sportterreinen 1 halfverhard trai ningsveld wordt aangelegd van ongeveer .■■I MM van de Spuisluis te gooien verloor Catharine op een gege ven moment het evenwicht en viel in het water. De kleine Edith rende naar het ouderlijk huis van Edith en riep det deze in het water lag. De vader snelde naar de haven en sprong in het drie meter diepe water. Het kind dreef toen reeds bewusteloos op het water. De 18-jarige gereedschapmaker N. Ful ling uit de Geervlietstraat paate mond op mond-beademing toe, die later door een nog onbekend iemand werd overge nomen. Het gelukte het kind bij bewust zijn te brengen, waarna het door de in middels gearriveerde G.G.D. naar de Dr. Noletstihcting werd vervoerd voor verdere behandeling. Twee winkeliers zijn het slachtoffer blijvend goedkoper Is het .geen genot om in deze tijd,, waarin bijna alleen sprake is yan imitatie, nu eens iets te kopen dat werkelijk écht Is? Nu kunt U dat, 100% Nappa lederen dames voorjaars handschoenen, in lang elegant model, uit de series van 14 gul den. Lederen voorjaars dameshand schoenen van 100% Nappa leder tafelgeverfd, d!w.z. niet afgevend aan- de binnenzijde, per paar voor nog géén zes gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze echt Nappa lederen voorjaarsdameshand5choenen, in alle maten, in het modieuze zt per 'paar 50 x 80 m. Voor clubs, die uitsluitend op zaterdag spelen veelal senioren teams geldt een bespelingsnorm van 4 teams per veld. Sportterreinen Naar deze maatstaf berekend, zou Schiedam momenteel behoren te be schikken over 50 sportterreinen, ongeacht bovenbedoelde halfverharde trainingsvel den. Het zijn tot nu tóe uitsluitend de voet ballers, die gedurende de winteravonden bij kunstlicht het gebruik van halfver- harde trainingsvelden prefereren, om dat een normaal grasveld in de winter maanden reeds na enkele toeken in een modderpoel zou zijn herschapen. Door het benutten van de parkeerruim te van het Sportpark „Harga", waarop 3 halfverharde trainingsvelden zijn uit gezet, alsmede de twee belangrijk bete re halfvgrharde terreinen van voetbalaf metingen in hetzelfde Sportpark, is t.a. de trainingsmogelijkheden in dit gebied, weliswaar niet op voor een ieder bevre digende wijze, tegemoet gekomen. Bepaald onbevredigend is t.a.v. de trai ningsmogelijkheden de situatie voor de clubs in het Sportpark „Thurledé" en die welke van velden gebruik maken in de omgeving van de Schiedamseweg. Met twee aan te leggen halfverharde trainingsvelden voor vorenbedoelde v enigingen zou derhalve momenteel kun nen worden volstaan. Bepalen we ons verder tot hetgeen is aangegeven op de bijlage, dan blijkt dat er thans een tekort bestaat aan 8 sportterreinen (exclusief bedóelde trai ningsvelden) en na het verdwijnen van de velden aan de Sehietbaanstraat 10 sportterreinen. Overbespeling van een aantal in ge bruik zijnde sportterreinen, die de on derhoudskosten nadelig beïnvloeden maakt het nodig tot het etappagewijze Inhalen van de achterstand over te gaan Het berekenen van het aantal benodig de sportterreinen op lange termijn brengt zoals reeds, in de inleiding is gezegd - grote onzekerheden met zich mede. In het licht van de huidige situa tie kan worden gesteld, dat, als Schie dam voor rond 82.000 inwoners over 50 sportterreinen dient te beschikken, er bij 110.000 inwoners in totaal rond 67 sport terreinen nodig zullen zijn. SPORTTOTO een persoonlijk en een algemeen belang. Elke week kans op een buiten- kans. Doe mee, deel mee. ,<5*. Géén t.f. of tchrift. b meisje. Zij vroegen een winkelier op de Hoogstraat om een oude doos. Daartoe begaf de winkelier zich met het meisje naar het magazijn om een doos uit te zoeken. In die tussentijd stal de jonge man 125 uit de toonbanklade. Een zelfde truc werd toegepast in een winkel aan de Rotterdamsedijk, hetgeen ƒ180 opleverde. De 20-jarige kantoorbediende H. J. v. d. W. dacht in de Brede Marksteeg dat hij een asfaltweg voor zich zag. Hij reed daar recht op aan, doch de weg bleek het water van de Schie te zijn. Het voertuig kwam opzij gekanteld in de Schie, zodat het gelukte de ramen te openen. Zowel de bestuurders als zijn mede inzittenden, de 24-jarige Engels man R .H. M. uit Dover en een 2u-ja- rige verkoper R. P. H. M. uit Rotter- dam konden zich op deze wijze redden. De auto werd later door een kraanwa gen op de wal gebracht. Tijdens controle op de maximum snelheid op de Rotterdamsedijk, hield de politie o.a. de auto bestuurd door de 27- jarige stucadoor A. H. uit Rotterdam aan. Alles bleek in orde, doch een zesde zintuig deed de controlerende politieman pntdekken, dat chassisbalken en dwars ligger van het voorwiel waren doorge roest zodat de auto een groot gevaar op de weg betekende. De eigenaar wps de politie hoogst dankbaar voor deze ontdekking en uiteraard werd het voer tuig van de weg genomen. Op de Nieuwe Haven ontstond brand in een autobusje, bestuurd door de 20- jarige chauffeur A. W. van D. uit Rot terdam. Personeel van een nabij gele gen garage bluste het vuur, waarbij al leen de bedrading werd gehavend. De uitgeruste brandweer behoefde geen dienst te doen. Van een op een plein Achter de Teerstof geparkeerde auto, werden de koplampen en achterlampen gestolen. Opnieuw is ingebroken in het St.-Li- duina Lyceum, waarbij twee luidspre kers, elk ter waarde van 110, werden gestolen. De 29-jarige pompbediende P. V. had bij het station aan de Rotterdamsedijk vergeten des avonds een autocrick ter waarde van ƒ300, binnen te halen. Des morgens bleek de crick verdwenen. Op de Vlaardingerdijk, nabij de oude ingang Wilton Fijenoord, kwam de 51-ja- rige schilder K. J. v.d. P. uit Vlaardin- gen met zijn fiets te vallen, waarschijn lijk doordat de 18-jarige bromfietser W. H. eveneens uit Vlaardingen hem een duw gaf. De wielrijder bekwam verwon dingen en werd door de GGD voor onder zoek naar het Holy-ziekenhuis vervoerd. B.Z.L breidt het werk uit De jongerengroep, zo in de leeftijd van 12-16 jaar die onder de naam van B.Z.I. (Bezoek Zieken Invaliden) ziet -de be langstelling voor het werk toenemen. Niet alleen dat het aantal medewerkers in Kethel-Schiedam nu reeds tot 15 is ge stegen. doch het aantal aanvragen orrr bezoek van zieken en eenzamen stijgt eveneens. Verder is het de bedoeling om een ,,baby-slt" in te stellen, omdat ook daar veel vraag naar bestaat. Het is nog steeds niet gelukt een vergaderge legenheid te vinden en het is dringend nodig dat tenminste eenmaal per maand de jongens en meisies bijeen komen om het werk te bespreken en verdelen. De penningmeester Wim Post 'tel 159836) doet evenals zijn mede-bestuursleden al le moeite om een lokaal te verkrijgen, teneinde het bezoek aan zieke kinderen en bejaarden zo goed mogelijk te laten functioneren. Voor Korte Hoogstraat 18 Rotterdam Telefoon (010) 135763 HE boerderijen te Kethel komen steeds meer in de verstedelijking te liggen. Men zou het ook de verdrukking kunnen noemen. Hoe lang deze boerderij nog zal bestaan is niet te voorspellen, maar gezien het uitgevoerde stratenplan, dat langs de drempel van deze hofstede opdoemt, lijkt het, dat haar dagen geteld zijn. De hoop blijft bestaan, dat de oude dorpskern bij de viersprong gespaard zal blijven, hetgeen naar ik meen ook de bedoeling is. De boerderij van de tekening op de hoek van de Zwaluwlaan bekoorde mij zozeer, dat ifc niet geaarzeld heb haar in beeld te brengen, al heb ik er wel een maartse storm voor moeten doorstaan. OCTAVE DECONINCK Jeugdgebouw werd weer geopend Het gebouw Jeugdhaven aan de Lan ge Haven was reeds lange tijd aan ver nieuwing en restauratie toe. Na acht jaar van intensief gebruik, voldeed het gebouw niet meer aan de eisen. Met hulp van veie vriiwillige werkers is het gelukt de restauratie uit te Als gevolg hiervan zal ook de vroej re sociëteit Passe-Partout van de cl ieugdvereniging weer aanvangen, die op vrijdag- zaterdag, en zondagavond ge opend zal zijn. Trio Pim Jacobs in Schiedam Onder auspiciën der vereniging Vrien den van het Stedelijk Museum Schie dam, wordt donderdagavond, 16 maart In, de aula. van het museum een jazz concert gegeven door het trio Pim Ja cobs. bestaande uit Pim Jacobs, pfano, Rood Jacobs, bas en Wim Overgaauw, guitaar. Het programma is samengesteld uit mo derne jazz-muziek met improvisatie en naar gelang der omstandigheden toege licht door Pim Jacobs. VOOR VADER, MOEDER EN KIND Ds. A. Krijger in nieuwe gemeente Bijna 200 leden van de geref. kerk van Schiedam hebben de reis naar Wier den gemaakt, om daar getuige te zijn van de intrede en bevestiging van ds. W. A. Krijger, die vele jaren de geref. kerk van Schiedam heeft gediend. De predikant sprak in de dienst over 2 Kon. 2 vers 23-25, waarna verschil lende toespraken volgden, o.a. van de burgemeester van Wierden. Na de dienst bleven de Schiedamse gasten nog enige tijd 'om kennis te ma ken met verscheidene kerkleden van Wierden. Hoestdrcnk in fabletvorm.95ct Groningers bijeen De ..Grunneger Verainen veur Schie dam. Vlaardingen en Kontraaien" ,,Gru- no" (secretariaat Van Swindensingel 46a Schiedam) geeft vrijdag 17 maart in de zaal Irene te Vlaardingen een geest avond, waarin de bekende „Grunneger Randstadspeulers'' het toneelstuk .Loods aan boord" van Jan Fabricius opvoeren. Na afloop is er dansen. „Gru- no" bestaat reeds sinds 1924 en heeft tal van activiteiten. Er zijn amusements avonden, waarin o.a. de Groningse Cul tuur wordt besproken. Het seizoen wordt afgesloten met een algemene vergade ring in mei. Er is een Rederijkerskamer die echter door gebrek aan voldoende le den weinig actief is geweest Er zijn se nior- en juniorleden en donateurs. De vereniging bezit een eigen orgaan. Denk aan het formulier voor de SPORTTOTO. Benut uw kans op een buitenkans. Doe ook deze week mee Ter inleiding van het cricket-seizoen, wordt vrijdagavond 17 maart in het clubhuis van Hermes-D:V.S. Schiedam een quiz-avond gehouden omtrent de spelregels door de heer G. Stallman, die tevens iets zal vertellen over zijn ervaringea over het spel. (■rundig Itandreeorder TK 120 Deze reeorder mei hand 1<>Iwerk van f .'UIII KOST NU geheel compleet met accessoires en band Onlangs hebben we 4n ons blad er reeds melding van gemaakt, dat na de aflevering van de ..Mosli", een stuk werk was verdwenen en hoewel er nog genoeg voor de afdeling reparatie bij Wilton- Fijenoord Schiedam wacht, er toch on zekerheid bestond wat er met de ..Ariet ta S. Livanos" gaat gebeuren. Hierover deelt thans ..Wilton-Fijenoord Nieuws" o.a. het volgende mede: Bij velen in ons bedrijf zal ongetwij feld de laatste weken de vraag zijn op gekomen waarom dit schip met de aan zienlijke schade aan de voortstuwingsin stallatie en ook schade aan de scheeps romp en accommodatie zo rustig en on beroerd aan onze kade ligt. Men zou eerder verwachten, dat het een objekt van grote aktiviteit voor onze reparatieafdeling zou zijn, temeer daar immers enige dagen na aankomst van deze tanker aan onze werf bekend werd, dat Wilton na scherpe internationale konkurrentie de reparatie-opdracht had verworven. Inderdaad was dit laatste het geval. Echter de historie van een schip is soms net zo ingewikkeld als die van sommige mensen. We kennen het ge zegde: ,,In 't verleden ligt het heden, in het nu, wat komen gaat". Dit geldt ook voor dit schip. Het werd in 1958 gebouwd op de werf van Newport News Shipbuil ding Drydock Company, U.S.A. voor rekening van een maatschappij, die dee! uitmaakt van het concern van wijlen de recter Stavros Livanos. Het in de vaart brengen van een in de Verenigde Staten, en met toestemming van de betrokken autoriteiten, gebouwd schip door een buitenlandse rederij brengt voor deze rederij bepaalde konse- kwenties mede, die soms plotseling aan de dag kunnen treden. De overwegingen, die normaal een be slissende invloed hebben bij het al of niet repareren van een schip, zijn de zelfde als bijvoorbeeld die bij het beslui ten of men z'n beschadigde auto al dan niet zal laten repareren. In hoofdzaak, is het ekonomisch ver antwoord, d.w.z. zijn de reparatiekos ten lager dan, gelijk aan of hoger dan de ekonomische waarde van het objekt als het gerepareerd is, de restwaarde van het beschadigde objekt in aanmerking ne mende? We laten hier even buiten beschouwing een bijkomstige faktor bij een schip, n.l. of het al dan niet een nog geruime tijd geldig en voordelig zgn. time char ter heeft. Welnu, nadat de rederij in samenwer king met de assuradeuren de reparatie specificatie had opgemaakt en tenders hierop verkregen waren, werd de laag ste reparatie-offerte (nl. die van Wilton) geaccepteerd en het werk opgedragen. De rederij had buitendien pok nog zeer veel andere, met het schadegeval samen hangende kosten van de assuradeuren te vorderen, waarover blijkbaar na enige dagen door partijen overeenstem ming werd bereikt. Eerrt daarna reali seerde men zich van rederijkant dat de totale reparatiekosten toch wel zo hoog waren, dat deze in feite de ekonomische waarde van het gerepareerde schip te boven gingen. Dit gaf de rederij aan leiding ons na aanvankelijke reparatie opdracht een paar dagen later te verzoe ken de reparaties voorlopig op te schor- i. Onlangs werd ons definitief meege deeld, dat behoudens bepaalde procedu rekwesties, het beschadigde schip Betalen in 5 keer kost niets meer IN ONZE ETALAGES ZIET U NOG MEER LEUKE AANBIEDINGEN i-M m m mm m m i Meent 129 Rotterdam w Grunctig specialist i she lies" (zoals het ligt) naar een Ameri kaanse rederij is verkocht. Wat deze re derij met het vaartuig zal gaan doen, is op het moment van schrijven van dit ar tikeltje nog niet bekend. Dat dit gebeu- stige periode. Door het wegvallen deze reparatiemogelijkheid ontstond een vacuum, wat resulteerde in een tijdelijke onderbezetting voor bepaalde afdelin gen. De reparatieafdeling werkte natuur lijk in hoog tempo om de ontstane situa tie het hoofd te bieden. zijn voorzien, plotseling kleine storingen te verwerken krijgen. In dit verband moge opgemerkt worden dat, voor zover dat nog speciale nadruk nodig zou heb ben. het een uitermate belangrijke zaak is, dat wij allen, werknemers in ons be drijf, en ieder naar gelang van de plaats B. en W. van Schiedam vragen de raad een krediet te verlenen van totaal f 1.942.000,- ten behoeve van diverse uit te voeren werken in Kethel-Oost. enke le straten in het zuiden, westen en oos ten der stad, benevens derde gedeelte van tuindorp Kethel. De kosten van rio leringswerken en op peil brengen van de groenvoorzieningen zijn begroot op f 1.015.000,-. waarbij komt f 927.000.- voor vernieuwen van gas- en waterlei dingen etc. door de Technische bedrijven. die hij in het produktieproces inneemt en naar zijn vermogen, moet medewer ken om zulke incidentele moeilijkheden op te vangen. de afdeling Nieuwbouw te laten assiste ren en hen, die op de werf Rotterdam werkzaam zijn, tijdelijk in Schiedam te werk te stellen, of andersom. Ook zou bijv. mogelijk zijn, dat een tijdelijke grotere nachtploeg vereist wordt en dat hiervoor een beroep op u gedaan zal worden. Verder kan het voorkomen, dat een aantal van onze werknemers van een be-1 paalde afdeling of van sommige afdelfa- gen enige dagen, soms wel eens een paar weken, door gebrek aan werk fa de kan- tine zit, terwijl nog werknemers van on deraannemers (die dan echter met een ander soort werkzaamheden bezig zijn) volop vooruit kunnen. De afgelopen ja ren hebben ons wel eens (en meer dan eens) laten ervaren, dat in zulke situa ties zij, die in de kantine zaten, niet be-; reid „waren zulk werk van onderaanne- mers zelf ter hand te nemén. Vooropge- steld zij, dat ervan uitgegaan dient te worden, dat de soort van werk waarover - hier gesproken wordt, moet liggen in de .sfeer waarvan redelijkerwijze gezegd - kan worden, dat het. de eigenwaarde van de betrokkene geen afbreuk doet. ofschoon het ander werk is cfan hij nor maal pleegt uit te voeren. Bij een persoonlijke instelling van Ie-, der van ons, dat het, een bedrijfsbelang. dus ook ons aller en persoonlijk belang' is. dat in zulke situaties wij naar beste vermogen de bereidheid moeten opbren gen om te handelen zoals de omstandig-' heden dat vereisen, zullen we ongetwij feld de toekomst hoopvol tegemoet kun nen blijven zien. Dr basis voor een suksesvolle inter nationale konkurrentie is aanwezig, ni. een moderne, goed uitgeruste werf, in één van de drukste havens ter wereld, we kennen ons vak, en we willen wer ken. Wie neemt de handschoen op? Voor al onze klanten voortaan meer luxe en gemak voor zo'n handige schoenenzak voor 6 paar schoenen, waarmee in de kasten enorm veel ruimte en orde komt. Van solide plastic, keurig afge werkt met metalen ophangstrip met haak voor in de kast of tegen de kastdeur. Gisteren hog 3.als speciale aanbieding koopt U hem voor nog geen ander halve gulden. schoenenzak voor 6 Vrijdag en zaterdag'verkopen wij In onze Parfumerie afdaling deze luxe en zeer practlsche schoenenzakken, voor danies- en heren schoenen, (6 paar)

De Havenloods | 1967 | | pagina 7