ill j UIT DE RAADSAGENDA Drs. H. v. d. Doel heeft kritiek op P.v.d.A. WASAUTOMAAT v. LOON DAM Verdien f 1.000 door een naaimachine te kopen, onverschillig welk merk! DE HAVENLOUj - i. r 4C - Houtwerk van vele jaren op een hoop. CENTRALE VERWARMING TELEFOON 19 9922 CLIMAIR N V. - ROTTERDAM Jongerendienst in Opstandingskerk Zondag.-19 maart, om 7 uur 's-avonds. vindt weer de maandelijkse dienst voor Jongeren plaats. Deze zal gehouden wor den in de Opstandingskerk, Burgemees ter Honnerlage Gretelaan-hoek P. J. Troelstralaan, Schiedam. Deze dienst zal een bijzondere tint krijgen. De liederen worden namelijk gespeeld door een com bo, wat het zingen zeker vergemakkelij ken zal. Voorts zal door de Spelgroep Hervormde Jeugdraad Schiedam op een speciaal voor dit doel geconstrueerd {Jo dium een pantomimisch spel opvoeren met als thema de bekende gelijkenis van de Verloren Zoon. Er zal in deze dienst, waarin jeugdpredikant ds- A. Ie Coq zal voorgaan, een zeer korte preek gehou den worden, want na de dienst kunnen we in een grootse discussie in de beneden zaal zelf aan het woord zijn. De koffie zal niet ontbreken!! Dus noteer even: zondag 19 maart, 7 uur 's-avonds, Opstandingskerk, Burg. Honn. Gretelaan-hoek P. J. Troelstra laan. blijvend goedkoper Voor al die huismoeders, die de kale plekjes in de vloerbedek king angstvallig in de gaten hou den of bedekken... is deze aan bieding bedoeld. Sisal-tapijt van een overbekend merk, waarvan wij echter de naam niet mogen noemen... maar als U het ziet, herkent U het direct, ook de prijs... 7.95 per meter. Nu met de schoonmaak de kroon op Uw werk... een spiksplinter nieuwe vloerbedekking voor een prijs, die te betalen is, per meter voor nog géén vijf gulden. T\ominerend in de oude dorpskern van Kethel staat er het ned. herv. kerkgebouw. Het gebouw onderging in 1929 een uit wendige restauratie en thans is het in terieur aan de beurt. Het heeft lang geduurd alvorens tot de uitvoering der plannen kon worden overgegaan. Door Rijksmonumentenzorg, dat ook de zorg over dit monument laat gaart, is de vereiste toestemming verleend en nog vrij onverwacht kon met het werk worden aangevangen. De oude banken etc. zijn nu uit hel schip der kerk verwijderd, zodat de verschillende ambachtslieden over vol doende'ruimte beschikken, om de mu ren, ramen enz. een goede beurt te geven. Men hoopt het werk dit jaar nog ge reed te krijgen. Als gevolg der sterke groei van Ke thel - Groenoord door woningbouw, is het aantal lidmaten der ned. herv. kerk zodanig gestegen, dat plannen worden overwogen tot bouw vpn een tweede kerk over te gaan, die dan meer in Groenoord zal verrijzen. ^^®Tiilïenïaat Vrijdag en zaterdag verkopen wij dit originele Sisal tapijt (met kleine schoonheidsfoutjes, die niets afdoen a an de kwaliteit) in diverse fraaie kleuren, per meter voor (ft. best. Maandagavond, 20 maart om achtuur zal de gemeenteraad van Schiedam ver gaderen. De agenda bevat 22 punten ter behandeling. Ontvangen is een schrijven van chauf feurs van Sheel Nederland inzake de „groene golf' op de burgemeester Van Haarenlaan. B. en W. stellen de raad voor dit schrijven in handen te geven ter afdoening onder mededeling, dat de ze aangelegenheid opnieuw wordt bezien na ingebruikname van rijksweg 20. Het bestuur der St. Barnardusschool vraagt medewerking voor aanschaf van leerlingensets, waarvan de kosten op f 6300 worden geraamd. Voorgesteld wordt medewerking te verlenen. In het rechtsgeding tot onteigening van huis .schuur en erf in het plan Woudhoek-Spaland, is door de rechtbank te Rotterdam vonnis gewezen. Voor be talen van de schadeloosstelling moet een krediet worden verleend, benevens voor belastingschade die betrokkene zal lijden Voorgesteld wordt om ten behoeve van de te houden middenstandsbeurs In- habe in de sporthal van zaterdag 15 tot en met zaterdag 22 april, een ontheffing te verlenen voor de stand op de bepa lingen der winkelsluitingswet, zodat ver koop tot 23 uur. met uitzondering van zondags, mogelijk is. Het bestuur van de geref. Groen van Prinsterersehool vraagt medewerking voor het doen automatiseren van de cen trale verwarming in de school aan de Singel, Omdat de stookinstallatde in de kelder moet blijven, wordt ombouw tot aardgasverwarming niet gewenst geacht en oliestook voorgesteld. De kosten voor vervangen der pton. 30 jaar oude cokesketel worden door het schoolbestuur gedragen. Mime en pliizzers in den Teirquasth Zaterdag, 18 maart gaat de deur van de benedenzaal van de Opstandingskerk om half acht weer open om de leden van sociëteit „den teirquasth" een stukje amusement te bieden. Er wordt gedanst op rhythm and blues muziek, voortge bracht door de Rotterdamse Phizzers. (Joost mag weten wat dat betekent: to fizz-sissen, bruisen; fizz F (familiaar) ge sis, fut, mousserende drank, inz. cham pagne). Je ziet: wij kunnen er alle kan- teq mee uit. Een band met zo'n naam mdet gewoon goed zijn. Natuurlijk is er meer op deze avond. Jan Neef en Peter Beckmann, beiden lid van een mime- theater in Rotterdam, zullen de beste pantomimes uit hun repertoire ten tone le brengen: de lifter, alpinist, biljarten, la ronde, naald en draad. Het mimethea- ter heeft al vele optredens in binnen- en buitenland achter de rug, de persstem men erover zijn zeer lovend, kortom: het belooft weer heel wat te worden za terdag in de sociëteit. Zaterdag, 18 maart: de 18e avond van sociëteit „den teirquasth" in de beneden zaal van de Opstandingskerk, Dr. Kuy- perlaan te Schiedam Zaal open 7.30 uur. aanvang 8 uur. Toegangsprijs f 1,50, al leen toegang voor leden. Informaties: Cis van Mansum, B.K.laan 245a, Schie dam. Tel. 263633. Reeds nu wordt door het bestuur het jaarfeest no. 1 van de so ciëteit aangekondigd. Het 1-jarig bestaan (w.c.-papieren jubileum) wordt gevietd op zaterdag 1 april (beslist geen grap) met de beatband Panique en het knots gekke Moj o-cabaret. In de afgelopen maand werd bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam in to taal f 3.440.818,09 ingelegd, terwijl f 2.871.058,84 werd terugbetaald, tegen een inleg en terugbetaling van respec tievelijk f 2.881.059,79 en f 2.080.620,14 over februari 1966. Een groot inlegover- schot dus in februari 1967, n.l, van f 569.759,25, dat niettemin achterblijft bij dat van februari 1966 van f 800.439,65. Opvallend is bij het nader bezien van de inleg- en terugbetalingscijfers de gro te stijging van de omzet in geld in één jaar tijds. De voornaamste oorzaak hier van is het steeds toenemende gebruik van overheid en bedrijven de salarissen van het personeel via de spaarbank te doen uitbetalen. Ook de postenomzet werd daardoor beïnvloed. Het aantal in lagen bij het hoofdkantoor en de bij kantoren steeg vergeleken met februari 1966 met 900, dat van de terugbetalin gen met 885. De aan de Spaarbank toe vertrouwde gelden en de reserves waren ultimo februari voor- f 32.287.845,96 be legd in effecten, voor f 8.551.526,39 in hypotheken en voor f 15.794.536,55 in on derhandse leningen aan gemeenten e.d. De onbelegde en op korte termijn be legde middelen bedroegen f 6.815.376,iy De kosten voor veranderen der instal latie worden geraamd op f17.471, bene vens f2415.- voor bijplaatsen van radia toren. Voor sloopwerk in de binnenstad is in november 1966 een krediet van f25.000,. verleend, welk bedrag thans is verbruikt. Daarom wordt opnieuw f 25.000,- gevraagd. De werkzaamheden voor de bouw van het nieuwe ziekenhuis zijn thans zovei gevorderd, dat kan worden overgegaan tot aanbesteding der bouw van het zus terhuis, waarbij wordt voorgesteld deze onderhands te doen plaats vinden, waar voor ook Schiedamse aannemers die daarvoor in aanmerking komen, worden uitgenodigd. Voor vi grond landseweg. Als prijs vi grond stellen B. en W. f 62.25 per m2. het bedrijf ver- i^perceel de 1800 m2 Ter bevordering der leefbaarheid op het woonwagenkamp Is het nodig enkele verbeteringen o.a. op sanitairgebied aan te brengen. Er zullen tien toiletten wor den bijgebouwd, zodat het aantal 17 be draagt. De wasplaats moet beter worden beschut en herstel ar verricht. herstel aan de toegangsweg Aangezien het plan voor een regionaal woonwagenkamp nog in studie is en niet kan worden gezegd waar dit zal komen, vragen B. en W. een krediet van f 20.500.- voor genoemd doel. Welk merk Welk type T Welke prijs Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con su meuten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten voorlichtingsbureau (C.V.B.) Postbus 207. Dordrecht (blokletters s.v.p.) Gedurende de tijd dat de oude kerk wordt gerestaureerd, zullen de diensten 'o.a. in de Rank worden gehouden. In verband ook met de uitbreiding der gemeente, is een beroep uitge bracht op ds. E. Verwaal te Lith-Oyen in Noord-Brabant om een tweede plaats te komen bezetten. Matthaus Passion in Ylaardingen tiepartij, Cornelis Schell Christuspartij, Inge Keemink Sopraan, Tine v.d. Laan Alt, Gerard van Dolder tenor kleine p onder leiding van mevr. Verhoef- Torn. Instrumentale solisten zijn: Roland Masin viool, Joh. v.d. Velden, viool, Ot- tolien van Vreeswijk fluit, Wim Knip hobo, Han van Dalen hobo d'amore, Nel ly Duin viola da gamba. Rob Reuling Continuo, Jaap Spicht clavecimbel, Koos Bons orgel, het geheel onder leiding van de heer Piet Struijk. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de diver se bestuurders. De toegangsprijs be draagt f5 en voor scholieren en houders van jeugdpaspoorten f 2,50. Voor Maassluis zijn de kaarten uitslui tend verkrijgbaar bij het reisbureau Prins aan de Noord vliet, hier kan men ook inlichtingen inwinnen omtrent de reis naar Vlaardingen. Verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar aan het secretariaat Prins Hendriklaan 93. Wijziging in bouwplan De gemeenteraad van Schiedam be sloot in 1964 tot verkoop van het per ceel grond, gelegen op de hoek van de Parkweg en de Burgemeester Honner lage Gretelaan voor de bouw van een flat aan de Coöp. Ver. „Arbeiders Coöpe ratie voor het uitvoeren van Bouwwer ken Rotterdam" U.A. te Rotterdam. De realisering van deze bouw is vertraagd door het feit, dat het steeds moeilijker werd een exploitabel plan te maken. De grondprijs van f 245.000,- was ge baseerd op de bouw van 32 woningen a f 4.500,. per woning en 5 winkels a f 10.000,- per winkel. Me ziet nu kans een exploitabele bpuw te realiseren, mits er tussen de woningen en de win kels een kantoorlaag komt. Gezien de gerezen moeilijkheden zijn B. en W. van mening hiermede akkoord te kunnen gaan, terwijl de A.C.B. zich bereid ver klaard heeft een verhoging van de grondprijs met f 18.000,- te betalen, ge lijk aan de prijs voor 4 woningen. Spelgroep Westland naar Maasland Spelgroep „Westland" bij de meeste mensen wel bekend als de jaarlijks tij dens de oogstfeesten in et Heilige Geesthofje te Naaldwijk optredende ca baretgroep heeft een uitnodiging van de CJV om een avond in Maasland te ver zorgen aangenomen. De spelgroep Westland komt zaterdag avond, 18 maart in de Magneet naast de Geref. kerk met een programma ge titeld „Bis-kwadraat". De avond begint om 8 uur, maar half acht is de zaal open. Kaarten zijn bij de leden of aan de zaal verkrijgbaar. HUISMAN TOPHITS Moderne sportieve 2-riJ regencoat in dubbele gabardine Hazewind sportcoat met corduroy kraag kleren maken de man Huisman maakt de kleren KORTE HOOGSTRAAT 15 16 MIDDELLANDSTRAAT 98-100 WOLPHAERTSBOCHT 218 - 224 TPijdens een vergadering van de afde- ling Vlaardingen-centrum van de Partij van de Arbeid heeft het pas ge kozen Tweede-Kamerlid voor de PvdA drs. H. v.d. Doel verklaart dat de PvdA grote verantwoordelijkheid heeft voor de huidige werkloosheid. Te veel heeft de partij echter de schuld aan anderen ge geven zonder te erkennen dat men ook zelf schuldig tuas. Deze kritiek van drs. v.d. Doel opsteller van Tien over Rood lokte nogal wat reacties zijn toehoorders. Op de vraag hij dergelijke dingen niet voor ae ver kiezingen had gezegd, dan had de kie zer tenminste gezien dat de partij ook fouten erkent, antwoordde drs. v. d. Doel dat hij vijf weken lang dit soort kritiek gespuid had. Spreker had nog meer kritische op merkingen over het beleid van de par tij en voer politieke vraagstukken in het algemeen. Er werd door de aanwezigen dan ook uitgebreid gedebatteerd. Drs. v. d. Doel meende dat het kabinet-Cals te recht de overheidsuitgaven sneller wil de laten stijgen maar dat het heeft ver- de consumptieve sector eveneens snel stegen. Hierdoor ontstond een krapte aan kapitaal wat weer tengevolge had dat bedrijven moesten sluiten. Het kabi net-Cals heeft bij de verzwaring van de lasten te weinig rekening gehouden met het feit dat de sterkste schouders de zwaarste lasten moeten dragen. De Pv dA heeft een nederlaag geleden omdat de werkgelegenheid juist bij de verkie zingen zo zwaar heeft gewogen. De heer v.d. Doel meende dat het grote succes van D66 vooral te danken is aan de kiezers die zich afkeerden van de grote partijen. Dat is een grote re factor geweest dan een instemming van de kiezer met de staatkundige doelstellingen of het programma van D66. De vervaging van de partijprogram ma's en de politiek van compromissen is voor een zeer groot deel. de oorzaak van de crisis in de democratie. Het ver schil tussen de partijen is niet duide lijk voor de kiezer. De heer v.d. Doel beweerde dat de Partij van de Arbeid zich vergist heeft te denken, dat er geen armoede meer bestaat. Hij voor zag in de toekomst een klassenstrijd tus sen de mensen met veel aangeboren in telligentie en hen die op dit punt min der bedeeld zijn. De intellectuelen kun nen de grootste salarissen gaan L lin- gen. De heer v.d. Doel meende dat ver standelijke vermogens evenmin als ver schil in sekse een reden mogen zijn voor verschil in klasse. Wel vond hij dat de inspanningen van iemand om ho gerop te komen gehonoreerd mor rn worden. Het intellectuele kader van de PvdA staat in deze strijd nu nog ran de verkeerde kant. We moeten leiders krijgen die idealistisch genoeg zijn om voor de rechten van anderen op te ko men. Vara-vergadering Vrijdag 17 maart belegt de afdeling van Schiedam van de Vara haar jaar vergadering in het Volksgebouw Tuinlaan 50 aanvang 8 uur. De agenda van deze vergadering be vat onder meer behandeling van het ver slag van de secretaris en de penning- Bij bestuursverkiezing is aftredend de secretaris M. Boomsluiter en de bestuur ders F S. Sjoerdsma en C. Holewijn ai- len zijn herkiesbaar. Verder zijn er twee vacatures waarin moet worden voorzien. Bespreking en delegatie naar de Districts vergadering van Zuid-Hoi- land. Daar worden de verenigingsraad- candidaten gekozen waar ook de aftre dende secretaris M. Boomsluiter er een Bespreking jaarverslag en omroep- rapport van het hoofdbestuur. Vooral dit punt geeft de leden van de VARA mede zeggenschap. Verder gaat de VARA op zaterdag 1 april een studiotocht maken met bij woning van een opnameprogramma. De bus is al geheel vol en er gaan 45 personen mee. De tocht gaat door de bollenstreek via Aalsmeer naar Hilver sum. Na afloop programma gaat de tocnt in de richting Amersfoort naar Leersum waar het diner gebruikt wordt. bij alle zaken van In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, stellen B. en W. de raad voor aan mei. A. M. Ver veen eervol ontslag te verlenen als on derwijzeres aan de Comeniusschool A. Door vertrek naar Rotterdam wordt voorgesteld de heer W. N. Reihorst, leraar aan de gemeentelijke handels avondschool eervol ontslag te verlenen. Voor de afd. Schiedam van de SGP zal dinsdagavond 21 maart in het Ge ref. jeugdhuis jhr. F. T. Roeters van Lennep, Ambachtsheer te 's Heer Abts- kerke van Wassenaar eeen nabeschou wing houden over de resultaten der ka merverkiezingen. Zang- en gebedsdienst in Maasland Ook dit jaar zal in de stille week voor pasen een zang- en gebedsdienst gehou den worden in de Ned. herv. kerk te Maasland op woensdag 22 maart. Deze dienst begint om 8 uur. Deze dienst draagt een open karakter, waarin ieder een kerkelijk of niet kerkelijk, welkom is en waaraan meegewerkt wordt door leden van de Maaslandse R.K. Kerk, Geref. Kerk en Herv. Kerk. Het muzika le deel wordt verzorgd door de Geref. zangvereniging „Hosanna", die de kan- tate „Nichts soli uns scheiden" van D Buxtehude zal uitvoeren onder leiding van de dirigent Sander van Marion. De herv. zangvereniging „Te Deum Laudamus" zal enige koralen zingen uit de Mattheus passion van Joh. S. Bach, onder leiding van de dirigent Otto de Vaal. Aan het orgel de heer R. Bakker. blijvend goedkoper Voor het lekkerste bakje is toch steeds de voorwaarde: de kof fie vers gemalen. En dat kan nu met deze electri- sche koffiemolen van een zeer bekend merk die wij gaan ver kopen voor nog géén tientje. Moderne koffiemolen in fraaie pasteltinten, met grote maal- beker, doorzichtig deksel en veilige drukknopbediening... en bovendien nog met 2 jaar garan- Inlightingen bij PFAFF NAAIMACHINEHUIS ROTTERDAM - Stadhuisplein 34, tel. (010) 121950. ROTTERDAM-Z - Hlllevliet 61. Tewje, In boter en kaas door Sjolem Aleichem. Het is een bekende truc. Zo gauw van een goed verhaal een film of een rnisn- cal gemaakt wordt, verschijnt prompt een heruitgave van het boek. Zo ook in het geval van de musical Anatevka. die onlangs in première ging Het ver haal van Sjolem Aleichem werd onmid- delijk gedrukt en onder de naam „Tew je, in boteT en kaas" op de markt gt het verhaal van Tewje en zijn vijf doch ters. Het verhaal blijft er steengoed bij uee je s;aiu jep jaop suaguoAQ 'iqoEjq Uitgave van Polak Van Gennep. Prijs f7,90 Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze huishoudafdeling be neden, deze solide en moderne koffiemolen, met 2 jaar garantie

De Havenloods | 1967 | | pagina 9