nonopolë Schiedamse Groenoordwijk vertoont woestijnallures Combi ,JAND schuurt de MAAG KUNSTGEBITTEN De Goede Tijding Veiligheid v. Haarenlaan opnieuw bekeken VAN HEES Schoenservice De Havenloods gesloten Veertig jaar in de muziek ADEL ROSSA DE HAVENLOODS weekblad voor schiedam 16e jaargang no. 21 donderdag 23 maart 1967 Deze editie wordt buis aan huis bezorgd in Schiedam en Kethel. OPLAGE 27.000 Combinaties met onze edities "in Botterdam, Vlaardingen, Maassluis, Hoek v. Holland, en/of IJssel en Lekstreek mogelijk: TOTALE OPLAUE 2:12.000 onder accountantscontrole. Redactie Schiedam: Leo 't Hart, Burg. v. Haarenlaan 910, Telefoon 266900. Aangesloten bij de Nederlandse Huis-aan-Huisblad ?ert WESTBLAAK 25, ROTTERDAM TELEFOON 13.21.70 (5 lijnenJ POSTGIRO 18344 ADVERTENTIES TOT WOENSDAG 10 UUR UITGAVE STICHTING „DE JEUGDHAVEN" JJet is onder de huidige omstandgiheden hier welhaast een onleefbaar gebied. We hebben te lijden van zandstormen, van buitendeuren die niet open of niet dicht zjjn te krfjgen als het hard waait. Portieren van auto's die worden geopend, worden uit de handen gerukt en ver nield, de motor van de auto wordt door zand onjklaar. We hebben in een kilometer omgeving geen enkele winkel om eerste levensbehoeften te kopen. Het is een verlaten gebied, waar de wind vrij spel heeft en je gemakkelijk een ziekte op je hals kunt halen." Zo luiden de noodkreten van de bewoners uit het Groenoord-gebied, zoals het Straussplein en omgeving. Het klonk, allemaal erg genoeg om deze nieuwste woonwijk van Schiedam eens te bezichtigen en inderdaad, er is van dit alles geen woord overdreven. Hoe lieflijk de straatnamen gewijd aan toondichters en componisten van de oude tijden op zichzelf moge zijn, het is er alles harde werkelijkheid der on prettige levensomstandigheden voor de bewoners van deze nieuwe wijk. en daarvan zou iedere huisvrouw kun nen getuigen moet men dus de lange afstand afleggen. W inkelproblemen Niet iedereen is in het bezit van een auto en die is ook niet altijd voor de deur. Dan kan de enkele boodschap veel narigheid met zich brengen, vooral indien de weersomstandigoheden minder gunstig zijn, zoals bij regen, wind, kou enz. Dat alles bij zulk een openheid en „tochtgatenInderdaad rijdt een enkele leverancier in de buurt, maar bij on verwachte visite of door welk feit dan ook, kan in een huishouden iets nodig zijn. Geen winkel in de omgeving. „Waarom heeft men in de buurt niet zolang een noodwinkeltje ingericht", zo stellen de reeds talrijke bewoners zich de vraag. Bovendien wonen hier tal van bejaarden en invaliden. Het is een alles behalve aantrekkelijke situatie. „Zodra ik de kans zou krijgen, ga ik hier vandaan. Dan woon je in het Nieuwland met al die moderne winkels heel wat prettiger", al dus een bewoonster van de kunstenaars buurt. waar het kennelijk allesbehalve „uit de kunst" ls. Wat te doen Er wordt in de omgeving intensief ge bouwd, straten en wegen aangelegd. Dat daar zand bij te pas komt ls duidelijk. Bovendien levert de in aanleg zijnde rijksweg eveneens een flinke portie stuif zand. Omdat het alles nog open is, er volop tochthoeken zijn, is het er een vrij wel permanente zandverstuiving, zelfs al is de wind minder krachtig. Maar met de storm van de laatste tijd is de situa tie welhaast onhoudbaar. Iemand die onder dergelijke weersom standigheden weieens een strandwande ling heeft gemaakt kan het zich voorstel len. De ogen waaien blind, men eet zand. Dat is niet het enige. Op sommige hoe ken vormen zich kleine zandbergjes, soms voor ingangen van de flats, zodat de bewoners met moeite zich er doorheen kunnen werken. Geparkeerde auto's krijgen ook hun deel van het zand. dat zich in de motor werkt. In de straten het beeld van verwaaid zand. Stormellende J gevaren e. handen zijn buitendeuren soms niet in toom te hou den. Dit kan voor volwassenen al moei- ven, bepaal r kinderen. „Je moet je zelf niet realiseren wat er kan gebeuren, wanneer een kind be kneld raakt russen zo'n dicht slaande deur", zei ons een flatbewoner..." Het gebeurde dezer dagen, dat een autobestuurder zijn voertuig wilde ver laten en het portier dat hij opende door een rukwind werd gegrepen en compleet van de auto gerukt. Dat is een kostbare geschiedenis! "JVTaast deze „natuurlijke narigheden 1 zijn er ook moeilijkheden met de win kels. De afstand vanaf het Straussplein en omgeving naar het dichtstbijzijnde win kelcentrum aan de Laan van Bolnes, zal rond een kilometer zijn. Voor een doosje lucifers; een vergeten pond zout of enig ander artikel, waar om men plotseling verlegen kan zitten «■ill SUPERMARKT 's GRAVELANDSEWEG 606—608 Zie onze advertentie pag. 3 REPARATIES 20-karaats gouden kroon - per reparatie INSTITUUT DENTILIA Hoogstraat 40, R'dam, Tel. oto 12 60 ui Trams 1, 2, 9, 4, 9, 10, 16. 11 en bussen 31 en 34 regelen te treffen, al heb ik alle begrip voor de narigheden". De heer Broeyer zegde toe na te zul len gaan, of iets gedaan kan worden om het ophopen van zand voor ingang van flats tegen te gaan, b.v. door aanbrengen van een laag muurtje of andere bescher ming. „Uiteraard wordt het op den duur alles wel goed, wanneer de bebouwing enz. voltooid is, aldus de troost. Wat het winkelprobleem betreft zei ir. Broeyer dat juist dezer dagen B. f goedkeuring hebben geh in deze omgeving een t laten bouwen. Mogelijk zou aan een gegadigde voor één van deze winkels gelegenheid gege ven kunnen worden tot inrichten van een noodwinkel, omdat er uiteraard nog wel enige tijd mee heen zal gaan. alvorens dit centrum is geopend. Intussen vragen de bewoners zich af, of het niet mogelijk is om b.v. in de noord-westelijke hoek wat planken-be scherming tegen het stuifzand aan te brengen. Voor aanleg van de rijksweg, worden regelmatig vrachten zand aange voerd die even zoveel „stuifvoorraad" leveren. „Waarom kan middels een bulldozer niet wat aarde worden c als aan de Vivaldilaan", dere mogelijkheid. De kritiek is ook, dat gelijktijdig aan uitvoeren van teveel gro te werken is begonnen, zodat aan de af werking onvoldoende tijd wordt besteed. Indien de plantsoenendienst waar dit mogelijk is meteen struikgewas aan bracht, zou ook dit aan verbetering van de situatie kunnen meewerken. Hoe dan ook, er is alle reden voor de Schiedam om aan deze toestanden uit het jongste stadsdeel volle aandacht te besteden. Toen het avond geworden was, kwam een rijk man van Arimathea, genaamd Jozef, die eveneens een discipel van Je zus geworden was. Deze ging naar Pila- tus en vroeg hem om het lichaam van Jezus. Toen beval Pilatus het hem te ge ven. En Jozef nam het lichaam en wik kelde het in zuiver linnen, en hij legde het in zijn nieuw graf, dat hij in de rots had laten uithouwen, en na een grote steen voor de ingang van het graf te hebben gewenteld, ging hij heen. En daar waren Maria en Maria van Mag- dalena en de andere Maria, gezeten tegen, over het graf. De volgende dag, dat is na de Voorbe reiding, kwamen de overpriesters en de Farizeeën gezamenlijk tot Pilatus, en zij zeiden: Heer, wij hebben ons herinnerd, dat die verleider bij zijn leven gezegd heeft: Na drie dagen word Ik opgewekt. Geef daarom bevel het graf te verzeke ren tot de derde daganders konden zijn discipelen Hem komen stelen, en tot het volk zeggenHij is opgewekt uit de do- i de laatste dwaling zou erger zijn dan de e ..j. Pilatus zei tot hen: Hier i wacht, gaat heen en verze ur uw beste weten. Zij gin- n verzekerden het graf met u de steen verzegeld te h e heb- aan te wijzen, waardoor verbeteringen zouden zijn te krijgen. „Inderdaad, het is er een moeilijke situatie", gaf de directeur van Gemeen tewerken Schiedam, ir. Broeyer ons toe. „Het probleem is, dat we er volop in de bouwerij zitten, plus wegenaanleg. Wanneer het nog de moeite waard was, dan zouden we b-V. wintertarwe in kun nen zaaien, wat we onder dergelijke om standigheden weieens meer doen. of be planting aanbrengen. Het ligt in de bedoeling, in april-mel te beginnen met de verdere bebouwing en dan heeft het weinig zin nu nog maat- NAAR aanleiding van een schrijven, dat was ontvangen van een groep Sheil-chauffeurs omtrent verkeerszaken op de Burg. Van Haarenlaan stelden B. en W. van Schiedam de raad voor dit in hun handen ter afdoening te geven. De heer Kuiper kan volledig met het voorstel van B. en W. akkoord gaan. Het schrijven kan een gevolg zijn van het gebeurde bij de aanrijding van de school kinderen. De schuldvraag geheel in het midden latende, is dat een gevolg van door het rode licht rijden, hetgeen zo vaak gebeurt. De mentaliteit dient te worden bestreden, desnoods door een slagzin, zoals: „Ook als u rijdt, denk aan uw naaste, U zult u dan niet extra haasten, En ziet u plots oranjelicht verschijnen. Laat uw haast dan absoluut verdwij- De heer Hoogcarspel constateert dat de betrokken chauffeurs bezwaar hebben tegen de groene golf. Dat is geen bij zonderheid. want vrijwel iedereen heeft bezwaren. Spreker wil verwijzen naar het rapport dat over de aangelegenheid is uit gebracht. Toch zou spreker willen vra gen te overwegen wat meer marge bij oversteken dan acht seconden te geven. Hoogstraat 2 Schiedam-Tel. 268808 "i'-iR 7, 9.13. zondag 7, 9.15 EDDIE ZET ZIGH SCHRAP EDDIE CONSTANTINE - ELISA MONTES Als de poppen aan het dansen zijn, dansen Eddie's vuisten mee. Oecumenische paaszangdiensf paaszangdienst in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat, op de middag van de Eerste Paasdag, om 17 uur. In deze dienst zullen voorgaan de De ken van de R.K. Kerk, pastoor F. P J Boelrijk, ds. D. J, Spaling Dzn, her vormd predikant en ds. A. Steinhart. Evang. Luthers pred. Medewerking zr De oecumenische raad van kerken ri - kent zondag 26 maart om 17 uur gaar ne op uw aanwezigheid in de Grote Kerk. 14 Maai>dag 7, 9! 15, dinsdag 8, woens dag 8 VLIEGENDE TIJGERS JOHN WAYNE - ANNA LEE Vriendschap en haat verenigd in de cockpit van een vliegende tijger. 14 J0NGENSRANCH ROY ROGERS - GABBY HAYES Roy Rogers, de koning der cowbovs A.L. Donderdag 2, vrijdag 2, woensdag 2 T0RY0K, FURIE DER BARBAREN EDMOND PURDOM - ROSSANA PODESTA Moedige gevechten tussen wrede 14 hetgeen misschien minder kans op onge lukken zou geven. Dit is overigens het standpunt der minderheid in de PvdA. Mevrouw Blaauw-Rien (GSP), dringt er op aan om niet af te wachten hetgeen kan gebeuren als de nieuwe rijksweg is geopend, doch reeds nu de aangelegen heid in studie te nemen. Ook spreker wil de oranjelichten langer laten branden als waarschuwing en ook ruimer oversteek- gelegenheid geven. De heer Schueler (KVP) zegt mee te kunnen gaan met het voorstel van B. en W. om het schrijven in hun handen te stellen. De voorzitter zegt dat de bedoeling van de chauffeurs is om meer tijd te krijgen in het groene licht, zodat zij sneller door Schiedam kunnen rijden. Doch dit tjetekent, dat de overstekenden dan langer moeten wach ten. Inderdaad rijden veel chauffeurs door een rood licht, doch ook tal van voetgangers steken met rood licht over, hetgeen minstens zo gevaarlijk is. Ove rigens is reeds om een landelijke actie gevraagd tegen rijden door rood licht. Spr. wijst erop dat verkeerscommissie. politie en B. en W. zich ernstig met de ze zaak hebben bezig gehouden en het resultaat is geweest, dat men meent op dit moment niets aan de huidige situatie te doen. Er wordt nauwkeurig toezicht door de politie gehouden en het is het beste te wachten totdat in juni a.s. de de groene golf opnieuw moet worden bezien. Gezien de ernst der zaak wil de verkeerscommissie ongetwijfeld de zaak opnieuw bekijken, doch het college deelt het standpunt der Verkeerscommissie. De heer Hoogcarspel zegt dat het om een betrekkelijk korte tijd gaat, doch ad viseert niettemin te zien een ruimer over- steektijd te geven. Mevrouw Blaauw meent dat onmogelijk in acht seconden de kinderen kunnen oversteken hetgeen ook met ouden van dagen het geval is. De drie seconden van het oranjelicht vindt spr. als waarschuwing voor een chauffeur toch te weinig. De voorzitter wijst erop, dat de ge woonte is in alle verkeerszaken eerst het advies der Verkeerscommissie wordt ge vraagd en er is geen reden daarvan nu af te wijken. Indien we de doorstroming op de Van Haarenlaan gaan afremmen, verhogen we de gevaren elders, omdat het verkeer dan andere wegen gaaf zoe ken. Overigens heeft spreker veel waar dering gehoord over het politietoezicht op de oversteekplaats, hetgeen ook uit psy chologisch oogpunt goed is. De raad gaat met het voorstel van B. en W. akkoord. DE SPECIAALZAAK VOOR LUXE SCHOENREPARATIE „Je ziet er al tegenop wanneer je de vuilnisemmer terug moet halen, niet alleen vanwege de storm maar ook omdat je altijd door het zand voor de buitendeur der flat moet baggeren aldus een flatbewoonster. Nieuw raadslid In de raadsvergadering van Schiedam is de heer S. K. v.d. Berg (PvdA) be noemd tot raadslid, als opvolger van de heer P. Meijer. Laatstgenoemde was gedurende mei 1951 lid van de raad ge weest en had zitting in verschillende raadscommissies. De burgemeester heeft in de raadsvergadering, waar de heer Meijer niet aanwezig was, dank gebracht voor diens werk in het belang van de gemeente, dat hij door drukke werkzaam heden niet meer kon waarnemen. Groenoord open Zwembad „Groenoord" zal twee we- ken eerder dan het vorig jaar, nl. op 22 april reeds worden geopend, zulks om dat thans gebruik kan worden gemaakt van de installatie voor verwarming van het water, waarmee in het eind van het vorig seizoen een proef werd genomen, die gunstige resultaten heeft opgeleverd. In de Chr. Techn. School te Schie dam is dinsdag, 18 en woensdag, 19 april de jaarlijkse openbare les gehouden. De eindexamens vinden plaats van 720 ju ni. De Paasvakantie is van donderdag 23 maart tot dinsdag 4 april. Altijd vlug klaar. O Ds. H. J. Groenewegen te Ooster- land (Z.) heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente van Schiedam aangeno men, dit ter voorziening in de vakature door het vertrek van ds. J. C. van der Steen naar Hilversum. Ds. .Groenewegen die dertig jaar is. werd geboren in Wa teringen, waar zijn vader, die thans in Papendrecht staat, predikant was. kert het na gen heen e de wacht, n ben. Laat na de sabbat, tegen hei aanbre ken van de eerste dag der week, ging Maria van Magdalena en de andere Ma ria het graf bezien. En zie, er kwam een grote aardbeving, want een engel des Heren daalde uit de hemel neer en kwam nader, en hij wentelde de steen weg en zette zich daarop. Zijn uiterlijk was als een bliksem en zijn kleding wit als sneeuw. En de bewakers werden door vrees voor hem bevangen en zij werden als doden. Doch de engel ant woordde en zei tot de vrouwen: Weest gij niet bevreesdwant ik weet, dat gij Jezus zoekt, de gekruisigde. Hij is hier 'ijk F'; - i op weg en zegt zijn discipelen, dat Hij ts opgewekt uit de doden. En zie, Hij gaat u voor naar Galilea; daar zult ge Hem zien. Zie, ik heb het u gezegd. En zij gingen terstond weg van het graf, met vrees en grote blijdschap, en liepen haastig voort om het zijn discipe len te berichten. En zie, Jezus kwam haar tegemoet en zei: Weest gegroet. Zij naderden Hem en grepen zijn voeten en zij aanbaden Hem. Toen zei Jezus tot haar: Weest niet bevreesd. Gaat heen en bericht mijn broeders, dat zij naar Galilea gaan, on daar zullen zij Mij zien. (Mattheus 27,57 - 28,10) niet, want Hij is opgewekt, gelijk Hij ge zegd heeft; komt, ziet de plaats war~ Hij gelegen heeft. En gaat terstond t In verband met 'Goede Vrijdag zijn op 24 maart de kantoren van De Havenloods de gehele dag ge sloten. PMAN JUWELIER ~VTerscheidene sprekers hebben dins- dag gereleveerd, dat slechts zelden een vrouwelijke bediende veertig jaar bij één werkgever in dienst is. Dit was nu het geval met mej. Leonie F. M. Ham uit Rotterdam, die veertig jaar verbonden is aan de muziekhandel G. P. van Daalen aan de Rotterdamsedijk, waar zij cheffin is. De burgemeester van Schiedam heeft tijdens het uitrei ken van de haar toegekende zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau dank gebracht voor de prettige wijze, waarop mej. Ham de burgemeester uit het ..koude noorden" als klant ontving. Tijdens de receptie in Europoort, heeft mr. Geurtsen, secretaris van de afd. Rotterdam van de Mij. voor han del en industrie, mej. Ham de fraaie legpenning aangeboden. De gouden plaat, die zij zelf veel heeft verkocht, „Sound of Music" bood de vertegenwoordiger van R.C.A. de jubilaresse aan. Onder het groot aantal geschenken dat mej. Ham werd aangeboden bevond zich een mooie ring van de firma, waaraan zij zoveel jaar haar krachten heeft gegeven. Ter receptie verschenen directieleden en ook vertegenwoordigers van tal van leveranciers, terwijl ook ir. B. Wilton, straks zelf jubilaris. zijn gelnkicensen kwam aanbieden. 's Avonds volgde een gezellig diner dat iverd aangeboden door de directie van de firma Van Daalen. iMM. tijdelijk met gratis glas

De Havenloods | 1967 | | pagina 1