6; Ben den Houtingweer terug in S.F.C. I Sportgrabbelton W Klein amateiirprogramma voor de paasdagen Beslissingswedstrijd op til voor Twintigduizend Schiedammers georganiseerd in sport n Veldhandbal weer gestart DE HAVENLOODS DONDERDAG 23 MAART 1967 4 S'd jfo OWARSGiÊBAKKEW Malsheid is nu een weekend lang Jjet is nu al w®er een drie jaar geleden, dat met een onsportieve trap een speler van Foreholte de rechtsbuiten van SFC. Ben den Houting het scoren kon beletten. Met een harde klap die over het hele terrein te horen was, brak het scheenbeen van Ben. Dat betekende het begin van een lijdensweg die vijftien maanden duren zou. Het zag er aanvan kelijk niet zo best uit voor Den Houting, maar al ging het langzaam het been herstelde en de zo ongelukkig getroffen voetballer kreeg van de behandelende arts weer toestemming om te voetballen. In het scheenbeen van Ben den Houting is een vreemd rworiperp dat er eigeiUijk. niet thuis hoort. Een pen die door de chirurg in de scheef afgebroken botten is geplaatst, vormt echter voor Den Houting geen bezwaar om zonder angst te voel- I ballen. Ben mocht weer gaan voetballen, maar een plaat* in het eerste was er oor "l'j me.er bi{ S/C- dat sind* de beenbreuk van Ben naar de vierde klasse was gedegradeerd en het ook daar met kon houden, was het elftal drastisch gaan vr- t» dit team paste Ben den Houting blijkbaar niet meer in. len". vertrouwde Ben ons toe. „Het zag er beslist niet naar uit. dst ik nog err tegen een bal zou trappen. Het herstel nadat het gips i het been jongen e De nu 26-jarige Den Houting is een jongen die niet snel ruzie maakt en alles n^—M kali" »n laconiek op kan nemen Met een altijd lachende mond neemt hij alles maar zoals bet valt. „Ze doen maar hoor zei hij tn die periode. In het twee de met al die oude jonge - fijn. Als ik maai- tegen trappen". Voetbalkunde verloochend zich niet. Zo ook bij Ben den Houting op wie drie -we ken weer een beroep werd gedaan voor het eerste team. omdat de jeugdige Frans Hesselbert_ met een ernstige blessure suk kelt. Ben is dus weer terug in het keur- team van SFC en hij hoopt vurig dat hij zich weer een vaste plaats in het eerste elftal heeft veroverd. „Het zou leuk zijn weer na al die jaren van terug gang, weer mee te mogen helpen aan het behalen van een kampioenschap, net «Is io het seizoen 1663-64. Wat een sei zoen was dat", zegt Ben. „en wat een elftal hadden we toen mei jongens als Otto Jung, Van Buitenen, nu trainer van SFC. Klein, de Offermannetjes, Cock van Oudheusden. Ab van Dam, Grims en Schell om er maar een paar op te noe- Van al die jongens die toen in het eerste team «peelden waarmede we kam pioen werden is alleen nog maar Jan Offenman over gebleven. De wedstriid waarmee we kampioen werden, was die tegen Tediro in Rotterdam. Het werd 1—1 maar dat was voor ons voldoende. Het is het enige kampioenschap dat ik «is voetballer heb meegemaakt, maar dat zou ik best nog wel eens herhaald willen rlen. Dat doe je toch wel wat hé, zo'n kampioenschap. Ik geloof dat het behalen van de titel en het daaraan verbonden promotie de hoogtepunten zijn uit ue voetballerij. BEN is begonnen te voetballen bij SVV. Via BI kwam hij in A! en het was toen een knieblessure die de eerste hin- die"vurie hoont m-Thri "A dernis werd in zijn voetbalcarrière. Het de eerst! K v» i. .fdXTaS« leek er aanvankelijk zelfs op dat het voet- danT «Meling Roiter- verscheen hij burgerlijke stand. Zijn jonge vrou leuk dat haar mar. _JB w voetballen, zodra de dokter hem daar toe stemming voor had gegeven. Haar man lachte de bezwaren van zijn kersverse echtgenote echter weg en begon lang zaam voor4chtig te trainen. Ben merkte dat het ging en kreeg weer zelfvertrouwen en het trainen werd wat steviger aangepakt. Er moest acht kilo afgetraind worden. Hij maakte zijn rn- tree in het tweede en na aanvankelijk nog zeer voorzichtig gespeeld te hebben, ver gat Den Houting al snel dat hij zo ern stig geblesseerd was geweest en dat door het bot van zijn scheenbeen nog een pen zat. Al vindt zijn vrouw, die altijd mee gaat als hij moet spelen, het wel eens wat griezelig en gevaarlijk, hij speelt weer frank en vrij, of hij nooit anderhalf jaar uitgeschakeld is geweest door een beenbreuk. Het e waarom niet geheel terug, maar ook dat zal getwijfeld wel weer komen. Dat het goed ging in het tweede elftal met Den Hou ting was trainer Van Buitenen beslist niet ontgaan evenmin als de elftalcom missie. Toen dan ook door een blessure van Frans Hesselbert een plaats in het eerste team vrij kwam, kreeg Ben een kans. die hij met beide handen heeft ge grepen. ..Want al is het spelen in het tweede leuk en gezellig.het blijft toch altijd een eer in het eerste team uit te mogen kamen", aldus Ben den Houting, J unior-toeriiooieii Op Goede Vrijdag zal voor de 12e keer het door Hermes DVS georganiseerde Klavervier-toernooi worden gespeeld. Aan dit toernooi, dat om tien uur aan vangt zullen deelnemen de BI en Cl elf tallen van DFC, Haarlem, Sparta en na tuurlijk Hermes-DVS. Om ongeveer .16.00 uur zal de prijsuitreiking plaats vinden. Op zondag le Paasdag, aanvang half elf, spelen 16 elftallen bestaande uit B-junio ren en pupillen tot circa half vijf on drie velden van Hermes DVS. Voor dit toernooi zijn uitgenodigd enkele clubs uit de omgeving, waarbij de jeugd van Her mes in het afgelopen jaar prettige toer nooien heeft gespeeld. Een of twee elf tallen vertegenwoordigen Aeolus, DHC, Excelsior R„ Fortuna, Germinal, HBS. Hollandiaan, Leonidas, Musschen, Quick, Rijswijk en SVV. ballen voor de nog ieuudiee Ben den Hou ting voor goed afgelopen zou zijn. .Hij bedankte als lid van SVV en raakte in twee jaar geen bal aan. Inmiddels senior geworden bleek dat de knie zich goed hersteld had en Ben kreeg weer zin in het voetballen. Hij ging niet terug naar SVV maar werd lid van SFC en hij heeft daar rooit spijt van gehad. Het seizoen 1961-'62 kwam en daarmee het eerste op treden van Den Houting in het eerste team van SFC. Hij bleef in het elftal en na het kampioenschap in 1964 speelde Ben dan met SFC in de derde klasse van de KNVB. Hij bleek over een uitzonder lijk goede conditie te beschikken, want in de wintermaanden van 1963 en '64 won hij onbedreigd de Nieuwlantcross van de Hollandiaan. Het ging allemaal fijn, tot op dat on gelukkige moment, toen die verdediger van Foreholte zijn een week daarvoor ge uite dreiging ten uitvoer bracht en Ben op een unfaire manier „pakte". In eer- «te instantie dacht Ben dat het bij een flinke bloeduitstorting zou blijven. Het deed op het eerste moment ook geen pijn. Het werd echter een lijdensweg. Het bot bleek schuin afgebroken TJET eerste team van Noad speelde 1J de laatste wedstrijd tegen Vrienden schaar en verloor die on'moeting. waar- bij voor beide clubs niets meer op het spel stond, met 73. Braak en Suttorp wonnen ieder een partij en het dubbel werd ook door Noad gewonnen. Noad kan zich nu rustig gaan voorbereiden op het nieuwe seizoen en dit zal waarschijn lijk straf aangepakt worden. Er komt een training speciaal voor geselecteer den en hieruit worden teams samenge steld. die collectief aan de verschillende toernooien zullen gaan deelnemen. Het tweede team van Noad won van de ri valen BTTC met 8—2 en moet nu een beslissingswedstrijd gaan soelen met 21 Up 2. Wordt deze wedstrijd gewonnen, dan mag het promotiewedstrijden gaan spelen voor een plaats in de overgangs klasse. Zou dat allemaal lukken, dan krijgt Noad twee teams in die klasse. De overige uitslagen van de Noad- teams waren: Eendracht 6—Noad 3 91. Noad 4Nassaukade fi4, Noad 5—Elan 4 9—1, Sunlight 1—Noad 7 7—3, Noad 8 —Honor 7—3; Noad 9TOGB 2 2—8; TPCK 3—Noad 10 7—3; Eendracht 13— Noad 11 7—3. Het eerste team van Service was vrij, omdat Slobbe in het nationale jeugdteam speelde. Zaterdag moet het naar Vrien denschaar en moet deze ontmoeting win nen. wil het nog in aanmerking komen voor promotie naar de hoofdklasse. Het tweede team speelde tegen Favo riet 2 gelijk en is daardoor nog niet vei lig. De laatste wedstrijd, tegen Elan zal de winst moeten brengen, waarmee dit team behouden blijft voor de eerste klasse. Het derde team won met 9—1 Tava en ic daarmede kampioen van promotie betekent. de derde klasse Het vierde team van Stadhuis en met Americano, singswedatrijd m kampioenschap 1 dit alles nog niet voldoende 5 promotiewedstrijden de laatste wedstrijd au gelijk geëindigd het nu een beslis- loet spelen voor het de derde klasse. Of gaat Ser- de pro motie naar de derde klasse spelen. Service 7 verloor van Smit 2 geilde team verloor van USV 6. het ne- blijvend goedkoper Eén brok soliditeit en gemak, dat is deze moderne pedaal emmer die in geen keuken of badkamer mag ontbreken en die U heel wat geloop naar vuilnis vat buiten bespaart. Een iiink gropt model, met 11 liter inhoud, gemaakt van wit- gemoffeld plaatstaal en met plas tic binnenemmer (makkelijk schoonhouden) en prima wer kende plastic klepdeksel... voor nog géén zes gulden. Uit de cijfers van de Sportnota, blijkt dat er in Schiedam ruim twintigduizend georganiseerde sportbeoefenaarsisters) rijn. Er zijn 62 sportverenigingen met 8290 mannelijke en 5836 vrouwelijke le den, totaal 14.126 benevens 6420 jeugdle den. waarvoor in 1965 van de gemeen te subsidie werd gevraagd. Die subsidie beliep f13135. Ten behoeve van beoefe nen der schoolsport in 1964 was 0.45 ral per inwoner beschikbaar, terwijl 1.51 m2 gerealiseerd dient te worden, terwijl aan speelterreinen in 1964 aanwezig was 0.30 m2 bij een realisatie van 150 m2. Het wordt gewenst geacht voor de 110.000 in woners van Schiedam 16.5 ha en voor schoolsport 16.5 ha te bezitten, waarbij als plan voor de aanleg voor beide groe pen 4,5 ha is ontworpen. Het huidige tekort inzake beide onder delen bedraagt derhalve 17,7 ha. Voor het reduceren van dit tekort is momen teel een plan in vier fasen in voorberei ding. dat ongeveer 9 ha omvat. Bedoeld plan zhl binnenkort ter beoordeling aan het gemeentebestuur worden aangebo den. Het betreft hier tientallen al dan verspreid over de gehele stad, die voor een belangrijk deel ook kunnen dienen als trapveldjes en/of speelgelegenheid voor de jeugd r,n de betrokken wijk. De afmetingen zijn zeer verschillend en uiteraard afhankelijk van de ter plaatse bestaande mogelijkheden. In de Sportnota I960 is reeds gesteld, dat de schoolsport moet beschouwd wor den als uitvloeisel en verlengstuk van de lichamelijke opvoeding. De beslissing omtrent de ontwikkeling en realisering van de schoolsport zijn ip eerste instan- De Schiedamse scheidsrechter Koen tie aan de school. Het hierna volgende Brouwer heeft deze week aan de keten overzicht, waarvoor de gegevens ons naar de toestand van maart 1966 door de afd. Onderwijs werden verstrekt, haar kansen op ontplooiing zou kunnen* benutten. Sedertdien zijn er in onze stad reeds bekende en tot dan toe in Ne derland nog onbekende sporten geïntro duceerd, die de beoefenaren thans veel vreugde schenken. Deze sportspreiding, jSfr An nauwe samenwerking met de SBLO steeds is bevorderd, maakt het de belangstellende sportbeoefenaar-in-spé mogelijk een keuze te doen, die past bij zijn milieu, dadendrang, aanleg en li chamelijk vermogen. Daarentegen wach ten de wielrenners op de afwerking van een baan, waarvan reeds geruime tijd alleen de contouren in het Sportpark „Harga" zichtbaar zijn. Het behoort naar het oordeel van de leden van hét werkcomité niet tot hun taak, zich in de ze nota bezig te houden met zowel de technische als financiële tegenvallers, die tot op de huidige dag de afwerking van wat eens een wielerbaan moet wor den, in de weg staan. Overigens zal de naaste toekomst moeten uitwijzen of het haalbaar zal zijn aan de o.'i. gerecht vaardigde wensen van de wielrenners te gemoet te komen. Voor het benutten van u~t middenterrein gaan de gedachten uit halfverhard trainingsveld. Klaverjasconcours De klaverjasverenigêng G.G.W. houdt donderdag 23 maart een klaverjascon cours. Het concours wordt gehouden in „Het Volksgebouw", Tuinlaan 50, aan vang 20.00 uur. Inschrijfgeld fl.-. Voor het hoogste puntenaantal zijn eieren be schikbaar. Men k#n zich opgeven Bij: P. Vermeu len. Amperestraat 5, H. de Bruin, Bil- derdijkstraat 27a aan de zaal. ^aterdag en zondag is de regen weer 1 spelbreker geweest in het competi tie-programma van het amateurvoetbal. Zr'erdag had PInvius de hemelsluizen wijd open gezet en het gevolg was dat tai van velden onbespeelbaar bleken. Onze beide betaalde clubs kwamen wel in het veld en Hermes was het succes volst- Het won met 4—1 van het Rot terdamse Excelsior. wat toch heus een prestatie genoemd mag worden Het paasprogramma voor de spelers van Hermes is bijzonder zwaar en van eieren zoeken al niet veel komen. Twee keer staat een ontmoeting tegen Gooi land op hei programma. Zaterdag op het sportpark Harga en tweede paas dag in Hilversum. Hermes moet uit de ze ontmoetingen toch zeker twee punten rijker kunnen worden. SVV is in Volendam strijdend ten on der gegaan. Het is voor Volendam ze ker geen gemakkelijke overwinning ge worden en het was in deze wedstrijd vooral doelman van der Velden, die met zijn uitzonderlijk goed keeperswerk be- wondering af kon dwingen van vriend en vijand- Tweede paasdag krijgen de groen witten weer een tegenstander van formaat. Het ontvangt dan Heracles, waarvan uit met 2—0 werd verloren. Heracles heeft een sterke verdediging, maar al zal het moeilijk gaan we rekenen toch op min stens één winstpunt voor SVV. SVV 2 trok raar Maastricht en kwam met de kous op de kop thuis. Het ver- Joor met 5—2 van MVV. Hermes DVS 2 ontving Excelsior en deed het niet zo goed als het eerste. Het verloor met 3—2. Beide reserveteams zijn vrij hel komende weekeinde. De jeugd van SVV ontving bezoek van Excelsior en kreeg met 1—0 klop. Van de drie ontmoetingen tussen Schiedamse elftallen en die van Excelsior werd er maar één dus beslist in het voordeel van onze stadgenoten. De jeugd van SVV is het paasweekeinde vrij. De Hermes- jonkies kwamen van VVV terug met een overwinning van 5—0 en krijgen nu het hoog genoteerde Wilhelmjna op bezoek, maar m=ken toch wel kans op een overwinning. Amateurs DHS blijft bij de koplopers, ,1 de achtemand te groot om nog mee kunnen winnen. Het lijkt onmogelijk maar wie weet. SFC won met 4—1 van GLZ en om aan de leiding tc blijven moet het den nu ajs eerstvolgende te genstander SVDP kunnen kloppen. Het is voor SFC een thuiswedstrijd. Schie dam is vrij, maar verspeelde de kans om op koploper Puttersihoek in te lo pen. omdat het tegen deze club niet verder kwam dan een 0—0. Schiedam se Boys moest met twee reservespelera aantreden tegen Nestoro en verloor met 2—0. Het gaat nu uit tegen Animo en zal daar ook wel beide punten moeten laten DRZ blijft na de overwinning van zon dag j.l. op Hoogvliet, koploper in die afdeling een kandidaat voor de titel. Het paasweekeinde zijn De Rode Zonners vrij en kunnen afwachten wat de con currenten doen. WF zag de wedstrijd te gen SC Maas afgelast en krijgt nu VND op bezoek en moet dit duel kunnen win- Zaterdagvoetbal T7"AN HET zaterdagvoetbal kwam al- le®" Hbss tussen de lijnen. Het trok naar RCL en kwam niet verder dan 00, Zaterdag a.s. worden voor het zaterdag voetbal de eerste bekerwedstrijden ge speeld. PPSC gaat naar Woerden voor de wedstrijd tegen Sportlust. HBSS moet naar Waddinxveen tegen Be Fair. Laten we hopen dat onze zaterdagclubs in de bekerwedstrijden goed van start gaan. i zondaj K AMPEERSHOW NERGENS Zó VOORDELIG fr tenten (40 modellen) uitat. 4-pers. bungalowtenten v-a. t in,_ BAGAGEWAGENS - 12 mod. gesloten met imperial v.a. f388,- Voordeligste TOURCARAVANS bovendien voortent cadeau. DE TENTENSPECIALIST GEBR. v. ESVELD Pascalweg 88-115 - Telef. 187832 Winkel Hl. Goudse Rijweg 28. tellen voor de titel. Het de uitwedstrijd tegen VFC Excelsior 20 liet zich niet weer verrast Het won de thuiswedstrijd tegen VDL met 3—1 en blijft daardoor een gegadigde voor dè titel. Er zijn in deze derde klas B echter nog vijf andere se rieuze kandidaten .voor het kampioen schap. Martinit kwam na een bikkelhard duel als winnaar uit de strijd tegen Voor waarts te voorschijn. Eerlijkheidshalve dient verteld te worden, dat de Rotter dammers de tweede helft met tien man speelden. Na de wedstrijd ontstonden er tussen supporters van beide vereni gingen heftige debatten wat gelukkig al lemaal met een sisser afliep. Martinit heeft misschein we 1de eer4e stap ge daan naar. het behoud van het vierde klassersehap. Van onze KNVB clubs, is het alleen Martint dat in het veld komt, want het ontvangt leider DRL hopen dat indien Martinit ver- dit met ere gebeurt in een Als U vergeefs heeft gezocht naar een flink, groot, rond tafel kleed (en rond is zo in, tegen woordig) wat mooi en solide is, maar evengoed te betalen moet zijn, dan vindt U morgen wat U zoekt. Een grote partij ronde tafel kleden in 10-tallen dessins, meten zonder franje, in de maten 120, 140, en 170 cm middellijn, een enorme keuze... ook voor Uw tafel zult Ueen kleed vinden. Een voorbeeld geven wij: Rond gedessineerd tafelkleed voor de huiskamertafel, met mooie franje rondom, uit de Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze moderne grote pedaal emmers, voor een uitzonderlijk i beeld van de aantallen schr len en leerlingen, ingedeeld per wijk. Sedert 1960 blijkt het aantal leerlingen als gevolg van het voorbijtrekken van de geboortegolf van 1946 te zijn te ruggelopen van ruim 14.000 tot ruim 11.000. Het aantal leerlingen per klat loopt nu nog sterk uiteen. De trek van jonge gezinnen naar de nieuwe wijken is hier aan uiteraard niet vreemd. Verwacht mag worden, dat binnen enkele jaren enig evenwicht zal zijn ontstaan. Een gemiddeld aantal leerlingen per klas van 30 a 34 is in dit verband denkbaar, zodat het in 1960 geraamde totaal aantal klas sen (362i voor de berekening van het benodigde aantal schoolsportterreinen en gymnastieklokalen, ook nu nog een be trouwbaar gegeven is. Gedurende de zomermaanden worden een aantal gemeentelijke sportterreinen beschikbaar gesteld ten behoeve van een 20 tot 25 bedrijfsvoetbalverenigingen met in totaal plm, 700 leden, die niet in bo venstaand overzicht zijn opgenomen Deze clubs hebben zich verenigd in een een z.g. Algemene Bedrijven-Competitie (A.B.C.). De wedstrijden worden op zo meravonden gehouden onder auspiciën van de KNVB, afd. Rotterdam. Incidenteel wordt in de zomermaanden ook gebruik gemaakt van de velden door Géén fel. of schrift, best. Wielerbaan In de Sportnota wordt er aan herin nerd, dat vrijwel direct na de tweede wereldoorlog de Mathenesserwielerbaan verdween, waarna de Wielervereniging „Schiedam" met niet aflatende ijver is blijven streven naar een zodanige ver vanging, dat in de stormachtige ontwik keling van de sport ook de wielersport - belangrijke wedstrijden die hij mocht leiden er weer een toegevoegd. Was het twee weken geleden de oefenwedstrijd van het zondag amateurelftal tegen het nationale zaterdagteam die hij arbi- treerde. dinsdag speelde onder zijn lei ding het Nederlands elftal semi-profs te gen Borussia München Gladbaeh. Koen deed het weer uitstekend. 0 Verleden week zondag zijn er rondom het speelveld van Excelsior '20 wat nare dingen gebeurd. Enkele heethoofdige supporters van de tegenpartij konden zich niet beheersen en dit ontlaadde zich in het werpen van enkele lege bierfles jes. Erger kon worden voorkomen door tijdig ingrijpen. Het bestuur van Excel sior '20 stelt dit gebeurde terecht als een slecht voorbeeld en in de weekbrief heft het dan ook waarschuwend de vin ger. „Wie de schuldige ook was, laten wij te allen tijde bedenken, dat zoiets ons niet past. Wat ook de tegenpartij doet of wat hun supporters doen tracht je te beheersen. Uiteindelijk trek je toch aan het kortste eind. We weten dat mo menteel de spanning op een kookpunt is maar dit geeft geen redenen ons te mis dragen", aldus het bestuur in de week brief. De altijd ijverige contactcommissie van Hermes DVS gaat ook dit jaar weer een tafeltennistoernooi organiseren voor de leden. In het clubhuis kunnen alle le den vanaf 16 jaar, hun krachten weer meten op de groene tafel. Er zal ge speeld worden in de catagorieën geoefen- den en ongeoefenden. In alle afdelingen zal in tegenstelling tot andere jaren ge speeld worden volgens een afvalsysteem, wat een vlotte afwikkeling van de wed strijden zal bevorderen. De inzet van dit toernooi is niets meer of minder dan het kampioenschap van HermeR DVS. hoogtepunt in het jaar voor de leden van DWS. De animo bleek ook dit jaar weer bijzonder groot en het kamp was reeds enkele weken geleden volge boekt. Dit jaar is het kamp in „Die Os- sewa" t? Noprdwijk aan zee. Zaterdag vertrekt de ploeg om tien uur vanaf het postkantoor en in het „DWS kontakt" wordt verzocht of de leden een goed hu meur mee willen brengen. Dat lijkt een overbodige vraag, want 0 HBSS gaat voor de jeugdleden een wedstrijd houden. In plaats van bal en voetbalschoenen zal het materiaal dat de jongens moeten gebruiken bestaan uit potlood en papier. De jeugd moet name lijk een eigen impressie geven op de grandiose intocht in Schiedam van het eerste elftal na het behalen van het kam pioenschap. De tekening mag niet groter zijn dan 25 x 25 cm en liefst gekleurd. Op zaterdag 25 april zullen de tekenin gen, die voor 15 april afgeleverd moe- - ten zijn bij de heer F. v.d. Hoek. Brug manstraat 3a, in het clubgebouw tentoon gesteld worden. de licha- TTrsus lijkt geheel van slag af. Zon- dag verloor het van Het Noorden «iet 2—1 en er zal in de resterende wedstrijden heel wat moeten gebeuren willen de Ursipnen nog in aanmerking Demos kreeg in Vlaardingen klop v RKWIK. Het werd een overwinning v 2—0 voor de Vlaardingers. Demos gaat nu naar Puttershoek en zou Schiedam in de kaart spelen, als het daar CENTRALE VERWARMING TELEFOON 19 99 22 CLIMAIR N V. - ROTTERDAM Tafelkleden 140 cm rond Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze ronde tafelkleden, 140 cm middellijn, In een pracht kleur- combinatie, verslag leren we. dat bij de SBLO niet minder dan 64 verenigingen lid van deze nuttige bond zijn. Het verslag doet nog meer uit de doeken, want wist u, dat er in Schiedam een heer en een da me Yoga beoefenen en dat twee dames medisch gekeurd zijn voor het parachu tespringen, dat ook door één heer uit Schiedam wordt beoefend. Twee - heren gaan bij tijd en wijle met een zweef vliegtuig de lucht in. Vorig jaar was het er maar één. Een vermeerdering van 100 pet dus. Leuk te weten dat Schiedam inwoners heeft die zich met een andere sport bezig houden dan die gewone al ledaagse sporten die u en ik beoefenen. 0 Nog net voor het afsluiten van deze editie kon een verheugde heer W. de Raay ons melden, dat liet tweede team van Service behouden is voor de eerste klasse. Het won de laatste wedstrijd te gen Elan 3 met 64 en isv daardoor vei lig. Gefeliciteerd. Tweede paaidag is de Beurs gereser veerd voor de jeugd. Dan is daar het j eugd tafeltennistoernooi georganiseerd door Service. Vanaf 10.30 uur tot onge veer 5 uur «peelt daar de toekomst uit de afd. Rotterdam. T 7oor de handballers zit het zaalhand- balseizoen er weer op en ook zij zijn terug op de groene grasmat, was er op de valreep nog een strijd voor promotie in het zaalhandbal. Door dal het Haagse Hellas riromovrerde naar de overgangsklasse, kwam er in het district een plaats vrij. Voor de be zetting hiervan kwamen twee teams in aanmerking, namelijk het tweede dames team van DWS en het Haagse Hercules- Er moest dus een beslissingswedstrijd worden gespeeld tussen deze twee teams en dat gebeurde in de Poeldijkse veiling hal. DWS greep de kans op promotie met beide handen aan en stuurde de Haagse meisjes met een nederlaag van 53 naar huis terug. DWS 2 promoveert nu naar de 2e klasse van het district. Hierdoor schuiven het derde en vier de damesteam van DWS ook een klasse op. omdat zij in hun klasse op de twee de plaats stonden en belde dus opschui ven «aar een hogere klasse. De eerste veldwedstrijden zijn voor de Schiedamse teams niet even gelukkig verlopen. De heren van DWS waren de gast van Hercules en hebben hieraan een makkelijke tegenstander gehad. Zon der veel moeite behaalden de Schiedam se heren een overwinning van 15—3. In dien DWS het in de tweede speelhelft wat minder gemakkelijk had opgenomen, dan was de score nog groter geweest. In diezelfde klasse kreeg Wilton het Haags» Hellas op bezoek aan de Maaskant. Het zorgde voor een verrassing door deze ge vreesde tegenstander op de v&lreeD met 8—7 te kloppen. De dames van Wilton speelden een wat ongelukkige wedstrijd tegen Dynamo. Ondanks dat Wilton het spel volledig in handen had, kwam het toch niet verder dan een 22 gelijkspel. De dames van DWS waren op bezoek bij Animo (Den Haag) en nebben zich daar moedig geweerd.Met 5—2 ging. DWS eêrvol ten onder. Ook de heren van UVG moesten de punten aan hun tegenstander laten. In Maassluis ging het tegen ynitas en deze jonge ploeg bieek een goed elftal ïe be schikken, dat de Schiedammers geen schijn van kans gaf. Een nederlaag van 8—2 was het lot van UGV Beide Paasdagen is er geen program» ma vastgesteld. UVG gaat de tweed» paasdag naar de Energiehal voor het jubileumtoernooi van Dynamo, dat het 35-jarig bestaan viert- Aan dit toernooi nemen o.a. deel: IJmond, Snelwiek, Schutters. Dynamo en het Deense Rod»-

De Havenloods | 1967 | | pagina 4