Schiedams woonwagenkamp onder de loep genomen Kreuger B. en W. Schiedam behandelden de aanvullingsagenda (XI DE HAVENLOODS DONDERDAG 23 MAART 1967 S'd T700R het aanbrengen van diverse verbeteringen aan het woonwagenkamp vroegen B. en IV. van Schiedam een krediet te verlenen van ƒ20.500,—. pit voorstel leverde in de raadsvergadering nogal verschil in beoordelings wijze op. De heer Schueler zegt dat zijn fractie met dit voorstel verheugd is, doch wijst erop, dat de afrastering in slechte staat Is en de palen verrot. Nu ligt rond het kamp een drie meter brede sloot, net- geen gevaarlijk is voor de kinderen. Men zou graag wat meer ruimte willen voor reguliere slopers die graag een ter rein in huur willen verkrijgen. Wethouder v. Bochoven: „Huur betaler, óók?'' De heer Schuier zegt dat de kampraad in januari reeds hierover heeft geschreven, doch nog steeds geen entwoord ontvangen. Spr. vraagt of de toiletten aan de andere kant van het —kamp aangebracht kunnen worden, het geen men beter acht. De heer Roede meent dat er meer toiletten aangebracht moeten worden. Hij bepleit zorg voor de elektrische ge leidingen en acht het niet juist de be trokkenen hun beroep als slopers onmo gelijk te maken en hij acht het gewenst een' terrein beschikbaar te stellen. Er lijn clandestiene elektrische aftakkin gen. De heer Van Katwijk (AR) acht dat de voorgestelde voorzieningen aan de tijdelijkheid van het kamp geen af breuk doet. Hij acht het juist de kosten over de andere gemeenten om te slaan. De heer v. Katwijk: Dijkje gevraagd. De sloot verspreidt zomers een af- «chuwelijke stank. Wordt deze weieens uitgebaggerd? Is het niet beter een dijk- ja rond het kamp aan te leggen, het geen ook nog een bescherming tegen de wind betekent. Waterkranen worden vaak niet goed genoeg afgesloten, het geen des winters spoedig tot bevriezing aanleiding geeft. Is het niet mogelijk Automatisch sluitende waterkranen aan te brengen? Spr. ontwikkelt bezwaren tegen de zgn. „hurk-w.c.", waarbij voor fle gebruikers een bepaalde „techniek" moet wprden toegepast. Kan de wethou der op dit alles zijn visie geven? De heer Hoogcarspel merkt op. dat veel bewoners al tien jaar op dit ter rein verblijven. Geen enkele kampeer- aier zou het daar lang uithouden! Zullen Maassluis en Vlaardingen een evenredi- "ge bijdrage in de kosten verlenen? Hoe 3taat het met de inrichting van een re- -gionaal kamp? De thans voorgestele «voorzieningen zijn ontworpen door de Jjampraad en spr. zou willen vragen in -«en bepaald tijdschema te verwerkelij- De heer Houtman (VVD) vindt het -ten minimaal voorstel dat wordt ge- ZÉaan. Hoelang houden we dit kamp nog jjri Schiedam. Als het niet langer is dan "«ien jaar, zijn deze voorzieningen nog 2ftrel toereikend, anders zou een beter •«lan uitgevoerd moeten worden. Wethouder Eijkenaar deelt jso.._ r plaat- Het slopen van auto's heeft al eer der moeilijkheden gegeven, omdat de toegang tot het kamp werd versperd. Het is beter dat elders te doen. Indien we sloopgelegenheid geven aan de ne gen gegadigden, moeten we er toch re kening mee houden, dat er ook in de stad autoslopers zijn, die graag ruimte zouden huren. Er is een plan geweest om een groenstrook buitn het kamp in te richten, waar dan ook het schooltje zouden worden gebouwd. Daarom is het gewenst niet aan die zijde toiletten in te richten. De sloot behoort doorstroming te ge ven, hetgeen zal worden gecontroleerd, evenalz clandestien gebruik van elektr. stroom. De kampbeheerder heeft op dracht tijdig op te letten bij vorst kra nen af te sluiten. Er komen geen •Jiurk-w.c.'s". De kosten worden over Vlaardingen en Maassluis ongeslagen. De kwestie van het regionale woonwagenkamp is nog steeds een heet hangijzer, doch Ged Staten zijn bezig met een plan voor een groep gemeenten in onze om geving. waarbij een juiste plaats Drs. G. H. Simons: (P.v.d.A.) ITALIAANSE TOURCARAVANS BAGAGE-AANHANGERS TREKINSTALLATIES VERKOOP - VERHUUR INRUIL - FINANCIERING Zaterdags - Zondags geopend 12-17 uur. RIJKSWEG E 36 Afslag Nieuwerkerk a. d. IJssel Tel. 01803—313?. Europoort, dat in opdracht van de Stich ting Zeemansweivaren Rijnmond te Rot terdam. werd ontworpen door het inge nieurs- en architectenbureau Drexhage, Sterkenburg, Bodon en Venstra, zal op 17 april openbaar worden aanbesteed. De aanbesteding zal plaatsvinden om 11 uur in de kantine van het Sportcen trum voor Zeevarenden, Schulpweg 196 (Waalhaven O.Z.). TN de aanvullinigsagenda voor de raadsvergadering vragen B. en W. van Schiedam een krediet te verlenen van f948.500,voor uitvoering van aan- passingsw erken, verband houdende met de aanleg van het gedeelte der buiten waterkering tussen de Willem de Zwijger laan en Vijfsluizen door het hoog heemraadschap Delfland. Verder wordt f 490.000,— gevraagd voor ophoging van een gedeelte der Rotterdamsedijk tussen Schiedam en Rotterdam, nabij de Van Deventerstraat. Ten slotte een krediet van f 1.350.000,ter voorberei ding van de vernieuwing van de Buitensluis als mede vernieuwing van de resterende dijkgedeelten tussen Rijnstraat en Rotterdamsedijk met dien ver stande, dat als eerste deelkrediet f250.000,wordt toegestaan. bekend zijn. Er is niet om afrastering gevraagd, doch spr. heeft wen en ander laten onderzoeken, en er 3a] aandacht aan worden besteed. Het Upnbrengen van „walletjes" vindt spr. «net zo aantrekkelijk!" blijvend goedkoper Morgen zoekt U ze uit, deze leuke meis]es-pyjama's van be haaglijke keperflanel, die ze eigenlijk 't hele Jaar door kunnen dragen. Keperflanellen meisjes pyja- ma's in een kwiek modelletje, In fleurig gebloemd dessin in diverse pasteltinten, royaal en keurig afgewerkt. Al deze werken houden verband met de aanleg van de nieuwe dijk vanwege de Delta-werken en maken van een nieu we buitensluis, als gevolg van het ver hogen van de dijken. Onlangs is reeds ongerustheid uitge sproken over de toestand waarin deze waterkering zich bevindt. Vereaoht wordt, dat in het kader der Deltawet voor de sluizenbouw een sub sidie van 75 procent zal worden verkre gen. De nieuwe sluis zal ongeveer gelij ke afmetingen krijgen als de huidiga, doch anders komen te liggen en voorzien zijn van eb- en vloeddeuren en en nieu we beweegbare brug. Het hoogheem raadschap Delfland staat op het punt met de werken voor verhogen der dijk aan te vangen. In het kader van de Deltawerken moet onze buiten Waterkering, die zieh uit strekt van de grens met Vlaardingen bij de Vijfsluizen tot aan de grens met Rot terdam in de Rotterdamsedijk. worden opgehoogd. Ongeveer in het midden van deze wa terkering ligt de Spuisluis. DeZe sluis met het gedeelte van de waterkering, gelegen ten westen daarvan,valt onder de invloedssfeer van het Hoogheemraad schap Delfland: het overige gedeelte, dus vanaf de Spuisluis in oostelijke rich ting. ressorteert onder het Hoogheem raadschap Schleland. De vermelding van deze scheiding is van belang, omdat de verhouding van de Gemeente tot deze waterstaatkundige li chamen wat deze dijkgedeelten betreft onderling sterk verschillend is. Voor het eerstgenoemde dijkgedeelte berust alle zorg bij het Hoogheemraad schap Delfland, d.w.z. dat het hoog heemraadschap dit gedeelte zelf op del tahoogte moet brengen. Het andere ge- nieuwing van ae Buitensiuis omvatten de: a. het ontwerpen van de sluis, die onge veer de zelfde afmetingen zal krijgen als de oude sluis, doch een andere lig ging heeft, voorzien van eb- en vloed deuren, met voorts een nieuwe beweeg bare brug: b. het verrichten van een uitgebreid grondmechanisch onderzoek ter bepaling van de funderingsmethode; c. de uitwerking van de maatregelen van de sluisvernieuwing; d. het uitwerken van een organisatie schema voor de bouw van de n ieuwe sluis en de afbraak van de oude, afge stemd vooral op de belangen van het weg scheepvaartverkeer: le coördinatie-p" Gemeentewerk 2. de voorbereiding van de resterende dijkaanleg, omvattende: a. de nadere uitwerking van het dljktxa- cé vanaf de Rijnstraat langs de Voorha ven naar de Nieuwe Sluis; b. idem voor het dijkgedeelte vanaf de Nieuwe Sluis naar de Rotterdamsedijk; c. en voor beide de bestudering van de daaruit voortvloeiend bijkomende wer- voor de goede staat van de dijk en de aanpassing aan de deltahoogte. Volledigheidshalve delen B. en W. ma de, dat tot voor kort de grens tussen de twee hoogheemraadschappen meer wes telijk van de Spuisluis lag, t.w. ter hoog te van de Willem de Zwijgerlaan. Ter verbetering van de waterkering is enige jaren geleden als eerste aanzet da Spuisluis vernieuwd alsmede in aanslui ting daaraan het dijkgedeelte tussen dp- ze sluis en het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan. In 1964 is de aanleg van een nieuwe dijk, t.w. het gedeelte tussen de Spuisluis en de Rijnstraat, gevolgd De studies en het overleg over de ver der nog uit te voeren werken zijn inmid dels zo ver gevorderd, dat thans dria onderdelen de bijzondere aandacht vra gen. Deze zijn: 1. de aanleg van het dijkgedeelte tussen de verlengde Willem de Zwijgerlaan en de Vijfsluizen; 2. de ophoging van het gedeelte water- Maat 2 Maat 4-6-8-10 12-14-16 Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze keperflanellen meisjes pyjama's voor de leeftijd van 2 tot 16 jasr. voor prijzen, die voor zich zelf spreken. of schrift JS volget Wam-Oost een speeltuin te verkrijgen. Sooral omdat voor de jeugd de afstand jgaar Groenoord vaak te groot ia. OVERTREKT NU BANKSTEL VOOR BIJZONDER LAGE PRIJS l Vraag vrijblijvend huisbezoek Tel. 25 31 11, Rotterdam, b.g.g. tel. 28 34 63. De heer Van Katwijk: Dijkje gevraagd ken. Het IS 6ff dit ogenblik onmogelijk de kosten van deze voorbereidende werken nauwkeurig te begroten. Naar zeer glo bale ramingen dient echter rekening ge houden te worden met een bedrag van ƒ1.350.000, waarvoor ons krediet zal moeten worden verleend. Als eerste deel krediet moet hiervan 250.000 ter be schikking worden gesteld. Een totaal bedrag van rond de vijftien miljoen zal nodig zijn voor uitvoering van Delta-werken in Schiedam en de ge meenteraad stemde daarmee in, zij het dan ook, dat enkele raadsleden nog na der geïnformeerd wensten te worden omtrent de kostenverdeling. De voorzitter kon in elk geval meede len, dat het rijk waarschijnlijk voor 75 procent zal participeren, doch over en kele posten zal o.a. mót Schieland nog gesproken moeten worden. Immers zul len de werken die in Schiedam uitge voerd worden, ook ten goede komen aan Schieland. Een andere vraag Is, wat het stand punt zal zijn met betrekking tot de wer ken aan de buitensluis, waarvan de kos ten alleen f 12 miljoen bedragen. Er zal nl. moeten worden nagegaan, of en in hoeverre het afgezien dus van de Delta-werken toch noodzake lijk zou zijn om hier verbeteringen aan te brengén, omdat de sluis verouerd ls. Het was de heer Simons (P.v.d.A.) die er zijn blijdschap over uitsprak, dat nu 16 jaar na de stormramp, in Schiedam de waterkering op peil zal worden ge bracht. Hij stelde enkele vragen om trent de financiering en hoe lang het zal duren, alvorens de definitieve plannen de raad zullen bereiken en met het werk kan worden aangevangen. Is het niet no dig om voorlopige veiligheidsmaatrege len te treffen, zoals een stortstenende- pot, waaromtrent reeds eerder medede lingen zijn gedaan? De heer Houtman (VVD) informeerde in welk tijdschema men denkt te wer ken. De heer Schueler (KVP) betreurde het, dat thans opnieuw een deel van het Sterrebos gaat verdwijnen, wat krijgen we er voor terug? Hieromtrent verklaarde de voorzitter, dat getracht zal worden de dijk en talud zoveel mogelijk van groen en struikge was te voorzien, zodat er toch enige re creatie mogelijkheid blijft. Omtrent het tijdschema is niets te zeggen en over de kostenverdeling wor den nog besprekingen gevoerd, ook met betrekking tot het deel dat door de regio moet worden bijgedragen. Bij werf Gusto en aan de Voorhaven zijn enkele problemen met het ophogen te vatten, van dc dijk. Door Prov. Waierstaat To nn/j, wordt alle aandacht besteed met betrek king tot provisorische maatregelen, waarbij ook aan de steenstorting wordt gedacht. De raad ging met algemene stemmen akkoord, om bijna twee miljoen voor de voorbereldlngswerken te verlenen, deelte staat onder het beheer en toezicht van het Hoogheemraadschap Schieland, met dien verstande dat de Gemeente dijkplichtig is, d.w.z. verantwoordelijk it De heer Kuiper: slagzin kering Rotterdamsedijk/begin Van De- ven terstraat; 3. de reconstructie en aanpassing van het gedeelte waterkering tussen de Rijn straat en de Rotterdamsèdijk (grens Rotterdam), alsmede de vernieuwing van de Buitensluis. HET Hoogheemraadschap Delfland staat op het punt dc aanleg van dit dijkgedeelte aan te vangen. In 1965 is overeenstemming bereikt over het dijk- tracé en de dljkprofielen, waarbij ulter- betekent dat de toekomstige „groene dijk" in de groengordel moet worden op genomen en de "zuidelijke begrenzing daarvan zal gaan vormen. Deze dijkaanleg maakt de uitvoering van vrij uitgebreide aanpassingswerken noodzakelijk. Om tot de ramingen van de kosten alsook tot de bepaling van de bijdragen te kunnen komen zijn verder gaande studies noodzakelijk. Deze stu dies moeten tevens de technisch meest verantwoorde oplossing opleveren, die bovendien nog zoveel mogelijk moet stroken met ae gemeentelijke bestem mingsplannen. Van gemeentewege is inmiddels al enig voorbereidend werk verricht, t.w.: landmeetkundige werkzaamheden, ver vaardiging van schetsontwerpen o.a. voor de nieuwe sluis, globaal grondme chanisch onderzoek. Het krediet, dat U hiervoor destijds hebt verleend, is hier mede volledig verwerkt. De Buitensluis vormt een zeef belang rijke schakel in de buitenwaterkering. Deze sluis voldoet niet aan de eisen, dia in het kader van de Deltawet worden ge steld. Wij hebben de directie van de Rijks waterstaat „Sluizen en Stuwen", bereid gevonden het definitieve ontwerp voor de nieuwe buitensluis te vervaardigen en deze zaak verder geheel beeteksklaar uit te werken. De Rijkswaterstaat is met dit werk intussen begonnen. SPORTTOTO nu registreren betekent ook meedoenaanresterendetoto's van net lopende seizoen. MAASKANT BEHANGSEL Vraag stalcnboeken 2e MIDDELLANDSTRAAT2 -TEL. 23.31.92 W0LPHAEHTSB0CHT 236 - TEL. 27.48 25 Discussie over de gemeenchapsgelden Het voorstel van B. en W. van Schie dam om gelden te voteren voor feeste lijkheden ter gelegenheid der geboorte van een Oranjetelg bracht in de raad wel sterk genuanceerde reacties. Mevr. Gerding-Eggink (PSP) vond het een goed recht van ledereen Om feest te vie ren. ook van de Oranjevereniging maar onjuist om dat te doen van gemeen schapsgelden. Er sijn grote groepen on-, der de bevolking, die daar immers niet mee instemmen. De partij van spr. voelt niets voor handhaven van de monarchie door erfelijkheid. Voorts is er een deel van de bevol king, dat smartelijk is getroffen door het huwelijk en straks niet blij zal zijn wan neer een „Ambergen-baby" wordt gebo- zij. De heer Verhulsdonk daarentegen vond het gestelde bedrag veel te laag, men kan er hoogstens een „kruideniers wijntje met een zoutje" voor kopen. En het vuurwerk dat volgens het program ma zal worden afgestoken. Vond hij wei nig aantrekkelijk. „Laat men dan liever wat doen voor de schoolbibliotheek of zo", aldus de heer Verhulsdonk. De heer Cölié (CPN) zei geen behoef te te hebben aan feestvieren, want dat vond hij een zaak voor de familie. Wie beschuit met muisjes wil eten, kan dat thuis ook doen. Doch met vierduizend gulden valt weinig zinnigs te doen. be steed het dan liever aan de schoolbiblio theek. Het voorstel ï.an,„B,. en .W. had de sympathie van ae heer Kuiper (Prot. Chr.i doch de heer Schueler (KVP) was eveneens minder enthousiast over vuur werk in dit jaargetijde. Wethouder Van Bochoven achtte het standpunt van mevr. Gerding onjuist, er wordt vaker subsidie verleend voor iets waar men het niet mee eens is. De vorm der feestviering is niet aan de raad om te bepalen, doch aan het bestuur der Oranjevereniging, dat overigens de op merkingen tnans gemaakt wel zal ver nemen. Het voorstel van B. en W. om ƒ4.500 te verlenen indien een nationaal leest wordt gevierd en ƒ3.500 in dien, werd aangenomen, tegen de PSP en CPN- In verband met het feit, dat de West- frankelandse dijk in het kader der Delta werken moet worden opgehoogd, is het nodig een strook grond lang de noorde lijke kant van die dijk de bomen te rooien. Het is een strook van plm. 40 meter breed welke moet worden vrij gemaakt. De bomen zijn afgezaagd en de wortels worden met behulp van grijpers uit de grond gehaald. De nieuwe dijk krijgt een hoogte van 6 meter boven AP. Hoewel het 'valt te betreuren, dat thans opnieuw een stuk van het aloude „Ster rebos" verdwijnt kan worden medege deeld, dat met struikgewas etc. ge tracht zal worden een en ander op te vangen. SPORTTOTO de registratie voor 1967/1968 is weer begonnen. Vul tijdig een kaartje fn. Othello voerde een Franse thriller op In het kader van de toneelwedstrijd van de Schiedamse Gemeenschap, voer de de r.k. toneelvereniging „Othello" de Franse thriller „Valstrik voor een man alleen" op, waarbij kans werd gezien de toeschouwers inderdaad in spanning te doen leven. Het was geen grote rolbezetting, slechts zeven prsonen speelden mee nl. Piet de Kaper, Ben Vredebregt, Sjaak Dessens, Netty de Groot, Jan van de Harg, Gré de Kaper en Gerard Dessens met regie van Arie Kegel. Het gegeven: Een pas getrouwde man wiens vrouw er spoedig vandoor ging Waarna een andere dame door een or ganisatie van misdadigers in het spel gebracht, in het bezit van de erfenis tracht te komen. Zoals gezegd, het gelukte de spanning er van begin tot einde in te houden. Op 20 april komt „Onyx" voor het voetlicht met Boeven en madeliefj es" en op 27 april „Intermezzo' met „En toen kwam dr. Frost.'. Groningse feestavond „Grurjo" (ver. van hjefwonende öld Grunnergers) in Schiedam hebben een knalfeestoavond hollen in „Irene". Veur- zitter H. H. J. Hol opende de bieaan- komst mit 'n hartelijk woord. In 't bi- zunder 't bestuur en leden van de zus- terverainigs Rotterdam, Delft, Den Haag en.Dordt en de toneelclub: de Randstad- speulers!" Noa 't zingen van 't Grunnenslaid, brachten dizze speulers „Loods aan Boord", veur 't voutlicht. Toneelspul in drel bedrieven van Jan Fabricius en in 't Grunnens overzet deur Jan Zijl. Wat wiur dat stuk aibels mooi speult. Vlot in aales en wat rolvast. Wie hebber d'r aalmoal van genoten. Veurzitter het in zien openihgswoord mitbestuurders hartelijk bedankt veur 't veule waark dat ze doan om dizze oavond te doan sloagen Mit 'n kaander hebben ze flink wat beraikt. Veur .de teestoavond hebben ze al 26 neije leden 'bie 'n kaander trom- meld en op de oavond zulf luitten zuk d'r nog 14 inschrieven, woarbie veul jongeren!. Noa ofloop het veurzitter speulers har telijk bedankt veur heur prachtig spul. Speulers kregen (hou kan rt ook anders) aalmoal n Grunnegen kpuk as dank. Tot daip in de nacht bleven ze bie 'n kaander en gungende bainen van de vlouer. Zoal van Irene was hailndaal be zet. 't Was 'n ollerweöé Grunneger feest- oavond. Binn d'r nog meer Grunnegers (of dei 't verstaan kunnen) dei mitdoun willen? Secretoaris is C. Brauns, v. Swin- densingel 46a, Schiedam. Balletlerares Tosca Balm trouwt Zaterdag. 29 april zal mei. Tosca Balm, directrice van de bekende Schie damse balletschool welke een groot aan tal leerlingen telt, in het huwelijk tre den. Het zal kerkelijk worden voltrok ken in de kerk van Pastoor Oudshoorn. Leerlingen der 5e en 6e klasse der St. Catharinaschool zullen tijdens de Eucha ristieviering, welke om 11 uur plaats vindt, het „Immaculata" zingen. BUTTON - DOWN BOORDEN Nieuwe schokkende kleurstellingen zijn de kentekenen van modische hemden voor de zomer 1967 BE HERENMODEZAAK VAN SCHIEDAM Brotrsvest 4 telefoon 268 204

De Havenloods | 1967 | | pagina 7