•.VOORDEEL! Floranid ANDRE ÏCOCT ALUMINIUM "I DELFZIJL n.v. I leerling smelters JUDOb NITROPHOSKA SCHIEDAM HEEFT TE WEINIG GYMZALEN ...maar goed dat er zwaarder dan halfzwaar COUPON iet recept /oor een diepgroen, /ol gazon 495.- aLB. AANKOOPADVIES N.V. WERKSTER Landelijk tafelteimistoernooi in Sporthal Margriet S'd. 14 Op 30 juni 1966 werd one bedrijf officieel in gebruik ge steld. Met de bouw van een tweede Elektrolysehal is Inmiddels begonnen. Na het gereedkomen van deze produktie-eenheid zal de produktie van ruw aluminium meer dan verdubbelen. Mede met het oog hierop hebben wij in onze Elektrolyse hal plaats voor Vooropleiding: voortgezet lager onderwijs. Voor deze functie strekt ervaring In een industriële onder neming tot aanbeveling, doch is geen voorwaarde. Men moet bereid zijn een interne opleiding te volgen, waarna aanstelling als smelter kan volgen. Leeftijd: 21-40 jaar. De werkzaamheden worden in vier-ploegendienst verricht. Vrijwel iedereen, die in dienst treedt, mag direkt rekenen op een moderne goed gebouwde woning, veelal voor zien van centrale verwarming. Aluminium Delfzjj! N.V. kan u een nieuwe, zekere toekomst bieden. Laat u daarom voorlichten over deze plaatsings- mogelijkhefd bij dit interessante bedrijf. Indien u bijgaande coupon ingevuld in een gesloten en velop, als brief gefrankeerd, aan ons opzendt, zullen wij u gaarne uitnodigen voer een Informatief onderhoud, buiten werktijd, in de omgeving van uw woonplaats. Postbus 133, Dslfzijl. Gaarne ontvang ik nadere inlichtingen o kring bij Aluminium Delfzijl N.V. in werk- WOONPLAATS: HUIDIQE PUNCTIE:.. W*;>; Strooi vroeg in het voorjaar éénmaal FLORANID-NITRO- 3H0SKA®. Dan krijgt Uw gazon in één keer alle belangrijke (oedingsstoffen voor het hele jaar! Dit alles-in-één mengsel zorgt voor een prachtig diep- jroene grasmat en een sterke zode. FLORANID-NITRO- 3H0SKA® werkt direct en heeft bovendien een langt ïawerking. Nabemesten is dus volmaakt overbodig er 'erbranding door overdosering is'uitgesloten! Ook Uw iierplanten en alles wat in Uw tuin groeit en bloeit, ver Iragen deze meststof bijzonder goed; zelfs bij zee: :ware regenval wordt zij niet uitgespoeld. <ortom: de ideale meststof voor gazons en sierplanten heet i t m-M - Bankstel "Brugge'' Vrienden en kennissen taxeren dit grandioze bankstel royaal bóven de 750.-. En dat is het zeker waard... gaat U maar naVorstelijke 3-zitsbank met 2 draaibare fauteuils op zwaar verchroomde kruispoot. Polyether ge- stofferd en no-sag vering. Geheel bekleed met im. skyleerdoek. Losse kus sens met afneembare bekleding (d.m.v. rits). En dit allemaal voor de onvoorstelbaar lage prijs van Verkoop rechtstreeks ten ptrliculitren 100% fsbrieksgerentie credletservke mogelijk M* toonksmers dégelijks vrij t» bezich ligen. TELEFOON 24 4SM - ROTTERDAM ROTTERDAM-GRONINGEN EINDHOVEN-AMSTERDAM Wij verzorgen gaarne inv Meent 19-21, tel. 1251193 136817 Grootste sortering gastoestelien van Kotterdam t Erkend gasfitter sinds 1932. v:**l1r Badische Anilin- 4 Soda-Fabrik AG 6700 Ludwigshafen am Rhein, Bondsrepubliek Duitsland. Voor het schoonhouden v e kantoren vragen voor maandag- en donderdagavond van 6-oa. 9 uur. Sollicitatie.» gaarne aan: \.V. ..FIRMA BOSMAN" t'oclhaven 126-138 - Rotterdam - Tel. 235600 ITet Sporthal Margriet-tafeltennlstoer- J 1 nooi, dat het Schledamse T.S.F. en het Rotterdamse Germinal tezamen a.a. sondag 2 april organiseren belooft weer een groot sukses te worden. Ondanks enkele tegenslagen waarover dade lijk méér is de inschrijving zelfs nog iets hoger dan die van het vorige jaar; als de organisatie even goed is, kan onze stad weer spreken van een groots landelijk evenement! Die tegenslagen waarover we schre ven zijn ervoor aansprakelijk dat de inschrijving niet zoals wel was ver. wacht zowel kwantitatief als kwalita tief nóg- beter was dan het vorige jaar. Een duidelijke „kortsluiting" in de hoofdbestuursorganisatie Is er de oor zaak van dat niet véél meer dan 700 In schrijvingen konden worden geboekt: overigens altljt nog een respectabel aantal voor een één-dags-toernooi! Dt afdeling Den Haag organiseert n.l. óók op 2 april de Haagse kampioenschappen, rn werd daarvan ofschoon voor het Sporthal Margriet-toernooi Tang tevoren toestemming was aangevraagd én ver kregen door het Hoofdbestuur van de N.T.T.B. niet afgehouden. Dat scheelt de Schiedamse organisatoren de gehele Haagse inschrijving van het vorige jaar. t.w. zo'n 100 deelnemers met 200 Inschrijvingen! De kwaliteit van de hoogste klassen wordt daardoor mede sterk beïnvloed: Den Haag is nu eenmaal een van de sterkste afdelingen van ons land. Boven dien vertoeft de Nederlandse tafelten- nistop a.s. zondag voor het laatst in het trainingskamp voor de wereldkam pioenschappen. die de volgende week in Stockholm aanvangen. Dit jaar nog zul len we verstolken zijn van de allersterk ste deelname, maar toezeggingen doen ongeveer 20 i s avonds plaats naam verwerven dat het volgend jaar ook de volledige Nederlandse top aanwezig zal zijn. In ieder geval ver heugt de organisatie zich over de in- achrijving nü van de Nederlandse kam pioene Mieke ten Broek (H.O.C.). De tegenslagen hebben dus niet kun nen verhinderen, dat a.s. zondag zo'n 350 deelnemers met ruim 700 inschrij vingen in 23 klassen gaan strijden om de titel van dit toernooi: aantallen waar over de organisatie zeer tevreden is. Dat zijn toernooileider J. D. Degreef c.s. zeker ooik over de medewerking van de Schiedamse Gemeenschap en de S.B.L.O. die door een subsidie het or ganiseren van dit massa-toernooi moge lijk maakten, van verschillende Schie damse bedrijven die prijzen beschikbaar stelden én zeker oqk over de medewer king van de Gemeente Schiedam, die bereid werd gevonden een beker be schikbaar te stellen als wisselprijs de sterkste vereniging van het toe: Bovendien werd de Wethouder Sportzaken, mevrouw G. D. de Graaff, bereid gevonden de prijzen uit te ken! ]>it slot van Het noemen van namen en verdere aantallen onder de ruim 350 medespe lenden in dit toernooi is onbegonnen werk In de hoogste damasklasae is na tuurlijk de-kersverse Nederlandse kam pioene. Mieke ten Broek, favoriet en niemand zal haar van de titel kunnen afhouden. In de ere-klasse heren liggen de kansen minder duidelijk. C. Deken (S.N.L.-Smash en E. van er Berg iA.M.V.J.1, die het vorige jaar in de halve finales van dit Schiedams toernooi het onderspit dolven, zullen stellig alles in het werk stellen om nu wel tot de eindstrijd door te dringen. P. van Hsm (J.C.V.) en C. Mertens (Belcrum; mo gen echter zeker niét kansloos worden geacht dit te voorkomen. Zeer benieuwd zijn we naar de prestaties in dit gezel schap van b.v. Nico van Stobbe (Ser vice), Cas van Koetsveld (Eendracht) en Rotterdamse topspelers als Baum- garte en Geerling. De inschrijvingen zijn. als volgt te verdelen. 283 bij het herenenkelspel, 55 Pij het dames- en 93 bij het junioren- enkelspel. Ook in de laatste categorie kunnen we in alle drie klassen spannen de strijd verwachten. 276 inschrijvingen bij de dubbelspelen (heren-, dames ju nioren- en gemengddubbeldoen het to taal aantal tot boven de 700 stijgen. Zondag 2 spril a.s. is de Sporthal Margriet dus van 's ochtends vroeg (aanvang 10 uur) het domein van de ta feltennissport. Een viertal tribunes waarborgen ook de toeschouwers een goed overzicht op de ongetwijfeld aan trekkelijke strijd, die zoals reeds werd genoemd om ongeveer 20 uur in de prijsuitreiking zijn climax zal vin den. Een climax ook voor de strijd om de vereniging,sprjs. waarvoor krach tens het aantal inschrijvingen favo riet zijn Irene (Tilburg), T.O.P. (Am sterdam I. T.C.S. (Steenbergen; en mo gelijk ook Service (Schiedam). Aktie voor Leger des Heils wordt afgesloten Vrijdagavond zal in het bejaardencen trum De Valkenhof de actie van een aan tal kerken „Vlaardingen geeft het Leger des Heils een nieuw tehuis" worden af gesloten. Tijdens deze avond, waar een kleurenfilm over het Leger des Heils werk in Nederland zal worden vertoond, zal het spaarbankboekje van de actieco mité worden overhandigd. De korpscommandant, brigadier M. Sou- verein krijgt dan de beschikking over on geveer f20.000- Op deze avond zullen de medewerkenden aan de collectie van het actiecomité, organisatoren en mensen van het Leger zelf tegenwoordig zijn. Een combo van het Leger zal voor de muziek zorgen terwijl er ook een zang koor zal optreden. Ver. Chr. schoolonderwijs hield vergadering Onder voorzitterschap van mr. H. Snoep heeft de vereniging tot bevorde ring van Chr. schoolonderwijs In Schie dam de jaarvergadering gehouden, waar voor goede belangstelling bestond. Mede gedeeld werd, dat binnenkort een wij ziging van de statuten zal worden voor gesteld om de vereniging wat meer soe pelheid te kunnen geven die in deze tijd nodig Is. Het teruglopen van het aantal leerlingen van de scholen brengt problemen met zich mee en in dit verband werd afge vraagd of het niet gewenst is tot groter samenwerking te komen. Ook zal aanpas sen nodig zijn in verband met de Mam moetwet, die voor de v.g.l.o - en u.l.o- scholen verstrekkende gevolgen heeft De trek naar Groenoord en afnemend geboor tecijfer doet het aantal leerlingen op elle scholen dalen. Het geboortecijfer dat na de tweede wereldoorlog in Schiedam rond de 1500 bedroeg, is met 20 pet gedaald. Thans bezoeken ongeveer 8500 leerlingen de la gere scholen, doch dit aantal xal binnen 10 jaar vermoedelijk tot 7500 dalen, ter wijl ook een deel naar de nieuwe scholen in Kethel zal gaan. De voorzitter constateerde, dat verbe tering van de huisvesting van de scholen De voorzitter der afdeling Schiedam van de Ned Bond van Oud-Strijders en dragers van het Mobilisatiekruls schrijft in het orgaan Gen-Flits" het volgende met vetrekking tot de 2 verzetsmonu- menten welke Schiedam thans rijk is: ..Wie onzer heeft in 19*9 durven den ken, dat zo spoedig de oorspronkelijke tekst weer zou worden aangebracht op het beeld van P. Starreveld, ons monu ment voor hen, die vielen, die streden en leden .voor ons vaderland in de jaren 1940-1945 Wij stellen het op prijs en waarderen het ten zeerste, dat het Schie damse Gemeentebestuur een begin heeft gemaakt met dit eerherstel. Graag hopen en vertrouwen we er op, dat een volledig eerherstel binnen niet al te lange tijd zal volgen, n.l. verplaatsing! Kort na de be vrijding heeft de burgerij spontaan de gelden bijeengebracht om dit Bevrijdings monument te kunnen bekostigen Ons monument werd een tuin-beeld We zijn j dankbaar, maar nog niet voldaan, daar-1 om hopen en vertrouwen we. dat ons Ge- meentebestuur bereid is verder te gaan en dan zo mogelijk binnen niet al te langt- tijd". in het afgelopen jaar stagneerde. Het kleuteronderwijs onderging enkele verbe- j teringen. De personeelsbezetting gaf feen moeilijkheden Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren B. M. Koppe- nol. A. M. Vogelij. mr. C. P. Sneep, E. W. Sch-ravensande en H. Smits. Er bestaat in Schiedam een flink tekort aan gymnastiekzalen, zo co teert de Sportnota. Er zijn than, gymnastiekzalen beschikbaar, minste drie niet meer aan de eisen voldoen Bergruimten zijn er iu die ge vallen helemaal niet, terwijl bovendien niet over een wasgelegenheid kan worden gesproken. Blijkens het overzicht ge bruikt ter vaststelling vah et aantal be nodigde schoolsport - c.q. speelterreinen is vastgesteld dat, rekening houdend met het streven naar een gemiddeld aantal leerlingen per klas van 30-35, de genoem de scholen 362 klassen gaan tellen. Er is dan een tekort van twee aaien, doch bij berekening van twee uur en een kwartier lichamelijke oefening per week en per klas, zou er een tekort ontstaan van 12 gymnastieklokalen. Vrijwel alle beschik- barr zalen zijn in de avonduren van minsten 75 tot 100 procent bezet. Toch zijn er te dezer stede sedert 1960 door de bouw van nieuwe gymnastieklo kalen belangrijke vorderingen gemaakt. Zes nieuwe lokalen zijn er sedertdien ge bouwd, die naar de eisen des tijds zijn ingericht. Het betreft de gymnastiekloka len aan de Dwarsstrata, Thomas a Kem- pisstraat (2), Piersonstraat, v.d. Leeuw- laan en v. Hogendorpstraat, terwij] een zevende nieuw lokaal bij een 7-klassige •""--mbare e l.o.-school, in de wijk Groen- t aanbouw is en binnenkort voor voorbijgaan. Het bepalen van het aantal noodzake lijke lokalen voor het onderwijs in de lichamelijke oefening gaat eenvoudig: door het optellen van de voor de klassen, op de lesroosters voorkomende uren in dit vak. Het aantal klassen stelden we| reeds op 362. Vrij algemeen zal er metl betrekking tot de lichamelijke oefening1 voor het gehele lager onderwijs 2 x H uur per klas en per week op het lesroos ter voorkomen, behoudens in een nood situatie als gevolg van een tekort aan gymnastieklokalen. Als bekend mag worden verondersteld, dat de regering ten aanzien van de licha melijke oefening op de scholen streeft naar 3 xii uur. per klas en per week. Bepaalt men zich daarbij vooralsnog tot Vii uur, dan zijn er voor vorenbe doelde 362 klassen 543 uren per week nodig. Als men vervolgens weet, dat in i één gymnastieklokaal 26 uur les kan wor den gegeven, dan valt het niet moeilijk, vast te stellen, dat er in Schiedam 543: 26 afgerond 21 gymanstiekloxalen nodig zijn voor de scholen als vermeld in de 'oorgaande rubriek „School- c.q. speel- r de wijk".

De Havenloods | 1967 | | pagina 14