J:- Sportgrabhelton Singelbewoners zitten te sidderen.... 98 Service is toe aan een beslissingswedstrijd DE HAVENLOODS DONDERDAG 6 APRIL 1967 blijvend goedkoper Het is toch bepaald geen luxe als man en vader de zomer Ingaat met een paar nieuwe pyama's Maar dan flanellen pyama's, geschikt voor ons klimaat, waar in de nachten meer koel dan zomers zijn. Herenpyama's van een prach tige kwaliteit keperflanel in frisse meerkleurige streepdes- slns. Herenpyama's, in een prima royaal model uit de serie van 11.75, nu voor nog géén acht gulden. TAK bewoners van de Singel ritten er Jslecht bij. Waaraan het te „danken" is. valt meoilijk te reggen, maar een feit is, dat d? situatie er steeds slech ter en gevaarlijker op wordt. Went niet alleen dat de bewoners zelf dag en nacht zitten of liggen te sidderen in hun woning, ook de muren van de diverse panden hebben 'net hard te verduren en langzamerhand gaat er een niet onge vaarlijke situatie ontstaan. „Stukken van het plafond komen soms naar beneden", zo vertelde een S'ngel-'u woonster en een ander constateerde: „Ons huis verzakt maar gelukkig naar de geerle kant". Dat wil zeggen, het huis zakt in de richting van een aangrenzend oerceel, zodat die twee elkaar tot steun zijn. omdat het hier een hoekpand betreft. We zijn in enkele woningen daartoe uitgenodigd, ou bezoek ge,vccs: en heb ben mee-gesidderd. Telkens wanneer een auto van zekere tonnage voorbij dender de. rinkelde het glaswerk en voelden we het verkeer passeren. De „sidder" is uiteraard afhankelijk van de zwaarte van de voertuigen, sutooussen, tank- en andere zware vrachtauto's leveren een maximum aan gedreun op, uersonen- auto's glijden ongemerkt voorbij. Ten minste. indien hei een behoorlijke auto bestuurder is, die de uitlaat van zijn voertuig niet te zeer als „showstuk" be nut. Meen niet dat het zware verkeer over de Singel uitzondering is, Integen deel, dat maakt een belangrijk, zoal niet het belangrijkste deel van het ver keer uit. Daar zijn de met vaste regel maat in beide richting rijdende autobus sen, die in gewicht er ook zijn mogen. Voorts geven ta) van vrachtautochauf feurs de voorkeur aan de route via de Singel, boven die over de Burgemeester van HaarenlaanHorvathweg. Na de opening van laatsgenoemde weg is het zware verkeer over de Singel toegeno men. Dan wordt n.l. gebruik gemaakt van de afrit nabij het station om zo met een naar de Broersvest te rijden, het geen uiteraard in omgekeerde richting j enkele ja leden de Singel van een dun asfaltlaagje voorzien, dat zich geleidelijk heeft ge wijzigd in lapjes-asfalt, dat wil zeggen, hier en daar plekt nog een stukje as falt hetgeen de situatie er alleen maar slechter op maakt, omdat hierdoor het gebons en gerammel door de voertuigen wordt vergroot. Wie zich de „kinderhoofdjes" van weleer herinnert weet wat dit betekent, omdat onder de lapjes die hoofdjes schuil gaan. Nu hebben ook de bewoners van de Singel hun hoofden reeds eerder bij elkaar gestoken, teneinde te trach ten in de situatie verbetering te krijgen. Zij schreven brieven naar gemeentebe- Voor het zware verkeer biedt de Singel niet tevee Irulmte en doet bewoners van de huizen sidderen. stuur en gemeentewerken, al sidderende, doch het heeft tot nu toe geen enkele uitwerking gehad. „We verwachten soms dat de hele boel boven ons ineenstort", zei ons een bewoonster. Het vervelende is ook nog, dat de Singel betrekkelijk smal is en vooral bij het passeren de voertuigen op een enkele meter afstand voor de woning voorbij denderen. Wat er nu gedaan moet worden? „Mis schien moet er eerst iets ernstigs gebeu ren". opperde een Singel-bewoner, „moet een muur omvallen of plafond naar be neden komen". Als eerste is aan het gemeente bestuur gevraagd een behoorlijke as- faltlaag aan te brengen. „Geen geld" luidde het antwoord. Alsof daarmee de kous af is. Hetgeen allerminst het geval meentebestuur gericht met tal van hand tekeningen. waarbij aandacht voor de si tuatie wordt gevraagd. Zal dat even eens me*: „Geen geld" worden afge daan? Maar dan is er misschien no-g wel een paar gulden in het laatje om b.v. een bord te plaatsen, waarbij voer tuigen met een bepaalde tonnage het rij den door de Singel wordt verboden. Men blijft dan wel zitten met het probleem van de stationsautobussen, doch beper king der snelheid zou iets kunnen hel pen. En het zware verkeer kan even zo goed over de Horvathweg—Van Haaren laan de Broersvest bereiken. Iemand van het gemeentebestuur of gemeentewerken zou ongetwijfeld harte lijk welkom zijn bij een bewoner van de Singel om een kopje koffie of thee te drinken om terwijl mee te sidderen! Bij informatie werd ons meegedeeld, dat afsluiting der Singel voor zwaar ver keer niet mogelijk is, omdat er diverse vrij grote bedrijven zijn gevestigd, die goederen middels grote vracht- of tank wagens ontvangen dan wel afleveren. Voor die bedrijven zou dus afsluiting een grote belemmering betekenen in de be drijfsuitoefening. Blijft dus alleen de vraag, om zo spoedig mogelijk een be hoorlijke asfalt- of andere bedekking aan te brengen, zodat een einde aan het gesidder van de Singel-bewoners kan worden gemaakt. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze keperflanellen heren pyama's In de maten 46 t/m 58. voor H. Stolk nieuwe voorzitter geworden HermesDVS Reeds vorig jaar had de heer A. Stouthandel de wens te kennen gegeven, af te treden als voorzitter van Hermes DVS. Hij heeft zich echter toen over la ten halen nog een jaar deze functie te bekleden. Vrijdagavond echter heeft de heer Stouthandel er een punt achter ge zet. Na een voorzitterschap van elf jaar heeft hij nu de voorzittershamer over gedragen aan de heer H. Stólk. In de sportwereld, voetbal en cricket, kent een ieder de nieuwe voorzitter als Manus Stolk. Staande de vergadering werd de heer A. Stouthandel tot erelid benoemd. De scheidende voorzitter heeft zeventien jaar een bestuursfunctie vervuld bij Hermes DVS en hij was en is nog een warm voorstander van een fusie in het betaal de voetbal in het waterweggebied. Is de prijs niet vaak het giote bezwaar om inderdaad „het nieuwste snufje" aan te sfhaffen? Daarom zijn wij wel een beetje trots op deze aanbieding van Mini-laktassen - werkelijk „de grote mode" (want U zag ze nooit eerder)... die U nu al koopt voor een prijs die ongehoord is Vlotte, moderne, neen zelfs modieuze en toch practische lakplastic tassen - en lak is geweldig „In", dit seizoen, - voor nog géén vier gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze hoogst nieuwe en modieuze laktassen, in zwart, rood, groen, blauw, rose^geel en oranje (en zulke prachtige kleuren...) voör 0 Het schoolvoetbal en handbaltoernooi is weer eens letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. De konstant neer stromende regen doorweekte de velden en het was niet verantwoord de school kinderen in dit weer te laten sporten. De organisatoren willen echter alles in het werk stellen om de schooljeugd toch hun toernooi te geven. De oplossing is nu gevonden door de wedstrijden te spelen op verschillende woensdagmiddagen en zaterdagochtenden. Voor deze dagen geldt hetzelfde programma als vastgesteld in het programmaboekje. Alleen zullen de wedstrijden geen 2 x 15 minuten duren, maar de speeltijd is verkort tot 2 x 1U minuten. Alle woensdagen wordt om precies 13.30 begonnen. Gisteren zijn de eerste Woensdag 19 april gaat dan het hand bal van start. Zowel de jongens als de meisjes krijgen hun kans. Indien Pluvius de scholieren een beetje goed gezind is, zal het toernooi zijn climax vinden op Koninginnedag. Dan zullen namelijk de finales plaats vinden. Deze oplossing is mogelijk geworden door de medewerking van de verenigingen SVDPW en Hermes DVS, die hun terreinen en opstallen spontaan ter beschikking hebben ge steld. Ook voor het poliofonds zou het prettig zijn indien de wedstrijden door gang zouden vinden. Alle deelnemers of feren namelijk f0.25 voor dit doel en de leiders en scheidsrechters het dubbe le. De toegangsprijs voor de bezoekers is gesteld op f 0.5U en ook dit is voor het Poliofonds. De organisatoren hebben alleen de moeilijke opgaaf om te trachten een vol doende aantal scheidsrechters op te brengen. Vooral het handbalprogramma Heren van SVC zijn volleybal moe Het eerste herenteam van SVC is hard aan rust toe. Het verloor weer en nu van het reeds gedegradeerde A.V. 40 met 32. De Schiedamse heren blijken kennelijk het vertrouwen in eigen kracht te heb ben verloren en is hard aan de nodige volleybal-rust toe. Heren 2 deed het beter en won voor de achtste achtereenvolgende maal. Het bleef met 3—0 de baas over Lekkerkerk 1. Heren 3 en 4 kregen beide klop Het der de team verloor met 31 van koploper Set-Up 1 en heren 4 moest egen Her mandad met een 30 nederlaag genoe gen nemen. Het eerste damesteam hoeft geheej volgens de verwachtingen mol 3- 0 ge wonnen van net zwakke CSVD ui! Delft De coach van het SVC-team heef' met de ploeg geëxperimenteerd en liet ook de reserve-speeltsers meedraaien wat zonder gevaar mogelijk bleek- op 19 april vraagt nogal wat deskundige leiding. Men doet dan ook een beroep op de handbalscheidsrechters zich voor deze wedstrijden op te geven bij de heer J. van Rosmalen Jr.. Van Ruysdeallaan 7b, tel. 261517. Geheel onverwacht, heeft PPSC een nieuwe trainer gekontrakteerd. Enige tijd geleden meldde de heer J. J. H. Bouquet zich bij PPSC als lid. De heer Bouquet woont sinds een jaar in Schie dam en hij heeft eerst de kat eens uit de boom gekeken. Hij komt uit Utrecht, waar hij de zaterdagmiddagclub Desto trainde. Toen het bestuur van PPSC dat hoorde en vernam dat de heer Bou quet een C licentie heelt, dacht liet met een aan het trainersprobleem. De vere niging heeft het- dit jaar gedaan met een verzorger, zonder licentie en het was daarom dat de heer Bouquet het aan bod werd gedaan, PPSC het volgende seizoen te gaan trainen. Na enige bespre kingen, is de 28 jarige heer Bouquet nu met ingang van juni gekontracteerd als trainer van PPSC. Zondag, 21 mei, zal het op het terrein van SFC bijzonder gezellig zijn. Alle oüde knarren uit het Schiedamse voetbal zullen dan namelijk weer de wei ingaan, want dan wordt het veteranentoernooi van SFC gespeeld. Er zal best veel pu bliek naar de Parhoek komen want de oude garde van alle Schiedamse clubs zal daar acte de présence geven, met dikke buik en kaal hoofd misschien, maar gevoetbald zal er worden. Men fluistert, dat er nu al stug getraind wordt om met een goed resultaat uit de bus te komen. Na het voetballen zal er nóg wel een behoorlijke „boom" opge zet worden in de gezellige kantine. Geen fusie om wille van de fusie Tijdens de vergadering van de SBLO meende de heer Eising, de voorzitter van SVV, een kritisch geluid te moeten laten horen naar aanleiding van het jaarver slag. Daarin staat onder meer te lezen, dat helaas de goede wil om tot samen gaan te komen, bij het betaalde voetbal ontbrak. Een ider in Schiedam weet, dat Hermes DVS een groot voorstander ls van een fusie en SVV daar sceptisch te genover staat. Wellicht dharom voelde SVV het noodzakelijk een kritisch geluid te laten horen- Uit het relaas van de neer Eising bleek, dat SVV beslist niet tegen een fu sie is. „Maar", aldus de heer Eising. ..alleen dan wanneer er een gezonde fi nanciële basis aanwezig is en mits er voldoende garanties zijn. Een fusie omwil le van de fusie vindt bij ons geen ge willig oor". De heer Eising releveerde, hoe SW door een commissie ter verga dering is geroepen. Daar werd aan de heer Eising de vraag gesteld, wat de plannen waren. Dat was zeer vreemd, want niet SW moest met de plannen komen, maar juist die commissie. Zelfs de burgemeester op die vergadering aan wezig. keek van die vraag vreemd op. „Wij konden ons toen niet aan de indruk onttrekken, dat de hele zaak door die commissie slecht was voorbereid", al dus de heer Eising. Terecht kwam er uit de vergadering op die commissie kritiek. Er werd op gemerkt. dat de commissie die over een fusie zou gaan praten, er zich wat te gemakkelijk van af heeft gemaakt. De SDieker. een vertegenwoordiger van SVDPW meende zich te herinneren, dat die commissie ontstaan is na het initia tief van de amateursverenigingen en het is toch wel merkwaardig, dat die ama teurs van de hele commissie niets meer hebben gehoord. Zo ls voorlopig weer het scherm gevallen over de zoveelste po ging om in Schiedam tot een concen tratie van het betaalde voetbal te ko- De laatse wedstrijd van de kampioens kompetitie heeft Service een overwin ning gebracht, 't Werd in Hulst, Zeeuws- Vlaandercn onder zeer moeilijke om standigheden een krappe overwinning, 64 op St. Aloysius. De speelruimte van de tegenstanders werd verbouwd en het was er een ware ravage, met kalk en puin onder de speelltfels, die in haast schoon ge maakt moesten worden. Het was binnen in de zaal bar koud en de tafels waren bar slecht. Kortom het was een situatie voor een wedstrijd in de overgangsklas se onwaardig. De start van de Schiedammers was zeer slecht. Kreische was het eerst aan bod en zijn partij tegen Waterschoot ging in twee games verloren 21—16 en 217. Het was voor de Schiedammer een morele opdoffer. Ook de tweede partij, die van DeiforgeBlikmans werd een Zeeuwse overwinning. In 3 games 14—21. 21—16 en 21—13 werd Eikmans voor nul aan de kant gezet en kwam de stand op 20. Slobbe zorgde voor het eerste tegen- punt. want met 15—21 en 17—21 bleef hij baas over Boogaard. De slechte ta fel stelde Slobbe niet in staat met zijn befaamde loupe te spelen, maar zijn moeilijke service bleek ook hier voor de tegenstanders een onoverkomelijke hin- Het dubbel bracht ook een schiedam se overwinning. Na de eerste game ge wonnen te hebben, 21—23 leek in de twee de game bij de stand 7—13 het pleit wel beslegt. Maar de tegenstanders liepen in en wonnen nog met 24—22. In de der de game werd het na 1212 toch nog een overwinning voor Service 1421. De stand was daardoor 2—2. Kreischer ver loor ook zijn 2de partij, die tegen De- forge 21—19 en 21—11, waardoor de thuisclub weer voor kwam te staan 32. Slobbe bracht in twee games, tegen Waterschoot 1821 en 14—21 de partijen weer op gelijke voet en daarna zorgde Eikmans voor een voorsprong. Hii won in twee games 12—21 en 13—21 van Bo gaard en dat - bracht Service op een voorsprong van 43. Slobbe had tegen Deforge drie games nodig, 17—21, 21—18 en 13—21 om de winst te grijpen en zo Service op 35 te brengen. Kreischer moest zijn laatste partij spelen tegen Bogaard en hij kon aan alle onzekerheid een eindè maken. Hij bleek zich hersteld te hebben van de morele opdoffer en in twee games ging De Zeeuw ten onder. Service kwam hierdoor op 63 te staan en mocht de laatste partij verliezen. De winstpunten waren binnen. Eikman verloor de lam ste partij dan ook prompt en kwam te gen Waterschoot niet verder dan 2119 in de derde game. Service zal nu met Never Despair een beslissingswedstrijd moeten spelen om het kampioenschap. Dit zal gebeuren op 15 april in Utrecht. Rijks hbs gaat het eeuwfeest vieren EEN VERSCHOLEN BOERDERIJ Aan de westelijke kant van de Pol- dervaart te Kethel is een soort dépendance van het Beatrixpark ge legen, hetgeen verbonden wordt met het hoofdpark door een hoge boogvor mige brug over de voornoemde vaart, vaart: Tussen enige kronkelende sluippaadjes doorkomt men aan een boerenbedrijf en een verbouwde voormalige polder molen. Het geheel is van de weg af nauwelijks op te merken door de vele bomen en struiken die er omheen staan Op de tekening ziet men de mesthopen, de keten, de varkenshokken en de hooimijt. Op de achtergrond links valt nog even het achtkantige dak te zien van de getransformeerde viormalige boezemmolen. OCTAVE DECON1NCK Docenten en leerlingen van de Rijks h.b.s. Schiedam in samenwerking met die van de m.m.s zijn bezig plannen te ontwerpen voor de viering van het eer ste eeuwfeest van deze h.b.s.Zoals we reeds hebben gemeld, is hët zeer waar- sehljnlijk dat eind van dit jaar de nieu we gebouwen aan de Burgemeester van Haarenlaan zullen worden betrokken, zo dat mogelijk de vierifig van 'dit feit kan worden gecombineerd. Het aantal leerlingen van de h.b.s. zal dan plm. 500 bedragen. Gelijktijdig met de h.b.s., zullen ook de leerlingen van het stedelijk gymnasium de nieuwe ge bouwen aan de Van Haarenlaan betrek- Het. ligt in het voornemen om geduren de enkele avonden een klassiek toneel stuk op te vöeren door leerlingen van de h.b.s. waarvoor de repetities zijn begon- Er wordt ook gewerkt aan het samen stellen van een gedenkboek, zoals dat ook is verschenen bij het 50-jarig be staan. Getracht zal worden zoveel mo gelijk oud-leerlingen te bereiken in ver band met het organiseren van een reii- Het programma van de Schiedamse Jazz Sociëteit „Guillaume" bevat zater dag 15 april „The Lightnings", 29 apil en 27 mei „The Ekseptions Afscheid M. J. van Houte De heer M. J. van Houte heeft af scheid genomen bij de afdeling Plant soenen van de dienst van gemeentewer ken Schiedam wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Bij dit afscheid waren veel belangstellenden aan wezig. De heer van Hpute, die met zijn vrouw en twee kinderen aanwezig was. werd toegesproken door de directeur van gemeentewerken, de heer ir. J. C. Broeijer, welke zijn diesttijd van 38 jaar in gemeentedienst memoreerde en de met ijver en toewijding vervulde taak als opzichter bij het te werk gestelde personeel van de G.S.W Voorts werd de heer Van Houte toe gesproken door zijn chef. de heer J. A Overzet, en de voorzitter van de perso neelsvereniging, de heer L. M. van Dam me, ing. Van zijn afdeling ontving hij een verrekijker. De Clungels treden op in Schiedam Zaterdag, 8 april treden on in de zaal onder de H. Hart kerk Rijnstraat 1 te Schiedam de Clungels uit Amsterdam De Clungels bekend van radio en t.v. ge waardeerd door hun uitstekende begelei ding van Rob de Nijs; veel gevraagd dankzij hun meesterlijke interpretatie van „Have you ever had the blues"! Het festijn begint am 8 uur en de toe gangsprijs is f2.50. Is men geen lid. dan is dat nog geen onoverkomelijke moeilijkheid. Het inschrijfgeld bedraagt f 0.50. Het beat-Vat is er verder in ge slaagd om nog een aantal topgroepen te engageren fo.a. Tee-set op ao april) Voor inlichtingen wende men zich tot C van Merwijk, Nieuwe Maasstraat 8a. Schiedam en tot H. Tettelaar, L'orentz- laan 59b, Schiedam, tel. 159625. Niet alleen uit onderwijskringen, maar ook uit die van het kerkelijk leven en op gemeentelijk en maatschappelijk gebied is door zeer velen belangstelling getoond bij het veertigjarig jubileum als hoofd van chr. scholen dat de heer S. Kuiper vierde. Thans is hij hoofd van de Schiedamse Prinses Marijkeschool. Een fraaie bloembak, bloemen, boeken en andere geschenken werden aangeboden. De bloembak was het werk van de leerlingen Bert Zondervan, Betty Graafland, Lya Hoorman, Nelleke Krabbendam, Gert Wildvank en Truus Scheepmaker, die onder leiding van de onderwijzeres E. Schmidt het geheel hadden samengesteld. Tot degenen die hun gelukwensen kwamen aanbieden behoorden de bur gemeester en mevr. Roelfsema, wet houder M. J. Eykenaar. mr. J. B. Schueler nameux de K.V.P.-fractie, de raadsleden P. Poot en A. Sonneveld, de oud-wethouders VV. van Schoone- veld en H. Sabel, mr. H. Snoep voor- -ftter van de Ver. tot bevordering van het Chr. onderwijs in Schiedam en penningmeester II. Ysselstein, de pre dikanten D. J. Appling, J. G. Jansen en J. \V. Zimmerman, de heer J. Son neveld. voorzitter der Chr. kiesver- eniging, en die der A.R. kiesvereniging, de heer L'. van Veelen. Door de wethouder van onderwijs, mevr. G. D. de Graaff en wethouder mr. P. van Bochoven was bericht van verhindering gestuurd. Als het straks buiten lekker wordt, dan de hele mik-mak in de wagen, brood mee voor een dagje strand of hei... en dan niet te vergeten .die heerlijk comfortabele vouw-fauteuiils. Een speciale aanbieding van on ze nieuw geopende Camping afdeling, boven op de tweede verdieping, waar U deze vouw- fauteuils van solide buiscon structie met gebogen armleg- gers uitzoekt voor nog géén acht gulden. Geheel inklapbaar Vrijdag en zaterdag verkopen wij In onze Camping-afdeling op de tweede etage, (waar U alles kunt vinden wat U voor Uw kamp nodig hebt,) deze super-makke lijke vouwstoelen met XoP«r LIGSTOELLOPER, 44 per meter -&W- 1.88 •ift. but.

De Havenloods | 1967 | | pagina 7