M I Ondanks grauwe lucht denkt „De Havenloods" aan vakantie Heren DWS blijven aan kop van de ranglijst „Eigen recht" Dagtochten barsten binnenkort los stef meeder DAM Geef de „lichte jongens" een kans tl DE HAVENLOODS DONDERDAG 6 APRIL 1967 Nog mag de lucht grauw zijn, nog mag de regen tot vervelens toe neerdruilen en nog mag de wind ons deren. Maar dat alles kan toch niet verhinderen, dat we al weer aan de vakantie gaan denken. Aan de zonnige dagen, ergens op een strand of in een bos. Aan die luie dagen, waarop we kunnen doen of laten wat we willen. Ons blad wil u ook dit jaar op die dagen weer ten dienste staan. Daarom hebben wij, uitgebreider dan in de voor gaande jaren, een programma van dagtochten en andere reizen op gesteld, waarmee wij onze lezers een plezier hopen te doen. Onze dagtochten beginnen op 15 april, wanneer de bollenvelden in volle bloei «taan. De reis gaat dan via Schevenln- gen, waar we over de boulevard rijden en door Wassenaar en Noordwijk gaan. Bij Vogelenzang ontrolt zich dan de bloe menweelde, die Holland tot een grote tuin maakt. Het is dan ook niet verwon derlijk. dat elk jaar duizenden Engelsen om maar één nationaliteit te noemen speciaal om dat te zien naar ons land komen. Op die tocht stopt de bus ook bij de Keukenhof, maar de reizigers, die deze tuin niet willen bezichtigen, kun nen rustig in de bus blijven .itten voor een verdere tocht door de bollenvelden. Ook op die dag hebben wij een tocht uitgeschreven en de deelnemers aan die dagtocht kunnen er van verzekerd zijn. dat zij een onbelemmerd uitzicht op dit prachtige corso zullen hebben Ook voor maandag 1 mei hebben we een spe ciale reis opgesteld. Dan gaan we na melijk naar Paleis Soestdijk, aan welke tocht tevens een rondrit door het Gooi en naar Volendam en Alkmaar is ver bonden. Er staan echter nog veel meer dag tochten op het programma. Zo hebben we een speciale kinderreis naar de Ef- teling opgenomen op woensdag 17 mei en er zijn dagtochten naar Harderwijk, waar we een bezoek brengen aan het Dolfina rium, waar we naar „Flipper" kunnen kijken. We gaan ook de grenzen over. Op Twee de Pinksterdag is er een Drieiandentocht met als route Eindhoven. Weert, Roer mond, Susteren, Heerlen, Aken, Korneli- münster, Rötgen, Monschau. Eupen, Bar rage de la Gileppe. Verviers. Luik, Has selt, Valkenswaard, Eindhoven. Ook zijn er dagtochten naar Namen en Dinant. naar Mondschau, het Teutoburgerwoud en wat nog dies meer'Bij. GOEDE GASTHEREN Voor het opstellen van dit reisprogram ma hebben wij een samenwerking aan gegaan met het toeringcarbedrijf Kras. 'Dit bedrijf heeft voor deze reizen het beste materiaal en de beste chauffeurs, waarover het beschikt, toegezegd. Het zijn ruime en comfortabele bussen en de chauffeurs kennen alle routes, die zij moeten rijden en zullen de passagiers met raad en daad terzijde staan, zoals het goede gastheren betaamt. De deelnemers aan deze dagtochten worden opgehaald in Hoek van Holland. Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam. Uiteraard zou het niet aantrekkelijk zijn geweest deze reizen voor onze lezers te blij vend goedkoper 't Lijkt onbestaanbaar, een paar soepele Vinyl slippers voor nog géén gulden per paar, maar U kunt ze uitzoeken... te kust en te keur. T.V. slippers, een uitkomst voor vermoeide voeten, heerlijk makkelijk, niet alleen thuis bij de TV, maar ook tijdens een lange rit in de auto. Een grote partij TV slippers, in leuke kleuren en prima pas vorm, per paar voor nog géén gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij In de Parfumerie afdeling do.c grote partij Vinyl slippers, in diverse kle"-en en in de maten 34 t/m 41, W*E f organiseren als wij geen lage prijzen hadden kunnen vaststellen. Ook in voor gaande jaren hebben wij onze tochten zo goedkoop mogelijk kunnen aanbieden en daar gaan wij ook dit jaar mee door, zonder aan de kwaliteit van de reis af te doen. Buiten deze bustochten hebben wij nog andere tochten op het programma staan. Veel staat daar nog niet van vast. maar wel kunnen wij nu al meedelen, dat er op 1 september weer een cruise wordt georganiseerd. Velen zullen zich nog her inneren, dat onze bootreis van vorig jaar een grandioos succes is geweest. DU jaar maken wij de tocht in omgekeer de richting. We varen met de Spido naar Hoek van Holland, waar we ons insche pen op de „Koningin Emma" van de Maatschappij Zeeland, waarmee we dan naar Vlissingen varen. Met bussen rij- dan we dan via de nieuwe oververbin- dingen in Zeeland terug naar Rotterdam. Op ons programma staan ook nog vlieg reizen van een of twee dagen. Daarover zullen wij op korte termijn nadere letten op de advertenties, die regelma tig in ons blad zullen verschijnen en waarin al het nieuws over de door ons blad te organiseren reizen zullen wor den vermeld. VOOR EEN ORGEL OF PIANO l IV /SI l R 'S-GRAVELANDSEWEG 620 - SCHIEDAM Géén ttl. of ichrift. best. World Cup film gaat in première Donderdagmiddag, 6 april is in gebouw Arcade de premiere vertoond van de World Cup film 1966 ..Goal", die onder direktie van Televizier wordt gebracht. De film zal 6. 7 en 8 april in vijf voor stellingen per dag worden vertoond. Momenteel wordt in Engeland de tour nee van de fenomenale screen film WORLD CUP 1966 „GOAL", die reeds 25 miljoen bezoekers trok in prolongatie voortgezet. Na lange onderhandelin gen is het Henk Brusse Productions ge lukt deze film ook op het continent te gaan vertonen. Onder auspiciën van Te levizier wordt deze sensationele kleuren film gedurende vier maanden in vele steden in Nederland vertoond. 117 came ra's werden opgesteld om de shots te vereeuwigen, waaruit deze film werd sa mengesteld; 110 minuten topvoetbal van de voetbalsterren van 16 landen, op een zeer instructieve manier opgenomen. Producer Octavio Senoret heeft van het evenement World Cup 1966 een mees terwerk gemaakt. Een voetbalstory zo boeiend verfilmd, dat ook de niet voet bal-insider gefascineerd wordt door de aaneenschakeling van hoogtepunten in in deze bijna twee uren durende mam moth production, o.a. de slow motion momenten, het toegekende doelpunt in de laatste wedstrijd Engeland-Duitslahd. de close-ups van de spanning bij de spe lers, scheidsrechters en reacties van het publiek Groots geeft Senoret een beeld van de mens in (le sport binnen en buiten de lijnen. De vreugde om een gemaakt doel punt, de teleurstelling en oppositie als een speler het veld wordt uitgestuurd, de gebeurtenissen in en om de stadions in Londen en Liverpool, de begeleiden de muziek, de inleiding en het commen taar van Nederlands meest vermaarde scheidsrechter Leo Horn, dit alles teza men maakt Goal tot een uniek evene- CBB niet bij SG In de gehouden jaarvergadering van de afdeling Schiedam van de Chr. Be sturen Bond (CBB) is besloten niet over te gaan tot aansluiting bij de Schiedam- se Gemeenschap fSG>, omdat men tegen deze organisatie zoals deze thans is, principiële bezwaren heeft. Wel verklaar de men waardering te hebben voor het werk van S.G. en een aantal leden hield een pleidooi voor aansluiting, doch de meerderheid bleek hier tegen. Blijkens het jaarverslag van de secre taris, de heer D Goudzwaard bedraagt het totaal aantal leden der afdeling nu 1869. Gezien de financiële positie werd besloten de aangesloten afdelingen in de zen tot meer activiteit op te wekken. Besloten werd ook om bij de jaarlijk se dodenherdenking, ruimer deelneming te betonen. 9 Door o terzijde v_ gebroken in een Olie- en Vetfabriek v Daelens aan de Noordvestringel Ui' een bureau werd een doosje met f 55 gesto- blijvend goedkoper Voor hen die uit ondervinding weten hoe koud, ook Inhet voorjaar en zomer, de nachten kunnen zijn... en die zich reali seren, dat lekker warm slapen toch helemaal geen luxe is... voor hen Is deze aanbieding bedoeld. Een speciale verkoop van flanel len lakens, donzig warm, anti reuma, van een extra kwaliteit flanel., niet alleen een noodzaak, maar nu ook mogelijk voor iedereen. 150x220 De politie meldt: De 24-jarige boekhouder J. A. B. vergiste zich bij het nemen van de bocht naar de Appelmarkt vanaf de Lange Haven en reed daardoor naast de brug het water in. Zowel B. als een passagier wisten zichzelf te redden. Met behulp van een kraanwagen is de auto later op het droge gebracht. De 11-jarige C. de O- hield zich in de Alb. Thymstraat bezig met het aan steken van lucifers. Hij deed dat vlak- bij een geparkeerde auto. Toen een brandende lucifer op straat viel, kwam deze kennelijk in een hoeveelheid uit de auto gedruppelde benzine terecht, waar door een vlam ontstond die de auto in brand deed vliegen. De brandweer heeft het vuur geblust, maar de auto werd zwaar beschadigd. 0 De 5-jarige Mar ja Schwarz uit Vlaar dingen stak op de Broersvest plotseling het fietspad over en werd hierbij aan gereden door de juist passerende 17-ja- rige bromfietser F. J. M. Het kind liep een hersenschudding op en werd door de G.G.D. naar de Dr. Noletstichting vervoerd. Ons Belang opgericht Na een gehouden vergadering is in Schiedam opgericht de vereniging van pluimvee- en konijnenhouders „Ons Be lang". In het bestuur verkregen zitting de heren W. Frenay. voorzitter, D. Ster- renberg, secretaris en M. Woensdrecht. penningmeester. Men zal zich aansluiten bij het landelijk orgaan en de Schiedam- se Gemeenschap. Er gaven zich 25 per sonen als lid op. Het ligt in de bedoe ling op 16 september a.s. een „jong die rendag" te houden als voorselectie voor de in november te houden eerste tentoon stelling. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze flanellen lakens, waar mee U niet alleen Uw gezond heid, maar door nu te kopen ook vele guldens spaart. Géén taf. of schrift, best. Het kabinet staat op nog onwennige en misschien wel bevende poten. De wijze waarop het a.h.w. bijeenge- grabbeld is heeft overal in het land een stemming van ontgoocheling en murwheid achtergelaten. Het gevaar is groot dat ons volk er nu de mannen die wél de moed hadden een bij voorbaat impopulair ministerschap te aanvaarden op aan gaat kijken. Het is daarom goed te onderscheiden tussen de miserabele manier waarop dit kabinet tbt stand gekomen is en de ministers die deze slechte image meekrijgen. Men kan nu wel zeggen dat een zich van zijn betekenis en waarde bewust man moet bedamcen voor zo'n kabinet, maar dan vergeten wij al te gemakkelijk dat er ge regeerd móét worden. Er is moed voor nodig bij voorbaat al tot d „lichte" kategorie gerekend te wor den en als „derde" keus te worden bestempeld. Het slop waarin ons staatkundig stelsel is verzeild geraakt is niet te wijten aan de nieuwe ministers. Zij moeten de kastanjes uit het vuur halen en het lijdt geen twijfel dat zij daarbij pijnlijke blaren zullen oplopen. De Jong en zijn team zijn niet te be nijden. Zelden had een nieuw kabinet zo'n slechte pers. Van een militante oppositie kan men zulks verwachten, maar ook in de eigen gelederen kan men niet veel verder denken dan een „eerste hulp bij ongelukken". Wij menen dat de kabinetsformatie niet maatgevend behoeft te zijn voor de kwaliteit van dit kabinet. Een grote handicap is natuurlijk de tuimgheid waarmee met de financiële middelen zal moeten worden omgesprongen. De schaars gevulde schatkist is een der mate bepalend gegeven dat van de regering (en ieder ander kabinet tn deze positie) geen hoge sprongen verwacht mogen worden. Houdt men dit voor ogen, en verdisconteert men bovendien de mogelijkheid van een niet zo loyale oppositie in zijn over wegingen, dan zullen de prestaties van deze deels zeer onervaren mi nisters afgemeten moeten worden Oranjevereniging bestaat 60 jaar Op 10 december 1906 werd op initia tief van de herein C. J. Blomimelclal. M. J. M. Dresch en F. J. Smit de vroege re Oranje-vereniging opgericht, met het doel de band tussen vorstin en volk te versterken. Behouders dan enkele jaren onderbreking als gevolg van de Duitse bezetting, gedurende welke jaren de ver eniging wél bleef bestaan, is er dus 60 jaar lang een georganiseerde feestvie ring geweest. Sedert de totstandkoming van de Schiedamse Gemeenschap is de O.V. overgegaan in die stichting, waar door een naamsverandering de nu wei bekende initialen V.N.F.G. bracht. Een moeilijkheid vormen de financiën. Sinds het samengaan met de Schiedam se Gemeenschap en de meer gedecentra liseerde wijze van feestviering is de be langrijkste bron van inkomsten, bijdragen of contributie van particulieren of bedrij ven vrijwel teloor gegaan. Behoudens voor zeer bijzondere gebeurtenissen, waarvoor dan de gemeente bijspringt, kunnen de festiviteiten slechts georgani seerd worden door een subsidie van de Schiedamse Gemeenschap. Er zijn plan nen om op de een of andere wijze te bereiken, dat de stichting weer over wat eigen geldmiddelen Kan beschikken. De zondag steeds maar vallende re gen, had ook de handbalvelden in ware modderpoelen veranderd. Hierdoor kon slechts een klein gedeelte van het vast gestelde programma doorgaan. De he ren van Wilton hadden een minder pret tige ervaring. Toen zij reeds onderweg waren naar Rijswijk, kreeg het bestuur een telefoontje, dat Rijswijk het veld maar had afgekeurd. Een bijzonder vreemde situatie, want het is nog altijd de scheidsrechter die in laatste instan tie uitmaakt, of een veld wei of niet be speelbaar is. Het zal ons dan ook niet verwonderen, als dit muisje geen staartje zal hebben. De dames van Wilton kregen bezoek van Eridos en gingen heel sterk van start. Doelpunten van Lydia de Raay, Bea Zon neveld (2x) en Wil Prins bezorgden Wil ton een ruststand van 40. Na de thee kwam Eridos er wel wat meer aan te pas, maar kon toch niet verhinderen dat de Schiedamse dames tot een over winning van 51 kwamen. In diezelfde klasse was het team van DWS op be zoek bij de Schutters. DWS heeft zich dapper geweerd. Vooral Ria Weenink was bijzonder goed op dreef. De eerste speelhelft werd afgesloten met een 3—1 voorsprong voor DWS. In de tweede helft kwam Schutters goed terug, maar het bleef bij een gelijkspel 3—3 en daar waren de Schiedamse meisjes bij zonder tevreden mee. Voor zondag a.s. staat bij de dames de derby DWS—Wil ton op het programma. De eerste wed strijd werd een overwinning voor DWS, maar nu lijkt het op een puntenverde ling uit te zullen lopen. De wedstrijd begint om twee uur. De heren van DWS blijven in het dis trict tweede klasse aan de kop van de ranglijst. Zondag werd tegen Westlan- dia de tiende overwinning binnen ge haald. Vooral voor de rust was DWS oppermachtig en kon dat dan ook uit drukken in niet minder dan acht doelpun ten. Het kreeg in die periode één doel punt tegen. Na de rust kon Westlandia beter partij geven, maar de winst met 156 mee terug naar Sehie- Zondag speelt DWS de return tegen Animo. De uitwedstrijd werd door DWS met 23—8 gewonnen en ook ditmaal re kenen we op een Schiedamse overwin ning. In diezelfde klasse krijgt Wilton heren zondag bezoek van Westlandia. Beide teams kwamen tot nu toe niet ver der dan een puntentotaal van vijf. Zon dag zal het wel een gelijkspel worden. De dames van UVG krijgen zondag op Harga bezoek van Animo 2 uit Den Haag. Beide clubs vergaarden uit de ne gen gespeelde wedstrijden negen, punten en daarom lijkt het zondag ook op een puntenverdeling uit te lopen. Reuzentank was een moeilijk transport In de bedrijven van de Schiedamse Werktuigen- en Machinefabriek aan de Zijlstraat is een enorme tank ver vaardigd ten behoeve van het bewaren van melk. Deze tank is bestemd voor de Melk fabrieken Van Grieken te Rijswijk en heeft een inhoud van honderdduizend liter. Het transport van deze reuze tank had heel wat voeten in de aarde. Niet alleen dat het gevaarte een ge wicht heeft van bijna tien ton, doch de lengte,van pl.m. tien meter vergde ook heel wat manoeuvreren. De tank moest n.l. rechtstandig naar buiten worden gebracht, waarvoor een mobiele kraanwagen zorgde. Daarna werd de tank op een speciale transportwagen geplaatst en zo naar de plaats van bestemming vervoerd. Overigens kan men natuurlijk stellen dat het tenslotte niet gaat om een waarde-oordeel over ministers, maar om het welzijn van ons volk. Maar dit welzijn zal er zeker niet mee gediend zijn dit kabinet bij voorbaat een brevet van onvermogen uit te reiken. Binnen de beperkte moge lijkheden moet ons volk dit kabinet een royale kans geven kinderziekten te overwinnen en misschien impopu laire maatregelen niet direct te ver eenzelvigen met een reactionaire mentaliteit en onbekwaamheid. De .jsware jongens" konden het ten. slotte ook niet redden en wij zullen nog moeten afwachten hoe de lichte jongens het er afbrengen. Het zou bijzonder onzindelijk zijn alles in het werk te stellen deze regering te tor pederen, en zich dan op de borst te slaan met de kreet zie je wel, we hebben wel gezegd dat ze het niet konden". Het lijkt ons dat de grootste taak var. dit kabinet de wijziging van ons staatsrechterlijk bestel moet zijn, met name het kiesstelsel. Op dit punt tn op het punt van de beveiliging tn uitbouw van het welzijn kan deze regering zich misschien wel grote verdiensten verwerven, maar dan moet zij daartoe ook loyaal in de ge legenheid worden gesteld. Wij zijn als volk in een positie gekomen dat wij 't ons niet langer kunnen permit teren partijbelangen te laten preva- len boven het algemeen welzijn. Te lang heeft deze verderfelijke men taliteit ons politieke bestaan verziekt. De wraakoefening van een aantal mili tairen op nozems en zich „provo's" noemende jongelui in de hal van het Amsterdamse Centraal Station t* een zeer ernstige zaak. Deze bloedige rel is voor alle betrokken partijen belas tend. Reeds lang waren er ernstige klachten dat de tn de hal van het C.S. rondhangende jongelui reizigers lastig vallen, meisjes en vrouwen be ledigen en schunnige woorden toe roepen en zelfs wordt er van hand tastelijkheden gesproken. Een onduld bare toestand waaraan noch door de Amsterdamse politie, noch door de Spoorwegen iets aan gedaan wordt. Nu hebben militairen, uit wraak dat een aantal van hun verloofden zijn lastig gevallen, er op los geslagen. Een van de jongens die een pak slaag kreeg ts met ernstig hoofdletsel in een zieken huis opgenomen. Er hadden ook doden kunnen vallen. De wraakoefening is, hoewel zeer verklaarbaar niet te ver ontschuldigen. In een rechtstaat mag en kan het recht niet in eigen nana Worden genomen. Het is niet uit mededogen met de benae in het Amsterdamse C.S. dat wij dit stellen. Het is te verwachten dat net optreden van deze nozems en pro- vo's(I) meer en meer tegengeweld zal uitlokken van andere jongeren die dit niet meer nemen. Maar hier schuilt juist het gevaar. Ons grootste verwijt dient gericht te zijn tegen een over heid die een gezagsvacuüm laat voort, zieken. Als de politie verstek laat gaan is het onvermijdelijk dat groepen uit ons, volk zelf wraak gaan oefenen, waar uitsluitend gezag en recht op hun plaats kunnen zijn. H. V. Ook dit jaar zal door Wllton-Fije- noord-Bronsmetaal Schiedam worden deelgenomen aan de jaarlijkse llchtstoet. Leerlingen van de Bedrijfsschool zijn be- lichtwagen te ontwerpen, spreekuur der gemeent van de PvdA te Schiedam ditmaal plaats vinden vrijdagavond 7 april van 2021 uur in het Volksgebouw aan de Tuinlaan. Van 4—23 april zal in Galerie 4 aan de Rotterdamsedijk 319a in Schiedam een expositie worden gehouden van de wereldse ikonen van Viktor IV. Deze we reldse ikonen zijn geschilderd op luiken en op drijfhout. Dit unieke, ruwe mate riaal gebruikt hij zoals anderen papier of linnen. Zijn ikonen hebben een merk waardige. tegenovergestelde relatie tot de vroegere religiueze ikonen. Terwijl deze goddelijke taferelen en figuren voor stellen, is het onderwerp van Viktor IV van zeer persoonlijke ikonen de zon, de aarde en de rijke, papierdunnen laag van menselijk leven daartussen. Met nagiften zijn de drie inzamelin gen in de r-k kerk te Maasland voor de bisschoppelijke vastenactie gestegen tot f2.548.88. Oecumenische diensten in nieuwe stijl De plaatselijke Oecumenische raad van kerken heeft onlangs besloten aan de oecumenische avondkerkdiensten in de Opstandingskerk te Schiedam, die langzamerhand wat waren verstard en niet zo goed meer functioneerden, een ander karakter te geven. Er zal enige malen een proef worden genomen met een kerkdienst waarin geen predikatie zal worden gehouden, doch een actueel onderwerp zal worden behandeld, dat dan tijdens de dienst in discussie kan komen. Om de discussie zullen deze kerkdiensten r zelf plaatsvinden, doch ii nedenzaal onder de kerk. De eerste kerkdienst ir. stijl zal worden gehouden op zondag 9 april a.s. in de grote zal van de Op standingskerk, ingang dr. A. Kuijper- laan. Ds. A. D. Klaassen, hervormd pre dikant, zal dan spreken over het onder werp „De mondige mens", naar aanlei ding van de publicaties van de bekende Duitse theoloog Dietrich Bonhoeffer, wiens naam zoals bekend is, verbonden is aan de discussies over de zgn. „God is dood"-theologie. De dienst vangt om 7 uur des avonds aan. De oecumenische raad van kerken nodigt gaarhe belangstellenden uit deze dienst bij te wonen. te bevorderen, liet in de kerk i de grote be- deze nieuwe FABRIKANT OVERTREKT NU BANKSTEL VOOR BIJZONDER LAGE PRIJS Vraag vrijblijvend nuisbf/oi Tel 25 3111. Rotterdam bei 28 34 63.

De Havenloods | 1967 | | pagina 9