m Wielrenner Henk Beenen werd aquariumkenner gW Sportgrabbelton Schiedamse Inhabé '67 opnieuw aantrekkelijk IVÖROL De KwalIteils tandpasta Betaalde clubs speelden met wisselend succes DfllttP°bi'eekt DE HAVENLOODS DONDERDAG 13 APRIL 1957 4 S'd. TJ et is nu al weer een zevenentwintig jaar geleden, dat door het glooiende prachtige Limburgse land, elke avond een jongeman uilt Geleen na zijn werk een honderd kilometers ging fietsen. Regen of wind, het kon hem niet hinderen, fietsen moest h\j. Tjjdens die honderden eenzame kilometers, zal er heel wat door 'het hoofd van Henk Beenen zijn heen gegaan. Over de koers van de komende zaterdag, misschien over zijn meisje, over zijn werk, maar zeker niet over aquaria en de gemeente Schiedam. Voor de jongen uit Geleen, bestond maar één ding en dat was, zoals voor zoveel jongens uit het land van bronsgroen eikenhout, wielrennen. De Geleense sportjongen is nu een goede middenstander, in Schiedam, eigenaar van Tropica, een zaak waarin o.a. de aquariumliefhebber en de sportvisser terecht kan voor zijn liefhebberij. Daarnaast is de heer Beenen bondskeurmeester van de Neder landse Bond van Aquari en Terrariia NBAT. Wilskracht IAE Limburgse Henk was in de wieler- Lr sport een jongen die wilskracht en doorzettingsvermogen toonde. „Ik heb maar zelden een koers niet uitgereden Afstappen was er niet bij. Natuurlijk heb ik ook wel eens „dood" gezeten, maar ik kon me er meestal wel over heen zetten". Die wilskracht heeft de heer Beenen geholpen in zijn verdere be staan en met gepaste trots kan hij naar zijn zaak kijken. Beenen had nog nooit andere vis ge zien, dat die welke gebakken, gekookt, gestoomd of hoe dan ook ter tafel komt om geconsumeerd te worden. Tot dat op eens, hij ergens in een aquarium een stel roetzwarte visjes zag. Hij vond dat toen een merkwaardig verschijnsel en stak zijn licht eens op bij de Gusto. Im mers daar waren tal van leden in een aquariumvereniging, dus daar kon men hem vertellen dat die zwarte visjes z.g. blijvend goedkoper In onze Parfumerie afdeling ver kochten wij in het afgelopen seizoen deze schotslinnen schoe- nenzakken bij honderden voor precies 5.75 Deze prachtige solide schoe- nenzakken, van schots-geruit linnen, met zware transparant voorzakken, waar de grootste herenschoen In past.... met ruimte voor 6 paar schoe nen, koopt U nu voor nog géén drie gulden. i beleefd vertelde ons de heer Beenen zo tussen de bedrij ven door. Veel tijd had hij in feite niet, want zijn stand op de Inhabé kost hem bij de voorbereiding enorm veel tijd. „Ik heib tal van kermiskoersjes gedraaid, en vooral in België heb ik veel wedstrijden gereden. Piet Libregts is nog eens mijn verzorger geweest. Grote wedstrijden vraagt u? Ja, de Waalse pijl en de ronde van Vlijmen. Ik heb heel vee! getraind met Gerrit Schulte en later met Jan Nol ten. Die wielrennerij heeft mij ontzet tend veel geleerd en ik heb er een be hoorlijk incasseringsvermogen uit over gehouden. Incasseringsvermogen dat ik. toen ik hier in Schiedam een zaak wilde beginnen, wel nodig had". heer EI i Schiedam terecht sinds 1942 werk ik c een Schiedams bedrijf. linnen wy gekomen eigenlijk al Toen kwam ik namelijk bij de Gusto i_ recht. Gusto had in die periode veel werk in Limburg. Later werd het Zeeland en Brabant. In 1949 was het met het zwer ven gedaan en werd ik overgeplaatst naar Schiedam en was daar werkzaam als na- calculator. Ik woonde nog steeds in Lim burg, maar in '57 vestigde ik me toch in „black monties" waren een vrij alge meen visje in de bak van een beginne ling. De belangstelling van Henk Beenen was echter gewekt. Het wielrenner had voor hem toch af gedaan en een andere hobby had hij niet. Hij begon in de schuur achter zijn huis in de Veenlantstraat met het kweken tan vis en waterplanten. Het ging goed en bij de calculator, die inmiddels secreta ris was geworden van de aquariumvere niging „Tropica" een onderdeel van de personeelsvereniging Gusto, rijpte het plan om van zijn hobby een beroep te maken. Toen kwam zijn incasseringsvermogen en zijn wilskracht, opgedaan met de sport, hem goed van pas. Het werd een krachttoer. Hij moest gaan studeren. Het middenstandsdiploma. Een diploma voor het verkopen van hengelsportarti kelen, een aquarium en terrarium-diplo ma. Een diploma voor vogels en pluim vee en een voor het verkopen van voe ders voor kleine huisdieren. Of dit nog niet voldoende was deed de héér Beenen examen voor de titel bondskeurmeester en slaagde ook hier voor. In 1961 had hij dan al die vereiste pa pieren binnen en mocht hij een zaak be ginnen. Toen kwam het ware karakter van de sportman weer boven. Niet min der dan 63 keer is hij op een „bedoening" uit geweest. Dan was het dit, dan was het dat, dan weer de schoonheidscom missie of een andere gemeentelijke in stelling die hem de voet dwars zette. Maar eindelijk in 1962 kon het winkel huis ini de Van Marumstraat 2 omge bouwdJwqrden tot wat het nu is. De sportman in hem heeft gezegevierd. Sportman ja, want de heer Beenen heeft niet alleen aan wielrennen gedaan, maar hij heeft ook nog een drie jaar gebokst en was een gewaardeerde stopper in het elftal van GSS. Pratend over de wieler sport, kwam het gesprek ook op de wie lerbaan in Schiedam. De heer Beenen vond dat een beetje vreemd geval, „Ik begrijp niet dat die wielerclub tot nu toe niet in staat was om zo'n baan op te zet ten". Hij dacht, dat er te weinig aktivi- gen en andere geldopbrengende aktivitei- ten georganiseerd kunnen worden om de benodigde gelden, binnen te krijgen. Wij laten deze mening echter voor de heer Beenen, want wij weten van zeer nabij hoe de mogelijkheden van de wielerbaan liggen. ..Van wielrenner tot aquariumkenner" het zou de titel kunnen zijn van een ver haal over een succesvol zakenman. ...en niet duurder dan andere Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze ideale schoenenzakken voor 6 paar schoenen, geheel contrasterend afgepaspeld en met stevige ophanghaak, Onze betaalde clubs hebben zondag jl. met wisselend succes gespeeld. SVV kwam ondanks goed spel bij Graaf schap terug met een nederlaag van 1—0. Hermes DVS deed het beter en bleef na een bikkelhard duel met 10 baas of ZFC. Ook de reserves van Her mes bleven aan de goede kant van de score, door op eigen terrein met 43 te winnen van Alkmaar. De semie- profjes van SVV speelden thuis tegen Velox gelijk 4—4 en die van Hermes wilden blijkbaar niet onder doen voor hun grotere collega's en stuurden Fortu- na VI. met een nederlaag van 41 naar Vlaardingen terug. Voor komende zon dag ziln SVV en de heide re-erveteams van onze betaalde clubs vrij. Hermes krijgt bezoek van Fortuna VI Voor de penningmeester een goede dag. Voor de spelers van de Schiedamse club een moeilijke dag. Toch durven we het op een gelijkspel te houden. De jeugd van SVV gaat naar NAC en mag daar dik tevreden zijn met een gelijkspel. De jonkies van Hermes gaan de return van eondag j.l. spelen. Zij gaan naar Fortuna eri moeten ook daar de winst binnen kunnen halen. Of zou Fortuna op revanche belust zijn? deze derby. De volgende tegenstander is Progress, dat ook nog niet helemaal veilig is. Martinit zal het daar mis schien moeilijker krijgen dan het zondag tegen SVDPW had en moet op zijn minst tot een gelijkspel kunnen komen. SVDPW speelt de laatste wedstrijd te gen het aan de kop staande DRL. On getwijfeld zal SVDPW zijn sportieve plicht vervullen en de Rotterdammers, debutanten in de vierde klasse, zo goed mogelijk «partij geven. Toch houden wa overwinning voor de Rotter dammers. Afdeling Amateurs alias voor Babys huidje STOFVRIJ AFGESLOTEN Uet voetballen loopt een beetje op zijn laatste benen. Ondanks dat er verschillende keren wedstrijden afge last zijn en de competitie in zijn geheel is stil gelegd, spelen verschillende clubs zondag a.s. hun laatste wedstrijd. Die gaat voor onze tweede klasser DHS uit H-gen Zwijndrecht en onze jongens zul len daar de eer wel aan de tegenstan der moeten laten In de derde klasse gaat Excelsior aan de voorlaatste wedstrijd beginnen, He: moet uit tegen het in degradatiegevaar verkerende Aeolus, dat aan de jubileum feesten bezig is. De Aeolianen bestaan veertig jaar. 'Excelsior moet deze wed strijd kunnen winnen, maar een kat in het nauw doet rare sprongen Wie weel misschien moet Excelsior de eer wel in Rotterdam laten In de vierde klasse is Martinit de laatste weken aan een indrukwekkende opmars bezig. Zondag jl. moest SVDPW dat ondervinden. Na een zeer spor tief duel werd Martinit winnaar van Uen Schiedamse kampioen In de eers te klasse van de afdeling gaat steeds meer op een onmogelijkheid lijken. Ur- sus in la en Schiedam in lb zijn uitge schakeld en de kans van SFC werd door het 1—1 tegen VOB ook al zeer klein in de eerste klasse C. Zondag ontvangt Ursus kampioenspre tendent Bolnes en is aan haar eer ver plicht deze ontmoeting te winnen. Zou dit gebeuren, dan zullen de Ursianen wellicht gast kunnen zijn op het feest dat DEH dan kan gaan vieren. Schie dam gaat de laatste wedstrijd op eigen terrein spelen tegen RKWÏK en moet dit duel kunnen winnen. Om niet te veel op leider FSV. Pretoria achter te raken, in theorie dan altijd, moet SFC zondag de thuiswedstrijd van SVDP winnen, wat wel in de lijn der verwachtingen ligt. In de tweede klasse heeft Schiedamse Boys. WF de voet dwars gezet dooi' de mogelijke kampioen een punt af te -noepen. Een knappe sportieve presta tie. Zondag a.s. gaan WF naar SC Maas en moet dit duel kunnen winnen, als het gelijkspel tegen de Boys tenminste niet aan het zelfvertrouwen van de werfman nen heeft geknaagd. De Boys ontvangen VND en moeten nu ook deze club een punt kunnen ontfutselen. DRZ gaat in de tweede klasse C de laatste wedstrijd spelen tegen Hurricanes. Wint het deze ontmoeting, dan moet het rustig afwach ten wat Hoogvliet en Hellevoetsluis gaan doen. want dit zijn toch wel de kansheb bers in deze afdeling. In het zaterdagvoetbal gaat PPSC naar Groote Lindt met een klein kansje op winst. GSS ontvangt Egelantier Boys en GTB moet naar Nationale. Nico van Slobbe haalde de titel niet Zondag was het een grote dag voor het jeugdtafeltennis van Nederland, want in de Korenbeurs te Schiedam werden toen namelijk de nationale jeugdkam pioenschappen verspeeld. Het was de vereniging Service die deze wedstrijden mocht organiseren en het deed dat uitstekend. Schiedam en Servi ce in het bijzonder hoopte dat de nieuwe nationale jeugdkampioen niemand min der zou zijn. dan de Schiedammer Nico van Slobbe. Het was een gerechtvaardig de hoop, want Van Slobbe had de beste papieren. Het werd een teleurstelling, want niet Van Slobbe, maar de Leidenaar Fallaux (Scillai greep de titel. De Lei denaar heeft dat in feite te danken aan Joëls, met Van Slobbe en Fallaux deel uitmakend van het Nationale jeugdteam. Immers in de laatste wedstrijd, klopte Joëls de Schiedammer in twee games en daardoor moest een beslissingswedstrijd tussen Fallaux en Van Slobbe de natio nale kamnioen aanwijzen. Wellicht was Van Slobbe mentaal aan geslagen, want hij verloor die partij in twee games. In de negenkamp had hij Fallaux geen schijn van kans gegeven, maar op het beslissende moment faalde de Schiedammer. De voorzitter van de NTB reikte de prijzen uit en in zijn korte toespraak, roemde hij de organisa tie van de vereniging Service. De uitslag was: 1 en nationaal kam pioen FaEaux Scylla, Leiden: 2. N. van Slobbe, Service, Schiedam; 3. R. Ho- gendorp, Phoenix, Delft; 4. H. Sier. Vic torie 55. Amsterdam; 5. R. Joëls. Steeds Hoger, Den Haag; 6. T. Bakker, Scylla, Leiden: 7. G. Klassen. JCV, Vucht; 8. A. van Herel, TOGB, Berkel; 9. H. Teela, DTTC. Deventer. De schietvereniging Schiedam neemt nu al weer enkele jaren met meer of minder deel aan verschillende toernooi en. Het bestuur is nu op de goede ge dachte gekomen zelf een schiettoernooi te gaan organiseren. De wedstrijden zul len plaatsvinden op 28 en 29 april op de banen van de vereniging in de Koop mansbeurs. Het toernooi zal zelfs een internatio naal tintje krijgen, omdat naast ploe gen uit Wust Wezel. Chaarn en Ridder kerk ook een ploeg uit België naar Schie dam zal komen. De inzet van deze wed strijden is een door een distillateur be schikbaar gestelde wisselbokaal. Tippelaars op stap De Schiedamse tippelaars hadden op 2e paasdag pech omdat een wandelmars te Rhoon, waaraan ze wilden meedoen, door het abnormaal slechte weer niet doorging. De wandelaars 'sters moesten dus noodgedwongen in het startlokaal blijven. Het inschrijfgeld, dat reeds be taald was, werd toch goed besteed daar de baten der tocht bestemd waren voor de stichting Socutera. Nu zaterdag troffen zij het beter. Be gunstigd door goed weer verscheen DST met ruim 70 leden aan de start bij een wandelmars te Dordrecht. De parcour- sen van de diverse afstanden werden vlot afgelegd, zodat bij de finish geen uitvallers te betreuren waren Naast de gebruikelijke medaille werd een sleutel ring uitgereikt, wat vooral bij de ieuz- dige D.S.T.'ers sters zeer in de smaak viel. Dit seizoen staan nog veel interessan te tochten in verschillende delen van ons land op het programma. Personen van 8 jaar en ouder die hieraan in vereni gingsverband willen deelnemen kunnen zich als lid van D.S.T, melden bij F. van Veen. Vriendschapstr. 6b, F Vis ser, Havenstr. 9a, A. Krommenhoek, v. d Elststr. 9a en B. Penning, Aakstraat 45, Rotterdam ("witte dorp). Door het Schiedamse Clubhuis St. Jo ris Doele zal op Hemelvaartsdag op twee terreinen van Harga een sportdag wor den gehouden, terwijl ook in het Sport- fondsenbad gelegenheid tot zwemwedstrg# geven zal worden. Medewerking wordt verleend door de clubhuizen „De Mussen" en „Jongens stad* uit Gouda, „Margaretha" uit Utreéht en ..De Haven" uit Delft. Er worden wedstrijden gehouden in voetballen, vijfkamp, athletiek en zwem- De leeftijdsgroepen zijn van ld—13 en 14 jaar en ouder. Er wordt des morgens om half tien be gonnen en om drie uur zijn er de zwem wedstrijden. Daarna worden in het club huis de prijzen uitgereikt. Het zomerkamp'zal dit seizoen worden gehouden te Doetinchem ran 815 juli voor kinderen van 7--11 jaar en 2229 juli voor kinderen van 1115 jaar. u kan proberen dé roos te raken. Het is zo langzamerhand een traditie geworden, dat iedere Schiedammer op koninginne dag in „De Beurs" een buks vast mag houden en er natuurlijk ook mee schie ten. Ook dit jaar is dat weer zo, alleen zal dat dan op 1 mei gebeuren omdat deze dag nationale feestdag is. De man nen kunnen dan aan hun huisgenoten echt bewijzen dat zij zo'n goede schut ter waren in dienst. Voor de jeugd zijn er speciale wedstrijden. De Beurs is die dag open van 10.30 uur tot 12 uur. Van 14 tot 18 uur en van 19.30 tot 22 uur. De Jack Osterholt-trophee. Is een kleinood, waarop ieder cricketlid van Ex celsior '20 graag zijn naam ziet gegra- eecd- Jack Osterholt is voor de afde ling cricket van Excelsior een begrip Al doet Jack het op het ogenblik wet kalmer dan vroeger, zijn naam hoort bij het cricket. Ieder jaar is er voor degeen die zich dat Jaar het meest verdienste lijk heeft gemaakt voor het Excelsior- cricket de trophee, waaraan Jack Os terholt zijn naam heeft gegeven. Dit kost bare kleinood is voor een ieder een sti mulans zich in te zetten voor het Excel- slor-cricket en voor het bestuur een aan leiding de hardste werker te belonen. Voor dit jaar is het Nol Vollebregt, die de bokaal In ontvangst mocht nemen. Nol zorgt voor de cricketmaterialen en wat. hij voor Excelsior betekent is niet te beschrijven. Het is daarom niet ver wonderlijk. dat de beker voor een jaar - eigendom is geworden van „The Boss De afdeling softball van Schiedam heeft voor de toekomst gezorgd, want he* aantal adspiranten neemt steeds toe. José Bergman ziet dat allemaal met vreugde. Trouwens de gehele softbalaf- deling gonst van aktiviteiten. José slaakt echter maar één verzuchting. „We zou den best wat meer seniorleden kunnen gebruiken" Het is jammer voor José eri haar medebestuursters, dat niet meer Schiedamse dames de lust voelen soft ball te gaan spelen. Schiedam doet van alles om deze damessport populair te maken. Het lijkt ons. dat te weinig meis jes in onze stad weten wat softball is. Vanaf vijftien jaar is een meisje senior lid maar 'dat wil niet zeggen- dat José en haar vriendinnen ouderen niet kun nen gebruiken. Het tegendeel is waar. Dames die eens kennis willen maken met softball of er eens meer van willen weten, bel Jos éBergman eens op. Haar telefoonnummer is 344382. Het is triest, maar de tafeltennisver eniging Service komt zonder speelgele- genheid. Na acht jaar gastvrijheid te hebben genoten in de cantine van Schie- carton, zal Service deze uitstekende speel- gelegenheid moeten verlaten. Naast het feit dat er uitstekend tafeltennis kon worden beoefend was deze cantine als het ware voor Service een home gewor den. waaraan het de groei en de bloei van de vereniging te danken heeft. Hoe zeer het hem ook speet, omstandighe den van interne aard- hebben de direc tie moeten doen besluiten. Service de cantine niet langer te laten gebruiken. In het clubblad van Service wordt de di rectie hartelijk dank gebracht voor de bereidwilligheid die in die acht iaar is getoond en waardoor Service 'heeft kun nen uitgroeien tot wat het nu is. Ook de beheerder van de cantine de heer L. Monster wordt dank gebracht voor zijn medewerking in die acht jaar- Gevolg van het een en ander Is, dat Service in ernstige moeilijkheden komt Op dit moment weet nog niemand waar Service met de tien teams speel- erj trai ningsgelegenheid zal moeten vindei,. Di verse mogelijkheden zijn op de bestuurs vergaderingen besproken en verschillen de instanties zijn of worden benaderd om tot een oplossing te komen. In dit stadium van zoeken zijn waar devolle suggesties bij het bestuur bij zosder welkom. Misschien weet u iets? Is dat zo bel dan even de heer W.de Raay, tel. 265848. Zoals elk jaar, zullen er ook dit Jaar weer wedstrijden gespeeld worden tui ser verschillende elftallen uit de afde lingen van de KNVB om de Moormanbe- kei. Om tot een elftal te komen dat de afdeling Rotterdam in dit toernooi zal vertegenwoordigen, wordt er vanavond, 13 april in Rotterdam op het veld van DRL een selectiewedstrijd gespeeld tus sen twee teams samengesteld uit spe lers van de verschillende voetbalcubs die uitkomen In de afdeling. In die twee teams zijn heel wat vertegenwoordigers uit Schiedam opgenomen. Om u een over zicht te geven, wie er tot de selectie teams horen, laten wé hier de opstel ling volgen: Elftal A: Doel. K. vd. Doel (Dirksland; achter: Van der Lubbe (Schiedam) en A. Hagens (DBGC); midden: J. van Na men (Schiedam). H. Hartog (DBGC) en van Dijk (Bloemhof); voor: Van As (Groen Witten), Wigmans (DRZ), Kuyt (FSV, Pretoria), H. Tyn (DEH) en Van C. Oudheusden (SFC) en J. Groe- nendijk (Demos). Voor: J. Geldhof (WRW). C. v.d. Hoeven (Schiedam), L. Tump WRW), J. Offerman (SFC) en W. J. Huigen (Ursus). Tot de reserves behoren de Schiedam mers, doelman Van der Tas (Schiedam Voor het middenveld Van Meteren (DRZ) en voor de voorhoedespelers, Nieberg (SFC) en J. Verweij van (Ursus). Al zal Excelsior '20 dan geen kampi oen worden, men is bijzonder tevreden over het werk van trainer Joop Molen dijk. Daarom is reeds nu bekend ge maakt dat het contract van de heer Mo lendijk voor een jaar is verlengd. blij vend goedkoper Een speciale aanbieding zonne schermlinnen en markies-doek, op de tweede etage in onze Camping-afdeling... die U nu gaat kopen voor bijna de helft van de normale prijs. A. Zonneschermlinnen voor het maken van windschermen en strandtenten, zodat U met meer gerief kunt genieten op Uw plekje in de zon... van 2.75 B. Markiesdoek een fantastisch mooie kwaliteit, voor zonwe ring, door de kleine schoon heidsfoutjes nu zeer voordelig, normale prijs 9.75 terdag verkopen Vrijdag o wij deze grote partij .uhm*- schermlinnen en markiesdoek, beide 140 cm breed, voor bijna de helft van de normale prijs. of tchrift. best. Tn goede onderlinge samenwerking tussen de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad, Mak heeft een bijzonder aantrekkelijke 1 waarin ook de middenstand is opgenomen en de directie van de N.V. Inhabé waar- van de lieer II. Barkmeijer directeur la, is in de Schiedamse Margriethal een beurs tot stand gekomen, die alle voorgaanden weer overtreft. Dit is niet alleen liet geval wat betreft de benutte oppervlakte, 1700 m2, en het aantal deelnemers, nl. 45. maar meer in het bijzonder de attractieve kans van deze beurs. Het gaat er niet alleen om de belangstelling van de bezoekers te trekken, maar ook om een indruk te geven op welke wijze een bepaald produkt tot stand komt en wat er mee kan worden gedaan. Deze Inhabé 1967. zal zaterdagmorgen 15 april om 11 uur door burgemeester H. Koelfsema worden geopend Het is een bescheiden, en niet altijd even gelukkig geslaagd begin geweest met deze beurs in voorgaande jaren, ook doordat men niet over een vast gebouw kon beschikken, maar zich met tenten moest behelpen. Thans kan een dank baar gebruik worden gemaakt van de ruime Margriethal met de vele facilitei ten. Het gebouw is gezellig en aantrekke lijk ingericht, er zijn volop bloemen, dank zij de gezamenlijke medewerking van de Schiedartise bloemenhandel en an dere organisaties. Er is een ruime restauratie op het ter. ras waarvan enkele malen per dag mo deshows worden gehouden door het mn- defouis Mariene. Dit zal ongetwijfeld vooral voor de dames een aantrekkelijk heid betekenen. Ei is bij de organisatie van deze beurs gestreefd naar een zo groot mogelijke variatie. Er is niet uit sluitend een zakelijke kant gesteld, want ook b.v. het Stedelijk Museum Schiedam is er met een inzending, het Rode Kruis vraagt de aandacht, de VVV geeft reis mogelijkheden. Ook de zakenlieden Hoewel aanvankelijk bij de opzet van de beurs 1967 de belangstelling van de zijde van handel en industrie ruim was. zakte deze later weer wat weg als ge volg van terugloop in de economische toestand. Niettemin is het gelukt de beurs vrijwel uitsluitend door Schiedamse han del en industrie te doen bezetten. Men zag de noodzaak in tot represen tatie van de plaatselijke handel, waar aan de burgerij gelegenheid wordt gege ven hiermee kennis te maken. De bedoe ling was hierbij, dat de standhouders niet volstaan om een en ander neer te zetten, maar daarmee ook ;ets te doen. Zo vindt men op de beurs bepaalde za- kencombinaties. die een geheel vormen op huishoudelijk gebied. Dit betreft o.a. een keuken- en woninginrlch me re: al les wat „erop en eraan" hoort Iets nieuws is een speciale make-up show Op het gebied van aardgas zijn er wHten die de nieuwste apparatuur brengen. De firma brengt ook de fotohandel Arend d.m.y. beelden op het t.v scherm in gesloten circuit. De opticien Dijkshoorn geeft er de mogelijkheid tot een ogentest. Een ge heel ander terrein brengt de heer Bee nen. die een demonstratie geeft inzake, het trimirtiëH' 'en behandelen van honden, hetgeen ter plaatse geschied. De naai machinehandel Vollebregt brengt er da nieuwste Melson-magiea mach' ie, die zonder stop te gebruiken drie maal zo breed mogelijkheid tot zig-za» geeft. Ook dit Is iets heel Bijzonders. Er wordt een eenvoudig weekeind-huisje van 4x4 m. opgesteld. De fa. Tries en Zn demon streert hoe een zwaar gehavende auto weer uit de kreukels wordt gehaald. Ver der zijn er tal van stands in „wit goed" en „herenkleding", de Co-op heeft een eigen stand, er is kunstnijverheid, radio en televisie enz. Er is dus zowel voor de jeugd als ouderen een ruime sortering in aantrekkelijkheden op deze beurs. Alle kinderen zullen een attractie ont vangen, Iedere duizendste bezoeker een waardevol geschenk en iedere tiendui zendste bezoeker de reeds eerder ge noemde Melson-Magica naaimachine. De beurs is geopend van 11—5 uur en 7—11 uur. zij is des zondags gesloten. Verwacht wordt, dat de belangstel ling voot deze Inhabe '67 zich niet zal beperken tot Schiedam alleen, maai ook uit wijde omgeving bezoeker* '.uilen ko men, nu de beu'fs zoveel meer heeft ta bieden.

De Havenloods | 1967 | | pagina 4