M Een gezonde geest hoort in een gezond lichaam J50 Sportgrabbelton Purql Krijgt Schiedam-Zuid overdekt zwembad? Heren DWS hielden de supporters in spanning K?"?Dflmpo AUTO-CROSS ZEVENHUIZEN S)38 2iams?£*huid? Bfonchïleften hpuddi.S Hemelvaartsdag DE HAVENLOODS DONDERDAG 20 APRIL 1967 S'd 4 Van 2 mm—mmm uur. Uit verschillende delen van de randstad Holland trekken zij naar Schiedam. Niet voor een zakendinér! zakenbespreking of ook maar iets dat met zaken te maken hëeft. Het is dart ook geen vergaderzaal die hun als een magneet r op woensdagavond is voor tal van heren een magisch Schiedam trektmaar het gymnastieklokaal in de Van Hogendorpstraat. Onder leiding van de heer Bishoff, sportleraar in Schiedam, proberen die heren daar in dat gymnastieklokaal hun spieren een beetje in conditie te houden en hun altijd bezige geest wat ontspanning te geven. Gedachtig het Mensana- Menscorpus, een gezonde geest in een gezond lichaom trachten en twintigtal heren elke woensdag hieraan een beetje mee te werken, door zich zelfdiscipline op te leggen en wat er ook in hun zaken gebeuren moge, om zeven uur zijn zij in de Van Hogendorpstraat aamoezig. *4 onze nieuwe foto-afdeling Een nieuwe kwaliteit kleuren dia-films van prima west-duits fabrikaat, goed voor 36 spran kelende kleurendia's, gaan wij verkopen voor een speciale prijs, ter kennismaking, ten ontversele kleurendla-tilm, voor al Uw daglicht- en flits op namen (precies op tijd voor Uw vakantie) een 15-DIN film met 36 opnamen, nu voor drie rijksdaalders. De Dia's zullen U verrassen door scherpte en kleurenweergave en omdat de geldigheidsduur van deze films loopt tot eind 1968, kunt U voor deze speciale prijs enkele films In voorraad hebben. kleurendia-f«l™ Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze Ogachromè kleuren diafilms voor 36 sprankelende opnamen, per film (Inclusief ontwikkelen, waarvoor speciaal verzend-zakje étÊUÊ £?/f\ bijgevoegd) 'HiJ In onze Fotobox: 4 zwart/witte foto's 1.50 I kleurenfoto3.50 Klaar terwijl U wacht Naamloos Zang in Bethelkerk De organisatoren van de eerste Schie- damse „Kerkzangavond" in de Bethel kerk zouden, in alle bescheidenheid, van succes kunnen spreken, wanneer zij ho ren van het enthousiasme van de bezoe kers aan deze avond. Daarom roepen zij in vol vertrouwen de liefhebbers van het goede oude én nieuwe kerklied op, zon dagavond 23 april om 7 uur de Bethel kerk te vullen voor een voortzetting van het experiment. Koorzang, orgelspel en vooral, samenzang. En als u nog geen liefhebber bent, wordt u het wanneer u komt! De medewerkenden Zijn: het Gro te Kerkkoor o.l.v. Jee. P. Bekkers de Jeugdkantorlj o.l.v. Job Boas, de orga- niste Tlnie van der Meiden en de trom pettist A. Zuidgeest. CARAVANS SILVERLINE met slaapkamer DE REU K.I.P. A-UNE GAMPO Uit Maasland, Den Haag, Rotterdam. Capelle aan den IJssel en natuurlijk Schiedam komt een gemêleerd gezel schap om door de heer Bishoff onder handen te worden genomen. „De gymnastiek die we hier doen", aldus de heer Bishoff, „is natuurlijk aan gepast. Dit ploegje is nu ongeveer een jaar bij elkaar en de heren zijn in die tijd aanmerkelijk vooruit gegaan. Denk nu riletf dat het turners zijn geworden. Verre van dat, want dit is ook niet de bedoeling. De meesten hebben een zit tend ook wel jachtend leven. In de auto, een bespreking hier en een bespreking daar. De spieren zijn te eenzijdig ont wikkeld en dat proberen we hier wat te corrigeren. De oefeningen zijn niet te zwaar en langzaam wordt de oefenstof opgebouwd. In het begin gebeurde het nogal eens, dat er wat deelnemers aan de kant moesten gaan zitten omdat zij bijvoorbeeld in ademnood kwamen. Nu gebeurt dat niet meer. Alle oefeningen kunnen nu door de heren worden ge volgd. Wij hebben gezien hoe de heer Bishoff zijn leerlingen in een straf tem po aanpakt. Sprintjes trekken en wat grondgymnastiek. Eenvoudige oefeningen Het gaat drie kwartier in een behoorlijk tempo door. Daarna mogen de hereo zich uitleven in een partijtje zaalvoet bal en dat gaat zeker niet zachtjes. Een ferme bodyscheck om de bal te be- TTET leuke js. dat het hele troepje eigenlijk naamloos, is. De een weet van de ander veelal niet eens hoe hij heet of wat hij in het dagelijks leven .doet. De heer A. Stegman. directeur van Meijer en Stegmann N.V. loodgie- tersbedrijf en elektrotechnisch bureêu is een van hen en hij vindt dat juist zo prettig. „Je bent dan werkelijk een uurtje uit de zakensfeer en je hebt dat toch wel nodig". Waarom ik dit doe? Wel ik ben ny 37 jaar en voelde dat er het een en ander aan mijn conditie man keerde. Ik heb aan hockey gedaan en ge tennist en op een gegeven moment merk Dames van SVC wonnen Flora-toernooi Het eerste dames-team van de Schie damse Volleybal Club heeft op het 15e Ftoratoernooi in Haarlem, onbeslagen de eerste prijs, dames districtsklasse, in de wacht gesleept. Na drie overwinningen In hun poule en een gemakkelijke zege in de halve finale, moest de strijd tegein het ster ke Kangoeroes uit Leiden de beslissing brertgen. De eerste set was met groot versehil voor de Schiedamse meisjes. In de tweede en beslissende set liep de Schiedamse ploeg een achterstand van 148 op. Aangezien de ploeg die het eerst het vijftiende punt scoorde win naar was, ging het nu om elk puntje. De spanning was ondragelijk, maar SVC demonstreerde de morele kracht. Punt voor punt werd van de achterstand afgeknabbeld, zonder de tegenstanders iets toe te staan. Met een overwinning van 1314 werd SVC tenslotte eerste prijswinnaar. Het tweede damesteam stelde teleur. Het speelde zeer nerveus en werd tweede in de poule achter stadgenoot Juliana, dat met een jeug- je dat het met de spieren toch niet zo meer is als vroeger. In een vereniging echter ben je te veel gebonden en dat is mj juist het prettige met dit ploegje, dat je zo vrij bent als je zelf wilt. Er is een ongedwongen sfeer en de tijd is zeer gunstig. Wat er ook gebeurt, van zeven tot acht op woensdagavond houd ik vrij voor deze conditietraining. Het is uitstekend voor je body en ik kan het heel goed merken". Dat vond ook de heer R. Wormgoor, 32 jaar en technisch adviseur. „Ik ben wel voldoende in beweging, want de ge hele dag loop ik door de fabriek. Toch voel je dat de conditie niet best meer is. Toen ik dan ook hoorde van dit clubje, heb ik het met beide handen aangegre pen om een keer in de week de conditie te verbeteren. Eigenlijk zou twee keer per week beter zijn, maar daar ont breekt mij en naar ik aanneem de mees te van ons toch wel de tijd voor". De heer Wormgoor vertrouwde ons toe, nooit aan sport gedaan te hebben, uitge- „Daar weten ze ook wel wat lichamelij ke vorming is. Het is fijn dit clubje. Vreemden voor elkaar, maar toch ge bonden door een innerlijke drang om de conditie op peil te houden. Na de oefe ningen van de heer Bishoff kunnen we ons fijn uitleven in een partijtje zaal voetbal. Geweldig", aldus de /heer Worm goor. Wij zagen dat partijtje voetbal, waar bij de bal laag gehouden moet worden en waarbij de heren, die in het dagelijks leven toch het decorum op moeten hou den. als kwajongens bij het straatvoet bal elkaar proberen de bal te ontfrutse- len. Het is een ongedwongen sfeer en dat is juist de bedoeling van de heer Bis hoff, die het alleen maar jammer vindt dat er niet meer zaalruimte is. „Dit ploegje mag beslist niet groter worden, want dan is het niet meer zo gezellig. Meer zaalruimte zou echter meer zulke clubjes de gelegenheid geven zich gees telijk wat te „reiexen". Moe, zwaar transpirerend, kruipt het groepje na afloop onder de gloeiend he te douche. Misschien een onsje lichter veriaten de heren het gymnastieklokaal. Zij kruipen achter het stuur van de auto. Het was voor hun weer een ge noeglijke avond en ze kunnen er weer een week tegen. Een week vol zakelijke beslommeringen, vergaderingen en wat dies meer zei. Een week ook waar in geestelijk en lichamelijk weer heel wat van hun gevergd zal worden door het bedrijfsleven. Zij hebben echter een klein opkikkertje gekregen en verlangend zien ze al weer uit naar de volgende woensdag. Op de foto enkele heren aan het werk. mhmmmmhmb Ba by de r m-ze e p Polotoernooi in Groenoordbaci Om de vroege opening van Groenoord luister bij te zetten organiseert de Schie damse Zwem Club zondag 23 april het jaarlijkse polotoernooi om de Koningsbe ker. Het zal de eerste maal zijn in het 55-jardg bestaan van SZC, dat zo vroeg in het jaar in buitenwater een toernooi kan worden gehouden. Dit unieke feit is te danken aan de verwarmingsinstallatie in Groenoord, die ervoor zal zorgen, dat de watertemperatuur a.s. zondag zo'n in de tweede klas van KNZB zijn: BZC (Bergambacht), Vechtstreek (Utrecht). De Maas (Rotterdam) en natuurlijk SZC zelf. Tevens zal een dameswedstrijd SZC RDZ worden gespeeld. Het bestuur van SZC heeft bewust enkele göede tweede klassers uitgenodigd, omdat dan de t voerder Kolmeyer zeker weer het meest op de voorgrond zal treden. Vechtstreek en De Maas behoren tot de outsiders. Het toernooi vangt aan om 15.30 uur. Hoestdronk in tabletvoritiASd' blijvend goedkoper Als U deze grote partij bad- en keukendoeken ziet liggen... vraagt U zich af, hoe 't mogelijk is, dat U ze nu gaat uitzoeken, te kust en te keur voor nog géén gulden per stuk. Laat 't U een zorg zijn, maar profiteer van dit buitenkansje en neem er niet één, maar meerdere Baddoeken, in diverse moderne en fleurige dessins, en in effen kleuren, prachige stevige doeken van 3.50 Keukendoeken, in leuke des sins, veelkleurig, (ook donkere tinten) van 2.95 Vrijdag en zaterdag koopt U deze grote partij bad- en keu kendoeken, om eens fijn voor delig Uw linnenkast bij te vullen door elkaar per stuk Ceen ttl. of schrift, btt. En hierbij overhandig ik u een bad meestersfluitje en spreek de wens uit, dat dit het begin zal zijn voor de bouw van een nieuw zwembad in Schie dam-Zuid", zo ongeveer sprak het vorig jaar het raadslid mevr. J. Krikke-Hein. tot wethouder Mr. van Bochoven, toen een uitbreiding van het zwembad Groen oord in gebruik werd genomen. Het gaat er naar uitzien, dat dit fluitje in derdaad het sein heeft gegeven voor een grootscheepse actie in genoemde stadswijk voor het stichten van een overdekte zweminrichting, waarvan de kosten rond de anderhalf miljoen gul den worden geraamd. Denzer dagen zullen nl. de 4000 gezin nen die Schiedam-Zuid bewonen een schrijven ontvangen van een inmiddels gevormd stichtingsbestuur, versterkt met acht werkcomité's en een propagan- da-commissie, <wn deel te nemen in een fonds voor een stichtingskapitaal van f800.000, dat dan de gemeente als grond- bedrag zal worden aangeboden. Genoemd fluitje heeft door Schiedam- Zuid weerklonken en de uitwerking niet gemist. Uit allerlei tóngen zijn verte genwoordigers bijeen gekomen om da kansen te bespreken en de voorbereidin gen zijn inderdaad grondig geweest. Daarvan vertelde de heer J. Krama, 2e voorzitter van de ..Stichting Bad-Zuid" die aan de plannen bekendheid gaf. Want er zijn tal van besprekingen met autoriteiten en deskundigen inzake bouw van zwembaden gevoerd. ..We hebben nagegaan hetgeen ge wenst en mogelijk was en de conclusie is geworden, dat een overdekt zwembad- instructiebad dient te worden gebouwd", aldus de mededeling. Men heeft als terrein hiervoor gekozen het perceel grond op het kruispunt Prins Bernhardlaan-Willem de Zwijgerlaan, waar ook enige mogelijkheid voor een zonweide aanwezig is. Overigens wil men de nuttigheid van het zwembad niet beperken tot Schiedam-Zuid, doch ook het oostelijk stadsdeel inschakelen, omdat deze stadsdelen een goede en voor de jeugd veilige verbinding hebben. Maar de eerste grote aanval zal in de loop van de volgende week worden inge zet in Schiedam-Zuid. met als slagzin „Werkt mee, u bent beter uit, met een bad in Zuid". Men zal deze slagzin aan treffen, niet alleen op het briefpapier vvan de stichting, maar ook op raambil jetten, op voertuigen van diverse leve ranciers in (deze stadswijk, op vignets die worden uitgegeven, enz. Oudercom missies, middenstandsverenigingen, hoof den van schalen, zij zijn allen bij de ac- tie betrokken. Alle raadsfracties zijn De Aktie De stichting „Bad-Zuid" as zo gevormd dat de oprichters bestaan uit: een lid uit iedere oudercommissie (Zuid en In het weekblad van HBSS krijgen drie werkers, die gelukkig maar erg weinig op de voorgrond treden, een pluim op de hoed. Gelukkig ja, want die drie mensen zijn de EHBO-ers die al tijd op het veld present zijn. ledereen kent deze mensen in hun donkerblauwe uniformen met de schoudertas, die bij alle belangrijke evenementen present zijn om hun diensten en hun kennis be langeloos beschikbaar te stellen. Ook za terdags kunt u deze onmisbare mensen op ons terrein tegenkomen, aldus het weekblad. Het zijn de heren De Bouw, Van Katwijk en Ven Weert, die waar no dig zonder onderscheid des persoons hulp verlenen bij ongevallen. Min of meer bij toerbeurt doen zij dienst, hetgeen echter niet wegneemt dat zij ten alle tijde voor iedereen beschikbaar staan. Zij doen dit werk met liefde en daarom prijzen wij ons gelukkig dat zij iedere week op on ze velden aanwezig zijn. Het zou eigen lijk verplicht moeten zijn, dat iedere ver eniging over een of twee EHBO-ers moet kunnen beschikken. Tot zover het club orgaan van HBSS. Prettig, daf ook deze mensen eens in het zonnetje gezet wor den. 0 Kampioen of niet, SEC organiseert op vrijdag 31 maart 'weer een contact avond in het clublokaal. Voor muziek zorgt Joost Tepél en zijn „Rythm Aces". Feest zal er zijn, maar als het, eerste kampioen zou worden, is het dubbel feest. Afwachten maar of FSV Pretoria een fout gaat maken. In het clubblad van de handbalver eniging Wilton Feijenoord valt mijnheer Adri Boer de pers aan. Er zou in Schie dam niet voldoende aandacht zijn be steed aan de jeugd-wereldkampioen- schappen handbal. De heer Boer tekent of laat daarbij tekenen een mannetje dat achter de krant in slaap is gevallen. Als wij het mis hebben, is het slecht gete kend. Dat mannetje is dan waarschijn lijk de heer Boer. Als de heer Boer de Havenloods, dat hij smalend een adver tentieblaadje noemt totale oplage 232.000 goed had gelézen, dan had hij kunnen zien dat wij reeds op 5 januari ver voor andere bladen een stuk in de krant hadden over het wereld-jeugdtoer- nooi. Daarna zijn we er nog twee keer op terug gekomen. Dat lijkt ons toch wel voldoende. Krant goed lezen! SW heeft de goede gedachte gehad op de Inhabe een stand in te. richten en daarmee weer eens wat aan de weg te timmeren. Voorbijgangers en nieuws gierigen worden opgewekt om bij SW te gaan poolen, een belangrijke bron van inkomsten, en verschillende clubsouve- n behaalde. De belde herenteams kwamen in het stuk niet voor, aangezien deze teams met een groot aantal Invallers moesten aantreden- Barend rechtseweg *33, bakkndrecht TEL 01886—S876 smetteloos zuiver „Ravenkwadier" in première De Schiedamse Filmkring zal dins dagavond 25 april In het Monopole Thea ter de première brengen van de opmer kelijke Zweedse film „Ravenkwartier", waarvan regie en scenario zijn van Bo Wider berg. Hierin wordt het leven van een Zweeds gezin in een woonka zerne in de achterbuurt van Malmö, het zgn. Ravenkwartier geschilderd. De jonge Zweedse filmregisseur Bo Widerberg presenteerde zich vorig jaar in ons land met „Liefde '65", een film, die aantoonde dat Widerberg als cineast een eigen weg wil volgen en zeer perr soonlijke opvattingen heeft. Zij eerste film was echter ..Haven kwartier", een sober verteld verhaal Widerberg schreef zelf het scenario met een sterk biografische inslag, over de fcrisistijd tussen 1930 en 1940 Ook uit dit debuut blijkt, dat Widerberg zich nauwelijks laat beïnvloeden door „film- sifhnipn" 7uals hiivnnrhpplH van ziin De heren van DWS hebben afgelopen zondag hun talrijke supporters op Laag Zestienhoven danig in spanning gehouden. Gastheer Roda gaf blijk dat bet zich niet zo maar gewonnen wilde geven en de kleine mogelijkheid die het nog op de titel had. met hand en tand ■wilde verdedigen. Bij beide ploegen speelden de zenuwen danig parten en dat resulteerde dan ook in slecht plaat sen en vangen. De eerste helft werd af gesloten met de stand 22. De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld te zien en hoe nerveus het was blijkt wel uit hel feit dat Roda slechts eenmaal kans zag een strafworp te benutten. Het kreeg er vier toegewezen. DWS miste drie maal een strafworp. Jack Sigmond komt de eer toe voor het winnende doelpunt te hebben gezorgd en daarmede het kampioenschap. De tegenstander van DWS in de ko mende promotiewedstrijd is nog niet be kend. Het Haagse AHC 28 maakt echter de meeste kans kampioen te worden in Distriet B. Voor a.s zondag staat voor DWS ech ter nog een competitiewedstrijd op het programma. Hellas komt dan op bezoek. De Hagenaars hebben nog geen een wedstrijd in winst om kunnen zetten en ook nu zal het een Schiedamse overwin ning moeten worden. In diezelfde klasse gingen de heren van Wilton naar Ani mo. De Hagenaars bleken zich nóg niet hersteld te hebben van de flinke neder laag tegen DWS en Wilton wón die ont- Bij een gehouden controle maakte de politie procesverbaal op tegen drie autobestuurders, omdat hun voertuig gladde banden bezat. moeting dan ook zonder veel moeite. Voor zondag staat de lastige wedstrijd tegen Operatie op het programma. Uit heeft WF het de Hagenaars bijzon der lastig gemaakt, al verloor het de ontmoeting met 129. Het Schiedamse team draait echter nu heel wat beter dan in d« eerste helft van de competi tie en misschien kan het wel een over winning worden voor de thuisclub. De heren van UVG zorgden voor een ware verrassing .door het Rotterdamse Spartaan op afstand te houden. Voor rust weerde UVG zich bijzonder en sloot de eerste helft af met een voorsprong van 51. Na de rust herstelde Spar taan zich goed, maar kon toch niet ver hinderen dat UVG met een overwinning van 11—9 naar huis ging. UVG kon deze punten best gebruiken, want met twe» punten bezet het de onderste plaats. Zondag komt Snelwiek IX op bezoek en veel kans geven we onze stadgenoten ln deze wedstrijd niet. In het District le klasse kregen de da mes van WF bezoek van hekkesluiter Snelwiek, dat de laatste weken danig van zich doet spreken. De Schiedamse dames hebben het moeten ondervinden, dat het Snelwiek ernst is met hun po ging om de laatste plaats te verlaten... DWS trok naar het Haagse Eridos. De blauw-wit dames bleken zich goed her steld te hebben van de vorige week ge leden nederlaag tegen WF. Met goed op gezette aanvallen gaven zij Eriaos wei nig kajhs en behaalden dan ook een ver diende overwinning van 6—4. Zondag gaan de Wilton dames het opne men tegen koploper Animo in een uit wedstrijd en DWS krijgt Hygiëa op be zoek. Het worden voor beide team» moeilijke wedstrijden, maar beide moe- het Delftse EDH. Dit elftal is menteel zeer goed in de running. Uit verfoor UVG met niet minder dan 6—1 en ook nu zit er niet veel kans op winst cijfert Het was een feestje waard. Aanvang: 2.30 uur smaakvol ingerichte stand, waarvoor van de zijde der bezoekers veel belang stelling bestaat. Aad Melief, Aad van Diest, Lex en Nico Janse, Piet van der Tuyn, het zijn in de geschiedenis van Hermes DVS al le bekende namen. Eens deelden zij in de glorie van het eerste team, maar zij werden ouder en ouder en moesten hun plaats in het eerste afstaan. Dat is al weer heel lang geleden. Voetballen ble ven zij echter, want zij hebben daar nu eenmaal lol ln. Met nog tal van andere bekende .namen uit Hermes vormen zij het negende team. Geloof nu maar niet dat deze Jongens ondanks dat zij zo maar voor de pret voetballen, er met hun petje naar gooien. Niets is minder waar. Elke week zijn zij een gevreesde tegenstander en maken doelpunten aan de lopende band. Zondag zijn zij voor de derde maal ln successie kampioen ge- omstreken), een lid uit div. sportvereni gingen (zwem), een lid uit middenstands- bedrijven en een hoofd ener school. De stichtingsakte is ao gesteld door notaris Sneep, dat hij zonder moeilijkheden over- draagbaar is aan de stichting „Biiitenba- den Groenoord aan ebter- wijzen ter waarde van f200 te voldoen in wekelijkse termijnen van f 1.— een be drag zo gesteld dat het bereikbaar ls voor iedere beurs. Een groep incasseer ders draagt er zorg voor dat het totaal bedirag wekelijks wordt gestort bij de ..Spaarbank Anno 1820", die voor deze actie het bijkantoor in Zuid beschikbaar heeft gesteld. Voor afdragingen en kon- trolering van de incasseerders. Voos al le vergaderingen kan de stichting zolang de actie duurt gebruik niaken van het bijkantoor. Houdster of houder van een oprichter- of schenkingsbewije heeft recht op een reduktie van f25,- op een jaarabonne ment of 30 zwemlessen per jaar. Dit is daarom zo gesteld dat binding met het bad aanwezig zal zijn ,om de exploitatie een basis te geven. De rechten van een oprichter- of schenkingsbewijs zullen dan ook na 10 jaar van uitgifte ten einde zijn. zodat geen langdurige last blijft bestaan. Het benaderen van grote bedrijven voor directe schenkingen, of op basis leerscholen. Mocht door onvoorziene O standigheden het „Bad-Zuid" niet in 5 jaar te verwezenlijken zijn, dan hebben houdster of houder ener oprichter- of schenkingsbewijs recht op hun gestorte geld 4- dan geldende rentevoet. Het bestuur der stichting streeft naar een bereik van uitgifte van 4500 oprich ter of sohenkingsbewijzon, zodat men hoopt een bedrag van ƒ800.000 de ge meente ter hand te stellen om op kortst mogelijke termijn 't tekort aan zwemles - uren van scholen en verenigingen op te kunnen lossen. ..Zwemlesuren" spreekt genoeg voor zichzelf, waaruit blijkt dat het bestuur in hoofdzaak streeft naar een zo goed mogelijk instructiebad Dat sluit niiet uit, dat men het sportzwem- men en het hygiënisch verantwoord zwemmen mag vergeten, want juist bij ieder gezond mens bestaan deze behoef ten. Een overdekt bad, dat aan deze twee behoeften zou kunnen voorzien, met een kleine zonneweide, zou de ide aalste vorm zijn die het bestuur zich kan wensen. Want zoals de sportnota spreekt over 2 buitenbassins en instruc tiebad, zou het volgens het bestuur gaan near een 2e Groenoord en dit is niet de bedoeling, juist daar exploitatie van zul ke baden draaglijk moet blijven. De propaganda-commissle hoopt Van de gemeente een plaats aangewezen te krijgen waar zij een bond kan plaatsen, dat eert ieder er op attent maakt dat op deze plaats het Bad Zuid zal komen. De afbeelding van dit bord zal men ook kunnen vinden op de diverse wagens, die dagelijks in en om Zuid komen, bak kers-, melkhendelaren-. huishoudelijke art.- en wasmiddelenwagens. Hij ieder lid van de middenstandsbedrijven zullen raambiljetten komen te hangen. Daar de grote huis aan huis-actie 4 jaar duurt zullen er tussentijds prikkelacties zijn. o.a. verkoop van badhanddoeken met ..Bad-Zuid" daarin geweven enz. Ook Oost-Schiedam, beter bekend onder de naam Singelkwartier wordt in div. acties betrokken, omdat de inwoners blijk heb ben gegeven dat zij het meest gebaat- zijn met een bad in Zuid. Het bestuur van de stichting ls «ls volgt samengesteld: voorzitter M. de Vries, 2e voorzitter J. Crama, secreta resse mevr. F. v.d. Drift-Weeda, 2e se cretaris H. v.d. Tang, penningmeester A. F. Wiegel, 2e penningmeester L. C. Schneider. In de propaganda-commissie hebben zitting mevr. v.d. Drift en de he ren Marijne, Crama, Schneider en Wes- terveld. De eerste actie richt zich op Schiedam- Zuid. doch de buurtvereniging Het Stn- gclkwairtier heeft reeds volledige mede werking toegezegd, wanneer de actie ia- ter zal worden uitgebreid tot dit stads gedeelte. blijvend goedkoper Om een avond naar hartelust van Uw lievelingsmuziek te ge nieten... is dat een luxe voor enkelen? Geen sprake van... want nu kopen al onze klanten in onze Discohoek langspeelplaten voor prijzen, die ongekend laag zijn. Opera-aria's, Strauss walsen, dansmuziek, (Glenn Miller en Tommy Dorsey stijl) zeemans liedjes, Fledermaus, Zigeuner baron, ouvertures, populair- klassiek. fabrieksnieuwe 30 cm langspeelplaten Mr. G. J. Roelofsen, directeur van de dienst gemeentelijke sociale zaken te Schiedam -is in gelijke functie be noemd te Hilversum. Op 2e pinksterdag za] in de Schie damse sporthal Margriet vanwege het zuidergewest van het Ned. Chr. Gymnas- tiekverbond een „Scala Gymnastics worden gehouden De gymnastiekver eniging „Animo" te Kethel is verzocht eên en ander te regelen. jmmwxé VM Pr* vba-tM*** Kla-.siek Populair Walsen Ouvertures Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze fabrieksnieuwe 30 cm langspeelplaten, stereo (ook mono afspeelbaar)

De Havenloods | 1967 | | pagina 4