2/1 WAAR GAATHETHEEN MET HETTAFELTENNIS Service won met 5-2 van Bosschenaren C. J. Schouten, kwart eeuw in dienst bij Schiekarton DE HAVENLOODS DONDERDAG 20 APRIL 1967 S'd 7 i TAE LAATSTE MAANDEN is er In J het Nederlandse toptafeltennis wat aan het veranderen. Het is een publiek geheim, dat spelers in de ere-klasse en hoofdklasse geldelijk gewin gaan slaan uit hun sport. Er is niets in de reglementen van de NTTB, dat hierin verandering kan bren gen. De bedragen die daarbij aan spe lers betaald worden, als vergoeding zijn beslist niet voor de poes. Er worden be dragen genoemd van f 1200. Contracten werden er echter niet afgesloten en sre- reglementeerd is er niets. Spelers ver wisselen dan ook net zo gemakken} van blijvend goedkoper Kamperen is een reuze spor tieve bezigheid... maar waarom zou U zich zelf niet een beetje mogen verwennen tijdens de heerlijkste weken van 't hele jaar? Voor hen, die een goede nacht rust ...terecht... boven alles stellen en n iet op de grond willen liggen, zijn deze stretchers en luchtbedden bedoeld. Luchtbedden in matras model, met opstaande zijkanter), net zo comfortabel als Uw matras thuis ...75 x 185 cm, voor iets meer dan twee tientjes. Stretchers (veldbedden) geheel uitneembaar, metalen frame met 3 verende span beugels, 60 x -190 cm, met canvas bespanning voor nog géén tientje. stretcher 60x190 cm II l luchtbed 75x185cm Vrijdag en zaterdag verkopen wij in onze Camping afdeling, 2e verdieping deze luchtbedden en stretchers, apart of in combi natie te gebruiken... om tijdens Uw kamp als een roos te kunnen slapen. twee paar voor nog ..géért gulden Uw eigen kousenwinkeltje be ginnen, nooit misgrijpen, dat kan, als U profiteert van deze speciale aanbieding Nylon kousen! 2 Paar naadloze Nylonkousen in Micro of plain, voor een onge kend lage prijs, per twee paar voor nog géén gulden. Mooie, naadloze Nylons, die normaal per paar een gulden kosten, nu in een speciale twee- paren verkoop, voor een prijs, die nog nooit zo laag was! adlo*e Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze naadloze Nylons (irre- guhr) micro of plain, in de maten Sit/mH, rfkjé* per twee gelijke paren, (fW3W Ciin Ut. of SChrlft. bsit. club als van schoenen. In feite hun goed recht, temeer daar het veelal om jonge krachten gaat, die een zakcentje best kunnen gebruiken. die bedragen niet in kas. Het zijn s. sors die de clubs in de gelegenheid stel len sterke spelers astn te trekken. Als tegenprestatie dragen de topspelers dan op hun trainingspak de naam van de firma of industrie die in het een en an der wel de mogelijkheid van reclame ziet. Het een en ander zou voor Schiedam ook wel eens gevolgen kunnen hebben. Service bijvoorbeeld maakt een goede kans te promoveren naar de hoofdklasse .en dan zal het met die moeilijkheden wordeli geconfronteerd. Nico Slobbe staat in het teken van de belangstelling door zijn verkiezing in het nationale jeugdteam en het zou niet vreemd zijn, indien deze jeugdige kracht voor Service verloren gaat. Indien dit zo zou zijn, dan speelt Service niet langer dan een seizoen in de hoofdklasse, want juist Van Slobbe maakt nu eenmaal de grote kracht van Service uit. Wat voor standpunt moet Service nu innemen? Moet het gaan proberen een sponsor te vinden cn zo mee helpen topt tafeltennis in Schiedam te krijgen en te houden? Of moet het zeggen, wij zijn -1 tafeltennissen. Het eerste sluit het tweede niet uit. Integendeel. Topta feltennis is bevorderlijk voor de brede onderlaag en kan stimulerend werken. Schiedam neemt een bijzopdere plaats in wat betreft de beoefenaars van het tafeltennis. Het baanbrekende werk van No&d en Service is niet vergeefs geweest en procentsgewijs heeft Schiedam meer beoefenaars van deze tak van sport dan menige grotere gemeente. Nogmaals, Service zit voor een moei lijk probleem, dat heel snel aangepakt dient te worden. Wel of geen vergoedin gen. Er zijn kapers op de kust, die be hoorlijk met de geldbuidel rammelen. De tijd dringt en mocht Service ertoe over gaan vergoedingen te gaan betalen zul len zij zo snel mogelijk een sponsor moeten zoeken. Of dit zal lukken is een tweede. Aande andere kant rijst de vraag, pf het zich niet in een wespen nest gaat steken. Waar is het eind hier van en hoelang ia een sponsor bereid geld in het tafeltennis te steken? Zouden al deze zaken niet eens op de jaarlijkse algemene ledenvergadering ter tafel gebracht kunnen worden, zodat er aan deze chaotische toestand een eirld komt? Laat de NTTB betalen of niet betalen in de reglementen opnemen en ook de overschrijvingsbepalingen scher per «tellen, zodat een arme club zonder sponsor niet de dupe kan worden van rijkere clubs die wel ?o gelukkig waren een sponsor te vinden. CENTRALE VERWARMING TELEFOON 1999 22 CLIMAIR N V. - ROTTERDAM DIERGAARDE BLIJDORP zet elke zaterdag haar poorten wijd open VOOR DE HALVE PRIJS! De politie meldt: Boeven en madeliefjes In verband met een buitenbrandje langs de spoorbaan nabij Kethel, is maandagmiddag de brandweer uitgerukt en heeft het vuur geblust. Toen me: in de woning van de fa milie Van W, aan de Boerhavelaan 77 bezig was een kip te braden, sloeg de vlam in de pan en ontstond een begin van brand. De uitgerukte brandweer, be hoefde echter geen dienst te doen, om dat de bewoners zelf het vuur reeds had den gedoofd. In het dierenasyl bevindt zich een kater met een gebroken rechterpoot, dit als gevolg van een aanrijding door een auto op "de 2e Tuinsingel. Het zwart-grijg gestreepte dier droeg een halsbandje. Een nog onbekend gebleven om streeks tienjarig knaapje, was bij het spelen in de Noordvestgracht gevallen, en plm. vijf meter uit de kant gedreven. De 38-jarige elektricien P. de Geus uit de H. Polakstraat 59 sprong gekleed te water en bracht de drenkeling op het droge, waarna deze er snel vandoor ging. Een automobilist bracht de druipnat te redder naar huis. In het kader der toneelwedstrijden de sectie toneel van de Schiedamse ge meenschap, brengt donderdagavond 20 april de toneelvereniging „Onyx" de ko mische thriller „Boeven en madeliefjes". Medespelenden zijn Jan Bal, Kees v. d. Most, Denise Melchers-v d. Maas Roon Pluym, EUy van ptterloo, Joke van Heel. Frederika Sleegers-v.d. Kwas, Adrie Monster, Roelie Koning en Jan Meuten- dijk. De regie is in handen van Hans Polman. Op 27 april brengt „Intermezzo" IN de beslissingswedstrijd die Service zaterdag in Utrecht tegen Never Des pair speelde, zijn de Schiedammers ver rassend uit de bus gekomen. Verras send, omdat het toch nog vrij gemak kelijk van de Bosschenaren won met 52. De sterkste man van Never Des pair, Willemsen, speelde twee partijen en kon maar niet in zijn eigen spel ko men. Hij verloor beide keren dan ook. Slobbe beet de spits af tegen Van der Heuvel. Voor de jeugdinternationaal werd het een gemakkelijke overwinning van 15—21 en 18—21. Na volgende par tij was de voorsprong van de Schiedam mers echter al weer teniet gedaan. Kreische verloor in twee games 2118 en 2115 van Kappen. De Bosschenaar bleek technisch meer in zijn mars te hebben. Kreische zag maar geen kans de loupe van zijn tegenstander te blok ken en ook op zijn contra-aanvallen had hij geen antwoord. Het spel van Eikman was zonder meer goed en na zijn herniaoperatie blijkt hij er weer helemaal in te zijn. Willems kreeg geen kans van de in Rotterdam wonende Sdhiedamse speler. De eerste game ging met 2113 naar WUlems. De tweede game echter werd een overwin ning voor Eikmans 11—21. Willems bleek moreel aangeslagen en de derde game werd een gemakkelijke overwin ning. 921 voor Eikmans. Dat bracht de stand op 1—2 en gaf de Schiedam mers moed. Van Slobbe kwam aan tafel tegen Koppen en kreeg het toch onver wachts zeer moeilijk. Na twee games 2118 en 1521 werd het in de derde games 10—10 en eerst toen kreeg Van Slobbe vat op zijn tegenstander en kon verder zonder verliespunten de partij uitmaken 10—21, waardoor Service op 13 kwam te staan. Een tegenvaller was de partij tussen Van der Heuvel en Eikmans. In (hie games 1212, 1321 en 2115 ging de door pech achtervolgde Eikmans voor nul aan de kant. Kreische was de volgende Schiedam mer en hij moest het opnemen tegen de geduchte Willemsen. Kreische speel- l-JET bedrijf steunt op mense vakkennis, waar men van c vakkennis, kan", zo constateerde de heer T. N. M. Jansen, directeur van de Schiedamse cartonnagefabrieken „Schiekarton", toen Nieuw industriegebied "s-Graveiilaud voorbereid Voor het gebied, omsloten aan de west zijde door de spoorbaan Schipdam-Delft, aan de noord- en oostzijde door de grens met de gemeente Rotterdam, en aan d« zuidzijde door een lijn in, zuidwestelijke aan de apoorbaan richting vanaf de gemeentegrens tot dan de spoorbaan Schiedam-De at. wordt een bestemmingsplan „Industriegebied 's-Graveland" voorbereid. Dit gebied staat sinds 11 juli 1945 on der vigeur van hét uitbreidingsplan in hoofdzaak „Schiedam", welk plan ais voornaamste bestemming voor de gron den aangeeft: inrichtingen voor handel en nijverheid. Daarbij geldt echter de overgangsbepaling, dat voor zover de be stemming nog niet in: onderdelen is ge regeld de gronden tevens zijn bestemd voor bebouwing ten dienste van het wei- debedrijf. In verband hiermede is het nodig, dait voor het betrokken gebied een bestem mingsplan in voorbereiding is met de be paling, dat het verboden is binnen dit gebied bepaalde werken, geen bouwwer ken zijnde, of werkzaamheden uit te voe ren zonder of in afwijking van een schrif telijke vergunning (aanlegvergunning) van B. en W. Het hier bedoelde besluit vormt de grondslag voor de bevoegdheid tot aan houding van aanvragen om een bouw vergunning, waardoor kan worden voor komen, dat ingevolge de Woningwet, ver gunningen zouden moeten worden ver leend voor de uitvoering van bouwplan nen. welke met het in voorbereiding zijn de bestemmingsplan In strijd zijn. Door de bepaling inzake de aanlegvergunning rn het besluit op te nemen kan tevens worden voorkomen, dat terreinen minder geschikt worden voor de verwerkelijking van daaraan bij het plan te geven be stemmingen. W oningverbeteringen Van de woning Groeneiaan 19 is de voorgevel niet waterdicht: het voegwerk verkeert in slechte staat. Dit is in strijd met de Bouwverordening 1944 Met toe passing van artikel 25. Ie lid sub b. der Woningwet hebben B en W op 9 janu ari 1967 de eigenaar, de heer A. Leeg- gangers. aangeschreven hierin verbete ring te brengen. Qp 16 januari 1967 reageert de heer Leeggangers hierop, Hij acht het ge noemde gebrek een gevolg van de door de huurder uitgevoerde verbouwing en meent dat niet hij maar de huurder moet worden aangeschreven. Omdat hij het niet eens is met de aan zijn adres gerichte aanschrijving wil hij bij de ge- Het beroepschrift is binnen de gestelde meenteraad in beroep komen, termijn binnen gekomen en voldoet ook overigens aan de voorschriften, zodat de heer Leeggangers in zijn beroep kan worden ontvangen. Omtrent de inhoud van dit beroep moet worden opgemerkt, dat het geconstateerde gpbrek niet wordt ..bestreden: de voorgevel is vochtig. De Bouwverordening 1944 stelt de eigenaar zaamheden zijn verricht, nodig om de vochtigheid van de gevel op te heffen, zodat in feite aan de aanschrijving is voldaan. Óp grond van het vorenstaande stellen B., en W. van Schiedam voor het beroep van de heef- A. Leeggangers on gegrond te verklaren. Donderdag 4 mei zal vanwege de af deling handbal van de Sportvereniging Wilton ïajenoord te Schiedam een jeugd- toernooi 'worden gehouden, waarvoor di verse verenigingen en scholén hebben V ,'J 1 I i 11 f I t De hutspot van bedrijfspanden in de bocht van de Nóordvest is niet mooi te noemen. Maar het is wel een uiterst opvallend hoekje met een speciale Schiedamse sfeer. Vele gebouwen staan hier in een staat van halve afbraak. De puntdaken zijn grotendeels verdwenen en vervangen door platte dakbe dekking. Het drabbige water, van deze uitloper van de Schie. die hier tot volledige stilstand kwam, vormt de begrenzing ran dit bizarre terrein. Het onkruid dat hier langs de waterkant welig tiert heeft bijna de allure gekregen van geboomte. Octave DeConinck hij de heer C. J. Schouten dank betuig de voor het feit, dat deze een kwart eeuw bij dit bedrijf werkzaam is. „U staat aan het hoofd van een zeer be langrijke afdeling", zo verklaarde de heer Jansen. De jubilaris is nl. chef van de afdeling Voorcalculatie en Werkvoor bereiding, zulks nadat hij eerst diverse functies In het bedrijf had doorlopen. De heer Jansen wees erop, dat de ju bilaris steeds een rustige sfeer om zien heen heeft weten te scheppen en ook daarom iedereen graag met hem samen werkt. Jn zijn dankwoord voor hetgeen de jubilaris voor het bedrijf heeft ge daan in de 25 jaar, betrok de heer Jan sen ook mevr. Schouten, juist omdat de jubilaris zoveel van zijn vrije tijd heeft afgestaan in het belang van de diverse personeelszaken. Een geschenk onder couvert onderstreepte de woorden van dank. Namens het personeel voerde de heer J. J. Wilbrink het woord die er aan her- innrde, dat de heer Schouten diens loop baan in de oude fabriek met weinig ruimte aanving. 'In de loop der jaren zijn heel wat medewerkers gekomen en gegaan, doch de heer Schouten is geble ven. Hij was voor velen een vraagbaak en spreker wenste hem nog veel jaren bij Schiekarton toe, waarna hij een auto radio aanbood. Namens'de Hollandse Mij. voor Nij verheid en Handel voerde ir. J. Hout man het woord, die de aandacht vestig de op het feit, dat alleen in goede sa menwerking het mogelijk is een goed economisch bedrijf op te bouwen om daardoor aan de Nederlandse welvaart bi; te dragen. „Veel mensen kijken naar u en uw werk", zo constateerde hij „en daardoor hebt u invloed op de mensen in uw omgeving, waarvoor ge een leer meester bent geweest''. Spreker over handigde het getuigschrift en zilveren draagpenning van genoemde Maatschap pij, Voor de sportvereniging sprak de heer W. Santra die een geschenk aan bood. terwijl voorts nog boeken, sigaren, «igaretten, grammofoonplatenkoffer en scheerapparaat werden aangeboden. In de kantine van het bedrijf kwamen ve len uit het bedrijf de jubilaris hun ge lukwensen aanbidden. Bomen rooien Bewoners van de G. Reinderstraat en A. Numanstraat hebben boos ons de vraag gesteld, waarom vier mooie po pulieren in deze omgeving zijn gerooid. Het antwoord op deze vraag gaf de heer Overzet hoofd van de gemeentelij ke plantsoenendienst Schiedam. „Het bleek ons, dat de bomen elkaar in de groei hinderden, terwijl bovendien de neester-beplanting niet tot ontwikke ling kon komen. Om die reden moest dus wat ruimte voor de bomen onder ling worden gemaakt, die te dicht op elkaar waren geplant. Nu is het moge lijk een njeuwe heester-beplanting aan •te brengen, zodat vrij spoedig het er allemaal weer even prettig en groen uit zal zien", aldus de mededeling van de heer Overzet, die zich overigens best kon begrijpen, dat het rooien van bo men op zichzelf bezwaren oproept. de een bekeken en rustige partij en zijn overwinning in drie games 1421, 21—15 en 14—21 was een welkome ver rassing. Het bracht de stand op 2—4. waarmee het in feite voor Service wel bekeken was. Eikmans zorgde tegen Koppen voor de beslissing door deze Bosschenaar in twee games 14—21 en 15—21 te kloppen. Dol van vreugde konden de spelers el kaar feliciteren en de Schiedamse sup porters staken hun vreugde ook niet on der stoelen of banken. Het was een goe de dag voor Service en na de terug komst in Schiedam konden de bloerne tjes buiten gezet worden. Service zal het nu op moeten nemen tegen TOV uit Noordwijk en Maasbree, voor een plaats in de hoofdklasse. Er zal tussen deze drie verenigingen een hele competitie gespeeld worden voor twee plaatsen. Gunstig voor Service is, dat TOV en Maasbree tegen elkaar gelijk hebben ge speeld en beide dus een verliespunt hebben. Zaterdag a.s. gaat Service de eerste promotiewedstrijd spelen. Het moet uit tegen TOV. blijvend goedkoper Het Is toch bepaald geen luxe als man en vader de zomer ingaat met een paar nieuwe pyama's Maar dan flanellen pyama's, geschikt voor ohs klimaat, waar in de nachten meer koel dan zomers zijn. Herenpyama's van een prach tige kwaliteit keperflanel in frisse meerkleurige streepdes- sins. Herenpyama's, in een prima royaal model uit de serie van 11.75, nu voor nog géén acht gulden. keperllanellen heren pyjama Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze keperflanellen heren pyama's In de 46 t/m 58 Giin tel ift. best. Uitslag loterij Het groepscomité van de parochie van het H. Hart te Schiedam-Zuid heeft lo terij gehouden ten bate van het paro chieel vrouwelijk en mannelijk jeugd werk. met name de Maria Adelheid- en de St. Christophorusgroep. De 'uitloting hiervan heeft zaterdag plaats gehad in het parochiehuis, en de prijzen zijn ge vallen op de volgende nummers: 00840 1 fles sherry, 00948 1 boekenbon, 01169 1 platen bon, 01265 1 fles sherry, 01266 1 platenbon, 01306 1 platenbon, 01941 1 Kodak fototoestel (2e prijsi, 04514 1 flea sherry, 04688 1 platenbon, 05182 1 boe kenbon, 05198 1 platenbon, 06261 1 boe kenbon, 06917 1 platenbon, 06921 1 grote transistor radio (le prijs), 07531 1 fruit schaal, 01929 1 boekenbon. Deze prijzen zijn af te halen bii de secretaresse, mej. M. P. Etman. Geer- vlietsestraat 25, Schiedam. Vermoedelijk doordat de 20-jarige chauffeur H.G. met zijn bromfiets in de N. Maasstraat teveel links reed, botste hij frontaal tegen een ayto, bestuurd door de 20-jarige A.J.H. op. Door de GGD werd G. naar de Dr. Noletstich- ting vervoerd. Ingebroken is in de werkplaats van de r.k. technische school aan de Burge meester Honnerlage Grethelaan, waar bij f130,- waarde aan gereedschappen werd gestolen. Vroon's banketbakkerij openingsaanbieding BONBONNERIE: CHOCOLADEBONBONS Per 250 gram 2) per 100 L- Mathenesserplein 14 - Telefoon 23.28.08 - 25.40.43 Op de Horvathweg nabij het station reed de 31-jarige G.B. met zijn scooter over een stuk pijp, waardoor hij viel. Zijn echtgenote die op de duo zat, liep hierdoor een hersenschudding en diver se verwondingen op en B. zelf kwam er met lichter verwondingen af. Mevr. B. werd in de Dr. Noletstichting opgeno men. De scooter werd zwaar bescha digd. ALLEEN voor HAVENLOODS-LEZERS DE HAVENLOODS organiseert AV0NDR0NDVAART met de salonboten „PRINSE PLAAT", REGENTESSEPLAAT". „STAD ROTTERDAM", ..ORAN JEPLAAT". ..PRINSESSEPLAAT" en „KONINGINNEPLAAT" op 1 mei a.s. (Koninginnedag). Muziek en verfrissingen aan boord, Prach tig uitzicht op het vuurwerk. Vertrek ongeveer 19.30 uur vanaf de Spido-ponton. Willemsplein. Rotterdam. Afmeren na het vuurwerk. Voorverkoop van plaatsbewijzen bij de volgende adressen: Weekblad De Havenloods. West- blaak 25. Rotterdam. Bijkantoor De Havenloods, v. d. Driftstraat 4. Vlaardingen. Naaimachinehandel H Vollebregt. Hoogstraat 62. Schiedam. Kinderen t.m. 14 jaar ƒ3.00 Volwassenen f3,50 Géén telefonische reserveringen. Slechts een beperkt aantal kaartjes beschikbaar.

De Havenloods | 1967 | | pagina 7