Tom Manders: showbiz komt nu aan de beurt ïjts iff! Gevonden-verloren WASAUTOMAAT Rotterdam herstelde in 20 jaar bijna alles Tintelend Lurelei de kleine Doelenzaal DE HAVENLOODS DONDERDAG 27 APRIL 1967 Extra hoog houten armleggers Volwassenen f 3,50 Géén telefonische reserveringen. Slechts een beperkt aantal kaartjes beschikbaar. Indien voorradig ook kaartjes, te verkrijgen 's avonds aan de boot vormt een „warming up" voor de zaal. Gerard schittert verder in God is niet dood en in het bekende Arme ouwe. Lurelei wordt warm aanbevolen. Joop Mekee CENTRALE VERWARMING TELEFOON 19 99.22 CLIMAIR N V. - ROTTERDAM Te bevragen bij het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 —17.00 uur. behalve op zaterdag en zon- kentekenp'liaat FL 81-59;' verzekering»- plaatje BBJ 087; verzekeringsplaatje GNL 545: ring met 3 sleutels; ring met 6 sleutels; ring met 6 sleutels en sier- kamimetrje; kindertasje met inhoud; pak je sigaretten; rieten broodmand; grijze lederen herenhandschoen; rode autostep; overhemd en kindergoed; Te bevragen bij het Dierentehuis St. Anna Zusterstraat: grijze kater; muisgrijze huiskat; wit hondje, teef; zwart-rood-wit gevlekte hond (reu)cijperse poes. Te bevragen bij de vinders: bruine keeshond, Visser, ALphons Anensstraat 116; plastic tafelkleed. De Bond, Hoogstr. 39. Vlaardingen; zwart nylon jack; Meier, Putterahoeksestraat 56a; kinder kleding, Jeup, Strijensestraat 36; beiige daemsschoen, Verhagen, Groenelaan 171; 2 paar kindersokjes, 1 washandje, van der Zouwen, Nieuwe Maasstraat 10; wit lederen kindersohoentje, (L) Louis, Nic. Beetsstraat 49b; kindertrapauto, Zuide- ma, Newtonstraat lb; bruin speelgoed beertje, Postkantoor, Lange Nieuwstr.; zwarte sitoffen dameshandschoen, R Spaarbank, Lorentzstraat 68; boek han- delsrekenen, Ooncierge, Willem de Zwij- gerschool voor ULO. St.' Liduinastraat; kindermatrasje. Melchers, Warande 142, tel. 268518; penning, Himmoa, Schootetr. 15; geldsbedrag, v.d. Graaf, W. Landré- plein 40; dameshorloge, met schakiel- bandje. Schallenberg, B. van Haarenlaan 502; bruine lederen damesportemonnee met inh. Stoppel. Bode Stadhuis, tel. 153874; zwarte heretiparapluie, Mevrouw van Lith, Peter van Anrooijlaar 30; ge ruite kinderportemonnee met inhoud. Hogendoorn, Vaileriusstraat 38; kinderpa- rapiuie, Postkantoor, Lnge Nieuwstraat bruine portemonnee met rits, met inih. en foto zangeres, Sclhuller, Dr. Wibaut- plein 66; rode geruite fietstas, Sprit, B. Verveenstraat 11; groene damespara- pluie. Postkantoor, Nolenslaan; 2 lips- sleutels in bruine etui, Pokstkantoor, Lan ge Nieuwstraat; ring met 3 sleutels, Franke, Van Hallstraat 24, tel. 262176; ring met 2 lipssleutels, Werncke. van Diepenbrockstraat 86; ring met 6 sleu tels, v.d. Boschpoort, J. Oudegeeststraat 92; ring met 5 sleutels en plaatje RVS. Schilten, Vlaardingerdijk 243a; fietspomp van der Spek, Beijerlandsestraat 24; grote steeksleutel, Damense, Zwartewaal- sestraat 48. blijvend goedkoper Niet alleen zomers in de tuin of op 't terras, maar ook mee naar Camping en strand... ter wijl U ze 's winters makkelijk bij de hand hebt voor extra T.V. bezoek. Handige, opklapbare fau teuils, gemaakt van solide buis constructie met houten arm leggers en frisse streeplopers, licht in gewicht, makkelijk te hanteren en weg te bergen. De zitting van fris gekleurde loper, verend opgehangen, twee modellen vouwfauteuils, nu als speciale aanbieding. „JJORUS! DORUS! Ben jij nou Dorus?" Ze is drie turven hoog en staat achter het hek van de kleuterschool aan de Maurftsweg te gillen en te schreeuwen naar de man die in de verste verte niet op Dorus lijkt, maar sprekend op Tom Manders. Hij draait zich om en roept: „Ja hoor, dag, maak niet zo'n herrie". En tegen mij; „Ik krijg er {ie zenuwen van, weet je dat. Maar ja, het zijn aanstaande klanten". Aanstaande klanten van het „Radio en televisie-cabaret Dorus", dat 15 juiii opengaat aan de Mauritsstraat 65 en dat naar alle verwachting een geweldige stimulans zal zijn voor' het Rotterdamse uitgaansleven. Er wordt wat je noemt Rotterdams gewerkt aan de Maufitsstraat. Alleen de muren en de pilaren in het oude pand van Schudde beurs staan nog over- „Allemaal goed, allemaal puntgaaf, mompelt Manders, die zelf de verbou wing ie dt, de map tekeningen onder de arm geklemd. Hij heeft wel meer met dit b. tlje .gehaki. Als zeventienjarige jongen, lang vtfor de oorlog, richtte hij in s.ine. jn.nfflan vier cabarets in. En na zette hij in Amsterdam het n: Germain des Prés' neer op het Rembrandtsplein en even ver derop „Place Pigalle". Koesteren anderen nog hoopvolle ver- a wacht.ngen over Dorus-Hotterdam, Man ders zelf gelooft onvoorwaardelijk in het succes van z.jn onderneming. „Jongen geloof me, de tijd is hier rijp. Ze heboen hier in twintig, vijfen twintig jaar alles hersteld, behalve de -showb.z. Die komt nu aan de beurt. Ver geet even niet dat het Rotterdamse uit gaansleven voor de oorlog minstens zo belangrijk was als het Amsterdamse". Welk voorzichtig vraagteken je ook bij de plannen van Manders wil plaatsen, hij lacht ze weg, deze man die het ent housiasme zou hebben uitgevonden als het geen aangeboren eigenschap was ge- Veest. Monster-auditie Vertrouwen vooral heeft hij in zijn plannen om twaalf jonge mensen aan te trekken, dte hij een volledige cabaret- opleiding gaat geven. Samen met het Algemeen Dagblad heeft hij een soort monster-auditie ogezet: na het weekend blijvend goedkoper Als er tijdens het wisselen van de seizoenen in de fabriek nieuwe dessins gemaakt worden waarvoor ook weer ruimte mèet zijn... verkopen wij deze plaidhoezen in uitlopende dessins guldens goedkoper. Morgen begint de verkoop van een grote partij Plaid-hoezen, in ruit- en streepdessin, passend op bijna alle europese wagens, door elkaar voor nog géén vijf gulden. Tekstschrijvers Vrijdag en zaterdag begint de verkoop van deze plaidhoezen voor europese wagens, in di verse kleurstellingen, door elkaar Welk merk Welk type Welke prjjs Vraa£ de volledige brochure van alle wasautomaten van het Con sumenten Voorlichtingsbureau. Onderstaande bon invullen en opplakken op briefkaart of in ge sloten enveloppe zenden aan: Consumenten voorlichtingsbureau IC V.B.I Postbus 207. Dordrecht Zo zal Dorus-Rotterdam er uit gaan zien. Een groot terras voor de deur, om zoomd door bomen, bestraat met kin derhoofdjes uit 1880, een meters lang, overdekt winterterras, dat doorloopt tot voor buurman's garage-bedrijf. Op het dak DORUS, letters die de meest kip pige passant in het oog moeten sprin gen. Ze zijn er groot genoeg waren al zeventig aanvragen binnen voor een proefoptreden. Uit Rotterdam en omgeving moeten er ten slotte twaalf overblijven. ..Ik weet dat hier talent is", zegt hij. Half mei wil hij met het ensemble gaan repeteren. ..Hun inbreng zal typis ensemble-werk zijn: kwartetjes, duo's, een vocalgroep. parodieën. Het moeten korte optredens worden, dat is een be scherming tegen mislukken". Zijn programma voor deze zomer ligt al klaar. Er zal dus met de nieuwe pen sen hard gewerkt moeten worden Vol gende winter begint de studie eerst goed: bewegingsleer, zang, dictie. Op de zolder van het nieuwe cabaret richt Manders een studio in. waar over dag gerepeteerd kan worden, 's Avonds wordt er opgetreden. Elke avond tot een uur. En als extra's woensdagmiddag een k nderprogramma. zaterdag- en zon dagmiddag een familieprogramma. En daar tussendoor radio en televisieopna- 540 mtr 360 mtr. >4/0/1 „Ja. ik wil ook gaan werken met een groepje jonge tekstschrijvers. Zij ver plichten zich elke dag tussen zes en ze ven in het cabaret te zijn en teksten te maken op de actualiteit van de dag". Waar komen die tekstschrijvers van- .;U't de Rotterdamse journalisten. Hans Baay van het Rotterdamsch Parool en Wim de Regt van het Nieuwsblad hebben al toegezegd". „Heb je zo genoeg?", vraagt hii. Hij wil door, deze Hagenaar van wie iedereen denkt dat hij Amster dammer is. Heb je al bezoek gehad hier? „Ja, dat is mooi. Ik heb een tante in Den Haag. Ze is nu tachtig maar in haar tijd was ze een beroemde opera zangeres, Greta Sandhagen-Manders. Ze was de Carmen van haar tijd. Op een avond staat ze hier in eens voor m'n neus. Ze had haar chauffeur opdracht gegeven haar naar Rotterdam te rij den. Toen ze de zaak bekeken had, zei ze heel Haags met die omfloerste alt stem: Zeg Tom je gaat er toch niet zo'n tent van maken: zwak belicht en alle grepen vrij?" „Mooi, hè?" Als we naar buiten lopen is die klei ne schreeuwster van de kleuterschool verdwenen Er voor in de plaats geko men is zo'n moderne agent, zo'n jon gen die het eerste scheermes nog moet verslijten, die net een heuse bekeuring onder de ruitenwissers van Manders' auto stopt. „Agent, roept Manders. Wat krijgen we nou, ik moet hier elke dag zijn". Blozend tot achter zijn oren vraagt de wetsdienaar: „O, o, u bent Dorus?" En alsof dat alles opheldert verscheurt hij de bekeuring Dorus is al Rotterdammer geworden, een onaantastbaar instituut. Han Hein de Groot Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze kwaliteits-banden van voorgerekt polyester (en let eens op het aantal meters per spoel!) voor prijzen, die U geen tweede keer kunt verwachten. Géén tel. of ichrift. best. Boeven en madeliefjes was echt lachstuk Het scheen enger dan het was* met de „Boeven en madeliefjes" die de leden van de Schiedamse toneelvereniging „Onyx" 05 het podium van Musis Sa crum voerden. Aangekondigd als een „komische thriller", heeft het stuk wel aan deze aankondiging kunnen voldoen, er is ge lachen en misschien is er wel door iemand „getrild". Het stuk als geheel had niet zoveel pretenties, doch de karakter-uitbeelding was als geheel uitstekend. Bijzonder mevr. Frederike Sleegers van der Kwast heeft in haar rol als le rares, die eigenlijk alleen maar oog zou hebben voor plantjes en bloemetjes, voor de komische noot gezorgd. Eeri verlaten landhuis, een veldwach ter. een romantisch kostschoolmeisje, maakten de „thriller". Als slot van de toneelwedstrijden d'it seizoen' brengt op 27 april Intermezzo het stuk „En toen kwam dr. Frost". Excursie Maaslandse tuinders De leden van de Maaslandse Tuinders studieclub gaan vrijdag 28 april en dinsdag 2 mei op excursie. De winter- komkommers en de teelt van koude to maten zullen op enkele bedrijven beke ken worden. Men vertrekt beide keren om kwart voor twee van de veiling. ALLEEN voor HAVENLOODS-LEZERS DE HAVENLOODS organiseert AV0NDR0NDVAART met de salonboten ..PRINSE PLAAT". REGENTESSEPLAAT". „STAD ROTTERDAM", „ORAN JEPLAAT", „PRINSESSEPLAAT" en „KONINGINNEPLAATop 1 mei a.s. (Koninginnedag). Muziek en verfrissingen aan boord. Prach tig uitzicht op het vuurwerk. Vertrek ongeveer 19.30 uur vanaf de Spido-ponton. Willemsplein, Rotterdam. Afmeren nè het vuurwerk. Voorverkoop van plaatsbewijzen bij de volgende adressen: Weekblad De Havenloods. West- blaak 25, Rotterdam. Bijkantoor De Havenloods, v. d. Driftstraat 4. Vlaardingen. Naaimachinehandel H Vollebregt. .Hoogstraat 62. Schiedam. Kinderen tm. 14 jaar f 2.0(1 Met „Relderelderel" presenteerde Lu relei Cabaret zich maandagavond in de kleine zaal van De Doelen. Dit ty pisch Amsterdamse cabaret had hoege naamd geen moeite met de akklimati- sering op Rotterdamse bodem. Fel he kelend in zoet gevooisde melodietjes krijgen (vaak typisch Amsterdamse) wantoestanden een beurt in een alles omvattend programma waar de teksten voor het merendeel van Guus Vleugel zijn. Dan Gerard Cox, de nieuwe aanwinst van Lurelei, die zijn cabaretsporen óók in onze stad reeds achterliet. Wat hij presteert past volkomen in het patroon van Lurelei dat nu, met de enige Jas- parina de Jong, op twee belangrijke steunpilaren kan rekenen. Daarnaast valt Marian Berk op met een keihar de dictie en een goede stem, terwijl Eric Herfst zoals altijd voor dat apar te fluïdum zorgt dat hij op de bühne met zich draagt. Met Rogier van Otterloo aan de pia no wordt het Rotterdamse publitk een cabaret van de bovenste plank gebo den. Relderelderel gaat op 27, 28, 29 en 30 april en op 1. 2 en 8 mei in.de klei ne zaal van De Doelen. Tintelend en steeds weer op een an dere manier brengt Jasperina nummers als Min de stilte, Een schriftelijke cur sus Frans en Lelijk en mooi. De enige tekst van Gerard Cox in File wordt door het vietal volledig uitgebuit en an de Willem Andriessenlaan is een nieuwe r.k. kerk in aanbouw, de St. Martinuskerk. Als alles volgens de plannen verloopt, zal deze kerk zondag 18 juni ih gebruik worden genomen, nadat deze vrijdag 16 juni door mgr. Jansen, bisschop van Rot terdam, zal zijn geconsacreerd. Maar hieraan vooraf, gaat nu zaterdag 29 april de inwijding van drie lui klokken. Men heeft deze de namen gegeven: Mariëlle, Jozeph en Martmus, naar drie kinderen der parochie, die zich bijzonder hebben ingespannen voor het Klokken- fonds. Zij zijn dan ook tot peters van de klokken bevorderd en zullen de c derscheiding genieten, de eerste klappen op de klokken na de inzegening te mogen geven. De inzegening geschiedt des m gens om half elf door de Hoogeerwaarde Deken van Schiedam, F. Boelrijk. Bij deze plechtigheid is iedereen wel kom. Het klokkenfonds werd ingesteld, middels een extra actie de nodige gelden bijeen be brengen, waarbij de jeugd zich niet onbetuigd heeft gelaten middels verzamelen van oud papier, enz. De klok ken kosten pl.m. f 9000, waarvan nu f 4344,71 bijeen is. Er ontbreekt dus nog al wat aan, doch de actie gaat voort. Daartoe zal nl. iedereen die mee wil werken het ontbrekende aan te vullen in de gelegenheid worden gesteld de klok een klap te geven onder het motto: „De eerste klap is een daalder waard" Men kan die daalder in de bus doen welke geplaatst is op het bouwwerk. De gelegenheid hiertoebestaat zaterdag morgen tot 12 uur en zondagmiddag 30 april van 45 uur. Doch wie niet in de gelegenheid is de klap met gevolgen toe te dienen, kan het geluid toch door laten klinken via het gironummer der Boerenleenbank Kethel 382623 met vermelding: Voor de klokken vain St. Martinus. Voor die echte liefhebbers, die urenlang met de bandrecorder bezig zijn... experimenteren, truc-opnamen maken enz... is dit een heel bijzondere aanbie ding. Dubbel langspeelbanden, voorgerekt polyester, afkom stig van een beroemde west- duitse fabriek, banden, met een sublieme geluidsweergave, die al Uw verwachtingen zal over treffen. Een kwaliteitshand, compleet in plastic cassette (zowel als sta- en als stapelcassette te gebruiken) voor prijzen, die minder dan een derde van de normale be dragen. dubbel, langs peel band voorgerekt polyester „Marrinucci" geeft concert in het Zwarte Woud Het A- en B-orkest van de Rotter- Vrijdag damse Accordeon Vereniging „Marinuc- W|j onze Camping afdeling zullen van 12 tot en met 15 mei deze twee modellen comfor- ar Rotenfels in het Zwarte Woud tabe|e vouwfauteuils, voor prij- certe'n V0°r g6Ven V8n COn" zen, die de aanschaf v: De concerten zullen worden gegeven dere stuks mogelijk maken, in samenwerking met de plaatselijke vereniging Harmonika-Spielring. Verder staat op net programma van deze tour nee een rondrit door het Zwarte Woud en een officiële ontvangst op het Raad huis van Rotenfels. Mededeling van de directie Eén en vier mei sluiten wij 8 de kantoren Géén ttl. of en ook van achteren leun je er niet bij.

De Havenloods | 1967 | | pagina 15