Zwembad-actie in Zuid vindt steun in raad t monopolé Combi Benelux-tuunel zal het verkeer sterk wijzigen 16e jaargang no. 26 - donderdag 21 april 1967 SPORTNOTA ROEPT VELE VRAGEN OP KUNSTGEBITTEN weekabonnement 3.50 Bi De notulen, waar zijn zij gebleven? SUPERMARKT Schiedam blijft niet achter in de tennissport 'MODERN' ABSOLUTE ZEKERHEID De Onoverwinnelijke Drie The Gun Hawk Vergeef hun deze zonden SE HAVENLOODS weekblad voor schledam Deze editie wordt buis aan huis De/orga in vniedam en Kethel. OPLAGE 27 000 Combinaties met onze edities in Kotterdam Vlaarriingeii, Maassluis, Hoek v Holland, en/of iJssel en Lekstreek mogelijk: TOTALE OI»LAUE 2.T2.000 onder accountantscontrole. Redactie Schiedam: Leo 't Hart, Burg v Haarenlaan 916, Telefoon 266900. Aangesloten bil 6e Nederlandse Huis-aan-Huisblad "er* WESTBLAAK 25, ROTTERDAM TELEFOON 13.21.70 (5 lijnen) POSTGIRO 18344 ADVERTENTIES TOT WOENSDAG 10 UUR UITGAVE STICHTING „DE JEUGDHAVEN'* ^AN DE WENSEN EN KLACHTEN die in de Schiedamse Sportnota waren opgenomen, heeft de gemeenteraad maandagavond nog een aantal toegevoegd, vooral omdat diverse sporten niet zijn genoemd in de nota. Algemeen had men waardering voor de actie die in Schiedam- ruid wordt gevoerd om 800.000 bijeen te brengen voor een te stichten gedeeltelijk overdekt zwembad, waarbij volle medewerking van de gemeente en zo mogelijk prioriteit werd bepleit. De heer Boschman (P.v.d.A.) ver klaarde dat zijn fractie met de sportnota zeer is ingenomen en wijst op de bete kenis van de sport in het hedendaagse leven. Allereerst bepleit spr. de bouw van een gedeeltelijk overdekt zwembad in Sehiedam-zuid. De vraag rijst of hiervoor ruimte beschikbaar zal zijn, hetgeen spr. in verband met de Deltadiik betwijfelt. Wel bepleit hij het oog te richten op de toekomst, waarbij rèkening moet worden gehouden met de nieuwe plannen voor genoemd stadsdeel We moeten pok rekening houden met een Schiedam van i00.000 inwoners. Het valt te prijzen dat de bewoners van genoem de wijk straks met een spaarbankboekje stand van zaken met betrekking tot aan leg der wielerbaan, waarover reeds ja ren wordt gesproken. Verder bepleit hij de aanleg van een lnstructiebad in Schiedam-noord bij Groenoord. Kritiek oefent spr. uit over het gebruik van een trainingsveld voor voetbal als parkeerterrein. Over de ijsbaanplannen informeert spr of volgend seizoen de baan gebruikt kan worden. Geklaagd wordt over de dei- ring. die in de jachthaven aanwezig is. Spr. meent dat Schiedam wat betreft gymnastiekzalen geen slecht figuur slaat. Hii acht aanleg van speelveldjes in ver schillende stadswijken gewenst. Omdat er geen andere mogelijkheid'is, zou spr. de tafeltrnni» in de Korenbeurs nog wil len handhaven. Spr adviseert tenslotte over enkele ja ren opnieuw .een Inventarisatie omtrent de sportzaken op te maken Sporten vergeten De heer Wlllemse (KVP) vindt de sportnota niet geheel een spiegel van het sportleven in Schiedam. Zo is er niets over beroepsvoetbal gezegd, ook niet over hengelsport, judo. boksen. Uitgaan de van deze nota, kan een gericht beleid worden gevoerd en nagegaan wat priori teit verdient, waarover thans niet behoeft te worden gesproken, teneinde geen illu sies te wekken. De nota is- een naslag werk. Het plan midden-Delfland kan ons mogelijkheden geven voor vissen water sport. paardesport enz. Is het plan der wielerclub het college reeds aangeboden? Hoe staat het met de plaatsbepaling voor zwembad-zuid" De heer Van Katwijk (Prot) consta teert dat de nota te weinig kritisch door het college van B. en W. is aanvaard. Voor de tafeltennis is er geen andere laats dan de Korenbeurs meent spr. r wordt b.v. gesproken over een over- bespelen der velden, doch dit wordt niet aangetoond. Het alles geeft geen steun voor ruim een miljoen aan meer sport velden. Er wordt over de schoolsport zeer vaag gesproken. Daarom is de nota geen hulp tot besluitvorming. Waarom geen uiteenzetting over de mogelijkheid gymnastiekzalen in te rich ten tot sporthallen? Spr. juicht het initiatief van Schiedam- zuid toe en dit zou aanleiding kunnen zijn tot een prioriteit. De sportverenigin gen zullen in sterke mate een eigen ini- tintief dienen te ontwikkelen. De heer Houtman (WD) constateert Raadslid Colli (CPN) piam voor zwembad REPARATIES le klas werk vanaf 5,— per reparatie zo-karaats gouden kroon t 17.50 U kunt er op wachten INSTITUUT DENTILIA Hoogstraat 40, R'dam, Tel. 010 1160 lo Trams 1, 1, I. 4, 8, 10, 10. 11. en bussen 31 en 34 eveneens dat in de nota diverse sporten onbesproken blijven, zoals wandelsport, waterpolo, sehermen en rolschaatsen. Waarom is er zo lang met de wieler baan gesold? Men beroept zich erop dat de baan nog steeds niet is uitgezakt, doch daarvoor zouden toch maatregelen genomen kunnen worden. In Schiedam-zuid zijn alle rechten aan wezig voor een nieuw zwembad, zoals reeds is toegezegd toen het oude zwem bad werd weggehaald. Er is nu recht op een nieuw bad waarbij de voon-arig op Sehiedam-noord aanwezig is. Zou het niet mogelijk zijn in Groenoord een groot tennispark aan te leggen, zodat er meer ruimte en mogelijkheden zijn. Mevr. Blaauw-Rieu (PSP) constateert dat men reeds 28 jaar zonder wieler baan in Schiedam zit. Spr. bepleit een kleine sporthal in zuid. Voorstel gevraagd De lieer Collé (CPN) constateert dat er f6.250.000 nodig zou zijn óm te vol doen aan de wensen. (Ook spr. bepleit het bad in zuid). Indien de moeilijkheden met de Deltadijk er niet zouden zijn ge weest. den zou het bad er reed- hebt en gestaan. Nu is de plaats bepaald en spr. ziet geen enkele belemmering om zo snel mogelijk tot de bouw te komen- Spr. is er v 'ii geschrokken rirt -tn *800.000 bijeen wil brengen en bewondert de moed van de initiatiefnemers, die nog wel te leurstellingen zullen ondervinden. Spr. nodigt het college uit in de vol gende raadsvergadering met een voorstel tot houw van een bad in zuid te komen. De heer Roede (BP) constateert, dat het overgrote deel van het volk de zwemkunst niet machtig is. zodat aan leg van baden nodig is. In Schiedam-'tiid ontbreken veel douches in de woningen, en ook daarom zou spr. daar spoedig een bad wensen. Korenbeurs Wethouder mevr. De G—>r'f 7pl!t dat judo en boksen sterk in de particuliere sfeer worden beoefend, waarom /ij niet in de nota zijn opgenomen. Ook het college heeft waarde:-"1 s? voor het initiatief van Schiedam-zuid. Voor het bad zou nu een plants zijn te h?pj len. Wel valt nog het een en ander met „zeggen," en „hebben" Wij hebben Nederlands grootste sortering verlovingsringen LEO VAN IERLAND LIJNBAAN SO het bestuur te bespreken, hetgeen nader zal gebeuren. Een instructiebad ln Groenoord moet niet aan het huidige bad worden verbon den, doch meer centraal gebouwd. In bad Groenoord wordt soms meer ge legen dan gezwommen! Toen de wielerbaan ging zakken, bleef die zakken en er valt niets over te voor spellen. De binnenwater/port zal waar schijnlijk alleen in midden-Delfland een plaats kunnen krijgen. Of er mogelijkhe- v den zijn in de Poldervaart moet worden bezien Bezien zal ook nog worden of hengelsport onder'de sport moet worden gerekend. Het college heeft besloten de Koren- benrs voorlopig zo te laten n dus be schikbaar te houden voor de tafeltennis. Nagegaan zal dan ook worden het ge bouw ln weekeinden voor de jeugd be schikbaar te stellen. (In die richting deden wij onlangs een suggestie -Red Het inrichten van gymnastiekzalen als «porthallen acht spr. niet mogelijk. Bij de replieken oefenen verscheidene raadsleden antiek ui: op de summiere beantwoording, waarbij de heer Simons informeert in welke termijn het college denkt de plannen te verwezenlijken. Wethouder De Graaff acht 'e aanleg van een midget-golfbaan in Groenoord niet gewenst, wel voelt het college voor die baan in het Beatrix-park Het is prakt!'oh niet uitvoerbaar reeds lr een volgende vergadering met een voorstel tot bouw van een zwembad in zuid te komèn. daarvoor moet nög een plaats worden gezocht. Voorzitter: „En toestemming van Delfland hebben". De heer Collé: „Maar er kunnen toch reeds plannen worden ontworpen?" Of een tenniscomplex aangelegd moet worden, dient nader te worden bezien, zo deelt de wethouder mee. In de raadsvergadering van Schiedam is kritiek uitgeoefend op het feit, dat de notulen der raadsvergaderingen van 23 en 24 november 1965 (begrotingsvergade- ringen) thans slechts in verkorte vorm de raad ter vaststelling werden aange boden. De heer S. Kuiper (Prot) stelde de vraag, of deze niet van de bandrecor der waren samen te stellen. Hij vroeg tegen herhaling van dergelijke gebeurte nissen te waken. De voorzitter verklaarde, dat al het mogelijke is gedaan om van de vroege re raadsstenograaf de notulen uit handen te krijgen, doch dit is ondanks de toe zeggingen -^mislukt. Uiteindelijk is men er toe over gegaan verkorte notulen samen te stellen, waar in alleen de besluiten zijn opgenomen Gezien de huidige regeling meende de voorzitter dat geen reden tot herhaling van het gebeurde bestaat. Overigens moest de raad de vaststel ling der notulen van alle raadsvergade ringen over de eerste helft van 1966 ver dagen, omdat deze van dezelfde steno graaf, nog steeds niet zijn ontvangen.... FORUM WERKGEVERS EN WERKNEMERS' Dinsdagavond 9 mei wordt in de zaal der L.TS. aan de Mgr. Nolenslaan van wege het katholiek sociaal centrum Schiedam een forum-bijeenkomst ge houden ter bespreking van diverse so ciale vraagstukken. Het forum bestaat uit A. Giezeman. assistent-bedrijfsleider I.C.I- op Rozen burg. L. A. Hardeman, hoofd P.Z. bij Caltex, F Heusdens, leraar bedrijfs- school Gusto en H Segers, bedrijfsaal- moezenier, die het gesprek zal leiden. Het bedrijfsapostolaat houdt zich reeds geruime tijd bezig met vraagstuk ken in het Rijnmondgebied waarbij een rechtstreekse gedachtenwisseling tussen blijkt te zijn. |Ae heer H. Smits die namens het be- stuur van de Chr. Schoolvereniging het woord voerde, constateerde dat er een lamge en traag verlopende periode is geweest, alvorens de eerste paal kon worden geslagen -'oor de chr. u.l.o. school die aan de Burgemeester Van Haaren laan gaat verrijzen. Die traagheid valt te meer op, omdat momenteel de school zich over twee ge bouwen heeft moeten verdelen, nl. wat de lagere school betreft „inwonend" in de chr. school aan de Oostsingel en voor de u.l.o. aan de Galileistraat. Geen wonder dus dat de heer Smits gewaagde van een unieke dag in het bestaan van de school vereniging. De eerste paal werd onder getuige van onderwijzend personeel, bestuur der school, ouders en leerlingen geslagen door het hoofd van de school, de heer Tijdens het periodieke persgesprek met net college van b. en w. van Schiedam deelde de wethouder mr. P. van Bochoven ons mede. dat de financi ële situatie van Schiedam weliswaar niet verontrustend genoemd behoeft te worden, doch beslist niet zonder zorg. Waarschijnlijk zal het voor 1967 toege staan zijn iets meer te lenen dan in 1966 toen het maximum op 10,- miljoen voor deze gemeente was gesteld, doch de geldbehoefte bedraagt tenminste f20 miljoen. In elk geval zal het werk voor de bouw van het nieuwe ziekenhuis door kunnen gaan. doch tal van andere wer ken uitgesteld moeien worden. De burgemeester heeft er op gewezen, dpt nu binnenkort, de Bpnelux-tunne! zal worden geopend, het verkeer door Schie dam "n bei ngrijke wijziging zal onder- gaan, vooral ook wat de Burg. van Haarenlaan betreft. Doorgaand verkeer uit de binnenstad en van de Hórvath- weg. zal zoveel mogelijk bij Plein 1940-45 via de nieuwe rijksweg worden geleid. Er bestaat landfelijk, doch ook inter nationaal grote belangstelling voor het verkeer door de Benelux-tunnel. De si tuatie zal belangrijk verbeteren wanneer ln 1968 het Polderplein in gebruik kan worden genomen. Omtrent plannen voor een tweede markt in Schiedam werd medegedeeld, dat onder de kooplieden geen eenstem migheid daaromtrent bestaat Geop perd is die markt b-v. op dinsdag in Groenoord te houden, waarbii echter de plaats een moeilijkheid is. Ook is ge dacht aan de omgeving van de Mgr. No lenslaan, doch hier moet in sterke mate rekening worden gehouden met de win kelsluiting op dinsdag- Deze aangelegen heid is nog in onderzoek. •s GRAVELANDSEWEG 606—608 Zie onze advertentie pag 3 IN de Sportnota voor het gemeente bestuur van Schiedam wordt gecon stateerd, dat in het uitbreidingsplan Ke thel nog ruimte dient te worden gere serveerd voor aanleg van een aantal tennisbanen. De tennissport wordt in ons land steeds meer beoefend. Schiedam is hier bij niet achtergebleven. Tot voor kort waren het alleen de beter gesitueerden, die tennis speelden, doch de laatste ja ren neemt de beoefening snel toe, waar aan de huidige maatschappelijke om standigheden niet vreemd zijn. Deze toe neming van de belangstell.rg voor de tennissport wordt mede veroorzaakt door de steeds groeiende intere-se voor tennis buiten verenigingsverband en zal nog meer toenemen nu (le sporthal ook het tennissen in de wintermaanden mo gelijk maakt. Bij deze sport doet zich in de vereni- gingen het bijzondere voor, dat slechts een gedeelte van de gebruikers van ten nisbanen het tennisspel in wedstrijdver band, dus in competities of toernooien beoefent. Een groot percentage van de spelers doet het zuiver en alleen om te genieten van een gezonde en gezellige tijdpassering. Een aantal huisvrouwen heeft ontdekt en anderen zullen spoedig gaan ontdekken, dat tennissen een bezig heid is. die op een ochtend of een mid dag in de week een heerlijke onderbre king is van de dagelijkse huishoudelijke bezigheden halve ook in beheer hij de verenigingen SL V (4), Game (2), Los Bigotes (3) en Wilton-Fijenoord (2). waarvan de laat ste vereniging op eigen grond. Schiedam telt dus 25 door particulie ren aangelegde en beheerde tennisba nen op een bevolking van rond 82.000. D.w.z. één baan op elke 3.280 inwoners. Voor het bepalen van de behoefte aan tennisbanen is er een bekend gegeven van 1958. Daarbij werd- er van uitge gaan, dat rekening moest worden gehou den met één tenn sb tan op 3000 en 5000 inwoners, afhankelijk van de plaatselij ke verschillen in ae samenstelling van de bevolking. Be feiten hebben inmiddels aange toond, dat in dit verband de invloed van de samenstelling van de bevolking is teruggedrongen of anders gezegd veel van zijn betekenis heeft verloren. Journalisten worden lid van PPSC De sportjournalisten uit Rotterdam willen in navolging van hun collega's gaan voetballen, Om toegelaten te wor den tot de bond, zouden zij minstens twee elftallen op de been moeten brengen en dat is onmogelijk. Men wil het voorbeeld van de Amsterdamse collega's daarom volgen. Deze zijn namelijk lid van eer zaterdagclub en spelen als team in de kleuren van die club in de competitie Zij blijven echter wat betreft de opstel ling van het elftal geheel autonoom Er mogen ook alleen maar journalis ten in spelen. De heren Van de Berg en Geelof heb ben nu contact opgenomen met het be stuur van PPSC om tot een samenwer king te komen. Na ampele besprekingen heeft het bestuur van PPSC zich bereid verklaard, het journalistenteam in de Schiedamse gelederen op te nemen. Een speelveld was echter een probleem. PPSC heeft reeds een ledenstop, omdat het niet over voldoende speelvelden be schikt. Er zal nu met Excelsior 20 be sproken worden of de Rotterdamse sportjournalisten op zaterdag een ter rein van deze vereniging kunnen bespe- Tot de in Schiedam gevestigde ver enigingen behoren SLV, Game, Keep Smiling, Los Bigotes, V.'ce-Versa, TSF en Wilton-Fijenoord. met in totaal plm. 700 leden. Uit het bovenstaande bliikt dat de be hoefte aan tennisbanen zich niet laat af meten naar het aantal leden van vereni gingen. Verschillende groepjes buiten verenigingsverband, waaronder leerlin gen van het St. Liduïna-Lyceuin, huren banen van de twee exploitanten van ten nisbanen in onze stad, die samen meer dan de helft (14) van het totaal aantal banen te dezer stede (25) voor eigen re kening hebben doen aanleggen. Tennis banen zijn voorts aangelegd door en der- 'n Philips TV van geeft u Zie verder pagina Winkelsluiting op 1 mei Gelijkluidend aan het landelijk advies van de Middenstandsorganisaties ver zoekt de Schiedamse Handels- en Be- drijfsraad de winkeliers, de zaken op koninginnedag (1 mei) te sluiten en al dus het personeel gelegenheid te geven aan de feestelijkheden deel te nemen. Voor vele winkeliers zal dit verzoek geen problemen geven, aangezien hun zaken reeds de gehele maandag of al thans 's morgens zijn gesloten. Tee-Set in 't Beat-Vat Zondag 30 april van 13.30 tot 17 uur houdt Beat-Vat zijn koninginnebal. Het heelt daartoe een van de beste beat rhythm and blues-orkesten van Neder land weten te engageren, nl. de Tee-Set in de nieuwe samenstelling met: Peter Tetteroo: zang en orgel, gitaar; Robby Eduard: ritme en solo gitaar; Hans van Eyck: piano en orgel; Carry Janssen: drums en de Engelsman Ray Fenwich: solo- en basgitaar. Tee-Set heeft zich populariteit weten te verwerven door krakers zoals Don't you leave", „Early in the morning" en „Believe what I say". Een en ander zal plaatsvinden in 't Beat-Vat, Rijnstraat 1, Schiedam (onder de H. Hart kerk in 'Zuid)Dit feest is alleen toegankelijk voor leden, maar wil men er toch graag heen, bel dan even no. 159625. JUBILERENDE CHAUFFEUR De heer F. Heuser te Schiedam heeft het feit herdacht, dat hij 25 jaar in dienst was van het bedrijf van de N.V. Breder Mosterd- en Azijnfabrieken. Na mens de directie bood de heer H. L. van Kleef met woorden van waardering, een geschenk onder coi|vert aan. K. Doever, die zich met veel bekwaam heid, zy het dan ook vakkundig geassis teerd, de paal in de grond dreef. 'Gelei delijk zullen er nu nog 69 volgen. In zijn toespraak constateerde de heer Smits, die bij ontstentenis van de uooj- zitter, mr. H. Snoep, het woord voerde, dat thans een belangrijk stuk der voor bereidende werkzaamheden wordt afge sloten en het in 1 'jzonder voor de bouw commissie een dag vol vreugde is. Het verlangen groeit nu, om het schoolgebouw in bezit te nemen en de heer Smits sprak de wens uit. dat men over een jaar daartoe weer bijeen zal zijn. „Tot nu toe zijn we maar slecht be huisd", zo constateerde spreker en hij wenste de bouwers alle succes en voor spoed bij de bouw toe. Verwacht wordt, dat de nieuwe school eind mei volgend jaar zal worden op geleverd. De bouw vindt plaats in Muwi- systeem. De school telt nu pl.m. 150 leerlingen met 9 leerkrachten. Het wordt de tweede chr. u.l.o. school met acht lokalen en nog twee vaklokalen. CHU Schiedam voor een christelijke partij Onder voorzitterschap van de heer G. Ormel heeft de afdeling Schiedam van de C.H.U. een goed bezochte ledenverga dering gehouden voorname'ijk ter be spreking van de agenda der algemene vergadering. Men sprak zich hierbij uit voor een streven naar één grote christe lijke partij. Naar de algemene vergade ring werden afgevaardigd de heren G Ormel, B. Baggerman en A. H. van Krieken. Singelvragen Het lid van de gemeenteraad van Schie dam, de heer A. van Rossum (P.v d.A-), heeft de volgende vragen gesteld aan het college van B. en W. 1. Heeft Uw college kennis genomgn van het artikel in „De Havenloods" d.d. 7 april 1967 over de toestand van het wegdek op de Singel? 2. Is het college niet van mening, dat het wegdek en de trottoirs zich in een dusdanige aleohte toestanij bevinden, dat hier van een onaanvaardbare situatie voor de bewoners en de weggebruikers gesproken kan worden. Zo neen, waarom niet? 3 Zo ja, kan Uw college dan medede len welke maatregelen zullen worden ge nomen om aan deze ongewenste situatie een einde te maken en binnen welke ter mijn de nodige voorzieningen zullen wor den getroffen. Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 268808 Donderdag 8; vrijdag 7-9.15 uur zaterdag 2-7-9.15; zondag 7-9.15 uur maandag 2-4.16-7-9.15; dinsdag 8 uu- woensdag 8 uur. ALAN STEEL - ROSALBA NER1 MIMMO PALMARA Slechts de hardste hoofden waret bestand tegen hun ijzeren vuisten In kleuren city Fllr 14 Zondag 2-4.15: woensdag 2 uui RORY CALHOUN ROD CAMERON - RUTA LE' Hij doodde de slechtste mannei en veroverde de mooiste vrouwe: In kleuren city *7lr 14 Zaterdagiutcht 24.00 uur. f'ASCALE AUDRET - CLAUDJ riTRE SOPHIE DAUMIER Meisjes, die thuis geen liefde vin den, zoeken deze elders. 18

De Havenloods | 1967 | | pagina 1