Raadsdiscussie over kleedlokaal en wethouderssalarissen Sportgrabbelton NYLONTAPIJT ;69.80 BEKEND MERK NU BIJZONDER VOORDELIG Tekort aan sportvelden hst liar»eW®enS DE HAVENLOODS DONDERDAG 27 APRIL 1967 S'd J)E GEMEENTERAADSVERGADERING van Schiedam ving aan met beëdigen van een nieuw lid, de heer S. K. v. d. Berg (PvdA) die de plaats van de heer Meyer kwam innemen. Het voorstel van B. en W. een krediet van een aanvullend krediet van f 580.000 in verband met de kwestie over het ©pspuitingswerk in Kethel, bracht enige discussie, waarby ook werd betrokken het voorstel om bijna 10 miljoen toe te staan voor de verdere werkzaamheden. De heer Bastiaans (PvdA) was van >?»»»»I*»»>»I« oordeel dat in het voorstel niet tot uit drukking wordt gebracht de draagwijd te van het voorstel. Er ontbreken nog diverse informaties en er wordt wel een blind vertrouwen gevraagd van de raad. Volgens berekeningen zou het geheel wel ruim ƒ40 miljoen gaan vergen. Welke verplichtingen zijn er jegens gemeente en aannemer in deze, ook dus wat de "J tegenprestatie betreft? ft De heer Schuelen (KVP heeft begre- A pen dat over de komende jaren tot 1969 y de uitgaven van 10,- miljoen verdeeld ft worden voor dit project. ft De voorzitter heeft er begrip voor, dat A de raad niet volledig zich geïnformeerd acht. Een contract voor zandleveren be staat uit een soort landelijk model, waarin prijzen per vierkante meter wo,- den gegeven; voorts clausules Inzake Striptease in Schiedam Spaansepolder. „Het lijkt er thans soms een striptease in het open baar", constateerde spreker. Wethouder Van Bochoven: „Waar is dat?" De heer Roede: „Er zijn geen dames bij..." Wethouder mevrouw De Graaff: „Hij vroeg het voor mij De heer Roede (BP) bepleitte in de Srhïedamse raadsvergadering voor de wielrenners een kleed?"- tegenheid te scheppen loonstijgingen enz. zijn opgenomen. In tot dusver gevoerde arbitrages, is de ge meente telkens in ihet gelijk gesteld- Ge wapend met de ervaring uit het verle den zal het toekomstig contract nauw keurig worden bekeken, om moeilijk heden zoveel mogelijk te voorkomen- Er moet zo tijdig mogelijk worden opgespo ten. teneinde de bodem voor het bouw werk gereed te hebben. Op grond van de ervaring is wel een deel der gang van zaken ontworpen, waarbij het niet gewenst is thans reeds alle kaarten op tafel te werpen. Het is geen blind ver trouwen, omdat alles zo ruim mogelijk wordt voorbereid en in de commissie be sproken. Met betrekking tot het krediet van ƒ580.000 wees de heer Bastiaans erop, dat het hier een arbitrage-aangelegen heid is. Wie moet de arbitrage-kosten be talen en is het zeker dat met dit voor stel men nu van de hele slepende kwes tie af is? De voorzitter zegt dat het hier om contracten uit 1961-62 gaat, waaruit twee kortgedingen zijn voortgevloeid ais ge volg van trage leveringen. Er is inder daad meer zand geleverd dan in het con tract stond aangegeven en dat moet uiteraard de gemeente betalen De aan nemer heeft nog een heel bedrag meer gevraagd, doch de gemeente stelde ook een claim als gevolg van de gerezen geschillen- Op advies is men echter tot overeenstemming op de tegen elkaar op wegende vorderingen gekomen, die men nl. heeft laten vervallen. Wel is er nog een kleine vordering gekomen, waarover spreker zich liever niet uit wil laten en waarover nog wordt onderhandeld. De 80.000 die worden genoemd in het voor stel zijn geen kosten van arbitrage, doch van rechtskundige adviezen, die er ove rigens wel uit zijn gekomen. De raad gaat met het voorstel akkoord. Kostbaar lokaal B. en W stelden voor een bedrag van ƒ30.100 toe te staan voor de bouw van een kleedlokaal op het sportterrein bij de technische school aan de Mgr. Nolenslaan. De heer Van Katwijk (Prot. Chr.) kan zich begrijpen dat er een kleedlokaal moet komen, doch vindt de kosten wel hoog Een elektrische installatie van ƒ2000 is te duur. Het lokaal meet 12Va x 6 meter en een keet van die afmetin gen zou ƒ6300,- kosten, exclusief ver lichting en sanitair Spr. adviseert het voorstel nader nog te bezien- De voorzitter zegt dat men ook in de aportraad het bedrag wel hoog vond. In deze omgeving kan men moeilijk een keet gaan zetten. Deze begroting is gron dig bekeken, misschien zou er iets op terug te brengen zijn, doch niet meer dan plm. ƒ4.000. Als het niet nodig is. geven we geen 40.000 uit. Wethouder, mevr. De Graaf wijst erop dat een directiekeet niet is te vergelij- blijvend goedkoper Voor hen die uit ondervinding weten hoe koud, ook Inhet voorjaar en zomer, de nachten kunnen zijn... en die zich reali seren, dat lekker warm slapen toch helemaal geen luxe is... voor hen Is deze aanbieding bedoeld. Een speciale verkoop van flanel len lakens, donzig warm, anti- reuma, van een extra kwaliteit flanel., niet alleen een noodzaak, maar nu ook mogelijk voor ledereen. 150x220 Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze flanellen lakens, waar mee U niet alleen Uw gezond heid, maar door nu te kopen ook vele guldens spaart. Géén tel. of schrift, best. SZC laatste in toernooi om Koningswissel- beker Waanohijnlijk wend dit weekeinde in Schiedam de eerste waterpolowedstrijd ln een buitenbad gespeeld. Bij de ope ning van het zomerseizoen, zijn in bad Groenoord altijd de door SZC ge organiseerde waterpolowedstrijden met als inzet de Koningswisselbeker. Daar door verwarming van het bassin Groen oord de poorten eerder kon openen dan andere jaren is ook dit jaarlijks toernooi vervroegd. Uitgenodigd waren, Maas uit Rotterdam, Vechtstreek uit Utrecht en BZC uit Bergambacht. De temperatuur van het water was 20 graden en het verblijf daarin was dan wellicht aangenamer dan het staan langs de kant. Wellicht daarom was er weinig publieke belangstelling. SZC speelde de eerste wedstrijd tegen Vechtstreek en daar deze ontmoeting eindigde met de stand 4, moesten strafworpen de winnaar aanwijzen. Dat werd Vechtstreek. Ook de andere ont moeting, die tussen Maas en BZC ein digde in een draw 22, Maas nam de strafworpen het beste en verzekerde zich daarmede van een finaleplaats. In de paiuize van het toernooi speelden de dames van SZC een wedstrijd tegen RDZ en wonnen met 4—0. Voor de derde en vierde plaats kwa men toen SZC en BZC in het water. SZC moest met 31 de meerdere erken nen in de ploeg uit Bergambacht en moest daarom met de vierde plaats ge noegen nemen. Vechtstreek en Maas gin gen uitmaken wie voor een jaar de wis selbeker mee naar huis mocht nemen. Het werd de Utrechtse club, omdat het die wedstrijd met niet minder dan 71 DOELMAN HERMES DVS NAAR FEUENOORD de doeknan van Hermee DVS, René van Eek voor een jaar in dienst komt bij Feijenoord. Van Eek, 28 jaar, heeft zijn opleiding gehad bij het CIOS en zei de opvolger worden van Ben Peters. Ben Peters zal de laatste twee maanden van het seizoen de training van Kment over gaan nemen. Het staat nog niet vast of de heer Peters ook het komende seizoen de stadionclub onder zijn hoede zal nemen. Voor René van Ede is het een eervolle opdracht het succesvolle werk van Peters over te mogen nemen. Hermes zal weer naar een andere doel man op zoek moeten gaan. Sportdemonstratie in Margriethal Ter geletenheid van het 15-jarig be staan, zal zaterdag 29 april de chr. sportvereniging Juliana" te Schiedam in de Margriethal een sportdemonstra tie geven. Deze vangt oma 3 uur aan, waarna de diverse afdelingen voor het front komen met gymnastiekdemonstra- ties en volleybal. De avond tevoren vindt in gebouw Irene aan de Lange Haven een feestelijke bijeenkomst plaats waaraan medewerking wordt ver leend door The dynamite Strings en Rinus van Evelingen. conferenace GOED GETIPPELD ken met een dergelijk kleedlokaal, waar aan heel wat meer eisen gesteld dienen te worden. Het voorstel wordt goedge keurd. Speelgeiegenheid Voorgesteld werd net bestemmingsplan voor de omgeving der Dieselstraat te wijzigen. De heer Simons verheugt zich op de mogelijkheid dat nu aan de Dieselstraat een speelgeiegenheid voor de jeugd wordt aangelegd, waarbij spr. op spoed aan dringt. De voorzitter deelt mee met de voor zitter van de buurtvereniging Het Sin gelkwartier de wensen te hebben bespro ken. Evenwel moet rekening worden ge houden met de financiële positie der ge meente, zodat de aanleg nog wel enige tijd op zich zal laten wachten. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen Wethouderssalarissen Op advie6 van Ged. Staten werd voor gesteld de jaarwedden voor de wethou ders te verhogen van ƒ25.400 tot 27.225. De heer Roede (BP) wijst erop dat aan iedere Nederlander wordt voorge houden, dat verhogen van lonen thans ongewenst wordt geacht. Spr. adht dan ook deze verhoging om economische re denen onjuist. Mevr Blaauw (PSP) betoogt dat de A.OW.-uitkeringen ook niet in verhou ding zijn gestegen en spr. heeft bezwa ren tegen de verhoging. De heer Collé (CPN) herinnert aan een motie Dijkstra van begin dit jaar en stelt daarom voor ƒ265 ineens te ver lenen, plus 2 pet., aan de hand van dia motie. De heer Simons (PvdA) zegt akkoord te kunnen gaan met dit pakket der ver hoging. De heer Schuelen kan met deze ver hoging wel akkoord gaan. doch hoopt dat dit vaor het laatst zal zijn. De voorzitter wijst erop dat de over- heidssalarissen altijd achteraan komen In de verhogingen, hetgeen ook voor dia van de wethouders geldt. Hetgeen nu wordt voorgesteld ligt in de lijn van hetgeen in heel Nederland plaats vindt en spr. zou voor Schie dam daarin geen uitzondering willen ma ken. Het systeem der verhogingen zou spr. buiten beschouwing willen laten. Mevr. Blaauw zegt geen bezwaar te hebben tegen de v erhoging, doch dan moet deze zijn ingesteld op de verhogin gen van de Bijstandswet. De voorzitter acht het onjuist de wet houderssalarissen te verbinden aan de verhoging der bijstandswet. Het voorstel van B en W. wordt aan genomen, tegen de PS.P.; C.P.N. en B.P Er bleek wel muziek te zitten in het voorstel van B. en W. aan de Schie- damse Muziekschool 20000 te lenen, want de heer Van Katwijk constateer de, dat het bestuur aankopen deed zon der dat het geld bezat. Dit acht spr. een ongezond beleid. Hij had geen be zwaar tegen het voorstel, doch wenste daarop wel kritiek te doen horen. Ook de heer Simons vond het een na re zaak. De gemeente gaf een subsidie om een exploitatietekort aan te zuive ren en dat geld is gebruikt voor doen van aankopen. Spr. draagt de muziek school een warm hart toe, en daarom wil 'hij thans met het voorstel akkoord gaan, doch bij een volgende keer zou dat onoverkomenlijke bezwaren voor de fractie kunnen opleveren. De heer Schueler (KVP) sluit zich bij de kritiek in deze aan Het zou goed zijn geweest indien de financiële commis sie hierover een advies had gegeven. Wethouder, mevr. De Graaff geeft toe, dat de raad gelden beschikbaar heeft gesteld voor tekorten. Inhet vervolg zuU len dergelijke uitgaven eerst door de di recteur in het bestuur der school worden besproken. We zullen hopen dat derge lijke dingen dus in de toekomst niet meer zuilen voorkomen. De raad gaat met het voorstel akkoord. Zaterdag was de wandelsportvereni ging ,,De Sohiedamee Tippelaars" de gast van „Olympda" te IJssehnonde. Zij versoheen aan de start met 67 leden die, verdeeld over vier groepen, op de 18 en 10 km uitkwamen. De D.S.T.-ers de» den hun naam alle eer aan, want allen bereikten zonder manJwhienten de fi nish. Dit was vooral van de jongste ad- spirantengroep, die nonmaal steeds 5 km wandelt, een goede prestatie. Enige D.S.T.' ers, die individueel wandelden, volbrachten het 25 lom parkoers binnen Muziekschool d? 4 uur- Dit was een uitstekende trai ning voor de marsen die hen nog wach ten. Winst en verlies SVC Het tweede herenteam van de Schie- damse Volleybalclub heeft, na negen wedstrijden ongeslagen te zijn, in de laatste competitiewedstrijd het hoofd moeten buigen voor stadgenoot Juliana 2 De SVC reserves verloren met 31 redelijke wedstrijd. Tot twee maal gaf SVC een flinke voorsprong uit handen en zou zeker nog een winstpunt- het Rotterdamse Houdt Stand met geklopt. Het meisjes juniorenteam zege vierde met 3—0 over DRL. Het jongens junior-zestal versloeg Set Up met 3—0. Vul nu een SPORTTOTO registratiekaart in vóór u het vergeet? De sport en ontspanningsvereniging van „De Kuyper" heeft de stoute schoenen aangetrokken en voor 1 mei een voetbaltoernooi georganiseerd. Het is een toernooi voor bedrijfsvoetbal clubs waaraan drie Schiedamse en drie Rotterdamse bedrijven mee zullen doen. De inzet van het toernooi is de „De Kuyper-wisselbokaal". Het zal maandag voor h.et eerst zijn, dat om deze beker gespeeld wordt .maar het is de bedoe ling dat dit voetbalfeest ieder jaar plaats zal vinden. De wedstrijden wor den gespeeld volgens de bepalingen en reglementen van de KNVB en geleid door scheidsrechters van de KNVB en RVB. Gespeeld wordt er in twee afdelingen, in een halve competitie. De wedstrijden duren 2 x 25 minuten zonder rust. De wedstrijden om. de 3e, 4e, 5e en 6e plaats hebben een speeltijd van 2 x 3D minuten met tien minuten rust. De fi- nalepartij duurt 2 x 40 minuten Aan het toernooi zullen deelnemen in afdeling A: Les Consignataires Réunis, Huisman en De Kuyper. In de afdeling B spelen Frans Maas, Gulf en Vegla. Het toernooi zal worden verspeeld op de terreinen van SVV en de eerste wed strijd vangt aan om 9.30 uur. Om 16.45 uur zullen door de heer De Kuyper de prijzen uitgereikt worden. Van de heer J A. C van Rest kre gen wij een keurig verzorgd program ma van het junior-toernooi, dat de juni or-commissie van Excelsior 20 op de lste Pinksterdag zal organiseren. De deelnemende verenigingen aan dit toer nooi zijn: Middelburg. Lisse, HVC, DHL en Excelsior 20. Elke vereniging komt met vier elftallen die ingedeeld zullen worden in de afdelingen A, B, C en D. In de poule A komen spelers uit die geboren zijn na 1-9-48 en voor 1-9-50. In poule B geldt als grens, na 1950, voor i -9-52. In poule C is het na 1-9-52 en voor 1-1-55. In poule D na 1-1-55 en voor 14-5-57. De inzet van dit toernooi Is de „Thur- lede wisselbeker'" voor de vereniging die met haar vier elftallen tesamen op de bovenste plaats eindigt. Verder zijn er prijzen voor de eerste en tweede in el ke poule en een sportiviteitsprijs voor de vereniging die zich deze dag in haar ge heel het sportiefst gedraagt. De afdeling Voetbal van de vereniging Wilton Fijenoord is kampioen geworden van de 2e klasse van de afdeling Rot terdam van de KNVB. Ter gelegenheid daarvan en de daarbij behorende promo tie naar de le klasse recipieert het be stuur en de spelers zaterdag a.s. van 14-30—17 00 uur in het clubgebouw op de werf te Schiedam. WF zal wel de enige kampioen blijven uit het zondagvoetbal in Schiedam. Het zal op die receptie dan ook wel gezellig druk worden. Veel elftallen zijn al uitgespeeld in de competitie. Er zijn er nog vele die een paar wedstrijden voor de boeg hebben. Tot nu toe was het zo, dat indien het slecht weer geweest was Iedere voetbal ler op de bekende keuringslijsten kon gaan zien, of zijn wedstrijd was afge last. Dat is met ingang van zondag J.l- veranderd. De keuringslijsten zijn voor lopig weer van de baan, want alleen de scheidsrechter kan een terrein nu afkeu ren. Iedere voetballer Is dus verplicht naar het terrein te gaan, want alleen daar kan hij te weten komen of de wed- rally verreden worden. In verband met de regen de laatste weken konden echter een paar competitiewedstrijden geen doorgang vinden. Een en ander heeft dan s Bent u al geregistreerd voor het nieuwe SPORTTOTO seizoen? 20 mei- Natuurlij., voor deze rally ingeschreven worden, want hoe meer zielen hoe meer vreugd. Het adres is Rien Klink, Johann Straus plein 296, telefoon 263816. Regeren is vooruit zien en daarom Is men bij de SVC nu reeds aan het werk voor de jubileumfeesten die ln april 1968 plaats zullen vinden. Op de druk bezoch te jaarvergadering werden twee com missies benoemd. Een om de voorbe reidingen te treffen voor het nationaal volleybaltoernooi dat SVC in 1988 zal or- §aniseren en een die de organisatie van e feestavond op zich zal nemen. De voor gestelde contributieverhoging voor de A- groepen werd aangenomen. Zondag 7 mei zal het racing-ttam Favoriet deelnemen aan de nationale cross-kampioenschappn, die in de 's-Gravelandsepolder te Schiedam zullen worden verreden. Zij zullen uitkomen in de juniorenklasse 50 cc. De fabrikant van een bekend merk zei "ja": zijn nylontapijt mag ais speciale aanbieding van de Klerk worden verkocht... en kijk eens wat er met de prijs gebeurt! Puur voordeel voor ül Nylontapijt (met "onzichtbare" schoonheidsfoutjes) op volle king-size kamerbreedte 370 cm., uitsluitend i in mooie goudkleur met kleur -op- kleur I effect, nu per strekkende meter per m2 dus: 18.90 ULLU COMPLETE WONINGINRICHTING ROTTERDAM DEN HAAG UTRECHT VLISSINGÊN HOORN DELIER Er bestaan in Schiedam volgens raadsbesluiten twee mogelijkheden tot verhuur van sportvelden, le verhuur voor permanent gebruik dus volledig in beheer bij een vereniging, 2e. verhuur per speeltijd aan kleine verenigingen, waarbij alle kosten voor rekening van de gemeente zijn. Met het beheer van deze terreinen is de sportraad belast In de sportnota wordt aan de hand van berekeningen geconstateerd, dat het aan tal beschikbare veiden ontoereikend is. Ten aanzien van permanent verhuur is het gebruikelijk als voorwaarde te •tellen, dat de betrokken vereniging zorg draagt voor de bouw van het eigen club- Êebouw met kleedgelegenhedenDaaraan reeds in verschillende gevallen door de gemeente medewerking verleend door middel van geldleningen tegen lage ren te. Ook wel middels het garanderen van rente en aflossing van door de des betreffende vereniging met derden aan gegane financiële verplichtingen, b.v. de KNVB. Dit alles ter bevordering van de zelf werkzaamheid, het aankweken van ver antwoordelijkheidsbesef en het bieden van de mogelijkheid tot het creëren van een eigen milieu. Hoe het met die zelfwerkzaamheid van de Schiedamse veldsportverenigingen staat, wordt het best geïllustreerd door het volgende. Van de thans 42 sportter reinen zijn er 33 in gebruik bij vere nigingen met eigen accommodaties, zo als kleedlokalen, cantines en ln enkele gevallen tribunes, ballenvangers enz., die met elkaar een grote waarde verte genwoordigen. De tweede mogelijkheid (verhuur per speeltijd) beoogt de verhuur van sport terreinen aan kleine verenigingen, die zich veelal niet de weelde van de eigen accommodatie kunnen veroorloven. On der de huidige omstandigheden komen via de Sportraad 9 velden voor verhuur per speeltijd in aanmerking. Naar het oordeel van het werkcomité is dit aan tal te gering om steeds aan de vraag naar speelgeiegenheid in het bijzon der gedurende de zomermaanden te kunnen voldoen. Pinkstertoernooi van Excelsior De r.k. sportvereniging Excelsior '20 in Schiedam houdt op 2e Pinksterdag een toernooi in het sportpark Thurlede. Het is een junioren-toernooi, waarvoor zijn uitgeloofd de Thurlede-wisselbeker voor de vereniging, die met haar 4 elf tallen teeamen op de bovenste plaats zal eindigen, voorts een herinneringsprijs aan deze beker, 1 eerste en 1 tweede prijs voor elke poule, een sportiviteits prijs voor de vereniging, die zioh het meest sportief zal gedragen. Diverse verenigingen uit ons land, zo als Lisse, Middelburg, Amersfoort en Delft hebben ingeschreven. Om 11-45 uur wordt het toernooi officieel geopend en 12 uur vangen de wedstrijden aan. Wijkcontacten met de raadsleden Nadat enige tijd gelden door de afde ling Schiedam van de Partij van de Ar beid een fractiespreekuur was ingesteld, zal nu worden overgegaan tot aanwijzen van raadsleden-wijkvertegen woordiging. Hier volgen hun namen en adressen: voor het centrum: J. Scheffers, Singel 143b; tel. 269857; voor het oosten: A. van Rossum, Delflandseweg 484, tel 268167- voor het zuiden: Mevr. J. Krikke—Hein'. Lekstraat 76b, tel. 260692; voor het wes ten: J. J. Bieize. Ruys de Beerenbmuck- laan 6, tel. 268074; voor Nieuwland-West Mevr. W. R. Drukker—Brink, Burg. van Haarenlaan 1324, tel. 267587; voor Nieuw- land-Oost: P. Boschman. Van Tienhoven- nJ?w I5 otel ,265249; voor Ketnel: J Dijkstra. Sweelinoksingel 8. tel. 266519. Door het tekort aan velden voor ver huur per speeltijd, zijn b.v. de organi satoren van de jaarlijkse schoolsporttoer- nooien voor een groot deel aangewezen op de overigens telkenjare spontaan verleende medewerking van vereni gingen, die daarvoor hun eigen accom modaties beschikbaar stellen. Voor de sportbeoefening op zomeravon den in het kader van het jeugdwerk en het spelen van wedstrijden door bedrijfs groepen, is de situatie niet anders. Met het verdwijnen van de terreinen aan de Sohietbaanstraat voor de deur en de omstandigheid dat in de zomermaan den voor eik sportterrein een beslist nodige rustperiode van 4 a 6 weken wordt vastgesteld, is het tekort aan velden voor verhuur per speeltijd voldoende ge tekend. Mogelijk dat er bij vermeerde ring van het aantal sportterreinen e met het vorenstaande rekening kan worden gehouden. blijvend goedkoper Voor hen die da dagelijkse douche of badbeurt tot een genot willen maken... een grote onbreekbare flacon (bijna een ba/re liter) met verukkelijk geparfumeerd dennegeur schuimbad. 41 j Schuimbad, dat Uw huid ia stralend en tintelend fris en schoon maakt... mat kastanje extract, als extra stimulans voor de huid, normale prijs 2.95... nu met gratis badspons erbij voor nog géén gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze luxe flacons met bijna een halve liter schuimbad met gratis spons, met dennengeur- parfumering, HELDEN OP SOKKEN IN „TEIRQUASTH" Wanneer komen de Fashions? Deze vraag is in de Schiedamse sociëteit ,.Den Teirquasth" verschillende malen gesteld. Daarom op 29 april een hele avond beat. rythm and blues van de fashions in een drie-uren sokkenbal. Het beken de recept voor de kleding: geen schoe nen op de dansvloer, verder: carnaby fashion, militairy look. hipper-de-kick, techni-volored, miniatuur mini of wat op 29 april in de mode is. De pauzes tussen het dansen zullen worden opgevuld door bijzonder fijne swingende jazzmuziek, gespeeld door Harry Happal op de piano. Dus 29 april naar de benedenzaal van de Op- standingskerk, Dr. Kuyperlaan te Schie dam. Zaal open 7.30 uur, aanvang 8 uur. Toegangsprijs: f 1.50, alleen toe gang voor leden. Informaties: Cis van Mansum. B.L. Laan 245a. Schiedam. teL 283633.

De Havenloods | 1967 | | pagina 6