N.V. Franka te Schiedam eeuw in de limonade LINTJESREGEN VOOR VEEL SCHIEDAMMERS Drukte in de bouwerij i0 98 98 DE HAVENLOODS - VRIJDAG 5 MEI 1967 blijvend goedkoper U bent wel iets van ons gewend, op 't gebied van langspeelban- den... maar deze aanbieding steekt met kop en schouders boven al 't voorgaande uit! Een grote partij Basflangspeel- banden, waarvan de kwaliteit een begrip Is... verkopen wij morgen voor onze prijzen. Splinternieuwe Basf lang- speelbanden in de originele fabrleksverpakking, voor prijzen die alleen in een bijzondere aan bieding mogelijk zijn. rTot een oud bedrijf dat jong blijft, mag ongetwijfeld dat van de N.V. Franka aan de Calandstraat in Schiedam worden gerekend. Rond een eeuw geleden werd het bedrijf opgericht, onderging een hele levensgeschiedenis, maar met het inbedrijfstellen van één van de modernste machines dezer dagen werd het bewijs geleverd, dat het bedrijf de tijden niet alleen goed heeft doorstaan, maar in veel opzichten vooruit is geraakt. De N.V. Franka houdt zich bezig met vervaardigen van limonade. Mogelijk klinkt het een beetje vreemd en buiten de verwachting, uitgerekend in Schiedam een limonadefabriek aan te treffen, maar dit wijst in elk geval op de veelzijdigheid van de „drankindustrie" in Schiedam. 61 mtr. langspeel banden 10 cm 135 mtr. 13 cm 270 mtr. 15 cm 360 cm 540 mtr. Een speciale aanbieding zonne schermlinnen en markies-doek, op de tweede etage in onze Camping-afdeling... die U nu gaat kopen voor bijna de helft van de normale prijs. A. Zonneschermlinnen voor het maken van windschermen en strandtenten, zodat U met meer gerief kunt genieten op Uw plekje In de zon... van 2.75 B. Markiesdoek een fantastisch mooie kwaliteit, voor zonwe ring, door de kleine schoon heidsfoutjes nu zeer voordelig, normale prijs 9.75 ±140 cm breed Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote partij zonne schermlinnen en markiesdoek, beide 140 cm breed, voor bijna de helft van de normale prijs. blijvend goedkoper Met Moederdag en de naderende vakanties voor ogen, kochten wij voor onze klanten een grote partij super-mooie rundlede ren portemonnaies uit de series tot vier gulden. Een enorme sortering, met knip- of ritssluiting (rondom) in allerlei kleuren... portemonnaies van frappant mooie kwaliteiten, puntgaaf afgewerkt - met 2 zil vergeldvakken en 2 portefeuille vakken, voor nog géén twee gulden. echt rundleder De Belangen hield de jaarvergadering De vereniging die het gebouw Irene exploiteert, nl. „De Belangen" heeft on der voorzitterschap van de heer H.Go- tink de jaarvergadering gehouden, die goed bezocht was. In het openingswoord deelde de voorzitter mee, dat het vol gend jaar de vereniging 75 jaar zal be staan. Hij zette de doelstelling van de vereniging uiteen, nl. de exploitatie van de zalen ten behoeve van de Schiedaim- se verenigingen die zich toeleggen op ar beid gelegen op algemeen christelijk, liefdadig gebied. De belangstelling voor het gebruik van de zalen was in het af gelopen jaar gunstig en als gevolg daar van ook de ontvangsten hoger. Dit be tekent dus ook, dat het aantal vergade ringen enz. weer toeneemt, ook wat het bezoek betreft. Het gebouw werd in het afgelopen jaar ook weer verbeterd en daarmee zal worden voortgegaan. Een bezwaar blijft, dat overdag de zalen leeg staan en getracht wordt zoveel mo gelijk tot verhuur te komen. Bij de ge houden bestuursverkiezingen, werd door vertrek naar elders in de vakature mevr. Snikkers, de heer A. Besemer gekozen. De heer Gotink werd herkozen tot voor zitter en de heer J. Sonneveld tot 2e voorzitter. Besloten is aan de kerkvoog dij van de ned. herv. gemeente van Schiedam een bedrag over te maken in verband met de financiële ijood. Dank werd gebracht aan de bouwcommissie voor de werkzaamheden ten behoeve van het gebouw. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken, werden enkele films vertoond. Vrijdag en zaterdag verkepen wij deze originele BASF banden, voor prijzen, die U geen tweede keer kunt verwachten. Gtin tel. of schrift, l Schiedam in cijfers Gedurende de maand maart is de be volking van Schiedam toegenomen met 113 personen, zodat deze op 1 april be stond uit 41.078 mannen. 41.416 vrouwen, totaal 82.494 personen. Er werden 118 personen geboren waar van 60 mannen en 49 vrouwen. Er overle den 45 personen. Er vertrokken 265 per sonen eoch 305 vestigden zich. Er werden 56 huwelijken voltrokken. Van het aantal overledenen was er 3 beneden de leeftijd van een jaar, 1 tus sen 25-39, 1 van 40-49, 4 van 50-59 9 van 60-69, 19 van 70-79, 10 van 80 jaar en ou der. Van de gehuwde betrokken er 18 een eigen woning, 12 woonden bij ou ders in, 1 bij familie, 4 onderhuur, 7 elk afzonderlijk en 14 buiten de ge meente. Binnen de gemeente vonden in maart totaal 448 verhuizingen plaats. bij de limonade gehouden. Er wag een tijd, waarin de wijn en de champagne de belangrijkste rol in het bedrijf vervulden. Dat was in de beginjaren, dus 'bijna een eeuw gele den. Franka is een familie n.v. Groot vader J. Drijver was er de grondleg- Dat gebeurde in Rotterdam aan de Warmoezierstraat, waar hij een slijte rij bezat, welke hij al spoedig met een bierhandel uitbreidde. Dat wil zeg gen, hij tapte het bier uit grote vaten in de vanouds bekende beugelflessen en begon zijn leveranties aan vele winkels in winkels in Rotterdam. Dat „bottelen" geschiedde uiteraard op heel wat sim peler, maar tevens langduriger wijze dan in de moderne b'ottelbedrijven. bij. Hij werd imiporteur van diverse buitenlandse wijnen, uit Spanje, Grie kenland, Portugal enz. Ook hier zat veel werk aan, want de drank kwam in grote vaten binnen, de zgn „halve stukken" van 150 liter, en moést dan in flessen worden getapt. Intussen was het bedrijf verplaatst naar de Open Rijstuin, later gevolgd door een wijnpakhuis aan de Nieuwe Haven in Rotterdam. Want er moest over veel ruimte worden beschikt. De wijn wijn moest worden „gelagerd", gebotteld, van etiketten voorzien, verzonden en uiteraard kwam daar ook de nodige ad ministratie bij. Weer volgde een ver huizing, nu naar de Spaansekade. De crisistijd brak aan, wijn werd voor velen een te grote en kostbare luxe. Toen verwisselde de heer Drijver van drank, hij ging over op de gazeu- se. Hij voerde meteen al de „familie- fles" in, waarvan hij de primeur van ons land had. Een vullingsmachine met twaalf kranen werd geplaatst, waarmee 300 flessen per uur konden gevuld. De vrachtauto's reden de stad door voor de afleveringen. Het ging allemaal best. Toen kwam de volgende tegen slag: de oorlog. Eerst liep het mis met de grondstoffen, suiker was niet meer beschikbaar, het zoetmiddel was niet ideaal. In de grote razzia, werden drie gebroeders Drijver naar Duitsland weg gevoerd. Toen zij terugkeerden, troffen zij een totaal verwaarloosd en verroest bedrijf aan, waarvan de machines niet meer bruikbaar waren. De nieuwste kolos in het bedrijf, de flessenspoelmachine die past in de 10.000 flessen per uur produktie. Doch in de gezamenlijke Rotterdamse herbouw nam de faimilie Drijver een eigen plaats in. Het was geen tijd twee 12 kraansma- ohines gekocht, al vrij spoedig kwam het bedrijf weer op gang. Men kwam capaciteit tekort, waarom een volauto matische vullingmachine met 20 kranen volgde. Twee jaar later, moest dat een 32-kraans machine worden. Het werd een machine, die van alles en nog wat kon, oo(k de suiker toevoegen en kleu ren mengen. Men liep vast in de fa- brieksruimte, niet alleen de machines namen een enorme ruimte in beslag, doch ook de opslag van voorraad, fles sen. kratten enz. „We hebben toen uitgezien waar we over een flinke ruimte met uitbrei dingsmogelijkheden zouden kunnen be schikken," zo vertelt ons de heer J. Drijver. Naar Schiedam He keus viel op het nieuwe indus- f trieterrein van Schiedam, in de Spaansepolder aan de Callandstraat 111 Hier werd een groot gebouw gesticht, dat was in 1960-61. Dezer dagen is er de jongste en meest moderne aanwinst geplaatst, bijna 10.000 flessen - gevtf" ten voorzien etc. Het probleem, dat de flessespoelma- ohine het tempo niet kon bijhouden is nu opgelost. Het is een in Nederland gebouwde machine. „Wanneer we even de kans krijgen iets in Nederland te laten maken, doen we dat,'' aldus de heer Drijver. En dat kon met deze machine. Imiddels is ook het hele verkoopsys- Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze rundlederen porte monnaies in diverse kleuren, voor tel. of schrift. HPer gelegenheid van de verjaardag -L van II.M. de Koningin, hebben ook aan aantal inwoners van Schiedam een Guillaume opgeheven Na een bestaanstijd van zeven jaar, Is de Schiedamse Jazz Sociëteit opgehe ven. In het orgaan „Guillaume" schrijft het bestuur omtrent dit besluit het vol gende: „Sinds vorig jaar liep het bezoekers- speci ka-druiven" welke tot 12 procent zuiver druivensap bevat, heerlijk mousserend is. De grondstof hiervoor komt zowel uit Nederland als het buitenland al naarmate druivensap beschikbaar is. Deze gazeuse mag als vitamine rijk" worden aangekondigd. Daarnaast zijn er ongeveer twintig ander soorten li- monaden en gazeusen. Zo bezit Schiedam naast de vermaar de distilleerderijen dus ook een eigen limonadefabriek met een oude geschie denis welke bij die andere bedrijven past! Het betreft de volgende onderscheidin gen: Ere-medaille van de Orde van Oranje- Nassau, in brons, voor: Fokke Koudenburg, wonende aan de Boylestraat 38a. Als havenarbeider is hij in dienst bij de Scheepvaart Ver- eeniging Zuid in Rotterdam. Jan Le Pair, wonende aan de Diesel straat 10. Hij vervult de functie van voorman-bankwerker in de machinefa briek I bij de afdeling reparatie van Wilton-Fijenoord-Bronswerk N.V. in Schiedam. Michiel Franciscus Landsbergen, wo nende aan de Gasstr. 21. Hij vervult de functie van besteller van werktekenin gen bij' de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij Antonius Scholte, wonende aan de Van Esveldstraat 16c. Hij vervult de functie van ijzerwerker bij de Scheeps bouw Maatschappij Nieuwe Waterweg in Schiedam. Petrus Terwiel, wonende aan de dr. Boslaan 31. Hij vervulde de functie van transporteur bij de Scheepsbouw Maat schappij Nieuwe Waterweg, en werd m.i.v. 30 oct. 1966 gepensioneerd. Jacobus Petrus Bernardus van der Heiden, wonende aan de Slachthuislaan 23a Hij vervult de functie van boorder bij de Scheepsbouw Maatschappij Nieu we Waterweg. Hendrik Wilhelmus Allewelt, wonen de aan de Brielsestraat 5. Hij vervulde de functie van boordier en werd per 1 jan. 1967 gepensioneerd. Ere-medaille van de Orde van Oranje- Nassau, in zilver: Jan Jacobus Berman, wonende aan de Van Leeuwenhoeckstraat 69a. Hij ver- nog vol. Om deze reden hielden wij in december jl. een enquete, welke als re sultaat had. dat de dixielandbands ver bannen moesten worden en meer aan dacht moet worden besteed aan rhythm- and bluesgroepen en soms aan moderne jazz. We hebben dit dan ook gedaan, maar van verandering in bezoekersaantal was geen sprake. Integendeel, er waren zelfs avonden bij van 30 bezoekers. Dat wij hierdoor diep in de schulden kwa men te zitten, heeft niemand zich (be halve het bestuur) gerealiseerd. Om deze schuld nog enigszins weg te kunnen wer ken, hebben wij gemeend aanstaande za terdag 29 april The Ekseption te enga geren. Laat nu zien dat u nog een goe de zijde heeft en komt allemaal naar jl. te kennen gegeven aan het einde het seizoen af te zuilen treden. Wij heb ben diverse malen een beroep gedaan op de leden om een bestuursfunctie te be kleden voor het nieuwe seizoen, maar overal was het antwoord: „dat kost mij te veel tijd". Welnu dan, u krijgt nu de tijd, want zaterdagavond gezellig naar Guillau me gaan is afgelopen. Wij heb ben zeven jaar fijn en leuk gedraaid en wij betreuren het dit besluit te moe ten nemen, maar het is onmogelijk on der deze omstandigheden verder te draai Adr. Maltha overleden Op 74-jarige leeftijd is overleden de heer Adr. Maltha, de in Schiedam zeer bekende persfotograaf. Tot nog voor kort deed de heer Maltha nog vrij regel matig zijn werk dat hij gedurende on geveer 55 jaar heeft mogen doen met volle toewijding en vakmanschap. Nog steeds begaf hij zich op zijn fiets naar gebeurtenissen van enige beteke nis en verschenen de resultaten van zijn werk in diverse bladen, o.a. ook in ons blad. Enkele weken geleden werd de heer Maltha ziek en werd hij opgenomen in het ziekenhuis, waar hij is overleden. TAOOR de gemeente Schiedam zijn de LA navolgende bouwvergunningen ver strekt: 1. ir. K. J. van Aarsen, tot verbou wing van het pand Kerklaan 46 (het wijzigen van de achtergevel op de be- ganegrondverdieping) 2. N.V. Machinefabriek en Stoomketel- makerij vb. Ingelse en Co.,'tot het ma ken van een terreinafscheiding van een perceel gelegen aan de Strickeledeweg. 3. B. Zandstra, tot verbouwing van het pand Veenlantstraat 16a, zulks door het wijzigen van de indeling der vertrekken en van de achtergevel; 4. B. C. Kleinefcoort, tot het bouwen van een bedrijfs- en kantoorruimte met bovenwoning op een terrein aan de 's-Gravelandseweg; 5. L. de Graaf, tot verbouwing van het pand Oostsingel 11, zulks door het wijzigen van de voor- en achtergevel en het wijzigen van de beganegrond- en de zolderverdieping; 6. C. H. Schwagermann, tot verbou wing van het pand Visserstraat 5 (het wijzigen van de indeling in de achterge vel); 7. R.K. Kerkbestuur van de Parochie van de O.L. Vrouw van de H. Rozen krans, tot de bouw van een houten ge bouw in de tuin. achter het pand Singel 68; 8. G. van Diest, tot de bouw van een houten schuur in de tuin, achter het pand 2e Tulnsingel 14; 9. Architectenbureau ir. H. Nefkens te Rotterdam, tot verbouwing en uitbrei ding van het St. Imelda Internaat, ge legen aan de Hoogstraat 44, omvattende het vergroten van het souterrain, het wijzigen en vergroten van de begane- grondverdieping en het maken van een trafo-ruimte: 10. N. A. L. de Wit, tot verbouwing van het pand Stadhouderslaan 56. om vattende het wijzigen van de voorgevel; 11. Bestuur van de Sint Liduinastich- ting, tot de bouw van een gedeelte (hoogbouw, 3e fase) van een woonge bouw, bestemd voor de huisvesting van bejaarden, op een terrein achter het Sint Liduinagesticht aan de Sint Liduina- straat 20 (gewijzigd bouwplan) 12. Fa. H. L. Dries en Zn., tot ver bouwing en uitbreiding van haar be drijfspand aan de-Bokelweg 100; 13. J. W. Cleypool, tot de bouw van een loods op een terrein aan de Hoofd straat 46; 14. P. J. Olsthoorn, tot de bouw van een fokschuur voor varkens op een ter rein aan de Polderweg 148 alhier; 15. A. Nooteboom, fabriek van weg transportmiddelen N.V. te Utrecht, tot het aanbrengen van een beschoeiing langs de Schie achter haar bedrijfspand aan de Strickledeweg 23; 16. Kerkvoogdij der Hervormde Ge meente te Kethel, tot het restaureren en het verbouwen van het kerkgebouw aan het Noordeinde 10; 17. N.V. Vereenigde Glasfabrieken (United Glassworks), tot de bouw van een opslagloods op een terrein, gelegen aan de Buitenhavenweg 114116 alhier; 18. Wester Glashandel E. Zevenhuizen C.V. te Rotterdam, tot de bouw van een bedrijfspand met kantoorruimten op een terrein aan de 's-Gravelandseweg; 19. Total Nederland Aardolieproducten N.V. te Rotterdam, tot de bouw verkoopstation vult de functie van machinist haven sleepboot bij de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij. Bastiaan van Meeteren, wonende aan de Burg. Van Haarenlaan 1255. Hij ver vult de functie van werkmeester bij de afdeling ijzerwerkers van de Scheeps bouw Maatschappij Nieuwe Waterweg. Teunis Johannes Rietvel, wonende aan de Cort van der Linderlaan 11, Hij vervult de finctie van werkmeester bij de afdeling klinkers van de Scheepsbouw Maatschappij Nieuwe Waterweg. Cornelis Landsbergen, wonende in Rotterdam aan de Nieuwe Markt lb. waar hij thans de functie vervult van hoofd-conciergè bij de Gem. Opento. Bi bliotheek. De heer Landsbergen maakt 40 jaar deel uit van het Schiedamse muziekleven (Arbeiders Muziekvereni ging „Crescendo" en de laatste jaren Gusto's Muziekvereniging. De heer Landsbergen heeft tot zijn vertrek in 1963 veel werk verzet in het belang van het Schied. culturele leven. Ere-medaille van de Orde van Oranje- Nassau, in goud: Wilhelmina Maria van Dael, wonende aan de Stadhouderslaan 89. Zij vervult de functie van adm. ambtenaar A.-le klasse, bij de griffie van de arrondis sementsrechtbank in Rotterdam. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Mr. Marinus Jacobus Maria van Kin deren, wonende aan de Burg. Knappert - laan 138. Na een werkzaamheid als sur numerair bijde Belastingdienst en als candidaat-notaris bij notaris Blaisse, vestigde hij zich in 1946 als advocaat en procureur in Schiedam. Bij de ver kiezingen van 1946 werd hij tot lid van de raad gekozen. In de raadsvergade ring van 25 mei 1951 werd hij gekozen tot wethouder, welke functei hij van af 18 december 1950 reeds tijdelijk ver vulde. Hij beheert de portefeuilles voor de Gem. Woningdienst, de Gem. Techn. Bedrijven. Tot 1 januari 1967 beheerde hij tevens die van het Sted. Museum. De. heer mr. Van Kinderen, die in het buitenland met vakantie is, werd tele grafisch in kennis gesteld met deze eer volle venoeming. Namens de Minister van Financiën is aan de heer Cornelis Michael Brauns, 46a de zilveren ere-medaille van de Or de van Oranje-Nassau uitgereikt. De heer Brauns is Assistent A bij 's Rijks Belastingen. Namens de Minister van Verkeer en Waterstaat zal aan de heer Willem George Frederik van der Kuijl, wonende' aan de Burg. Van Haarenlaan 1479 wor den uitgereikt de gouden ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nas sau. De heer Van der Kuijl is plaatselijk directeur van de N.V. Van Gend en Beschuit met muisjes voor zieken en bejaarden In het kader van hun activiteiten, heb ben de leden van de jeugdclub BZI (be zoek zieken en invaliden) ter gelegen heid van de geboorte van de prins, aan de door hen verzorgde patiënten een aan tal beschuiten met muisjes doen toeko- zigd bouwplan) verleend met toepassing van artikel 20 der Wederopbouwwet, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij hun be sluit van 8 maart 1967; 20. Glasindustrie Pieterman N.V., tot verbouwing van haar bedrijfspand aan de Nieuwpoortweg 12; 21. Stichting Pensioenfonds Wilton- Fijenoord, tot verbouwing van het win kelpand Parkweg 202, zulks door het toe voegen van de magazijnruimte bij de winkel; 22. J. van Heijst, tot verbouwing van het café-pand aan de Jozef Israëlsstraat 18, zulks door het vergroten van het ca fé (toevoegen twee kamers aan café ruimte). Het programma van de afdeling Schiedam van de Kon. Natuurhistorische vereniging bevat voor de maand mei een bijeenkomst van de plantenwerk- groep in boerderij Landvreugd te Kethel. Zaterdag, 6 mei is er een vroege wan deling in het Beatrixpark te Schiedam in het kader der voorjaarswandelingen georganiseerd door het I.V.N. Om 7 uur wordt bij de kinderboerderij vertrokken Zondag 7 mei deelneming aan de voor jaarswandeling in het Hof te Vlaardin- gen, terwijl in de racht van 67 mei de traditionele nachtexcursie wordt ge houden in de waterleidingduinen te Was- Op 2e pinksterdag wordt in het Bea trixpark een bezoek aan de Heemtuin gebracht. Op 19 mei bezoek aan de Vlaardingse vaart, op 20 mei naar de Biesbos, zondag 28 mei naar Nieuwkoop. 1 Infermezzo hield geslaagde toneeluitvoering Als laatste in de jaarlijkse toneelwed strijd van de Schiedamse Gemeenschap, kwam het toneelgezelschap „Intermez zo" in Musis Sacrum voor het voetlicht met het blijspel van Hans Weigel „En toen kwam dokter Frost" (Der eingebil- dete Doktor), een vlot spel, dat bij de toe schouwers wel aansloeg. Het samenspel was goed en het decor van Pim Os kam, die ook de regie in handen had, mocht er zijn. De rolgezetting was als volgt: Dr. Frost (Span) Harry, geen dokter (Peter van Tongeren) Peggy, een dochter (Ire ne van 't Hof) Frank, een patiënt (Ca- rel van Leeuwen) Pat van der Mill, een vader (Joop Uyl) Mimi, een dienstmeis je (Lenie Raadgever) Op 18 mei zal de jury de uitslag van de wedstrijd be kend meiken en worden de prijzen uitge reikt. Voor al die kleine EVa's, die Ijdeltuitjes, die ook graag met een leuk sportlef jasje lopen, hebben wij een bijzondere aan bieding. Een grote partij peau de peche of suwedine (imitatie suede) jasjes, voor voorjaar en zomer. Een prachtige kwaliteit, In sportieve modellen, voor meis- kes van 2 tot 10 jaar, in diverse kleuren. En nu komt 't, deze jasjes geheel gevoerd, keurig afgewerkt, die normaal verkocht worden voor prijzen van 24 tot 45.- koopt U nu voor nog géén zéven gulden. 2 tot 10 jaar Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze grote partij meisjes- jassen in een groot aantal mode kleuren, zoals blauw, groen enz., voor Géén tel. of schrift, best. Schiedam-zuid defileerde voor de Koningin De leden van de wandelsportvereni ging Schiedam-Zuid hebben op de ver jaardag van de koningin deelgenomen aan het grote nationale défilé dat plaats vond voor paleis Soestdijk. Tijdens dit défilé werd aan de jarige vorstin een bloemengeschenk aangebo den. Uiteraard was met deze gebeurte nis, het feest van de dag voor de'vere niging niet afgelopen, want onderweg is hier en daar gestopt en hebben de leden der vereniging zich best weten te verma ken. De afdeling Schiedam der Ned. Ver. tot bescherming van dieren wordt ge houden donderdag 11 mei in de zaal van Irene. Na behandeling der huishou delijke zaken, worden enkele films ver- blijvend goedkoper Morgen brengen wij twee bij zondere aanbiedingen: Harmonica Plissé rokken en gladde Terlenka rokken (ge heel gevoerd). De harmonica plissé, leuk en ■vlot, makkelijk in het dragen met voeldoende loop- en.fiets- ruimte in terlenka, dus plool- houdend. De gladde Terlenka rokken van een dusdanige mooie kwali teit, dat wij er werkelijk niets aan hoeven toe te 'voegen. Vrijdag en zaterdag verkopen wij deze belde soorten moderne damesrokjes in modieuze, zachte voorjaarsgeuren en In de 36 t/m 48 Géén tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1967 | | pagina 6